Жергілікті ауқымдағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жариялау туралы
Атырау облысы Атырау қаласы әкімінің 2024 жылғы 5 сәуірдегі № 16 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабының 1-тармағы 13)-тармақшасына, "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 3-тармағы 2)-тармақшасына және 48-бабына, "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдай министрінің бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32469 болып тіркелген), Атырау қалалық әкімдігі жанындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі комиссия отырысының 2024 жылғы 5 сәуірдегі № 6 хаттамасы негізінде және "Жайық" өзеніне келген судың деңгейінің жоғары болуына байланысты, Атырау облысы әкімі С.Шапкеновтың төрағалығымен өткен мәжіліс отырысының 2024 жылғы 25 наурыздағы № 31/72 хаттамасында берілген тапсырмаға сәйкес, "Атырау Жарық" АҚ-ның 2024 жылғы 27 наурыздағы № 11-2016, "Атырау облысы Су Арнасы" КМК-нің 2024 жылғы 28 наурыздағы №03/1595 басшыларының хаттары және Атырау қаласы әкімінің 2024 жылғы 29 наурыздағы № 113-ө өкімімен құрылған жұмысшы тобының "Қала аумағындағы кәріз жүйесімен, электр желісімен қамтамасыз ететін ғимараттардағы авариялық жұмыстардың зерделеу туралы" 2024 жылғы 2 сәуірдегі актісі негізінде, Атырау қаласы және қала маңындағы елді мекен тұрғындарын үздіксіз кәріз суымен, электр желісімен қамтамасыз ету мақсатында, Атырау қаласының әкімі ШЕШТІ:
1. "Жайық" өзеніне келген судың деңгейінің жоғары болуына байланысты және Атырау қаласы және қала маңындағы елді мекен тұрғындарын үздіксіз кәріз суымен, электр желісімен қамтамасыз ету мақсатында, жергілікті ауқымдағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Атырау қаласының әкімінің жетекшілік ететін орынбасары табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жою басшысы болып тағайындалсын және оған табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жоюға бағытталған іс-шараларды жүргізу тапсырылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қала әкімі Ш. Кейкин

Об объявлении чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера местного масштаба
Решение акима города Атырау Атырауской области от 5 апреля 2024 года № 16
Согласно подпункту 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпункта 2) пункта 3 статьи 4 и статьи 48 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказу Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" (зарегистрировано в Государственном реестре нормативных правовых актов за № 32469), протокола заседания комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций при Атырауском городском акимате № 6 от 5 апреля 2024 года и в связи с высоким уровнем поступления воды в реку Урал, а также согласно протоколу совещания под председательством акима Атырауской области С.Шапкенова от 25 марта 2024 года, а также писем руководство АО "Атырау Жарык" № 11-2016 от 27 марта 2024 года, ГКП "Атырау облысы Су Арнасы" № 03/1595 от 28 марта 2024 года, а также согласно акту рабочей группы, созданной распоряжением акима города Атырау № 113-ө от 29 марта 2024 года по обследованию аварийных работ в зданиях обеспечивающих канализацией и электричеством территорию города от 2 апреля 2024 года и в целях бесперебойного обеспечения жителей города Атырау и пригородов города канализацией и электричеством, аким города Атырау РЕШИЛ:
1. В связи с высоким уровнем поступления воды в реку Урал и в целях бесперебойного обеспечения жителей города Атырау и пригородов города канализацией и электричеством, объявить чрезвычайную ситуацию природного и техногенного характера местного масштаба.
2. Руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера назначить курирующего заместителя акима города Атырау и поручить провести мероприятия, направленные на ликвидацию чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня подписания.
Аким города Кейкин Ш.