"Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Павлодар облысы Успен ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 21 мамырдағы № 128/5 қаулысы.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 40-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 8) тармақшасына, 124-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қаулысына сәйкес, Успен ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін:
1) әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Павлодар облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберуді;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Успен ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасызө етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Успен ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Н. Мақашев
Успен ауданы әкімдігінің
2024 жылғы "___" ______
№ _______
қаулысымен бекітілген
"Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және
автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Тарау. Жалпы ережелер
1. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ) өз құзыреті шегінде аудан аумағында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында ұйымдастыру, мониторингілеу және үйлестіру мәселелері жөніндегі мемлекеттік басқаруды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы орган болып табылады.

Об утверждении положения коммунального государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог Успенского района"
Постановление акимата Успенского района Павлодарской области от 21 мая 2024 года № 128/5.
В соответствии с пунктом 2 статьи 40 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) статьи 18, статьей 124 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат Успенского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о коммунальном государственном учреждении "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог Успенского района" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию положения в органах юстиции;
2) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Павлодарской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Успенского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Успенского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Н. Мақашев
Утверждено
постановлением акимата
Успенского района
от "___" ______ 2024 года
№ _______
Положение о коммунальном государственном учреждении
"Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта
и автомобильных дорог Успенского района"
Глава 1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" (далее – КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района") является местным исполнительным органом, осуществляющим в пределах своей компетенции государственное управление по вопросам организации, мониторинга и координации деятельности в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог на территории района.

2. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ-нің ведомстволары жоқ.
3. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Тұрғын үй қатынастары туралы " Қазақстан Республикасының Заңына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге өзге де нормативтік құқықтық актілерге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына, Мемлекеттік мүлік туралы заңнамаға, Республика Үкіметінің Қаулысына сәйкес өз атауы қазақ және орыс тілдерінде мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері болады, Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына, мемлекеттік мүлік туралы заңнамаға, "Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттандыру, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 703 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады
5. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
6. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ, егер оған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ өз құзыретінің мәселелері бойынша "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі саласындағы заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды, автомобиль жолдары, еңбек қатынастары, Мемлекеттік қызмет, сондай-ақ осы Ережемен.
8. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ құрылымы мен штат санының лимиті "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бекітіледі.

2. КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" не имеет ведомств.
3. КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан, Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях", актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, законодательством о государственном имуществе, Постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 703 "Об утверждении Правил документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях", счета в органах казначейства в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан
5. КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" по вопросам своей компетенции принимает решения, оформляемые приказами руководителя КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, трудовых отношений, государственной службы, а также настоящим Положением.
8. Структура и лимит штатной численности КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" утверждаются в соответствии Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".

9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 141000, Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, Успен ауданы, Успен ауылы, Тәуелсіздікке 10 жыл көшесі, 30.
10. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ жұмыс режимі: дүйсенбі-жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
11. Заңды тұлғаның толық атауы:
Мемлекеттік тілде: "Успен ауданының тұрғын үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Орыс тілінде: Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищно коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района"
12. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ құрылтайшысы Успен ауданы әкімі аппаратының атынан мемлекет болып табылады.
13. Осы Ереже "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық, облыстық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
15. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2 Тарау. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар
көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ мақсаты мен міндеттері, өкілеттіктері
16. Мақсаттары мен міндеттері:
1) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы қызметті жүзеге асыру кезінде халықтың қолайлы тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету үшін қажетті жағдайлар жасау;
2) аудан аумағында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясат жүргізу;

9. Местонахождение юридического лица: 141000, Республика Казахстан, Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица 10 лет Независимости, 30.
10. Режим работы КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района": понедельник-пятница с 9-00 до 18-30 часов, обеденный перерыв с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота-воскресенье.
11. Полное наименование юридического лица:
На государственном языке: "Успен ауданының тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
На русском языке: коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района".
12. Учредителем КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района". является государство в лице аппарата акима Успенского района.
13. Настоящее Положение является учредительным документом КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района".
14. Финансирование деятельности КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" осуществляется из республиканского, областного и местного бюджетов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
15. КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района".
Если КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Цель и задачи, полномочия КГУ "Отдел жилищно-коммунального
хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района"
16. Цели и задачи:
1) создание необходимых условий для обеспечения благоприятной жизнедеятельности населения при осуществлении деятельности в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог;
2) проведение государственной политики в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог на территории района;

