Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 8 шілдедегі № 132 "Батыс Қазақстан облысының мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 26 қантардағы № 22 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және "Құқықтық актілер туралы" Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 8 шілдедегі № 132 "Батыс Қазақстан облысының мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген "Батыс Қазақстан облысының мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
15-тармақ келесідей мазмұндағы 11-1), 45-1) тармақшалармен толықтырылсын:
"11-1) облыстық деңгейде сала қызметкерлерін мемлекеттік, ведомстволық наградаға ұсыну және құжаттарын дайындау;";
"45-1) азаматтарды тіл қағидаты бойынша кемсітушілікке жол бермеу жөнінде түсіндіру жұмыстарын жүргізу;".
2. "Батыс Қазақстан облысының мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары Б.Х.Нарымбетовке жүктелсін.
Облыс әкімі Н. Төреғалиев

О внесении дополнений в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 8 июля 2022 года № 132 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Управление культуры, развития языков и архивного дела Западно-Казахстанской области"
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 26 января 2024 года № 22
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и "О правовых актах" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 8 июля 2022 года № 132 "Об утверждении Положения государственного учреждения "Управление культуры, развития языков и архивного дела Западно-Казахстанской области" следующие дополнения:
в положении о государственном учреждении "Положение государственного учреждения "Управление культуры, развития языков и архивного дела Западно-Казахстанской области", утвержденный указанным постановлением:
пункт 15 дополнить подпунктами 11-1), 45-1) следующего содержания:
"11-1) организация и подготовка документов работников отрасли на государственные и правительственные награды на областном уровне;";
"45-1) проводить разъяснительную работу по недопущению дискриминации граждан по языковому принципу;".
2. Государственному учреждению "Управление культуры, развития языков и архивного дела Западно-Казахстанской области" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Б.Х.Нарымбетова.
Аким области Н. Турегалиев