4. Бірыңғай тізілімді жүргізу мыналарды қамтиды:
а) өтініш берушілердің өтініштерін және өзге де жүгінулерін қабылдау және қарау;
б) зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге енгізу;
в) зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге енгізуден бас тарту;
г) бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу;
д) қорғау мерзімін ұзарту;
е) зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен шығару;
ж) өтініш берушілерге өтініштерді және өтініш берушілердің өзге де жүгінулерін қарау нәтижелері туралы хабардарлау;
з) Одақтың ресми сайтында жариялау және бірыңғай тізілімде қамтылған мәліметтерді өзектендіру;
и) орталық кеден органдары мен Комиссияның өзара іс-қимылы.
5. Бірыңғай тізілімді жүргізуді зияткерлік меншік саласындағы мәселелер құзыретіне жататын Комиссияның құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – жауапты департамент) жүзеге асырады.
6. Орталық кеден органдары мен Комиссияның, өтініш берушілер мен Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылының тәртібін, сондай-ақ көрсетілген ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен электронды түрдегі мәліметтердің форматтары мен құрылымына қойылатын талаптарды Комиссия белгілейді.
II. Өтінішті рәсімдеуге, ұсынылатын құжаттар мен мәліметтердің құрамына қойылатын талаптар
7. Осы Регламенттің 10-тармағында көрсетілген әрбір мүше мемлекетте құқықтық қорғауға жататын зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтер бірыңғай тізілімге өтініш негізінде енгізіледі.
8. Өтініш, егер Одақтың кедендік шекарасы арқылы тауарлардың орнын ауыстыруға байланысты немесе кедендік бақылаудағы тауарлармен өзге де іс-қимылдарды жасау кезінде құқық иеленушіде оның Одақтың құқығын құрайтын халықаралық шарттар мен актілерде және (немесе) мүше мемлекеттердің заңнамасында көзделген зияткерлік меншік объектісіне құқығын бұзушылық орын алды деп есептеуге жеткілікті негізі бар болған жағдайда беріледі.
Бірнеше құқық иеленушінің мүддесін ұсынатын тұлға ретінде ұқсас (барлық элементтері сәйкес келетін) зияткерлік меншік объектілерінің құқық иеленушілерінің бірі басқа құқық иеленушілерімен уағдаластық бойынша әрекет ете алады.
9. Егер өтінішті құқық иеленушінің мүддесін ұсынатын тұлға беретін болса, өтінішке құқық иеленушінің осын тұлғаға берген сенімхаты қоса тіркеледі.
Мүше мемлекеттің аумағында берілген сенімхат осы мемлекеттің заңнамасына сәйкес рәсімделеді және куәландырылады.
Одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттің аумағында берілген сенімхат осы мемлекеттің заңнамасына сәйкес рәсімделеді және тиісті халықаралық шарттардың талаптарына сәйкес куәландырылады.
Егер мүше мемлекеттердің аумақтарында ұқсас зияткерлік меншік объектісіне құқық әртүрлі құқық иеленушіге тиесілі болған жағдайда өтінішке әрбір құқық иеленушінің сенімхаты қоса тіркеледі.
Сенімхатта зияткерлік меншік объектілері және құқық иеленушінің (бірнеше құқық иеленушінің) осы зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды қорғауды қамтамасыз ету үшін өкілге беретін өкілеттіктер көрсетіледі. Атап айтқанда, мұндай өкілеттіктер сенім білдірілген тұлғаға құқық иеленушінің атынан мынадай іс-қимылдарға қатысты берілуі мүмкін:
өтініш білдіру;
бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу, қорғау мерзімін ұзарту, зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен шығару туралы өтініштер беру;
міндеттемеге қол қою;
қамтамасыз етуді рәсімдеу;
мүше мемлекеттердің заңнамсына сәйкес зияткерлік меншік объектісіне құқықтарды қорғау мәселелері бойынша мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына жүгіну, сондай-ақ тауарларды шығару мерзімін тоқтата тұру туралы шешімнің күшін жою туралы өтініш беру.
Сенімхат болмаған жағдайда өтініш қарауға жатпайды, бұл туралы өтініш Комиссияға келіп түскен күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде өтініш берушіге хабарлама жіберіледі.
Сенімхат берілген тұлғаның өкілеттігі құжатпен расталуы тиіс.

4. Ведение единого реестра включает в себя:
а) прием и рассмотрение заявлений и иных обращений заявителей;
б) включение объектов интеллектуальной собственности в единый реестр;
в) отказ во включении объектов интеллектуальной собственности в единый реестр;
г) внесение изменений (дополнений) в единый реестр;
д) продление срока защиты;
е) исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра;
ж) уведомление заявителей о результатах рассмотрения заявлений и иных обращений заявителей;
з) опубликование на официальном сайте Союза и актуализация сведений, содержащихся в едином реестре;
и) взаимодействие центральных таможенных органов и Комиссии.
5. Ведение единого реестра осуществляется структурным подразделением Комиссии, к компетенции которого относятся вопросы в сфере интеллектуальной собственности (далее – ответственный департамент).
6. Порядок информационного взаимодействия центральных таможенных органов и Комиссии, заявителей и Комиссии, а также требования к форматам и структурам электронных документов и сведений в электронном виде, используемых в процессе указанного информационного взаимодействия, определяются Комиссией.
II. Требования к оформлению заявления, составу представляемых документов и сведений
7. Сведения об объектах интеллектуальной собственности, указанных в пункте 10 настоящего Регламента, подлежащих правовой охране в каждом государстве-члене, включаются в единый реестр на основании заявления.
8. Заявление подается в случае, если у правообладателя имеются достаточные основания полагать, что может иметь место нарушение его прав на объекты интеллектуальной собственности, предусмотренные международными договорами и актами, составляющими право Союза, и (или) законодательством государств-членов, в связи с перемещением товаров через таможенную границу Союза или при совершении иных действий с товарами, находящимися под таможенным контролем.
В качестве лица, представляющего интересы нескольких правообладателей, может выступать один из правообладателей тождественных (совпадающих во всех элементах) объектов интеллектуальной собственности по договоренности с другими правообладателями.
9. Если заявление подается лицом, представляющим интересы правообладателя, к заявлению прилагается доверенность, выданная правообладателем такому лицу.
Доверенность, выданная на территории государства-члена, оформляется и заверяется в соответствии с законодательством этого государства.
Доверенность, выданная на территории государства, не являющегося членом Союза, оформляется в соответствии с законодательством этого государства и заверяется согласно требованиям соответствующих международных договоров.
В случае если на территориях государств-членов права на тождественные объекты интеллектуальной собственности принадлежат разным правообладателям, к заявлению прилагаются доверенности от каждого из правообладателей.
В доверенности указываются объекты интеллектуальной собственности и полномочия, которые правообладатель (несколько правообладателей) предоставляет представителю для обеспечения защиты прав на эти объекты интеллектуальной собственности. В частности, такие полномочия могут быть предоставлены доверенному лицу в отношении следующих действий от имени правообладателя:
подача заявления;
подача обращений о внесении изменений (дополнений) в единый реестр, продлении срока защиты, исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра;
подписание обязательства;
оформление обеспечения;
обращение в уполномоченные органы государств-членов по вопросам защиты прав на объекты интеллектуальной собственности в соответствии с законодательством государств-членов, а также подача заявления об отмене решения о приостановлении срока выпуска товаров.
При отсутствии доверенности заявление рассмотрению не подлежит, о чем заявителю направляется уведомление в течение 5 рабочих дней с даты поступления заявления в Комиссию.
Полномочия лица, выдавшего доверенность, должны быть документально подтверждены.

10. Өтініш зияткерлік меншік объектілерінің мынадай түрлеріне қатысты берілуі мүмкін:
а) авторлық құқық объектілері;
б) сабақтас құқықтар объектілері;
в) тауар белгілері (қызмет көрсеті белгілері).
11. Зияткерлік меншік объектілерінің осы Регламенттің 10-тармағында көрсетілгендерден ерекшеленетін түрлеріне қатысты өтініш қарауға жатпайды, бұл туралы өтініш Комиссияға келіп түскен күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде өтініш берушіге хабарлама жіберіледі.
12. Өтініш зияткерлік меншік объектілерінің бір түріне қатысты беріледі.
Құқығы әртүрлі құқық иеленушіге тиесілі Зияткерлік меншік объектілеріне қатысты өтініштер ұқсас зияткерлік меншік объектілеріне қатысты өтініш беру жағдайларын қоспағанда, жеке рәсімделеді және беріледі.
Осы тармақта белгіленген талаптарды бұзумен берілген өтініш қарауға жатпайды, бұл туралы өтініш Комиссияға келіп түскен күннен бастап 5 жұмыс күнінен кешіктірілмей бас тарту себептері көрсетіле отырып өтініш берушіге хабарлама жіберіледі.
13. Өтініш осы Регламентке № 1 қосымшаға сәйкес нысанда құрылады. Өтінішке зияткерлік меншік объектілерін тіркеу нысандары (әрбір өтініш берілетін объекті бойынша) қоса тіркеледі.
14. Осы Регламентте көзделген тіркеу нысандары мен құжаттар қоса тіркелген өтініш электрондық құжаттар түрінде немесе қағаз тасымалдағыштағы құжаттар түрінде берілуі мүмкін.
Қағаз тасымалдағыштағы құжаттар түрінде берілген өтініш пен қоса тіркелген тіркеу нысандарына өтініш беруші қол қою тиіс.
Егер өтініш беруші заңды тұлға болып табылатын жағдайда, өтініш пен қоса тіркелетін тіркеу нысандарына оның басшысы немесе басшы уәкілеттік берген тұлға қол қояды.
Өтінішті, тіркеу нысандарын және құжаттарды қағаз тасымалдағышта беру өтініш пен тіркеу нысандарын электронды түрде ұсынумен бірге жүргізіледі.
Өтініш пен тіркеу нысандарын электрондық түрде қалыптастыру өтініш берушінің Одақтың ресми сайтындағы жеке кабинеті сервистерін пайдалана отырып жүзеге асырылады. Электронды түрдегі өтініш пен тіркеу нысандарына тіркеу нөмірі беріледі. Жеке кабинетке қосылу тәртібі туралы ақпарат Одақтың ресми сайтында және орталық кеден органдарының ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісіндегі сайттарында орналастырылады.
Электронды түрдегі тіркеу нысаны өтініштегі мәліметтер белгіленген форматқа, құрылымға және оларды толтыру қағидаларына сәйкестігін бақылаудан өткен жағдайда ғана беріледі. Өтініш беруші олар анықталған жағдайда қателер туралы автоматты түрде хабарландырылады.

