"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларындағы өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін іске асыру қағидаларын бекіту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 7 қыркүйектегі № 148 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберiндегi ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара iс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 9 және 11-тармақтарын іске асыру мақсатында және оның 30-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларындағы өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін іске асыру қағидалары бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 7 қыркүйектегі
№ 148 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларындағы өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін іске асыру ҚАҒИДАЛАРЫ
І. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларындағы өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін (бұдан әрі тиісінше – Одақ, жалпы процесс) іске асыруға қойылатын талаптарды, сондай-ақ Одаққа мүше мемлекеттердің өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті органдары (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттер, уәкілетті органдар) және Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) жалпы процесті іске асыру кезінде жүзеге асыратын функцияларды, жалпы процеске қатысушылар арасында мәліметтермен алмасу тәртібін және жалпы процеске қатысушылар беретін және жалпы процесті іске асыру кезінде Одақтың ақпараттық порталына орналастыруға жататын мәліметтердің құрамын айқындайды.
2. Жалпы процесті іске асыру Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестер тізбесінің 38-тармағында көзделген.
3. Осы Қағидаларда пайдаланылатын ұғымдар 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартта, Одақ органдарының Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құру және дамыту және өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы мәселелер жөніндегі актілерінде айқындалған мәндерде қолданылады.
ІІ. Қолданылу саласы
4. Осы Қағидалар мүше мемлекеттердің өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласында ақпараттық алмасу кезінде өлшемдер нәтижелерінің және өнімнің Одақтың техникалық регламенттерінің және өнімнің сандық көрсеткіштері өлшемдерінің талаптарына сәйкестігін бағалау (растау) нәтижелерінің салыстырмалылығын қамтамасыз етуге бағытталған жұмыстар туралы мәліметтерге қолданылады.
ІІІ. Мақсатты мен міндеттері
5. Жалпы процесті іске асырудың мақсаты мүше мемлекеттер өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы келісілген саясатты жүргізу кезінде олардың өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы ақпараттық өзара іс-қимылын оңтайландыру болып табылады.
6. Мақсатқа қол жеткізу:
а) Одақ шеңберінде өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстарды (бұдан әрі – жұмыстар) орындау кезінде уәкілетті органдардың өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы келісілген саясатты жүргізу кезінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарымен, азаматтарымен, шаруашылық жүргізуші субъектілерімен және мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдарымен ақпараттық өзара іс-қимылының тиімділігін арттыру;
б) мүше мемлекеттердің өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы заңнамасының талаптарын ескере отырып, мүше мемлекеттердің азаматтары, шаруашылық жүргізуші субъектілері, мемлекеттік билік органдары және уәкілетті органдар үшін өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы өзекті және сенімді мәліметтерге қол жеткізуін арттыру есебінен қамтамасыз етіледі.
7. Жалпы процесті іске асырудың тиімділігіне мониторингті және бағалауды Комиссия мынадай интегралдық көрсеткіштерді:
а) пайдаланушы көрсеткен кезең ішінде Одақтың ақпараттық порталында жарияланған мәліметтерге сұрау салулардың (мәліметтер түрлері көрсетілген) санын;
б) пайдаланушы көрсеткен кезең ішінде мүше мемлекеттердің өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы ақпараттық қорлардан (бұдан әрі – мүше мемлекеттердің ақпараттық қорлары) жедел мәліметтер беруге Одақтың ақпараттық порталының құралдарымен жіберілген сұрау салулардың (сұрау салудың түрі және сұрау салу жолданған мүше мемлекет көрсетілген) санын;
в) пайдаланушы көрсеткен кезең ішіндегі жұмыстардың нәтижелерін өзара тануды жүзеге асыру шеңберінде осы Қағидалардың 25-тармағына сәйкес қосымша мәліметтер ұсынылған (жұмыстың түрі және осындай сұрау салудың бастамашысы және (немесе) адресаты болып табылған мүше мемлекет көрсетілген) орташа уақытты талдау негізінде жүзеге асырады.
