Әйелдердің бір рет пайдаланылатын гигиеналық төсемдерін, бюстгальтерге арналған бір рет пайдаланылатын гигиеналық астарларды және ересектерге арналған бір рет пайдаланылатын жаялықшаларды Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес сыныптау туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 31 қаңтардағы № 19 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 22-бабының 1-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Бұйымға негізгі қасиетті беретін – сұйықтықты жинау және ұстап тұратын сіңіргіш қабаты химиялық талшықтарды қосумен немесе оларсыз тарқатылған целлюлозадан және химиялық ылғал сіңіргіш материалдан (супер сіңіргіштен) тұратын әртүрлі материалдардан әзірленген бірнеше қабаттан тұратын әйелдердің бір рет пайдаланылатын гигиеналық төсемдері сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасына Түсіндірмелердің 1, 3 (в) және 6-негізгі қағидаларына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының 9619 00 710 9 кіші қосалқы позициясында сыныпталады.
2. Бюстгалтерьге арналған төсемдер ретінде пайдаланылатын, бұйымға негізгі қасиетті беретін – сұйықтықты жинау және ұстап тұратын сіңіргіш қабаты химиялық талшықтарды қосумен немесе оларсыз тарқатылған целлюлозадан және химиялық ылғал сіңіргіш материалдан (супер сіңіргіштен) тұратын әртүрлі материалдардан әзірленген бірнеше қабаттан тұратын бюстгальтерге арналған бір рет пайдаланылатын гигиеналық астарлар сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасына Түсіндірмелердің 1, 3 (в) және 6-негізгі қағидаларына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының 9619 00 790 9 кіші қосалқы позициясында сыныпталады.
3. Бұйымға негізгі қасиетті беретін – сұйықтықты жинау және ұстап тұратын сіңіргіш қабаты химиялық талшықтарды қосумен немесе оларсыз тарқатылған целлюлозадан және химиялық ылғал сіңіргіш материалдан (супер сіңіргіштен) тұратын әртүрлі материалдардан әзірленген бірнеше қабаттан тұратын ересектерге арналған бір рет пайдаланылатын жаялықшалар сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасына Түсіндірмелердің 1, 3 (в) және 6-негізгі қағидаларына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының 9619 00 890 9 кіші қосалқы позициясында сыныпталады.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

О классификации одноразовых женских гигиенических прокладок, одноразовых гигиенических вкладышей для бюстгальтера и одноразовых подгузников для взрослых в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31 января 2018 года № 19
В соответствии с пунктом 1 статьи 22 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Одноразовые женские гигиенические прокладки, состоящие из нескольких слоев, изготовленных из различных материалов, в которых абсорбирующий слой, придающий изделию основное свойство – сбор и удержание жидкости, состоит из распушенной целлюлозы с добавлением химических волокон или без них и химического влагопоглощающего материала (суперабсорбента), в соответствии с Основными правилами интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1, 3 (в) и 6 классифицируются в подсубпозиции 9619 00 710 9 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
2. Одноразовые гигиенические вкладыши для бюстгальтера, используемые в качестве прокладок для бюстгальтера, состоящие из нескольких слоев, изготовленных из различных материалов, в которых абсорбирующий слой, придающий изделию основное свойство – сбор и удержание жидкости, состоит из распушенной целлюлозы с добавлением химических волокон или без них и химического влагопоглощающего материала (суперабсорбента), в соответствии с Основными правилами интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1, 3 (в) и 6 классифицируются в подсубпозиции 9619 00 790 9 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
3. Одноразовые подгузники для взрослых, состоящие из нескольких слоев, изготовленных из различных материалов, в которых абсорбирующий слой, придающий изделию основное свойство – сбор и удержание жидкости, состоит из распушенной целлюлозы с добавлением химических волокон или без них и химического влагопоглощающего материала (суперабсорбента), в соответствии с Основными правилами интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1, 3 (в) и 6 классифицируются в подсубпозиции 9619 00 890 9 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян