Кеден одағы Комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 21 маусымдағы № 77 шешімі
Кеден одағы Кеден кодексінің 68-бабының 4-тармағына және 180-бабының 1-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға декларация толтыру тәртібі туралы нұсқаулыққа және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 289 шешімімен бекітілген Тауарлардың декларациясын түзету үлгілерін толтыру жөніндегі нұсқаулыққа өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді және 2016 жылғы 1 шілдеден бастап туындайтын құқықтық қатынастарда қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 21 маусымдағы
№ 77 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кеден одағы Комисссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға декларация толтыру тәртібі туралы нұсқаулықтың 15-тармағында:
а) 11-тармақшаның үшінші абзацында (кестеден кейін) және 43-тармақшаның үшінші абзацында (кестеден кейін) "және Беларусь Республикасында" деген сөздер алып тасталсын;
б) 45-тармақшада:
он сегізінші абзацта (кестеден кейін) "және Беларусь Республикасында" деген сөздер алып тасталсын;
он тоғызыншы абзацта (кестеден кейін) "Қазақстан Республикасында" деген сөздер "Беларусь Республикасында, Қазақстан Республикасында" деген сөздермен ауыстырылсын;
жиырма алтыншы абзацта (кестеден кейін) ", Беларусь Республикасында" деген сөздер алып тасталсын;
жиырма жетінші абзацта (кестеден кейін) "Қырғыз Республикасында" деген сөздер "Беларусь Республикасында, Қырғыз Республикасында" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 46-тармақшада:
бесінші абзацта (кестеден кейін) ", Беларусь Республикасында" деген сөздер алып тасталсын;
алтыншы абзацта (кестеден кейін) "Қырғыз Республикасында" деген сөздер "Беларусь Республикасында, Қырғыз Республикасында" деген сөздермен ауыстырылсын;
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 289 шешімімен бекітілген Тауарлардың декларациясын түзету үлгілерін толтыру жөніндегі нұсқаулықтың 10-тармағының 9-тармақшасында:
а) төртінші абзац (кестеден кейін) алып тасталсын;
б) алтыншы абзацта (кестеден кейін) "Қырғыз Республикасында" деген сөздер "Беларусь Республикасында, Қырғыз Республикасында" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 июня 2016 года № 77
В соответствии с пунктом 4 статьи 68 и пунктом 1 статьи 180 Таможенного кодекса Таможенного союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Инструкцию о порядке заполнения декларации на товары, утвержденную Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, и в Инструкцию по заполнению формы корректировки декларации на товары, утвержденную Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. № 289, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 июля 2016 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 21 июня 2016 г. № 77
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Комиссии Таможенного союза
и Коллегии Евразийской экономической комиссии
1. В пункте 15 Инструкции о порядке заполнения декларации на товары, утвержденной Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257:
а) в абзаце третьем (после таблицы) подпункта 11 и абзаце третьем (после таблицы) подпункта 43 слова «и Республике Беларусь» исключить;
б) в подпункте 45:
в абзаце восемнадцатом (после таблицы) слова «и Республике Беларусь» исключить;
в абзаце девятнадцатом (после таблицы) слова «в Республике Казахстан» заменить словами «в Республике Беларусь, Республике Казахстан»;
в абзаце двадцать шестом (после таблицы) слова «, Республике Беларусь» исключить;
в абзаце двадцать седьмом (после таблицы) слова «в Кыргызской Республике» заменить словами «в Республике Беларусь, Кыргызской Республике»;
в) в подпункте 46:
в абзаце пятом (после таблицы) слова «, Республике Беларусь» исключить;
в абзаце шестом (после таблицы) слова «в Кыргызской Республике» заменить словами «в Республике Беларусь, Кыргызской Республике».
2. В подпункте 9 пункта 10 Инструкции по заполнению формы корректировки декларации на товары, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. № 289:
а) абзац четвертый (после таблицы) исключить;
б) в абзаце шестом (после таблицы) слова «в Кыргызской Республике» заменить словами «в Республике Беларусь, Кыргызской Республике».