10. Заявление может быть подано в отношении следующих видов объектов интеллектуальной собственности:
а) объекты авторского права;
б) объекты смежных прав;
в) товарные знаки (знаки обслуживания).
11. Заявление в отношении видов объектов интеллектуальной собственности, отличных от указанных в пункте 10 настоящего Регламента, рассмотрению не подлежит, о чем заявителю направляется уведомление в течение 5 рабочих дней с даты поступления заявления в Комиссию.
12. Заявление подается в отношении одного вида объектов интеллектуальной собственности.
Заявления в отношении объектов интеллектуальной собственности, права на которые принадлежат различным правообладателям, оформляются и подаются отдельно, за исключением случаев подачи заявления в отношении тождественных объектов интеллектуальной собственности.
Заявление, поданное с нарушением требований, установленных настоящим пунктом, рассмотрению не подлежит, о чем заявителю направляется уведомление с указанием причин отказа не позднее 5 рабочих дней с даты поступления заявления в Комиссию.
13. Заявление составляется по форме согласно приложению № 1 к настоящему Регламенту. К заявлению прилагаются регистрационные формы объектов интеллектуальной собственности (по каждому из заявляемых объектов).
14. Заявление, прилагаемые регистрационные формы и документы, предусмотренные настоящим Регламентом, могут быть поданы в виде электронных документов или в виде документов на бумажном носителе.
Заявление и прилагаемые регистрационные формы, подаваемые в виде документов на бумажном носителе, должны быть подписаны заявителем.
В случае если заявителем является юридическое лицо, заявление и прилагаемые регистрационные формы подписываются его руководителем или уполномоченным руководителем лицом.
Подача заявления, регистрационных форм и документов на бумажном носителе сопровождается представлением заявления и регистрационных форм в электронном виде.
Формирование заявления и регистрационных форм в электронном виде осуществляется с использованием сервисов личного кабинета заявителя на официальном сайте Союза. Заявлению и регистрационным формам в электронном виде присваиваются регистрационные номера. Информация о порядке подключения к личному кабинету размещается на официальном сайте Союза и сайтах центральных таможенных органов в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет".
Регистрационная форма в электронном виде может быть подана только в случае прохождения контроля соответствия заявляемых сведений установленным формату, структуре и правилам их заполнения. Заявитель автоматически уведомляется об ошибках в случае их выявления.

15. Өтінішті электрондық құжат түрінде беруге қойылатын техникалық талаптар Одақтың ресми сайтында және орталық кеден органдарының ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісіндегі сайттарында орналастырылады.
Электрондық құжат оны автоматтандырылған өңдеу үшін қажетті құжат құрылымының элементтерін сипаттау кезінде анықталатын технологиялық сипаттағы көрінбейтін мәліметтерді қамтуы мүмкін.
Өтініш пен тіркеу нысандарын электрондық құжат түрінде немесе электронды түрде құрастыру кезінде Одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі ресурстарының құрамына енгізілген анықтамалықтар мен сыныптауыштар қолданылады.
16. Тіркеу нысаны осы тармақта белгіленген тәртіпте толтырылатын осы Реглементке № 2 қосымшаға сәйкес тізбе бойынша графаларды қамтиды.
1 – 3, 5, 8 – 11 және 13 – 15 графалар толтыру үшін міндетті болып табылады.
1-графада зияткерлік меншік объектісіне құқықты растау үшін ұсынылған құжатта көрсетілген атауға (сипаттамаға, кескінге) сәйкес келуі тиіс зияткерлік меншік объектісінің атауы (сипаттамасы, кескіні) көрсетіледі.
Зияткерлік меншік объектісінің кескінін қамтитын файл оны 8x8 см мөлшерді сақтай отырып басып шығаруға мүмкіндік беретін талаптарға жауап беруі және JPG (JPEG) немесе TIF (TIFF) форматта (қандайда бір сығымдау типін пайдалануға жол берілмейді), ажыратылымдығы кемінде 300 dpi болуы тиіс. Көрсетілген файлдың көлемі 5 Мб аспайтын боулы тиіс. Кескіннің астары мөлдір болмауы тиіс.
2-графада мүше мемлекеттердегі зияткерлік меншік объектісінің құқық иеленушілерінің саны көрсетіледі.
3-графада:
"АҚ" – егер өтініш авторлық құқық объектісіне қатысты берілсе;
"СҚ" – егер өтініш сабақтас құқықтар объектісіне қатысты берілсе;
"ТБ" – егер өтініш тауар белгісіне (қызмет көрсету белгісіне) қатысты берілсе көрсетіледі.
4-графада өтініш берілген зияткерлік меншік объектісіне жататын және тауарлар декралациясында, көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге құжаттарда (мысалы, "ICE" тауар белгісімен белгіленген тауарлардың құжаттамасында "ИСЕ", "АЙС" сөздері пайдаланылуы мүмкін және т.б.) тауарларды сипаттау кезінде пайдаланылуы мүмкін негізгі көріністер (транслитерацияны қоса алғанда) әріптік-сандық тәсілмен көрсетіледі. 4-графа өтініш тауар белгілеріне (қызмет көрсету белгілеріне) қатысты берілген жағдайда толтыру үшін міндетті болып табылады.
5-графада зияткерлік меншік объектісінің құқық иеленушілері болып табылатын және зияткерлік меншік объектісіне құқықты растау үшін ұсынылған құжаттарда көрсетілген барлық тұлғалар туралы мынадай мәліметтер көрсетіледі:
заңды тұлғалар үшін – толық және қысқа (қысқартылған) (бар болған жағдайда) атауы, оның орналасқан жері (заңды тұлғаның мекенжайы), хат-хабар алмасуға арналған мекенжайы, телефон нөмірі және электрондық почша мекенжайы;
жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тұрғылықты жерінің мекенжайы, жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелері, телефон нөмірі және электрондық пошта мекенжайы.
Мүше мемлекеттердің тұлғалары үшін мынадай мәліметтен (бар болған жағдайда) көрсетіледі:
Армения Республикасының тұлғалары үшін – салық төлеушінің есепке алу нөмірі (СТЕАН);
Беларусь Республикасының тұлғалары үшін – салық төлеушінің есептік нөмірі (СТЕН);
Қазақстан Республикасының тұлғалары үшін – бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) не жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН);
Қырғыз Республикасының тұлғалары үшін – сәйкестендіруші салық нөмірі (ССН);
Ресей Федерациясының тұлғалары үшін – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі (СТСН).

15. Технические требования к подаче заявления в виде электронного документа размещаются на официальном сайте Союза и сайтах центральных таможенных органов в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет".
Электронный документ может содержать необходимые для его автоматизированной обработки неотображаемые сведения технологического характера, которые определяются при описании элементов структуры документа.
При составлении заявления и регистрационных форм в виде электронного документа или в электронном виде применяются справочники и классификаторы, включенные в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Союза.
16. Регистрационная форма содержит графы по перечню согласно приложению № 2 к настоящему Регламенту, которые заполняются в порядке, установленном настоящим пунктом.
Графы 1 – 3, 5, 8 – 11 и 13 – 15 являются обязательными для заполнения.
В графе 1 указывается наименование (описание, изображение) объекта интеллектуальной собственности, которое должно соответствовать наименованию (описанию, изображению), указанному в документе, представленном для подтверждения права на объект интеллектуальной собственности.
Файл, содержащий изображение объекта интеллектуальной собственности, должен отвечать требованиям, позволяющим распечатать его с соблюдением размера 8x8 см, и иметь формат JPG (JPEG) или TIF (TIFF) (не допускается использовать какой-либо тип сжатия), разрешение не менее 300 dpi. Объем указанного файла должен быть не более 5 Мб. Фон изображения не должен быть прозрачным.
В графе 2 указывается количество правообладателей объекта интеллектуальной собственности в государствах-членах.
В графе 3 указывается:
"АП" – если заявление подается в отношении объекта авторского права;
"СП" – если заявление подается в отношении объекта смежных прав;
"ТЗ" – если заявление подается в отношении товарного знака (знака обслуживания).
В графе 4 указываются буквенно-цифровым способом ключевые выражения (включая транслитерацию), которые относятся к заявляемому объекту интеллектуальной собственности и могут быть использованы при описании товаров в декларации на товары, транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документах (например, в документации на товары, обозначенные товарным знаком "ICE", могут быть использованы слова "ИСЕ", "АЙС" и т. д.). Графа 4 является обязательной для заполнения в случае подачи заявления в отношении товарных знаков (знаков обслуживания).
В графе 5 указываются следующие сведения обо всех лицах, являющихся правообладателями объекта интеллектуальной собственности и указанных в документах, представленных для подтверждения права на объект интеллектуальной собственности:
для юридических лиц – полное и краткое (сокращенное) (при наличии) наименования, его место нахождения (адрес юридического лица), адрес для переписки, номер телефона и адрес электронной почты;
для физических лиц – фамилия, имя, отчество (при наличии), адрес места жительства, реквизиты документа, удостоверяющего личность, номер телефона и адрес электронной почты.
Для лиц государств-членов указываются следующие сведения (при наличии):
для лиц Республики Армения – учетный номер налогоплательщика (УНН);
для лиц Республики Беларусь – учетный номер плательщика (УНП);
для лиц Республики Казахстан – бизнес-идентификационный номер (БИН) либо индивидуальный идентификационный номер (ИИН);
для лиц Кыргызской Республики – идентификационный налоговый номер (ИНН);
для лиц Российской Федерации – идентификационный номер налогоплательщика (ИНН).

