2017 жылы Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінде көзделген Еуразиялық экономикалық комиссия шешімдерін әзірлеу және қабылдау туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2017 жылғы 3 наурыздағы № 11 өкімі
1. Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің үкіметтерімен бірлесе отырып:
№ 1 қосымшаға сәйкес тізбеде көрсетілген мәселелер бойынша Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы Шарт күшіне енген күннен бастап күшіне енетін Комиссияның шешімдерін № 2 қосымшаға сәйкес осы шешімдерді дайындау кестесіне сәйкес;
№ 3 қосымшаға сәйкес тізбе бойынша 2017 жылғы 31 желтоқсанға дейін қабылдауға жататын Комиссия шешімдерін әзірлеуді, келісуді және қабылдауды қамтамасыз етсін.
2. Осы Өкімнің 1-тармағының екінші абзацында көзделген Комиссия шешімдерін әзірлеу кезінде осы шешімдер Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт күшіне енген күннен бастап, бірақ олар ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткеннен ерте емес күшіне енетінін ескеру орынды деп есептелсін.
3. Комиссия Алқасы Комиссия Кеңесінің отырыстарында осы Өкімнің 1-тармағының екінші абзацында көзделген Комиссия шешімдері жобаларын әзірлеу барысы туралы баяндасын.
4. Осы Өкім қабылданған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Беларусь Қазақстан Қырғыз Ресей
Республикасынан Республикасынан Республикасынан Республикасынан
Федерациясынан
В.Габриелян В.Матюшевский А.Мамин О.Панкратов И.Шувалов
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің
2017 жылғы 3 наурыздағы № 11 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссияның Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт күшіне енген күннен бастап күшіне енетін шешімдерінің ТІЗБЕСІ
Еуразиялық экономикалық комиссия шешімдерінің жобаларын қабылдау жоспарланатын мәселелер*
Еуразиялық экономикалық комиссияның шешімдерін қабылдау негіздемесі (Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің құрылымдық бірлігі)
Жауапты әзірлеуші
1. Еуразиялық экономикалық одаққа (бұдан әрі – Одақ) мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумақтары және (немесе) теңіз арқылы тасымалданатын тауарлар келген және кеткен кезде кедендік транзиттің кедендік рәсіміне орналастырмай жасалатын кедендік операциялар туралы
303-баптың 3-тармағы, 5-тармағының 1-тармақшасы, 6-тармағы
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия)
2.  Үйіп, бос, құйып тасымалданатын, Одақтың кедендік аумағынан су кемелерімен әкетілетін және Одақтың кедендік аумағынан шыққан кезде оларға қатысты оларды су кемесінің жүк орнына (бөлігіне, ыдысқа) тиеу кезінде осындай тауардардың араласуы нәтижесінде орын алған санының және (немесе) күйінің өзгеруіне жол берілетін Одақ тауарларының тізбесі туралы
94-баптың 4-тармағы
Ресей Федерациясы

О разработке и принятии в 2017 году решений Евразийской экономической комиссии, предусмотренных Таможенным кодексом Евразийского экономического союза
Распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 3 марта 2017 года № 11
1. Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) совместно с правительствами государств – членов Евразийского экономического союза обеспечить разработку, согласование и принятие:
решений Комиссии, которые вступают в силу с даты вступления в силу Договора о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза по вопросам, указанным в перечне согласно приложению № 1, в соответствии с графиком подготовки этих решений согласно приложению № 2;
решений Комиссии, подлежащих принятию до 31 декабря 2017 г., по перечню согласно приложению № 3.
2. Считать целесообразным при разработке предусмотренных абзацем вторым пункта 1 настоящего распоряжения решений Комиссии учитывать, что эти решения вступают в силу с даты вступления в силу Договора о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза, но не ранее чем по истечении 10 календарных дней с даты их официального опубликования.
3. Коллегии Комиссии докладывать на заседаниях Совета Комиссии о ходе разработки проектов решений Комиссии, предусмотренных абзацем вторым пункта 1 настоящего распоряжения.
4. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его принятия.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики Армения
От Республики Беларусь
От Республики Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской Федерации
В. Габриелян
В. Матюшевский
А. Мамин
О. Панкратов
И. Шувалов
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к распоряжению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 3 марта 2017 г. № 11
ПЕРЕЧЕНЬ
решений Евразийской экономической комиссии, которые вступают в силу с даты вступления в силу Договора о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза
Вопросы, по которым планируется принятие проектов решений Евразийской экономической комиссии*
Основание принятия решения Евразийской экономической комиссии (структурная единица Таможенного кодекса Евразийского экономического союза)
Ответственный разработчик
1. О таможенных операциях, совершаемых при прибытии и убытии товаров, перевозимых через территории государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза (далее – Союз), и (или) морем, без помещения под таможенную процедуру таможенного транзита
пункт 3, подпункт 1 пункта 5,
пункт 6 статьи 303
Евразийская экономическая комиссия (далее – Комиссия)
2. О перечне товаров Союза, которые перевозятся насыпью, навалом, наливом, вывозятся с таможенной территории Союза водными судами и в отношении которых при убытии с таможенной территории Союза допускается изменение количества и (или) состояния, произошедшее в результате смешивания таких товаров при их загрузке в грузовое помещение (отсек, емкость) водного судна
пункт 4 статьи 94
Российская Федерация

