"Алматы қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" Алматы қаласы мәслихатының 2020 жылғы 30 қазандағы № 497 шешіміне толықтырулар енгізу туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXVI сессиясының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 189 шешiмi
Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Алматы қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" Алматы қаласы мәслихатының 2020 жылғы 30 қазандағы № 497 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1656 болып тіркелген) шешіміне мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қосымшасында:
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі дәрілік заттар" 1-бөлімі мынадай мазмұндағы елу тоғызыншы, алпысыншы, алпыс бірінші, алпыс екінші, алпыс үшінші, алпыс төртінші жолдармен толықтырылсын:
"
59)
Комплемент жүйесінде басым ақауы бар біріншілік иммундық тапшылықтар
"Ланаделумаб"
60)
Асқазан қатерлі ісігі
"Ниволумаб (Опдиво)"
61)
Оң жақ өкпенің жоғарғы бөлігінің орталық ісігі
"Ипилимумаб (Ервой)" және "Ниволумаб (Опдиво)
62)
Тері меланомасы
"Ипилимумаб (Ервой)" және "Ниволумаб (Опдиво)"
63)
Ходжкиндік емес диффузды ірі В-жасушалы лимфома
"Полатузумаб"
64)
Виллебранд ауруы
"Вилате 500МЕ"
".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы мәслихатының төрағасы М. Отыншиев

О внесении дополнений в решение маслихата города Алматы от 30 октября 2020 года № 497 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Алматы при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение внеочередной XXVI сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 25 декабря 2024 года № 189
Mаслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы от 30 октября 2020 года № 497 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Алматы при амбулаторном лечении бесплатно" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1656) следующие дополнения:
в приложении к указанному решению:
раздел 1 "Лекарственные средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" дополнить строками пятьдесят девять, шестьдесят, шестьдесят один, шестьдесят два, шестьдесят три, шестьдесят четыре следующего содержания:
"
59)
Первичные иммунодефициты с преимущественным дефектом в системе комплемента
"Ланаделумаб"
60)
Рак желудка
"Ниволумаб (Опдиво)"
61)
Центральный рак верхней доли правого легкого
"Ипилимумаб (Ервой)" и "Ниволумаб (Опдиво)
62)
Меланома кожи
"Ипилимумаб (Ервой)" и "Ниволумаб (Опдиво)"
63)
Неходжинская диффузная В-крупноклеточная лимфома
"Полатузумаб"
64)
Болезнь Виллебранда
"Вилате 500МЕ"
".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Алматы М. Отыншиев