6-графада құқық иеленушілерге қатысты 5-графада көрсетілетін мәліметтерге ұқсас зияткерлік меншік объектісі құқық иеленушісінің мүддесін ұсынатын тұлға туралы мәліметтер көрсетіледі.
7-графада сенімхаттың әрекет ету аяқталатын күн көрсетіледі. Бірнеше құқық иеленушінің мүддесін ұсынған жағдайда сенімхаттардың әрекет етуінің неғұрлым ерте аяқталатын мерзімдері көрсетіледі. 7-графа 6-графа толтырылған жағдайда толтыру үшін міндетті болып табылады.
8-графада:
мүше мемлекеттердің аумақтарында тауар белгісіне (қызмет көрсету белгісіне) құқықты растау үшін ұсынылған құжаттардың атауы мен деректемелері, сондай-ақ осы құжаттарды берген органдардың атаулары;
авторлық құқықты немесе сабақтас құқықтарды растау үшін ұсынылған құжаттардың атаулары мен деректемелері, сондай-ақ осы құжаттарды берген органдардың (ұйымдардың) атаулары;
әрбір мүше мемлекеттегі әрекет ету мерзімі (егер авторлық құқық объектісі құқығының әрекет ету мерзімі анықталмаған жағдайда, "автор" сөзі көрсетіледі);
зияткерлік меншік объектісінің құқығы таралатын тауарлардың атауы (тауар белгілері (қызмет көрсету белгілері) үшін 1957 жылғы 12 маусымдағы Тауарлар мен қызметтер көрсетудің халықаралық сыныптауышы туралы Ницца келісімінде көзделген Белгілерді тіркеуге арналған халықаралық тауарлар мен қызметтер көрсетудің сыныптауышы кластарын көрсете отырып) көрсетіледі.
9-графада өтініш берушіде бар мынадай мәліметтер көрсетіледі:
олардың рөлдері (импортер, тасымалдаушы, жүкті алушы, лицензиат, өндіруші, экспортер) көрсетіле отырып өтініш берілген зияткерлік меншік объектісі қамтитын түпнұсқа тауарлардың айналысына тартылған тұлғалар туралы мәліметтер (заңды тұлғаның атауы және (немесе) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), мекенжайлары, СТЕАН немесе СТЕН немесе БСН немесе ЖСН немесе ССН (мүше мемлекеттердің резиденттері болып табылатын тұлғалар үшін));
қозғалыс маршруттары (транзит), көлік түрлері, жүк тиеу, сақтау орындары, Одақтың кедендік шекарасынан өту орындары, кедендік операцияларды жасау және кедендік бақылауды жүргізу орындары туралы мәліметтер;
әкелінетін түпнұсқа тауарлардың (тауардың әрбір типі (маркасы) бойынша) айрықша ерекшеліктері мен сипаттамалары туралы мәліметтер:
тауардың және жеке құрамдас элементтердің сипаты (сыртқы түрі, қорғаушы таңбасы, голограммалар, затбелгілер, штрихкодтар, түрі, артикулдардың, сертификаттау белгілерінің болуы), JPEG форматағы кескіндер мен схемалар (әрбір файлдың көлемі 1,5 Mb аспайды). Авторлық құқық немесе сабақтас құқықтар объектісі қамтитын тауар туралы ақпарат MP3, MP4, AVI форматтағы файл түрінде ұсынылуы мүмкін;
тауарларды тасымалдау ерекшеліктері (орамадағы саны, палеттерді, түптерді пайдалану), орама түрі (материал, түсі, пішіні), сәйкестендіру нөмірлері, қорғаушы таңбасы, штрихкодтар, JPEG форматтағы кескіндер мен схемалар (әрбір файлдың көлемі 1,5 Mb аспайды);
түпнұсқа тауарлардың ілеспе құжаттары туралы мәліметтер (электрондық тасымалдағыштар, нұсқаулықтар, кепілдік талондары, ерекшеліктері, сертификаттары) және олардың айрықша ерекшеліктері (тілі, қарпі, түсі).
10-графада өтініш берушіде бар мынадай мәліметтер көрсетіледі:
олардың рөлдері (импортер, тасымалдаушы, жүкті алушы, өндіруші, экспортер) көрсетіле отырып зияткерлік меншік объектісіне құқық бұзушылық белгілері бар тауарлардың айналысына байланысты тұлғалар туралы мәліметтер (заңды тұлғаның атауы және (немесе) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), мекенжайлары, СТЕАН немесе СТЕН немесе БСН немесе ЖСН немесе ССН (мүше мемлекеттердің резиденттері болып табылатын тұлғалар үшін));
қозғалыс маршруттары (транзит), көлік түрлері, жүк тиеу, сақтау орындары, Одақтың кедендік шекарасынан өту орындары, кедендік операцияларды жасау және кедендік бақылауды жүргізу орындары туралы мәліметтер;
зияткерлік меншік объектісіне құқық бұзылушылық белгілері бар тауарлардың айрықша ерекшеліктері және сипаттамалары туралы мәліметтер (тауардың әрбір типі (маркасы) бойынша):
тауардың және жеке құрамдас элементтердің сипаты (сыртқы түрі, қорғаушы таңбасының, голограммалардың, затбелгілердің, штрихкодтардың, түсінің еліктемесі, артикулдардың, сертификаттау белгілерінің болуы), JPEG форматтағы кескіндер мен схемалар (әрдің файлдың көлемі 1,5 Mb аспайды);
тауарларды тасымалдау ерекшеліктері (орамадағы санығ палеттерді, түптерді пайдалану), ораманың түрі (материал, түсі, пішіні), сәйкестендіру нөмірлері, қорғаушы таңбасының, штрихкодтардың еліктемесі, JPEG форматтағы кескіндер мен схемалар (әрбір файлдың көлемі 1,5 Mb аспайды);
зияткерлік меншік объектісіне құқық бұзушылықтар белгілері бар тауарлардың ілеспе құжаттары туралы мәліметтер (электрондық тасымалдағыштар, нұсқаулықтар, кепілдік талондары, ерекшеліктері, сертификаттары) және олардың айрықша ерекшеліктері (тілі, қарпі, түсі, қателер, ксерокөшірмелер, полиграфия сапасы).

В графе 6 указываются сведения о лице, представляющем интересы правообладателя объекта интеллектуальной собственности, аналогичные сведениям, которые указываются в графе 5 в отношении правообладателей.
В графе 7 указывается дата окончания действия доверенности. В случае представления интересов нескольких правообладателей указывается наиболее ранний из сроков окончания действия доверенностей. Графа 7 является обязательной для заполнения в случае заполнения графы 6.
В графе 8 указываются:
наименования и реквизиты документов, представленных для подтверждения права на товарный знак (знак обслуживания) на территориях государств-членов, а также наименования органов, выдавших эти документы;
наименования и реквизиты документов, представленных для подтверждения авторского права или смежных прав, а также наименования органов (организаций), выдавших эти документы;
сроки действия прав в каждом из государств-членов (в случае если срок действия права на объект авторского права не определен, указывается слово "автор");
наименования товаров, на которые распространяется право на объект интеллектуальной собственности (с указанием для товарных знаков (знаков обслуживания) классов Международной классификации товаров и услуг для регистрации знаков, предусмотренной Ниццким соглашением о Международной классификации товаров и услуг для регистрации знаков от 15 июня 1957 года).
В графе 9 указываются следующие имеющиеся у заявителя сведения:
сведения о лицах, которые вовлечены в оборот оригинальных товаров, содержащих заявляемый объект интеллектуальной собственности (наименование юридического лица и (или) фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, адреса, УНН, или УНП, или БИН, или ИИН, или ИНН (для лиц, являющихся резидентами государств-членов)), с указанием их роли (импортер, перевозчик, грузополучатель, лицензиат, производитель, экспортер);
сведения о маршрутах движения (транзита), видах транспорта, местах перегрузки, хранения, местах пересечения таможенной границы Союза, местах совершения таможенных операций и проведения таможенного контроля;
сведения об отличительных особенностях и характеристиках ввозимых оригинальных товаров (по каждому типу (марке) товара):
описание товара и отдельных составных элементов (внешний вид, защитная маркировка, голограммы, ярлыки, штрихкоды, цвет, наличие артикулов, знаков сертификации), изображения и схемы в формате JPEG (каждый файл объемом не более 1,5 Mb). Информация о товаре, содержащем объект авторского права или смежных прав, может быть представлена в виде файла в формате MP3, MP4, AVI;
особенности транспортировки товаров (количество в упаковке, использование палет, поддонов), вид упаковки (материал, цвет, форма), идентификационные номера, защитная маркировка, штрихкоды, изображения и схемы в формате JPEG (каждый файл объемом не более 1,5 Mb);
сведения о документах, сопровождающих оригинальные товары (электронные носители, инструкции, гарантийные талоны, спецификации, сертификаты), и их отличительные особенности (язык, шрифт, цвет).
В графе 10 указываются следующие имеющиеся у заявителя сведения:
сведения о лицах, связанных с оборотом товаров, обладающих признаками нарушения прав на объект интеллектуальной собственности (наименование юридического лица и (или) фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, адреса, УНН, или УНП, или БИН, или ИИН, или ИНН (для лиц, являющихся резидентами государств-членов)), с указанием их роли (импортер, перевозчик, грузополучатель, производитель, экспортер);
сведения о маршрутах движения (транзита), видах транспорта, местах перегрузки, хранения, местах пересечения таможенной границы Союза, местах совершения таможенных операций и проведения таможенного контроля;
сведения об отличительных особенностях и характеристиках товаров, обладающих признаками нарушения прав на объект интеллектуальной собственности (по каждому типу (марке) товара):
описание товара и отдельных составных элементов (внешний вид, имитация защитной маркировки, голограмм, ярлыков, штрихкодов, цвет, наличие артикулов, знаков сертификации), изображения и схемы в формате JPEG (каждый файл объемом не более 1,5 Mb);
особенности транспортировки товаров (количество в упаковке, использование палет, поддонов), вид упаковки (материал, цвет, форма), идентификационные номера, имитация защитной маркировки, штрихкодов, изображения и схемы в формате JPEG (каждый файл объемом не более 1,5 Mb);
сведения о документах, сопровождающих товары, обладающие признаками нарушения прав на объект интеллектуальной собственности (электронные носители, инструкции, гарантийные талоны, спецификации, сертификаты), и их отличительные особенности (язык, шрифт, цвет, ошибки, ксерокопии, качество полиграфии).