3. Кедендік транзиттің кедендік рәсімін қолдану туралы
142-баптың 11 және 12-тармақтары,
144-баптың 3 және 4-тармақтары,
145-баптың 7-тармағының төртінші абзацы,
146-баптың 4-тармағының 12-тармақшасы,
148-баптың 3-тармағы,
149-баптың 2-тармағы,
151-баптың 10 және 13-тармақтары,
305-баптың 6-тармағы,
306-баптың 7-тармағы
Комиссия
4. Одақ тауарларына қатысты кедендік транзиттің кедендік рәсімін қолдану туралы
304-баптың 3 және 16-тармақтары,
307-баптың 5-тармағы
Комиссия
5. Тауарларды шығарумен, тауарды шығаруды жою және тоқтата тұрумен, тауарларды шығарудан бас тартумен байланысты кедендік операциялар туралы
118-баптың 3 және 4-тармақтары,
124-баптың 12 және 15-тармақтары,
125-баптың 4-тармағы
Комиссия
6. Еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімін қолдану туралы
202-баптың 4-тармағы,
205-баптың 1-тармағының 5-тармақшасы, 4-тармақтың 4 және 5-тармақшалары,
207-баптың 3, 11, 12, 13-тармақтарының екінші абзацы
Беларусь Республикасы
7. Кедендік аумақтан тыс қайта өңдеу кедендік рәсімінің әрекетін аяқтау үшін қайта өңдеу өнімдерінің экспортын кедендік рәсімге орналастыру жағдайлары, талаптары мен тәртібі, экспорт кедендік рәсіміне орналастырылған осы қайта өңдеу өнімдеріне қатысты кедендік әкету баждарын, салықтарды есептеу және төлеу ерекшеліктері туралы
184-баптың 2-тармағының 3-тармақшасы,
187-баптың 3-тармағы
Қазақстан Республикасы
8. Жеке пайдалануға арналған тауарларды кедендік баждарды, салықтарды төлемей және кеден баждарының, салықтардың бірыңғай ставкасынсыз Одақтың кеден аумағына әкелудің құндық, сандық және (немесе) салмақ нормалары туралы
266-баптың 2 және 3-тармақтары
Беларусь Республикасы
9. Жеке тұлғалардың жеке пайдалануға арналған тауарларды Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізуіне қатысты кедендің операцияларды жасауы туралы (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 311 шешіміне өзгерістер енгізу)
259-баптың 4-тармағының бірінші абзацы,
264-баптың 10-тармағы,
302-баптың 9-тармағы
Комиссия
10. Халықаралық тасымалдау көлік құралдарын уақытша әкетуге және уақытша әкетуге қатысты кедендік операцияларды жасау, Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 277-бабының 1 және 2-тармақтарында көзделмеген операцияларды жасау туралы өтініштің нысанын бекіту, оны толтыру тәртібі, өтінішке өзгерістер (толықтырулар) енгізу тәртібі туралы, сондай-ақ өтінішті беру, тіркеу және тіркеуден бас тартумен байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі туралы
274-баптың 6-тармағы,
275-баптың 11-тармағы,
277-баптың 4-тармағының бесінші абзацы
Комиссия
11. Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 277-бабының 1 және 2-тармақтарында көзделмеген операцияларды жасау туралы өтініштің құрылымы мен электрондық құжат түріндегі форматы туралы
277-баптың 4-тармағының бесінші абзацы
Комиссия

