Жаңаөзен қаласы бойынша шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық - құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативін белгілеу туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 12 наурыздағы № 92 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына сәйкес, Жаңаөзен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жаңаөзен қаласы бойынша шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, Жаңаөзен қаласы әкімдігінің "Өзенинвест" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны, Жаңаөзен қаласы әкімдігінің "Өзен жылу" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны және Жаңаөзен қаласы әкімдігінің "Өзенэнергосервис" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативi осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Жаңаөзен қаласы әкімінің орынбасары Н. Худибаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілсін.
Жаңаөзен қаласының әкімі Ж. Қайнарбаев
Жаңаөзен қаласының әкімдігінің
2025 жылғы 12 наурыздағы
№92 қаулысына қосымша
Жаңаөзен қаласы бойынша шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативі
1. Жаңаөзен қаласы бойынша шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін жергілікті бюджетке аудару нормативі былайша айқындалады:
Р/с
Кәсіпорындардың атауы
Таза кіріс мөлшері
Аударылуға жататын таза кіріс сомасы
1.
2.
3.
Жаңаөзен қаласы әкімдігінің "Өзенинвест" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Жаңаөзен қаласы әкімдігінің "Өзенжылу" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Жаңаөзен қаласы әкімдігінің "Өзенэнергосервис" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны.
таза кіріс 3 000 000 теңгеге дейін
таза кіріс сомасынан 5 пайыз
таза кіріс 3 000 001 теңгеден 50 000 000 теңгеге дейін

Об установлении норматива отчисления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно - правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения по городу Жанаозен
Постановление акимата города Жанаозен Мангистауской области от 12 марта 2025 года № 92
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе", акимат города Жанаозен ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить норматив отчисления части чистого дохода городских коммунальных государственных предприятий на праве хозяйственного ведения по городу Жанаозен, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий, государственное коммунальное предпрятие на праве хозяйственного ведения "Озенинвест" акимата города Жанаозен, государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Өзен жылу" акимата города Жанаозен и государственное коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Өзенэнергосервис" акимата города Жанаозен согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Жанаозен Худибаева Н.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Жанаозен Ж. Кайнарбаев
Приложение к постановлению
акимата города Жанаозен
от "12" марта 2025 года
№92
Норматив отчисления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения по городу Жанаозен
1. Норматив отчисления чистого дохода коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения по городу Жанаозен в местный бюджет определяется следующим образом:
П/н
Название предприятий
Размер чистого дохода
Сумма чистого дохода подлежащая переводу
1.
2.
3.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Озенинвест" акимата города Жанаозен;
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Өзен жылу" акимата города Жанаозен;
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Өзенэнергосервис" акимата города Жанаозен.
чистый доход до 3 000 000 тенге
5 проценов от суммы чистого дохода
чистый доход от 3 000 001 тенге до 50 000 000 тенге

150 000 теңге + 3 000 000 теңге мөлшердегі таза кірістен асқан сомадан 10 пайыз
таза кіріс 50 000 001 теңгеден 250 000 000 теңгеге дейін
4 850 000 теңге + 50 000 000 мөлшердегі таза кірістен асқан сомадан 15 пайыз
таза табыс 250 000 000 теңгеден 500 000 000 теңгеге дейін
34 850 000 теңге + 250 000 000 теңге мөлшердегі таза кірістен асқан сомадан 25 пайыз
2. Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың игілігінде қалған таза кіріс бөліктері кәсіпорынды дамытуға, мемлекеттік басқару органымен келісілген нақты

150 000 тенге + 10 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 3 000 000 тенге
чистый доход от 50 000 001 тенге до 250 000 000 тенге
4 850 000 тенге + 15 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 50 000 000 тенге
чистый доход от 250  000 001 тенге до 500 000 000 тенге
34 850 000 тенге + 25 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 250 000 000 тенге
2. Оставшуюся в распоряжении коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения, части чистого дохода направлять на развитие предприятия, на конкрентные проекты, согласованные с органом государственного управления.