Еуразиялық экономикалық одақтың ішкі нарығындағы кедергілерді, алып қоюлар мен шектеулерді анықтау және жою жөніндегі жұмыстың барысы туралы
Еуразиялық Экономикалық Кеңес комиссиясының 2016 жылғы 17 наурыздағы № 5 Өкімі
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылы Еуразиялық экономикалық одақтың өзара қолжетімді ішкі нарығының жұмыс істеуіне келтірілген кедергілерді, сондай-ақ тауарлар қозғалысына, қызметтер көрсетуге, капитал мен жұмыс күшіне қатысты алып қоюлар мен шектеулерді (бұдан әрі – кедергілер, алып қоюлар мен шектеулер) анықтау және жою жөніндегі жұмыс барысы туралы ақпаратын назарға ала отырып және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 7 өкімін ескере келіп:
1.Еуразиялық экономикалық комиссия:
кедергілер, алып қоюлар мен шектеулер туралы ақпаратты сирек дегенде жылына 1 рет өзектілендіруді, сондай-ақ электрондық түрдегі тиісті дерекқорды қалыптастыруды, жүргізуді және пайдалануды қамтамасыз етсін;
2016 жылғы кедергілерді, алып қоюлар мен шектеулерді анықтау және жою жөніндегі жұмыстың нәтижелері туралы 2016 жылғы 1 желтоқсанға дейін Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің отырысында баяндасын.
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден осы Өкімнің 1-тармағының екінші абзацында көрсетілген дерекқорды өзектілендіру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссияға сирек дегенде жылына 1 рет тиісті ақпарат беруді қамтамасыз ету сұралсын.
3.Осы Өкім Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісіндегі ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
В.Габриелян
Беларусь Республикасынан
В.Матюшевский
Қазақстан Республикасынан
Б.Сағынтаев
Қырғыз Республикасынан
О.Панкратов
Ресей Федерациясынан
И.Шувалов

О ходе работы по выявлению и устранению барьеров, изъятий и ограничений на внутреннем рынке Евразийского экономического союза
Распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 17 марта 2016 года № 5
Приняв к сведению информацию Коллегии Евразийской экономической комиссии о ходе работы по выявлению и устранению в 2015 году препятствующих функционированию внутреннего рынка Евразийского экономического союза барьерах для взаимного доступа, а также изъятиях и ограничениях в отношении движения товаров, услуг, капитала и рабочей силы (далее – барьеры, изъятия и ограничения) и с учетом распоряжения Совета Евразийской экономической комиссии от 23 апреля 2015 г. № 7:
1. Коллегии Евразийской экономической комиссии:
обеспечить актуализацию информации о барьерах, изъятиях и ограничениях не реже 1 раза в год, а также формирование, ведение и использование соответствующей базы данных в электронном виде;
доложить до 1 декабря 2016 г. на заседании Совета Евразийской экономической комиссии о результатах работы по выявлению и устранению барьеров, изъятий и ограничений в 2016 году.
2. Просить государства – члены Евразийского экономического союза в целях актуализации базы данных, указанной в абзаце втором пункта 1 настоящего распоряжения, обеспечить представление в Евразийскую экономическую комиссию соответствующей информации не реже 1 раза в год.
3. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его опубликования на официальном сайте Евразийского экономического союза в информационно-телекоммуникационной сети «Интернет».
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От
Республики
Армения
От
Республики
Беларусь
От
Республики
Казахстан
От
Кыргызской
Республики
От
Российской
Федерации
В. Габриелян
В. Матюшевский
Б. Сагинтаев
О. Панкратов
И. Шувалов