Моторлы көлік құралдарының жекелеген санаттары айналысын әкімшілендіру туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 14 қазандағы № 25 өкімі
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің "Кеден одағы мен Бірыңғай экономикалық кеңістікке мүше мемлекеттер аумақтарында "моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру" ұғымын қолдану шарттары туралы" 2014 жылғы 29 мамырдағы № 72 шешімін іске асыру мақсатында:
Еуразиялық экономикалық одаққа (бұдан әрі – Одақ) мүше мемлекеттерге әзірленуі 2014 жылғы 15 тамыздағы Көлік құралдары паспортының (көлік құралы шассиінің паспорты) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлері паспортының бірыңғай нысандарын енгізу және электрондық паспорттар жүйесін ұйымдастыру туралы келісімде көзделген көлік құралдарының электрондық паспорттары (көлік құралдары шассиінің паспорттары) және өздігінен жүретін машиналар мен техниканың басқа да түрлерінің электрондық паспорттары жүйесін:
а) Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 29 мамырдағы № 72 шешіміне сәйкес белгіленген "моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыру" ұғымын қолдану шарттарын сақтай отырып, Одаққа мүше мемлекеттер аумағында заңды тұлғалар шығарған;
б) кедендік әкелу бажын төлеуден босату түріндегі тарифтік жеңілдіктерді қолдана отырып, Одақтың кедендік аумағына әкелінген автоқұрауыштар мен олардың бөлшектерін, сондай-ақ тораптар мен агрегаттарды пайдалана отырып, заңды тұлғалар шығарған;
в) еркін кеден аймағы мен еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған, Одақ тауары деп және кедендік әкелу бажын, салықтарды төлеусіз кедендік кері импорттау рәсімімен орналастырылған деп танылған шетелдік автоқұрауыштар мен олардың бөлшектерін, сондай-ақ тораптар мен агрегаттарды пайдалана отырып, Одаққа мүше мемлекеттер аумағында құрылған еркін (арнайы, айрықша) экономикалық аймақ немесе еркін қойма аумағында заңды тұлға шығарған, Еуразиялық экономикалық одағы сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасының 8708705 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарының айналысын әкімшілік ету құралы ретінде пайдалануға ұсыным жасалсын;
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқалары электрондық паспорттарды ресімдеу, олардың құрылымы мен форматы қағидаларын әзірлеу кезінде:
а) әкімшілік ақпаратқа қатысты электрондық паспорт бөліміне осы өкімнің 1тармағында көрсетілген, шеңберінде моторлы көлік құралдары шығарылған, жеңілдікті режим ("өнеркәсіптік құрастыру" режимі, еркін кеден аймағының кедендік рәсімі, еркін қойма кедендік рәсімі, инвестициялық жоба) туралы және Одақ құқығымен белгіленген жағдайларда мұндай моторлы көлік құралдарының айналысын шектеу туралы мәліметтерді;
б) электрондық паспорттарды рәсімдеу қағидасына осы Өкімнің 1тармағында көрсетілген моторлы көлік құралдарын шығаруды жүзеге асыратын заңды тұлғалардың осы тармақтың "а" тармақшасында көрсетілген мәліметтерді енгізу бойынша ақпаратты қосуды көздесін.

Об администрировании обращения отдельных категорий моторных транспортных средств
Распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 14 октября 2015 года № 25
В целях реализации Решения Высшего Евразийского экономического совета от 29 мая 2014 г. № 72 «Об условиях применения понятия «промышленная сборка моторных транспортных средств» на территориях государств – членов Таможенного союза и Единого экономического пространства»:
1. Рекомендовать государствам – членам Евразийского экономического союза (далее – Союз) использовать системы электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники, разработка которых предусмотрена Соглашением о введении единых форм паспорта транспортного средства (паспорта шасси транспортного средства) и паспорта самоходной машины и других видов техники и организации систем электронных паспортов от 15 августа 2014 года (далее – электронные паспорта), в качестве инструмента администрирования обращения моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705  единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза:
а) произведенных юридическим лицом на территории государства – члена Союза с соблюдением условий применения понятия «промышленная сборка моторных транспортных средств», установленных в соответствии с Решением Высшего Евразийского экономического совета от 29 мая 2014 г. № 72;
б) произведенных юридическим лицом с использованием автокомпонентов и их частей, а также узлов и агрегатов, ввезенных на таможенную территорию Союза с применением тарифных льгот в виде освобождения от уплаты ввозной таможенной пошлины;
в) произведенных юридическим лицом на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны или свободного склада, созданных на территории государства – члена Союза, с использованием иностранных автокомпонентов и их частей, а также узлов и агрегатов, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны или свободного склада, признанных товарами Союза и помещенных под таможенную процедуру реимпорта без уплаты ввозных таможенных пошлин, налогов.
2. Коллегии Евразийской экономической комиссии при разработке правил оформления, структуры и формата электронных паспортов предусмотреть включение:
а) в раздел электронного паспорта, касающийся административной информации, сведений о льготном режиме, в рамках которого произведены моторные транспортные средства, указанные в пункте 1 настоящего распоряжения (режим «промышленной сборки», таможенная процедура свободной таможенной зоны, таможенная процедура свободного склада, инвестиционный проект), и об ограничении обращения таких моторных транспортных средств в случаях, установленных правом Союза.
б) в правила оформления электронных паспортов информации по внесению юридическим лицом, осуществляющим производство моторных транспортных средств, указанных в пункте 1 настоящего распоряжения, сведений, указанных в подпункте «а» настоящего пункта.

3. Осы Өкім қабылданған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Беларусь Қазақстан Ресей
Республикасынан Республикасынан Республикасынан Федерациясынан
В.Габриелян В.Матюшевский Б.Сағынтаев И.Шувалов

3. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его принятия.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От
Республики
Армения
От
Республики
Беларусь
От
Республики
Казахстан
От
Кыргызской
Республики
От
Российской
Федерации
В. Габриелян
В. Матюшевский
Б. Сагинтаев
В. Диль
И. Шувалов