IV. Жалпы процеске қатысушылар

Евразийской экономической комиссии
от 7 сентября 2018 г. № 148
Правила
реализации общего процесса "Обеспечения обмена сведениями в области обеспечения единства измерений, содержащимися в информационных фондах государств – членов Евразийского экономического союза"
I. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют требования к реализации общего процесса "Обеспечение обмена сведениями в области обеспечения единства измерений, содержащимися в информационных фондах государств – членов Евразийского экономического союза" в рамках Евразийского экономического союза (далее соответственно – общий процесс, Союз), а также функции, осуществляемые при реализации общего процесса уполномоченными органами в области обеспечения единства измерений государств – членов Союза (далее соответственно – уполномоченные органы, государства-члены) и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия), порядок обмена сведениями между участниками общего процесса и состав сведений, передаваемых участниками общего процесса и подлежащих размещению на информационном портале Союза при реализации общего процесса.
2. Реализация общего процесса предусмотрена пунктом 38 перечня общих процессов в рамках Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29.
3. Понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, актами органов Союза по вопросам создания и развития интегрированной информационной системы Союза (далее – интегрированная система) и в области обеспечения единства измерений.
II. Область применения
4. Настоящие Правила распространяются на сведения о работах, направленных на обеспечение сопоставимости результатов измерений
и результатов оценки (подтверждения) соответствия продукции требованиям технических регламентов Союза и измерений количественных показателей продукции, при информационном обмене государств-членов в области обеспечения единства измерений.
III. Цели и задачи
5. Целью реализации общего процесса является оптимизация информационного взаимодействия государств-членов в области обеспечения единства измерений при проведении ими согласованной политики в области обеспечения единства измерений.
6. Достижение цели обеспечивается за счет:
а) повышения эффективности информационного взаимодействия уполномоченных органов при проведении согласованной политики в области обеспечения единства измерений с уполномоченными органами, гражданами государств-членов, хозяйствующими субъектами и органами государственной власти государств-членов при выполнении работ в области обеспечения единства измерений в рамках Союза (далее – работы);
б) повышения доступности для граждан, хозяйствующих субъектов, органов государственной власти государств-членов и уполномоченных органов актуальных и достоверных сведений в области обеспечения единства измерений с учетом требований законодательства государств-членов в области обеспечения единства измерений.
7. Мониторинг и оценка эффективности реализации общего процесса осуществляются Комиссией на основании анализа следующих интегральных показателей:
а) количество запросов к опубликованным на информационном портале Союза сведениям за период, указанный пользователем (с указанием видов сведений);
б) количество направленных средствами информационного портала Союза запросов на оперативное предоставление сведений из информационных фондов в области обеспечения единства измерений государств-членов (далее – информационные фонды государств-членов) за период, указанный пользователем (с указанием вида запроса и государства-члена, которому адресован запрос);
в) среднее время предоставления дополнительных сведений в соответствии с пунктом 25 настоящих Правил в рамках осуществления взаимного признания результатов работ за период, указанный пользователем (с указанием вида работы и государства-членов, являющегося инициатором и (или) адресатом такого запроса).
IV. Участники общего процесса

8. Мыналар:
а) уәкілетті органдар;
б) Комиссия;
в) дара кәсіпкерлер ретінде тіркелген, жұмыстарды орындаушылар болып табылатын заңды тұлғалар және жеке тұлғалар;
г) мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларынан мәліметтер алуға мүдделі мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдары, заңды тұлғалар, оның ішінде жұмыстарды орындаушылар болып табылатын заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер ретенде тіркелген жеке тұлғалар және мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларынан мәліметтер алуға мүдделі жеке тұлғалар (бұдан әрі – мүдделі тұлғалар) жалпы процеске қатысушылар болып табылады.
