"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, соның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 26 маусымдағы № 104 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.

О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июня 2018 года № 104
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза";
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза".

2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін қолданысқа енгізу рәсімін орындауды осы Шешім күшіне енген күннен бастап 9 ай ішінде қамтамасыз ету сұралсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 26 маусымдағы
№ 104 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, соның ішінде
кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін
қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың
интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі
ақпараттық өзара іс-қимыл
ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы

2. Просить государства – члены Евразийского экономического союза обеспечить выполнение процедуры введения в действие общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза" в течение 9 месяцев с даты вступления настоящего Решения в силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 26 июня 2018 г. № 104
Правила
информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 "О мерах нетарифного регулирования";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения

2. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипаттамаларын қоса алғанда, осы жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленді.
3. Осы Қағидаларды жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін "жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйі" ұғымы ақпараттық объектіні жалпы процесс рәсімдерін орындаудың белгілі бір сатысында сипаттайтын және жалпы процестің операцияларын орындау кезінде өзгеретін қасиетті білдіреді.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жоғары жиілікті құрылғылар" және "радиоэлектрондық құралдар" ұғымдары Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдарды және жоғары жиілікті құрылғыларды, оның ішінде кіріктірілгендерін не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерін әкелу туралы ережеде (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешіміне № 15 қосымша) айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын "жалпы процесс рәсімдерінің тобы", "жалпы процестің ақпараттық объектісі", "орындаушы", "жалпы процесс операциясы", "жалпы процесс рәсімі" және "жалпы процеске қатысушы" ұғымдары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер
5. Жалпы процестің толық атауы: "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу".
6. Жалпы процестің кодтық белгіленімі: P.LL.02, нұсқа 1.0.0.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және оны уәкілетті органдар мен бүкіл мүдделі тұлғалардың пайдалануын қамтамасыз ету есебінен радиоэлектрондық құралдарды және жоғары жиілікті құрылғыларды әкелу кезінде жүзеге асырылатын мемлекеттік бақылаумен байланысты әкімшілік рәсімдердің орындалуын жеделдету болып табылады.

2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил понятие "состояние информационного объекта общего процесса" означает свойство, которое характеризует информационный объект на определенном этапе выполнения процедуры общего процесса и которое изменяется при выполнении операций общего процесса.
Понятия "высокочастотные устройства" и "радиоэлектронные средства", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Положением о ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров (приложение № 15 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 "О мерах нетарифного регулирования").
Понятия "группа процедур общего процесса", "информационный объект общего процесса", "исполнитель", "операция общего процесса", "процедура общего процесса" и "участник общего процесса", используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
IV. Основные сведения об общем процессе
5. Полное наименование общего процесса: "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.LL.02, версия 1.0.0.
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является ускорение выполнения административных процедур, связанных с государственным контролем, осуществляемом при ввозе радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств за счет формирования единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, и обеспечения его использования уполномоченными органами и всеми заинтересованными лицами.

8. Жалпы процестің мақсатына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) шеңберінде Одақтың кедендік аумағына оларды әкелу кезінде лицензияны немесе қорытындыны (рұқсат ету құжатын) ұсыну талап етілмейтін радиоэлектрондық құралдар және жоғары жиілікті құрылғылар, оның ішінде кіріктірілгендері не басқа тауарлардың құрамына кіретіндері туралы мәліметтерді қамтитын тізілімді (бұдан әрі – РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі) құру;
б) мүдделі тұлғалардың Одақтың ақпараттық порталында РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу мүмкіндігін қамтамасыз ету;
в) Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттер, уәкілетті органдар) РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді автоматты түрде ұсынуын, сондай-ақ РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастауды қамтамасыз ету;
г) уәкілетті органдардың ақпараттық жүйелерінде пайдалану мақсатында интеграцияланған жүйе арқылы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді автоматты түрде ұсынуды қамтамасыз ету;
д) жалпы процеске қатысушылардың бірыңғай сыныптауыштар мен анықтамалықтарды пайдалануын қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Комиссияның РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін қалыптастыруды, жүргізуді және жариялауды қамтамасыз ету үшін жауап беретін құрылымдық бөлімшесі;
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізуге немесе РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастауға арналған мәліметтерді қамтитын ұсыныстарды беретін уәкілетті органдардан түскен ұсыныстарды қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады;
сұрату бойынша РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды береді;
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстар бойынша шешімдерді қабылдау мен өңдеуді жүзеге асырады;
Одақтың ақпараттық порталында РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне қолжетімділікті қамтамасыз етеді
P.LL.02.ACT.001
ұсыныс беруші уәкілетті орган
мүше мемлекеттің байланыс саласындағы мемлекеттік органы;
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізуге немесе РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастауға арналған мәліметтерді қамтитын ұсыныстарды қалыптастыруды және Комиссияға ұсынуды қамтамасыз етеді
P.LL.02.ACT.002
мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган
мүше мемлекеттің байланыс саласындағы мемлекеттік органы;
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды, сондай-ақ РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді сұратады

8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) создать в рамках интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система) реестр, содержащий сведения о радиоэлектронных средствах и высокочастотных устройствах, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, при ввозе которых на таможенную территорию Союза не требуется представление лицензии или заключения (разрешительного документа) (далее – единый реестр РЭС и ВЧУ);
б) обеспечить возможность получения заинтересованными лицами сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ на информационном портале Союза;
в) обеспечить автоматизированное представление уполномоченными органами государств – членов Союза (далее соответственно – уполномоченные органы, государства-члены) сведений для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ, а также исключения сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ;
г) обеспечить автоматизированное представление сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ через интегрированную систему в целях использования в информационных системах уполномоченных органов;
д) обеспечить использование участниками общего процесса единых классификаторов и справочников.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурное подразделение Комиссии, отвечающее за обеспечение формирования, ведения и опубликования единого реестра РЭС и ВЧУ;
осуществляет прием и обработку предложений от уполномоченных органов, представляющих предложения, содержащие сведения для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ или исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ;
представляет предложения о включении
сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ по запросу;
осуществляет прием и обработку решений по предложениям о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ;
обеспечивает доступ к единому реестру РЭС и ВЧУ на информационном портале Союза
P.LL.02.ACT.001
уполномоченный орган, представляющий предложение
государственный орган в области связи государства-члена;
обеспечивает формирование и представление в Комиссию предложений, содержащих сведения для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ или исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ
P.LL.02.ACT.002
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
государственный орган в области связи государства-члена;
запрашивает предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ, а также сведения из единого реестра РЭС и ВЧУ

P.LL.02.ACT.003
ұсынысты қараушы уәкілетті орган
мүше мемлекеттің байланыс саласындағы мемлекеттік органы;
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстар бойынша шешімдерді жібереді
P.LL.02.ACT.004
мүдделі тұлға
сыртқы экономикалық қызметке қатысушы, РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын мәліметтерді өз қызметінде пайдаланатын заңды немесе жеке тұлға
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өзінің мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері;
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын мәліметтерді уәкілетті органдарға ұсыну рәсімдері;
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері.
11. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде ұсыныстар беруші уәкілетті органдардан алынған, РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу немесе РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсыныстардың негізінде РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу, сондай-ақ мәліметтерді сұратушы уәкілетті органдарға және мүдделі тұлғаларға РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну жүзеге асырылады.
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін қалыптастыру кезінде РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына енгізілген мынадай жалпы процесс рәсімдері орындалады:
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну;
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну;
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату;
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді Комиссияға ұсыну.
Мәліметтерді сұратушы уәкілетті органдарға РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну кезінде РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді уәкілетті органдарға ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген мынадай жалпы процесс рәсімдері орындалады:
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу;
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу;
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу.
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну кезінде РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген "Одақтың ақпараттық порталы арқылы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу" рәсімі орындалады.
12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте ұсынылған.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы

P.LL.02.ACT.003
уполномоченный орган, рассматривающий предложение
государственный орган в области связи государства-члена;
направляет решения по предложениям о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
P.LL.02.ACT.004
заинтересованное лицо
участник внешнеэкономической деятельности, юридическое или физическое лицо, использующие в своей деятельности сведения из единого реестра РЭС и ВЧУ
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
процедуры формирования и ведения единого реестра РЭС и ВЧУ;
процедуры представления уполномоченным органам сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ;
процедуры представления заинтересованным лицам сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ.
11. При выполнении процедур общего процесса осуществляется формирование и ведение единого реестра РЭС и ВЧУ на основании предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ или исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ, полученных от уполномоченных органов, представляющих предложения, а также представление сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ уполномоченным органам, запрашивающим сведения, и заинтересованным лицам.
При формировании единого реестра РЭС и ВЧУ выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур формирования и ведения единого реестра РЭС и ВЧУ:
представление в Комиссию сведений для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ;
представление в Комиссию сведений для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ;
запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ;
представление в Комиссию решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ.
При представлении уполномоченным органам, запрашивающим сведения, сведений, содержащихся в едином реестре РЭС и ВЧУ, выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления уполномоченным органам сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ:
получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ;
получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ;
получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ.
При представлении заинтересованным лицам сведений, содержащихся в едином реестре РЭС и ВЧУ, выполняется процедура "Получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ через информационный портал Союза", включенная в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ.
12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса

13. Операциялардың нақтыланған сипаттамасын қоса алғанда, өзінің мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.
14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процестің рәсімдері арасындағы байланысты көрсететін жалпы схема және оларды орындау тәртібі келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (модельдеудің біріздендірілген тілі – Unified Modeling Language) графикалық нотациясын пайдалану арқылы жасалған және мәтіндік сипаттаумен жабдықталған.
4. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобы
15. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу немесе РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты Комиссия алған кезден басталады.
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау кезінде ұсыныс берген уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты немесе РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты қалыптастырады және Комиссияға береді.
Аталған мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 26 маусымдағы № 104 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады.
Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 26 маусымдағы № 104 шешімімен бекітілген ""Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.
14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур формирования и ведения единого реестра РЭС и ВЧУ
15. Выполнение процедур формирования и ведения единого реестра РЭС и ВЧУ начинается с момента получения Комиссией предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ или исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ.
При выполнении процедур формирования и ведения единого реестра РЭС и ВЧУ уполномоченный орган, представляющий предложение, формирует и представляет в Комиссию предложение о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ или предложение об исключении сведений, содержащихся в едином реестре РЭС и ВЧУ.
Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июня 2018 г. № 104 (далее – Регламент информационного взаимодействия).
Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июня 2018 г. № 104 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

Ұсыныс беруші уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты Комиссияға берген кезде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.LL.02.PRC.001) рәсімі орындалады.
Ұсыныс беруші уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты Комиссияға берген кезде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.LL.02.PRC.002) рәсімі орындалады.
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды келісу үшін мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган Комиссияда сақталатын ұсыныстар туралы мәліметтерді күн сайын сұратады. Сұратуды жүзеге асыру кезінде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату" (P.LL.02.PRC.003) рәсімі орындалады.
Ұсынысты қараушы уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді Комиссияға ұсынған кезде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді Комиссияға ұсыну" (P.LL.02.PRC.004) рәсімі орындалады.
16. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте ұсынылған.
2-сурет. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының жалпы схемасы
17. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.02.PRC.001
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну
рәсім ұсыныс беруші уәкілетті органның РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды Комиссияға беруіне арналған
P.LL.02.PRC.002
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну
рәсім ұсыныс беруші уәкілетті органның РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді алып тастау туралы ұсыныстарды Комиссияға беруіне арналған
P.LL.02.PRC.003
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату
рәсім РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды Комиссияның мәліметтерді сұратушы уәкілетті органға беруіне арналған
P.LL.02.PRC.004
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді Комиссияға ұсыну
рәсім ұсынысты қараушы уәкілетті органның РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді Комиссияға ұсынуына арналған

При представлении уполномоченным органом, представляющим предложение, в Комиссию предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ выполняется процедура "Представление в Комиссию сведений для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.001).
При представлении уполномоченным органом, представляющим предложение, в Комиссию предложения об исключении сведений, содержащихся в едином реестре РЭС и ВЧУ, выполняется процедура "Представление в Комиссию сведений для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.002).
Для согласования предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ уполномоченный орган, запрашивающий сведения, ежедневно запрашивает сведения о хранящихся в Комиссии предложениях. При осуществлении запроса выполняется процедура "Запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.003).
При представлении уполномоченным органом, рассматривающим предложение, в Комиссию решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ выполняется процедура "Представление в Комиссию решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.004).
16. Приведенное описание группы процедур формирования и ведения единого реестра РЭС и ВЧУ представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема группы процедур формирования и ведения единого реестра РЭС и ВЧУ
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения единого реестра РЭС и ВЧУ, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения единого реестра РЭС и ВЧУ
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.02.PRC.001
представление в Комиссию сведений для включения
в единый реестр РЭС и ВЧУ
процедура предназначена для передачи уполномоченным органом, представляющим предложение, в Комиссию предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
P.LL.02.PRC.002
представление в Комиссию сведений для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ
процедура предназначена для передачи уполномоченным органом, представляющим предложение, в Комиссию предложений об исключении сведений, содержащихся в едином реестре РЭС и ВЧУ
P.LL.02.PRC.003
запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
процедура предназначена для передачи Комиссией в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
P.LL.02.PRC.004
представление в Комиссию решения по предложению
о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
процедура предназначена для передачи уполномоченным органом, рассматривающим предложение, в Комиссию решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ

5. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді уәкілетті органдарға ұсыну рәсімдерінің тобы
18. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді уәкілетті органдарға ұсыну рәсімдері мәліметтерді сұратушы уәкілетті органдардың ақпараттық жүйелерінен тиісті сұрату алынған кезде орындалады.
Мәліметтерді сұратушы уәкілетті органдарға РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсыну рәсімдерін орындау шеңберінде мәліметтерді сұратушы уәкілетті органдардың ақпараттық жүйелерінен келіп түсетін сұратулардың мынадай түрлері өңделеді:
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату;
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату;
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді сұрату.
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұратуды мәліметтерді сұратушы уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде сақталатын, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылар туралы мәліметтерді РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде қамтылатын және Комиссияда сақталатын мәліметтермен үйлесімді ету қажеттігін бағалау мақсатында мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган орындайды. Сұратуды жүзеге асыру кезінде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.PRC.005) рәсімі орындалады.
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату кезінде сұратуда көрсетілген кезден бастап осы сұрату орындалған кезге дейін РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне қосылған немесе одан алып тасталған мәліметтер ұсынылады. Сұратуды жүзеге асыру кезінде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.PRC.006) рәсімі орындалады.
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді сұрату мәліметтерді сұратушы уәкілетті органның РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылар туралы Комиссияда сақталатын мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтер не толық көлемде (тарихи деректер ескеріле отырып), не белгілі бір күндегі жағдай бойынша сұратылады. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді толық көлемде сұрату мәліметтерді сұратушы уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылар туралы мәліметтерді бастапқы жүктеу кезінде, мысалы, жалпы процесті иницилизациялау, оған жалпы процестің жаңа қатысушысын қосу, іркілістен кейін ақпаратты қалпына келтіру кезінде пайдаланылады. Сұратуды жүзеге асыру кезінде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу" (P.LL.02.PRC.007) рәсімі орындалады.

5. Группа процедур представления уполномоченным органам сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
18. Процедуры представления уполномоченным органам сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ выполняются при получении соответствующего запроса от информационных систем уполномоченных органов, запрашивающих сведения.
В рамках выполнения процедур представления уполномоченным органам, запрашивающим сведения, сведений, содержащихся в едином реестре РЭС и ВЧУ, обрабатываются следующие виды запросов, поступающих от информационных систем уполномоченных органов, запрашивающих сведения:
запрос информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ;
запрос информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ;
запрос сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ.
Запрос информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ выполняется уполномоченным органом, запрашивающим сведения, в целях оценки необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа, запрашивающего сведения, сведений о радиоэлектронных средствах и высокочастотных устройствах, со сведениями, содержащимися в едином реестре РЭС и ВЧУ и хранящимися в Комиссии. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.005).
При запросе информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ, представляются сведения, которые были добавлены в единый реестр РЭС и ВЧУ или исключены начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.006).
Запрос сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ выполняется в целях получения уполномоченным органом, запрашивающим сведения, хранящихся в Комиссии сведений обо всех радиоэлектронных средствах и высокочастотных устройствах, включенных в единый реестр РЭС и ВЧУ. Сведения, содержащиеся в едином реестре РЭС и ВЧУ, запрашиваются либо в полном объеме (с учетом исторических данных), либо по состоянию на определенную дату. Запрос сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ в полном объеме используется при первоначальной загрузке сведений о радиоэлектронных средствах и высокочастотных устройствах в информационную систему уполномоченного органа, запрашивающего сведения, например, при иницилизации общего процесса, подключении к нему нового участника общего процесса, восстановлении информации после сбоя. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.007).

19. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді уәкілетті органдарға ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте ұсынылған.
3-сурет. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді уәкілетті органдарға ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы
20. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді уәкілетті органдарға ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді уәкілетті органдарға ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.02.PRC.005
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу
рәсім мәліметтерді сұратушы уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде сақталатын, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылар туралы мәліметтерді РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде қамтылатын мәліметтермен үйлесімді ету қажеттігін мәліметтерді сұратушы уәкілетті органның бағалауына арналған
P.LL.02.PRC.006
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу
рәсім мәліметтерді сұратушы уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде сақталатын, РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылар туралы мәліметтерді РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде қамтылатын мәліметтермен үйлесімді етуге арналған
P.LL.02.PRC.007
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу
рәсім РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді алуға арналған
6. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобы
21. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы орындалады.
Одақтың ақпараттық порталы арқылы мәліметтерді ұсыну кезінде осы порталдың веб-интерфейсі не осы порталда орналастырылған сервистер пайдаланылады. Веб-интерфейсті пайдалану кезінде пайдаланушы браузердің терезесінде РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді іздеу және (немесе) түсіру параметрлерін енгізеді, браузердің терезесінде ұсынылған, РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын ақпаратпен жұмыс жасайды.
Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалану кезінде мүдделі тұлғаның ақпараттық жүйесі мен Одақтың ақпараттық порталы арасында өзара іс-қимыл жүзеге асырылады.
22. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 4-суретте ұсынылған.
4-сурет. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері тобының жалпы схемасы

19. Приведенное описание группы процедур представления уполномоченным органам сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема группы процедур представления уполномоченным органам сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.02.PRC.005
получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ
процедура предназначена для оценки уполномоченным органом, запрашивающим сведения, необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа,запрашивающего сведения, сведений о радиоэлектронных средствах и высокочастотных устройствах, со сведениями, содержащимися в едином реестре РЭС и ВЧУ
P.LL.02.PRC.006
получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ
процедура предназначена для синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа, запрашивающего сведения, сведений о радиоэлектронных средствах и высокочастотных устройствах, включенных в единый реестр РЭС и ВЧУ, со сведениями, содержащимися в едином реестре РЭС и ВЧУ
P.LL.02.PRC.007
получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
процедура предназначена для получения сведений, содержащихся в едином реестре РЭС и ВЧУ
6. Группа процедур представления заинтересованным лицам сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
21. Процедуры представления заинтересованным лицам сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ выполняются посредством использования информационного портала Союза.
При представлении сведений через информационный портал Союза используются веб-интерфейс этого портала либо сервисы, размещенные на этом портале. При использовании веб-интерфейса пользователь в окне браузера задает параметры поиска и (или) выгрузки сведений, содержащихся в едином реестре РЭС и ВЧУ, осуществляет работу с информацией из единого реестра РЭС и ВЧУ, представленной в окне браузера.
При использовании сервисов, размещенных на информационном портале Союза, взаимодействие осуществляется между информационной системой заинтересованного лица и информационным порталом Союза.
22. Приведенное описание группы процедур представления заинтересованным лицам сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема группы процедур представления заинтересованным лицам сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ

23. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.02.PRC.008
Одақтың ақпараттық порталы арқылы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу
рәсім Одақтың ақпараттық порталы арқылы осы порталдың веб-интерфейсін не осы порталда орналастырылған сервистерді пайдалана отырып, РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді алуға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
24. Жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілер тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Ақпараттық объектілер тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.02.BEN.001
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылар туралы мәліметтерді қамтитын бірыңғай ақпараттық ресурс
P.LL.02.BEN.002
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс
радиоэлектрондық құралды немесе жоғары жиілікті құрылғыны РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу туралы ұсыныс
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
25. Мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапкершілікке тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақ құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауапкершілікке тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
18. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
сыныптауыш
елдер атауларының тізбесін және соларға тиісті кодтарды қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 Шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.009
өлшем бірліктерінің сыныптауышы
сыныптауыш
БҰҰ Еуропалық экономикалық комиссиясының № 20 Ұсынымына сәйкес өлшем бірліктерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтиды
P.CLS.024
тілдер сыныптауышы
сыныптауыш

23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.02.PRC.008
получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ через информационный портал Союза
процедура предназначена для получения сведений, содержащихся в едином реестре РЭС и ВЧУ, через информационный портал Союза с использованием веб-интерфейса этого портала либо сервисов, размещенных на этом портале
V. Информационные объекты общего процесса
24. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.02.BEN.001
единый реестр РЭС и ВЧУ
единый информационный ресурс, содержащий сведения
о радиоэлектронных средствах и высокочастотных устройствах
P.LL.02.BEN.002
предложение о включении сведений в единый реестр
РЭС и ВЧУ
предложение о включении радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства в единый реестр РЭС и ВЧУ
VI. Ответственность участников общего процесса
25. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
26. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
классификатор
содержит перечень наименований стран и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.009
классификатор единиц измерения
классификатор
содержит перечень кодов и наименований единиц измерения в соответствии с Рекомендацией № 20 Европейской экономической комиссии ООН
P.CLS.024
классификатор языков
классификатор

тілдер атауларының тізбесін және ISO 639-1 стандартына сәйкес олардың кодтарын қамтиды
VIII. Жалпы процестің рәсімдері
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" рәсімдері
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.LL.02.PRC.001) рәсімі
27. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.LL.02.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 5-суретте ұсынылған.
5-сурет. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.LL.02.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
28. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.LL.02.PRC.001) рәсімі ұсыныс беруші уәкілетті органда РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылар туралы мәліметтерді енгізу қажеттігі туындаған кезде орындалады.
29. Бірінші болып "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты беру" (P.LL.02.OPR.001) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұсыныс беруші уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қамтитын ұсынысты қалыптастырады және Комиссияға береді.
30. Комиссия РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қамтитын ұсынысты алған кезде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.002) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша аталған ұсынысты қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Ұсыныс беруші уәкілетті органға РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты тіркеу туралы мәліметтер ұсынылады.
31. Ұсыныс беруші уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты тіркеу туралы мәліметтерді алған кезде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты тіркеу туралы мәліметтерді алу" (P.LL.02.OPR.003) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша аталған мәліметтерді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
32. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты Комиссияның өңдеуі "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.LL.02.PRC.001) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
33. Жалпы процестің "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.LL.02.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
Жалпы процестің "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.LL.02.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.02.OPR.001
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты беру
осы Қағидалардың 8-кестесінде келтірілген
P.LL.02.OPR.002
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 9-кестесінде келтірілген
P.LL.02.OPR.003
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты тіркеу туралы мәліметтерді алу
осы Қағидалардың 10-кестесінде келтірілген
8-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты беру" (P.LL.02.OPR.001) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.001
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты беру
3
Орындаушы
ұсыныс беруші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу қажеттігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қамтитын ұсынысты қалыптастырады және Комиссияға береді
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу үшін ұсыныс Комиссияға берілді
9-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.002) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.002
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қамтитын ұсынысты алған кезде орындалады ("РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты беру"(P.LL.02.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, аталған ұсынысты тіркейді және ұсыныс беруші уәкілетті органға оны тіркеу туралы мәліметтерді ұсынады
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтер өңделді, РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты тіркеу туралы мәліметтер ұсыныс беруші уәкілетті органға берілді
10-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты тіркеу туралы мәліметтерді алу" (P.LL.02.OPR.003) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.003
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты тіркеу туралы мәліметтерді алу
3
Орындаушы
ұсыныс беруші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты тіркеу туралы мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты тіркеу туралы мәліметтер өңделді
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.LL.02.PRC.002) рәсімі

содержит перечень наименований языков и их коды в соответствии со стандартом ISO 639-1
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры формирования и ведения единого реестра РЭС и ВЧУ
Процедура "Представление в Комиссию сведений для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.001)
27. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.001) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.001)
28. Процедура "Представление в Комиссию сведений для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.001) выполняется при возникновении необходимости у уполномоченного органа, представляющего предложение, включить сведения о радиоэлектронном средстве или высокочастотном устройстве в единый реестр РЭС и ВЧУ.
29. Первой выполняется операция "Представление предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, представляющим предложение, формируется и представляется в Комиссию предложение, содержащее сведения для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ.
30. При получении Комиссией предложения, содержащего сведения для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ, выполняется операция "Прием и обработка предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.002), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного предложения. В уполномоченный орган, представляющий предложение, представляются сведения о регистрации предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ.
31. При получении уполномоченным органом, представляющим предложение, сведений о регистрации предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ выполняется операция "Получение сведений о регистрации предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.003), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанных сведений.
32. Результатом выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.001) является обработка Комиссией предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ.
33. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.001), приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.02.OPR.001
представление предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.LL.02.OPR.002
прием и обработка предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.LL.02.OPR.003
получение сведений о регистрации предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 10 настоящих Правил
Таблица 8
Описание операции "Представление предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.001
2
Наименование операции
представление предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий предложение
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости включения сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию предложение, содержащее сведения для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
предложение для включения сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ представлено в Комиссию
Таблица 9
Описание операции "Прием и обработка предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем предложения, содержащего сведения для включения
в единый реестр РЭС и ВЧУ (операция "Представление предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ, регистрирует указанное предложение и представляет в уполномоченный орган, представляющий предложение, сведения о его регистрации
7
Результаты
сведения для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ, обработаны, сведения о регистрации предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ представлены в уполномоченный орган, представляющий предложение
Таблица 10
Описание операции "Получение сведений о регистрации предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.003
2
Наименование операции
получение сведений о регистрации предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий предложение
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (операция "Прием и обработка предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений о регистрации предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения о регистрации предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ обработаны
Процедура "Представление в Комиссию сведений для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.002)

34. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.LL.02.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 6-суретте ұсынылған.
6-сурет. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.LL.02.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
35. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.LL.02.PRC.002) рәсімі ұсыныс беруші уәкілетті органда РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен радиоэлектрондық құралдар немесе жоғары жиілікті құрылғылар туралы мәліметтерді алып тастау қажеттігі туындаған кезде орындалады.
36. Бірінші болып "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты беру" (P.LL.02.OPR.004) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұсыныс беруші уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қамтитын ұсынысты қалыптастырады және Комиссияға береді.
37. Комиссия РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қамтитын ұсынысты алған кезде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.005) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша аталған ұсынысты қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Ұсыныс беруші уәкілетті органға РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберіледі.
38. Ұсыныс беруші уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.LL.02.OPR.006) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша аталған хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
39. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.005) операциясы орындалғаннан кейін "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау және Одақтың ақпараттық порталында жариялау" (P.LL.02.OPR.007) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау және Одақтың ақпараттық порталында жаңартылған РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жариялау жүзеге асырылады.
40. Комиссияның РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастауы, РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі мәліметтерінің жаңартылуы және Одақтың ақпараттық порталында РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жариялау "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.LL.02.PRC.002) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.

34. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.002) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.002)
35. Процедура "Представление в Комиссию сведений для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.002) выполняется при возникновении необходимости у уполномоченного органа, представляющего предложение, иключить сведения о радиоэлектронных средствах или высокочастотных устройствах из единого реестра РЭС и ВЧУ.
36. Первой выполняется операция "Представление предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.004), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, представляющим предложение, формируется и представляется в Комиссию предложение, содержащее сведения для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ.
37. При получении Комиссией предложения, содержащего сведения для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ, выполняется операция "Прием и обработка предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.005), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного предложения. В уполномоченный орган, представляющий предложение, направляется уведомление о результатах обработки предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ.
38. При получении уполномоченным органом, представляющим предложение, уведомления о результатах обработки предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.006), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
39. После выполнения операции "Прием и обработка предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.005) выполняется операция "Исключение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ и опубликование на информационном портале Союза" (P.LL.02.OPR.007), по результатам выполнения которой осуществляется исключение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ и опубликование обновленного единого реестра РЭС и ВЧУ на информационном портале Союза.
40. Результатом выполнения процедуры "Представление в Комиссию сведений для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.002) является исключение Комиссией сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ, обновление сведений единого реестра РЭС и ВЧУ и опубликование единого реестра РЭС и ВЧУ на информационном портале Союза.

41. Жалпы процестің "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.LL.02.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
Жалпы процестің "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну" (P.LL.02.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.02.OPR.004
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты беру
осы Қағидалардың 12-кестесінде келтірілген
P.LL.02.OPR.005
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 13-кестесінде келтірілген
P.LL.02.OPR.006
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 14-кестесінде келтірілген
P.LL.02.OPR.007
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау және Одақтың ақпараттық порталында жариялау
осы Қағидалардың 15-кестесінде келтірілген
12-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты беру" (P.LL.02.OPR.004) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.004
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты беру
3
Орындаушы
ұсыныс беруші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау қажеттігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсыныс Комиссияға берілді
13-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.005) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.005
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қамтитын ұсынысты алған кезде орындалады ("РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты беру" (P.LL.02.OPR.004) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және ұсыныс беруші уәкілетті органға РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны жібереді
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер өңделді, РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама ұсыныс беруші уәкілетті органға жіберілді
14-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.LL.02.OPR.006) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.006
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
ұсыныс беруші уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделді
15-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау және Одақтың ақпараттық порталында жариялау" (P.LL.02.OPR.007) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.007
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау және Одақтың ақпараттық порталында жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қамтитын ұсынысты өңдегеннен кейін орындалады ("РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастайды және Одақтың ақпараттық порталында жаңартылған мәліметтерді жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

41. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.002), приведен в таблице 11.
Таблица 11
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию сведений для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.02.OPR.004
представление предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 12 настоящих Правил
P.LL.02.OPR.005
прием и обработка предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.LL.02.OPR.006
получение уведомления о результатах обработки предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.LL.02.OPR.007
исключение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ и опубликование на информационном портале Союза
приведено в таблице 15 настоящих Правил
Таблица 12
Описание операции "Представление предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.004
2
Наименование операции
представление предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий предложение
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости исключения сведений единого реестра РЭС и ВЧУ
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию сведения для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
предложение об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ представлено в Комиссию
Таблица 13
Описание операции "Прием и обработка предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.005
2
Наименование операции
прием и обработка предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем предложения, содержащего сведения для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ (операция "Представление предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.004))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку сведений для исключения из единого реестра
РЭС и ВЧУ и направляет в уполномоченный орган, представляющий предложение, уведомление о результатах обработки предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
7
Результаты
сведения для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ обработаны, уведомление о результатах обработки предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ направлено уполномоченному органу, представляющему предложение
Таблица 14
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.006
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
уполномоченный орган, представляющий предложение
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки предложения об исключении сведений из единого реестра
РЭС и ВЧУ (операция "Прием и обработка предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о результатах обработки предложения об исключении сведений единого реестра РЭС и ВЧУ обработано
Таблица 15
Описание операции "Исключение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ и опубликование на информационном портале Союза" (P.LL.02.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.007
2
Наименование операции
исключение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ и опубликование на информационном портале Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется после обработки исполнителем предложения, содержащего сведения для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ (операция "Прием и обработка предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.005))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель исключает сведения из единого реестра РЭС и ВЧУ и обеспечивает опубликование обновленных сведений на информационном портале Союза
7
Результаты
единый реестр РЭС и ВЧУ опубликован на информационном портале Союза

"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату" (P.LL.02.PRC.003) рәсімі
42. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату" (P.LL.02.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 7-суретте ұсынылған.
7-сурет. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату" (P.LL.02.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
43. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату" (P.LL.02.PRC.003) рәсімі мәліметтерді сұратушы уәкілетті органда белгіленген кезеңділікпен, бірақ тәулігіне бір реттен сиретпей орындалады.
44. Бірінші болып "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату" (P.LL.02.OPR.008) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды алуға арналған сұратуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
45. Комиссия РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтер сұратуды алған кезде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды беру" (P.LL.02.OPR.009) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сұратылатын мәліметтер қалыптастырылады және мәліметтерді сұратушы уәкілетті органға ұсынылады немесе мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберіледі.
46. Мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды немесе мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.010) операциясы орындалады.
47. Мәліметтерді сұратушы уәкілетті органның РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды өңдеуі "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату" (P.LL.02.PRC.003) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
39. Жалпы процестің "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату" (P.LL.02.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
Жалпы процестің "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату" (P.LL.02.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.02.OPR.008
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату
осы Қағидалардың 17-кестесінде келтірілген
P.LL.02.OPR.009
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды беру
осы Қағидалардың 18-кестесінде келтірілген
P.LL.02.OPR.010
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 19-кестесінде келтірілген
17-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату" (P.LL.02.OPR.008) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.008
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату
3
Орындаушы
мәліметтерді сұратушы уәкілеттіорган
4
Орындау шарттары
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды алдыңғы беру кезінен бастап әрбір күні орындалады
5
Шектеулер
сұратудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды беруге арналған сұратуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды беруге арналған сұрату Комиссияға жіберілді
18-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды беру" (P.LL.02.OPR.009) операциясыныңсипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.009
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды беру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды беруге арналған сұратуды алған кезде орындалады ("РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату" (P.LL.02.OPR.008) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс.
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұратуды қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды қалыптастырады және мәліметтерді сұратушы уәкілетті органға береді.
Мәліметтер болмаған кезде мәліметтерді сұратушы уәкілетті органға сұратылған мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберіледі
7
Нәтижелер
ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстар немесе мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама мәліметтерді сұратушы уәкілетті органға берілді
19-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.010) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.010
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды не мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды беру" (P.LL.02.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды не мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстар не мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама өңделді