11-графада кеден органдары оған қатысты зияткерлік меншік объектісіне құқықтарды қорғау бойынша шараларды қабылдауын талап ететін өтініш берілген зияткерлік меншік объектісін қамтитын тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) сәйкес кемінде бастапқы 6 белгі деңгейіндегі кодтары көрсетіледі. Барлық мүше мемлекеттердің аумақтарында зияткерлік меншік объектілерін құқықтық қорғау таралмайтын тауарлардың кодтарын көрсетуге жол берілмейді.
12-графада өтініш беруші өтініш берілген зияткерлік меншік объектісін қамтитын тауарлардың орын ауыстыруын оның құқығын бұзушылық ретінде қарастырмайтын және мұндай тауарлардың орын ауыстыру кезінде мүше мемлекеттердің кеден органдарының зияткерлік меншік объектісіне құқықтарды қорғау бойынша шаралар қабылдауы талап етілмейтін критерийлер көрсетіледі. Критерийлер кеден органдарының көрсетілген шараларды қабылдамайтын салаларын қамтуы тиіс (сандық және (немесе) құндық критерийлер, кедендік рәсімдерді тізіп көрсеті, кеден органдарының осындай шараларды қабылдауын талап етпейтін тауарларды орналастыру, тауардың жағдайын сипаттайтын мәліметтер (мысалы, "бұрын қолданылған"), шетелдік ақысыз көмек ретінде әкелінетін тауарлардың орын ауыстыруымен байланысты ерекшеліктер).
13-графада мүше мемлекеттердің кеден органдарының зияткерлік меншік объектісіне құқықтарды қорғау бойынша шаралар қабылдауы талап етілетін мерзім көрсетіледі.
Қорғау мерзімі зияткерлік меншік объектісі бірыңғай тізілімге енгізілген күннен бастап 2 жылдан аспайтын мерзімді құрайды және өтініште көрсетілген мерзімді және өтінішке қоса тіркелген құжаттардың әрекет ету мерзімдерін ескере отырып осы мерзім ерте аяқталатын мүше мемлекетте зияткерлік меншік объектісін құқықтық қорғау мерзімінен аспауы тиіс.
14-графада мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына зияткерлік меншік объектісіне құқықтарды қорғау мәселелері бойынша жүгінуге, сондай-ақ Кодекстің 124-бабы 9-тармағының 1-тармақшасында көзделген кеден органдарының тауарларды шығару мерзімін тоқтата тұру туралы шешімінің күшін жою туралы өтініш беруге уәкілетті тұлғалардың байланыстары туралы ақпарат көрсетіледі (заңды тұлғаның толық және қысқа (қысқартылған) атауы және (немесе) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), пошта мекенжайлары, электрондық пошта мекенжайы, телефон нөмірі). Бірнеше байланыс тұлғалары бар болған жағдайда олардың әрқайсысы туралы ақпарат көрсетіледі.
15-графада өтініш берушінің қолы қойылады, қолтаңбаның толық жазылуы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)) және қол қойылған күні көрсетіледі.

В графе 11 указываются коды в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС) товаров, содержащих заявляемый объект интеллектуальной собственности, в отношении которого требуется принятие таможенными органами мер по защите прав на объект интеллектуальной собственности, на уровне не менее первых 6 знаков. Не допускается указание кодов товаров, на которые не распространяется правовая охрана объектов интеллектуальной собственности на территориях всех государств-членов.
В графе 12 указываются критерии, при которых заявитель не рассматривает перемещение товаров, содержащих заявляемый объект интеллектуальной собственности, как нарушение его права и принятие таможенными органами государств-членов мер по защите прав на объект интеллектуальной собственности при перемещении таких товаров не требуется. Критерии должны включать в себя область неприменения таможенными органами указанных мер (количественный и (или) стоимостной критерий, перечисление таможенных процедур, помещение товаров под которые не требует принятия таможенными органами таких мер, сведения, характеризующие состояние товара (например, "бывшие в употреблении"), особенности, связанные с перемещением товаров, ввозимых в качестве иностранной безвозмездной помощи).
В графе 13 указывается срок, на который требуется принятие таможенными органами государств-членов мер по защите прав на объект интеллектуальной собственности.
Срок защиты составляет не более 2 лет с даты включения объекта интеллектуальной собственности в единый реестр и не может превышать срок правовой охраны объекта интеллектуальной собственности в государстве-члене, в котором этот срок истекает раньше, с учетом срока, указанного в заявлении, и сроков действия документов, прилагаемых к заявлению.
В графе 14 указывается информация о контактных лицах, уполномоченных на обращение в уполномоченные органы государств-членов по вопросам защиты прав на объект интеллектуальной собственности в соответствии с законодательством государств-членов, а также на подачу предусмотренного подпунктом 1 пункта 9 статьи 124 Кодекса заявления об отмене таможенными органами решения о приостановлении срока выпуска товаров (полное и краткое (сокращенное) наименования юридического лица и (или) фамилии, имена, отчества (при наличии) физических лиц, почтовые адреса, адреса электронной почты, номера телефонов). При наличии нескольких контактных лиц указывается информация о каждом из них.
В графе 15 проставляется подпись заявителя, расшифровка подписи (фамилия, имя, отчество (при наличии)) и дата подписания.

17. Өтінішке осы Регламентке № 3 қосымшаға сәйкес тізбе бойынша мүше мемлекеттерде зияткерлік меншік объектісіне құқықтарды растау үшін ұсынылатын құжаттар (түпнұсқа немесе куәландырылған, соның ішінде өтініш беруші куәландырған көшірмелер), сондай-ақ өтініште көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттар қоса тіркеледі.
Егер өтініш беруші тіркеу нысанының 14-графасында көрсетілген байланыс тұлғасы болып табылмайтын жағдайда өтінішке құқық иеленушінің зияткерлік меншік объектісіне құқықтарды қорғау мәселелері бойынша мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына жүгінуге, сондай-ақ Кодекстің 124-бабы 9-тармағының 1-тармақшасында көзделген мүше мемлекеттердің кеден органдарының тауарларды шығару мерзімін тоқтата тұру туралы шешімінің күшін жою туралы өтініш беруге өкілеттік ұсынатынын растайтын сенімхат (сенімхаттар) қоса тіркеледі.
18. Өтінішке осы Регламентке № 4 қосымшаға сәйкес нысан бойынша құрастырылған міндеттеме қоса тіркеледі.
Егер мүше мемлекеттердің аумақтарында ұқсас зияткерлік меншік объектілеріне құқықтар әртүрлі құқық иеленушілерге тиесілі болған жағдайда өтінішке әрбір құқық иеленушінің міндеттемелері қоса тіркеледі.
Мүше мемлекеттердің кеден органдарында құқық иеленушінің (бірнеше құқық иеленушінің) мүддесін ұсынуға сенімхат (сенімхаттар) не мұндай өкілеттіктерді растайтын өзге құжаттар болған кезде міндеттемені құқық иеленушінің (бірнеше құқық иеленушінің) мүддесін ұсынатын тұлға рәсімдеуі мүмкін.
Міндеттемелер болмаған кезде өтініш қарауға жатпайды, бұл туралы өтініш Комиссияға келіп түскен күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде өтініш берушіге хабарлама жіберіледі.
19. Өтініш пен қоса тіркелген құжаттар орыс тілінде жасалады. Егер өтінішке қоса тіркелетін құжаттар өзге тілдерде жасалған жағдайда, олардың орыс тіліне аудармалары қоса тіркеледі. Аударманың дұрыстығына өтініш беруші жауапкершілік алады. Құжаттардың (түпнұсқалардың және көшірмелердің) мәтіні оқуға ыңғайлы және мөрлер мен штамптардың (олар болған жағдайда) ажыратылатын бедерлері болуы тиіс.
20. Өтініш беруші оған шешім қабылданғанға дейін өтінішті кері қайтарып алуға құқылы. Комиссияға тиісті жүгіну келіп түскен жағдайда өтініш одан әрі қарауға жатпайды.
Өтінішті кері қайтару кезінде өтініш беруші өтінішке қоса тіркелген құжаттарды сұратуға құқылы. Мұндай жағдайда сұратылған құжаттар өтініш берушіден жүгіну келіп түскен күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде жіберіледі. Өзге жағдайларда өтінішті кері қайтару туралы жүгінуге жауап ұсынылмайды.
III. Өтінішті қарау тәртібі

17. К заявлению прилагаются документы (оригиналы или заверенные копии, в том числе заверенные заявителем), представляемые для подтверждения прав на объекты интеллектуальной собственности в государствах-членах, по перечню согласно приложению № 3 к настоящему Регламенту, а также документы, подтверждающие сведения, указанные в заявлении.
В случае если заявитель не является контактным лицом, указанным в графе 14 регистрационной формы, к заявлению прилагается доверенность (доверенности), подтверждающая предоставление правообладателем полномочий на обращение в уполномоченные органы государств-членов по вопросам защиты прав на объекты интеллектуальной собственности, а также на подачу предусмотренного подпунктом 1 пункта 9 статьи 124 Кодекса заявления об отмене таможенными органами государств-членов решения о приостановлении срока выпуска товаров.
18. К заявлению прилагается обязательство, составленное по форме согласно приложению № 4 к настоящему Регламенту.
В случае если на территориях государств-членов права на тождественные объекты интеллектуальной собственности принадлежат разным правообладателям, к заявлению прилагаются обязательства от каждого правообладателя.
При наличии доверенности (доверенностей) на представление интересов правообладателя (нескольких правообладателей) в таможенных органах государств-членов либо иного документа, подтверждающего такие полномочия, обязательство может быть оформлено лицом, представляющим интересы правообладателя (нескольких правообладателей).
При отсутствии обязательства заявление рассмотрению не подлежит, о чем заявителю направляется уведомление в течение 5 рабочих дней с даты поступления заявления в Комиссию.
19. Заявление и прилагаемые документы составляются на русском языке. В случае если документы, прилагаемые к заявлению, составлены на ином языке, прилагается их перевод на русский язык. Ответственность за правильность перевода несет заявитель. Текст документов (оригиналов и копий) должен быть удобочитаемым и иметь различимые оттиски печатей и штампов (при их наличии).
20. Заявитель вправе отозвать заявление до принятия по нему решения. В случае поступления в Комиссию соответствующего обращения заявление дальнейшему рассмотрению не подлежит.
При отзыве заявления заявитель вправе запросить прилагаемые к заявлению документы. В этом случае запрошенные документы направляются в течение 10 рабочих дней с даты поступления обращения заявителя. В иных случаях ответ на обращение об отзыве заявления не представляется.
III. Порядок рассмотрения заявления

21. Өтінішті қарауды оған жауапты департаменттің директоры уәкілеттік берген жауапты департаменттің қызметкерлері (бұдан әрі – уәкілетті қызметкерлер) осы Регламентпен белгіленген тәртіпте және анықталған мерзімде жүзеге асырады.
22. Комиссияның және мүше мемлекеттердің кеден органдарының лауазымды тұлғалары, қызметкерлері, сондай-ақ мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес өтініш беруші ұсынған ақпаратқа қолжетімділік алған өзге тұлғалар осы Реглементпен және (немесе) мүше мемлекеттердің заңнамасымен белгіленген жағдайларды қоспағанда жариялау жатпайтын ақпаратты жария етуге, жеке мақсатта пайдалануға не үшінші тұлғаларға тапсыруға құқығы жоқ.
Комиссияға таралуы шектеулі, соның ішінде құпия ақпаратты қамтитын құжаттар келіп түскен жағдайда, мұндай құжаттармен жұмыс Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 71 шешімімен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.
23. Уәкілетті қызметкер Комиссияға өтініш келіп түскен күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің жиынтығын, қағаз тасымалдағыштағы тіркеу нысандарының электронды түрдегі тіркеу нысандарына сәйкестігін (өтініш қағаз тасымалдағыштағы құжат түрінде тапсырылған жағдайда), сондай-ақ сенімхат пен міндеттемені рәсімдеуге қойылатын талаптардың сақталуын текесреді.
Егер құжаттар мен мәліметтер толық көлемде ұсынылмаған жағдайда, өтініш берушіге көрсетілген мерзімде көрсетілген хабарлама жіберілген күннен бастап 30 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жетіспейтін құжаттар мен мәліметтерді ұсыну қажеттілігі туралы хабарлама жіберіледі.
Сенімхат және міндеттеме болмаған жағдайда осы Регламенттің 9-тармағы он бірінші абзацының және 18-тармағы төртінші абзацының ережелері қолданылады.
Өтінішті қарау мерзімі көрсетілген хабарлама жіберілген күннен бастап тоқта тұрады және жетіспейтін құжаттар мен мәліметтер ұсынылған күннен бастап жаңғыртылады.
Жетіспейтін құжаттар мен мәліметтер ұсынылмаған жағдайда өтініш одан әрі қарауға жатпайды, бұл туралы өтініш берушіге осы тармақтың екінші абзацында көрсетілген мерзім өткен күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде хабарлама жіберіледі.
Ұсынылған құжаттар мен мәліметтер басқаша белгіленбегенге дейін анық деп есептеледі.
24. Жауапты департамент өтініш беруші құжаттар мен мәліметтерді толық көлемде ұсынған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде орталық кеден органдарына электронды түрдегі өтінішті және өтініш берілген зияткерлік меншік объектілеріне қатысты тіркеу нысандарын жібереді.