3) аудандық деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары саласындағы іс-шаралар мен бағдарламаларды іске асыру.
17.Өкілеттіліктер:
1) құқықтар:
1-1) "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ құзыретіне кіретін мәселелер бойынша әдістемелік басшылықты және қызметті үйлестіруді жүзеге асыруға;
1-2) Мемлекеттік органдардың, лауазымды адамдардың, ұйымдардың, азаматтардың келісімі бойынша мекеме алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша ақпарат сұратуға және алуға;
1-3) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын басқа да атқарушы органдардың мамандарын олардың басшыларының келісімі бойынша жұмысқа тартуға;
1-4) "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ құзыретіне кіретін мәселелерде ауданды дамытудың салалық бағдарламаларын дербес немесе басқа атқарушы органдармен бірлесіп әзірлеуге;
1-5) "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ құзыретіне кіретін мәселелер бойынша аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдар мен мекемелердің қызметін үйлестіруді жүзеге асыру;
1-6) жүргізілген мониторинг негізінде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын жергілікті мемлекеттік органдар мен мекемелерге "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ құзыретіне кіретін мәселелер бойынша әдістемелік ұсынымдар беруге;
1-7) "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ құзыретіне кіретін мәселелер бойынша аудан әкімінің және аудан әкімдігінің қарауына ұсыныстар енгізуге;
1-8) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасу.
2) Міндеттері:
2-1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдарға ақпараттық-талдау материалдарын дайындауға және ұсынуға;
2-2) көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз етуге міндетті;
2-3) өз қызметін Қазақстан Республикасының Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, мемлекеттік сатып алу, еңбек қатынастары, Мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасына, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асыруға;
2-4) Қазақстан Республикасының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, мемлекеттік сатып алу, еңбек қатынастары, мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасына, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес өзге де міндеттерді жүзеге асыруға міндетті.

3) реализация на районном уровне мероприятий и программ в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог.
17. Полномочия:
1) Права:
1-1) осуществлять методическое руководство и координацию деятельности по вопросам, входящим в компетенцию КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района";
1-2) запрашивать и получать по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями, гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленным перед учреждением;
1-3) привлекать к работе специалистов других исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, по согласованию с их руководителями;
1-4) самостоятельно или совместно с другими исполнительными органами разрабатывать отраслевые программы развития района в вопросах, входящих в компетенцию КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района";
1-5) осуществлять координацию деятельности государственных органов и учреждений, финансируемых из районного бюджета, по вопросам, входящим в компетенцию КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района";
1-6) на основе проведенного мониторинга представлять местным государственным органам и учреждениям, финансируемым из районного бюджета методические рекомендации по вопросам, входящим в компетенцию КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района";
1-7) вносить на рассмотрение акима района и районного акимата предложения по вопросам, входящим в компетенцию КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района";
1-8) заключать договора, соглашения в пределах своей компетенции.
2) Обязанности:
2-1) в пределах своей компетенции подготавливать и представлять государственным органам информационно-аналитические материалы;
2-2) обеспечивать доступность и качество предоставляемых государственных услуг;
2-3) осуществлять свою деятельность в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, государственных закупок, трудовых отношений, государственной службы, а также настоящим Положением;
2-4) осуществлять иные обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, государственных закупок, трудовых отношений, государственной службы, а также настоящим Положением.

18. Функциялар:
1) Аудан аумағында автомобиль жолдары, жолаушылар көлігі, елді мекендерді сумен жабдықтау, телефон байланысы, елді мекендерді абаттандыру, энергиямен жабдықтау, жылумен жабдықтау, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты үйлестіреді;
2) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, абаттандыру саласында жергілікті бағдарламаларды әзірлейді және іске асырады;
3) жергілікті атқарушы органдардың қарауы үшін аумақты инженерлік дайындау, абаттандыру және көгалдандыру жөнінде ұсыныстар дайындайды;
4) аумақты абаттандыру мен инженерлік қамтамасыз етудің аумақтық қағидаларын аудандық мәслихаттың бекітуіне ұсынады;
5) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы жұмыстарды, тауарларды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүргізеді;
6) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер мен органдардың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы заңнаманы сақтау практикасын талдайды және жинақтайды;
7) аудан аумағында коммуналдық меншік инфрақұрылымын жөндеу бойынша Тапсырыс беруші ретінде әрекет етеді;
8) "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ балансынан объектілерді (кешендерді) коммуналдық меншікке береді;
9) заңды тұлғалар мен азаматтардың өтініштерін қарайды;
10) "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ-не жүктелген міндеттерді іске асыру үшін мемлекеттік органдармен, лауазымды адамдармен өзара іс-қимылды жүзеге асырады;
11) ведомстволық бағынысты заңды тұлғаларды басқару мәселелері бойынша актілерді әзірлейді, олардың іске асырылуын қамтамасыз етеді;
12) бюджеттен қаржыландырылатын, ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорындар қызметінің басым бағыттарын және жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) міндетті көлемдерін айқындайды;
13) ведомстволық бағынысты мекемелер қызметінің мәні мен мақсаттарын айқындайды;
14) мемлекет қатысатын ведомстволық бағынысты кәсіпорындар мен ұйымдардың даму жоспарларының орындалуын, олардың орындалуы жөніндегі есептерді қарайды, келіседі, бекітеді, бақылауды және талдауды жүзеге асырады;
15) ведомстволық бағынысты ұйымдар мүлкінің пайдаланылуы мен сақталуына бақылауды жүзеге асырады;
16) коммуналдық меншікті басқару жөніндегі уәкілетті органға ведомстволық бағынысты ұйымдардың мүлкін алып қоюға немесе қайта бөлуге келісім береді;
17) жергілікті бюджеттен ведомстволық бағынысты мекемелерді қаржыландыру жоспарларын бекітеді;

18. Функции:
1) координирует на территории района единой государственной политики в области автомобильных дорог, пассажирского транспорта, водоснабжения населенных пунктов, телефонной связи, благоустройства населенных пунктов, энергоснабжения, теплоснабжения, жилищно-коммунального хозяйства;
2) разрабатывает и реализует местные программы в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, благоустройства;
3) подготавливает для рассмотрения местными исполнительными органами предложения по инженерной подготовке территории, благоустройству и озеленению;
4) представляет на утверждение районного маслихата территориальные правила благоустройства и инженерного обеспечения территории;
5) проводит государственные закупки работ, товаров, услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог;
6) анализирует и обобщает практику соблюдения законодательства в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог, государственными учреждениями и органами, финансируемыми из районного бюджета;
7) выступает в качестве заказчика по ремонту инфраструктуры коммунальной собственности на территории района;
8) передает с баланса КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" объекты (комплексы) в коммунальную собственность;
9) рассматривает обращения юридических лиц и граждан;
10) осуществляет взаимодействие с государственными органами, должностными лицами для реализации задач, возложенных на КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района";
11) разрабатывает акты по вопросам управления подведомственными юридическими лицами, обеспечивает их реализацию;
12) определяет приоритетные направления деятельности и обязательные объемы работ (услуг), финансируемых из бюджета, подведомственных государственных предприятий;
13) определяет предмет и цели деятельности подведомственных учреждений;
14) рассматривает, согласовывает, утверждает, осуществляет контроль и анализ выполнения планов развития подведомственных предприятий и организаций с государственным участием, отчеты по их исполнению;
15) осуществляет контроль за использованием и сохранностью имущества подведомственных организаций;
16) дает согласие уполномоченному органу по управлению коммунальной собственностью на изъятие или перераспределение имущества подведомственных организаций;
17) утверждает планы финансирования подведомственных учреждений из местного бюджета;