Процедура "Запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.003)
42. Схема выполнения процедуры "Запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.003) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.003)
43. Процедура "Запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.003) выполняется с установленной в уполномоченном органе, запрашивающим сведения, периодичностью, но не реже одного раза в сутки.
44. Первой выполняется операция "Запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.008), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, запрашивающим сведения, формируется и направляется в Комиссию запрос на получение предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ.
45. При получении Комиссией запроса сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ выполняется операция "Прием и обработка предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.009), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений.
46. При получении уполномоченным органом, запрашивающим сведения, предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ или уведомления об отсутствии сведений выполняется операция "Прием и обработка предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.010).
47. Результатом выполнения процедуры "Запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.003) является обработка уполномоченным органом, запрашивающим сведения, предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ.
48. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.003), приведен в таблице 16.
Таблица 16
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.02.OPR.008
запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 17 настоящих Правил
P.LL.02.OPR.009
представление предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.LL.02.OPR.010
прием и обработка предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 19 настоящих Правил
Таблица 17
Описание операции "Запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.008
2
Наименование операции
запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется каждый день с момента предыдущего представления предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на представление предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ направлен в Комиссию
Таблица 18
Описание операции "Представление предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.009
2
Наименование операции
представление предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (операция "Запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.008))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ.
При отсутствии сведений в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, направляется уведомление об отсутствии запрошенных сведений
7
Результаты
предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ или уведомление об отсутствии сведений представлены в уполномоченный орган, запрашивающий сведения
Таблица 19
Описание операции "Прием и обработка предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.010
2
Наименование операции
прием и обработка предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ либо уведомления об отсутствии сведений (операция "Представление предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ либо уведомление об отсутствии сведений и осуществляет их обработку
7
Результаты
предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ либо уведомление об отсутствии сведений обработаны

"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді Комиссияға беру" (P.LL.02.PRC.004) рәсімі
49. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді Комиссияға беру" (P.LL.02.PRC.004) рәсімін орындау схемасы 8-суретте ұсынылған.
8-сурет. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді Комиссияға беру" (P.LL.02.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
50. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді Комиссияға беру" (P.LL.02.PRC.004) рәсімі ұсынысты қараушы уәкілетті органда белгіленген мерзімде, бірақ ұсынысты қараушы уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты алған күннен бастап 20 жұмыс күнінен кешіктірілмей орындалады.
51. Бірінші болып "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді беру" (P.LL.02.OPR.011) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша ұсынысты қараушы уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
52. Комиссия РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді алған кезде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.012) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады. Ұсынысты қараушы уәкілетті органға РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама жіберіледі.
53. Ұсынысты қараушы уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.LL.02.OPR.013) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша аталған хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
54. Комиссия РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс жіберілген барлық мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының келісімін алғаннан кейін "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу және Одақтың ақпараттық порталында жариялау" (P.LL.02.OPR.014) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу және жаңартылған РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялау жүзеге асырылады.
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс жіберілген барлық мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының келісімі болмаған кезде РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтер енгізілмейді, ал рәсім аяқталған болып есептеледі.

Процедура "Представление в Комиссию решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.004)
49. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.004) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Представление в Комиссию решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.004)
50. Процедура "Представление в Комиссию решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.004) выполняется в установленный в уполномоченном органе, рассматривающим предложение, срок, но не позднее чем 20 рабочих дней с даты получения уполномоченным органом, рассматривающим предложение, предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ.
51. Первой выполняется операция "Представление решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.011), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, рассматривающим предложение, формируется и представляется в Комиссию решение по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ.
52. При получении Комиссией решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ выполняется операция "Прием и обработка решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.012), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ. В уполномоченный орган, рассматривающий предложение, направляется уведомление о результатах обработки решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ.
53. При получении уполномоченным органом, рассматривающим предложение, уведомления о результатах обработки решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ выполняется операция "Получение уведомления о результатах обработки решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.013), по результатам выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
54. После получения Комиссией согласия уполномоченных органов всех государств-членов, которым было направлено предложение о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ, выполняется операция "Включение сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ и опубликование на информационном портале Союза" (P.LL.02.OPR.014), по результатам выполнения которой осуществляется включение сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ и опубликование обновленного единого реестра РЭС и ВЧУ на информационном портале Союза.
При отсутствии согласия уполномоченных органов всех государств-членов, которым было направлено предложение о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ, сведения в единый реестр РЭС и ВЧУ не включаются, а процедура считается завершенной.

55. Ұсынысты қараушы барлық уәкілетті органдардан келісім алынған жағдайда, РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді жаңарту және РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялау "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді Комиссияға беру" (P.LL.02.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
56. Жалпы процестің "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді Комиссияға беру" (P.LL.02.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі 20-кестеде келтірілген.
20-кесте
Жалпы процестің "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді Комиссияға беру" (P.LL.02.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.02.OPR.011
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді беру
осы Қағидалардың 21-кестесінде келтірілген
P.LL.02.OPR.012
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 22-кестесінде келтірілген
P.LL.02.OPR.013
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 23-кестесінде келтірілген
P.LL.02.OPR.014
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу және Одақтың ақпараттық порталында жариялау
осы Қағидалардың 24-кестесінде келтірілген
21-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді беру" (P.LL.02.OPR.011) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.011
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді беру
3
Орындаушы
ұсынысты қараушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
ұсынысты қараушы уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді берген кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс;
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты алған күннен бастап 20 жұмыс күні ішінде орындалады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қамтитын ұсыныс бойынша шешімді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қамтитын ұсыныс бойынша шешім Комиссияға ұсынылды
22-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.012) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.012
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді алған кезде орындалады ("РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді беру" (P.LL.02.OPR.011) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады және ұсынысты қараушы уәкілетті органға РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны жібереді
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қамтитын ұсыныс бойынша шешім өңделді
23-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу" (P.LL.02.OPR.013) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.013
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
ұсынысты қараушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.012) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделді
24-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу және Одақтың ақпараттық порталында жариялау" (P.LL.02.OPR.014) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.014
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу және Одақтың ақпараттық порталында жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қамтитын ұсыныс бойынша шешімді өңдегеннен кейін орындалады ("РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.012) операциясы)
5
Шектеулер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс жіберілген барлық мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімдер алынғаннан кейін орындалады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізеді және жаңартылған мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

55. Результатом выполнения процедуры "Представление в Комиссию решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.004) является обновление сведений, содержащихся в едином реестре РЭС и ВЧУ, и опубликование единого реестра РЭС и ВЧУ на информационном портале Союза, в случае получения согласия от всех уполномоченных органов, рассматривающих предложение.
56. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.004), приведен в таблице 20.
Таблица 20
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Представление в Комиссию решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.02.OPR.011
представление решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 21 настоящих Правил
P.LL.02.OPR.012
прием и обработка решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 22 настоящих Правил
P.LL.02.OPR.013
получение уведомления о результатах обработки решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.LL.02.OPR.014
включение сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ и опубликование на информационном портале Союза
приведено в таблице 24 настоящих Правил
Таблица 21
Описание операции "Представление решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.011
2
Наименование операции
представление решения по предложению
о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
уполномоченный орган, рассматривающий предложение
4
Условия выполнения
выполняется при представлении уполномоченным органом, рассматривающим предложение, решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений;
выполняется в течение 20 рабочих дней с даты получения предложения о включении сведений
в единый реестр РЭС и ВЧУ
6
Описание операции
исполнитель формирует и представляет в Комиссию решение по предложению, содержащему сведения для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ
7
Результаты
решение по предложению, содержащему сведения для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ, представлено в Комиссию
Таблица 22
Описание операции "Прием и обработка решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.012
2
Наименование операции
прием и обработка решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (операция "Представление решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.011))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений.
Реквизиты электронного документа (сведений) должны соответствовать требованиям, предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку решения по предложению о включении сведений
в единый реестр РЭС и ВЧУ и направляет в уполномоченный орган, рассматривающий предложение, уведомление о результатах обработки решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
7
Результаты
решение по предложению, содержащему сведения для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ, обработано
Таблица 23
Описание операции "Получение уведомления о результатах обработки решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.013
2
Наименование операции
получение уведомления о результатах обработки решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
уполномоченный орган, рассматривающий предложение
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о результатах обработки решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (операция "Прием и обработка решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.012))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о результатах обработки решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ обработано
Таблица 24
Описание операции "Включение сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ и опубликование на информационном портале Союза" (P.LL.02.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.014
2
Наименование операции
включение сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ и опубликование на информационном портале Союза
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется после обработки исполнителем решения по предложению, содержащему сведения для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ (операция "Прием и обработка решения по предложению
о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.012))
5
Ограничения
выполняется после получения решений по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ от уполномоченных органов всех государств-членов, которым было направлено предложение о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
6
Описание операции
исполнитель включает сведения в единый реестр РЭС и ВЧУ и обеспечивает опубликование обновленных сведений на информационном портале Союза
7
Результаты
единый реестр РЭС и ВЧУ опубликован на информационном портале Союза

2. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын мәліметтерді уәкілетті органдарға ұсыну рәсімдері
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.PRC.005) рәсімі
57. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 9-суретте ұсынылған.
9-сурет. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
58. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.PRC.005) рәсімі мәліметтерді сұратушы уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде сақталатын мәліметтерді Комиссияда сақталатын РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын тиісті мәліметтермен үйлесімді ету қажеттігін бағалау мақсатында орындалады.
59. Бірінші болып "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.LL.02.OPR.015) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алуға арналған сұратуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
60. Комиссия РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұратуды алған кезде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну" (P.LL.02.OPR.016) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін соңғы жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат қалыптастырылады және мәліметтерді сұратушы уәкілетті органға ұсынылады.
61. Мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін соңғы жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.017) операциясы орындалады.
62. Мәліметтерді сұратушы уәкілетті органның РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін соңғы жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алуы "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.PRC.005) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
63. Жалпы процестің "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі 25-кестеде келтірілген.
25-кесте
Жалпы процестің "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.02.OPR.015
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату
осы Қағидалардың 26-кестесінде келтірілген
P.LL.02.OPR.016
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну
осы Қағидалардың 27-кестесінде келтірілген
P.LL.02.OPR.017
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 28-кестесінде келтірілген
26-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.LL.02.OPR.015) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.015
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату
3
Орындаушы
мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
мәліметтерді сұратушы уәкілетті органның РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу қажеттігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алуға арналған сұратуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін соңғы жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату Комиссияға жіберілді
27-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну" (P.LL.02.OPR.016) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.016
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұратуды алған кезде орындалады ("РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.LL.02.OPR.015) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұратуды қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, сұратуға жауапты қалыптастырады және мәліметтерді сұратушы уәкілетті органға жібереді
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат мәліметтерді сұратушы уәкілетті органға ұсынылды
28-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.017) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.017
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алған кезде орындалады ("РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну" (P.LL.02.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алады және оны өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат өңделді

2. Процедуры представления уполномоченным органам сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.005)
57. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.005) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.005)
58. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.005) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации сведений, хранящихся в информационной системе уполномоченного органа, запрашивающего сведения, с соответствующими сведениями из единого реестра РЭС и ВЧУ, хранящихся в Комиссии.
59. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.015), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, запрашивающим сведения, формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ.
60. При получении Комиссией запроса информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ выполняется операция "Представление информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.016), по результатам выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, информация о дате и времени последнего обновления единого реестра РЭС и ВЧУ.
61. При получении уполномоченным органом, запрашивающим сведения, информации о дате и времени последнего обновления единого реестра РЭС и ВЧУ выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.017).
62. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.005) является получение уполномоченным органом, запрашивающим сведения, информации о дате и времени последнего обновления единого реестра РЭС и ВЧУ.
63. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.005), приведен в таблице 25.
Таблица 25
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.02.OPR.015
запрос информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 26 настоящих Правил
P.LL.02.OPR.016
представление информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.LL.02.OPR.017
прием и обработка информации
о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 28 настоящих Правил
Таблица 26
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.015
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения уполномоченным органом, запрашивающим сведения, информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ
5
Ограничения
формат и структура запроса сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос информации о дате и времени последнего обновления единого реестра РЭС и ВЧУ направлен в Комиссию
Таблица 27
Описание операции "Представление информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.016
2
Наименование операции
представление информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ (операция "Запрос информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.015))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и направляет в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, ответ на запрос
7
Результаты
информация о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ представлена уполномоченному органу, запрашивающему сведения
Таблица 28
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.017
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ (операция "Представление информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает информацию о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ и осуществляет ее обработку
7
Результаты
информация о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ обработана

"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.PRC.006) рәсімі
64. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.PRC.006) рәсімін орындау схемасы 10-суретте ұсынылған.
10-сурет. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
65. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.PRC.006) рәсімі мәліметтерді сұратушы уәкілетті органның РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне оларды қосу немесе оларға өзгерістер енгізу сұратуда көрсетілген кезден бастап осы сұрату орындалған кезге дейін болған, РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Рәсім "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.PRC.005) рәсімін орындау нәтижесінде мәліметтерді сұратушы уәкілетті органның РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын мәліметтерді соңғы алуының күні мен уақытының РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін соңғы өзгерту күні мен уақытынан тым ертерек болып табылатыны анықталғанда да орындалады.
66. Бірінші болып "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.LL.02.OPR.018) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алуға арналған сұратуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
67. Комиссия РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұратуды алған кезде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.LL.02.OPR.019) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сұратуда көрсетілген күннен бастап РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер қалыптастырылады және мәліметтерді сұратушы уәкілетті органға ұсынылады немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.
68. Мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді не сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.020) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган мен Комиссия арасында РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын мәліметтерді үйлесімді ету жүзеге асырылады.

Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.006)
64. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.006) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.006)
65. Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.006) выполняется в целях получения уполномоченным органом, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ, добавление которых в единый реестр РЭС и ВЧУ или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется в том числе если в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.005) выявлено, что дата и время последнего получения сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ уполномоченным органом, запрашивающим сведения, являются более ранними, чем дата и время последнего изменения единого реестра РЭС и ВЧУ.
66. Первой выполняется операция "Запрос измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.018), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, запрашивающим сведения, формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ.
67. При получении Комиссией запроса информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ, выполняется операция "Представление измененных сведений единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.019), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, сведения об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ с даты, указанной в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
68. При получении уполномоченным органом, запрашивающим сведения, сведений об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ, либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.020), по результатам выполнения которой осуществляется синхронизация сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ между уполномоченным органом, запрашивающим сведения, и Комиссией.