21. Рассмотрение заявления осуществляется сотрудниками ответственного департамента, уполномоченными на это директором ответственного департамента (далее – уполномоченные сотрудники), в установленном порядке и в сроки, определенные настоящим Регламентом.
22. Должностные лица, сотрудники Комиссии и таможенных органов государств-членов, а также иные лица, получившие в соответствии с законодательством государств-членов доступ к информации, представляемой заявителем, не вправе разглашать, использовать в личных целях либо передавать третьим лицам информацию, не подлежащую опубликованию, за исключением случаев, установленных настоящим Регламентом и (или) законодательством государств-членов.
В случае поступления в Комиссию документов ограниченного распространения, в том числе содержащих конфиденциальную информацию, работа с такими документами осуществляется в порядке, установленном Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 сентября 2014 г. № 71.
23. Уполномоченный сотрудник в течение 3 рабочих дней с даты поступления в Комиссию заявления проверяет комплектность представленных документов и сведений, соответствие регистрационных форм на бумажном носителе регистрационным формам в электронном виде (в случае подачи заявления в виде документа на бумажном носителе), а также соблюдение требований к оформлению доверенности и обязательства.
В случае если документы и сведения представлены не в полном объеме, заявителю в указанный срок направляется уведомление о необходимости представления в срок, не превышающий 30 рабочих дней с даты направления указанного уведомления, недостающих документов и сведений.
В случае отсутствия доверенности и обязательства применяются положения абзаца одиннадцатого пункта 9 и абзаца четвертого пункта 18 настоящего Регламента.
Срок рассмотрения заявления приостанавливается с даты направления указанного уведомления и возобновляется в день представления недостающих документов и сведений.
В случае непредставления недостающих документов и сведений заявление дальнейшему рассмотрению не подлежит, о чем заявителю направляется уведомление в течение 3 рабочих дней с даты истечения срока, указанного в абзаце втором настоящего пункта.
Представленные документы и сведения считаются достоверными, пока не установлено обратное.
24. Ответственный департамент в течение 3 рабочих дней с даты представления заявителем документов и сведений в полном объеме направляет в центральные таможенные органы в электронном виде заявление и регистрационные формы в отношении заявленных объектов интеллектуальной собственности.

Өтініш осы Регламенттің 20-тармағына сәйкес қайтарып алынған жағдайда жауапты департамент бұл туралы өтініш берушіден жүгіну келіп түскен күннен бастап 1 жұмыс күні ішінде орталық кеден органдарына хабарлайды.
25. Орталық кеден органдары жауапты департамент өтініш пен тіркеу нысандарын жіберген күннен бастап 30 жұмыс күнінен кешіктірмей тіркеу нысандарының 5, 8 – 10 графаларында көрсетілген мәліметтерді тексереді және зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге енгізуден бас тарту үшін негіздемелер бар болған жағдайда осы Регламентке № 5 қосымшаға сәйкес нысан бойынша бас тартуды электронды түрде жауапты департаментке жібереді.
Орталық кеден органының зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге енгізуден бас тартуы үшін негіз өтініш беруші ұсынған мәліметтердің анық еместігі болып табылады.
26. Егер жауапты департаментке бір немесе бірнеше орталық кеден органдарынан зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге енгізуден бас тарту келіп түскен жағдайда, зияткерлік меншік объектісі бірыңғай тізілімге енгізілмейді. Мұндай жағдайда жауапты департамент осы Регламенттің 25-тармағының бірінші абзацында көрсетілген мерзім аяқталатын күнге дейін 3 жұмыс күні ішінде уәкілетті қызметкер дайындайтын және жауапты департаменттің директоры (директордың орынбасары) қол қоятын зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге енгізуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Көрсетілген шешім нөмірі мен күнін, зияткерлік меншік объектілерінің атаулары туралы мәліметтерді және бас тарту себептерін қамтуы тиіс.
27. Өтініш берушіге осы Регламенттің 26-тармағының бірінші абзацында көрсетілген шешім қабылданған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде орталық кеден органдарының бас тартуларының көшірмелері қоса тіркеле отырып зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге қосудан бас тарту туралы хабарлама жіберіледі.
28. Егер осы Регламенттің 25-тармағының бірінші абзацында көрсетілген мерзім ішінде жауапты департаментке ешбір орталық кеден органынан бас тарту келіп түспеген жағдайда, осы мерзім аяқталған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде өтініш берушінің қамтамасыз етуді ұсыну қажеттілігіне нұсқауды қамтуы тиіс зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге енгізу мүмкіндігі туралы хабарлама өтініш берушіге жіберіледі.
29. Өтініш беруші осы Регламенттің 28-тармағында көрсетілген хабарлама жіберілген күннен бастап 30 жұмыс күні ішінде жауапты департаментке қамтамасыз етуді немесе ол куәландырған қамтамасыз етудің көшірмесін ұсынады.
Бұл ретте қамтамасыз ету сомасы шарт (шарттар) жасалған не мұндай шарттарға өзгерістер енгізілген күнгі қолданыстағы валюта бағамы бойынша 10 мың еуродан кем емес эквивалентті соманы құрауы тиіс.
Қамтамасыз ету оның әрекет ету мерзімі, бірыңғай тізілімге енгізілетін зияткерлік меншік объектілерінің атаулары туралы, сондай-ақ зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды растау үшін ұсынылған құжаттардың деректемелері туралы мәліметтерді қамтуы тиіс.

В случае отзыва заявления в соответствии с пунктом 20 настоящего Регламента ответственный департамент информирует об этом центральные таможенные органы в течение 1 рабочего дня с даты поступления обращения от заявителя.
25. Центральные таможенные органы не позднее 30 рабочих дней с даты направления ответственным департаментом заявления и регистрационных форм проверяют сведения, указанные в графах 5, 8 – 10 регистрационных форм, и при наличии оснований для отказа во включении объектов интеллектуальной собственности в единый реестр направляют в ответственный департамент в электронном виде отказ по форме согласно приложению № 5 к настоящему Регламенту.
Основанием для отказа центрального таможенного органа во включении объектов интеллектуальной собственности в единый реестр является недостоверность сведений, представленных заявителем.
26. В случае если от одного или нескольких центральных таможенных органов в ответственный департамент поступил отказ во включении объектов интеллектуальной собственности в единый реестр, объект интеллектуальной собственности в единый реестр не включается. В этом случае ответственным департаментом в течение 3 рабочих дней с даты истечения срока, указанного в абзаце первом пункта 25 настоящего Регламента, принимается решение об отказе во включении объектов интеллектуальной собственности в единый реестр, которое подготавливается уполномоченным сотрудником и подписывается директором (заместителем директора) ответственного департамента.
Указанное решение должно содержать номер и дату, сведения о наименованиях объектов интеллектуальной собственности и причины отказа.
27. Заявителю в течение 3 рабочих дней с даты принятия решения, указанного в абзаце первом пункта 26 настоящего Регламента, направляется уведомление об отказе во включении объектов интеллектуальной собственности в единый реестр с приложением копий отказов центральных таможенных органов.
28. В случае если в течение срока, указанного в абзаце первом пункта 25 настоящего Регламента, в ответственный департамент не поступил отказ ни от одного центрального таможенного органа, в течение 3 рабочих дней с даты истечения этого срока заявителю направляется уведомление о возможности включения объектов интеллектуальной собственности в единый реестр, которое должно содержать указание на необходимость представления заявителем обеспечения.
29. Заявитель в течение 30 рабочих дней с даты направления уведомления, указанного в пункте 28 настоящего Регламента, представляет в ответственный департамент обеспечение или заверенную им копию обеспечения.
При этом сумма обеспечения должна составлять сумму, эквивалентную не менее чем 10 тысячам евро по курсу валют, действующему на дату заключения договора (договоров) либо внесения изменений в такие договоры.
Обеспечение должно содержать сведения о сроке его действия, наименованиях объектов интеллектуальной собственности, включаемых в единый реестр, а также о реквизитах документов, представленных для подтверждения прав на объекты интеллектуальной собственности.

