"Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі мен шарттарын айқындау туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 29 наурыздағы № 71 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 30 сәуірдегі № 106 қаулысы
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі мен шарттарын айқындау туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 29 наурыздағы № 71 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін электронды түрде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі Ғ. Нұрмұхамбетов
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2024 жылғы 30 сәүірдегі
№ 106 қаулысына
қосымша
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2024 жылғы 29 наурыздағы
№ 71 қаулысына
қосымша
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі мен шарттары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі мен шарттары "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысының 5-тармағы 3) тармақшасының негізінде әзірленді және облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі мен шарттарын айқындайды.

О внесении изменения в постановление акимата Северо-Казахстанской области от 29 марта 2024 года № 71 "Об определении порядка и условий установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из областного бюджета"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 30 апреля 2024 года № 106
Акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Северо-Казахстанской области от 29 марта 2024 года № 71 "Об определении порядка и условий установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из областного бюджета" следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление финансов акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направить его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан" по Северо-Казахстанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2024 года
Аким Северо-Казахстанской области Г. Нурмухамбетов
Приложение к постановлению
акимата Северо-Казахстанской области
от 30 апреля 2024 года №106
Приложение к постановлению
акимата Северо-Казахстанской области
от 29 марта 2024 года № 71
Порядок и условия установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из областного бюджета
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий порядок и условия установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из областного бюджета разработан на основании подпункта 3) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" и определяет порядок и условия установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из областного бюджета.

2. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 1-бабы 1-тармағының 37) тармақшасына сәйкес жалақы – жұмыскердің біліктілігіне, орындалатын жұмыстың күрделілігіне, санына, сапасына және жағдайларына қарай еңбек үшін төленетін сыйақы, сондай-ақ өтемақы және ынталандыру сипатындағы төлемдер.
2-тарау. Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу шарттары
3. Ынталандыру үстемеақысы персоналды ынталандыру мақсатында белгіленетін төлем болып табылады.
4. Бюджеттік ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ынталандыру үстемеақысы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінде қарастырылған материалдық көмектің және ынталандыру төлемінің бұрыннан бар түрлеріне қосымша төлем болып табылады.
5 Жұмыскерлердің лауазымдық айлықақысына ынталандыру үстемеақысын төлеу жұмыскерлердің еңбегін ынталандырудың төлем жасалған түрлерін (сыйлықақы, қосымша ақы, лауазымдарды қоса атқарғаны үшін, қамту аймағын кеңейткені үшін үстемеақы, үстеме жұмыс үшін ақы және басқалар) тоқтатуға негіз болып табылмайды.
6. Жұмыскерлердің лауазымдық айлықақысына ынталандыру үстемеақысын төлеу күнтізбелік жыл ішінде ай сайын жүзеге асырылады.
7. Ынталандыру үстемеақысы еңбекақының негізгі көрсеткіштерін, бюджет мүмкіндіктерін талдауға негізделе отырып және Қазақстан Республикасының заңнамасы өзгерген жағдайда жыл сайынғы негізде қайта қаралуы мүмкін.
8. Ынталандыру үстемеақысы:
жұмыскер сынақ мерзімінде болған кезеңде;
алынбаған тәртіптік жаза болған кезде;
ұйымда бір айдан аз жұмыс істегендерге;
лауазымның тиісті санатының функцияларын уақытша атқарған жағдайда;
жұмыскердің еңбекке уақытша жарамсыздығы кезеңінде;
жалақысы сақталмайтын демалыс кезеңінде;
оқу демалысы кезеңінде;
жүктілікке және бала (балалар) тууға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты демалыс кезеңінде;
бала үш жасқа толғанға дейін оның күтімі бойынша жалақысы сақталмайтын демалыс кезеңінде төленбейді.
9. Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті бюджеттік ұйым жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ынталандыру үстемеақысы төлемін қаржыландыру көзі болып табылады.
10. Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылары осы облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі мен шарттарына 1, 2, 3 және 4-қосымшаларда көрсетілген санаттар бойынша Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімі бойынша белгіленеді.

