Сайрам аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 10-78/VIII "Сайрам ауданы ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 23-170/VIII шешiмi
Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы №10-78/VIII "Сайрам ауданы ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ақсукент ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 707 852 мың теңге;
салықтық түсімдер – 645 450 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 62 402 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 0;
2) шығындар – 752 142 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 44 290 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 44 290 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 44 290 мың теңге.".
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Ақбұлақ ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 87 512 мың теңге;
салықтық түсімдер – 33 346 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 700 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 51 466 мың теңге;
2) шығындар – 90 433 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 921 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 921
мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 921 мың теңге.".
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Арыс ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 99 115 мың теңге;

О внесении изменений в решение Сайрамского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 10-78/VIII "О бюджетах сельских округов Сайрамского района на 2024-2026 годы"
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2024 года № 23-170/VIII
Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сайрамского районного маслихата от 27 декабря 2023 года №10-78/VІІІ "О бюджетах сельских округов Сайрамского района на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аксукентского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 707 852 тысяч тенге;
налоговые поступления – 645 450 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступлениям от продажи основного капитала – 62 402 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 0;
2) расходы – 752 142 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 44 290 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 44 290 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 44 290 тысяч тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Акбулакского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 512 тысяч тенге;
налоговые поступления – 33 346 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 2 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 51 466 тысяч тенге;
2) расходы – 90 433 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 921 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 921 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –2 921 тысяч тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Арыского сельского округа на 2024-2024 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 99 115 тысяч тенге;

салықтық түсімдер – 52 220 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттердің түсімі – 46 895 мың теңге;
2) шығындар – 103 201 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 086 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 086 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 086 мың теңге.".
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Жібек жолы ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 75 341 мың теңге;
салықтық түсімдер – 24 249 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 012 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттердің түсімі – 50 080 мың теңге;
2) шығындар – 88 695 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 354 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 354 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 354 мың теңге.".
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Көлкент ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 154 395 мың теңге;
салықтық түсімдер – 98 826 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 190 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 419 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 38 960 мың теңге;
2) шығындар – 174 666 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -20 271 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20 271 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 20 271 мың теңге.".
11тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Қайнарбұлақ ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемде бекітілсін:

налоговые поступления – 52 220 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 46 895 тысяч тенге;
2) расходы – 103 201 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 086 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 086 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 4 086 тысяч тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Жибек жолынского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 75 341 тысяч тенге;
налоговые поступления – 24 249 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 012 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 50 080 тысяч тенге;
2) расходы – 88 695 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 354 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 13 354 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 13 354 тысяч тенге.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Колкентского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 154 395 тысяч тенге;
налоговые поступления – 98 826 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 190 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 419 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38 960 тысяч тенге;
2) расходы – 174 666 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -20 271 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 20 271 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств –20 271 тысяч тенге.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Кайнарбулакского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 817 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сайрам аудандық мәслихатының төрағасы Ш.Халмурадов
Сайрам аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
20 желтоқсандағы №23-170/VIII
шешіміне 1 қосымша
Сайрам аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
27 желтоқсандағы №10-78/VIII
шешіміне 1 қосымша
Ақсукент ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Санат Атауы
Сомасы, мың теңге
Сынып
Кіші сыныбы
1
2
3

используемые остатки бюджетных средств –11 817 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата Ш.Халмурадов
Приложение 1 к решению
маслихата Сайрамского района
от 20 декабря 2024 года
№23-170/VIII
Приложение 1 к решению
маслихата Сайрамского района
от 27 декабря 2023 года
№10-78/VIII
Бюджет Аксукентского сельского округа на 2024 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3