Еуразиялық экономикалық одақтың өзара қолжетімді ішкі нарығының жұмыс істеуіне кедергі келтіретін тосқауылдарды, сондай-ақ тауарлардың, қызмет көрсетулердің, капиталдың және жұмыс күшінің қозғалысына қатысты алып қоюлар мен шектеулерді анықтау және оларды жою жөніндегі жұмыс туралы
Еуразиялық Экономикалық Кеңес комиссиясының 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 7 Өкімі
1.      Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының Евразиялық экономикалық одақтың өзара қолжетімді ішкі нарығының жұмыс істеуіне кедергі келтіретін тосқауылдарды, сондай-ақ тауарлардың, қызмет көрсетулердің, капиталдың және жұмыс күшінің қозғалысына қатысты алып қоюлар мен шектеулерді анықтау және оларды жою жөніндегі баяндамасы назарға алынсын.
2.      Еуразиялық экономикалық комиссия:
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің үкіметтерімен біресіп, кедергілерді,алып қоюлар мен шектеулерді анықтау және жою (оның ішінде Армения Республикасы мен Қырғыз Республикасының Еуразиялық экономикалық одаққа қосылуын есепке ала отырып) жөніндегі жұмысты жалғастырсын;
осы Өкімнің 1-тармағына сәйкес жүзеге асырылатын кедергілерді,алып қоюлар мен шектеулерді анықтау және жою жөніндегі жұмысқа мониторинг, сондай-ақ кедергілердің, алып қоюлар мен шектеулердің Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің экономикасына ықпалына бағалау жүргізсін;
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесін кедергілерді,алып қоюлар мен шектеулерді анықтау және жою жөніндегі жұмыстардың нәтижелері туралы жыл сайын хабардар етіп отырсын.
3.      Осы Өкім жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
В. Габриелян
Беларусь Республикасынан
В. Матюшевский
Қазақстан Республикасынан
Б. Сағынтаев
Ресей Федерациясынан
И. Шувалов

О работе по выявлению и устранению препятствующих функционированию внутреннего рынка Евразийского экономического союза барьеров для взаимного доступа, а также изъятий и ограничений в отношении движения товаров, услуг, капитала и рабочей силы
Распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 23 апреля 2015 года № 7
1. Принять к сведению доклад Коллегии Евразийской экономической комиссии о ситуации по выявлению и устранению препятствующих функционированию внутреннего рынка Евразийского экономического союза барьеров для взаимного доступа, а также изъятий и ограничений в отношении движения товаров, услуг, капитала и рабочей силы.
2. Евразийской экономической комиссии:
совместно с правительствами государств – членов Евразийского экономического союза продолжить работу по выявлению и устранению барьеров, изъятий и ограничений (в том числе с учетом присоединения Республики Армения и Кыргызской Республики к Евразийскому экономическому союзу);
проводить мониторинг работы по выявлению и устранению барьеров, изъятий и ограничений, осуществляемой в соответствии с пунктом 1 настоящего распоряжения, а также оценку влияния барьеров, изъятий и ограничений на экономики государств – членов Евразийского экономического союза;
ежегодно информировать Совет Евразийской экономической комиссии о результатах работы по выявлению и устранению барьеров, изъятий и ограничений.
3. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его принятия.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Российской
Федерации
В. Габриелян
В. Матюшевский
Б. Сагинтаев
И. Шувалов