"Сункаруя" жауапкерлігі шектеулі серіктестігінің геологиялық барлау жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесіне қауымдық сервитут белгілеу туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы Ақбел ауылдық округінің әкімінің 2025 жылғы 24 қаңтардағы № 02-ш шешімі
"Сункаруя" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің өтінішін қарастырып Қазақстан Республикасының Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Акбел ауылдық округінің әкімі ШЕШТІ:
1. "Сункаруя" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі геологиялық барлау жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін алып қоймастан 2031 жылғы 24 қаңтарына дейінгі мерзіміне Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы Акбел ауылдық округінің аумағында орналасқан жалпы алаңы 1009 га жер учаскесіне қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Сункаруя" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қажет:
1) жер учаскелерінің меншік иелері мен пайдаланушыларға келтірілген залалды толық көлемде өтеу үшін, шығындар мөлшері және оларды өтеу тәртібі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес (келісім бойынша) тараптардың келісімі бойынша айқындау;
2) жер учаскесін пайдалану кезінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтауға міндетті.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақбел ауылдық округінің әкімі С.Мырзабеков

Об установлении публичного сервитута на земельный участок для проведения геологоразведочных работ товариществом с ограниченной ответственностью "Сункаруя"
Решение акима сельского округа Акбел Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 24 января 2025 года № 02-р
Рассмотрев заявление товарищества с ограниченной ответственностью "Сункаруя" в соответствии с Земельным Кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" аким Акбельского сельского округа РЕШИЛ:
1. Установить публичный сервитут на земельный участок общей площадью 1009 га, расположенный на территории Акбельского сельского округа, Бухар-Жырауского района, Карагандинской области без изъятия земельного участка сроком до 24 января 2031 года для проведения геологоразведочных работ товариществом с ограниченной ответственностью "Сункаруя".
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "Сункаруя" необходимо:
1) возместить убытки собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме, размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан (по согласованию).
2) при использовании земельного участка соблюдать требования законодательства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением данного решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Акбельского сельского округа С.Мырзабеков