69. Мәліметтерді сұратушы уәкілетті органның мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган мен Комиссия арасында РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын мәліметтерді үйлесімді ету үшін РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді алуы "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.PRC.006) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
70. Жалпы процестің "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі 29-кестеде келтірілген.
29-кесте
Жалпы процестің "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.02.OPR.018
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 30-кестесінде келтірілген
P.LL.02.OPR.019
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 31-кестесінде келтірілген
P.LL.02.OPR.020
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 32-кестесінде келтірілген
30-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.LL.02.OPR.018) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.018
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
сұратуда көрсетілген күннен РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күніне дейінгі кезеңдегі РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді алу қажеттігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді ұсынуға арналған сұратуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді ұсынуға арналған сұрату Комиссияға жіберілді
31-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.LL.02.OPR.019) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.019
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді ұсынуға арналған сұратуды алған кезде орындалады ("РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.LL.02.OPR.018) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұратуды қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді қалыптастырады және мәліметтерді сұратушы уәкілетті органға ұсынады немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны жібереді
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтер немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама мәліметтерді сұратушы уәкілетті органға ұсынылды
32-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.020) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.020
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді не өзгертілген мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді ұсыну" (P.LL.02.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтерді не сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтер немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама өңделді

69. Результатом выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.006) является получение уполномоченным органом, запрашивающим сведения, измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ для синхронизации сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ между уполномоченным органом, запрашивающим сведения, и Комиссией.
70. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.006), приведен в таблице 29.
Таблица 29
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.02.OPR.018
запрос измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 30 настоящих Правил
P.LL.02.OPR.019
представление измененных сведений из единого реестра
РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 31 настоящих Правил
P.LL.02.OPR.020
прием и обработка измененных сведений из единого реестра
РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 32 настоящих Правил
Таблица 30
Описание операции "Запрос измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.018
2
Наименование операции
запрос измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ за период от даты, указанной в запросе до даты обновления единого реестра РЭС и ВЧУ
5
Ограничения
формат и структура запроса сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на представление измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ направлен в Комиссию
Таблица 31
Описание операции "Представление измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.019
2
Наименование операции
представление измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ (операция "Запрос измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.018))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, сведения об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
измененные сведения из единого реестра РЭС и ВЧУ или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, представлены в уполномоченный орган, запрашивающий сведения
Таблица 32
Описание операции "Прием и обработка измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.020
2
Наименование операции
прием и обработка измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ либо уведомления об отсутствии измененных сведений (операция "Представление измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает измененные сведения из единого реестра РЭС и ВЧУ, либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
измененные сведения из единого реестра РЭС и ВЧУ или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны

"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу" (P.LL.02.PRC.007) рәсімі
71. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу" (P.LL.02.PRC.007) рәсімін орындау схемасы 11-суретте ұсынылған.
11-сурет. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу" (P.LL.02.PRC.007) рәсімін орындау схемасы
72. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу" (P.LL.02.PRC.007) рәсімі мәліметтерді сұратушы уәкілетті органның РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алуы мақсатында орындалады.
73. Бірінші болып "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді сұрату" (P.LL.02.OPR.021) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсынуға арналған сұратуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді. Енгізілген параметрлерге қарай сұратулардың 2 түрі қалыптастырылуы мүмкін:
а) РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді толық көлемде (тарихи деректер ескеріле отырып) ұсынуға арналған сұрату;
б) аталған мәліметтерді белгілі бір күндегі жағдай бойынша ұсынуға арналған сұрату.
74. Комиссия РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтер сұратуды алған кезде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну" (P.LL.02.OPR.022) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша сұратылып отырған мәліметтер қалыптастырылады және мәліметтерді сұратушы уәкілетті органға ұсынылады немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі.
75. Мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.023) операциясы орындалады.
76. Мәліметтерді сұратушы уәкілетті органның РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны қабылдауы және өңдеуі "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу" (P.LL.02.PRC.007) рәсімін орындау нәтижесі болып табылады.
77. Жалпы процестің "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу" (P.LL.02.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі 33-кестеде келтірілген.
33-кесте
Жалпы процестің "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу" (P.LL.02.PRC.007) рәсімі шеңберінде орындалатын операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.LL.02.OPR.021
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді сұрату
осы Қағидалардың 34-кестесінде келтірілген
P.LL.02.OPR.022
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 35-кестесінде келтірілген
P.LL.02.OPR.023
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 36-кестесінде келтірілген
34-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді сұрату" (P.LL.02.OPR.021) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.021
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді сұрату
3
Орындаушы
мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
мәліметтерді сұратушы уәкілетті органның РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алуының қажеттігі туындаған кезде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсынуға арналған сұратуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді толық көлемде (тарихи деректер ескеріле отырып) алу қажеттігі туындаған кезде сұратуда өзекті ету күні көрсетілмейді.
Мәліметтерді белгілі бір күндегі жағдай бойынша алу қажеттігі туындаған кезде сұратуда өзекті ету күні көрсетіледі.
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсынуға арналған сұрату Комиссияға жіберілді
35-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну" (P.LL.02.OPR.022) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.022
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсынуға арналған сұратуды алған кезде орындалады ("РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді сұрату" (P.LL.02.OPR.021) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұратуды қабылдауды және өңдеуді жүзеге асырады, сұратуда көрсетілген параметрлерге сәйкес РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын мәліметтерді қалыптастырады және мәліметтерді сұратушы уәкілетті органға ұсынады. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен толық ақпарат ұсынылған кезде тарихи деректерді қоса алғанда, осы тізілімде сақталатын барлық жазбаларды ұсыну жүзеге асырылады. Мәліметтер көрсетілген күндегі жағдай бойынша ұсынылған кезде РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді сұратуда көрсетілген күндегі жағдай бойынша іріктеу жүзеге асырылады. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде мәліметтерді сұратушы уәкілетті органға сұратылған мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама жіберіледі
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын мәліметтер немесе сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама мәліметтерді сұратушы уәкілетті органға ұсынылды
36-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.LL.02.OPR.023) операциясының сипаттамасы
р/р
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.OPR.023
2
Операцияның атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мәліметтерді сұратушы уәкілетті орган
4
Орындау шарттары
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді не мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну" (P.LL.02.OPR.022) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдары сипаттамасына сәйкес болуға тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді не сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын мәліметтер не сұратудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама өңделді
IX. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі

Процедура "Получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.007)
71. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.007) представлена на рисунке 11.
Рис. 11. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.007)
72. Процедура "Получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.007) выполняется в целях получения уполномоченным органом, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ.
73. Первой выполняется операция "Запрос сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.021), по результатам выполнения которой уполномоченным органом, запрашивающим сведения, формируется и направляется в Комиссию запрос на представление сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ. В зависимости от заданных параметров возможно формирование 2 видов запросов:
а) запрос на представление сведений, содержащихся в едином реестре РЭС и ВЧУ в полном объеме (с учетом исторических данных);
б) запрос на представление указанных сведений по состоянию на определенную дату.
74. При получении Комиссией запроса сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ выполняется операция "Представление сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.022), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
75. При получении уполномоченным органом, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.025).
76. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.007) является прием и обработка уполномоченным органом, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
77. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.007), приведен в таблице 33.
Таблица 33
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.PRC.007)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.LL.02.OPR.021
запрос сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 34 настоящих Правил
P.LL.02.OPR.022
представление сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 35 настоящих Правил
P.LL.02.OPR.023
прием и обработка сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
приведено в таблице 36 настоящих Правил
Таблица 34
Описание операции "Запрос сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.021
2
Наименование операции
запрос сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при возникновении необходимости получения уполномоченным органом, запрашивающим сведения, сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
При возникновении необходимости получения сведений, содержащихся в едином реестре
РЭС и ВЧУ, в полном объеме (с учетом исторических данных), дата актуализации в запросе не указывается. При возникновении необходимости получения сведений по состоянию на определенную дату в запросе должна указываться дата актуализации
7
Результаты
запрос на представление сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ направлен в Комиссию
Таблица 35
Описание операции "Представление сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.022)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.022
2
Наименование операции
представление сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на представление сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ (операция "Запрос сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.021))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием и обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, сведения из единого реестра РЭС и ВЧУ в соответствии с параметрами, указанными в запросе.
При представлении полной информации из единого реестра РЭС и ВЧУ осуществляется представление всех записей, хранящихся в этом реестре, включая исторические данные.
При представлении сведений по состоянию на указанную дату осуществляется выборка сведений, содержащихся в едином реестре РЭС и ВЧУ по состоянию на дату, указанную в запросе.
При отсутствии в едином реестре РЭС и ВЧУ сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган, запрашивающий сведения, направляется уведомление об отсутствии запрошенных сведений
7
Результаты
сведения из единого реестра РЭС и ВЧУ или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, представлены в уполномоченный орган, запрашивающий сведения
Таблица 36
Описание операции "Прием и обработка сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.023)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.OPR.023
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из единого реестра
РЭС и ВЧУ
3
Исполнитель
уполномоченный орган, запрашивающий сведения
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ либо уведомления об отсутствии сведений (операция "Представление сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.OPR.022))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из единого реестра РЭС и ВЧУ, либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения из единого реестра РЭС и ВЧУ либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

78. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде айрықша жағдайлар болуы мүмкін, бұл ретте деректерді өңдеу әдеттегі режимде жүргізілмейді. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және форматтық-логикалық бақылаудағы қателер туындаған кезде және өзге де жағдайларда орын алуы мүмкін.
79. Құрылымдық және форматтық-логикалық бақылау қателері туындаған жағдайда уәкілетті орган соған қатысты қате туралы хабарлама алынған хабарды Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкес еместігі анықталған жағдайда, уәкілетті орган анықталған қателерді белгіленген тәртіппен жою үшін қажетті шараларды қабылдайды.
80. Штаттан тыс жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-біріне және Комиссияға осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау құзыретіне кіретін уәкілетті органдар туралы хабар береді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтерді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 26 маусымдағы
№ 104 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде
кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін
қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың
интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен
Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл
РЕГЛАМЕНТІ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;

78. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и форматно-логического контроля и в иных случаях.
79. В случае возникновения ошибок структурного и форматно-логического контроля уполномоченный орган осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в установленном порядке.
80. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 26 июня 2018 г. № 104
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 Шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарын, сондай-ақ оларды орындау кезіндегі өз рөлін біркелкі түсінуін қамтамасыз ету мақсатында әзірленген.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процеске қатысушылар жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"авторизация" – белгілі бір жалпы процеске қатысушыға белгілі бір іс-қимылдарды орындауға құқықтар беру;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір контексте бөлінбейтін болып есептелетін электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.
Осы Регламентте пайдаланылатын "бастамашы", "бастама операция", "қабылдайтын операция", "респондент", "жалпы процесс хабарламасы" және "жалпы процесс транзакциясы" деген ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 26 маусымдағы № 104 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер 1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 "О мерах нетарифного регулирования";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного понимания участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс), а также своей роли при их выполнении.
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия "инициатор", "инициирующая операция", "принимающая операция", "респондент", "сообщение общего процесса" и "транзакция общего процесса", используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июня 2018 г. № 104 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия

6. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Мәліметтердің иесі
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу және радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсыныстар беруді жүзеге асырады
Одаққа мүше мемлекеттің ұсыныс беруші уәкілетті органы (P.LL.02.ACT.001)
Үйлестіруші
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізілімін қалыптастыруды және жүргізуді жүзеге асырады; сұрату бойынша радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстар береді; радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсынады
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
Мәліметтерді тұтынушы
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды беруге, сондай-ақ радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсынуға арналған сұратуларды қалыптастыруды жүзеге асырады
Одаққа мүше мемлекеттің мәліметтерді сұратушы уәкілетті органы (P.LL.02.ACT.002)
Келісуші орган
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты алады; радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді береді
Одаққа мүше мемлекеттің ұсынысты қараушы уәкілетті органы (P.LL.02.ACT.003)
1. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі – мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары) мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) арасында жалпы процесс рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
а) радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміне (бұдан әрі – РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі) мәліметтерді енгізу немесе РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсыныстарды беру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
б) сұрату бойынша РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
в) РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды келісу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
г) РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте ұсынылған.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы

6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
2
3
Владелец сведений
осуществляет представление предложений о включении сведений в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств и исключении сведений из единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
уполномоченный орган государства – члена Союза, представляющий предложение (P.LL.02.ACT.001)
Координатор
осуществляет формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств;
представляет предложения о включении сведений в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств по запросу;
представляет сведения, содержащиеся в едином реестре радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
Потребитель сведений
осуществляет формирование запросов на представление предложений о включении сведений в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также сведений из единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
уполномоченный орган государства – члена Союза, запрашивающий сведения (P.LL.02.ACT.002)
Согласующий орган
получает предложение о включении сведений в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств; представляет решение по предложению о включении сведений в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
уполномоченный орган государства – члена Союза, рассматривающий предложение (P.LL.02.ACT.003)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса осуществляется между уполномоченными органами государств – членов Союза (далее – уполномоченные органы государств-членов) и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) в соответствии с процедурами общего процесса:
а) информационное взаимодействие при представлении предложений о включении сведений в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств (далее – единый реестр РЭС и ВЧУ) или исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ;
б) информационное взаимодействие при получении предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ по запросу;
в) информационное взаимодействие при согласовании предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ;
г) информационное взаимодействие при представлении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией

8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзакцияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасында жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін үндестіру мақсатында хабарламалар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар мен осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыс айқындалған.

8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

10. Жалпы процесс транзакцияларын орындау кезінде бастамашы өзі жүзеге асыратын операциялар шеңберінде (бастама операция) респондентке сұрату хабарламасын жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция шеңберінде (қабылдайтын операция) жалпы процесс транзакциясының шаблонына қарай жауап хабарлама жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабарламалар құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 26 маусымдағы № 104 Шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июня 2018 г. № 104 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай, жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу немесе РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсыныстарды беру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу немесе РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсыныстарды беру кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте ұсынылған. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және қорытынды жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу немесе РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсыныстарды беру кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
2-кесте
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу немесе РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсыныстарды беру кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
р/р
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну (P.LL.02.PRC.001)
1.1
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты беру (P.LL.02.OPR.001).

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при представлении предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ или исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ или исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ или исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при представлении предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ или исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Представление в Комиссию сведений для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.PRC.001)
1.1
Представление предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.001).

РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты тіркеу туралы мәліметтерді алу (P.LL.02.OPR.003)
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс (P.LL.02.BEN.002): мәліметтер ұсынылды
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты қабылдау және өңдеу (P.LL.02.OPR.002)
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс (P.LL.02.BEN.002): мәліметтер өңделді
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну (P.LL.02.TRN.001)
2

Получение сведений о регистрации предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.003)
предложение о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.002): сведения представлены
прием и обработка предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.002)
предложение о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.002): сведения обработаны
представление сведений для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.TRN.001)
2

РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді Комиссияға ұсыну (P.LL.02.PRC.002)
2.1
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты беру (P.LL.02.OPR.004).
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу (P.LL.02.OPR.006)
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (P.LL.02.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы ұсынысты қабылдау және өңдеу (P.LL.02.OPR.005)
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (P.LL.02.BEN.001): мәліметтер өңделді
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну (P.LL.02.TRN.002)
2. Сұрату бойынша РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды алу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Сұрату бойынша РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды алу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте ұсынылған. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және қорытынды жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
3-сурет. Сұрату бойынша РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды алу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
3-кесте
Сұрату бойынша РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды алу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
р/р
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату (P.LL.02.PRC.003)
1.1

Представление в Комиссию сведений для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.PRC.002)
2.1
Представление предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.004).
Получение уведомления о результатах обработки предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.006)
единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.001): сведения представлены
прием и обработка предложения об исключении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.005)
единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.001): сведения обработаны
представление сведений для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.TRN.002)
2. Информационное взаимодействие при получении предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ по запросу
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ по запросу представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при получении предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ по запросу
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при получении предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ по запросу
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.PRC.003)
1.1

РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату (P.LL.02.OPR.008).
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды қабылдау және өңдеу (P.LL.02.OPR.010)
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс (P.LL.02.BEN.002): мәліметтер сұратылды
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды беру (P.LL.02.OPR.009)
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс (P.LL.02.BEN.002): мәліметтер жоқ.
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс (P.LL.02.BEN.002): мәліметтер ұсынылды
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды алу (P.LL.02.TRN.003)
3. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды келісу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
14. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды келісу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 4-суретте ұсынылған. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 4-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және қорытынды жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
4-сурет. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды келісу кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
4-кесте
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды келісу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
р/р
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

Запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.008).
Прием и обработка предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.010)
предложение о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.002): сведения запрошены
представление предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.009)
предложение о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.002): сведения отсутствуют.
Предложение о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.002): сведения представлены
получение предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.TRN.003)
3. Информационное взаимодействие при согласовании предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
14. Схема выполнения транзакций общего процесса при согласовании предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ представлена на рисунке 4. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 4 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 4. Схема выполнения транзакций общего процесса при согласовании предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
Таблица 4
Перечень транзакций общего процесса при согласовании предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді Комиссияға беру (P.LL.02.PRC.004)
1.1
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді беру (P.LL.02.OPR.011).
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді өңдеу нәтижелері туралы хабарламаны алу (P.LL.02.OPR.013)
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс (P.LL.02.BEN.002): шешім ұсынылды

Представление в Комиссию решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.PRC.004)
1.1
Представление решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.011).
Получение уведомления о результатах обработки решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.013)
предложение о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.002): решение представлено

РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді қабылдау және өңдеу (P.LL.02.OPR.012)
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс (P.LL.02.BEN.002): шешім өңделді
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді беру (P.LL.02.TRN.004)
4. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
15. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 5-суретте ұсынылған. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 5-кестеде операциялар, жалпы процестің ақпараттық объектілерінің аралық және қорытынды жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
5-сурет. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну кезінде жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы
5-кесте
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
р/р
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің қорытынды жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

прием и обработка решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.012)
предложение о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.002): решение обработано
представление решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.TRN.004)
4. Информационное взаимодействие при представлении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
15. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ представлена на рисунке 5. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 5 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 5. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
Таблица 5
Перечень транзакций общего процесса при представлении сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу (P.LL.02.PRC.005)
1.1
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату (P.LL.02.OPR.015).
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.LL.02.OPR.017)
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (P.LL.02.BEN.001): мәліметтер сұратылды
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну (P.LL.02.OPR.016)
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (P.LL.02.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу (P.LL.02.TRN.005)
2
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу (P.LL.02.PRC.006)
2.1
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату (P.LL.02.OPR.018).
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.LL.02.OPR.020)
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (P.LL.02.BEN.001): өзгертілген мәліметтер сұратылды
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді ұсыну (P.LL.02.OPR.019)
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (P.LL.02.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жоқ,
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (P.LL.02.BEN.001): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу (P.LL.02.TRN.006)
3
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу (P.LL.02.PRC.007)
3.1
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді сұрату (P.LL.02.OPR.021).
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.LL.02.OPR.023)
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (P.LL.02.BEN.001): мәліметтер сұратылды
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді ұсыну (P.LL.02.OPR.022)
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (P.LL.02.BEN.001): мәліметтер жоқ,
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (P.LL.02.BEN.001): мәліметтер ұсынылды
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу (P.LL.02.TRN.007)
VI. Жалпы процесс хабарламаларының сипаттамасы
16. Жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарламаларының тізбесі 6-кестеде келтірілген. Хабарлама құрамындағы деректер құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 6-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
6-кесте
Жалпы процесс хабарламаларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.LL.02.MSG.001
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (R.CT.LL.02.001)

Получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.PRC.005)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.015).
Прием и обработка информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.017)
единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.001): сведения запрошены
представление информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.016)
единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.001): сведения представлены
получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.TRN.005)
2
Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.PRC.006)
2.1
Запрос измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.018).
Прием и обработка измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.020)
единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.001): измененные сведения запрошены
представление измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.019)
единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.001): измененные сведения отсутствуют, единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.001): измененные сведения представлены
получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.TRN.006)
3
Получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.PRC.007)
3.1
Запрос сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.021).
Прием и обработка сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.023)
единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.001): сведения запрошены
представление сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.OPR.022)
единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.001): сведения отсутствуют, единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.001): сведения представлены
получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.TRN.007)
VI. Описание сообщений общего процесса
16. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 6. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 6.
Таблица 6
Перечень сообщений общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.LL.02.MSG.001
предложение о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
единый реестр РЭС и ВЧУ (R.CT.LL.02.001)

P.LL.02.MSG.002
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты тіркеу туралы мәліметтер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (R.CT.LL.02.001)
P.LL.02.MSG.003
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (R.CT.LL.02.001)
P.LL.02.MSG.004
мәліметтерді табысты өңдеу туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.LL.02.MSG.005
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.LL.02.MSG.006
мүше мемлекеттердің
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстары
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (R.CT.LL.02.001)
P.LL.02.MSG.007
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешім
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы шешім (R.CT.LL.02.002)
P.LL.02.MSG.008
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.LL.02.MSG.009
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.LL.02.MSG.010
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.LL.02.MSG.011
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтер
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (R.CT.LL.02.001)
P.LL.02.MSG.012
мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.LL.02.MSG.013
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді сұрату
жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі (R.007)
P.LL.02.MSG.014
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтер

P.LL.02.MSG.002
сведения о регистрации предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
единый реестр РЭС и ВЧУ (R.CT.LL.02.001)
P.LL.02.MSG.003
сведения для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ
единый реестр РЭС и ВЧУ (R.CT.LL.02.001)
P.LL.02.MSG.004
уведомление об успешной обработке сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.LL.02.MSG.005
запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.LL.02.MSG.006
предложения государств-членов о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
единый реестр РЭС и ВЧУ (R.CT.LL.02.001)
P.LL.02.MSG.007
решение по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
решение о включении сведений в РЭС и ВЧУ (R.CT.LL.02.002)
P.LL.02.MSG.008
запрос информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.LL.02.MSG.009
информация о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.LL.02.MSG.010
запрос измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.LL.02.MSG.011
измененные сведения из единого реестра РЭС и ВЧУ
единый реестр РЭС и ВЧУ (R.CT.LL.02.001)
P.LL.02.MSG.012
уведомление об отсутствии сведений
уведомление о результате обработки (R.006)
P.LL.02.MSG.013
запрос сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.LL.02.MSG.014
сведения из единого реестра РЭС и ВЧУ

РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (R.CT.LL.02.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.LL.02.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы
17. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.LL.02.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясын орындау схемасы 6-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.

единый реестр РЭС и ВЧУ (R.CT.LL.02.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Представление сведений для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.001)
17. Транзакция общего процесса "Представление сведений для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.001) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

6-сурет. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.LL.02.TRN.001) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
7-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.LL.02.TRN.001) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрату/жауап
4
Бастама рөл
бастамашы
5
Бастама операция
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс беру
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс (P.LL.02.BEN.002): мәліметтер өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері
алуды растауға арналған уақыт
5 мин
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
10 мин
жауапты күту уақыты
20 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастама хабарлама
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс (P.LL.02.MSG.001)
жауап беру хабарламасы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысты тіркеу туралы мәліметтер (P.LL.02.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ны қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру

Рис. 6. Схема выполнения транзакции общего процесса "Представление сведений для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.001)
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса "Представление сведений для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
представление сведений для включения в единый реестр РЭС и ВЧУ
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
предложение о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.002): сведения обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
предложение о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.MSG.001)
ответное сообщение
сведения о регистрации предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

2. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну" (P.LL.02.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясы
18. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну" (P.LL.02.TRN.002) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясын орындау схемасы 7-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.

2. Транзакция общего процесса "Представление сведений для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.002)
18. Транзакция общего процесса "Представление сведений для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.002) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

мәліметтердің табысты өңделгені туралы хабарлама (P.LL.02.MSG.004)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ны қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
3. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды алу" (P.LL.02.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясы

уведомление об успешной обработке сведений (P.LL.02.MSG.004)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
3. Транзакция общего процесса "Получение предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.003)

19. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды алу" (P.LL.02.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясы респонденттің бастамашыға сұрату бойынша тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясын орындау схемасы 8-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері9-кестеде келтірілген.
8-сурет. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды алу" (P.LL.02.TRN.003) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
9-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды алу" (P.LL.02.TRN.003) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.TRN.003
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрату/жауап
4
Бастама рөл
бастамашы
5
Бастама операция
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату және алу
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды беру
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс (P.LL.02.BEN.002): мәліметтер жоқ
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс (P.LL.02.BEN.002): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері
алуды растауға арналған уақыт
5 мин
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
10 мин
жауапты күту уақыты
20 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастама хабарлама
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату (P.LL.02.MSG.005)
жауап беру хабарламасы
мүше мемлекеттердің РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстары (P.LL.02.MSG.006)
мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.LL.02.MSG.012)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлерін
ЭЦҚ белгісі
жоқ (жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыру кезінде ЭЦҚ-ны қолдану Комиссия Алқасының тиісті шешімімен көзделген жағдайларды қоспағанда)
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру

19. Транзакция общего процесса "Получение предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.003) выполняется для передачи респондентом инициатору соответствующих сведений по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.
Рис. 8. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.003)
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Получение предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
получение предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос и получение предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
представление предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
предложение о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.002): сведения отсутствуют предложение о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.002): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.MSG.005)
ответное сообщение
предложения государств-членов о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.MSG.006) уведомление об отсутствии сведений (P.LL.02.MSG.012)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет (за исключением случаев, когда применение ЭЦП при осуществлении информационного взаимодействия в рамках общего процесса предусмотрено соответствующим решением Коллегии Комиссии)
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

4. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді беру" (P.LL.02.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясы
20. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешімді беру" (P.LL.02.TRN.004) жалпы процесінің транзакциясы бастамашының респондентке тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясын орындау схемасы 9-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде келтірілген.

4. Транзакция общего процесса "Представление решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.004)
20. Транзакция общего процесса "Представление решения по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.004) выполняется для передачи инициатором респонденту соответствующих сведений. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.

21. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясы респонденттің бастамашыға сұрату бойынша тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясын орындау схемасы 10-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 11-кестеде келтірілген.
10-сурет. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
11-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.TRN.005) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрату/жауап
4
Бастама рөл
бастамашы
5
Бастама операция
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату және алу
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

21. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.005) выполняется для передачи респондентом инициатору соответствующих сведений по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 10. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 11.
Рис. 10. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.005)
Таблица 11
Описание транзакции общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ
3
Шаблон транзакции общего процесса
вопрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос и получение информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
представление информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат (P.LL.02.MSG.009)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
6. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясы
22. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясы респонденттің бастамашыға сұрату бойынша тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясын орындау схемасы 11-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері12-кестеде келтірілген.

информация о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.MSG.009)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.006)
22. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.006) выполняется для передачи респондентом инициатору соответствующих сведений по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 11. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 12.

11-сурет. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.TRN.006) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
12-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.LL.02.TRN.006) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрату/жауап
4
Бастама рөл
бастамашы
5
Бастама операция
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты сұрату және алу
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (P.LL.02.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жоқ
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (P.LL.02.BEN.001): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері
алуды растауға арналған уақыт
5 мин
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
10 мин
жауапты күту уақыты
20 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастама хабарлама
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату (P.LL.02.MSG.010)
жауап беру хабарламасы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзгертілген мәліметтер (P.LL.02.MSG.011)

Рис. 11. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.006)
Таблица 12
Описание транзакции общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос и получение информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
представление информации об изменениях, внесенных в единый реестр РЭС и ВЧУ
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.001): измененные сведения отсутствуют
единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.001): измененные сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.MSG.010)
ответное сообщение
измененные сведения из единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.MSG.011)

мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.LL.02.MSG.012)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
7. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу" (P.LL.02.TRN.007) жалпы процесінің транзакциясы
23. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу" (P.LL.02.TRN.007) жалпы процесінің транзакциясы респонденттің бастамашыға сұрату бойынша тиісті мәліметтерді беруі үшін орындалады. Жалпы процестің аталған транзакциясын орындау схемасы 12-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 13-кестеде келтірілген.

уведомление об отсутствии сведений (P.LL.02.MSG.012)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
7. Транзакция общего процесса "Получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.007)
23. Транзакция общего процесса "Получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.007) выполняется для передачи респондентом инициатору соответствующих сведений по запросу. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 12. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 13.

12-сурет. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу" (P.LL.02.TRN.007) жалпы процесінің транзакциясын орындау схемасы
13-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу" (P.LL.02.TRN.007) жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы
№ р/р
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.LL.02.TRN.007
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрату/жауап
4
Бастама рөл
бастамашы
5
Бастама операция
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату және алу
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (P.LL.02.BEN.001): өзгертілген мәліметтер жоқ
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі (P.LL.02.BEN.001): өзгертілген мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері
алуды растауға арналған уақыт
5 мин
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
10 мин
жауапты күту уақыты
20 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарламасы:
бастама хабарлама
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді сұрату (P.LL.02.MSG.013)
жауап беру хабарламасы
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын мәліметтер (P.LL.02.MSG.014) мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама (P.LL.02.MSG.012)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарламаларының параметрлері
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ дұрыс емес электрондық құжатты беру
VIII. Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету тәртібі
24. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде штаттан тыс жағдайлардың орын алуы ықтимал, ол кезде деректерді өңдеуді әдеттегі режимде жүргізу мүмкін болмайды. Штаттан тыс жағдайлар техникалық іркіліс кезінде, күту уақыты өткен кезде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының штаттан тыс жағдайлардың туындау себептері туралы түсіндірмелер және оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) қолдау қызметіне тиісті сұратуды жіберу мүмкіндігі көзделген. Штаттан тыс жағдайларды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 14-кестеде келтірілген.
25. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабар соған байланысты алынған хабарламаны Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген хабарламаларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеруді жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаса, мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы штаттан тыс жағдай сипатталған хабарламаны интеграцияланған жүйені қолдау қызметіне жібереді.
14-кесте
Штаттан тыс жағдайларда әрекет ету
Штаттан тыс жағдайдың коды
Штаттан тыс жағдайдың сипаттамасы
Штаттан тыс жағдайдың себептері
Штаттан тыс жағдай туындаған кездегі әрекеттердің сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы келісілген қайталаулар саны өткен соң жауап-хабарламаны алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтымның жүйелік қатесі
хабарлама қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұратуды жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарламаны алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар үндестірілмеген немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды үндестіруі немесе электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартуы қажет. Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар үндестірілсе, электрондық құжаттардың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылса, қабылдайтын қатысушының қолдау қызметіне сұратуды жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

Рис. 12. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.007)
Таблица 13
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.TRN.007)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.LL.02.TRN.007
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос и получение измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
представление измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.001): сведения отсутствуют
единый реестр РЭС и ВЧУ (P.LL.02.BEN.001): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
5 мин
время подтверждения принятия в обработку
10 мин
время ожидания ответа
20 мин
признак авторизации
да
количество повторов
3
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.MSG.013)
ответное сообщение
сведения из единого реестра РЭС и ВЧУ (P.LL.02.MSG.014)
уведомление об отсутствии сведений (P.LL.02.MSG.012)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
24. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система). Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 14.
25. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной системы.
Таблица 14
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены
XML-схемы электронных документов (сведений)
инициатору транзакции общего процесса необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронных документов (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронных документов (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

26. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс" (P.LL.02.MSG.001) хабарламасында берілетін "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі" (R.СТ.LL.02.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 15-кестеде келтірілген.
15-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс" (P.LL.02.MSG.001) хабарламасында берілетін "РЭҚ және ЖЖҚ
бірыңғай тізілімі" (R.СТ.LL.02.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
электрондық құжат (мәліметтер) "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінің объектісі" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) деректемесінің 1 данасын ғана қамтуға тиіс
2
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінің объектісі" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) деректемесінің құрамында "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміндегі жазбаның нөмірі" (ctsdo:RadioElectronicDeviceRecordId) деректемесі толтырылмайды
3
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінің объектісі" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) деректемесінің құрамында "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстың нөмірі" (ctsdo:PropositionInclusionRadioElectronicDeviceId) деректемесі толтырылмайды
4
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінің объектісі" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) деректемесінің құрамындағы "Бастапқы күні" (csdo:StartDate) деректемесі толтырылмайды
5
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінің объектісі" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) деректемесінің құрамындағы "Соңғы күні" (csdo:EndDate) деректемесі толтырылуға тиіс
6
егер "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінің объектісі" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні "BY" мәніне тең болса, онда "Жеке пайдалану үшін жеке тұлғалардың Беларусь Республикасының аумағына радиоэлектрондық құралдарды немесе жоғары жиілікті құрылғыларды әкелу мүмкіндігінің белгісі" (ctsdo:ImportPossibilityBelarusIndicator) деректемесі толтырылуға тиіс
7
егер "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінің объектісі" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) деректемесінің құрамындағы "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні "BY" мәніне тең болмаса, онда "Жеке пайдалану үшін жеке тұлғалардың Беларусь Республикасының аумағына радиоэлектрондық құралдарды немесе жоғары жиілікті құрылғыларды әкелу мүмкіндігінің белгісі" (ctsdo:ImportPossibilityBelarusIndicator) деректемесі толтырылмайды
8
"Радиоэлектрондық құрал немесе жоғары жиілікті құрылғы туралы мәліметтер" (ctcdo:RadioElectronicDeviceDetails) деректемесінің құрамында "Радиожиілік (радиожиіліктер жолағы, радиожиілікті арна) туралы мәліметтер" (ctcdo:RadioFrequencyChannelDetails) деректемесі толтырылуға тиіс
9
"Радиожиілік (радиожиіліктер жолағы, радиожиілікті арна) туралы мәліметтер" (ctcdo:RadioFrequencyChannelDetails) деректемесінің құрамында "Радиожиілік" (ctsdo:RadioFrequencyMeasure) деректемесі немесе "Радиожиіліктер жолағының (радиожиілікті арнаның) ең төменгі мәні" (ctsdo:MinRadioFrequencyMeasure) және "Радиожиіліктер жолағының (радиожиілікті арнаның) ең жоғарғы мәні" (ctsdo:MaxRadioFrequencyMeasure) деректемелері немесе "Радиожиіліктің номиналды мәні" (ctsdo:NominalRadioFrequencyMeasure) және "Радиожиіліктің номиналды мәнінен ауытқудың мәні" (ctsdo:DeviationRadioFrequencyMeasure) деректемелері толтырылуға тиіс
10
"Радиоэлектрондық құрал немесе жоғары жиілікті құрылғы туралы мәліметтер" (ctcdo:RadioElectronicDeviceDetails) деректемесінің құрамында "Қуаты" (ctsdo:PowerMeasure) деректемесі толтырылуға тиіс
11
"Радиоэлектрондық құралды немесе жоғары жиілікті құрылғыны жасап шығарушы" (ctcdo:RadioElectonicDeviceManufacturerDetails) деректемесінің құрамында "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:BusinessEntityName) деректемесі немесе "Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы" (csdo:BusinessEntityBriefName) деректемесі толтырылуға тиіс
12
"Радиоэлектрондық құрал немесе жоғары жиілікті құрылғы туралы мәліметтер" (ctcdo:RadioElectronicDeviceDetails) деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылуға тиіс
13
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінің объектісі" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) деректемесінің құрамында "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесі толтырылмайды