9. Уәкілетті органдар жалпы процесті іске асыру шеңберінде мынадай функцияларды жүзеге асырады:
а) мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларын қалыптастыру және жүргізу;
б) Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін мүше мемлекеттің ақпараттық қорынан алынған мәліметтерді Комиссияға ұсыну;
в) Одақтың ақпараттық порталын пайдалана отырып, кейіннен оларды мүдделі тұлғаларға ұсыну үшін өз мүше мемлекетінің ақпараттық қорынан сұрау салу бойынша алынған мәліметтерді Комиссияға ұсыну;
г) Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 18 қазандағы № 145 шешімімен бекітілген Өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстардың нәтижелерін өзара тану қағидаларында (бұдан әрі – Жұмыстардың нәтижелерін өзара тану қағидалары) көзделген рәсімдерді Жұмыстардың нәтижелерін өзара тану қағидаларының 7-тармағында көрсетілген жұмыстардың нәтижелерін өзара тануды жүзеге асыратын мүше мемлекеттің органдарына жіберу және материалдар ұсыну бөлігінде интеграцияланған жүйені пайдалана отырып жүзеге асыру;
д) Одақтың ақпараттық порталында жарияланған мәліметтерді сұрау салу бойынша алу (қажет болған жағдайда);
е) мүше мемлекеттің жұмысты орындаған уәкілетті органына немесе заңды тұлғасына жұмыстарды тану нәтижелері туралы мәліметтер ұсыну.
10. Комиссия жалпы процесті іске асыру шеңберінде мынадай функцияларды іске асырады:
а) Одақтың ақпараттық порталында жариялау үшін уәкілетті органдардан мәліметтер алу;
б) мүдделі тұлғаларға Одақтың ақпараттық порталындағы мәліметтерді іздеу, алу және өңдеу сервистерін ұсыну;
в) сұрау салу бойынша уәкілетті органдарға Одақтың ақпараттық порталында жарияланған мәліметтерді ұсыну.
11. Мүдделі тұлғаларға жалпы процесті іске асыру шеңберінде Одақтың ақпараттық порталының құралдарымен мәліметтер алу мүмкіндігі ұсынылады.

8. Участниками общего процесса являются:
а) уполномоченные органы;
б) Комиссия;
в) юридические лица и физические лица, зарегистрированные в качестве индивидуальных предпринимателей, которые являются исполнителями работ;
г) заинтересованные в получении сведений из информационных фондов государств-членов органы государственной власти государств-членов, юридические лица, в том числе юридические лица, являющиеся исполнителями работ, физические лица, зарегистрированные в качестве индивидуальных предпринимателей, и физические лица, заинтересованные в получении сведений из информационных фондов государств-членов (далее – заинтересованные лица).
9. В рамках реализации общего процесса уполномоченные органы осуществляют следующие функции:
а) формирование и ведение информационных фондов государств-членов в соответствии с законодательством государств-членов;
б) предоставление в Комиссию сведений из информационного фонда государства-члена для опубликования на информационном портале Союза;
в) предоставление в Комиссию по запросу сведений из информационного фонда своего государства-члена для их последующего предоставления заинтересованным лицам с использованием информационного портала Союза;
г) осуществление процедур, предусмотренных Правилами взаимного признания результатов работ по обеспечению единства измерений, утвержденными Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2016 г. № 145 (далее – Правила взаимного признания результатов работ), с использованием интегрированной системы в части направления в органы государств-членов, осуществляющих взаимное признание результатов работ,
и представления материалов, указанных в пункте 7 Правил взаимного признания результатов работ;
д) получение по запросу опубликованных на информационном портале Союза сведений (при необходимости);
е) предоставление уполномоченному органу или юридическому лицу государства-члена, выполнявшему работы, сведений о результатах признания работ.
10. В рамках реализации общего процесса Комиссия осуществляет следующие функции:
а) получение от уполномоченных органов сведений для их опубликования на информационном портале Союза;
б) предоставление заинтересованным лицам сервисов поиска, получения и обработки сведений на информационном портале Союза;
в) предоставление уполномоченным органам по запросу сведений, опубликованных на информационном портале Союза.
11. В рамках реализации общего процесса заинтересованным лицам предоставляется возможность получения сведений средствами информационного портала Союза.

