Түркістан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 21 қарашадағы № 230 "Түркістан облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2024 жылғы 7 маусымдағы № 106 қаулысы
Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Түркістан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 21 қарашадағы № 230 "Түркістан облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ережесін бекіту туралы" қаулысына келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Түркістан облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мекемесі туралы Ережеде:
16-тармақ мынадай мазмұндағы 4-1), 4-2), 4-3) және 4-4) тармақшаларымен толықтырылсын:
"4-1) коммуналдық меншіктегі әуеайлақтарды (әуежайларды) пайдалануды және күтіп-ұстауды қамтамасыз ету;
4-2) жол органымен келісу бойынша жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарында, елді мекендердің көшелерінде автоматтандырылған өлшеу станцияларын орнату;
4-3) автоматтандырылған өлшеу станцияларының жұмысын ұйымдастыру қағидаларында айқындалған тәртіппен жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарында, елді мекендердің көшелерінде автоматтандырылған өлшеу станцияларының жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
4-4) әлеуметтік маңызы бар ауданаралық (қалааралық облысішілік) және қала маңындағы теміржол қатынастары бойынша жолаушыларды тасымалдау жөніндегі қызметтерге бағалардың (тарифтердің) шекті деңгейлерін белгілеу";
16-тармақтың 38) тармақшасы келесідей редакцияда жазылсын:
"төтенше жағдайлар туындаған кезде әлеуметтік маңызы бар теміржол тасымалдарын уақытша тоқтату туралы шешімдер қабылдау";
25 тармақтың келесі редакцияда жазылсын:
"25. Басқарманың және қарамағындағы ұйымдарды қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Басқарманың қарамағындағы ұйымдар:
Түркістан облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Оңтүстік жолдары" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
"Түркістан халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамы".
2. "Түркістан облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) жоғарыда көрсетілген Ережені әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Түркістан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Туркестанской области от 21 ноября 2022 года № 230 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Туркестанской области"
Постановление акимата Туркестанской области от 7 июня 2024 года № 106
Акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Туркестанской области от 21 ноября 2022 года № 230 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Туркестанской области" следующие изменения и дополнения:
в Положении о государственном учреждении "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Туркестанской области", утвержденном указанным постановлением:
пункт 16 дополнить подпунктами 4-1), 4-2), 4-3) и 4-4) следующего содержания:
"4-1) обеспечение эксплуатации и содержание аэродромов (аэропортов), находящихся в коммунальной собственности;
4-2) установка автоматизированных станций измерения на автомобильных дорогах общего пользования областного и районного значения, улицах населенных пунктов по согласованию с дорожным органом;
4-3) обеспечение функционирования автоматизированных станций измерения на автомобильных дорогах общего пользования областного и районного значения, улицах населенных пунктов в порядке, определенном правилами организации работы автоматизированных станций измерения;
4-4) установление предельных уровней цен (тарифов) на услуги по перевозке пассажиров по социально-значимым межрайонным (междугородным внутриобластным) и пригородным железнодорожным сообщениям";
подпункт 38) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"принятие решений о временном прекращении социально-значимых железнодорожных перевозок при возникновении чрезвычайных обстоятельств";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Реорганизация и упразднение Управления и подведомственных организаций осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Организации, находящаяся в ведении Управления:
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Оңтүстік жолдары" управления пассажирского транспорта и автомобильных дорог Туркестанской области;
Акционерное общество "Международный аэропорт Туркестан".
2. Государственному учреждению "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Туркестанской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию вышеуказанного Положения в органах юстиции;
2) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направить его копию в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Туркестанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Түркістан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Д. Сатыбалды

3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Туркестанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Д. Сатыбалды