"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін құру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2021 жылғы 23 қарашадағы № 264 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 10 желтоқсандағы № 409 қаулысы
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін құру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2021 жылғы 23 қарашадағы № 264 қаулысына келесі өзгеріс енгізілсін:
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ереже осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) жоғарыда көрсетілген Ережені әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қазақ және орыс тіліндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасының құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жолдауға;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі Ғ. Нұрмұхамбетов
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
10 желтоқсандағы 2024 жылғы
№ 409 қаулысына
қосымша
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2021 жылғы 23 қарашадағы
№ 264 қаулысына
қосымша
"Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi туралы ереже
Петропавл қаласы, 2024 жылғы
1. Жалпы ережелер
1. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің мемлекеттік органдарын ақпараттандыру және мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингі саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органы болып табылады.

О внесении изменения в постановление акимата Северо-Казахстанской области от 23 ноября 2021 года № 264 "О создании коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 10 декабря 2024 года № 409
Акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Северо-Казахстанской области "О создании коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" от 23 ноября 2021 года № 264 следующее изменение:
Положение о коммунальном государственном учреждении "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию вышеуказанного Положения в органах юстиции;
2) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Северо-Казахстанской области Г. Нурмухамбетов
Приложение
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от 10 декабря 2024 года № 409
Приложение
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от 23 ноября 2021 года № 264
Положение о коммунальном государственном учреждении "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области"
город Петропавловск, 2024 год
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере информатизации, мониторинга оказания государственных услуг государственных органов акимата Северо-Казахстанской области и цифровизации региона.

2. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнің ведомствоға бағынысты ұйымдары жоқ.
3. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi коммуналдық мемлекеттiк мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген мөрi мен атауы мемлекеттiк және орыс тілінде жазылған мөртабандары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
6. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiне Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген жағдайда, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңымен белгіленген "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi басшысының бұйрықтарымен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң құрылымы мен штат санының лимитi "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбер мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына сәйкес бекітіледі.
9. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң орналасқан жерi: 150011, Қазақстан Республикасы Солтүстiк Қазақстан облысы Петропавл қаласы Қазақстан Конституциясы көшесі, 58.
10. Мемлекеттiк органның толық атауы – "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi:
мемлекеттiк тiлде: "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi;
орыс тiлiнде: коммунальное государственное учреждение "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области".

2. Коммунальное государственное учреждение "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" подведомственных организаций не имеет.
3. Коммунальное государственное учреждение "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Коммунальное государственное учреждение "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме коммунального государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
5. Коммунальное государственное учреждение "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Коммунальное государственное учреждение "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" имеет право выступать стороной Гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
7. Коммунальное государственное учреждение "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О правовых актах" принимает решения, оформляемые приказами руководителя коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области".
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" утверждаются в соответствии постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
9. Местонахождение коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области": 150011, Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58.
10. Полное наименование государственного органа – коммунальное государственное учреждение "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области":
на государственном языке: "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: коммунальное государственное учреждение "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области".

11. Осы Ереже "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң қызметiн қаржыландыру жергiлiктi бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiне кәсiпкерлiк субъектiлерiмен "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң функциясы болып табылатын мiндеттi орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiне заңнамалық актiмен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiс, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттiк бюджет кiрiсiне жiберiледi.
14. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнде жұмыс режимi ішкі күн тәртібіне сәйкес айқындалады.
15. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мен құрылтайшы арасындағы өзара қарым-қатынас қолданыстағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес айқындалады және реттеледі.
16. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мен оның еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексiне сәйкес айқындалады.
2. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң мiндеттерi мен өкілеттіктері
17. Тапсырмалар:
1) заманауи ақпараттық-коммуникациялық технологияны дамытуға және экономиканың басты салалары мен тыныс-тіршілік салаларына енгізуге жағдай жасауды қамтамасыз ету;
2) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерді ақпараттандыру жұмысын үйлестіру;
3) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы бірыңғай талаптардың, сондай-ақ ақпараттандырудың сервистік моделін іске асыру қағидаларының сақталуын қамтамасыз ету;
4) Солтүстік Қазақстан облысының аумағында цифрландыруды дамыту, сондай-ақ "ақылды" қала тұжырымдамасын іске асыруға қатысу;

11. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Коммунальному государственному учреждению "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области".
Если коммунальному государственному учреждению "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право, осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
14. Режим работы в коммунальном государственном учреждении "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" определяется в соответствии с внутренним распорядком.
15. Взаимоотношения между коммунальным государственным учреждением "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" и учредителем определяются и регулируются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
16. Взаимоотношения между коммунальным государственным учреждением "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" и его трудовым коллективом определяются в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", Трудовым кодексом Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области"
17. Задачи:
1) обеспечение условий для развития и внедрения современных информационно-коммуникационных технологий в основные отрасли экономики и сферы жизни;
2) координация работ по информатизации государственных учреждений финансируемых из местного бюджета;
3) обеспечение соблюдения единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и информационной безопасности, а также правил реализации сервисной модели информатизации;
4) развитие цифровизации на территории Северо-Казахстанской области, а также участие в реализации концепции "умного" города;

5) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметті сапалы көрсетуін қамтамасыз ету;
6) байланыс операторлары көрсететін байланыс қызметтерінің сапасына мониторинг жүргізу;
7) мемлекеттік органдар оларды автоматтандыру жолымен көрсететін мемлекеттік қызметтер көрсету процестерін жетілдіру және оңтайландыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу.
18. Өкілеттіктер:
1) құқығы:
орталық мемлекеттік органдар мен олардың аумақтық бөлімшелерінен, әкімдіктің құрылымдық бөлімшелерінен және өзге де ұйымдардан осы Ережеде айқындалған функцияларды орындауға қажетті мәлімет пен материалды белгілденген тәртіпте сұратуға және алуға;
кәсіпорындардан, ұйымдар мен мекемелерден "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технология басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген функцияны орындауға қажетті мәліметті, анықтаманы, құжатты сұратуға және алуға;
ақпараттық жүйені әзірлеуге, жаңғыртуға және пайдалануға, тауар сатып алуға және ақпараттық технологияны әзірлеумен, енгізумен және пайдаланумен, әкімдіктің және оның ведомствоға бағынысты ұйымдарының құрылымдық бөлімшелерінің ақпараттық жүйесін құрумен және пайдаланумен байланысты мәселе бойынша қызмет көрсетуге арналған конкурс құжаттамасының техникалық спецификациясына, соның ішінде ұсыныс енгізуге келісім беруді жүзеге асыру;
наразылық білдіру, талап арыз беру, сотта өз құзыреті шегінде талап қоюшы және жауап беруші ретінде әрекет ету;
жедел басқарудағы мүлікке иелік етуді, пайдалануды және билік етуді жүзеге асыру;
жергілікті атқарушы биліктің басқа да мемлекеттік органдарымен өзара іс-қимылды жүзеге асыру.
2) Мiндеттерi:
орталық мемлекеттік органдар мен олардың аумақтық бөлімдерінің, әкімдіктің құрылымдық бөлімшелері мен өзге де ұйымдардың басшылары мен мамандарын тартып, "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселе жөніндегі кеңестерді белгіленген тәртіпте өткізу;
әкімдікке өз құзыреті шегінде реттелетін қатынас мәселелері, өңірдің даму мақсаты мен басымдығын айқындау жөнінде және әкімдіктің құрылымдық бөлімшелерінің оны орындауын бақылауды жүзеге асыру туралы, сондай-ақ облыстың атқарушы органдарының құрылымын жетілдіру жөнінде ұсыныс енгізу;
тауарды, жұмысты және қызметті мемлекеттік сатып алу конкурсын ұйымдастырып, өткізу;
мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардың мамандарын, сондай-ақ отандық және шетелдік сарапшылар мен мамандарды жұмысқа тарта отырып, "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселе жөніндегі жұмыс топтары мен комиссияларды құру;