12. Мүдделі тұлғалар мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларынан мәліметтер алу үшін "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі (бұдан әрі – Интернет желісі) мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларының ресми сайттарындағы сервистерді пайдаланады.
Мүдделі тұлғалар мәліметтер іздеу және алу үшін Комиссия Одақтың ақпараттық порталынан ұсынатын және осы Қағидалардың 16-тармағында көзделген сервистерді пайдалана алады.
V. Ақпараттық ресурстар мен сервистер
13. Мүше мемлекеттерден алынатын мәліметтердің негізінде өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелері туралы өзекті және сенімді мәліметтерге мүдделі тұлғалардың қол жетімділігін қамтамасыз ету үшін Комиссия Одақтың ақпараттық порталында мынадай:
а) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының байланысу деректемелері мен Интернет желісіндегі ресми сайттарына сілтемелерді қоса алғанда, олар туралы мәліметтерді;
б) мүше мемлекеттердің ақпараттық қорлары орналастырылатын ресми сайттар туралы мәліметтерді;
в) мүше мемлекеттердің нормативтік құқықтық актілері мен нормативтік құжаттарының, өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы халықаралық құжаттарының деректемелері және оларды ресми жариялау көздері туралы мәліметтерді (уәкілетті органның Интернет желісіндегі ресми сайтының тиісті бөліміне сілтемемен);
г) мүше мемлекеттердің өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы халықаралық құжаттарының деректемелері және оларды ресми жариялау көздері туралы мәліметтерді (уәкілетті органның Интернет желісіндегі ресми сайтының тиісті бөліміне сілтемемен);
д) Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 161 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларында қамтылған өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласында мәліметтерді өзара беру тәртібінде (бұдан әрі – Мәліметтерді өзара беру тәртібі) айқындалған құрамда шамалар бірліктері мен шамалар шәкілдерінің мемлекеттік алғашқы (бастапқы, ұлттық) эталондары туралы мәліметтерді;
е) Мәліметтерді өзара беру тәртібінде айқындалған құрамда және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 18 қазандағы № 98 шешімімен бекітілген Өлшеу құралдарының тұрпатын бекіту тәртібіне сәйкес бекітілген тұрпаттардың стандарттық үлгілері туралы мәліметтерді;

12. Для получения сведений из информационных фондов государств-членов заинтересованные лица используют сервисы на официальных сайтах информационных фондов государств-членов в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (далее – сеть Интернет).
Для поиска и получения сведений заинтересованные лица могут использовать сервисы, предоставляемые Комиссией на информационном портале Союза и предусмотренные пунктом 16 настоящих Правил.
V. Информационные ресурсы и сервисы
13. Для обеспечения доступа заинтересованных лиц к актуальным и достоверным сведениям о результатах работ в области обеспечения единства измерений на основе сведений, получаемых от государств-членов, на информационном портале Союза Комиссией формируется и ведется тематический ресурс, содержащий следующую информацию:
а) сведения об уполномоченных органах государств-членов, включая их контактные реквизиты и ссылки их на официальные сайты в сети Интернет;
б) сведения об официальных сайтах, на которых размещаются информационные фонды государств-членов;
в) сведения о реквизитах и источниках официального опубликования нормативных правовых актов и нормативных документов государств-членов, международных документов в области обеспечения единства измерений (со ссылкой на соответствующий раздел на официальном сайте уполномоченного органа в сети Интернет);
г) сведения о реквизитах и источниках официального опубликования международных договоров государств-членов в области обеспечения единства измерений (со ссылкой на соответствующий раздел на официальном сайте уполномоченного органа в сети Интернет);
д) сведения о государственных первичных (исходных, национальных) эталонах единиц величин и шкалах величин в составе, определенном Порядком взаимного предоставления сведений в области обеспечения единства измерений, содержащихся в информационных фондах государств – членов Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 декабря 2016 г. № 161 (далее – Порядок взаимного предоставления сведений);
е) сведения о средствах измерений утвержденных типов в составе, определенном Порядком взаимного предоставления сведений, и в соответствии с Порядком утверждения типа средств измерений, утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2016 г. № 98;