2. В соответствии с подпунктом 37) пункта 1 статьи 1 Трудового кодекса Республики Казахстан заработная плата – вознаграждение за труд в зависимости от квалификации работника, сложности, количества, качества и условий выполняемой работы, а также выплаты компенсационного и стимулирующего характера.
Глава 2. Условия установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из областного бюджета
3. Стимулирующие надбавки являются выплатами, устанавливаемыми с целью мотивирования персонала.
4. Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников бюджетных организаций являются дополнительными выплатами к уже имеющимся видам материальной помощи и стимулирующих выплат, предусмотренных Трудовым кодексом Республики Казахстан.
5. Выплата стимулирующих надбавок к должностным окладам работников не является основанием для прекращения выплаченных видов стимулирования труда работников (премии, доплаты, надбавки за совмещение должностей, за расширение зоны покрытия, сверхурочные и другие).
6. Выплата стимулирующих надбавок к должностным окладам работников осуществляется ежемесячно в течение календарного года.
7. Стимулирующие надбавки могут быть пересмотрены на ежегодной основе, исходя из анализа основных показателей оплаты труда, возможностей бюджета и в случае изменения законодательства Республики Казахстан.
8. Стимулирующие надбавки не выплачиваются:
в период нахождения работника на испытательном сроке;
при наличии неснятого дисциплинарного взыскания;
проработавшим в организации менее одного месяца;
в случае временного исполнения функций соответствующей категории должности;
в период временной нетрудоспособности работника;
в период отпуска без сохранения заработной платы;
в период учебного отпуска;
в период отпуска в связи с беременностью и рождением ребенка (детей), усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей);
в период отпуска без сохранения заработной платы по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет.
9. Источником финансирования выплат стимулирующих надбавок к должностному окладу работников бюджетных организаций является областной бюджет Северо-Казахстанской области.
10. Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников организаций, финансируемых из областного бюджета, устанавливаются по решению маслихата Северо-Казахстанской области по категориям, указанным в приложениях 1, 2, 3 и 4 к настоящему порядку и условию установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из областного бюджета.

3-тарау. Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі
11. Бюджеттік бағдарлама әкімшісі ынталандыру үстемеақысының белгіленген мөлшері негізінде қосымша бюджет қаражатына қажеттілікті қалыптастырады және бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға бюджеттік өтінімді жолдайды.
12. Бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган Қазақстан Республикасы бюджет заңнамасының талаптарына сәйкес ынталандыру үстемеақысы бойынша қосымша қажеттілікті облыстық бюджет комиссиясына қарауға шығарады.

Глава 3. Порядок установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из областного бюджета
11. Администратором бюджетной программы на основании установленного размера стимулирующих надбавок формируется потребность в дополнительных бюджетных средствах и направляется бюджетная заявка в местный уполномоченный орган по бюджетному планированию.
12. Местный уполномоченный орган по бюджетному планированию в соответствии с требованиями Бюджетного законодательства Республики Казахстан выносит на рассмотрение областной бюджетной комиссии дополнительную потребность по стимулирующим надбавкам.

13. Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына қосылатын ынталандыру үстемеақысына бюджет қаражаты бөлінген кезде ұйым басшысы құрылымдық бөлімшелер басшыларының жазбаша ұсынымы (бұдан әрі – Ұсыным) негізінде жұмыскерлерге ынталандыру үстемеақысын төлеу туралы бұйрық шығарады.
Ұйымның басшысы Ұсынымды қарау нәтижесінде ол тіркелген күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде келіседі не лауазымдық жалақыға ынталандыру үстемеақысын белгілеуден бас тарту себептерін негіздей отырып, тіркелген күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде бас тартады. Жұмыскер шешім шығарылғаннан кейін 2 жұмыс күні ішінде бас тарту туралы хабардар етіледі.

13. При выделении бюджетных средств на стимулирующие надбавки к должностным окладам работников организаций, финансируемых из областного бюджета, руководителем организации издается приказ о выплате работникам стимулирующих надбавок на основании письменного представления руководителей структурных подразделений (далее – Представление).
