"Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі мен шарттарын айқындау туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 29 наурыздағы № 71 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 28 наурыздағы № 85 қаулысы
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі мен шарттарын айқындау туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 29 наурыздағы № 71 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген қаулының қосымшасындағы 10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылары осы облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі мен шарттарына 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларда көрсетілген санаттар бойынша Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімі бойынша белгіленеді.";
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі мен шарттарында:
4-қосымша осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 5-қосымшамен толықтырылсын.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін электронды түрде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің
міндетін атқарушы
М. Тасмағанбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихаты
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2025 жылғы "28" наурыз
№ 85 қаулысына
1-қосымша
Облыстық бюджеттен
қаржыландырылатын ұйымдар
қызметкерлерінің лауазымдық
жалақыларына ынталандыру
үстемеақыларын белгілеу
тәртібі мен шарттарына
4-қосымша
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын "Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Айыртау ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Ақжар ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Аққайың ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Есіл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Жамбыл ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Мағжан Жұмабаев ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Қызылжар ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Мамлют ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Тайынша ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Тимирязев ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Уәлиханов ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Шал ақын ауданының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Петропавл қаласының білім бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ішкі саясат басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің дін істері басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің жұмылдыру даярлығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің мемлекеттік сатып алу және коммуналдық меншік басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ветеринария басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің экономика басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің цифрлық технологиялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің, "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің С (әкімшілік персонал), D (қосалқы персонал) блоктарына жататын жұмыскерлерінің және жұмысшылардың (біліктілік разряды) лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылары
Лауазымдардың толық жазылуы (атауы)
Лауазымдық айлықақыға үстемеақы
1
2
жүргізуші
100%
архивариус
50%
вахташы
50%
аула тазалаушы
50%
қоғамдық қабылдау бөлмесінің меңгерушісі
50%
шаруашылық меңгерушісі
50%
инспектор (өткізу режимінің, өткізу бюросының)
50%
облыс әкімінің инспекторы
50%
іс жүргізу жөніндегі инспектор (тапсырмалардың орындалуын бақылау жөніндегі), іс жүргізуші
50%
қоймашы
50%
комендант
50%
от жағушы
50%
курьер
50%
әдіскер
50%
компьютерлік техника (бағдарламалар) операторы
50%
көшіру-көбейту машиналарының операторы
50%
көмекші жұмысшы
50%
аударма редакторы
50%
қоғамдық кеңес хатшысы
50%
басшының хатшысы
50%
темір ұстасы-сантехник
50%
статист
50%
статистик
50%
күзетші
50%
қызметтік үй-жайларды тазалаушы
50%
электр жабдықтарды жөндеу және қызмет көрсету жөніндегі электр монтері
50%
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2025 жылғы "28" наурыз
№ 85 қаулысына 2-қосымша
Облыстық бюджеттен
қаржыландырылатын ұйымдар
қызметкерлерінің лауазымдық
жалақыларына ынталандыру
үстемеақыларын белгілеу
тәртібі мен шарттарына
5-қосымша
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Қызылжар су қоймалары" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылары
Лауазымдардың толық жазылуы (атауы)
Лауазымдық айлықақыға үстемеақы
1
2
директор
100%
директордың орынбасары
100%
гидротехник инженер
100%
қауіпсіздік техникасы инженері
100%
гидрометр инженер
100%
жобалаушы инженер
100%

О внесении изменений и дополнения в постановление акимата Северо-Казахстанской области от 29 марта 2024 года № 71 "Об определении порядка и условий установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из областного бюджета"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 28 марта 2025 года № 85
Акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Северо-Казахстанской области от 29 марта 2024 года № 71 "Об определении порядка и условий установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из областного бюджета" следующие изменения и дополнение:
в приложении к вышеуказанному постановлению пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников организаций, финансируемых из областного бюджета, устанавливаются по решению Северо-Казахстанского областного маслихата по категориям, указанным в приложениях 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему порядку и условию установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из областного бюджета.";
в порядке и условиях установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из областного бюджета:
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 5 согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление финансов акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направить его копии в электронном виде на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2025 года.
Исполняющий обязанности акима
Северо-Казахстанской области
М. Тасмаганбетов
"СОГЛАСОВАНО"
Северо-Казахстанский
областной маслихат
Приложение 1
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от "28" марта 2025 года № 85
Приложение 4
к порядку и условиям установления
стимулирующих надбавок к
должностным окладам работников
организаций, финансируемых
из областного бюджета
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Аппарат Северо-Казахстанского областного маслихата", государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление здравоохранения акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление финансов акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Айыртауского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Акжарского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Аккайынского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Есильского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Жамбылского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования района Магжана Жумабаева" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Кызылжарского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Мамлютского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования района имени Габита Мусрепова" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Тайыншинского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Тимирязевского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования Уалихановского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования района Шал акына" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Отдел образования города Петропавловска" коммунального государственного учреждения "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление внутренней политики акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление по делам религий акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление строительства, архитектуры и градостроительства акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление по государственным закупкам и коммунальной собственности акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление ветеринарии акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление экономики акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление сельского хозяйства и земельных отношений акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление цифровых технологий акимата Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Управление культуры, развития языков и архивного дела акимата Северо-Казахстанской области", финансируемых из областного бюджета относящихся, к блокам С (административный персонал), D (вспомогательный персонал) и рабочих (квалификационный разряд)
Расшифровка должностей (наименования)
Надбавка к должностному окладу
1
2
водитель
100%
архивариус
50%
вахтер
50%
дворник
50%
заведующий общественной приемной
50%
заведующий хозяйством
50%
инспектор (пропускного режима, бюро пропусков)
50%
инспектор акима области
50%
инспектор по делопроизводству (по контролю за исполнением поручений), делопроизводитель
50%
кладовщик
50%
комендант
50%
кочегар
50%
курьер
50%
методист
50%
оператор компьютерной техники (программ)
50%
оператор копировально-множительных машин
50%
подсобный рабочий
50%
редактор по переводу
50%
секретарь общественного совета
50%
секретарь руководителя
50%
слесарь-сантехник
50%
статист
50%
статистик
50%
сторож
50%
уборщик служебных помещений
50%
электромонтер по ремонту и обслуживанию электрооборудования
50%
Приложение 2
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от "28" марта 2025 года № 85
Приложение 5
к порядку и условиям установления
стимулирующих надбавок к
должностным окладам работников
организаций, финансируемых
из областного бюджета
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Қызылжар су қоймалары" коммунального государственного учреждения "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Северо-Казахстанской области"
Расшифровка должностей (наименования)
Надбавка к должностному окладу
1
2
директор
100%
заместитель директора
100%
инженер-гидротехник
100%
инженер по технике безопасности
100%
инженер -гидрометр
100%
инженер-проектировщик
100%