Ғылыми-техникалық ақпаратты жинау, өңдеу және талдау жөніндегі іс-шаралар кешенін жүзеге асыратын ұйымды айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2025 жылғы 12 ақпандағы № 44 бұйрығы
"Ғылым және технологиялық саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 12) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 111-4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамы ғылыми-техникалық ақпаратты жинау, өңдеу және талдау жөніндегі іс-шаралар кешенін жүзеге асыратын ұйым болып айқындалсын.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Министр С. Нұрбек

Об определении организации, осуществляющей комплекс мероприятий по сбору, обработке и анализу научно-технической информации
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 12 февраля 2025 года № 44
В соответствии с подпунктом 12) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О науке и научно-технологической политике" и подпунктом 111-4) пункта 15 Положения о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Определить акционерное общество "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы" организацией, осуществляющей комплекс мероприятий по сбору, обработке и анализу научно-технической информации.
2. Комитету науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра Министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Министр C. Нурбек