Еуразиялық экономикалық комиссияның ғылыми-зерттеу жұмыстарының 2015-2016 жылдарға арналған жоспарына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 16 маусымдағы № 56 өкімі.
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 43-тармағының 13) тармақшасына, Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 130-тармағына және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы Төрағасының 2012 жылғы 27 шілдедегі № 231 бұйрығымен Еуразиялық экономикалық комиссияда бекітілген ғылыми зерттеулерге байланысты қызметті ұйымдастыру тәртібінің 11-тармағына сәйкес:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 37 өкімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның ғылыми-зерттеу жұмыстарының 2015-2016 жылдарға арналған жоспарына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Өкім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы В.Христенко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 16 маусымдағы
№ 56 өкіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссияның ғылыми-зерттеу жұмыстарының 2015-2016 жылдарға арналған жоспарына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. ІІ бөлімде:
а) "Интеграцияны дамыту департаменті" кіші бөлімінде:
1-тармақ алып тасталсын;
"Интеграцияны дамыту департаменті бойынша барлығы (2 ҒЗИ)" деген сөздер "Интеграцияны дамыту департаменті бойынша барлығы (1 ҒЗИ)" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) "Кәсіпкерлік қызметті дамыту департаменті" кіші бөлімінде:
мынадай мазмұндағы 2-тармақпен толықтырылсын:
"2. "Еуразиялық экономикалық одақтың тауар белгілерін, қызмет көрсету белгілерін және тауарлардың шығу орындарының атауларын тіркеуді қамтамасыз етудің тиімді тетігін әзірлеу туралы";
"Кәсіпкерлікті дамыту департаменті бойынша барлығы (1 ҒЗИ)" деген сөздер "Кәсіпкерлікті дамыту бойынша барлығы (2 ҒЗИ)" деген сөздермен ауыстырылсын;
2015-2016 жылдар
в) "Ішкі нарықты қорғау департаменті" кіші бөлімінде:
3-тармақ алып тасталсын;
"Ішкі нарықты қорғау департаменті бойынша барлығы (3ҒЗИ)" деген сөздер "Ішкі нарықты қорғау департаменті бойынша барлығы (2ҒЗИ)" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) "Техникалық реттеу және аккредиттеу департаменті" кіші бөлімінде:
мынадай мазмұндағы 3-5 тармақтармен толықтырылсын:
"3. Саудада техникалық тосқауылдарды алып тастау тетіктеріне зерттеу жүргізу, үшінші елдердің өңірлік интеграциялық бірлестіктер шеңберінде қолданылатын техникалық реттеу жүйелеріне қосылу шарттары мен тәртібін талдау және үшінші елдермен техникалық тосқауылдарды жою бойынша халықаралық шарттар жасасу мүмкіндіктері мен перпективаларын талдауды және Еуразиялық экономикалық одақ нарығында өнім айналымы мәселелері бойынша кешенді зерттеуді, оның ішінде өнімнің тіршілік циклдерінің жекелеген кезеңдерінде өнім сәйкестігін бағалау туралы құжаттарды бақылауды жүзеге асыруды ескере отырып, үшінші елдермен өзара саудада техникалық тосқауылдарды жою тәртібі мен шарттары туралы халықаралық шарт жобасына ұсыныстар әзірлеу" ҒЗИ

О внесении изменений в план научно-исследовательских работ Евразийской экономической комиссии на 2015 – 2016 годы
Распоряжение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 июня 2015 года № 56
В соответствии с подпунктом 13 пункта 43 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), пунктом 130 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, и пунктом 11 Порядка организации в Евразийской экономической комиссии деятельности, связанной с научными исследованиями, утвержденного приказом Председателя Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 июля 2012 г. № 231:
1. Внести в план научно-исследовательских работ Евразийской экономической комиссии на 2015 – 2016 годы, утвержденный распоряжением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 37, изменения согласно приложению.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к распоряжению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 июня 2015 г. № 56
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в план научно-исследовательских работ Евразийской
экономической комиссии на 2015 – 2016 годы
1. В разделе II:
а) в подразделе «Департамент развития интеграции»:
пункт 1 исключить;
слова «Всего по Департаменту развития интеграции (2 НИР)» заменить словами «Всего по Департаменту развития интеграции (1 НИР)»;
б) в подразделе «Департамент развития предпринимательской деятельности»:
дополнить пунктом 2 следующего содержания:
«2. НИР «О выработке эффективного механизма обеспечения регистрации товарных знаков, знаков обслуживания и наименований мест происхождения товаров Евразийского экономического союза»;
2015 – 2016 годы»
слова «Всего по Департаменту развития предпринимательской деятельности (1 НИР)» заменить словами «Всего по Департаменту развития предпринимательской деятельности (2 НИР)»;
в) в подразделе «Департамент защиты внутреннего рынка»:
пункт 3 исключить;
слова «Всего по Департаменту защиты внутреннего рынка (3 НИР)» заменить словами «Всего по Департаменту защиты внутреннего рынка (2 НИР)»;
г) в подразделе «Департамент технического регулирования и аккредитации»:
дополнить пунктами 3 – 5 следующего содержания:
«3. НИР «Проведение исследований механизмов снятия технических барьеров в торговле, анализ условий и порядка присоединения третьих стран к системам технического регулирования, применяемых в рамках региональных интеграционных объединений, и разработка предложений в проект международного договора о порядке и условиях устранения технических барьеров во взаимной торговле с третьими странами, с учетом анализа возможностей и перспектив заключения международных договоров по устранению технических барьеров с третьими странами и комплексного исследования по вопросам обращения продукции на рынке Евразийского экономического союза, в том числе, осуществления контроля документов об оценке соответствия продукции на отдельных этапах жизненного цикла продукции»
2015 год

