Астана қаласында халық үшін қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтерін бекіту туралы
Астана қаласы мәслихатының 2025 жылғы 14 ақпандағы № 270/34-VIII шешімі
Қазақстан Республикасы Экология кодексі 365-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 377 бұйрығымен бекітілген Халық үшін қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифті есептеу әдістемесіне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24382 болып тіркелген) сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласында халық үшін қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтері осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы
мәслихатының төрағасы
Т. Зейнұлқабден
Астана қаласы мәслихатының
2025 жылғы 14 ақпандағы
№ 270/34-VIII шешіміне
қосымша
Астана қаласында халық үшін қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тарифтер
Р/с
Тарифтің атауы
Қосылған құн салығы ескертілген тариф (теңге)
1.
Абаттандырылған секторда тұратын жеке тұлғаларға (айына 1 жеке тұлғаға) арналған тариф
637*
2.
Абаттандырылмаған секторда тұратын жеке тұлғаларға (айына 1 жеке тұлғаға) арналған тариф
679*
3.
1 текше метр қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға, тасымалдауға, сұрыптауға және көмуге арналған тариф
3540
* Ескерту: мынадай жеңілдіктер мөлшері қарастырылған:
100% жеңілдік – Ұлы Отан соғысының қатысушыларына;
50% жеңілдік – Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілгендерге, I топтағы мүгедектігі бар адамдарға, көп балалы аналарға, оның ішінде балаларға, мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларға, мүгедек балаларға, жетім балаларға;
25% жеңілдік – II топтағы мүгедектігі бар адамдарға, жасы бойынша зейнеткерлерге.
Халықтың әлеуметтік осал топтарының тиісті санатына жататындығы туралы растайтын құжаттарды қоса бере отырып, тұтынушы өтініш берген күннен бастап есептеуге жеңілдіктер қолданады.
________________________________

Об утверждении тарифов для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов в городе Астане
Решение маслихата города Астаны от 14 февраля 2025 года № 270/34-VIII
В соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 365 Экологического кодекса Республики Казахстан, Методикой расчета тарифа для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов, утвержденной приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 14 сентября 2021 года № 377 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 24382), маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить тарифы для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов в городе Астане согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Астаны Т. Зейнұлқабден
Приложение к решению
маслихата города Астаны
от 14 февраля 2025 года № 270/34-VIII
Тарифы для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов в городе Астане
п/п
Наименование тарифа
Тариф с учетом налога на добавленную стоимость (теңге)
1.
Тариф для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов на 1 жителя благоустроенного сектора в месяц
637*
2.
Тариф для населения на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение твердых бытовых отходов на 1 жителя неблагоустроенного сектора в месяц
679*
3.
Тариф на сбор, транспортировку, сортировку и захоронение 1 кубического метра твердых бытовых отходов
3540
*Примечание: предусмотрены льготы в размере:
скидка 100% – участникам Великой Отечественной войны;
скидка 50% – лицам, приравненным к участникам Великой Отечественной войны, лицам с инвалидностью I группы, многодетным матерям, в том числе детям, семьям, воспитывающим детей с инвалидностью, инвалидам с детства, детям-сиротам;
скидка 25% – лицам с инвалидностью II группы, пенсионерам по возрасту.
Льготы применяются к расчетам со дня обращения потребителя с приложением подтверждающих документов о принадлежности к соответствующей категории социально уязвимых слоев населения.