3. О применении таможенной процедуры таможенного транзита
пункты 11 и 12 статьи 142,
пункты 3 и 4 статьи 144,
абзац четвертый пункта 7
статьи 145,
подпункт 12 пункта 4 статьи 146,
пункт 3 статьи 148,
пункт 2 статьи 149,
пункты 10 и 13 статьи 151,
пункт 6 статьи 305,
пункт 7 статьи 306
Комиссия
4. О применении таможенной процедуры таможенного транзита в отношении товаров Союза
пункты 3 и 16 статьи 304,
пункт 5 статьи 307
Комиссия
5. О таможенных операциях, связанных с выпуском товаров, аннулированием и приостановлением выпуска товаров, отказом в выпуске товаров
пункты 3 и 4 статьи 118,
пункты 12 и 15 статьи 124,
пункт 4 статьи 125
Комиссия
6. О применении таможенной процедуры свободной таможенной зоны
пункт 4 статьи 202,
подпункт 5 пункта 1, подпункты 4 и 5 пункта 4 статьи 205,
абзац второй пунктов 3, 11, 12, 13
статьи 207
Республика Беларусь
7. О случаях, условиях и порядке помещения под таможенную процедуру экспорта продуктов переработки для завершения действия таможенной процедуры переработки вне таможенной территории, особенностях исчисления и уплаты вывозных таможенных пошлин, налогов в отношении этих продуктов переработки, помещаемых под таможенную процедуру экспорта
подпункт 3 пункта 2 статьи 184,
пункт 3 статьи 187
Республика Казахстан
8. О стоимостных, количественных и (или) весовых нормах ввоза на таможенную территорию Союза товаров для личного пользования без уплаты таможенных пошлин, налогов и единых ставках таможенных пошлин, налогов
пункты 2 и 3 статьи 266
Республика Беларусь
9. О совершении таможенных операций в отношении товаров для личного пользования, перемещаемых физическими лицами через таможенную границу Союза (внесение изменений в Решение Комиссии таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 311)
абзац первый пункта 4 статьи 259,
пункт 10 статьи 264,
пункт 9 статьи 302
Комиссия
10. О порядке совершения таможенных операций в отношении временно ввозимых и временно вывозимых транспортных средств международной перевозки, утверждении формы заявления о совершении операций,
не предусмотренных пунктами 1 и 2 статьи 277 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, порядка его заполнения, внесения в заявление изменений (дополнений), а также о порядке совершения таможенных операций, связанных с подачей, регистрацией и отказом в регистрации заявления
пункт 6 статьи 274,
пункт 11 статьи 275,
абзац пятый пункта 4 статьи 277
Комиссия
11. О структуре и формате заявления о совершении операций, не предусмотренных пунктами 1 и 2 статьи 277 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза в виде электронного документа
абзац пятый пункта 4 статьи 277
Комиссия

12. Тауарларды шығарғанға дейін кедендік декларацияда мәлімделген мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі туралы
112-баптың 1-тармағының төртінші абзацы,
2-тармағының екінші абзацы
Комиссия
13. Тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің нысанын, оны толтыру тәртібін бекіту, сондай-ақ өтініште қамтылуы тиіс мәліметтерді және оны кеден органының тіркеу тәртібін белгілеу туралы
120-баптың 3-тармағының үшінші және төртінші абзацтары, 10-тармағы
Комиссия
14. Тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің құрылымы мен электрондық құжат түріндегі форматы туралы
120-баптың 3-тармағының төртінші абзацы
Комиссия
15. Уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізу туралы куәліктің нысанын және оны толтыру тәртібін бекіту туралы
432-баптың 5-тармағы
Комиссия
16. Аумағында тауарларды уақытша сақтау, кедендік транзиттің кедендік рәсімін аяқтау жүзеге асырылатын және (немесе) уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізуге үміткер заңды тұлғаның көлік құралдары мен жұмыскерлеріне кедендік бақылау жүргізілетін құрылыстарға, үй-жайларға (үй-жайлардың бөліктері) және (немесе) ашық алаңдарға (ашық алаңдардың бөліктері) қойылатын талаптарды бекіту туралы
433-баптың 3-тармағының 4-тармақшасы
Комиссия
17. Уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізуге үміткер заңды тұлғаның қаржылық тұрақтылығын және қаржылық тұрақтылығын сипаттайтын және осы тізілімге енгізу үшін қажетті мәндерді айқындау тәртібі туралы
433-баптың 7-тармағы
Комиссия
18. Заңды тұлғаның уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізуге өтінішінің нысанын, оны толтыру тәртібін және өтініште мәлімделген мәліметтерді растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы
434-баптың 1-тармағының екінші абзацы
Комиссия
19. Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемдік баждарды есептеу нысанын, оны толтыру нысаны мен тәртібін бекіту туралы
52-баптың 4-тармағының екінші абзацы
Комиссия
20. Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемдік баждарды есептеу құрылымы және электрондық құжат түріндегі форматы туралы
52-баптың 4-тармағының екінші абзацы
Комиссия
21. Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын төлеу бойынша міндеттің орындалуын қамтамасыз ету мөлшері есептемесінің нысанын және оны толтыру тәртібін бекіту туралы
325-баптың 6-тармағының екінші абзацы
Комиссия
22. Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын төлеу бойынша міндеттің орындалуын қамтамасыз ету мөлшері есептемесінің құрылымы және электрондық құжат түріндегі нысаны туралы
325-баптың 6-тармағының екінші абзацы
Комиссия