26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Единый реестр РЭС и ВЧУ" (R.CT.LL.02.001), передаваемых в сообщении "Предложение о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.MSG.001), приведены в таблице 15.
Таблица 15
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Единый реестр РЭС и ВЧУ" (R.CT.LL.02.001), передаваемых в сообщении "Предложение о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
электронный документ (сведения) должен содержать только 1 экземпляр реквизита "Объект единого реестра РЭС и ВЧУ" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails)
2
в составе реквизита "Объект единого реестра РЭС и ВЧУ" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) реквизит "Номер записи в едином реестре РЭС и ВЧУ" (ctsdo:RadioElectronicDeviceRecordId) не заполняется
3
в составе реквизита "Объект единого реестра РЭС и ВЧУ" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) реквизит "Номер предложения о включении сведений в единый реестр РЭС
и ВЧУ" (ctsdo:PropositionInclusionRadioElectronicDeviceId) не заполняется
4
реквизит "Начальная дата" (csdo:StartDate) в составе реквизита "Объект единого реестра РЭС и ВЧУ" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) не заполняется
5
реквизит "Конечная дата" (csdo:EndDate) в составе реквизита "Объект единого реестра РЭС и ВЧУ" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) должен быть заполнен
6
если значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе реквизита "Объект единого реестра РЭС и ВЧУ" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) равно значению "BY", то реквизит "Признак возможности ввоза радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства на территорию Республики Беларусь физическими лицами для личного пользования" (ctsdo:ImportPossibilityBelarusIndicator) должен быть заполнен
7
если значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) в составе реквизита "Объект единого реестра РЭС и ВЧУ" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) не равно значению "BY", то реквизит "Признак возможности ввоза радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства на территорию Республики Беларусь физическими лицами для личного пользования" (ctsdo:ImportPossibilityBelarusIndicator) не заполняется
8
в составе реквизита "Сведения о радиоэлектронном средстве или высокочастотном устройстве" (ctcdo:RadioElectronicDeviceDetails) реквизит "Сведения о радиочастоте (полосе радиочастот, радиочастотном канале)" (ctcdo:RadioFrequencyChannelDetails) должен быть заполнен
9
в составе реквизита "Сведения о радиочастоте (полосе радиочастот, радиочастотном канале)" (ctcdo:RadioFrequencyChannelDetails) реквизит "Радиочастота" (ctsdo:RadioFrequencyMeasure) или реквизиты "Минимальное значение полосы радиочастот (радиочастотного канала)" (ctsdo:MinRadioFrequencyMeasure) и "Максимальное значение полосы радиочастот (радиочастотного канала)" (ctsdo:MaxRadioFrequencyMeasure), или реквизиты "Номинальное значение радиочастоты" (ctsdo:NominalRadioFrequencyMeasure) и "Значение отклонения от номинального значения радиочастоты" (ctsdo:DeviationRadioFrequencyMeasure) должен быть заполнен
10
в составе реквизита "Сведения о радиоэлектронном средстве или высокочастотном устройстве" (ctcdo:RadioElectronicDeviceDetails) реквизит "Мощность" (ctsdo:PowerMeasure) должен быть заполнен
11
в составе реквизита "Изготовитель радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства" (ctcdo:RadioElectonicDeviceManufacturerDetails) реквизит "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityName) или реквизит "Краткое наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityBriefName) должен быть заполнен
12
в составе реквизита "Сведения о радиоэлектронном средстве или высокочастотном устройстве" (ctcdo:‌Radio‌Electronic‌Device‌Details) реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) должен быть заполнен
13
в составе реквизита "Объект единого реестра РЭС и ВЧУ" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) реквизит "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется

27. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер" (P.LL.02.MSG.003) хабарламасында берілетін "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі" (R.СТ.LL.02.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер" (P.LL.02.MSG.003) хабарламасында берілетін "РЭҚ және ЖЖҚ
бірыңғай тізілімі" (R.СТ.LL.02.001) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
электрондық құжат (мәліметтер) "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінің объектісі" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) деректемесінің 1 данасын ғана қамтуға тиіс
2
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінің объектісі" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) деректемесінің құрамында "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміндегі жазбаның нөмірі" (ctsdo:RadioElectronicDeviceRecordId) деректемесі толтырылуға тиіс
3
РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінде "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміндегі жазбаның нөмірі" (ctsdo:RadioElectronicDeviceRecordId) деректемесінің мәні берілетін электрондық құжаттағы (мәліметтердегі) осыған ұқсас деректемесінің мәніне тең болатын электрондық құжат (мәліметтер) болуға тиіс
4
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінің объектісі" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) деректемесінің құрамында "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстың нөмірі" (ctsdo:PropositionInclusionRadioElectronicDeviceId) деректемесі толтырылмайды
5
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінің объектісі" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) деректемесінің құрамында "Бастапқы күні" (csdo:StartDate) деректемесі толтырылмайды
6
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінің объектісі" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) деректемесінің құрамында "Соңғы күні" (csdo:EndDate) деректемесі толтырылмайды
7
"Радиоэлектрондық құрал немесе жоғары жиілікті құрылғы туралы мәліметтер" (ctcdo:RadioElectronicDeviceDetails) деректемесінің құрамында "Радиожиілік (радиожиіліктер жолағы, радиожиілікті арна) туралы мәліметтер" (ctcdo:RadioFrequencyChannelDetails) деректемесі толтырылмайды
8
"Радиоэлектрондық құрал немесе жоғары жиілікті құрылғы туралы мәліметтер" (ctcdo:RadioElectronicDeviceDetails) деректемесінің құрамында "Қуаты" (ctsdo:PowerMeasure) деректемесі толтырылмайды
9
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінің объектісі" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) деректемесінің құрамында "Жеке пайдалану үшін жеке тұлғалардың Беларусь Республикасының аумағына радиоэлектрондық құралдарды немесе жоғары жиілікті құрылғыларды әкелу мүмкіндігінің белгісі" (ctsdo:ImportPossibilityBelarusIndicator) деректемесі толтырылмайды
10
"Радиоэлектрондық құралды немесе жоғары жиілікті құрылғыны жасап шығарушы" (ctcdo:RadioElectonicDeviceManufacturerDetails) деректемесінің құрамында "Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы" (csdo:BusinessEntityName) деректемесі немесе "Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы" (csdo:BusinessEntityBriefName) деректемесі толтырылуға тиіс
11
"Радиоэлектрондық құрал немесе жоғары жиілікті құрылғы туралы мәліметтер" (ctcdo:RadioElectronicDeviceDetails) деректемесінің құрамында "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесі толтырылмайды
12
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінің объектісі" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) деректемесінің құрамында "Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) деректемесі толтырылмайды
13
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау себептерінің сипаттамасын қамтитын "Сипаттама" (csdo:DescriptionText) деректемесі толтырылуға тиіс

27. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Единый реестр РЭС и ВЧУ" (R.CT.LL.02.001), передаваемых в сообщении "Сведения для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.MSG.003), приведены в таблице 16.
Таблица 16
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Единый реестр РЭС и ВЧУ" (R.CT.LL.02.001), передаваемых в сообщении "Сведения для исключения из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
электронный документ (сведения) должен содержать только 1 экземпляр реквизита "Объект единого реестра РЭС и ВЧУ" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails)
2
в составе реквизита "Объект единого реестра РЭС и ВЧУ" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) реквизит "Номер записи в едином реестре РЭС и ВЧУ" (ctsdo:RadioElectronicDeviceRecordId) должен быть заполнен
3
в едином реестре РЭС и ВЧУ должен быть электронный документ (сведения), в котором значение реквизита "Номер записи в едином реестре РЭС и ВЧУ" (ctsdo:RadioElectronicRecordId) равно значению аналогичного реквизита в передаваемом электронном документе (сведениях)
4
в составе реквизита "Объект единого реестра РЭС и ВЧУ" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) реквизит "Номер предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (ctsdo:PropositionInclusionRadioElectronicDeviceId) не заполняется
5
в составе реквизита "Объект единого реестра РЭС и ВЧУ" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) реквизит "Начальная дата" (csdo:StartDate) не заполняется
6
в составе реквизита "Объект единого реестра РЭС и ВЧУ" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) реквизит "Конечная дата" (csdo:EndDate) не заполняется
7
в составе реквизита "Сведения о радиоэлектронном средстве или высокочастотном устройстве" (ctcdo:RadioElectronicDeviceDetails) реквизит "Сведения о радиочастоте (полосе радиочастот, радиочастотном канале)" (ctcdo:RadioFrequencyChannelDetails) не заполняется
8
в составе реквизита "Сведения о радиоэлектронном средстве или высокочастотном устройстве" (ctcdo:RadioElectronicDeviceDetails) реквизит "Мощность" (ctsdo:PowerMeasure) не заполняется
9
в составе реквизита "Объект единого реестра РЭС и ВЧУ" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) реквизит "Признак возможности ввоза радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства на территорию Республики Беларусь физическими лицами для личного пользования" (ctsdo:ImportPossibilityBelarusIndicator) не заполняется
10
в составе реквизита "Изготовитель радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства" (ctcdo:RadioElectonicDeviceManufacturerDetails) реквизит "Наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityName) или реквизит "Краткое наименование хозяйствующего субъекта" (csdo:BusinessEntityBriefName) должен быть заполнен
11
в составе реквизита "Сведения о радиоэлектронном средстве или высокочастотном устройстве" (ctcdo:RadioElectronicDeviceDetails) реквизит "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) не заполняется
12
в составе реквизита "Объект единого реестра РЭС и ВЧУ" (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails) реквизит "Технологические характеристики записи общего ресурса" (ccdo:ResourceItemStatusDetails) не заполняется
13
реквизит "Описание" (csdo:DescriptionText), содержащий описание причины исключения сведений из единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, должен быть заполнен

28. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешім" (P.LL.02.MSG.007) хабарламасында берілетін "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы шешім" (R.СТ.LL.02.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныс бойынша шешім" (P.LL.02.MSG.007) хабарламасында берілетін "РЭҚ және ЖЖҚ
бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы шешім" (R.СТ.LL.02.002) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні "BY" мәніне тең болса, онда "Жеке пайдалану үшін жеке тұлғалардың Беларусь Республикасының аумағына радиоэлектрондық құралдарды немесе жоғары жиілікті құрылғыларды әкелу мүмкіндігінің белгісі" (ctsdo:ImportPossibilityBelarusIndicator) деректемесі толтырылуға тиіс
2
егер "Елдің коды" (csdo:UnifiedCountryCode) деректемесінің мәні "BY" мәніне тең болмаса, онда "Жеке пайдалану үшін жеке тұлғалардың Беларусь Республикасының аумағына радиоэлектрондық құралдарды немесе жоғары жиілікті құрылғыларды әкелу мүмкіндігінің белгісі" (ctsdo:ImportPossibilityBelarusIndicator) деректемесі толтырылмайды
29. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату" (P.LL.02.MSG.005) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 18-кестеде келтірілген.
18-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстарды сұрату" (P.LL.02.MSG.005) хабарламасында берілетін
"Жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
"Жаңарту күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстар солардан бастап берілуге тиіс күн мен уақытты қамтуы керек
30. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.LL.02.MSG.008) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 19-кестеде келтірілген.
19-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты сұрату" (P.LL.02.MSG.008) хабарламасында берілетін
"Жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
"Жаңарту күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі толтырылмайды

28. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Решение о включении сведений в РЭС и ВЧУ" (R.CT.LL.02.002), передаваемых в сообщении "Решение по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.MSG.007), приведены в таблице 17.
Таблица 17
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Решение о включении сведений в РЭС и ВЧУ" (R.CT.LL.02.002), передаваемых в сообщении "Решение по предложению о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.MSG.007)
Код требования
Формулировка требования
1
если значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) равно значению "BY", то реквизит "Признак возможности ввоза радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства на территорию Республики Беларусь физическими лицами для личного пользования" (ctsdo:ImportPossibilityBelarusIndicator) должен быть заполнен
2
если значение реквизита "Код страны" (csdo:UnifiedCountryCode) не равно значению "BY", то реквизит "Признак возможности ввоза радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства на территорию Республики Беларусь физическими лицами для личного пользования" (ctsdo:ImportPossibilityBelarusIndicator) не заполняется
29. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.MSG.005), приведены в таблице 18.
Таблица 18
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос предложений о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.MSG.005)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) должен содержать дату и время, начиная с которых должны быть представлены предложения о включении сведений в единый реестр РЭС и ВЧУ
30. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.MSG.008), приведены в таблице 19.
Таблица 19
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации о дате и времени обновления единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.MSG.008)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) не заполняется

31. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.LL.02.MSG.010) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 20-кестеде келтірілген.
20-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен өзгертілген мәліметтерді сұрату" (P.LL.02.MSG.010) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзекті
етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
"Жаңарту күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі толтырылуға тиіс
32. "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді сұрату" (P.LL.02.MSG.013) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 21-кестеде келтірілген.
21-кесте
"РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді сұрату" (P.LL.02.MSG.013) хабарламасында берілетін "Жалпы ресурсты өзекті
етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымы
1
"Жаңарту күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінің мәліметтері солардан бастап ұсынылуға тиіс күн мен уақытты қамтуы керек
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 26 маусымдағы
№ 104 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде
кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін
қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың
интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін
пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мене құрылымдарының
СИПАТТАМАСЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 шешімі;

31. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.MSG.010), приведены в таблице 20.
Таблица 20
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос измененных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.MSG.010)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) должен быть заполнен
32. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.MSG.013), приведены в таблице 21.
Таблица 21
Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ" (P.LL.02.MSG.013)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) должен содержать дату и время, начиная с которых должны быть представлены сведения единого реестра РЭС и ВЧУ
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 26 июня 2018 г. № 104
Описание
форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";

Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің компоненттерін жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданады.
4. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымының сипаттамасы қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархия деңгейлері ескерілген толық деректемелік құрамы көрсетіле отырып, кесте нысанында келтіріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерінің (бұдан әрі – деректемелер) және деректер моделі элементтерінің бірмәнді сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгіленімі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" – деректемеге сәйкес келетін, деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендіргіші;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: міндеттілік (опциондық) және деректеменің ықтимал қайталануларының саны.
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталануға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n>1) қайталануға тиіс;
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..*– деректеме міндетті, кемінде n рет (n>1) қайталануға тиіс;
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен аспайтындай болып (n>1, m>1) қайталануға тиіс;
0..1 – деректеме опционды, қайталануға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционды, m реттен аспай (m>1) қайталануы мүмкін.
III. Негізгі ұғымдар

Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза (далее – интегрированная система).
4. Описание форматов и структур электронных документов и сведений приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия

8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"мүше мемлекет" – Одақтың мүшесі болып табылатын мемлекет;
"деректеме" – белгілі бір контексте бөлінбейтін болып есептелетін, электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі.
"Деректердің базистік моделі", "деректер моделі", "пән саласы деректерінің моделі", "пән саласы" және "электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" деген ұғымдар осы Сипаттамада Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесінде айқындалған мәндерде пайдаланылады.

8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"государство-член" – государство, являющееся членом Союза;
"реквизит" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.
Понятия "базисная модель данных", "модель данных", "модель данных предметной области", "предметная область" и "реестр структур электронных документов и сведений" используются в настоящем Описании в значениях, определенных Методикой анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов
в рамках Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 26 маусымдағы № 104 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июня 2018 г. № 104.

Осы Сипаттаманың 4, 7, 10 және 13-кестелерінде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 26 маусымдағы № 104 шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

В таблицах 4, 7, 10 и 13 настоящего Описания под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июня 2018 г. № 104.
IV. Структуры электронных документов и сведений

R.CT.LL.02.001
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізілімі
urn:EEC:R:CT:LL:02:Radio ElectronicDeviceRegister:v1.0.0
2.2
R.CT.LL.02.002
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізілімі мәліметтерді енгізу туралы шешім
urn:EEC:R:CT:LL:02:ConclusionRadioElectronicDevice Register:v1.0.0
Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары Кеден одағының сыртқы және өзара саудасының интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне (бұдан әрі – құрылымдар тізілімі) енгізуге жататын, осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, Одақ деректерінің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

R.CT.LL.02.001
единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
urn:EEC:R:CT:LL:02:Radio
ElectronicDeviceRegister:v1.0.0
2.2
R.CT.LL.02.002
решение о включении сведений в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
urn:EEC:R:CT:LL:02:ConclusionRadioElectronicDevice
Register:v1.0.0
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли Таможенного союза (далее – реестр структур).

1. Базистік модельдегі электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары
10. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама
2
Сәйкестендіргіш
R.006
3
Нұсқасы
Y.Y.Y
4
Анықтама
респонденттің сұрау салуды өңдеуінің нәтижесі туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түпкі элементі
ProcessingResultDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары құрылымдар тізіліміне енгізуге жататын, осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, Одақ деректерінің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

1. Структуры электронных документов и сведений в базисной модели
10. Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведено в таблице 2.
Таблица 2
Описание структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
уведомление о результате обработки
2
Идентификатор
R.006
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения о результате обработки запроса респондентом
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ProcessingResultDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ProcessingResultDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ProcessingResultDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур.

11. Импортталатын аттар кеңістіктері 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Импортталатын аттар кеңістіктері
р/с
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Импортталатын аттар кеңістіктеріндегі "Х.Х.Х" символдары құрылымдар тізіліміне енгізуге жататын, осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған Одақ деректерінің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:vX.X.X
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
csdo
Символы "X.X.X" в импортируемых пространствах имен соответствуют номеру версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур.

