Шемонаиха аудандық мәслихатының 2021 жылғы 19 қазандағы № 9/3-VII "Шемонаиха аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 маусымдағы № 18/10-VIII шешімі
Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының 2021 жылғы 19 қазандағы № 9/3-VII "Шемонаиха аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
Шемонаиха аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы" ереженің 2-тарауының 15-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Функциялары:
жергілікті мемлекеттік басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру үшін мәслихатты нормативтік құқықтық қамтамасыз етуді реттеу;
аудандық мәслихат қызметінде заңдылықтың сақталуын бақылау;
мәслихат қызметіне қатысты талдау ақпаратын және өзге де ақпаратты, материалдарды дайындау;
мәслихаттың мемлекеттік функцияларын іске асыруға бағытталған аудандық мәслихат актілерін әзірлеуге қатысу;
мәслихаттың нормативтік құқықтық шешімдерін Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған жағдайларда әділет органдарына мемлекеттік тіркеуге жолдау және оларға құқықтық мониторинг жүргізу;
аудандық мәслихаттың және оның тұрақты (уақытша) комиссияларының актілерінің орындалуына бақылауды жүзеге асыру;
жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
петицияларды қарастыру;
сот және өзге де құқық қорғау органдарында аудандық мәслихаттың және мәслихат аппаратының мүддесін білдіру және қорғау;
Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес мәслихат депутаттарының және мәслихат аппараты мемлекеттік қызметшілерінің біліктілігін арттыруға шығыстарды жоспарлау;
мәслихат сессияларын дайындап өткізу жөніндегі ұйымдастыру-техникалық іс-шараларды жүзеге асыру;
мәслихат депутаттарына өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға, азаматтар қабылдауын, есептер және сайлаушылармен кездесулер ұйымдастыруға іс жүзінде көмек пен жәрдем көрсету, оларды қажетті анықтамалық материалдармен қамтамасыз ету, мәслихатқа түсетін ақпараттарды жинақтау;
сессиялардың пленарлық отырыстарына, тұрақты (уақытша) комиссиялардың отырыстарына қатысу және мәслихат шешімдерінің жобаларын, тұрақты комиссияларының қаулыларын және уақытша комиссияларының қорытындыларын сапалы дайындау мәселелерінде депутаттарға көмек көрсету;
мәслихат Регламентіне сәйкес сессиялардың, тұрақты комиссиялар отырыстарының хаттамаларын, шешімдердің жинақтарын ресімдеу;
мәслихат қызметінің мәселелері бойынша баяндамалар, шешімдер жобаларын, анықтамалар мен басқа да құжаттарды дайындауды ұйымдастыру;
мәслихат актілері мен құжаттаманы ресімдеуді, сақтауды және архивке тапсыруды қамтамасыз ету;
іс қағаздарын жүргізу және мәслихат аппаратына түсетін хат-хабарларды өңдеу, Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі талаптарына сәйкес ақпаратпен алмасуды қамтамасыз ету.".

О внесении изменения в решение Шемонаихинского районного маслихата от 19 октября 2021 года № 9/3-VII "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Аппарат Шемонаихинского районного маслихата"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 26 июня 2024 года № 18/10-VIII
Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата от 19 октября 2021 года № 9/3-VII "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Аппарат Шемонаихинского районного маслихата" следующее изменение:
пункт 15 главы 2 Положения о государственном учреждении "Аппарат Шемонаихинского районного маслихата" изложить в новой редакции:
"15. Функции:
регулировать нормативное правовое обеспечение маслихата для реализации государственной политики в сфере местного государственного управления;
контролировать соблюдение законности в деятельности районного маслихата;
готовить аналитическую и иную информацию, материалы, касающиеся деятельности маслихата;
участвовать в разработке актов районного маслихата, направленных на реализацию государственных функций маслихата;
направлять нормативные правовые решения маслихата на государственную регистрацию в органы юстиции в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан и вести их правовой мониторинг;
осуществлять контроль за исполнением актов районного маслихата и его постоянных (временных) комиссий;
рассматривать обращения физических и юридических лиц;
рассматривать петиций;
представлять и защищать интересы районного маслихата и аппарата маслихата в судебных и иных правоохранительных органах;
планировать расходы на повышение квалификации депутатов маслихата и государственных служащих аппарата маслихата в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
осуществлять организационно-технические мероприятия по подготовке и проведению сессий маслихата;
оказывать практическую помощь и содействие депутатам маслихата в осуществлении ими своих полномочий, организации приема граждан, отчетов и встреч с избирателями, обеспечивать их необходимыми справочными материалами, обобщать поступающие в маслихат информации;
участвовать в пленарных заседаниях сессий, заседаниях постоянных (временных) комиссий и оказывать помощь депутатам в вопросах качественной подготовки проектов решений, постановлений постоянных комиссий и заключений временных комиссий маслихата;
оформлять протоколы сессий, заседания постоянных комиссий, сборники решений в соответствии с Регламентом маслихата;
организовывать подготовку проектов докладов, решений, справок и других документов по вопросам деятельности маслихата;
обеспечивать оформление, хранение и передачу в архив актов маслихата и документации;
вести делопроизводство и обработку корреспонденции, поступающей в аппарат маслихата, обеспечивать информационный обмен в соответствии с требованиями Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.".

2. Осы шешім Шығыс Қазақстан облысы әділет Департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді.
Шемонаиха аудандық мәслихатының төрағасы М. Желдыбаев

2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Восточно-Казахстанской области.
Председатель Шемонаихинского районного маслихата М. Желдыбаев