5) обеспечение качественного оказания государственных услуг местных исполнительных органов;
6) мониторинг качества услуг связи, оказываемых операторами связи;
7) разработка предложений по совершенствованию и оптимизации процессов оказания государственных услуг, оказываемых государственными органами путем их автоматизации.
18. Полномочия:
1) права:
в установленном порядке запрашивать и получать от центральных государственных органов и их территориальных подразделений, структурных подразделений акимата и иных организаций сведения и материалы, необходимые для выполнения функций, определенных настоящим Положением;
запрашивать и получать от предприятий, организаций и учреждений сведения, справки, документы, необходимые для выполнения возложенных на коммунальное государственное учреждение "Управление цифровых технологий Северо-Казахстанской области" функций;
осуществлять согласование технической спецификации конкурсной документации на разработку, модернизацию и эксплуатацию информационных систем, приобретение товаров и оказание услуг по вопросам, связанным с разработкой, внедрением и использованием информационных технологий, созданием и эксплуатацией информационных систем структурных подразделений акимата и их подведомственных организаций, в том числе предоставлений рекомендаций;
предъявлять претензии, иски, выступать в судах в качестве истца и ответчика в пределах своей компетенции;
осуществлять владение, пользование и распоряжение находящимся в оперативном управлении имуществом;
осуществлять взаимодействие с другими государственными органами местной исполнительной власти.
2) обязанности:
проводить в установленном порядке совещания по вопросам, входящим в компетенцию коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий Северо-Казахстанской области", с привлечением руководителей и специалистов центральных государственных органов и их территориальных подразделений, структурных подразделений акимата и иных организаций;
вносить в акимат предложения по вопросам регулируемых отношений, определению целей, приоритетов развития региона и об осуществлении контроля за их исполнением структурными подразделениями акимата, а также усовершенствованию структуры исполнительных органов области в пределах своей компетенции;
организовывать и проводить конкурсы по государственным закупкам товаров, работ и услуг;
создавать рабочие группы и комиссии по вопросам, входящим в компетенцию коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий Северо-Казахстанской области", с привлечением к работе специалистов государственных органов и иных организаций, а также отечественных и иностранных экспертов и специалистов.

3) Функциялар:
жергілікті атқарушы органдарға мемлекеттік көрсетілетін қызмет және ақпараттық коммуникациялық технология саласындағы Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің заңнамалық актілерін, облыс әкімінің шешімдері мен өкімдерін іске асыруға практикалық көмек көрсету;
Мемлекеттік органдардың интранет-порталы, Е-лицензиялау, Электрондық үкіметтің өңірлік шлюзі республикалық ақпараттық жүйелерінің жұмыс істеуін ұйымдастыру;
облыс әкімдігінің "Ақпараттық технологияны қолдану" бағытындағы қызметінің тиімділігін бағалау материалын дайындау;
мемлекеттік органдардың функцияларын ілгеріде автоматтандыру мәніне талдау;
жергілікті атқарушы органдарды Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасына қосуды қамтамасыз ету;
электронды құжат айналымы жүйесін дамытуға қатысу;
жергілікті атқарушы органның типтік архитектурасына сәйкес мемлекеттік органдар инфрақұрылымының құрылуын бақылау;
Солтүстік Қазақстан облысы жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік ақпараттық жүйені пайдалануының тиімділігіне мониторинг жасау;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі қызметін үйлестіру;
уәкілетті органға мемлекеттік қызметті көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі ақпаратты, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет сапасын ішкі бақылау нәтижесі жөніндегі ақпаратты беруді қамтамасыз ету;
мемлекеттік қызметті көрсету сапасын ішкі бақылау және мониторинг жасау (бақылау іс-шаралары, талдау, есеп);
сыртқы және ішкі сарапшыларды тартып, мемлекеттік органдар үшін заманауи цифрлық технологияны қолдану жөніндегі тренинг, семинар және таныстыруды ұйымдастыруға қатысу;
ақпараттандырудың жаңа үлгісін қалыптастыру және дамыту жұмысына қатысу;
Цифрландыру офисінің кеңесін ұйымдастырып, өткізу;
орталық мемлекеттік органдармен цифрландыру мәселесі бойынша өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
облыс әкімдігінің салалық басқармаларының, Солтүстік Қазақстан облысы аудандары мен қала әкімдіктерінің, басқа да мүдделі ұйымдардың тиісті саланы цифрландыру мәселесі бойынша өзара іс-қимылын үйлестіру;
цифрлық жобалардың қажеттіліктеріне талдау жүргізу;
"Цифрлық трансформация, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және киберқауіпсіздік саласын дамытудың 2023-2029 жылдарға арналған тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 28 наурыздағы № 269 қаулысымен бекітілген цифрлық трансформация, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және киберқауіпсіздік саласын дамытудың 2023-2029 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыруды бақылау;