ж) сведения о стандартных образцах утвержденных типов в составе, определенном Порядком взаимного предоставления сведений, и в соответствии с Порядком утверждения типа стандартного образца, утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2016 г. № 97;

з) Мәліметтерді өзара беру тәртібінде айқындалған құрамда және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 17 наурыздағы № 21 шешімімен бекітілген Өлшемдер әдістемесін (әдісін) метрологиялық аттестаттау тәртібіне және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 7 маусымдағы № 68 шешімімен бекітілген Өлшемнің референттік әдістемелері (әдістері) ретінде қабылданатын өлшемнің әдістемелерін (әдістерін) аттестаттау тәртібіне сәйкес өлшемдердің аттестатталған әдістемелері (әдістері), соның ішінде өлшемдердің референттік әдістемелері (әдістері) ретінде қабылданатындары туралы мәліметтерді;
и) Мәліметтерді өзара беру тәртібінде айқындалған құрамда және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 89 шешімімен бекітілген Өлшеу құралдарын тексеруді ұйымдастыру тәртібіне сәйкес өлшеу құралдарын тексеру туралы мәліметтер алуға арналған іздеу сервисін;
к) Мәліметтерді өзара беру тәртібіне сәйкес заттар мен материалдардың физикалық константалары және қасиеттерi туралы стандартты анықтамалық деректер кестелері туралы мәліметтерді (бар болған жағдайда) (уәкілетті органның Интернет желісіндегі ресми сайтының тиісті бөліміне сілтеме түрінде);
л) Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 ақпандағы № 12 шешімімен бекітілген Зертханааралық салыстыру сынақтарын (зертханааралық салыстырып қарау) жүргізуді ұйымдастыру тәртібінде көзделген құрамда Одақтың сынақ зертханаларының біліктілігін тексеру бағдарламаларының жиынтық тізбелері туралы мәліметтерді;
м) Зертханааралық салыстыру сынақтарын (зертханааралық салыстырып қарау) жүргізуді ұйымдастыру тәртібінде көзделген құрамда Одақтың сынақ зертханаларының біліктілігін тексерудің орындалған бағдарламаларының нәтижелері бойынша жиынтық есептер туралы мәліметтерді;
н) Жұмыстардың нәтижелерін өзара тану қағидаларына сәйкес жұмыстардың нәтижелерін тану туралы мәліметтерді қамтитын тақырыптық ресурс қалыптастырады және жүргізеді.
14. Осы Қағидалардың 13-тармағының "д" – "ж" және "и" тармақшаларында көрсетілген мәліметтер міндетті болып табылмайды және мүше мемлекеттер оларды мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларында осындай мәліметтер болған жағдайда ұсынады.
15. Комиссия Одақтың ақпараттық порталындағы сервис шеңберінде өлшеу құралдарын тексеру туралы мәліметтерді мынадай тәртіппен ұсынады:
а) Одақтың ақпараттық порталында іздеу сұрау салуы қалыптастырылады;
б) іздеу сұрау салуы мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларына жіберіледі;
в) іздеудің нәтижелері туралы мәліметтер Одақтың ақпараттық порталына ұсынылады.

з) сведения об аттестованных методиках (методах) измерений, в том числе принимаемых в качестве референтных методик (методов) измерений, в составе, определенном Порядком взаимного предоставления сведений, и в соответствии с Порядком метрологической аттестации методики (метода) измерений, утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 17 марта 2016 г. № 21, и Порядком аттестации методики (метода) измерений, принимаемой в качестве референтной методики (метода) измерений, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 7 июня 2016 г. № 68;
и) поисковый сервис для получения сведений о поверке средств измерений в составе, определенном Порядком взаимного предоставления сведений, и в соответствии с Порядком организации поверки средства измерений, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 89;
к) сведения о таблицах стандартных справочных данных о физических константах и свойствах веществ и материалов (при наличии) в соответствии с Порядком взаимного предоставления сведений (в виде ссылки на соответствующий раздел на официальном сайте уполномоченного органа в сети Интернет);
л) сведения о сводных перечнях программ проверки квалификации испытательных лабораторий Союза в составе, предусмотренном Порядком организации проведения межлабораторных сравнительных испытаний (межлабораторных сличений), утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 января 2016 г. № 12;
м) сведения о сводных отчетах по результатам выполненных программ проверки квалификации испытательных лабораторий Союза в составе, предусмотренном Порядком организации проведения межлабораторных сравнительных испытаний (межлабораторных сличений);
н) сведения о признании результатов работ в соответствии с Правилами взаимного признания результатов работ.
14. Сведения, указанные в подпунктах "д" – "ж" и "и" пункта 13 настоящих Правил, являются необязательными и предоставляются государствами-членами при наличии таких сведений в информационных фондах государств-членов.
15. Сведения о поверке средств измерений предоставляются Комиссией в рамках сервиса на информационном портале Союза в следующем порядке:
а) на информационном портале Союза формируется поисковый запрос;
б) поисковый запрос направляется в информационные фонды государств-членов;
в) сведения о результатах поиска предоставляются на информационном портале Союза.

16. Одақтың ақпараттық порталында мүдделі тұлғаларға мынадай электрондық сервистер ұсынылады:
а) Одақтың ақпараттық порталында жарияланған мәліметтерді іздеу және ұсыну;
б) мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларынан іздеу деректемелерінің жинағы бойынша мәліметтер іздеу;
в) Одақтың ақпараттық порталында жарияланған мәліметтерді жаңартуға жазылуды ресімдеу;
г) мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларынан алынған немесе Одақтың ақпараттық порталында жарияланған мәліметтерді белгілі бір форматтарда шығаруды қамтамасыз ету;
д) Одақтың ақпараттық порталында жарияланған мәліметтерді автоматтандырып өңдеу үшін сұрау салу бойынша мүдделі тұлғалардың ақпараттық жүйелеріне беру;
е) осы Қағидаларда көзделген уәкілетті органдар қызметкерлерінің мәліметтерді орналастыру үшін қажетті пайдаланушының жеке кабинеті;
ж) мүше мемлекеттің ақпараттық қорынан мәліметтер ұсыну туралы сұрау салу қалыптастыру сервисі;
з) Одақ шеңберіндегі өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету рәсімін сипаттайтын ақпараттық-анықтамалық сервистер, соның ішінде өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстарға қатысушыларға және өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласында жүргізілген жұмыстардың нәтижелері туралы құжаттардың нысандарына қойылатын Одақ актілерімен бекітілген талаптар;
и) Одақ шеңберінде өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы статистикалық және талдамалық мәліметтерді ұсыну;
к) Одақ органдарының өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы актілері туралы, сондай-ақ осындай актілердің жарияланған жобалары туралы мәліметтер ұсыну.
VІ. Ақпараттық өзара іс-қимыл ерекшеліктері
17. Уәкілетті органдар мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл орыс тілінде жүзеге асырылады.
18. Осы Қағидалардың 13-тармағының "а" – "г", "к" – "м" тармақшаларында көрсетілген Комиссияға анықтамалық мәліметтер (бұдан әрі – анықтамалық мәліметтер) ұсынумен байланысты уәкілетті органдар мен Комиссияның арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Одақтың ақпараттық порталында уәкілетті органдардың қызметкерлері үшін құрылатын пайдаланушылардың жеке кабинеттерінің сервистері пайдаланыла отырып жүзеге асырылады.
Жалпы процеске қатысушылардың интеграцияланған жүйе құралдарымен ақпараттық мәліметтермен алмасуы кезіндегі өзара іс-қимылы №1 қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі пайдаланылатын өзара іс-қимыл шеңберінде өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы анықтамалық мәліметтерді қалыптастырудың функционалдық схемасы бойынша жүзеге асырылады.
