Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 4 қыркүйектегі № 114 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 шешімін және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімін 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа сәйкестендіру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 60 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 114 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Үшінші елдермен саудада Еуразиялық экономикалық қоғамдастық шеңберінде Кеден одағына мүше мемлекеттер әкелуге немесе әкетуге тыйымдар немесе шектеулерді қолданатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелуге, әкетуге және транзитіне қорытындының (рұқсат беру құжатының) бірыңғай нысаны және оны толтыру жөніндегі әдістемелік нұсқаулар туралы" 2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 шешімінде:
а) атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелуге, әкетуге және транзитіне қорытындының (рұқсат беру құжатының) бірыңғай нысаны және оны толтыру жөніндегі әдістемелік нұсқаулар туралы";
б) мәтін бойына тиісті түрдегі "Кеден одағына мүше мемлекеттер" деген сөздер тиісті түрдегі "мүше мемлекеттер" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса берілген:
үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелуге, әкетуге және транзитіне қорытындының (рұқсат беру құжатының) бірыңғай нысаны;
үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелуге, әкетуге және транзитіне қорытындының (рұқсат беру құжатының) бірыңғай нысанын толтыру жөніндегі әдістемелік нұсқаулар бекітілсін.
2. Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелуге, әкетуге және транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжаты) (бұдан әрі – қорытынды (рұқсат беру құжаты)) Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша) 4-тармағында көзделген үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізіліміне енгізілген жекелеген тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) кедендік аумағына әкелу және (немесе) Одақтың кедендік аумағынан әкету туралы ережелерде (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне № 3 – 12, 15 – 21 қосымшалар) көзделген жағдайларда, сондай-ақ оларға қатысты Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттамаға (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша) сәйкес тауарлар экспортын және (немесе) импортын автоматты лицензиялау (бақылау) енгізілген тауарларды экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат берілген жағдайларды қоспағанда, Еуразиялық экономикалық комиссияның шешімдерінде көзделген жағдайларда қолданылатыны белгіленсін.";

Евразийской экономической комиссии
от 4 сентября 2017 г. № 114
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
1. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2012 г. № 45 "О единой форме заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в Единый перечень товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами – членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами и методических указаниях по его заполнению":
а) наименование изложить в следующей редакции:
"О единой форме заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, и методических указаниях по ее заполнению";
б) по тексту слова "государства – члена Таможенного союза" в соответствующем числе заменить словами "государства-члена" в соответствующем числе;
в) пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые:
единую форму заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами;
методические указания по заполнению единой формы заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами.
2. Установить, что заключение (разрешительный документ) на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами (далее – заключение (разрешительный документ)), применяется в случаях, предусмотренных положениями о ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза (далее – Союз) и (или) вывозе с таможенной территории Союза отдельных товаров (приложения № 3 – 12, 15 – 21 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30), включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, предусмотренный пунктом 4 Протокола о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), а также в случаях, предусмотренных решениями Евразийской экономической комиссии, за исключением случаев выдачи разрешения на экспорт и (или) импорт товаров, в отношении которых введено автоматическое лицензирование (наблюдение) экспорта и (или) импорта товаров в соответствии с Протоколом о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года).";