Руководитель организации в результате рассмотрения Представления согласовывает в течение 10 рабочих дней со дня его регистрации либо отказывает в течение 5 рабочих дней со дня регистрации с обоснованием причин отказа в установлении стимулирующей надбавки к должностному окладу. Работник уведомляется об отказе в течение 2 рабочих дней после вынесения решения.

14. 8-тармақта көрсетілген шарттар жұмыскерлерге ынталандыру үстемеақысын төлеуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
15. Ұсынымда жұмыскердің тегі мен лауазымы, ынталандыру үстемеақысының негізі мен мөлшері және тәртіптік жазаның жоқ екені туралы мәліметтер көрсетіледі.
Облыстық бюджеттен
қаржыландырылатын ұйымдар
жұмыскерлерінің лауазымдық
айлықақыларына ынталандыру
үстемеақыларын белгілеу тәртібі
мен шарттарына
1-қосымша
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ведомстволық бағынысты мекемелердің ("Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының Полиция департаменті" мемлекеттік мекемесін; "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің және "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ведомстволық бағынысты мекемелерін қоспағанда) D блогына (қосалқы персонал) жататын жұмыскерлерінің және жұмысшылардың (біліктілік разряды) лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылары
Лауазымдардың толық жазылуы (атауы)
Лауазымдық жалақыға үстемеақы
1
2
патрульдік машина жүргізушісі
100%
тракторшы
100%
өрт сөндіру машинасының жүргізушісі
100%
жүргізуші
100%
хатшы-машинист (референт)
50%
бағбан
50%
ыдыс жуушы
50%
су сорғы станциясының машинисі (моторисі)
50%
жеміс-көкөністер мен картопты тазалаушы
50%
нан кесуші, ас үй жұмысшысы
50%
вахташы
50%
қоқыс орынан қатқыл қалдық шайындыларын шығаратын арбакеш
50%
ағымдағы жөндеу бойынша жұмысшы
50%
санитар (тазалаушы)
50%
киім және кір жуу машинисі
50%
шаруашылық бикесі
50%
палаталық санитар
50%
бақылау санитары
50%
күтім жөніндегі санитар (паллиативтік көмек палаталарында)
50%
дезинфекциялаушы
50%
ғимараттар мен үймереттерді ағымдағы жөндеу және қызмет көрсету жөніндегі жұмысшы (ағаш ұстасы, ағаш шебері)
50%
шаштараз
50%
санитарлық тазалаушы
50%
буфетші
50%
киім-кешек пен іш киімді жөндеу бойынша тігінші
50%
ванна санитары
50%
бас аспаз
50%
газ тәрізді, сұйық және қатты отынмен, электр қыздырумен жұмыс істейтін қазандарға қызмет көрсететін жұмысшы
50%
музей күзетшісі
50%
бақылаушы
50%
оператор
50%
күзетші
50%
хатшы
50%
реквизитор
50%
суфлер
50%
технолог-тігінші
50%
арнайы киімді жуу машинисі
50%
билет кассирі
50%
ғимараттарға қызмет көрсету және ағымдағы жөндеу жөніндегі жұмысшы
50%
өрт сөндіруші
50%
кезекші өрт сөндіруші
50%
монтаждаушы
50%
ағаш ұстасы
50%
сахна машинисі
50%
іс жүргізуші
50%
кассир
50%
жабдық технигі
50%
әкімші
50%
кір жуғыш машина операторы
50%
компьютерлік техника операторы
50%
тәрбиешінің көмекшісі
50%
бақылаушы-тіркеуші
50%
жылқышы
50%
ғимараттарға қызмет көрсету жөніндегі жұмысшы
50%
тігінші
50%
кастелянша
50%
жүк тасушы
50%
ағаш шебері
50%
темір ұстасы
50%
электрмен және газбен дәнекерлеуші
50%
жылқы өсіруші
50%
жұмысшы
50%
темірші
50%
ғимараттарға кешенді қызмет көрсету және жөндеу жөніндегі жұмысшы
50%
тоңазытқыш жабдығының операторы
50%
веломеханик
50%
аспаз
50%
мұз құю машинасының операторы
50%
диспетчер
50%
күзетші
50%
қазандық машинисі
50%
от жағушы
50%
механик
50%
дыбыстық не тарату жабдығына не дизельді техникаға қызмет көрсететін механик
50%
электромонтер
50%
тазалаушы
50%
қаңғыбас жануарларды аулау жөніндегі жұмысшы
50%
пеш операторы
50%
архивариус
50%
қоймашы
50%
қосалқы жұмысшы
50%
электр жабдықтарды жөндеу және қызмет көрсету жөніндегі электр монтері
50%
комендант
50%
дыбыс аппаратының механигі
50%
аға диспетчер, диспетчер
50%
қызметтік үй-жайларды тазалаушы
50%
өндірістік және қызметтік үй-жайларды тазалаушы
50%
күзетші (вахташы)
50%
жуушы
50%
киім ілуші
50%
көгалдандыру бойынша жұмысшы
50%
лифтші
50%
кір жуушы
50%
сантехник
50%
дәнекерлеуші
50%
аккумуляторшы темір ұстасы
