Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ауыл шаруашылығына арналған машиналар мен жабдық жасауды дамыту үшін жағдай туғызу туралы
Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 4 шешімі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) ауыл шаруашылығына арналған машиналар мен жабдық жасаудың жай-күйін талдау нәтижесін негізге алып, мүше мемлекеттердің ауыл шаруашылығына арналған машиналар мен жабдық жасау саласындағы өнеркәсіптік, ғылыми-техникалық және инновациялық ынтымақтастықты дамыту үшін жағдай туғызудың маңыздылығын түсіне отырып, Еуразиялық үкіметаралық кеңес шешті:
1. Мүше мемлекеттер Еуразиялық экономикалық комиссиямен бірлесіп, 2015 жылғы 1 қарашаға дейін:
ауыл шаруашылығына арналған машиналар мен жабдыққа қосалқы бөлшектердің үшінші елдерде өндірілетін аналогын жасауды мүше мемлекеттерде ұйымдастыру жөніндегі іс-шаралардың әзірленуін;
Дүниежүзілік сауда ұйымының нормалары мен қағидаларына сәйкес келетін, ауыл шаруашылығына арналған машиналар мен жабдықтың экспортын қаржылық қолдау шараларын қамтитын, мүше мемлекеттердің ауыл шаруашылығына арналған машиналар мен жабдықтың үшінші елдерге экспортын дамыту жөніндегі іс-шаралардың әзірленуін көздейтін Еуразиялық үкіметаралық кеңес шешімдерінің жобаларын әзірлесін және Еуразиялық үкіметаралық кеңестің қарауына ұсынсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссияның алқасы мүше мемлекеттердің келісілген ұсыныстары негізінде 2015 жылғы 1 қарашаға дейін Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің қарауына:
Еуразиялық экономикалық одақ аумағында жасалатын ауыл шаруашылығына арналған машиналар мен жабдыққа сұранысты ынталандыруды, оның ішінде ауыл шаруашылығына арналған машиналар мен жабдықтың лизингі тетігін дамыту жолымен ынталандыруды;
мүше мемлекеттерде ауыл шаруашылығына арналған машиналар мен жабдықты пайдаланудың тиімділігін арттыру үшін жағдай туғызу мақсатында Еуразиялық экономикалық одақ аумағында оларды пайдаланудың экономикалық тиімділігінің өлшемшарттарын әзірлеуді көздейтін Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі ұсынымдарының жобасын ұсынсын.
Еуразиялық үкіметаралық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Ресей
Федерациясынан

О создании условий для развития производства машин и оборудования для сельского хозяйства в государствах – членах Евразийского экономического союза
Решение Евразийского межправительственного совета от 29 мая 2015 года № 4
Основываясь на результатах анализа состояния производства машин и оборудования для сельского хозяйства в государствах – членах Евразийского экономического союза (далее – государства-члены), осознавая важность создания условий для развития промышленного, научно-технического и инновационного сотрудничества государств-членов в сфере производства машин и оборудования для сельского хозяйства, Евразийский межправительственный совет решил:
1. Государствам-членам совместно с Евразийской экономической комиссией до 1 ноября 2015 г. разработать и представить для рассмотрения Евразийским межправительственным советом проекты решений Евразийского межправительственного совета, предусматривающих:
разработку мероприятий по организации в государствах-членах производства аналогов производимых в третьих странах комплектующих для машин и оборудования для сельского хозяйства;
разработку соответствующих нормам и правилам Всемирной торговой организации мероприятий по развитию экспорта машин и оборудования для сельского хозяйства государств-членов на рынки третьих стран, включающих в себя меры финансовой поддержки экспорта машин и оборудования для сельского хозяйства.
2. Коллегии Евразийской экономической комиссии на основании фсогласованных предложений государств-членов до 1 ноября 2015 г. представить для рассмотрения Советом Евразийской экономической комиссии проект рекомендации Совета Евразийской экономической комиссии, предусматривающий:
стимулирование спроса машин и оборудования для сельского хозяйства, произведенных на территории Евразийского экономического союза, в том числе путем развития механизма лизинга машин и оборудования для сельского хозяйства;
разработку критериев экономической эффективности применения машин и оборудования для сельского хозяйства на территории Евразийского экономического союза в целях создания условий для повышения эффективности их применения в государствах-членах.
Члены Евразийского межправительственного совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Российской
Федерации