Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 21 қарашадағы № 159 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 7 және 44-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 21 қарашадағы
№ 159 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 36 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілерін әлеуметтік қамсыздандыру, зейнетақы құқықтарын сақтау, медициналық көмек көрсету және кәсіби қызметі мәселелері жөніндегі консультативтік комитет туралы ереже мынадай мазмұндағы 71-тармақпен толықтырылсын:
"71. Комитет төрағасының орынбасары болып Комитет қызметінің бағыттары жөніндегі мәселелер құзыретіне кіретін Комиссия департаментінің басшысы тағайындалады.
Комитет төрағасының орынбасары Комитет төрағасы болмаған жағдайда немесе оның тапсыруы бойынша Комитет төрағасының осы Ереженің 7-тармағында көзделген функцияларын орындайды.".
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 139 шешімімен бекітілген Көші-қон саясаты жөніндегі консультативтік комитет туралы ережеде:
а) 6-тармақта:
бірінші абзацтағы "уәкілетті өкілдерінен" деген сөздер "басшыларынан (басшыларының орынбасарларынан)" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзац "Комитеттің құрамына" деген сөздерден кейін "мүше мемлекеттердің ұсыныстары бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Уәкілетті органдар Комитеттегі уәкілетті органдар өкілдерін ауыстыру қажеттігі туралы Комиссияны дер кезінде хабардар етіп отырады, сондай-ақ оның құрамына өзгерістер енгізу жөнінде ұсыныстар береді.";
б) мынадай мазмұндағы 81-тармақпен толықтырылсын:
"81. Төрағаның орынбасары болып Комитет қызметінің бағыттары жөніндегі мәселелер құзыретіне кіретін Комиссия департаментінің басшысы тағайындалады.
Төрағаның орынбасары Төраға болмаған жағдайда немесе оның тапсыруы бойынша Төрағаның осы Ереженің 8-тармағында көзделген функцияларын орындайды.";
В) 9-тармақ "Комиссияның" деген сөзден кейін "Комитет қызметінің бағыттары жөніндегі мәселелер құзыретіне кіретін" деген сөздермен толықтырылсын.

О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 ноября 2017 года № 159
В соответствии с пунктами 7 и 44 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 21 ноября 2017 г. № 159
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
1. Положение о Консультативном комитете по вопросам социального обеспечения, соблюдения пенсионных прав, оказания медицинской помощи и профессиональной деятельности трудящихся государств – членов Евразийского экономического союза, утвержденное Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 апреля 2015 г. № 36, дополнить пунктом 71 следующего содержания:
"71. Заместителем председателя Комитета назначается руководитель департамента Комиссии, в компетенцию которого входят вопросы по направлениям деятельности Комитета.
Заместитель председателя Комитета выполняет функции председателя Комитета, предусмотренные пунктом 7 настоящего Положения, в случае отсутствия председателя Комитета или по его поручению.".
2. В Положении о Консультативном комитете по миграционной политике, утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 октября 2016 г. № 139:
а) в пункте 6:
в абзаце первом слова "уполномоченных представителей" заменить словами "руководителей (заместителей руководителей)";
абзац второй после слова "Комитета" дополнить словами "по предложениям государств-членов";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Уполномоченные органы своевременно информируют Комиссию о необходимости замены представителей уполномоченных органов в Комитете, а также представляют предложения по внесению изменений в его состав.";
б) дополнить пунктом 81 следующего содержания:
"81. Заместителем Председателя назначается руководитель департамента Комиссии, в компетенцию которого входят вопросы по направлениям деятельности Комитета.
Заместитель Председателя выполняет функции Председателя, предусмотренные пунктом 8 настоящего Положения, в случае отсутствия Председателя или по его поручению.";
в) пункт 9 дополнить словами ", в компетенцию которых входят вопросы по направлениям деятельности Комитета".