50%
газ-электрмен дәнекерлеуші
50%
жөндеуші темір ұстасы
50%
шиномонтажшы темір ұстасы
50%
басшының хатшысы
50%
аула тазалаушы
50%
қойма жұмысшысы
50%
электрик
50%
күзетші-вахташы
50%
от жағушы
50%
темір ұстасы-сантехник
50%
қазандық операторы
50%
кезекші әкімші
50%
жөндеуші темір ұстасы
50%
темір ұстасы-электрик
50%
Облыстық бюджеттен
қаржыландырылатын ұйымдар
жұмыскерлерінің лауазымдық
айлықақыларына ынталандыру
үстемеақыларын белгілеу тәртібі
мен шарттарына
2-қосымша
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Шаруашылық басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылары
Лауазымдардың толық жазылуы (атауы)
Лауазымдық жалақыға
үстемеақы
1
2
статистик
100%
архивариус
100%
Облыстық бюджеттен
қаржыландырылатын ұйымдар
жұмыскерлерінің лауазымдық
айлықақыларына ынталандыру
үстемеақыларын белгілеу тәртібі
мен шарттарына
3-қосымша
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің дін істері басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Конфессияаралық қатынастарды талдау және дамыту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылары
Лауазымдардың толық жазылуы (атауы)
Лауазымдық жалақыға
үстемеақы
басшы
100%
бөлім басшысы
100%
дінтанушы
100%
дінтанушы-кеңес беруші
100%
психолог
100%
әлеуметтанушы
100%
саясаттанушы
100%
теолог
100%
исламтанушы
100%
шығыстанушы
100%
филолог (араб, түрік, өзбек, ұйғыр, тәжік)
100%
сарапшы-талдаушы
100%
жүргізуші
100%
Облыстық бюджеттен
қаржыландырылатын ұйымдар
жұмыскерлерінің лауазымдық
айлықақыларына ынталандыру
үстемеақыларын белгілеу тәртібі
мен шарттарына
4-қосымша
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын "Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Айыртау ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Ақжар ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Аққайың ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Есіл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Жамбыл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Мағжан Жұмабаев ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Қызылжар ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Мамлют ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Тайынша ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Тимирязев ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Уәлиханов ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Шал ақын ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Петропавл қаласының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ішкі саясат басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің дін істері басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің мемлекеттік сатып алу басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ветеринария басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің экономика басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің С (әкімшілік персонал), D (қосалқы персонал) блоктарына жататын жұмыскерлерінің және жұмысшылардың (біліктілік разряды) лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылары
Лауазымдардың толық жазылуы (атауы)
Лауазымдық жалақыға үстемеақы
1
2
жүргізуші
100%
архивариус
50%
вахташы
50%
аула тазалаушы
50%
қоғамдық қабылдау бөлмесінің меңгерушісі
50%
шаруашылық меңгерушісі
50%
инспектор (өткізу режимінің, өткізу бюросының)
50%
облыс әкімінің инспекторы
50%
іс жүргізу жөніндегі инспектор (тапсырмалардың орындалуын бақылау жөніндегі), іс жүргізуші
50%
қоймашы
50%
комендант
50%
от жағушы
50%
курьер
50%
әдіскер
50%
компьютерлік техника (бағдарламалар) операторы
50%
көшіру-көбейту машиналарының операторы
50%
көмекші жұмысшы
50%
аударма редакторы
50%
қоғамдық кеңес хатшысы
50%
басшының хатшысы
50%
темір ұстасы-сантехник
50%
статист
50%
статистик
50%
күзетші
50%
қызметтік үй-жайларды тазалаушы
50%
электр жабдықтарды жөндеу және қызмет көрсету жөніндегі электр монтері
50%

14. Основаниями для отказа в выплате работникам стимулирующих надбавок являются условия, указанные в пункте 8.