12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:EDocHeader)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Енгізілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарламасының коды
(csdo:InfEnvelopeCode)
жалпы процесс хабарламасының Кодтық белгіленімі
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:EDocCode)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) Кодтық белгіленімі
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:EDocId)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бір мәнді сәйкестендіретін символдардың жолы
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:EDocRefId)
осы электрондық құжат (мәліметтер) оған жауап ретінде қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты(csdo:EDocDateTime)
электрондық құжатты (мәліметтерді) құру күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:LanguageCode)
тілдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні мен уақыты
(csdo:EventDateTime)
мәліметтерді өңдеудің аяқталу күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
1

12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
дата и время окончания обработки сведений
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1

3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:ProcessingResultV2Code)
алынған электрондық құжатты (мәліметтерді) жалпы процеске қатысушының ақпараттық жүйесінің өңдеуі нәтижесінің кодтық белгіленімі
M.SDE.90014
csdo:ProcessingResultCodeV2Type (M.SDT.90006)
Электрондық құжаттар мен мәліметтерді өңдеу нәтижелерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні
1
4. Сипаттама
(csdo:DescriptionText)
мәліметтерді еркін түрде өңдеу нәтижесінің сипаттамасы
M.SDE.00002

3. Код результата обработки
(csdo:‌Processing‌Result‌V2‌Code)
кодовое обозначение результата обработки полученного электронного документа (сведений) информационной системой участника общего процесса
M.SDE.90014
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌V2‌Type (M.SDT.90006)
Значение кода в соответствии с классификатором результатов обработки электронных документов и сведений
1
4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
описание результата обработки сведений в произвольной форме
M.SDE.00002

csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең азұзындығы: 4000
0..1
13. "Жалпы процесті өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
"Жалпы процесті өзекті етудің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
жалпы процесті өзекті етудің жай-күйі
2
Сәйкестендіргіш
R.007
3
Нұсқасы
Y.Y.Y
4
Анықтама
жалпы процесті өзекті ету үшін мәліметтер
5
Пайдалану
жалпы ресурсты жаңарту күні мен уақытын сұрату және осы сұратуға жауап беру үшін, сондай-ақ жалпы ресурстан өзекті немесе толық (өзгертілген, жаңартылған) мәліметтерді сұрату үшін пайдаланылады
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
XML-құжаттың түпкі элементі
ResourceStatusDetails
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары аттарының кеңістіктеріндегі "Y.Y.Y" символдары құрылымдар тізіліміне енгізуге жататын, осы Сипаттамаға сәйкес электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының техникалық схемасын әзірлеу кезінде пайдаланылған, Одақ деректерінің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес айқындалатын электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.

csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
13. Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007) приведено в таблице 5.
Таблица 5
Описание структуры электронного документа (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
состояние актуализации общего ресурса
2
Идентификатор
R.007
3
Версия
Y.Y.Y
4
Определение
сведения для актуализации общего ресурса
5
Использование
используется для запроса даты и времени обновления общего ресурса и ответа на этот запрос, а также для запроса актуальных или полных (измененных, обновленных) сведений из общего ресурса
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:ResourceStatusDetails:vY.Y.Y
7
Корневой элемент XML-документа
ResourceStatusDetails
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_ResourceStatusDetails_vY.Y.Y.xsd
Символы "Y.Y.Y" в пространствах имен структур электронных документов и сведений соответствуют номеру версии структуры электронного документа (сведений), определяемой в соответствии с номером версии базисной модели данных Союза, использованной при разработке в соответствии с настоящим Описанием технической схемы структуры электронного документа (сведений), подлежащей включению в реестр структур.

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
0..1
3. Елдің коды
(csdo:UnifiedCountryCode)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, дерекқорға) мәліметтерді ұсынған елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListIdатрибуты)
коды соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең азұзындығы: 20
1

Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны, представившей сведения
в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода
в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора),
в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов,
не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1

2. Пән саласындағы электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымы
16. "Радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізілімі" (R.СТ.LL.02.001) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 8-кестеде келтірілген.
8-кесте
"Радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізілімі" (R.СТ.LL.02.001) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізілімі
2
Сәйкестендіргіш
R.СТ.LL.02.001
3
Нұсқасы
1.0.0
4
Анықтама
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміне енгізілген радиоэлектрондық құралдар және жоғары жиілікті құрылғылар, оның ішінде кіріктірілгендері не басқа тауарлардың құрамына кіретіндері туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:CT:LL:02:RadioElectronicDeviceRegister: v1.0.0
7
XML-құжаттың түпкі элементі
RadioElectronicDeviceRegister
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_CT_LL_02_RadioElectronicDeviceRegister_v1.0.0.xsd

2. Структуры электронных документов и сведений в предметной области
16. Описание структуры электронного документа (сведений) "Единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств" (R.CT.LL.02.001) приведено в таблице 8.
Таблица 8
Описание структуры электронного документа (сведений) "Единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств" (R.CT.LL.02.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
2
Идентификатор
R.CT.LL.02.001
3
Версия
1.0.0
4
Определение
сведения о радиоэлектронных средствах и высокочастотных устройствах, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, включенных в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:CT:LL:02:RadioElectronicDeviceRegister:
v1.0.0
7
Корневой элемент XML-документа
RadioElectronicDeviceRegister
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_CT_LL_02_RadioElectronicDeviceRegister_v1.0.0.xsd

18. "Радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізілімі" (R.СТ.LL.02.001) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 10-кестеде келтірілген.
10-кесте
"Радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізілімі" (R.СТ.LL.02.001) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы (ccdo:EDocHeader)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Енгізілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
Жалпы процесс хабарламасының коды (csdo:InfEnvelopeCode)
жалпы процесс хабарламасының кодтық белгіленімі
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды (csdo:EDocCode)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленімі
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні. Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocId)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бір мәнді сәйкестендіретін символдардың жолы
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocRefId)
осы электрондық құжат (мәліметтер) оған жауап ретінде қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты (csdo:EDocDateTime)
электрондық құжатты (мәліметтерді) құру күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
1
1.6. Тілдің коды (csdo:LanguageCode)
тілдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
ISO 639-1 сәйкес тілдің екі әріптік коды.
Шаблон: [a-z]{2}
00..1
2. Радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізілімінің объектісі (ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetails)
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізілімінің объектісі туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00146
ctcdo:RadioElectronicDeviceRegistryDetailsType (M.CT.CDT.00123)
Енгізілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*

18. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств" (R.CT.LL.02.001) приведен в таблице 10.
Таблица 10
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств" (R.CT.LL.02.001)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:‌EDoc‌Header)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:‌Language‌Code)
кодовое обозначение языка
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии с ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Объект единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
(ctcdo:‌Radio‌Electronic‌Device‌Registry‌Details)
сведения об объекте единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
M.CT.CDE.00146
ctcdo:‌Radio‌Electronic‌Device‌Registry‌Details‌Type (M.CT.CDT.00123)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

2.1. Радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміндегі жазбаның нөмірі (ctsdo:RadioElectronicDeviceRecordId)
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміндегі жазбаның тіркеу нөмірі
M.CT.SDE.00178
ctsdo:RadioElectronicDeviceRecordIdType (M.CT.SDT.00087)
Жолдың үзілуі символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Шаблон: [A-Z]{2}[0-9]{10}
0..1
2.2. Бастапқы күні (csdo:StartDate)
радиоэлектрондық құралды немесе жоғары жиілікті құрылғыны радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміне енгізу күні
M.SDE.00073
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнінің белгіленуі
0..1
2.3. Соңғы күні (csdo:EndDate)
радиоэлектрондық құралды немесе жоғары жиілікті құрылғыны радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізілімінен алып тастау күні
M.SDE.00074
bdt:DateType (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнінің белгіленуі
0..1
2.4. Радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстың нөмірі (ctsdo:PropositionInclusionRadioElectronicDeviceId)
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсыныстың тіркеу нөмірі
M.CT.SDE.00231
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең азұзындығы: 20
0..1
2.5. Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізуді ұсынған мүше мемлекеттің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListIdатрибуты)
коды соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең аз ұзындығы: 20
1
2.6. Мәртебенің коды (csdo:StatusCode)
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміндегі объекті мәртебесінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00130
csdo:StatusCodeType (M.SDT.00040)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең аз ұзындығы: 3
1
2.7. Радиоэлектрондық құрал немесе жоғары жиілікті құрылғы туралы мәліметтер
(ctcdo:RadioElectronicDeviceDetails)
радиоэлектрондық құрал немесе жоғары жиілікті құрылғы, оның ішінде кіріктірілгені не басқа тауарлардың құрамына кіретіндері туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00147
ctcdo:RadioElectronicDeviceDetailsType (M.CT.CDT.00124)
Енгізілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1

2.1. Номер записи в едином реестре радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
(ctsdo:‌Radio‌Electronic‌Device‌Record‌Id)
регистрационный номер записи в едином реестре радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
M.CT.SDE.00178
ctsdo:‌Radio‌Electronic‌Device‌Record‌Id‌Type (M.CT.SDT.00087)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки.
Шаблон: [A-Z]{2}[0-9]{10}
0..1
2.2. Начальная дата
(csdo:‌Start‌Date)
дата включения радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
M.SDE.00073
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.3. Конечная дата
(csdo:‌End‌Date)
дата исключения радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства из единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
M.SDE.00074
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.4. Номер предложения о включении сведений в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
(ctsdo:‌Proposition‌Inclusion‌Radio‌Electronic‌Device‌Id)
регистрационный номер предложения о включении сведений в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
M.CT.SDE.00231
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
2.5. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение государства-члена, предложившего включение сведений в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.6. Код статуса
(csdo:‌Status‌Code)
кодовое обозначение статуса объекта в едином реестре радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
M.SDE.00130
csdo:‌Status‌Code‌Type (M.SDT.00040)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 3
1
2.7. Сведения о радиоэлектронном средстве или высокочастотном устройстве
(ctcdo:‌Radio‌Electronic‌Device‌Details)
сведения о радиоэлектронном средстве или высокочастотном устройстве, в том числе встроенном либо входящем в состав других товаров
M.CT.CDE.00147
ctcdo:‌Radio‌Electronic‌Device‌Details‌Type (M.CT.CDT.00124)
Определяется областями значений вложенных элементов
1

2.7.1. Радиоэлектрондық құралдың немесе жоғары жиілікті құрылғының атауы және типі
(ctsdo:RadioElectronicDeviceKindName)
радиоэлектрондық құралдың немесе жоғары жиілікті құрылғының атауы және типі
M.CT.SDE.00193
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
1..*
2.7.2. Тауар моделінің атауы (ctsdo:GoodsModelName)
радиоэлектрондық құрал немесе жоғары жиілікті құрылғы моделінің атауы
M.CT.SDE.00088
csdo:Name250Type (M.SDT.00068)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 250
1..*
2.7.3. Радиожиілік (радиожиіліктер жолағы, радиожиілікті арна) туралы мәліметтер
(ctcdo:RadioFrequencyChannelDetails)
радиожиілік (радиожиіліктер жолағы, радиожиілікті арна) туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00148
ctcdo:RadioFrequencyChannelDetailsType (M.CT.CDT.00125)
Енгізілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Радиожиіліктің (радиожиіліктер жолағының, радиожиілікті арнаның) реттік нөмірі
(ctsdo:RadioFrequencyChannelOrdinal)
радиожиіліктің (радиожиіліктер жолағының, радиожиілікті арнаның) реттік нөмірі
M.CT.SDE.00236
csdo:Ordinal3Type (M.SDT.00105)
Есептеудің ондық жүйесіндегі тұтас теріс емес сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
1
*.2. Радиожиілік
(ctsdo:RadioFrequencyMeasure)
радиожиіліктің мәні
M.CT.SDE.00237
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.3. Радиожиіліктер жолағының (радиожиілікті арнаның) ең төменгі мәні
(ctsdo:MinRadioFrequencyMeasure)
радиожиіліктер жолағының (радиожиілікті арнаның) ең төменгі мәні
M.CT.SDE.00238
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.4.  Радиожиіліктер жолағының (радиожиілікті арнаның) ең жоғарғы мәні
(ctsdo :MaxRadioFrequencyMeasure)
радиожиіліктер жолағының (радиожиілікті арнаның) ең жоғарғы мәні
M.CT.SDE.00239
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.5. Радиожиіліктің номиналды мәні (ctsdo:NominalRadioFrequencyMeasure)
радиожиіліктің номиналды мәні
M.CT.SDE.00240
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп. саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.6. Радиожиіліктің номиналды мәнінен ауытқудың мәні
(ctsdo:DeviationRadioFrequencyMeasure)
радиожиіліктің номиналды мәнінен ауытқудың мәні
M.CT.SDE.00241
csdo:PhysicalMeasureType (M.SDT.00095)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1

2.7.1. Наименование и тип радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства
(ctsdo:‌Radio‌Electronic‌Device‌Kind‌Name)
наименование и тип радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства
M.CT.SDE.00193
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
1..*
2.7.2. Наименование модели товара
(ctsdo:‌Goods‌Model‌Name)
наименование модели радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства
M.CT.SDE.00088
csdo:‌Name250‌Type (M.SDT.00068)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
1..*
2.7.3. Сведения о радиочастоте (полосе радиочастот, радиочастотном канале)
(ctcdo:‌Radio‌Frequency‌Channel‌Details)
сведения о радиочастоте (полосе радиочастот, радиочастотном канале)
M.CT.CDE.00148
ctcdo:‌Radio‌Frequency‌Channel‌Details‌Type (M.CT.CDT.00125)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Порядковый номер радиочастоты (полосы радиочастот, радиочастотного канала)
(ctsdo:‌Radio‌Frequency‌Channel‌Ordinal)
порядковый номер радиочастоты (полосы радиочастот, радиочастотного канала)
M.CT.SDE.00236
csdo:‌Ordinal3‌Type (M.SDT.00105)
Целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
1
*.2. Радиочастота
(ctsdo:‌Radio‌Frequency‌Measure)
значение радиочастоты
M.CT.SDE.00237
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.3. Минимальное значение полосы радиочастот (радиочастотного канала)
(ctsdo:‌Min‌Radio‌Frequency‌Measure)
минимальное значение полосы радиочастот (радиочастотного канала)
M.CT.SDE.00238
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.4. Максимальное значение полосы радиочастот (радиочастотного канала)
(ctsdo:‌Max‌Radio‌Frequency‌Measure)
максимальное значение полосы радиочастот (радиочастотного канала)
M.CT.SDE.00239
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.5. Номинальное значение радиочастоты
(ctsdo:‌Nominal‌Radio‌Frequency‌Measure)
номинальное значение радиочастоты
M.CT.SDE.00240
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
*.6. Значение отклонения от номинального значения радиочастоты
(ctsdo:‌Deviation‌Radio‌Frequency‌Measure)
значение отклонения от номинального значения радиочастоты
M.CT.SDE.00241
csdo:‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00095)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1

2.7.4. Қуаты (ctsdo:TransmitterPowerMeasure)
таратқыштың шығу қуаты
M.CT.SDE.00181
csdo:UnifiedPhysicalMeasureType (M.SDT.00122)
Есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп. саны: 6
0..1
а) өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленімі
csdo:MeasurementUnitCodeType (M.SDT.00074)
Әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) сыныптауыштың сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірліктері сыныптауышының сәйкестендіргіші
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.7.5. Радиоэлектрондық құралды немесе жоғары жиілікті құрылғыны жасап шығарушы
(ctcdo:RadioElectonicDeviceManufacturerDetails)
радиоэлектрондық құралды немесе жоғары жиілікті құрылғыны жасап шығарушы туралы мәліметтер
M.CT.CDE.00149
ccdo:BusinessEntityDetailsType (M.CDT.00061)
Енгізілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)
шаруашылық жүргізуші субъектіні тіркеген елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListIdатрибуты)
коды соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.2. Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы (csdo:BusinessEntityName)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе шаруашылық қызметті жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00187
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.3. Шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы (csdo:BusinessEntityBriefName)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе шаруашылық қызметті жүргізетін жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00188
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo:BusinessEntityTypeCode)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленімі
M.SDE.00023