12. О порядке совершения таможенных операций, связанных с изменением (дополнением) сведений, заявленных в таможенной декларации до выпуска товаров
абзац четвертый пункта 1,
абзац второй пункта 2 статьи 112
Комиссия
13. Об утверждении формы заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, порядка его заполнения, а также определении сведений, которые должно содержать заявление, и порядка его регистрации таможенным органом
абзацы третий и четвертый
пункта 3, пункт 10 статьи 120
Комиссия
14. О структуре и формате заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары в виде электронного документа
абзац четвертый пункта 3
статьи 120
Комиссия
15. Об утверждении формы и порядка заполнения свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов
пункт 5 статьи 432
Комиссия
16. Об утверждении требований к сооружениям, помещениям (частям помещений) и (или) открытым площадкам (частям открытых площадок), на территории которых будет осуществляться временное хранение товаров, завершение таможенной процедуры таможенного транзита и (или) проводиться таможенный контроль, к транспортным средствам и работникам юридического лица, претендующего на включение в реестр уполномоченных экономических операторов
подпункт 4 пункта 3 статьи 433
Комиссия
17. О порядке определения финансовой устойчивости юридического лица, претендующего на включение в реестр уполномоченных экономических операторов, и значений, характеризующих финансовую устойчивость и необходимых для включения в этот реестр
пункт 7 статьи 433
Комиссия
18. Об утверждении формы заявления юридического лица для включения в реестр уполномоченных экономических операторов, порядка ее заполнения и перечня документов, подтверждающих заявленные в заявлении сведения
абзац второй пункта 1 статьи 434
Комиссия
19. О форме расчета таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, утверждении формы и порядка его заполнения
абзац второй пункта 4 статьи 52
Комиссия
20. О структуре и формате расчета таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин в виде электронного документа
абзац второй пункта 4 статьи 52
Комиссия
21. Об утверждении формы расчета размера обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин и порядка его заполнения
абзац второй пункта 6 статьи 325
Комиссия
22. О структуре и формате расчета размера обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин в виде электронного документа
абзац второй пункта 6 статьи 325
Комиссия

23. Кеден органдарының Одақтың кедендік аумағынан тауарлардың іс жүзінде әкетілуін растау тәртібі туралы
93-бап
Комиссия
24. Кеден өкілі ретінде кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның міндеттерді орындауын қамтамасыз ету мөлшері туралы
402-баптың 1-тармағының 2-тармақшасы
Комиссия
25. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 260 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
323, 327, 328, 329, 330,
341, 346, 355, 380, 381, 382, 393-баптар
Комиссия
_________________
* Комиссияның бір немесе бірнеше шешімдерінде реттелуі мүмкін.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің
2017 жылғы 3 наурыздағы № 11 шешіміне
№ 2 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы Шарт күшіне енген күннен бастап күшіне енетін Еуразиялық экономикалық комиссияның шешімдерін 2017 жылы дайындау КЕСТЕСІ*
Іс-шараның атауы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдері үшін іс-шараларды іске асыру мерзімі**
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің шешімдері үшін іс-шараларды іске асыру мерзімі**
I. Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) реттеуші ықпалын бағалауды жүргізу үшін жіберу жоспарланатын шешімдерінің жобалары***
1. Комиссия шешімдерінің жобаларын әзірлеу
7 ақпанға дейін****
31 қаңтарға дейін****
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер (одан әрі – мүше мемлекеттер) әзірлеген Комиссия шешімдерінің жобаларын Комиссияға ұсыну
7 ақпанға дейін****
31 қаңтарға дейін****
3. Комиссия шешімдерінің жобаларын келісу үшін мүше мемлекеттерге жіберу, сондай-ақ оларды Комиссияның құрылымдық бөлімшелерінің қарауы
10 ақпанға дейін****
3 ақпанға дейін****
4. Мүше мемлекеттерде Комиссия шешімдерінің жобаларын келісу және келісу нәтижелерін Комиссияға ұсыну
27 ақпанға дейін****
17 ақпанға дейін****
5. Комиссия шешімдері жобаларының реттеушілік ықпалын бағалауды жүргізу
13 ақпан**** – 14 сәуір
6 ақпан**** –
5 сәуір
6. Мүше мемлекеттердің келісуі және Комиссияның құрылымдық бөлімшелерінің қарауы қорытындылары бойынша, сондай-ақ реттеушілік ықпалын бағалау нәтижелері бойынша Комиссия шешімдерінің жобаларын пысықтау
28 ақпан**** –
14 сәуір
20 ақпан**** –
5 сәуір
7. Комиссия Алқасы шешімдерінің жобаларын Комиссия Алқасының қарауына ұсыну
30 сәуірге дейін
8. Комиссия Алқасының Комиссия Кеңесі шешімдерінің жобаларын мақұлдау туралы өкімдері жобаларын Комиссия Алқасының қарауына ұсыну
20 сәуірге дейін
9. Комиссия Алқасының Комиссия Алқасы шешімдерінің жобаларын және Комиссия Алқасының Комиссия Кеңесі шешімдерін мақұлдау туралы өкімдерінің жобаларын қарауы
31 мамырға дейін

23. О порядке подтверждения таможенными органами фактического вывоза товаров с таможенной территории Союза
статья 93
Комиссия
24. О размере обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела в качестве таможенного представителя
подпункт 2 пункта 1 статьи 402
Комиссия
25. О внесении изменений в Решение Комиссии таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 260
статьи 323, 327, 328, 329, 330,
341, 346, 355, 380, 381, 382, 393
Комиссия
_________________
* Могут быть урегулированы в одном или нескольких решениях Комиссии.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к распоряжению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 3 марта 2017 г. № 11
ГРАФИК
разработки в 2017 году решений Евразийской экономической комиссии, которые вступают в силу с даты вступления в силу Договора о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза*
Наименование мероприятия
Срок реализации мероприятий для решений Коллегии Евразийской экономической комиссии**
Срок реализации мероприятий для решений Совета Евразийской экономической комиссии**
I. Проекты решений Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия), которые планируется направлять для проведения оценки регулирующего воздействия***
1. Разработка проектов решений Комиссии
до 7 февраля****
до 31 января****
2. Представление в Комиссию проектов решений Комиссии, разработанных государствами – членами Евразийского экономического союза (далее – государства-члены)
до 7 февраля****
до 31 января****
3. Направление в государства-члены проектов решений Комиссии для согласования, а также их рассмотрения структурными подразделениями Комиссии
до 10 февраля****
до 3 февраля****
4. Согласование проектов решений Комиссии в государствах-членах и представление результатов согласования в Комиссию
до 27 февраля****
до 17 февраля****
5. Проведение оценки регулирующего воздействия проектов решений Комиссии
13 февраля**** – 14 апреля
6 февраля**** –
5 апреля
6. Доработка проектов решений Комиссии по итогам согласования в государствах-членах и рассмотрения структурными подразделениями Комиссии, а также по результатам оценки регулирующего воздействия
28 февраля**** –
14 апреля
20 февраля**** –
5 апреля
7. Представление проектов решений Коллегии Комиссии для рассмотрения Коллегией Комиссии
до 30 апреля
8. Представление проектов распоряжений Коллегии Комиссии об одобрении проектов решений Совета Комиссии для рассмотрения Коллегией Комиссии
до 20 апреля
9. Рассмотрение Коллегией Комиссии проектов решений Коллегии Комиссии и проектов распоряжений Коллегии Комиссии об одобрении решений Совета Комиссии
до 31 мая

10. Комиссия Кеңесінің Комиссия Кеңесі шешімдерінің жобаларын қарауы
мамырдың соңғы онкүндігі
II. Комиссияның қоғамдық талқылау үшін алдын ала жариялауға жіберу жоспарланатын шешімдерінің жобалары***
1. Комиссия шешімдерінің жобаларын әзірлеу
22 ақпанға дейін****
8 ақпанға дейін****
2. Комиссияға мүше мемлекеттер әзірлеген Комиссия шешімдерінің жобаларын ұсыну
22 ақпанға дейін****
8 ақпанға дейін****
3. Комиссия шешімдерінің жобаларын келісу үшін мүше мемлекеттерге, сондай-ақ оларды Комиссияның құрылымдық бөлімшелерінің қарауына жіберу
1 наурызға дейін****
13 ақпанға дейін****
4. Мүше мемлекеттерде Комиссия шешімдерінің жобаларын келісу және келісу нәтижелерін Комиссияға ұсыну
17 наурызға дейін
1 наурызға дейін****
5. Мүше мемлекеттердің келісуі және Комиссияның құрылымдық бөлімшелерінің қарауы қорытындылары бойынша Комиссия шешімдерінің жобаларын пысықтау
31 наурызға дейін
17 наурызға дейін
6. Комиссия шешімдерінің жобаларын оларды қоғамдық талқылау үшін Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында алдын ала жариялау
30 сәуірге дейін
20 наурыз – 20 сәуір
7. Комиссия Алқасы шешімдерінің жобаларын Комиссия Алқасының қарауына ұсыну
30 сәуірге дейін
8. Комиссия Алқасының Комиссия Кеңесі шешімдерінің жобаларын мақұлдау туралы өкімдерінің жобаларын Комиссия Алқасының қарауына ұсыну
20 сәуірге дейін
9. Комиссия Алқасының Комиссия Алқасы шешімдерінің жобаларын және Комиссия Алқасының Комиссия Кеңесінің шешімдерін мақұлдау туралы өкімдерінің жобаларын қарауы
31 мамырға дейін
10. Комиссия Кеңесінің Комиссия Кеңесі шешімдерінің жобаларын қарауы
маусымның бірінші онкүндігі
_______________
* Іс-қимыл сәйкесінше Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2017 жылғы 3 наурыздағы № 11 өкімі № 1 қосымшасының 10, 13, 19 және 21-тармақтарында көзделген шешімдер жобаларының Комиссия Алқасының қарауына ұсынылған күннен бастап күнтізбелік 14 күн ішінде Комиссия Алқасының қарауына ұсынылатын Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2017 жылғы 3 наурыздағы № 11 өкімі № 1 қосымшасының 11, 14, 20 және 22-тармақтарында көзделген Комиссия шешімдеріне таралмайды.
** Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодекс туралы шарт 2017 жылғы 1 шілдеден бастап күшіне енетіндігі ескеріле отырып.
*** Комиссия шешімінің реттеушілік ықпалын бағалауды жүргізу не оны қоғамдық талқылау үшін алдын ала жариялауға жіберу туралы мәселе Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне сәйкес Комиссияның ірбір шешімі әзірленгеннен кейін шешілетін болады, ал бұл туралы ақпарат шешімнің жобасы мүше мемлекетке келісуге жіберілетін Комиссияның хатында көрсетілетін болады.

10. Рассмотрение Советом Комиссии проектов решений Совета Комиссии
последняя декада
мая
II. Проекты решений Комиссии, которые планируется направлять на предварительное опубликование для общественного обсуждения***
1. Разработка проектов решений Комиссии
до 22 февраля****
до 8 февраля****
2. Представление в Комиссию проектов решений Комиссии, разработанных государствами-членами
до 22 февраля****
до 8 февраля****
3. Направление в государства-члены проектов решений Комиссии для согласования, а также их рассмотрение структурными подразделениями Комиссии
до 1 марта****
до 13 февраля****
4. Согласование проектов решений Комиссии в государствах-членах и представление результатов согласования в Комиссию
до 17 марта
до 1 марта****
5. Доработка проектов решений Комиссии по итогам согласования в государствах-членах и рассмотрения структурными подразделениями Комиссии
до 31 марта
до 17 марта
6. Предварительное опубликование на официальном сайте Евразийского экономического союза проектов решений Комиссии для их общественного обсуждения
до 30 апреля
20 марта – 20 апреля
7. Представление проектов решений Коллегии Комиссии для рассмотрения Коллегией Комиссии
до 30 апреля
8. Представление проектов распоряжений Коллегии Комиссии об одобрении проектов решения Совета Комиссии для рассмотрения Коллегией Комиссии
до 20 апреля
9. Рассмотрение Коллегией Комиссии проектов решений Коллегии Комиссии и проектов распоряжений Коллегии Комиссии об одобрении решений Совета Комиссии Коллегии Комиссии
до 31 мая
10. Рассмотрение Советом Комиссии проектов решений Совета Комиссии
первая декада июня
_______________
* Действие не распространяется на решения Комиссии, предусмотренные пунктами 11, 14, 20 и 22 приложения № 1 к распоряжению Совета Евразийской экономической комиссии от 3 марта 2017 г. № 11, которые представляются для рассмотрения Коллегией Комиссии по истечении 14 календарных дней с даты представления на рассмотрение Коллегией Комиссии проектов решений, предусмотренных пунктами 10, 13, 19 и 21 приложения № 1 к распоряжению Совета Евразийской экономической комиссии от 3 марта 2017 г. № 11 соответственно.
** С учетом того, что Договор о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза вступает в силу с 1 июля 2017 г.
*** Вопрос о проведении оценки регулирующего воздействия решения Комиссии либо его направлении на предварительное опубликование для общественного обсуждения будет решаться после разработки каждого решения Комиссии в соответствии с Регламентом работы Евразийской экономической комиссии, утвержденным Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, а информация об этом будет указана в письме Комиссии, которым проект решения будет направлен на согласование в государства-члены.

**** Комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 21 желтоқсандағы тапсырмасына сәйкес өткізілген іс-шаралардың орындалуының нақты мерзімі көрсетіледі.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің
2017 жылғы 3 наурыздағы № 11 шешіміне
№ 3 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссияның 2017 жылғы 31 желтоқсанға дейін қабылдауға жататын шешімдерінің ТІЗБЕСІ
Еуразиялық экономикалық комиссия шешімдерінің жобаларын қабылдау жоспарланатын мәселелер*
Еуразиялық экономикалық комиссияның шешімдерін қабылдау негіздемесі (Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің құрылымдық бірлігі)
Жауапты әзірлеуші
1. Осындай тауарларды уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсіммен орналастырылған мүше мемлекетке қарағанда, Еуразиялық экономикалық одаққа өзге мүше мемлекеттің (бұдан әрі – мүше мемлекет, Одақ) аумағында уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсімінің қолданылуының аяқталу жағдайлары, шарттары және тәртібі туралы
224-баптың 6-тармағы
Комиссия
2. Кедендік транзит кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларға қатысты белгіленген тауарларды тасымалдау маршрутын белгілеумен, өзгертумен және сақтаумен байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі туралы
344-баптың 7-тармағы
Комиссия
3. Уәкілетті экономикалық операторлар тізілімінің нысанын бекіту туралы
431-баптың 1-тармағы
Комиссия
4. Уәкілетті экономикалық операторлардың жалпы тізілімінің нысанын, оны қалыптастыру және жүргізу тәртібін, сондай-ақ мүше мемлекеттердің кеден органдарының уәкілетті экономикалық операторлары тізілімдерінде қамтылатын деректерді ұсынудың техникалық шарттарын бекіту туралы
431-баптың 2-тармағының екінші абзацы
Комиссия
5.  Жасалуы мүше мемлекеттердің заңнамасымен уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізуден бас тарту үшін негіз ретінде айқындалған әкімшілік құқық бұзушылықтар мен қылмыстар немесе қылмыстық құқық бұзушылық үшін әкімшілік және қылмыстық жауаптылықты көздейтін мүше мемлекеттердің әкімшілік және қылмыстық заңнамасы баптарының жалпы тізбесінің форматын анықтау, оны қалыптастыру, жүргізу және оның мәліметтерін пайдалану тәртібі туралы, сондай-ақ осы баптар туралы ақпаратты ұсыну тәртібі және техникалық шарттары, соның ішінде құрылымы мен форматы туралы
433-баптың 2-тармағының екінші абзацы
Комиссия
6. Тауарларды сәйкестендіру құралдары ретінде танылатын көлік құралдарының жүк тұратын жайларына (бөліктеріне) немесе олардың бөліктеріне уәкілетті экономикалық оператор салған пломбаларға қойылатын талаптар туралы, сондай-ақ уәкілетті экономикалық операторлардың кеден органдары пайдаланатын сәйкестендіру құралдарын қолдану тәртібі және оларға қойылатын талаптар туралы
437-баптың 2-тармағының 6-тармақшасы, 7-тармағы
Комиссия

**** Указывается фактический срок исполнения мероприятий, проводимых в соответствии с поручением Совета Комиссии, состоявшегося 21 декабря 2016 г.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 3
к распоряжению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 3 марта 2017 г. № 11
ПЕРЕЧЕНЬ
решений Евразийской экономической комиссии, подлежащих принятию до 31 декабря 2017 г.
Вопросы, по которым планируется принятие проектов решений Евразийской экономической комиссии*
Основание принятия решения Евразийской экономической комиссии (структурная единица Таможенного кодекса Евразийского экономического союза)
Ответственный разработчик
1. О случаях, условиях и порядке завершения действия таможенной процедуры временного ввоза (допуска) на территории иного государства – члена Евразийского экономического союза (далее – государство-член, Союз), чем государство-член, таможенным органом которого такие товары были помещены под таможенную процедуру временного ввоза (допуска)
пункт 6 статьи 224
Комиссия
2. О порядке совершения таможенных операций, связанных с установлением, изменением и соблюдением маршрута перевозки товаров, установленного в отношении товаров, помещенных под таможенную процедуру таможенного транзита
пункт 7 статьи 344
Комиссия
3. Об утверждении формы реестра уполномоченных экономических операторов
пункт 1 статьи 431
Комиссия
4. Об утверждении формы общего реестра уполномоченных экономических операторов, порядка его формирования и ведения, а также технических условий представления данных, содержащихся в реестрах уполномоченных экономических операторов таможенных органов государств-членов
абзац второй пункта 2 статьи 431
Комиссия
5. Об определении формата общего перечня статей административного и уголовного законодательства государств-членов, предусматривающих административную и уголовную ответственность за административные правонарушения и преступления или уголовные правонарушения, совершение которых законодательством государств-членов определено в качестве основания для отказа во включении в реестр уполномоченных экономических операторов, порядке его формирования, ведения и использования сведений из него, а также о порядке и технических условиях, в том числе структуре и формате представления информации об этих статьях
абзац второй пункта 2 статьи 433
Комиссия
6. О требованиях к пломбам, наложенным уполномоченным экономическим оператором на грузовые помещения (отсеки) транспортных средств или их части, признаваемым в качестве средств идентификации товаров, а также о порядке применения уполномоченными экономическими операторами средств идентификации, используемых таможенными органами, и требованиях к ним
подпункт 6 пункта 2,
пункт 7 статьи 437
Комиссия

7. Мүше мемлекеттерде тауарларға қатысты қолданылатын салықтар мөлшерлемелерінің жалпы тізбесінің форматын айқындау, оны қалыптастыру, жүргізу және одан мәліметтерді пайдалану тәртібі, сондай-ақ осындай мөлшерлемелер туралы мәліметтерді ұсыну тәртібі мен техникалық шарттары, оның ішінде құрылымы мен форматы туралы
53-баптың 4-тармағының үшінші абзацы
Комиссия
8. Оларға қатысты кеден органдарының Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 117-бабында айқындалған ерекшеліктермен кедендік декларациялауды жүзеге асыруы мақсатында Одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, соның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген тұрінде өткізілетін тауарларды сыныптау туралы шешімдер қабылданатын тауарлардың тізбесін бекіту туралы
21-баптың 3-тармағының екінші абзацы
Комиссия
9. Комиссияның тауарлардың жекелеген түрлерін сыныптау туралы шешімдерін дайындау туралы (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 2 желтоқсандағы № 284 шешіміне өзгерістер енгізу)
22-баптың 5-тармағы
Комиссия
10. Комиссияның тауарлардың жекелеген түрлерін сыныптау туралы түсіндірмелерін дайындау тәртібі туралы
22-баптың 6-тармағы
Беларусь Республикасы
11. Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімнің нысанын бекіту, оны толтыру және осындай алдын ала шешімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу тәртібін айқындау туралы
33-баптың 5-тармағы
Комиссия
12. Жеке пайдалануға арналған тауарларды Одақтың кедендік шекарасынан өткізу және жеке пайдалануға арналған тауарларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды қолдану туралы
256-баптың 5-тармағы, 6-тармағының 2-тармақшасы,
260-баптың 11-тармағы,
266-баптың 6-тармағының бірінші абзацы, 8-тармағының бірінші абзацы
Беларусь Республикасы
13. Жеке пайдалануға арналған көлік құралдары туралы
266-баптың 12-тармағының үшінші абзацы
Комиссия
14. Одақтың кеден аумағынан әкетілетін тауарлардың шығарылған жерін анықтау қағидаларын бекіту туралы
28-баптың 2-тармағы
Ресей Федерациясы
15. Одақтың мүшелері болып табылмайтын мемлекеттердің аумақтары арқылы Одақтың кедендік аумағының бір бөлігінен Одақтың кедендік аумағының басқа бөлігіне және (немесе) теңізде өткізілетін (тасымалданатын) Одақтың тауарлары Одақ тауарларының мәртебесін жоғалтатын және Одақтың кедендік аумағына әкелінген кезде шетелдік тауарлар ретінде қарастырылатын жағдайларды айқындау туралы
304-баптың 17-тармағы
Қырғыз Республикасы
16. Жолаушыларға арналған кедендік декларациядағы мәлімделген мәліметтерді растау үшін қолма-қол қаражаттар мен (немесе) ақша құралдарының шығу тегін растайтын құжаттарды ұсыну жағдайларын айқындау туралы
261-баптың 1-тармағының 9-тармақшасы
Ресей Федерациясы

7. Об определении формата общего перечня ставок налогов, применяемых в отношении товаров в государствах-членах, порядке его формирования, ведения и использования сведений из него, а также о порядке и технических условиях, в том числе о структуре и формате представления сведений о таких ставках
абзац третий пункта 4 статьи 53
Комиссия
8. Об утверждении перечня товаров, в отношении которых таможенными органами в целях осуществления таможенного декларирования с особенностями, определенными статьей 117 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза, принимаются решения о классификации товаров, перемещаемых через таможенную границу Союза в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде
абзац второй пункта 3 статьи 21
Комиссия
9. О подготовке решений Комиссии о классификации отдельных видов товаров (внесение изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2013 г. № 284)
пункт 5 статьи 22
Комиссия
10. О порядке подготовки разъяснений Комиссии о классификации отдельных видов товаров
пункт 6 статьи 22
Республика Беларусь
11. Об утверждении формы предварительного решения о происхождении товара, определении порядка ее заполнения и внесения в такое предварительное решение изменений (дополнений)
пункт 5 статьи 33
Комиссия
12. О перемещении товаров для личного пользования через таможенную границу Союза и применении таможенных пошлин, налогов в отношении товаров для личного пользования
пункт 5, подпункт 2 пункта 6 статьи 256,
пункт 11 статьи 260,
абзац первый пункта 6,
абзац первый пункта 8 статьи 266
Республика Беларусь
13. О транспортных средствах для личного пользования
абзац третий пункта 12 статьи 266
Комиссия
14. Об утверждении правил определения происхождения товаров, вывозимых с таможенной территории Союза
пункт 2 статьи 28
Российская Федерация
15. Об определении случаев, когда товары Союза, перевозимые (транспортируемые) с одной части таможенной территории Союза на другую часть таможенной территории Союза через территории государств, не являющихся членами Союза, и (или) морем, утрачивают статус товаров Союза и при ввозе на таможенную территорию Союза рассматриваются как иностранные товары
пункт 17 статьи 304
Кыргызская Республика
16. Об определении случаев представления документов, подтверждающих происхождение наличных денежных средств и (или) денежных инструментов, для подтверждения сведений, заявленных в пассажирской таможенной декларации
подпункт 9 пункта 1 статьи 261
Российская Федерация

17. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
117-бап
Ресей Федерациясы
18. Комиссия актілерін Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексіне сәйкес келтіру туралы
Комиссия
_________________
* Комиссияның бір немесе бірнеше шешімдерінде реттелуі мүмкін.

17. О внесении изменений в Решение Комиссии таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257
статья 117
Российская Федерация
18. О приведении актов Комиссии в соответствие с Таможенным кодексом Евразийского экономического союза
Комиссия
_________________
* Могут быть урегулированы в одном или нескольких решениях Комиссии.