3) функции:
оказание практической помощи местным исполнительным органам в реализации Законов Республики Казахстан, законодательных актов Президента и Правительства Республики, решений и распоряжений акима области в сфере государственных услуг и информационно-коммуникационных технологий;
организация функционирования Республиканских информационных систем: Интранет-портал государственных органов, Е-лицензирование, Региональный шлюз электронного правительства;
подготовка материалов для проведения оценки эффективности деятельности акимата области по направлению "Применение информационных технологий";
анализ функций государственных органов на предмет их последующей автоматизации;
обеспечение подключения местных исполнительных органов к единой транспортной среде государственных органов;
участие в развитии системы электронного документооборота;
контроль за построением инфраструктуры государственных органов, в соответствии с типовой архитектурой местного исполнительного органа;
ведение мониторинга эффективности использования местными исполнительными органами Северо-Казахстанской области государственных информационных систем;
координация деятельности местных исполнительных органов по оказанию государственных услуг;
обеспечение предоставления информации в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, а также информации по результатам внутреннего контроля за качеством государственных услуг;
проведение внутреннего контроля и мониторинга (контрольные мероприятия, анализ, отчет) за качеством оказания государственных услуг;
участие в организации тренингов, семинаров и презентаций по применению современных цифровых технологий в отраслях, для государственных органов, с привлечением как внешних, так и внутренних экспертов;
участие в работе по формированию и развитию новой модели информатизации;
организация и проведение совещаний Офиса цифровизации;
осуществление взаимодействия с центральными государственными органами по вопросам цифровизации;
координация взаимодействия отраслевых управлений акимата области, акиматов города и районов Северо-Казахстанской области, других заинтересованных организаций в вопросах цифровизации соответствующей отрасли;
проведение анализа потребностей цифровых проектов;
контроль реализации Концепции цифровой трансформации, развития отрасли информационно-коммуникационных технологий и кибербезопасности на 2023 - 2029 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2023 года № 269 "Об утверждении Концепции цифровой трансформации, развития отрасли информационно-коммуникационных технологий и кибербезопасности на 2023 - 2029 годы";