18) қатысатын мемлекеттік пакеті (мемлекеттік пакеті) оған иелік етуге және пайдалануға берілген акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) Директорлар кеңесінің (Байқау кеңесінің) құрамына ұсыныстар енгізеді немесе өз өкілін тағайындайды;
19) осы мәліметтерді Мемлекеттік мүлік Тізілімінде көрсету үшін мәліметтерді, оның ішінде оның басқаруындағы мемлекеттік заңды тұлғалар мен мемлекет қатысатын заңды тұлғалардың атаулы тізбесін дайындайды;
20) "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ құзыретіне кіретін мәселелер бойынша аудан әкімдігіне және аудан әкіміне материалдар дайындайды;
21) "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ құзыретіне кіретін мәселелерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мекемелерге әдістемелік көмек көрсетеді;
22) автомобиль жолдары, жолаушылар көлігі, елді мекендерді сумен жабдықтау, телефон байланысы, елді мекендерді абаттандыру, энергиямен жабдықтау, жылумен жабдықтау, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді;
23) "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ мемлекеттік қызметшілерін кәсіби қайта даярлауды, біліктілігін арттыруды және аттестаттауды ұйымдастырады;
24) "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет өткеруіне байланысты мәселелерді шешеді;
25) кадр резервін қалыптастыруға қатысады;
26) "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ-не жүктелген міндеттерді іске асыру үшін мемлекеттік органдармен, лауазымды адамдармен өзара іс-қимылды жүзеге асырады;
27) әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қоюды және есептен шығаруды жүзеге асырады;
28) өз құзыреті шегінде қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуына тұрғын үй қорын басқару, газ және газбен жабдықтау және елді мекендер шекаралары шегінде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде мемлекеттік қадағалау салаларындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде елді мекендер шекаралары шегінде мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
29) көппәтерлі тұрғын үйлерді техникалық тексеруді ұйымдастырады;
30) кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі бұзушылықтарды жою жөнінде орындау үшін міндетті нұсқамалар (ұсынымдар) шығарады;

18) вносит предложения или назначает своего представителя в состав совета директоров (наблюдательного совета) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), госпакет (госдоля) участия которых передана ему во владение и пользование;
19) готовит сведения, в том числе поименный перечень находящихся в его управлении государственных юридических лиц и юридических лиц с участием государства, для отражения этих сведений в реестре государственного имущества;
20) готовит материалы в районный акимат и акиму района по вопросам, входящим в компетенцию КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района";
21) оказывает методическую помощь учреждениям, финансируемым из районного бюджета в вопросах, входящим в компетенцию КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района";
22) вносит предложения по совершенствованию нормативных правовых актов в области автомобильных дорог, пассажирского транспорта, водоснабжения населенных пунктов, телефонной связи, благоустройства населенных пунктов, энергоснабжения, теплоснабжения, жилищно-коммунального хозяйства;
23) организует профессиональную переподготовку, повышение квалификации и аттестации государственных служащих КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района";
24) решает вопросы, связанные с прохождением государственной службы работников КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района";
25) участвует в формировании кадрового резерва;
26) осуществляет взаимодействие с государственными органами, должностными лицами для реализации задач, возложенных на КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района";
27) осуществляет постановку на учет и снятие с учета опасных технических устройств на объектах социальной инфраструктуры;
28) осуществляет государственный контроль в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в сферах управления жилищным фондом, газа и газоснабжения и государственного надзора в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в области промышленной безопасности за соблюдением требований безопасной эксплуатации опасных технических устройств в пределах своей компетенции;
29) организует техническое обследование многоквартирных жилых домов;
30) выносит обязательные для исполнения предписания (представления) по устранению нарушений по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума;

31) тұрғын үй қорына түгендеу жүргізуді дербес не ұйымдарды тарта отырып қамтамасыз етеді;
32) қала, аудандық маңызы бар ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді жалға беруден бюджетке түсетін түсімдерді алуға жауапты болады;
33) балалар ойын алаңдарына арналған аттракциондарды, қондырғыларды қауіпсіз қолдануды мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады.
Ескерту. 18-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Успен ауданы әкімдігінің 30.01.2025 № 23/1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3 тарау. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық,
жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттігі.
19. Мемлекеттік органның басшылығын "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ-не жүктелген міндеттердің орындалуына және оның мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамаға сәйкес өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
20. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ бірінші басшысын Мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамаға сәйкес Успен ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
21. "Успен ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" КММ бірінші басшысының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
22. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ бірінші басшысының өкілеттігі:
1) еңбек қатынастары саласындағы заңнамаға сәйкес және өз құзыреті шегінде "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және босатады;
2) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөнінде шаралар қабылдайды;
3) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады;
4) "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ қызметкерлерінің міндеттерін айқындайды және лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;