Қамтамасыз ету сомасын Кодекстің 385-бабы 11-тармағының екінші абзацында көзделген валюта бағамының өзгеруімен туындайтын сомадан төмен азайту зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен шығару үшін негіз болып табылмайды.
30. Мүше мемлекеттердің кеден органдарында құқық иеленушінің (бірнеше құқық иеленушінің) мүддесін ұсынуға тиісінше рәсімделген сенімхат (сенімхаттар) не мұндай өкілеттіктерді растайтынр өзге құжат болған жағдайда осы Регламенттің 29-тармағының екінші абзацында көрсетілген шарттарды құқық иеленушінің (бірнеше құқық иеленушінің) мүддесін ұсынатын тұлға рәсімдеуі мүмкін.
31. Комиссияға қамтамасыз ету ұсынылған күннен бастап 3 жұмыс күнінен кешіктірілмей жауапты департамент уәкілетті қызметкер дайындайтын және жауапты департаменттің директоры (директорының орынбасары) қол қоятын зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге енгізу туралы шешім қабылдайды.
32. Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге енгізу туралы шешім нөмірі мен күнін, зияткерлік меншік объектілерінің атаулары және зияткерлік меншік объектілері бірыңғай тізілімге енгізілетін шекті мерзім туралы мәліметтерді қамтуы тиіс.
Зияткерлік меншік объектілері бірыңғай тізілімге енгізілетін шекті мерзімнен ерте аяқталатын мына мерзімдердің бірі болып табылады:
зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай тізілімге енгізілген күнінен бастап 2 жыл;
өтініште көрсетілген мерзім;
зияткерлік меншік объектілерін құқықтық қорғаудың әрекет ету мерзімі;
қамтамасыз етудің немесе өтінішке қоса тіркелген өзге құжаттың әрекет ету мерзімі.
33. Өтініш беруші қамтамасыз етуді осы Регламенттің 29-тармағының бірінші абзацында көрсетілген мерзім ішінде ұсынбаған жағдайда, жауапты департамент зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге енгізуден бас тарту туралы шешім қабылдайды, бұл туралы мұндай шешім қабылданған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде өтініш берушіге хабарлама жіберіледі.
Көрсетілген шешімді уәкілетті қызметкер дайындайды және жауапты департаменттің директоры (директордың орынбасары) қол қояды.
IV. Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге енгізу
34. Осы Регламенттің 31-тармағында көзделген шешім қабылданған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде жауапты департамент зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге енгізуді, Одақтың ресми сайтында осы Регламенттің 53-тармағында көзделген мәліметтерді жариялауды қамтамасыз етеді және өтініш берушіге хабарлама жібереді.
Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімге енгізу үшін ақы төленбейді.

Снижение суммы обеспечения ниже суммы, предусмотренной абзацем вторым пункта 11 статьи 385 Кодекса, вызванное изменением курса валют, не является основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра.
30. При наличии надлежащим образом оформленной доверенности (доверенностей) на представление интересов правообладателя (нескольких правообладателей) в таможенных органах государств-членов либо иного документа, подтверждающего такие полномочия, договоры, указанные в абзаце втором пункта 29 настоящего Регламента, могут быть оформлены лицом, представляющим интересы правообладателя (нескольких правообладателей).
31. Не позднее 3 рабочих дней с даты представления в Комиссию обеспечения ответственным департаментом принимается решение о включении объектов интеллектуальной собственности в единый реестр, которое подготавливается уполномоченным сотрудником и подписывается директором (заместителем директора) ответственного департамента.
32. Решение о включении объектов интеллектуальной собственности в единый реестр должно содержать номер и дату, сведения о наименованиях объектов интеллектуальной собственности и предельном сроке, на который объекты интеллектуальной собственности включаются в единый реестр.
Предельным сроком, на который объекты интеллектуальной собственности включаются в единый реестр, является один из следующих сроков, который истекает ранее:
2 года с даты включения объектов интеллектуальной собственности в единый реестр;
срок, указанный в заявлении;
срок действия правовой охраны объектов интеллектуальной собственности;
срок действия обеспечения или иного документа, прилагаемого к заявлению.
33. В случае непредставления заявителем обеспечения в течение срока, указанного в абзаце первом пункта 29 настоящего Регламента, ответственный департамент принимает решение об отказе во включении объектов интеллектуальной собственности в единый реестр, о чем заявителю направляется уведомление в течение 3 рабочих дней с даты принятия такого решения.
Указанное решение подготавливается уполномоченным сотрудником и подписывается директором (заместителем директора) ответственного департамента.
IV. Включение объектов интеллектуальной собственности в единый реестр
34. В течение 3 рабочих дней с даты принятия решения, предусмотренного пунктом 31 настоящего Регламента, ответственный департамент обеспечивает включение объектов интеллектуальной собственности в единый реестр, опубликование на официальном сайте Союза сведений, предусмотренных пунктом 53 настоящего Регламента, и направляет заявителю уведомление.
За включение объектов интеллектуальной собственности в единый реестр плата не взимается.

35. Бірыңғай тізілімге осы Регламентке № 6 қосымшаға сәйкес тізбе бойынша мәліметтер енгізіледі.
36. Бірыңғай тізілімді жүргізуді уәкілетті қызметкер мәліметтердің бірыңғай тізілімге заңсыз енгізілуі, олардың өзгертілуі және тізілімнен шығарылуы мүмкіндігін болдырмайтын бағдарламалық құралдарды пайдалана отырып электронды түрде жүзеге асырады.
37. Зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге енгізу кезінде осы объектіге мынадай тәртіпте қалыптастырылатын тіркеу нөмірі беріледі:
00000/ХХ-NNNN-ККААЖЖ,
мұндағы:
00000 –зияткерлік меншік объектісіне оның түрі берген жазбаның 5-мәнді реттік нөмірі;
ХХ – зияткерлік меншік объектісінің түрі ("АҚ" – авторлық құқық объектісі, "СҚ" – сабақтас құқықтар объектісі, "ТБ" – тауар белгісі (қызмет көрсету белгісі));
NNNN – зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге енгізу туралы шешімнің нөмірі;
ККААЖЖ – зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімге енгізу күні (күні, айы, жылдың соңғы 2 цифры).
V. Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу, соның ішінде қорғау мерзімін ұзарту
38. Өтініште немесе ұсынылған құжаттарда көрсетілген мәліметтер өзгертілген жағдайда, өтініш беруші осы Регламентте көзделген тәртіпте мәліметтер өзгертілген күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде бірыңғай тізілімге осы мәліметтерге қатысты бөлігінде өзгерістер (толықтырулар) енгізу бойынша шаралар қабылдауға міндетті.
39. Бірыңғай тізілімге мынадай негіздер болған кезде өзгерістер (толықтырулар), соның ішінде қорғау мерзімін ұзартумен байланысты, енгізіледі:
өтініш берушіден жүгіну келіп түсу;
техникалық сипаттағы түзетулер енгізу қажеттілігі.
Өтініш берушінің бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы, соның ішінде қорғау мерзімін ұзарту туралы жүгінуі өтініштерді рәсімдеу үшін осы Регламенттің 14-тармағының бірінші – үшінші абзацтарында көзделген талаптар ескеріле отырып рәсімделеді.
Бірыңғай тізілімге енгізілген зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру) осы Регламенттің 45-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
40. Өзгерістер (толықтырулар), соның ішінде қорғау мерзімін ұзартумен байланысты, бірыңғай тізілімге уәкілетті қызметкер дайындаған және жауапты департаменттің директоры (директорының орынбасары) қол қойған шешімнің негізінде енгізіледі.
41. Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім осы Регламенттің 39-тармағында көрсетілген негіздер туындаған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде қабылданады.
42. Қорғау мерзімін ұзарту шексіз рет, бірақ қорғау мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 45 жұмыс күні ішінде өтініш берушіден жүгіну келіп түскен жағдайда әрбір кезде 2 жылдан аспайтын мерзімге жүзеге асырылады.
Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды қорғауды ұзарту мерзімі өтініш беруші жүгінуде көрсеткен мерзіммен анықталады, бірақ Комиссияға ұсынылған қамтамасыз етудің әрекет ету мерзімінен, сондай-ақ осы мерзім ерте аяқталатын мүше мемлекеттегі зияткерлік меншік объектісін құқықтық қорғау мерзімінен аспауы тиіс.

35. В единый реестр включаются сведения по перечню согласно приложению № 6 к настоящему Регламенту.
36. Ведение единого реестра осуществляется уполномоченными сотрудниками в электронном виде с использованием программных средств, исключающих возможность несанкционированного включения сведений в единый реестр, их изменения и исключения из реестра.
37. При включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр этому объекту присваивается регистрационный номер, который формируется в следующем порядке:
00000/ХХ-NNNN-ДДММГГ,
где:
00000 – 5-значный порядковый номер записи, присваиваемый объекту интеллектуальной собственности независимо от его вида;
ХХ – вид объекта интеллектуальной собственности ("АП" – объект авторского права, "СП" – объект смежных прав, "ТЗ" – товарный знак (знак обслуживания));
NNNN – номер решения о включении объекта интеллектуальной собственности в единый реестр;
ДДММГГ – дата включения объекта интеллектуальной собственности в единый реестр (день, месяц, 2 последние цифры года).
V. Внесение изменений (дополнений) в единый реестр, в том числе продление срока защиты
38. В случае изменения сведений, указанных в заявлении или представленных документах, заявитель в порядке, предусмотренном настоящим Регламентом, обязан в течение 5 рабочих дней с даты изменения сведений принять меры по внесению изменений (дополнений) в единый реестр в части, касающейся этих сведений.
39. В единый реестр вносятся изменения (дополнения), в том числе связанные с продлением срока защиты, при наличии следующих оснований:
поступление обращения от заявителя;
необходимость внесения исправлений технического характера.
Обращения заявителя о внесении изменений (дополнений) в единый реестр, в том числе о продлении срока защиты, оформляются с учетом требований, предусмотренных абзацами первым – третьим пункта 14 настоящего Регламента для оформления заявлений.
Изменение (дополнение) сведений об объектах интеллектуальной собственности, включенных в единый реестр, осуществляется в соответствии с пунктом 45 настоящего Регламента.
40. Изменения (дополнения), в том числе связанные с продлением срока защиты, вносятся в единый реестр на основании решения, подготовленного уполномоченным сотрудником и подписанного директором (заместителем директора) ответственного департамента.
41. Решение о внесении изменений (дополнений) в единый реестр принимается в течение 10 рабочих дней с даты возникновения оснований, указанных в пункте 39 настоящего Регламента.
42. Продление срока защиты осуществляется неограниченное количество раз, но каждый раз не более чем на 2 года при условии поступления обращения от заявителя не менее чем за 45 рабочих дней до истечения срока защиты.
Срок, на который продлевается защита прав на объекты интеллектуальной собственности, определяется сроком, указанным в обращении заявителя, но не может превышать срок действия обеспечения, представленного в Комиссию, а также срок правовой охраны объекта интеллектуальной собственности в государстве-члене, в котором этот срок истекает раньше.