Өз бағыттары бойынша "Қолжетімді Интернет" байланыс саласындағы Ұлттық жобаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 27 қазандағы № 949 қаулысымен бекітілген "Қолжетімді Интернет" байланыс саласындағы ұлттық жобаның іске асырылуын бақылау;
цифрлық жобаларды, оның ішінде "Ақылды қалалар" эталондық стандарты шеңберінде енгізу және дамыту;
өз құзыреті шегінде тұжырымдаманы, конкурстық құжаттаманы және техникалық тапсырмаларды келісуге қатысу;
сервистік бағдарламалық өнімдерді жобалауға тапсырмаларды қарау және келісу;
облыстың цифрлық экожүйесін Қазақстанның экожүйесіне енгізе отырып, дамыту жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру;
"электрондық үкіметті" дамыту және электрондық мемлекеттік қызметті көрсету мәселесі жөніндегі Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің заңнамалық актілерінің, облыс әкімі шешімдері мен өкімдерінің орындалу жұмысын ұйымдастыру;
"электрондық үкімет" бастамаларын, цифрландыру саласындағы жобаларды танымал етудің PR-стратегиясын іске асыру;
ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша мемлекеттік қызмет көрсету процесін оңтайландыру және автоматтандыру шарасын қабылдауды қамтамасыз ету;
ашық дерек интернет-порталына Солтүстік Қазақстан облысы жергілікті атқарушы органдарының ашық дерегін орналастыру мәселесі бойынша жұмысты үйлестіру;
Солтүстік Қазақстан облысы аумағында байланыс саласында мемлекеттік саясатты іске асыру;
байланыс және интернет мәселелері бойынша уәкілетті органмен және
байланыс операторларымен өзара іс-қимыл жасау;
жетекшілік ететін салалары бойынша ерекше көзге түскен қызметкерлерді көтермелеу және мемлекеттік және ведомстволық наградалармен, жергілікті атқарушы органның үздік белгілерімен марапаттауға, құрметті атақтар беруге кандидатураларды ұсыну.
көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызметті көрсету мәселесі жөніндегі өтініштерін қарау;
байланыс операторлары көрсететін байланыс қызметтерінің сапасына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасының Ұлттық архивтік және орталық мемлекеттік архивтерді жинақтау көздерін қоспағанда, Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
субьектінің немесе оның заңды өкілінің дербес деректер мазмұнының және оларды өңдеу тәсілдерінің оларды өңдеу мақсаттарына сәйкестігі туралы өтініштерін қарау және тиісті шешімдер қабылдайды;
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде жеке кәсіпкерлік субьектілеріне қатысты Қазақстан Республикасының дербес деректер және оларды қорғау туралы заңнамасының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасының дербес деректер және оларды қорғау туралы заңнамасын бұзуға жол берген адамдарды Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жауаптылыққа тарту жөнінде шаралар қабылдау;
меншік иесінен және (немесе) оператордан, сондай-ақ үшінші тұлғадан дәйексіз немесе заңсыз жолмен алынған дербес деректерді нақтылауды, бұғаттауды немесе жоюды талап ету;
субьектілердің құқықтарын қорғауды жетілдіруге бағытталған шараларды жүзеге асыру;
ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптардың орындалуына мониторингті жүзеге асырады;
инвестицияларды тарту жүйесін және ақпараттандыру саласындағы инвестициялық жобаларды әзірлеуді және іске асыруды ынталандыру тетіктерін жетілдіру жөніндегі қызметті жүзеге асыру;
ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласын дамыту үшін жағдайлар жасау;
ақпараттық-коммуникациялық қызметтерді сатып алу;
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде жеке кәсіпкерлік субьектілеріне қатысты ақпараттандыру саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру.

контроль реализации Национального проекта в области связи "Доступный Интернет", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 октября 2023 года № 949 "Об утверждении национального проекта в области связи "Доступный Интернет" по своим направлениям;
внедрение и развитие цифровых проектов, в том числе в рамках Эталонного стандарта "Умных городов";
участие в согласовании концепции, конкурсной документации и технических заданий в пределах своей компетенции;
рассмотрение и согласование заданий на проектирование сервисных программных продуктов;
осуществление мероприятий по развитию цифровой экосистемы области с встраиванием ее в экосистему Казахстана;
организация работы по выполнению законодательных актов Президента и Правительства Республики Казахстан, решений и распоряжений акима области по вопросам развития "электронного правительства" и оказания электронных государственных услуг;
реализация PR-стратегии популяризации инициатив "электронного правительства", проектов в сфере цифровизации;
обеспечение принятия мер по оптимизации и автоматизации процессов оказания государственных услуг по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации;
координация работы по вопросу размещения открытых данных местных исполнительных органов Северо-Казахстанской области на интернет-портале открытых данных;
реализует государственную политику в области связи на территории Северо-Казахстанской области;
взаимодействует с уполномоченным органом и операторами связи по вопросам связи и интернета;
поощряет наиболее отличившихся работников по курируемым сферам и вносит представления, кандидатуры к награждению государственными и ведомственными наградами, знаками отличия местного исполнительного органа, присвоению почетных званий.
рассмотрение обращений услугополучателей по вопросам оказания государственных услуг;
осуществление государственного контроля качества услуг связи, оказываемых операторами связи;
осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи, за исключением источников комплектования Национального архива Республики Казахстан и центральных государственных архивов;
рассмотрение обращений субъекта или его законного представителя о соответствии содержания персональных данных и способов их обработки целям их обработки и принимают соответствующие решения;
осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о персональных данных и их защите в отношении субъектов частного предпринимательства в пределах соответствующей административно-территориальной единицы;
принятие мер по привлечению лиц, допустивших нарушения законодательства Республики Казахстан о персональных данных и их защите, к ответственности, установленной законами Республики Казахстан;
требование от собственника и (или) оператора, а также третьего лица уточнения, блокирования или уничтожения недостоверных или полученных незаконным путем персональных данных;
осуществление мер, направленные на совершенствование защиты прав субъектов;
осуществление мониторинга выполнения единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности;
осуществление деятельности по совершенствованию системы привлечения инвестиций и механизмов стимулирования разработки и реализации инвестиционных проектов в сфере информатизации;
создание условий для развития отрасли информационно-коммуникационных технологий;
приобретение информационно-коммуникационных услуг;
осуществление государственного контроля в сфере информатизации в отношении субъектов частного предпринимательства в пределах соответствующей административно-территориальной единицы.

3. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнің бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
19. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiн басқаруды бiрiншi басшы жүзеге асырады, ол "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiне жүктелген мiндеттің орындалуына және оның өз функциясын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
20. Бiрiншi басшыны Солтүстiк Қазақстан облысының әкiмi қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
21. "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi бiрiншi басшысының өкiлеттiктерi:
1) "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
2) "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану мәселесін шешеді;
3) "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бұйрықтарына қол қояды, сондай-ақ "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлері орындауға міндетті нұсқау береді;
4) "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің атынан мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда өкілдік етеді;
5) "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы сақтауына дербес жауапты болады.
Басшы жұмысты ұйымдастырады және оған басшылық жасайды, ерлер мен әйелдердің тең құқығының және тең мүмкіндігінің мемлекеттік кепілдігі туралы заңнаманың сақталуын қамтамасыз етеді, жүктелген міндеттің орындалуы мен оның өз функциясын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезде оның өкілеттігін оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі
22. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы.
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстi қоса алғанда) және өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.

3. Статус, полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области"
19. Руководство коммунальным государственным учреждением "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.
20. Руководитель назначается на должность и освобождается от должности акимом Северо-Казахстанской области.
21. Полномочия руководителя коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области":
1) назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области";
2) решает вопросы поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области";
3) подписывает приказы коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области", а также дает указания, обязательные для исполнения сотрудниками коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области";
4) представляет коммунальное государственное учреждение "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" в государственных органах, иных организациях;
5) несет персональную ответственность за соблюдение антикоррупционного законодательства сотрудниками коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области".
Руководитель организует и руководит работой, обеспечивает соблюдение законодательства о государственных гарантиях равных прав и равных возможностей мужчин и женщин, несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и осуществление им своих функций.
Исполнение полномочий руководителя коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим.
4. Имущество коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области"
22. Коммунальное государственное учреждение "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
Имущество коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников.

23. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiне бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
24. Егер заңнамада өзгесi белгiленбесе, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне берiлген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз еркiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзге де тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiн қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
_____________________________

23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Управление цифровых технологий отношений Северо-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе", бюджетным законодательством.
5. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области"
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области" осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.