4. Референттік зертханаларға қойылатын талаптарды реттейтін халықаралық тәжірибені және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы заңнаманы үндестіруді ескере отырып, мұндай зертханалар қызметінің өзектілігін зерттеу" ҒЗИ
5. Еуразиялық экономикалық одақтың (Кеден одағының) техникалық регламенттері талаптарының нормативтік қамтамасыз етілуін және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының оларды сақтауына мемлекеттік бақылау (қадағалау) жүргізудің қолданыстағы практикасын зерттеу және Еуразиялық экономикалық одақтың (Кеден одағының) техникалық регламенттері талаптарының сақталуын мемлекеттік бақылау (қадағалау) жүргізу кезінде қолданылатын құжаттардың шоғырландырылған тізбесін дайындау";
2015 жыл
2015 жыл
2015 жыл
"Техникалық реттеу және аккредиттеу департаменті бойынша барлығы (2ҒЗИ)" деген сөздер "Техникалық реттеу және аккредиттеу департаменті бойынша барлығы (5ҒЗИ)" деген сөздермен ауыстырылсын;
д) "Барлығы Бәсекелестік саясат және мемлекеттік сатып алу саласындағы саясат департаменті" кіші бөлімінен кейін мынадай мазмұндағы кіші бөліммен толықтырылсын:
"Қаржы саясаты департаменті
1. "ЕАЭО қаржы нарығының бірыңғай глоссарийі" ҒЗИ
2. "ЕАЭО елдерінде Бағалы қағаздар шығарылымы мен басқа да қаржылық құралдарды өзара тану" ҒЗИ
3. "ЕАЭО қаржы нарықтарында ақпаратты ашудың біріктірілген жүйесі, оның ішінде оның форматтары мен беру арналарына қойылатын талаптарды біріздендіру" ҒЗИ
4. "ЕАЭО кеңістігінде жалпы қайта сақтандырылатын сыйымдылықты қалыптастыру" ҒЗИ
5. "ЕАЭО интеграциясын дамыту перспективаларын ескере отырып, қаржылық тұрақтылық пен экономикалық өсуді қамтамасыз етудің ақша-кредиттік және валюталық тетіктерін қалыптастыру" ҒЗИ
6. "ЕАЭО тәуелсіз, мемлекетүсті рейтингтік агенттіктерінің институтын қалыптастыру" ҒЗИ
2015-2016 жылдар
2015-2016 жылдар
2015-2016 жылдар
2015-2016 жылдар
2015-2016 жылдар
2015-2016 жылдар
Барлығы Қаржы саясаты департаменті бойынша (6ҒЗИ)"
2. "Жаңадан басталатын жұмыстар бойынша БАРЛЫҒЫ (45 ҒЗИ)" деген ұстаным мынадай редакцияда жазылсын:
"Жаңадан басталатын жұмыстар бойынша БАРЛЫҒЫ (53 ҒЗИ)".
3. "Жаңадан басталатын жұмыстар бойынша БАРЛЫҒЫ (54 ҒЗИ) деген ұстаным мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық комиссия бойынша ЖИЫНЫ (62 ҒЗИ)".

4. НИР «Исследование международного опыта и нормативных правовых актов государств – членов Евразийского экономического союза, регулирующих требования к референтным лабораториям, а также актуальности деятельности таких лабораторий на территории Евразийского экономического союза, с учетом гармонизации законодательства в области обеспечения единства измерений»
2015 год
5. НИР «Исследование нормативного обеспечения и существующей практики проведения государственного контроля (надзора) за соблюдением требований технических регламентов Евразийского экономического союза (Таможенного союза) уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и подготовка консолидированного перечня документов, применяемых при проведении государственного контроля (надзора) за соблюдением требований технических регламентов Евразийского экономического союза (Таможенного союза)»;
2015 год
слова «Всего по Департаменту технического регулирования и аккредитации (2 НИР)» заменить словами «Всего по Департаменту технического регулирования и аккредитации (5 НИР)»;
д) после подраздела «Департамент конкурентной политики и политики в области государственных закупок» дополнить подразделом следующего содержания:
«Департамент финансовой политики
1. НИР «Единый глоссарий финансового рынка ЕАЭС»
2015 – 2016 годы
2. НИР «Взаимное признание выпусков ценных бумаг и других финансовых инструментов в странах ЕАЭС»
2015 – 2016 годы
3. НИР «Объединенная система раскрытия информации на финансовых рынках ЕАЭС, в том числе унификация требований к ее форматам и каналам передачи»
2015 – 2016 годы
4. НИР «Формирование общей перестраховочной емкости на пространстве ЕАЭС»
2015 – 2016 годы
5. НИР «Формирование денежно-кредитных и валютных механизмов обеспечения финансовой стабильности и экономического роста с учетом перспектив развития интеграции ЕАЭС»
2015 – 2016 годы
6. НИР «Формирование института независимых, надгосударственных рейтинговых агентств ЕАЭС»
2015 – 2016 годы
Всего по Департаменту финансовой политики (6 НИР)».
2. Позицию «ВСЕГО по вновь начинаемым работам (45 НИР)» изложить в следующей редакции:
«ВСЕГО по вновь начинаемым работам (53 НИР)».
3. Позицию «ИТОГО по Евразийской экономической комиссии (54 НИР)» изложить в следующей редакции:
«ИТОГО по Евразийской экономической комиссии (62 НИР)».
2. Настоящее распоряжение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         В. Христенко