15. В Представлении указываются фамилия и должность работника, размер стимулирующей надбавки и сведения об отсутствии дисциплинарного взыскания.
Приложение 1
к порядку и условиям установления
стимулирующих надбавок к должностным
окладам работников организаций,
финансируемых из областного бюджета
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников подведомственных учреждений (за исключением государственного учреждения "Департамент полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан", подведомственных учреждений коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области" и коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области"), финансируемых из областного бюджета, относящихся к блоку D (вспомогательный персонал) и рабочих (квалификационный разряд)
Расшифровка должностей (наименования)
Надбавка к должностному окладу
1
2
водитель патрульной машины
100%
тракторист
100%
водитель пожарной машины
100%
водитель
100%
секретарь-машинист (референт)
50%
садовник
50%
мойщик посуды
50%
машинист (моторист) водонасосной станции
50%
чистильщик плодоовощей и картофеля
50%
резчик хлеба, рабочий кухни
50%
вахтер
50%
возчик по вывозу нечистот из твердых осадков из выгребных ям
50%
рабочий по текущему ремонту
50%
санитарка (уборщица)
50%
машинист по стирке одежды и белья
50%
сестра-хозяйка
50%
санитарка-палатная
50%
санитар по наблюдению
50%
санитарка по уходу (в палатах паллиативной помощи)
50%
дезинфектор
50%
рабочий по текущему ремонту и обслуживанию зданий и сооружений (столяр, плотник)
50%
парикмахер
50%
санитарка-уборщица
50%
буфетчица
50%
швея по ремонту одежды и белья
50%
санитарка-ваннщица
50%
шеф-повар
50%
рабочие, занятые на обслуживании котлов, работающих на газообразном, жидком и твердом топливе, электронагреве
50%
музейный смотритель
50%
контролер
50%
оператор
50%
охранник
50%
секретарь
50%
реквизитор
50%
суфлер
50%
технолог-портной
50%
машинист по стирке спецодежды
50%
кассир билетный
50%
рабочий по обслуживанию и текущему ремонту зданий
50%
пожарный
50%
дежурный пожарный
50%
монтировщик
50%
плотник-столяр
50%
машинист сцены
50%
делопроизводитель
50%
кассир
50%
техник по оборудованию
50%
администратор
50%
оператор стиральной машины
50%
оператор компьютерной техники
50%
помощник воспитателя
50%
контролер-регистратор
50%
конюх
50%
рабочий по обслуживанию зданий
50%
швея
50%
кастелянша
50%
грузчик
50%
плотник
50%
слесарь
50%
электрогазосварщик
50%
коневод
50%
рабочий
50%
коваль
50%
рабочий по комплексному обслуживанию и ремонту зданий
50%
оператор холодильного оборудования
50%
веломеханик
50%
повар
50%
оператор ледозаливочной машины
50%
диспетчер
50%
сторож
50%
машинист котельной
50%
истопник
50%
механик
50%
механик по обслуживанию оборудования звуковой или трансляционной или дизельной техники
50%
электромонтер
50%
уборщица
50%
рабочий по отлову бродячих животных
50%
оператор печи
50%
архивариус
50%
кладовщик
50%
подсобный рабочий
50%
электромонтер по ремонту и обслуживанию электрооборудования
50%
комендант
50%
механик звукового аппарата
50%
старший диспетчер, диспетчер
50%
уборщик служебных помещений
50%
уборщик производственных и служебных помещений
50%
сторож (вахтер)
50%
мойщик
50%
гардеробщик
50%
рабочий по озеленению
50%
лифтер
50%
прачка
50%
сантехник
50%
сварщик
50%
слесарь аккумуляторщик
50%
газоэлектросварщик
50%
слесарь-ремонтник
50%
слесарь шиномонтажник
50%
секретарь руководителя
50%
дворник
50%
рабочий склада
50%
электрик
50%
сторож-вахтер
50%
кочегар
50%
слесарь-сантехник
50%
оператор котельной
50%
дежурный администратор
50%
слесарь ремонтник
50%
слесарь-электрик
50%
Приложение 2
к порядку и условиям установления
стимулирующих надбавок к должностным
окладам работников организаций,
финансируемых из областного бюджета
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Хозяйственное управление" коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Северо-Казахстанской области"