2.7.4. Мощность
(ctsdo:‌Transmitter‌Power‌Measure)
выходная мощность передатчика
M.CT.SDE.00181
csdo:‌Unified‌Physical‌Measure‌Type (M.SDT.00122)
Число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
csdo:‌Measurement‌Unit‌Code‌Type (M.SDT.00074)
Буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
1
б) идентификатор классификатора
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.7.5. Изготовитель радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства
(ctcdo:‌Radio‌Electonic‌Device‌Manufacturer‌Details)
сведения об изготовителе радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства
M.CT.CDE.00149
ccdo:‌Business‌Entity‌Details‌Type (M.CDT.00061)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации хозяйствующего субъекта
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.2. Наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00187
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3. Краткое наименование хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица, ведущего хозяйственную деятельность
M.SDE.00188
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023

csdo:UnifiedCode20Type (M.SDT.00140)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListIdатрибуты)
коды соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы (csdo:BusinessEntityTypeName)
шаруашылық жүргізуші субъекті тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 300
0..1
*.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген, тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
csdo:BusinessEntityIdType (M.SDT.00157)
Қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
а) сәйкестендіру әдісі (kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
csdo:BusinessEntityIdKindIdType (M.SDT.00158)
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістері анықтамалығынан алынған сәйкестендіргіш мәні
1
*.7. Бірегей сәйкестендіру кедендік нөмірі (csdo:UniqueCustomsNumberId)
шаруашылық жүргізуші субъектінің кедендік бақылау мақсаттарына арналған бірегей сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00135
csdo:UniqueCustomsNumberIdType (M.SDT.00089)
Қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)
шаруашылық жүргізуші субъектінің салық төлеушіні тіркеген елдің салық төлеушілері тізіліміндегі сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Салық төлеушіні тіркеген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіш мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.9. Есепке қою себептерінің коды (csdo:TaxRegistrationReasonCode)
шаруашылық жүргізуші субъектіні Ресей Федерациясында салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:TaxRegistrationReasonCodeType (M.SDT.00030)
Қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.10. Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)
шаруашылық жүргізуші субъектінің мекенжайы
M.CDE.00058
ccdo:SubjectAddressDetailsType (M.CDT.00064)
Енгізілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.10.1. Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)
мекенжай түрінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00192
csdo:AddressKindCodeType (M.SDT.00162)
Мекенжайлар түрлерінің сыныптауышына сәйкес код мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1

csdo:‌Unified‌Code20‌Type (M.SDT.00140)
Значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Type (M.SDT.00157)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
csdo:‌Business‌Entity‌Id‌Kind‌Id‌Type (M.SDT.00158)
Значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов
1
*.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id)
уникальный идентификационный номер хозяйствующего субъекта, предназначенный для целей таможенного контроля
M.SDE.00135
csdo:‌Unique‌Customs‌Number‌Id‌Type (M.SDT.00089)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор хозяйствующего субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки хозяйствующего субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.10. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес хозяйствующего субъекта
M.CDE.00058
ccdo:‌Subject‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00064)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.10.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
csdo:‌Address‌Kind‌Code‌Type (M.SDT.00162)
Значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1

*.10.2. Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListIdатрибуты)
коды соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
*.10.3. Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 17
0..1
*.10.4. Өңір (csdo:RegionName)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.5. Аудан (csdo:DistrictName)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.6. Қала (csdo:CityName)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.7. Елді мекен (csdo:SettlementName)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.8. Көше (csdo:StreetName)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.10.9. Үйдің нөмірі (csdo:BuildingNumberId)
үйдің, корпустың, құрылысжайдың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 50
0..1
*.10.10. Үй-жайдың нөмірі (csdo:RoomNumberId)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.10.11. Пошталық индекс (csdo:PostCode)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.

*.10.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
*.10.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
0..1
*.10.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.10.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
0..1
*.10.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.10.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.

Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.10.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11. Байланысу деректемесі (ccdo:CommunicationDetails)
шаруашылық жүргізуші субъектінің байланысу деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:CommunicationDetailsType (M.CDT.00003)
Енгізілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.11.1. Байланыс түрінің коды (csdo:CommunicationChannelCode)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгіленімі
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeV2Type (M.SDT.00163)
Байланыс түрлерінің сыныптауышына сәйкес код мәні.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
0..1
*.11.2. Байланыс түрінің атауы (csdo:CommunicationChannelName)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 120
0..1
*.11.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo:CommunicationChannelId)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдар реттілігі (телефон, факс, электрондық пошта және т.б. нөмірін көрсету)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 1000
1..*
2.7.6. Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)
радиоэлектрондық құралды немесе жоғары жиілікті құрылғыны жасап шығарушы елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListIdатрибуты)
коды соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
2.7.7. Ескертпе (csdo:NoteText)
қосымша техникалық ақпарат
M.SDE.00076
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..1
2.8. Жеке тұлғалардың жеке пайдалану үшін Беларусь Республикасының аумағына радиоэлектрондық құралды немесе жоғары жиілікті құрылғыны әкелу мүмкіндігінің белгісі
(ctsdo:ImportPossibilityBelarusIndicator)
жеке тұлғалардың жеке пайдалану үшін Беларусь Республикасының аумағына радиоэлектрондық құралды немесе жоғары жиілікті құрылғыны әкелу мүмкіндігін айқындайтын белгі:
1 – әкелінуі мүмкін,
0 – әкелу мүмкін емес
M.CT.SDE.00184
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1

Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.10.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит хозяйствующего субъекта
M.CDE.00003
ccdo:‌Communication‌Details‌Type (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.11.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:‌Communication‌Channel‌Code‌V2‌Type (M.SDT.00163)
Значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.11.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:‌Communication‌Channel‌Id‌Type (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
2.7.6. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны изготовления радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
0..*
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
2.7.7. Примечание
(csdo:‌Note‌Text)
дополнительная техническая информация
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.8. Признак возможности ввоза радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства на территорию Республики Беларусь физическими лицами для личного пользования
(ctsdo:‌Import‌Possibility‌Belarus‌Indicator)
признак, определяющий возможность ввоза радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства на территорию Республики Беларусь физическими лицами для личного пользования:
1 – ввоз возможен,
0 – ввоз невозможен
M.CT.SDE.00184
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1

2.9. Сипаттама (csdo:DescriptionText)
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алып тастау себебінің сипаттамасы
M.SDE.00002
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..*
2.10. Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамасы
(ccdo:ResourceItemStatusDetails)
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізілімінің жазбасы туралы технологиялық мәліметтер жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:ResourceItemStatusDetailsType (M.CDT.00033)
Енгізілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
2.10.1. Қолданылу кезеңі (ccdo:ValidityPeriodDetails)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, дерекқор) жазбасының қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Енгізілген элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күн мен уақыт (csdo:StartDateTime)
бастапқы күн мен уақыт
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
0..1
*.2. Соңғы күн мен уақыт (csdo:EndDateTime)
соңғы күн мен уақыт
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
0..1

2.9. Описание
(csdo:DescriptionText)
описание причины исключения сведений из единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
M.SDE.00002
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
2.10. Технологические характеристики записи общего ресурса
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
совокупность технологических сведений о записи единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
2.10.1. Период действия
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
начальная дата и время
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:‌End‌Date‌Time)
конечная дата и время
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1

2.10.2. Жаңарту күні мен уақыты (csdo:UpdateDateTime)
жалпы ресурстың (тізілімнің, тізбенің, дерекқордың) жазбасын жаңарту күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгіленуі
0..1
19. "Радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы шешім" (R.CT.LL.02.002) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы 11-кестеде келтірілген.
11-кесте
"Радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы шешім" (R.CT.LL.02.002) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының сипаттамасы
р/с
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Аты
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы шешім
2
Сәйкестендіргіш
R.CT.LL.02.002
3
Нұсқасы
1.0.0
4
Анықтама
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы ұсынысқа Одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органының шешімі туралы мәліметтер
5
Пайдалану
6
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:R:CT:LL:02:ConclusionRadioElectronicDevice Register:v1.0.0
7
XML-құжаттың түпкі элементі
ConclusionRadioElectronicDeviceRegister
8
XML-схема файлының аты
EEC_R_CT_LL_02_ConclusionRadioElectronicDevice Register_v1.0.0.xsd

2.10.2. Дата и время обновления
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
19. Описание структуры электронного документа (сведений) "Решение о включении сведений в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств" (R.CT.LL.02.002) приведено в таблице 11.
Таблица 11
Описание структуры электронного документа (сведений) "Решение о включении сведений в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств" (R.CT.LL.02.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Имя
решение о включении сведений в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
2
Идентификатор
R.CT.LL.02.002
3
Версия
1.0.0
4
Определение
сведения о решении уполномоченного органа государства – члена Союза на предложение о включении сведений в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
5
Использование
6
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:R:CT:LL:02:ConclusionRadioElectronicDevice
Register:v1.0.0
7
Корневой элемент XML-документа
ConclusionRadioElectronicDeviceRegister
8
Имя файла XML-схемы
EEC_R_CT_LL_02_ConclusionRadioElectronicDevice
Register_v1.0.0.xsd

csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
3. Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы шешімді ұсынған мүше мемлекеттің кодтық белгіленімі
M.SDE.00162
csdo:UnifiedCountryCodeType (M.SDT.00112)
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріптік кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListIdатрибуты)
коды соған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
csdo:ReferenceDataIdType (M.SDT.00091)
Жолдың үзілуі (#xA)және табуляция (#x9) символдарын қамтымайтын қалыпқа келтірілген cимволдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 20
1
4. Жеке тұлғалардың жеке пайдалану үшін Беларусь Республикасының аумағына радиоэлектрондық құралды немесе жоғары жиілікті құрылғыны әкелу мүмкіндігінің белгісі (ctsdo:ImportPossibilityBelarusIndicator)
жеке тұлғалардың жеке пайдалану үшін Беларусь Республикасының аумағына радиоэлектрондық құралды немесе жоғары жиілікті құрылғыны әкелу мүмкіндігін айқындайтын белгі:
1 – әкелінуі мүмкін,
0 – әкелу мүмкін емес
M.CT.SDE.00184
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
0..1
5. Радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміне радиоэлектрондық құрал немесе жоғары жиілікті құрылғы туралы мәліметтерді енгізу туралы ұсыныспен келісу белгісі (ctsdo:ConclusionRadioElectronicDeviceRegisterAcceptIndicator)
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың бірыңғай тізіліміне радиоэлектрондық құрал немесе жоғары жиілікті құрылғы туралы мәліметтерді енгізу туралы ұсыныспен мүше мемлекеттің келісуін айқындайтын белгі:
1 – келісім берілді;
0 – келісім берілген жоқ
M.CT.SDE.00200
bdt:IndicatorType (M.BDT.00013)
Екі мәннің біреуі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
1
6. Ескертпе (csdo:NoteText)
қосымша түсіндірме мәтін
M.SDE.00076
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең аз ұзындығы: 1.
Ең көп ұзындығы: 4000
0..*
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 26 маусымдағы
№ 104 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген
радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде
кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін
қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесіне қосылу
ТӘРТІБІ
І. Жалпы ережелер

csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение государства-члена, представившего решение о включении сведений в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
M.SDE.00162
csdo:‌Unified‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00112)
Значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
csdo:‌Reference‌Data‌Id‌Type (M.SDT.00091)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
1
4. Признак возможности ввоза радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства на территорию Республики Беларусь физическими лицами для личного пользования
(ctsdo:‌Import‌Possibility‌Belarus‌Indicator)
признак, определяющий возможность ввоза радиоэлектронного средства или высокочастотного устройства на территорию Республики Беларусь физическими лицами для личного пользования:
1 – ввоз возможен,
0 – ввоз невозможен
M.CT.SDE.00184
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
0..1
5. Признак согласия с предложением о включении сведений о радиоэлектронном средстве или высокочастотном устройстве в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
(ctsdo:‌Conclusion‌Radio‌Electronic‌Device‌Register‌Accept‌Indicator)
признак, определяющий согласие государства-члена с предложением о включении сведений о радиоэлектронном средстве или высокочастотном устройстве в единый реестр радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств:
1 – согласие дано;
0 – согласие не дано
M.CT.SDE.00200
bdt:‌Indicator‌Type (M.BDT.00013)
Одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
1
6. Примечание
(csdo:‌Note‌Text)
дополнительный поясняющий текст
M.SDE.00076
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..*
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 26 июня 2018 г. № 104
Порядок
присоединения к общему процессу "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза"
I. Общие положения

1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 Шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде деректерді электрондық алмасу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 5 Шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ортақ процестер тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 Шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 Шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде Жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 Шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзара іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасу туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 Шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" (P.LL.02) жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) жаңа қатысушының қосылуы кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Тәртіпте айқындалған рәсімдерді өзара іс-қимылға қатысушы жалпы процеске жаңа қатысушының қосылуы кезінде бір мезетте не белгілі бір уақыт кезеңі бойында орындайды.
ІІІ. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар мен ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағында көзделген техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;

1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 января 2015 г. № 5 "Об утверждении Правил электронного обмена данными в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 г. № 30 "О мерах нетарифного регулирования";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125 "Об утверждении Положения об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к информационному взаимодействию при присоединении нового участника к общему процессу "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза" (P.LL.02) (далее – общий процесс).
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются участником взаимодействия одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом Союзе от 29 мая 2014 года);

"жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 Шешімінің 1-тармағында көрсетілген, технологиялық құжаттардың үлгілік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 26 маусымдағы № 104 Шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мәндерде қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындауы кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
р/р
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
жалпы процеске қосылады, қажетті анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алады және үйлесімді етеді, РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен мәліметтерді алады
Одаққа мүше мемлекеттің ұсыныс беруші уәкілетті органы (P.LL.02.ACT.001);
Одаққа мүше мемлекеттің мәліметтерді сұратушы уәкілетті органы (P.LL.02.ACT.002)
2
Әкімші
жалпы процеске қосылатын қатысушыға Еуразиялық экономикалық комиссия қабылдайтын (бекітетін) анықтамалықтар мен сыныптауыштарға қол жеткізу мүмкіндігін береді, сондай-ақ РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен өзекті мәліметтерді ұсынады
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
V. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
6. Жалпы процеске қосылу рәсімін орындағанға дейін жалпы процеске қосылатын қатысушы жалпы процесті іске асыру және ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін қажетті, интеграцияланған жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын белгілі бір құжаттардың талаптарын, сондай-ақ ұлттық сегмент шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды, оның ішінде, егер мұндай қосу бұрын жүзеге асырылмаған болса, жалпы процеске қосылатын қатысушының ақпараттық жүйесін Одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі – мүше мемлекет) ұлттық сегментіне қосуды регламенттейтін мүше мемлекет заңнамасының талаптарын орындауға тиіс.

"технологические документы, регламентирующие информационное взаимодействие при реализации общего процесса" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных пунктом 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июня 2018 г. № 104 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
присоединяется к общему процессу, получает и синхронизирует необходимые справочники и классификаторы, получает сведения из единого реестра РЭС и ВЧУ
уполномоченный орган государства – члена Союза, представляющий предложение
(P.LL.02.ACT.001);
уполномоченный орган государства – члена Союза, запрашивающий сведения
(P.LL.02.ACT.002)
2
Администратор
предоставляет присоединяющемуся участнику общего процесса доступ к справочникам и классификаторам, принимаемым (утверждаемым) Евразийской экономической комиссией, а также представляет актуальные сведения из единого реестра РЭС и ВЧУ
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
V. Описание процедуры присоединения
6. До выполнения процедуры присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены необходимые для реализации общего процесса и обеспечения информационного взаимодействия требования, определенные документами, применяемыми при обеспечении функционирования интегрированной системы, а также требования законодательства государства – члена Союза (далее – государство-член), регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента, в том числе подключение информационной системы присоединяющегося участника общего процесса к национальному сегменту государства-члена, если такое подключение не было осуществлено ранее.

7. Жалпы процеске қосылуы рәсімін орындау мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
а) жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органын тағайындау және Еуразиялық экономикалық комиссияға ол жөнінде мәліметтер ұсыну;
б) Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының VII бөлімінде көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштар ақпаратын сәйкестендіру;
в) жалпы процеске қосылатын қатысушының РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен өзекті мәліметтерді алуы.
8. РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімінен алынатын өзекті мәліметтерді әкімші құрылымы мен деректемелік құрамы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 26 маусымдағы № 104 Шешімімен бекітілген "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге рұқсат етілген радиоэлектрондық құралдардың және жоғары жиілікті құрылғылардың, оның ішінде кіріктірілгендерінің не басқа тауарлардың құрамына кіретіндерінің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу" жалпы процесін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер форматтарының және құрылымдарының сипаттамасында келтірілген "РЭҚ және ЖЖҚ бірыңғай тізілімі" (R.CT.LL.02.001) электрондық құжатының құрылымына сәйкес келетін ХМL-құжаты түрінде ұсынады.
9. Талаптарды сақтаған және іс-қимылдарды осы Тәртіптің 6 – 8-тармақтарына сәйкес табысты орындаған жағдайда жалпы процеске қосылатын қатысушы мен әкімші арасындағы кейіннен мәліметтер алмасу жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады.

7. Выполнение процедуры присоединения к общему процессу осуществляется в следующем порядке:
а) назначение уполномоченного органа государства-члена, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса, и представление сведений об этом в Евразийскую экономическую комиссию;
б) синхронизация информации справочников и классификаторов, указанных в разделе VII Правил информационного взаимодействия;
в) получение присоединяющимся участником общего процесса актуальных сведений из единого реестра РЭС и ВЧУ.
8. Актуальные сведения из единого реестра РЭС и ВЧУ представляются администратором в виде XML-документа, структура и реквизитный состав которого соответствуют структуре электронного документа "Единый реестр РЭС и ВЧУ" (R.CT.LL.02.001), приведенной в Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса "Формирование и ведение единого реестра радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, разрешенных для ввоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза", утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июня 2018 г. № 104.
9. При условии соблюдения требований и успешном выполнении действий в соответствии с пунктами 6 – 8 настоящего Порядка последующий обмен сведениями между присоединяющимся участником общего процесса и администратором осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса.