"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайға мұқтаж әскери қызметшілерін есепке қою", "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайға мұқтаж азаматтық персонал адамдарын (қызметкерлерін) есепке қою" және "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайын жалға алу шартын жасау және ұзарту" мемлекеттік қызметін көрсету шеңберінде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілері мен азаматтық персонал адамдары (қызметкерлері) үшін қызметтік тұрғынжайды проактивті форматта автоматты түрде бөлу жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2025 жылғы 6 мамырдағы № 528 және Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2025 жылғы 12 мамырдағы № 211/НҚ бірлескен бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 7-тармақтан қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайға мұқтаж әскери қызметшілерін есепке қою", "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайға мұқтаж азаматтық персонал адамдарын (қызметкерлерін) есепке қою" және "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайын жалға алу шартын жасау және ұзарту" мемлекеттік қызметін көрсету шеңберінде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілері мен азаматтық персонал адамдары (қызметкерлері) үшін қызметтік тұрғынжайды проактивті форматта автоматты түрде бөлу жөніндегі пилоттық жоба (бұдан әрі – пилоттық жоба) іске қосылсын.
2. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайға мұқтаж әскери қызметшілерін есепке қою", "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайға мұқтаж азаматтық персонал адамдарын (қызметкерлерін) есепке қою" және "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайын жалға алу шартын жасау және ұзарту" мемлекеттік қызметін көрсету шеңберінде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілері мен азаматтық персонал адамдары (қызметкерлері) үшін қызметтік тұрғынжайды проактивті форматта автоматты түрде бөлу алгоритмі бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі және ұйымдар пилоттық жоба кезеңі аяқталғаннан кейін және өзінің "Жұмылдыру ресурсы автоматтандырылған жүйесінің интеграциялық шлюзі" ақпараттық жүйесін өнеркәсіптік пайдалануға енгізгенге дейін "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабы 2-тармағының 1) және 5-1) тармақшаларына, 49-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес:

О реализации пилотного проекта по автоматическому распределению служебного жилища в проактивном формате для военнослужащих и лиц гражданского персонала (работников) Вооруженных Сил Республики Казахстан в рамках оказания государственных услуг "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан", "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище лиц гражданского персонала (работников) Вооруженных Сил Республики Казахстан" и "Заключение и продление договора найма служебного жилища Вооруженных Сил Республики Казахстан"
Совместный приказ Министра обороны Республики Казахстан от 6 мая 2025 года № 528 и Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 12 мая 2025 года № 211/НҚ
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 7.
В соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Запустить пилотный проект по автоматическому распределению служебного жилища в проактивном формате для военнослужащих и лиц гражданского персонала (работников) Вооруженных Сил Республики Казахстан в рамках оказания государственных услуг "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан", "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище лиц гражданского персонала (работников) Вооруженных Сил Республики Казахстан" и "Заключение и продление договора найма служебного жилища Вооруженных Сил Республики Казахстан" (далее – пилотный проект).
2. Утвердить прилагаемый Алгоритм автоматического распределения служебного жилища в проактивном формате для военнослужащих и лиц гражданского персонала (работников) Вооруженных Сил Республики Казахстан в рамках оказания государственных услуг "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан", "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище лиц гражданского персонала (работников) Вооруженных Сил Республики Казахстан" и "Заключение и продление договора найма служебного жилища Вооруженных Сил Республики Казахстан".
3. Министерству обороны Республики Казахстан по окончании периода пилотного проекта и до ввода в промышленную эксплуатацию своей информационной системы "Интеграционный шлюз автоматизированной системы мобилизационных ресурсов" согласно подпунктам 1) и 5-1) пункта 2 статьи 38, подпункта 4) пункта 2 статьи 49 Закона Республики Казахстан "Об информатизации", обеспечить:

1) ақпарат қауіпсіздігі талаптарына сәйкестігіне оң нәтижесі бар сынау актісінің/хаттамасының болуын;
2) Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес меншікті ақпарат қауіпсіздігі жедел орталығының (бұдан әрі – АҚЖО) Ақпараттық қауіпсіздікті ұлттық үйлестіру орталығымен өзара іс-қимылын қамтамасыз етіп, АҚЖО-ның болуын және оның жұмыс істеуін немесе үшінші тұлғалардан АҚЖО-ның көрсетілетін қызметін сатып алуды;
3) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпарат қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарға сәйкестігі бойынша шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Әскери инфрақұрылым бас басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа мемлекеттік орган басшыларының соңғысы қол қойған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
5. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және жетекшілік ететін Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
6. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі және Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі осы бірлескен бұйрықты өздерінің мүдделі ведомстволық бағынысты ұйымдарына жеткізсін.
7. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 1 сәуірге дейін қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі генерал-полковник
_________Р. Жақсылықов
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
________Ж. Мәдиев
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2025 жылғы 6 мамырдағы
№ 528
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2025 жылғы 12 мамырдағы
№ 211/НҚ бірлескен
бұйрығымен
бекітілген
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайға мұқтаж әскери қызметшілерін есепке қою", "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайға мұқтаж азаматтық персонал адамдарын (қызметкерлерін) есепке қою" және "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайын жалға алу шартын жасау және ұзарту" мемлекеттік қызметін көрсету шеңберінде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілері мен азаматтық персонал адамдары (қызметкерлері) үшін қызметтік тұрғынжайды проактивті форматта автоматты түрде бөлу алгоритмі

1) наличие акта/протоколов испытаний с положительным результатом на соответствие требованиям информационной безопасности;
2) наличие собственного оперативного центра информационной безопасности (далее – ОЦИБ) и его функционирования или приобретения услуг ОЦИБ у третьих лиц в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан, с обеспечением взаимодействия ОЦИБ с Национальным координационным центром информационной безопасности;
3) принятия мер по соответствию единым требованиям в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности.
4. Главному управлению военной инфраструктуры Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания последним из руководителей государственных органов настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его официального опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны и курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
6. Министерству обороны Республики Казахстан и Министерству цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан довести настоящий совместный приказ до своих заинтересованных подведомственных организаций.
7. Настоящий совместный приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и действует по 1 апреля 2026 года.
Министр обороны
Республики Казахстан генерал-полковник
__________Р. Жаксылыков
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
__________Ж. Мадиев
Утвержден
совместным приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от 6 мая 2025 года №528
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 12 мая 2025 года №211/НҚ
Алгоритм автоматического распределения служебного жилища в проактивном формате для военнослужащих и лиц гражданского персонала (работников) Вооруженных Сил Республики Казахстан в рамках оказания государственных услуг "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан", "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище лиц гражданского персонала (работников) Вооруженных Сил Республики Казахстан" и "Заключение и продление договора найма служебного жилища Вооруженных Сил Республики Казахстан"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Алгоритм "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайға мұқтаж әскери қызметшілерін есепке қою", "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайға мұқтаж азаматтық персонал адамдарын (қызметкерлерін) есепке қою" және "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайын жалға алу шартын жасау және ұзарту" мемлекеттік қызметін көрсету шеңберінде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілері мен азаматтық персонал адамдары (қызметкерлері) үшін қызметтік тұрғынжайды проактивті форматта автоматты түрде бөлуді айқындайды.
2. Осы Алгоритмде мынадай негізгі ұғымдар мен қысқартулар қолданылады:
1) абоненттік нөмір – шарт жасағанда абоненттің пайдалануына бөлінетін нөмір, оның көмегімен басқа абоненттік жабдықпен қосылу орнатылады және абонентті желіде сәйкестендіруге мүмкіндік береді;
2) ЖР АЖ ИШ ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЖР АЖ ИШ) – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі "Жұмылдыру ресурсы автоматтандырылған жүйесінің интеграциялық шлюзі" ақпараттық жүйесі;
3) қысқа мәтіндік хабарлама (бұдан әрі – SMS-хабарлама) – ұялы байланыс операторы ұялы байланыс желісі арқылы ақпаратты қабылдау және беру бойынша көрсететін қызмет;
4) мобильді азаматтар базасы (бұдан әрі – МАБ) – жылжымалы желінің абоненттік құрылғысы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету және ақпараттық хабарлама жіберу, сондай-ақ проактивті мемлекеттік қызмет көрсету үшін пайдаланылатын ұялы байланыс операторлары ұсынған көрсетілетін қызметті алушының порталдың есептік жазбасына қосылған абоненттік нөмірі базасы.
Алгоритмде қолданылатын барлық өзге термин "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңында, "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңында және өзге де нормативтік құқықтық актілерде қолданылатын мағынада пайдаланылады.
3. Жобаға қатысушылар "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысымен бекітілген Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптардың шарттарын сақтайды.
2-тарау. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайға мұқтаж әскери қызметшілерін есепке қою", "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайға мұқтаж азаматтық персонал адамдарын (қызметкерлерін) есепке қою" және "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайын жалға алу шартын жасау және ұзарту" мемлекеттік қызметін көрсету шеңберінде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілері мен азаматтық персонал адамдары (қызметкерлері) үшін қызметтік тұрғынжайды проактивті форматта автоматты түрде бөлу бойынша өзара іс-қимыл жасау тәртібі

Глава 1. Общие положения
1. Настоящий Алгоритм определяет автоматическое распределение служебного жилища в проактивном формате для военнослужащих и лиц гражданского персонала (работников) Вооруженных Сил Республики Казахстан в рамках оказания государственных услуг "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан", "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище лиц гражданского персонала (работников) Вооруженных Сил Республики Казахстан" и "Заключение и продление договора найма служебного жилища Вооруженных Сил Республики Казахстан".
2. В настоящем Алгоритме используются следующие основные понятия и сокращения:
1) абонентский номер – номер, выделяемый в пользование абоненту при заключении договора, с помощью которого устанавливается соединение с другим абонентским оборудованием и позволяющий идентифицировать абонента в сети;
2) информационная система ИШ АС МР (далее – ИШ АС МР) – информационная система "Интеграционный шлюз автоматизированной системы мобилизационных ресурсов" Министерства обороны Республики Казахстан;
3) короткое текстовое сообщение (далее – SMS-сообщение) – услуга, оказываемая оператором сотовой связи, по приему и передаче информации посредством сети сотовой связи;
4) база мобильных граждан – база подключенных к учетной записи портала абонентских номеров услугополучателей, предоставленных операторами сотовой связи, используемых для оказания государственных услуг посредством абонентских устройств подвижной сети и направления информационных сообщений, а также оказания проактивных государственных услуг.
Все иные термины, используемые в Алгоритме, используются в том значении, в котором они употребляются в Законе Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Законе Республики Казахстан "О государственных услугах", Законе Республики Казахстан "Об информатизации", Законе Республики Казахстан "О миграции населения" и иных нормативных правовых актах.
3. Участники проекта соблюдают требования Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", Единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832.
Глава 2. Порядок взаимодействия по автоматическому распределению служебного жилища в проактивном формате для военнослужащих и лиц гражданского персонала (работников) Вооруженных Сил Республики Казахстан в рамках оказания государственных услуг "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан", "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище лиц гражданского персонала (работников) Вооруженных Сил Республики Казахстан" и "Заключение и продление договора найма служебного жилища Вооруженных Сил Республики Казахстан"

4. ЖР АЖ ИШ көрсетілетін қызметті алушылардың дербес деректерді жинауға және өңдеуге берген келісімі шеңберінде Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 232 бұйрығымен бекітілген "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайға мұқтаж әскери қызметшілерін есепке қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2024 жылғы 22 шілдедегі № 765 бұйрығымен бекітілген "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайға мұқтаж азаматтық персонал адамдарын (қызметкерлерін) есепке қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу кезінде қолданыстағы қызметтік тұрғынжайға мұқтаж адамдар тізілімі және тұрғын үй қоры негізінде автоматты режимде тиесілі ауданын ескеріп және көрсетілетін қызметті алушының қызметтік тұрғынжайға мұқтаждар есебіне қою туралы берілген баянатының (өтінішінің) күні мен уақытына сәйкес кезектілігін сақтап, қызметтік тұрғынжайды әлеуетті алушыны айқындайды.
5. ЖР АЖ ИШ мобильді азаматтар базасы арқылы көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөміріне Алгоритмнің 4-тармағының нәтижесі бойынша қалыптастырылған Алгоритмге қосымшаға сәйкес SMS-хабарлама (бұдан әрі – SMS) жібереді. Ұсынылған қызметтік тұрғынжайдан бас тартылған немесе 48 (қырық сегіз) сағат ішінде жауап берілмеген жағдайда ЖР АЖ ИШ бас тарту туралы белгі жасайды және кезек тәртібімен келесі көрсетілетін қызметті алушыға SMS жібереді.
6. Мемлекеттік орган ақпараттық жүйесінің иесі ұсынылатын деректердің дұрыстығына жауапты болады.
7. Мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өзара іс-қимылы көрсетілетін қызметтің үздіксіз және дұрыс жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін тұрақты негізде жүргізіледі.
3-тарау. Мемлекеттік органдардың жауапкершілігі
8. Мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өзара іс-қимылы іске қосылған ақпараттық жүйенің үздіксіз және дұрыс жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін тұрақты негізде жүргізіледі.
9. Берілетін деректердің толықтығын, түпнұсқалығын, дұрыстығын және бұрмаланбауын ақпараттық жүйенің тараптары – ақпарат беретін сервис иелері қамтамасыз етеді.
10. Мемлекеттік органдар мен ұйымдар ақпараттандыру, ақпарат қауіпсіздігі саласындағы заңнама талаптарының сақталуын және ақпараттық жүйені пайдаланушы қалыптастырған мәліметтердің қауіпсіздігін және өзгермеуін және форматтық-логикалық бақылауды уақтылы орнатуды қамтамасыз етеді.
"Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің қызметтік
тұрғынжайға мұқтаж әскери
қызметшілерін есепке қою",
"Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің қызметтік
тұрғынжайға мұқтаж азаматтық
персонал адамдарын
(қызметкерлерін) есепке қою"
және
"Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің
қызметтік тұрғынжайын жалға
алу шартын жасау және ұзарту"
мемлекеттік қызметін көрсету
шеңберінде Қазақстан
Республикасы Қарулы
Күштерінің әскери қызметшілері
мен азаматтық персонал
адамдары (қызметкерлері) үшін
қызметтік тұрғынжайды
проактивті форматта автоматты
түрде бөлу алгоритміне
қосымша
Құрметті _____________________ (Т.А.Ә. бар болса)!
ҚР ҚК әскери қызметшілері мен қызметкерлерін қызметтік тұрғынжаймен қамтамасыз ету шеңберінде Сізге ____________ (мекенжай атауы) мекенжайы бойынша жалпы ауданы ____ ш.м. ____ (нөмірі) бөлмеден тұратын қызметтік тұрғынжай бөлінді.

4. ИШ АС МР в рамках предоставленных согласий услугополучателей на сбор и обработку персональных данных при получении государственных услуг в соответствии с Правилами оказания государственной услуги "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан", утвержденными приказом Министра обороны Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 232 и Правилами оказания государственной услуги "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище лиц гражданского персонала (работников) Вооруженных Сил Республики Казахстан" утвержденными приказом Министра обороны Республики Казахстан от 22 июля 2024 года № 765, на основании имеющихся реестров, нуждающихся в служебном жилище и жилищного фонда в автоматическом режиме, определяет потенциального получателя служебного жилища с учетом положенной квадратуры и соблюдая очередность согласно дате и времени поданного рапорта (заявления) услугополучателя о постановке на учет нуждающихся в служебном жилище.
5. ИШ АС МР по средствам базы мобильных граждан на абонентский номер услугополучателей, направляет SMS – сообщение (далее – SMS) согласно приложению к Алгоритму сформированный по результатам пункта 4 Алгоритма. В случае получения отказа от предложенного служебного жилища или не предоставления ответа в течении 48 (сорока возьми) часов ИШ АС МР делает отметку об отказе и направляет SMS в порядке очереди следующему услугополучателю.
6. За достоверность предоставляемых данных несет ответственность владелец информационной системы государственного органа.
7. Взаимодействие государственных органов и организаций производится на постоянной основе для обеспечения бесперебойной и корректной работоспособности Услуги.
Глава 3. Ответственность государственных органов
8. Взаимодействие государственных органов и организаций производится на постоянной основе для обеспечения бесперебойной и корректной работоспособности задействованных информационных систем.
9. Полноту, подлинность, достоверность и не искаженность передаваемых данных обеспечивают стороны информационной системы -владельцы сервиса, передающие информацию.
10. Государственные органы и организации обеспечивают соблюдение требований законодательства в сфере информатизации, информационной безопасности и формирование безопасности и неизменности сведений, сформированных пользователями информационных систем, и своевременность установлений форматно-логического контроля.
Приложение
к Алгоритму автоматического
распределения служебного
жилища в проактивном формате
для военнослужащих и лиц
гражданского персонала
(работников) Вооруженных Сил
Республики Казахстан в рамках
оказания государственных услуг
"Постановка на учет
нуждающихся в служебном
жилище военнослужащих
Вооруженных Сил
Республики Казахстан",
"Постановка на учет
нуждающихся в служебном
жилище лиц гражданского
персонала (работников)
Вооруженных Сил
Республики Казахстан"
и "Заключение и продление
договора найма служебного
жилища Вооруженных Сил
Республики Казахстан"
Уважаемый ______________________________________
(Ф.И.О. при его наличии)!
В рамках обеспечения служебным жилищем военнослужащих и работников ВС РК Вам распределено служебное жилище по адресу: _________ (наименование адреса), состоящая из ____ (номер) комнат с общей площадью ____ кв.м.

Сізден 48 сағат ішінде мынадай комбинациялардың бірін пайдаланып, келісуді не бас тартуды растауыңызды сұраймыз. Көрсетілген мерзімде жауап болмаған жағдайда Сіз қызметтік тұрғынжайдан бас тарттыңыз деп саналады (6526):
6521 – Келісемін;
6522 – Бас тарту, ауданы тиесілі ауданның нормаларына сәйкес келмейді;
6523 – Бас тарту, мен тұрғын үй төлемін алушы болып табыламын;
6524 – Бас тарту, ҚР ҚК-да еңбек қатынасында тұрмаймын;
6525 – Бас тарту, отбасында мүгедектігі бар немесе созылмалы аурудың ауыр түрімен ауыратын адамның болуы;
6526 – Қызметтік тұрғынжайдан бас тарту;
6527 – Бас тарту, тиесілі аудан нормаларына сәйкес келмейтін ауданды алдағы уақытта ұсынбау.
Барлық мәселе бойынша ҚР ҚМ ресми сайтында көрсетілген "Жедел желі" телефондары арқылы хабарласа аласыз.

Просим Вас в течении 48 часов подтвердить согласие либо отказ используя одну из следующих комбинаций. В случае отсутствия ответа в указанный срок, будет считаться, что Вы отказались от служебного жилища (6526):
6521 – Согласен;
6522 – Отказ, квадратура не соответствует нормам положенной площади;
6523 – Отказ, являюсь получателем жилищных выплат;
6524 – Отказ, не состою в трудовых отношениях с ВС РК;
6525 – Отказ, наличие в семье лица с инвалидностью или тяжелой формой хронического заболевания;
6526 – Отказ от служебного жилища;
6527 – Отказ, квадратуру, не соответствующую нормам положенной площади впредь не предлагать.
По всем вопросам можете обратиться по телефонам "Горячая линия" указанным на официальном сайте МО РК.