г) 3 және 4-тармақтардың күші жойылды деп танылсын;
д) 5-тармақта "Кеден одағына мүше мемлекеттер" деген сөздер "Одақа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекеттер)" деген сөздермен ауыстырылсын;
е) көрсетілген Шешімге № 1 қосымшада:
нөмірлік тақырыпшасы және атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2012 жылғы 16 мамырдағы
№ 45шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 114 шешімі редакциясында)
Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың
бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелуге, әкетуге және транзитіне
қорытындының (рұқсат беру құжатының)
БІРЫҢҒАЙ НЫСАНЫ
ҚОРЫТЫНДЫ (рұқсат беру құжаты)";
"Кеден одағына" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одаққа" деген сөздермен ауыстырылсын, "Тауарлардың бірыңғай тізбесіне" деген сөздер "бірыңғай тізбеге" деген сөздермен ауыстырылсын, "КО СЭҚ ТН" деген сөздер "ЕАЭО СЭҚ ТН" деген сөздермен ауыстырылсын;
ж) көрсетілген Шешімге № 2 қосымшада:
нөмірлік тақырыпшасы және атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2012 жылғы 16 мамырдағы
№ 45 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 114 шешімі редакциясында)
Үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың
бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелуге, әкетуге және транзитіне
қорытындының (рұқсат беру құжатының) бірыңғай нысанын толтыру жөніндегі
ӘДІСТЕМЕЛІК НҰСҚАУЛАР";
мәтін бойына тиісті септіктегі "Бірыңғай тізбе" деген сөздер тиісті септіктегі "бірыңғай тізбе" деген сөздермен ауыстырылсын, "КО СЭҚ ТН" деген сөздер "ЕАЭО СЭҚ ТН" деген сөздермен ауыстырылсын, "Кеден одағына мүше мемлекет" деген сөздер "мүше мемлекет" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы әдістемелік нұсқаулар Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органдары (бұдан әрі тиісінше – қорытынды (рұқсат беру құжаты), бірыңғай тізбе, мүше мемлекеттер) берген Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша) 4-тармағында көзделген үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын тауарлардың бірыңғай тізіліміне енгізілген жекелеген тауарларды әкелуге, әкетуге және транзитіне қорытындының (рұқсат беру құжатының) бірыңғай нысанын толтыру тәртібін белгілейді.";
2-тармақта "Кеден одағына" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одаққа" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақта "(Беларусь Республикасы – BY, Қазақстан Республикасы – KZ, Ресей Федерациясы – RU)" деген сөздер "(Армения Республикасы – AM, Беларусь Республикасы – BY, Қазақстан Республикасы – KZ, Қырғыз Республикасы – KG, Ресей Федерациясы – RU)" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақта:
екінші абзац "мекенжайы," деген сөзден кейін "Армения Республикасының тұлғалары үшін – салық төлеушінің есепке алу нөмірі (СЕН)" деген сөздермен толықтырылсын, "нөмірі (БСН)," деген сөздерден кейін "Қырғыз Республикасының тұлғалары үшін – салықтық сәйкестендіру нөмірі (ССН)," деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші абзацтың екінші сөйлемі "көрсетіледі" деген сөздің алдында "СЕН" деген сөзбен толықтырылсын;
24 – 27-тармақтарда "мемлекеттік орган" деген сөздер "мемлекеттік билік органы" деген сөздермен толықтырылсын.

г) пункты 3 и 4 признать утратившими силу;
д) в пункте 5 слова "государств – членов Таможенного союза" заменить словами "государств – членов Союза (далее – государства-члены)";
е) в Приложении № 1 к указанному Решению:
нумерационный заголовок и наименование изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 мая 2012 г. № 45
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 4 сентября 2017 г. № 114)
ЕДИНАЯ ФОРМА
заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров,
к которым применяются меры нетарифного регулирования
в торговле с третьими странами
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
(разрешительный документ)";
слова "Таможенного союза" заменить словами "Евразийского экономического союза", слова "Единого перечня товаров" заменить словами "единого перечня", слова "ТН ВЭД ТС" заменить словами "ТН ВЭД ЕАЭС";
ж) в Приложении № 2 к указанному Решению:
нумерационный заголовок и наименование изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 мая 2012 г. № 45
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 4 сентября 2017 г. № 114)
МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ
по заполнению единой формы заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым
применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами";
по тексту слова "Единый перечень" в соответствующем падеже заменить словами "единый перечень" в соответствующем падеже, слова "ТН ВЭД ТС" заменить словами "ТН ВЭД ЕАЭС", слова "государства – члена Таможенного союза" заменить словами "государства-члена";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие методические указания определяют порядок заполнения единой формы заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, предусмотренный пунктом 4 Протокола о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), выдаваемого органами государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно – заключение (разрешительный документ), единый перечень, государства-члены).";
в пункте 2 слова "Таможенного союза" заменить словами "Евразийского экономического союза";
в пункте 8 слова "(Республика Беларусь – BY, Республика Казахстан – KZ, Российская Федерация – RU)" заменить словами "(Республика Армения – AM, Республика Беларусь – BY, Республика Казахстан – KZ, Кыргызская Республика – KG, Российская Федерация – RU)";
в пункте 10:
абзац второй после слова "адрес," дополнить словами "для лиц Республики Армения – учетный номер налогоплательщика (УНН),", после слов "номер (БИН)," дополнить словами "для лиц Кыргызской Республики – идентификационный налоговый номер (ИНН),";
предложение второе абзаца третьего после слова "указывается" дополнить словом "УНН,";
в пунктах 2427 слова "государственного органа" заменить словами "органа государственной власти".