Расшифровка должностей (наименования)
Надбавка к должностному окладу
1
2
статистик
100%
архивариус
100%
Приложение 3
к порядку и условиям установления
стимулирующих надбавок к должностным
окладам работников организаций,
финансируемых из областного бюджета
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Центр анализа и развития межконфессиональных отношений" коммунального государственного учреждения "Управление по делам религий акимата Северо-Казахстанской области"
Расшифровка должностей (наименования)
Надбавка к должностному окладу
руководитель
100%
руководитель отдела
100%
религиовед
100%
религиовед-консультант
100%
психолог
100%
социолог
100%
политолог
100%
теолог
100%
исламовед
100%
востоковед
100%
филолог (арабский, турецкий, узбекский, уйгурский, таджикский)
100%
эксперт-аналитик
100%
водитель
100%
Приложение 4
к порядку и условиям установления
стимулирующих надбавок к должностным
окладам работников организаций,
финансируемых из областного бюджета
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Аппарат Северо-Казахстанского областного маслихата", государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Айыртауского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Акжарского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Аккайынского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Есильского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Жамбылского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования района Магжана Жумабаева" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Кызылжарского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Мамлютского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования района имени Габита Мусрепова" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Тайыншинского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Тимирязевского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Уалихановского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования района Шал акына" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования города Петропавловска" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление внутренней политики акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление по делам религий акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление строительства, архитектуры и градостроительства акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление государственной инспекции труда акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление государственных закупок акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление ветеринарии акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление экономики акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление сельского хозяйства и земельных отношений акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление культуры, развития языков и архивного дела акимата Северо-Казахстанской области", финансируемых из областного бюджета относящихся, к блокам С (административный персонал), D (вспомогательный персонал) и рабочих (квалификационный разряд)
Расшифровка должностей (наименования)
Надбавка к должностному окладу
1
2
водитель
100%
архивариус
50%
вахтер
50%
дворник
50%
заведующий общественной приемной
50%
заведующий хозяйством
50%
инспектор (пропускного режима, бюро пропусков)
50%
инспектор акима области
50%
инспектор по делопроизводству (по контролю за исполнением поручений), делопроизводитель
50%
кладовщик
50%
комендант
50%
кочегар
50%
курьер
50%
методист
50%
оператор компьютерной техники (программ)
50%
оператор копировально-множительных машин
50%
подсобный рабочий
50%
редактор по переводу
50%
секретарь общественного совета
50%
секретарь руководителя
50%
слесарь-сантехник
50%
статист
50%
статистик
50%
сторож
50%
уборщик служебных помещений
50%
электромонтер по ремонту и обслуживанию электрооборудования
50%