Қауымдық сервитут белгілеу туралы
Түркістан облысы Ордабасы ауданы әкiмдiгiнiң 2024 жылғы 13 мамырдағы № 199 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін өзі басқару туралы" Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 14,17,35,37,43,68,69–баптарына және Ордабасы аудандық жер бөлу жөніндегі комиссиясының 2024 жылғы 7 наурыздағы № 11/2 хаттамалық қорытындысына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ордабасы ауданы, Шұбарсу ауыл округіне қарасты жерлерден жалпы көлемі 0,8 гектар жер учаскесі, Шұбарсу ауылына жеткізуші газ құбырының I-кезең нысаны бойынша жоғары қысымды газ құбыры құрылысы үшін, "Ордабасы аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жердің меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймастан уақытша өтеусіз шектеулі пайдалану құқығымен 49 жылға қауымдық сервитут белгіленсін.
2. Жоғары қысымды газ құбыры құрылысы үшін жер учаскелерінде жұмыстар аяқталғаннан кейін, мақсаты бойынша пайдалануға жарамды күйге келтіру жөніндегі жұмыстар барысында, топырақтың тоңдану кезеңін қоспағанда, бір ай мерзімнен кешіктірілмей жүргізілуге тиіс екені ескерілсін.
3. Аудандық ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөліміне осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдау тапсырылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Қ.Сейітқұлға жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі А.Оралбаев

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата Ордабасынского района Туркестанской области от 13 мая 2024 года № 199
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 14, 17, 35, 37, 43, 68, 69 Земельного кодекса Республики Казахстан и протокольным заключением от 7 марта 2024 года № 11/2 Ордабасинской районной комиссии по распределению земель, акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищная инспекция Ордабасинского района" на земельном участке общей площадью 0,8 гектара, расположенный на территории сельского округа Шубарсу Ордабасинского района на 49 лет с правом временного безвозмездного ограниченного пользования без изъятия у собственников и землепользователей для строительства газопровода высокого давления по объекту "Подводящего газопровода I этап в село Шубарсу"
2. Учесть, что работы по приведению земельных участков, используемых для строительства газопровода высокого давления в состояние, пригодное для использования по назначению после завершения работ, должны быть проведены не позднее месячного срока, за исключением периода промерзания почвы.
3. Поручить районному отделу сельского хозяйства и земельных отношений принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района К.Сейткула.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района А.Оралбаев