43. Құқық иеленуші ауысқан жағдайда бірыңғай тізілімге өзгерістер енгізуге жол берілмейді, зияткерлік меншік объектісі бірыңғай тізілімнен шығарылуға жатады.
44. Бірыңғай тізілімге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы шешім қабылданған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде уәкілетті қызметкер бірыңғай тізілімге тиісті өзгерістерді (толықтыруларды) енгізеді және өтініш берушіге хабарлама жібереді.
45. Бірыңғай тізілімге енгізілген зияткерлік меншік объектілерінің құқық иеленушілері немесе оның өкілі Одақтың ресми сайтындағы жеке кабинет сервистерін пайдалана отырып осы объектілерге қатысты мынадай мәліметтерді өзгертуді (толықтыруды) жүзеге асырады:
түпнұсқа тауарлардың айналысына қатысты мәліметтер;
зияткерлік меншік объектілеріне құқық бұзушылықтар белгілері бар тауарлардың айналысына қатысты мәліметтер;
кеден органдарының зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды қорғау бойынша шараларды қолдануын алып тастау туралы мәліметтер;
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды қорғау мәселелері бойынша жүгінуге, сондай-ақ Кодекстің 124-бабы 9-тармағының 1-тармақшасында көзделген мүше мемлекеттердің кеден органдарының тауарларды шығару мерзімін тоқтата тұру туралы шешімінің күшін жою туралы өтінішті беруге уәкілетті байланыс тұлғаларының хат-хабар алмасуға арналған мекенжайы, электрондық пошта мекенжайы, телефон нөмірі.
VI. Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен шығару
46. Зияткерлік меншік объектілері бірыңғай тізілімнен мынадай негіздер болған кезде шығарылады:
өтініш берушіден жүгіну келіп түсу;
өтініш берушінің анық емес мәліметтерді ұсынуы фактісінің анықталуы;
кез елген мүше мемлекетте зияткерлік меншік объектісін құқықтық қорғауды мерзімінен бұрын тоқтата тұру;
мүше мемлекеттердің мемлекеттік органдарынан (ұйымдарынан) бірыңғай тізілімде құқық иеленуші ретінде көрсетілген тұлғаның мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес зияткерлік меншік объектісіне құқықтарынан айырылғаны немесе кез келген мүше мемлекетте мұндай құқықтарының шектелуі туралы ақпараттың келіп түсуі;
кез келген мүше мемлекетте құқық иеленушінің өзгергені туралы ақпараттық келіп түсуі;
қамтамасыз етудің әрекет етуінің тоқтауы.
Өтініш берушінің зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен шығару туралы жүгінуі өтінішті рәсімдеу үшін осы Регламенттің 14-тармағының бірінші – үшінші абзацтарында көзделген талаптар ескеріле отырып рәсімделеді.
47. Егер өтініш берушінің зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен шығару туралы жүгінуін құқық иеленушінің өкілі тапсырған жағдайда жүгінуге құқық иеленушінің зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен шығарумен байланысты өкілеттіктер беруін растайтын құжат қоса тіркеледі.

43. В случае смены правообладателя внесение изменений в единый реестр не допускается, объект интеллектуальной собственности подлежит исключению из единого реестра.
44. В течение 3 рабочих дней с даты принятия решения о внесении изменений (дополнений) в единый реестр уполномоченным сотрудником вносятся соответствующие изменения (дополнения) в единый реестр и направляется уведомление заявителю.
45. Правообладателем объектов интеллектуальной собственности, включенных в единый реестр, или его представителем с использованием сервисов личного кабинета на официальном сайте Союза осуществляется изменение (дополнение) следующих сведений, относящихся к этим объектам:
сведения, относящиеся к обороту оригинальных товаров;
сведения, относящиеся к обороту товаров, обладающих признаками нарушения прав на объекты интеллектуальной собственности;
сведения об изъятиях из применения таможенными органами мер по защите прав на объекты интеллектуальной собственности;
адрес для переписки, адрес электронной почты, номера телефонов контактных лиц, уполномоченных на обращение в уполномоченные органы государств-членов по вопросам защиты прав на объекты интеллектуальной собственности, а также на подачу предусмотренного подпунктом 1 пункта 9 статьи 124 Кодекса заявления об отмене таможенными органами государств-членов решения о приостановлении срока выпуска товаров.
VI. Исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра
46. Объекты интеллектуальной собственности исключаются из единого реестра при наличии следующих оснований:
поступление обращения от заявителя;
выявление факта представления заявителем недостоверных сведений;
досрочное прекращение правовой охраны объекта интеллектуальной собственности в любом из государств-членов;
поступление информации от государственных органов (организаций) государств-членов о том, что лица, указанные в едином реестре в качестве правообладателей, в соответствии с законодательством государств-членов лишены прав на объект интеллектуальной собственности или ограничены в таких правах в любом из государств-членов;
поступление информации об изменении правообладателя в любом из государств-членов;
прекращение действия обеспечения.
Обращения заявителя об исключении объектов интеллектуальной собственности из единого реестра оформляются с учетом требований, предусмотренных абзацами первым – третьим пункта 14 настоящего Регламента для оформления заявлений.
47. В случае если обращение заявителя об исключении объекта интеллектуальной собственности из единого реестра подается представителем правообладателя, к обращению прилагается документ, подтверждающий предоставление правообладателем полномочий, связанных с исключением объектов интеллектуальной собственности из единого реестра.

48. Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен шығару уәкілетті қызметкер дайындаған және жауапты департаменттің директоры (директорының орынбасары) қол қойған шешімнің негізінде жүзеге асырылады.
49. Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен шығару туралы шешім осы Регламенттің 46-тармағында көрсетілген негіздер туындаған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде қабылданады.
50. Ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің анық еместігі туралы ақпарат келіп түскен жағдайда құқық иеленушіге (оның өкіліне), мүше мемлекеттердің мемлекеттік органдарына және өзге тұлғаларға зияткерлік меншік объектісін бірыңғай тізілімнен шығару үшін негіз болып табылатын мәліметтерді растайтын құжаттарды ұсыну туралы сұрау жіберілуі мүмкін.
Мұндай жағдайда зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен шығару туралы шешімді қабылдау мерзімі 30 жұмыс күнінен дейін ұзартылады.
51. Зияткерлік меншік объектілерін бірыңғай тізілімнен шығару туралы шешім қабылданған күннен бастап 3 жүмыс күні ішінде уәкілетті қызметкер бірыңғай тізілімге тиісті өзгерістер енгізеді және өтініш беруші мен орталық кеден органына хабарлама жібереді.
VII. Бірыңғай тізілімге қолжетімділік және бірыңғай тізілімнің мәліметтерін Одақтың ресми сайтында жариялау
52. Орталық кеден органдары бірыңғай тізілімде қамтылған мәліметтерге мүше мемлекеттердің кеден органдарының уәкілетті тұлғаларының қолжетімділігін қамтамасыз етеді.
53. Жауапты департамент Одақтың ресми сайтында бірыңғай тізілімнің мынадай мәліметтерін жариялауды қамтамасыз етеді:
зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі;
зияткерлік меншік объектісінің атауы (сипаты, кескіні);
зияткерлік меншік объектісіне құқықты растау үшін ұсынылған құжаттың атауы және деректемелері;
тауарлардың Белгілерді тіркеу үшін тауарлар мен қызметтер көрсетудің халықаралық сыныптауышына сәйкес атаулары және сыныптары;
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауарлардың кодтары;
құқық иеленуші туралы мәліметтер;
байланыс ақпараты;
қорғау мерзімінің аяқталуы күні.
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
зияткерлік меншік
объектілерінің бірыңғай
кедендік тізілімін
жүргізу регламентіне
№ 1 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне зияткерлік меншік объектілерін енгізу туралы өтініштің
НЫСАНЫ
Еуразиялық экономикалық комиссия
Өтініш
________________________________________________________________
(құқық иеленушінің (құқық иеленуші өкілінің) атауы)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне тіркеу нысандары осы өтінішке қоса берілген мынадай зияткерлік меншік объектілерін енгізуді сұраймын:
1.______________________________________
(зияткерлік меншік объектісінің атауы)
…
n.______________________________________
(зияткерлік меншік объектісінің атауы)
Анық емес мәліметтерді ұсыну салдарлары туралы хабардармын.
Зияткерлік меншік объектілерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зиятркерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне енгізу мәселелері бойынша хат-хабарды: _________________ электрондық пошта мекенжайы бойынша жіберуді сұраймын.
Осы өтініште және оған қоса тіркелген құжаттар мен тіркеу нысандарында көрсетілген мәліметтер өзгертілген жағдайда Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының жылғы № шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізімілін жүргізу регламентінде көзделген шараларды тез арада қабылдауға міндет аламын.
Еуразиялық экономикалық комиссияға және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарына ұсынылатын мәліметтердің автоматты түрде, сондай-ақ автоматтандыру құралдарын пайдаланбай өңдеуге келісім беремін.
Қосымша:

48. Исключение объектов интеллектуальной собственности из единого реестра осуществляется на основании решения, подготовленного уполномоченным сотрудником и подписанного директором (заместителем директора) ответственного департамента.
49. Решение об исключении объектов интеллектуальной собственности из единого реестра принимается в течение 10 рабочих дней с даты возникновения оснований, указанных в пункте 46 настоящего Регламента.
50. В случае поступления информации о недостоверности представленных документов и (или) сведений правообладателю (его представителю), государственным органам государств-членов, организациям и иным лицам может быть направлен запрос о представлении документов, подтверждающих сведения, являющиеся основанием для исключения объекта интеллектуальной собственности из единого реестра.
В таком случае срок принятия решения об исключении объектов интеллектуальной собственности из единого реестра продлевается на 30 рабочих дней.
51. В течение 3 рабочих дней с даты принятия решения об исключении объектов интеллектуальной собственности из единого реестра уполномоченным сотрудником вносятся соответствующие изменения в единый реестр и направляется уведомление заявителю и центральным таможенным органам.
VII. Доступ к единому реестру и опубликование сведений из единого реестра на официальном сайте Союза
52. Центральные таможенные органы обеспечивают доступ к сведениям, содержащимся в едином реестре, уполномоченным лицам таможенных органов государств-членов.
53. Ответственный департамент обеспечивает опубликование на официальном сайте Союза следующих сведений из единого реестра:
регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности;
наименование (описание, изображение) объекта интеллектуальной собственности;
наименование и реквизиты документа, представленного для подтверждения права на объект интеллектуальной собственности;
наименования и классы товаров в соответствии с Международной классификацией товаров и услуг для регистрации знаков;
коды товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС;
сведения о правообладателе;
контактная информация;
дата окончания срока защиты.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Регламенту ведения единого таможенного реестра
объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского
экономического союза
ФОРМА
заявления о включении объектов интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
государств – членов Евразийского экономического союза
Евразийская экономическая комиссия
Заявление
________________________________________________________________
(наименование правообладателя (представителя правообладателя))
Прошу включить в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза следующие объекты интеллектуальной собственности, регистрационные формы которых прилагаются к настоящему заявлению:

1. Тіркеу нысандары __ парақта.
2. Сенімхат (сенімхаттар) (бар болған жағдайда) __ парақта.
3. Міндеттеме __ парақта.
4. Зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды растау үшін ұсынылатын құжаттар __ парақта.
5. Өзге құжаттар ___________ __парақта.
(көрсету)
_____________ _________________________ _________________
(лауазымы)            (қолы, мөрі (бар болған жағдайда)) (Т. А. Ә.)
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
зияткерлік меншік
объектілерінің бірыңғай
кедендік тізілімін
жүргізу регламентіне
№ 2 ҚОСЫМША
Зияткерлік меншік объектілерінің тіркеу нысандары графаларының
ТІЗБЕСІ
1. Зияткерлік меншік объектісі
2. Құқық иеленушілердің саны
3. Зияткерлік меншік объектісінің түрі
4. Негізгі көріністер
5. Құқық иеленуші
6. Құқық иеленушінің өкілі
7. Сенімхат
8. Құқықты растау
9. Түпнұсқа тауарлардың айналысына қатысты мәліметтер
10. Зияткерлік меншік объектісіне құқық бұзушылық белгілері бар тауарлардың айналысына қатысты мәліметтер
11. ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары
12. Шығару
13. Зияткерлік меншік объектісіне құқықты қорғау мерзімі
14. Байланыс тұлғалары
15. Қолы және күні
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
зияткерлік меншік
объектілерінің бірыңғай
кедендік тізілімін
жүргізу регламентіне
№ 3 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілеріне құқықты растау үшін ұсынылатын құжаттардың
ТІЗБЕСІ
1. Авторлық құқық объектілері үшін:
1. авторлық құқық объектілерін тіркеуді растайтын құжаттар;
авторлық құқық объектілерін депонирлеу туралы құжаттар;
авторлық құқық объектілеріне айрықша құқықтан айыру туралы шарттар;
авторлық құқық объектісіне айрықша құқықтың басқа тұлғаларға шартсыз өтуін растайтын құжаттар;
жұмыс беруші мен автор арасындағы қызметтік туындыға қатысты еңбек немесе өзге де шарт.
2. Сабақтас құқықтар объектілері үшін:
сабақтас құқықтар объектілерін тіркеуді растайтын құжаттар;
сабақтас құқықтар объектілерін депонирлеу туралы құжаттар;
сабақтас құқықтар объектілеріне айрықша құқықтан айыру туралы шарттар;
сабақтас құқықтар объектісіне айрықша құқықтың басқа тұлғаларға шартсыз өтуін растайтын құжаттар.
3. Тауар белгілері (қызмет көрсету белгілері) үшін:
тауар белгілерін (қызмет көрсету белгілерін) тіркеуді растайтын құжаттар;
мемлекеттік тізілімнен үзінді;
халықаралық шарттарға сәйкес Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде тауар белгілерін (қызмет көрсету белгілерін) құқықтық қорғаудың болуы туралы құжаттар.
Ескерту: 1. Өтінішке осы тізбеде көзделген, өтініш берушіде белгілі бір зияткерлік меншік объектілерін құқықтық қорғау ерекшеліктері бар құжаттар қоса тіркеледі.
2. Өтініш беруші Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасында көзделген өзге де құжаттарды ұсынуы мүмкін.
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
зияткерлік меншік
объектілерінің бірыңғай
кедендік тізілімін
жүргізу регламентіне
№ 4 ҚОСЫМША
Мүліктік зиянды өтеу туралы міндеттеме
НЫСАНЫ
МІНДЕТТЕМЕ
зияткерлік меншік объектісін (объектілерін) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне енгізу туралы ___________ж. № ______ өтінішке
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 358-бабының 9-тармағына сәйкес _______________________________________________       (құқық иеленушінің атауы)
егер Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасымен белгіленген тәртіпте зияткерлік меншік объектілеріне құқықтардың бұзылуы анықталмаған жағдайда, өтініште көрсетілген зияткерлік меншік объектілерін қамтитын тауарларды шығару мерзімін тоқтата тұрумен байланысты декларантқа, меншік иесіне, тауарларды алушыға немесе өзге тұлғаларға келтірілген мүліктік зиянды өтеуге міндеттеледі.
___________
________________
___________________
(күні)
(қолы)
(Т. А. Ә.)
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
зияткерлік меншік
объектілерінің бірыңғай
кедендік тізілімін
жүргізу регламентіне
№ 5 ҚОСЫМША
Орталық кеден органының зияткерлік меншік объектісін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне енгізуден
БАС ТАРТУЫ
(нысан)
Орталық кеден органының атауы ________________________________ __________________________________________________________________
Өтініштің нөмірі ______________________________________________
Өтініш беруші ________________________________________________
Осы құжатпен тіркеу нысанында көрсетілген зияткерлік меншік объектісі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тітзіліміне енгізіле алмайтынын хабарлаймыз.
Тіркеу нысанының нөмірі: ______________________________________
Бас тарту үшін негіздеме: ______________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________
Орталық кеден органының уәкілетті тұлғасының тегі, аты-жөнінің бас әріптері және лауазымы ______________________________________________________
Орталық кеден органының байланыс тұлғасының тегі, аты-жөнінің бас әріптері, лауазымы, телефон нөмірі және электрондық пошта мекенжайы ____________________________________________
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
зияткерлік меншік
объектілерінің бірыңғай
кедендік тізілімін
жүргізу регламентіне
№ 6 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізіліміне енгізілетін мәліметтердің
ТІЗБЕСІ
1. Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі.

1. ______________________________________
(наименование объекта интеллектуальной собственности)
…
n. ______________________________________
(наименование объекта интеллектуальной собственности)
О последствиях представления недостоверных сведений осведомлен.
Корреспонденцию по вопросам включения объектов интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза прошу направлять по адресу электронной почты: _________________.
В случае изменения сведений, указанных в настоящем заявлении и в прилагаемых к нему документах и регистрационных формах, обязуюсь незамедлительно принимать меры, предусмотренные Регламентом ведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от г. № .
На автоматизированную, а также без использования средств автоматизации обработку представляемых сведений в Евразийской экономической комиссии и таможенных органах государств – членов Евразийского экономического союза согласен.
Приложения:
Регистрационные формы на __ л.
Доверенность (доверенности) (при наличии) на __ л.
Обязательство на __ л.
Документы, представляемые для подтверждения прав на объекты интеллектуальной собственности, на __ л.
Иные документы___________ на __л.
(указать)
_____________ __________________________ ____________________
(должность)            (подпись, печать (при наличии))                   (Ф. И. О.)
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Регламенту ведения единого таможенного реестра
объектов интеллектуальной собственности
государств – членов Евразийского экономического союза
ПЕРЕЧЕНЬ
граф регистрационной формы объекта интеллектуальной собственности
1. Объект интеллектуальной собственности
2. Количество правообладателей
3. Вид объекта интеллектуальной собственности
4. Ключевые выражения
5. Правообладатель
6. Представитель правообладателя
7. Доверенность
8. Подтверждение права
9. Сведения, относящиеся к обороту оригинальных товаров
10. Сведения, относящиеся к обороту товаров, обладающих признаками нарушения прав на объект интеллектуальной собственности
11. Коды ТН ВЭД ЕАЭС
12. Изъятия
13. Срок защиты прав на объект интеллектуальной собственности
14. Контактные лица
15. Подпись и дата
ПРИЛОЖЕНИЕ № 3
к Регламенту ведения единого таможенного
реестра объектов интеллектуальной собственности
государств – членов Евразийского экономического союза
ПЕРЕЧЕНЬ
документов, представляемых для подтверждения прав на объекты интеллектуальной собственности в государствах – членах Евразийского
экономического союза
1. Для объектов авторского права:
документы, подтверждающие регистрацию объектов авторского права;
документы о депонировании объектов авторского права;
договоры об отчуждении исключительного права на объекты авторского права;
документы, подтверждающие переход исключительного права на объекты авторского права к другим лицам без договора;
трудовой или иной договор между работодателем и автором в отношении служебного произведения.
2. Для объектов смежных прав:
документы, подтверждающие регистрацию объектов смежных прав;
документы о депонировании объектов смежных прав;
договоры об отчуждении исключительного права на объекты смежных прав;
документы, подтверждающие переход исключительного права на объекты смежных прав к другим лицам без договора.
3. Для товарных знаков (знаков обслуживания):
документы, подтверждающие регистрацию товарных знаков (знаков обслуживания);
выписка из государственных реестров;
документы о наличии правовой охраны товарных знаков (знаков обслуживания) в государствах – членах Евразийского экономического союза в соответствии с международными договорами.
Примечания: 1. К заявлению прилагаются документы, предусмотренные настоящим перечнем, имеющиеся у заявителя в силу особенностей правовой охраны определенных объектов интеллектуальной собственности.
2. Заявитель может представить иные документы, предусмотренные законодательством государств – членов Евразийского экономического союза.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 4
к Регламенту ведения единого таможенного
реестра объектов интеллектуальной собственности
государств – членов Евразийского экономического союза
ФОРМА
обязательства о возмещении имущественного вреда
ОБЯЗАТЕЛЬСТВО
к заявлению от ___________г. № ______ о включении объекта (объектов) интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза
В соответствии с пунктом 9 статьи 385 Таможенного кодекса
Евразийского экономического союза ______________________________
(наименование правообладателя)
обязуется возместить имущественный вред, причиненный декларанту, собственнику, получателю товаров или иным лицам в связи с приостановлением срока выпуска товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности, указанные в заявлении, в случае, если в определенном законодательством государства – члена Евразийского экономического союза порядке не будет установлено нарушение прав на объекты интеллектуальной собственности.
___________
________________
___________________
(дата)
(подпись)
(Ф. И. О.)
ПРИЛОЖЕНИЕ № 5
к Регламенту ведения единого таможенного реестра объектов интеллектуальной
собственности государств – членов Евразийского экономического союза
(форма)
ОТКАЗ
центрального таможенного органа во включении объекта интеллектуальной собственности в единый таможенный реестр объектов
интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза
Наименование центрального таможенного органа _________ ______________________________________________________________
Номер заявления__________________________________________
Заявитель_________________________________________________
Настоящим сообщаем, что объект интеллектуальной собственности, указанный в регистрационной форме, не может быть включен в единый таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности государств – членов Евразийского экономического союза.
Номер регистрационной формы: _____________________________
Основания для отказа: _____________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
Фамилия, инициалы и должность уполномоченного лица центрального таможенного органа ___________________________________
Фамилия, инициалы, должность, номер телефона и адрес электронной почты контактного лица центрального таможенного органа _____________
ПРИЛОЖЕНИЕ № 6
к Регламенту ведения единого таможенного
реестра объектов интеллектуальной собственности
государств – членов Евразийского экономического союза
ПЕРЕЧЕНЬ
сведений, включаемых в единый таможенный реестр
объектов интеллектуальной собственности государств – членов
Евразийского экономического союза
1. Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности.