Авиациялық оқиғаларды тергеп-тексеру жөнінде орган құру туралы
Еуразиялық Үкіметаралық Кеңестің 2017 жылғы 14 тамыздағы № 16 Өкімі
Ресей Федерациясының үкіметаралық келісім негізінде авиациялық оқиғаларды тергеп-тексеру жөнінде Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінен тыс тәуелсіз орган (бұдан әрі - авиациялық оқиғаларды тергеп-тексеру жөніндегі орган) құру ниеті туралы және Қазақстан Республикасының оны құру рәсімдеріне қатысуға мүдделілігі туралы ақпаратты ескере отырып:
1. Ресей Федерациясының Үкіметі 2 апталық мерзімде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі - мүше мемлекеттер) үкіметтеріне авиациялық оқиғаларды тергеп-тексеру жөніндегі орган құру және оны пысықтау үшін жұмыс тобын қалыптастыру бойынша ұсыныстарды жіберсін.
2. Мүдделі мүше мемлекеттердің үкіметтері авиациялық оқиғаларды тергеп-тексеру жөніндегі орган құру және оны пысықтау үшін жұмыс тобын қалыптастыру бойынша ұсыныстарды 2017 жылғы 10 қыркүйекке дейін Еуразиялық экономикалық комиссияға жіберсін.
3. Еуразиялық экономикалық комиссия үйлестіруді және мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының өзара іс-қимылын қамтамасыз етсін және жұмыс барысы туралы Еуразиялық үкіметаралық кеңесті 2018 жылғы бірінші тоқсанда хабардар етсін.
4. Осы Өкім қабылданған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық үкіметаралық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан

О создании органа по расследованию авиационных происшествий
Распоряжение Евразийского Межправительственного Совета от 14 августа 2017 года № 16
С учетом информации о намерении Российской Федерации создать вне рамок Евразийского экономического союза международный независимый орган по расследованию авиационных происшествий (далее - орган по расследованию авиационных происшествий) на основе межправительственного соглашения и о заинтересованности Республики Казахстан в участии в процедурах по его созданию:
1. Правительству Российской Федерации в 2-недельный срок направить в правительства государств - членов Евразийского экономического союза (далее - государства-члены) предложения по созданию органа по расследованию авиационных происшествий и формированию рабочей группы для их проработки.
2. Правительствам заинтересованных государств-членов до 10 сентября 2017 г. направить в Евразийскую экономическую комиссию предложения по созданию органа по расследованию авиационных происшествий и формированию рабочей группы для их проработки.
3. Евразийской экономической комиссии обеспечить координацию и взаимодействие уполномоченных органов государств-членов и информировать о ходе работы Евразийский межправительственный совет в первом квартале 2018 г.
4. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его принятия.
Члены Евразийского межправительственного совета:
От Республики Армения
От Республики Беларусь
От Республики Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской Федерации