Уәлиханов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 4-12 с "2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 2024 жылғы 19 наурыздағы № 2-16 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 4-12 с шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 5 227 395,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 778 226,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 822 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 987 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 411 360 мың теңге;
2) шығындар –5 290 275,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 46 504 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 79 378 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 874 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -109 383,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 109 383,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 79 378 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 874 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 62 879,9 мың теңге.";
14-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"14. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) санаторлық-курорттық емделуге;
2) протездік-ортопедиялық құралдарға;
3) сурдотехникалық құралдарға;
4) тифлотехникалық құралдарға;
5) арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар);
6) KTUL-336 "Өндіріс-Жұмысшы-Мырзағұл" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге;
7) КТUL-100 "Көктерек-Тоспа-Жасқайрат-Қайрат" аудандық маңызы бар автомобиль жолының орташа жөндеуге;
8) аудандық маңызы бар жолдарын күтіп ұстауға;
9) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
10) орталықтандырылған кітапхана жүйесінің ғимаратын күрделі жөндеуге;
11) ауылдық елді мекендерді дамыту және салу схемаларын кезең-кезеңімен әзірлеу және түзету үшін;

О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 4-12 с "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19 марта 2024 года № 2-16 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 4-12 с следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы — 5 227 395,7 тысяч тенге:
налоговые поступления — 778 226,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления — 27 822 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 987 тысяч тенге;
поступления трансфертов — 4 411 360 тысяч тенге;
2) затраты — 5 290 275,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 46 504 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 79 378 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 874 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета — -109 383,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 109 383,9 тысяч тенге:
поступление займов – 79 378 тысяч тенге;
погашение займов – 32 874 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 62 879,9 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на санаторно-курортное лечение;
2) на протезно-ортопедические средства;
3) на сурдотехнические средства;
4) на тифлотехнические средства;
5) на специальные средства передвижения (кресло-коляски);
6) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTUL-336 "Ундурус – Жумысшы – Мырзагул";
7) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTUL-100 "Коктерек – Тоспа – Жаскайрат – Кайрат";
8) на содержание дорог районного значения;
9) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
10) на капитальный ремонт здания централизованной библиотечной системы;
11) на поэтапную разработку и корректировку схем развития и застройки сельских населенных пунктов;

12) металлдан жасалған, жылытылатын контейнерді сатып алу үшін;
13) металлдан жасалған, жылытылатын, доңғалақтардағы контейнерді сатып алу үшін;
14) Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің Ауғанстан Демократиялық Республикасынан шығарылғанына 35 жыл толуына орай біржолғы ақшалай төлем төлеу үшін.
Көрсетілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімдігінің "2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.";
келесі мазмұндағы 15-1-тармағымен толықтырылсын:
"15-1. 6-қосымшаға сәйкес 2024 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бос қалдықтар есебінен 2024 жылға арналған аудандық бюджет шығыстары қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес көрсетілген шешімі 6-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Уәлиханов аудандық мәслихатының төрағасы С. Сәниев

12) на приобретение контейнера металлического, отапливаемого;
13) на приобретение контейнера металлического, отапливаемого, на колесах;
14) на оказание единовременной денежной выплаты к 35-летию вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы". ;
дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. Предусмотреть расходы районного бюджета на 2024 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2024 года, согласно приложению 6.";
приложение 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему решению;
дополнить приложением 6 к указанному решению согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Уалихановского районного маслихата С. Саниев