Фитосанитариялық мониторингті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымды қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2025 жылғы 15 сәуірдегі № 108 бұйрығы
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 70-бабы 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Фитосанитариялық мониторингті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымды қамтамасыз етудің заттай нормалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың электрондық көшірмесінің Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 15 сәуірдегі
№ 108 бұйрығына
1-қосымша
Фитосанитариялық мониторингті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымды қамтамасыз етудің заттай нормалары

Об утверждении натуральных норм обеспечения государственной организации, осуществляющей фитосанитарный мониторинг
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 апреля 2025 года № 108
В соответствии с пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить натуральные нормы обеспечения государственной организации, осуществляющей фитосанитарный мониторинг согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по перечню согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление электронной копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2025 года № 108
Натуральные нормы обеспечения государственной организации, осуществляющей фитосанитарный мониторинг

209
Басшының қабылдау бөлмесі
шаршы метр
10
РФД және БӘО-ның орталық аппаратына
210
Жұмыскердің кабинеті (бір жұмыскерге)
шаршы метр
7,5
РФД және БӘО-ның әрбір аудандық, қалалық, облыстық филиалына және орталық аппараттың құрылымдық бөлімшелеріне
211
Ортақ үй-жайлар ( мәжіліс залы, мұрағат, көбейту-көшірмесі, серверлік, жабдықтарға, мүкәммал мен кеңсе керек-жарақтарына арналған қоймалар)
шаршы метр
жиынның 25%-і
РФД және БӘО-ның әрбір облыстық филиалына және орталық аппаратына
212
Ортақ үй-жайлар ( мәжіліс залы, мұрағат, көбейту-көшірмеі, серверлік, жабдықтарға, мүкәммал мен кеңсе керек-жарақтарына арналған қоймалар)
шаршы метр
жиынның 20%-і
РФД және БӘО-ның әрбір аудандық және қалалық филиалына
213
Қосалқы үй-жайлар (дәліздер, желдеткіш камералары, дәретханалар, жеке гигиенаға арналған үй-жайлар)
шаршы метр
жиынның 20%-і
РФД және БӘО-ның әрбір аудандық, қалалық, облыстық филиалына және орталық аппараттың құрылымдық бөлімшелеріне

209
Приемная руководителя
квадратный метр
10
Для центрального аппарата РМЦФД и П
210
Кабинет работника (на 1 работника)
квадратный метр
7,5
На каждый районный, городской, областной филиал и центральный аппарат РМЦФД и П
211
Общие помещения (зал совещаний, архив, копировально-множительная, серверное, кладовая для оборудования, инвентаря и канцелярских принадлежностей)
квадратный метр
25% от итого
На каждый областной филиал и центральный аппарат РМЦФД и П
212
Общие помещения (зал совещаний, архив, копировально-множительная, серверное, кладовая для оборудования, инвентаря и канцелярских принадлежностей)
квадратный метр
20% от итого
На каждый районный и городской филиал РМЦФД и П
213
Вспомогательные помещения (коридоры, венткамеры, туалеты, помещения для личной гигиены)
квадратный метр
20% от итого
На каждый районный, городской, областной филиал и центральный аппарат РМЦФД и П

221
Тоқыма емес материалдан жасалған үш қабатты маска, бір рет қолданылады
дана
984
1
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 15 сәуірдегі
№ 108 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Фитосанитариялық мониторингті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдарды қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 26 маусымдағы № 15-07/572 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11810 болып тіркелген).
2. "Фитосанитариялық мониторингті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдарды қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 26 маусымдағы № 15-07/572 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 445 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19786 болып тіркелген).
3. "Фитосанитариялық мониторингті жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдарды қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 26 маусымдағы № 15-07/572 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 13 ақпандағы № 58 бұйрығы.

221
Маска трехслойная из нетканого материала, одноразовая
штука
984
1
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 апреля 2025 года № 108
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 15-07/572 "Об утверждении натуральных норм обеспечения государственных организаций, осуществляющих фитосанитарный мониторинг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11810).
2. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 декабря 2019 года № 445 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 15-07/572 "Об утверждении натуральных норм обеспечения государственных организаций, осуществляющих фитосанитарный мониторинг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19786).
3. Приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 февраля 2024 года № 58 "О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 15-07/572 "Об утверждении натуральных норм обеспечения государственных организаций, осуществляющих фитосанитарный мониторинг".