Жария сервитутты белгілеу туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай ауданының әкімдігінің 2025 жылғы 5 ақпандағы № 06/01 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ақтоғай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Тау-Кен Самұрық" ұлттық тау-кен компаниясы" акционерлік қоғамына пайдалы қазбаларды барлау үшін, жалпы көлемі 464,4806 гектар жер учаскесін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай, 6 (алты) жылға жария сервитут белгіленсін.

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата Актогайского района Карагандинской области от 5 февраля 2025 года № 06/01
В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Актогайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут сроком на 6 (шесть) лет, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей акционерному обществу "Национальная горнорудная компания "Тау-Кен Самрук", на земельный участок общей площадью 464,4806 гектара для разведки полезных ископаемых, согласно приложению к настоящему постановлению.

2. "Тау-Кен Самұрық" ұлттық тау-кен компаниясы" акционерлік қоғамы (келісім бойынша) жер пайдаланушыларға және жер учаскесінің иелеріне толық көлемде шығындарын өтеуді қамтамасыз етсін, шығын көлемі және олардың өтемақысы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімдері бойынша белгіленсін.
3. "Ақтоғай ауданының жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын басқа да шараларды қабылдасын.

2. Акционерному обществу "Национальная горнорудная компания "Тау-Кен Самрук" (по согласованию) обеспечить возмещение убытков собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме, размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства Актогайского района" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.

4. Осы қаулының орындалысына бақылау жасау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі А.Аманжолов
Ақтоғай ауданы әкімдігінің
2025 жылғы 5 ақпандағы
№ 06/01 қаулысына қосымша
"Тау-Кен Самұрық" ұлттық тау-кен компаниясы" акционерлік қоғамына жария сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
р/с №
Жер пайдаланушылардың (меншік иелерінің) атауы
Кадастрлық нөмірі
Жария сервитут белгілеудің жалпы алаңы, гектар
1
"Тау-кен металлургия компаниясы "Нурдаулет" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района А.Аманжолов
Приложение
к постановлению
акимата Актогайского района
от 5 февраля 2025 года
№ 06/01
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут акционерному обществу "Национальная горнорудная компания "Тау-Кен Самрук"
№ п/п
Наименование землепользователей (собственников)
Кадастровый номер
Общая площадь установления публичного сервитута, гектар
1
Товарищество с ограниченной ответственностью "Горно- металлургическая компания "Нурдаулет"