31) обеспечивает проведение инвентаризации жилищного фонда самостоятельно либо с привлечением организаций;
32) несет ответственность за взимание поступлений в бюджет от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города, районного значения, села, поселка, сельского округа;
33) осуществляет государственный контроль за безопасной эксплуатацией аттракционов, оборудования для детских игровых площадок.
Сноска. Пункт 18 с изменением, внесенным постановлением акимата Успенского района Павлодарской области от 30.01.2025 № 23/1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя коммунального
государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства,
пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района".
19. Руководство государственного органа осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" задач и осуществление им своих функций в соответствии с законодательством в сфере государственной службы.
20. Первый руководитель КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Успенского района в соответствии с законодательством в сфере государственной службы.
21. Первый руководитель КГУ "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Успенского района" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством в сфере государственной службы.
22. Полномочия первого руководителя КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района":
1) в соответствии с законодательством в сфере трудовых отношений, и в пределах своей компетенции, назначает на должность и освобождает работников КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района";
2) принимает меры по противодействию коррупции в государственном учреждении;
3) несет персональную ответственность за выполнение обязанностей по противодействию коррупции в государственном учреждении;
4) определяет обязанности и утверждает должностные инструкции работников КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района";

5) мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен өзара қарым-қатынаста "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ ұсынады;
6) "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады, материалдық көмек көрсету, көтермелеу шараларын қолданады;
7) Өз құзыреті шегінде "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ-нің барлық қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады, нұсқаулар береді;
8) "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ жұмыс жоспарын бекітеді;
9) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, еңбек қатынастары, Мемлекеттік қызмет, мемлекеттік жергілікті басқару және өзін-өзі басқару саласындағы заңнамаға, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ бірінші басшысының өкілеттіктерін ол болмаған кезеңде орындау еңбек заңнамасына сәйкес "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ мемлекеттік қызметшісіне жүктеледі.
23. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
24. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ мен тиісті саланың уәкілетті органы (облыстың жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
25. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес айқындалады.
4 тарау. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар
көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ мүлкі
26. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ Мемлекеттік мүлік туралы заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік мүлік туралы заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

5) представляет КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" во взаимоотношениях с государственными органами и иными организациями;
6) налагает дисциплинарные взыскания, применяет меры оказания материальной помощи, поощрения на работников КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района";
7) в пределах своей компетенции издает приказы, дает указания обязательные для выполнения всеми работниками КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района";
8) утверждает план работы КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района";
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, трудовых отношений, государственной службы, государственного местного управления и самоуправления, а также настоящим Положением.
Исполнение полномочий первого руководителя КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" в период его отсутствия возлагается на государственного служащего КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" в соответствии с трудовым законодательством.
23. Взаимоотношения между КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
24. Взаимоотношения между КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом области) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
25. Взаимоотношения между КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" и трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
Глава 4. Имущество КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства,
пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района"
26. КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством о государственном имуществе.
Имущество КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан о государственном имуществе.

27. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ-не бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
28. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ, егер мемлекеттік мүлік туралы заңнамада өзгеше белгіленбесе, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5 тарау. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар
көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ қайта ұйымдастыру және тарату
29. "Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының Мемлекеттік мүлік туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" КММ қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
1) Успен ауданы әкімдігінің Успен ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының, жолаушылар көлігінің және автомобиль жолдарының "Успен Ауыз-Су" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.

27. Имущество, закрепленное за КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района", относится к Коммунальной собственности.
28. КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством о государственном имуществе.
Глава 5. Реорганизация и упразднение КГУ "Отдел жилищно-коммунального
хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района"
29. Реорганизация и упразднение КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственном имуществе.
Перечень организаций, находящихся в ведении КГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района":
1) Коммунальное государственное предприятие "Успен Ауыз-Су" жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района, акимата Успенского района.