19. Осы Қағидалардың 13-тармағының "д" – "и" және "н" тармақшаларында көрсетілген мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларынан мәліметтер ұсынуға байланысты уәкілетті органдардың бір-бірімен және Комиссиямен ақпараттық өзара іс-қимылы интеграцияланған жүйе құралдары пайдаланыла отырып жүзеге асырылады.

16. На информационном портале Союза заинтересованным лицам предоставляются следующие электронные сервисы:
а) поиск и предоставление опубликованных на информационном портале Союза сведений;
б) поиск сведений в информационных фондах государств-членов по набору поисковых реквизитов;
в) оформление подписки на обновление опубликованных на информационном портале Союза сведений;
г) обеспечение выгрузки полученных из информационных фондов государств-членов или опубликованных на информационном портале Союза сведений в определенных форматах;
д) предоставление по запросу от информационных систем заинтересованных лиц опубликованных на информационном портале Союза сведений для автоматизированной обработки;
е) личный кабинет пользователя, необходимый для размещения сотрудниками уполномоченных органов сведений, предусмотренных настоящими Правилами;
ж) сервис формирования запроса о предоставлении сведений из информационного фонда государства-члена;
з) информационно-справочные сервисы, описывающие процедуры обеспечения единства измерений в рамках Союза, в том числе требования к участникам работ в области обеспечения единства измерений и формам документов о результатах проведенных работ в области обеспечения единства измерений, утвержденным актами Союза;
и) предоставление статистических и аналитических сведений в области обеспечения единства измерений в рамках Союза;
к) предоставление сведений об актах органов Союза в области обеспечения единства измерений, а также об опубликованных проектах таких актов.
VI. Особенности информационного взаимодействия
17. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами и Комиссией осуществляется на русском языке.
18. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами и Комиссией, связанное с представлением в Комиссию справочных сведений, указанных в подпунктах "а" – "г", "к" – "м" пункта 13 настоящих Правил (далее – справочные сведения), осуществляется с использованием сервисов личных кабинетов пользователей, создаваемых для сотрудников уполномоченных органов на информационном портале Союза.
Взаимодействие участников общего процесса при обмене справочными сведениями средствами интегрированной системы осуществляется по функциональной схеме формирования справочных сведений в области обеспечения единства измерений в рамках взаимодействия с использованием интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза согласно приложению № 1.
19. Информационное взаимодействие уполномоченных органов между собой и с Комиссией, связанное с предоставлением сведений из информационных фондов государств-членов, указанных в подпунктах "д" – "и" и "н" пункта 13 настоящих Правил, осуществляется с использованием средств интегрированной системы.

20. Осы Қағидалардың 18-тармағында көрсетілген мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларынан алынған, Одақтың ақпараттық порталында жарияланатын мәліметтерді Комиссияға беру осындай мәліметтер мүше мемлекеттің ақпараттық қорына орналастырылған кезде автоматты түрде жүзеге асырылады.
№ 2 және 3 қосымшаларға сәйкес жалпы процеске қатысушылардың интеграцияланған жүйе пайдаланылатын өзара іс-қимылы мемлекеттік алғашқы (бастапқы, ұлттық) шамалар эталондары (шамалар шәкілдері) туралы және бекітілген тұрпаттардың өлшеу құралдары, бекітілген тұрпаттардың стандарттық үлгілері туралы, аттестатталған өлшеу әдістемелері туралы мәліметтермен жұмыстар мәліметтер қалыптастырудың функционалдық схемалары бойынша жүзеге асырылады.
21. Осы Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген уәкілетті органдарға ақпарат ұсыну уәкілетті органдардың сұрау салуы бойынша автоматты түрде жүзеге асырылады.
Сұрау салудың сипатына қарай:
Одақтың ақпараттық порталында қажетті мәліметтерді жаңарту күні және уақыты туралы ақпарат;
сұрау салуда көрсетілген күнгі жағдай бойынша қажетті мәліметтер;
сұрау салуда көрсетілген кезең ішіндегі өзекті мәліметтер ұсынылады.
22. 13-тармақтың "и" тармақшасында көрсетілген іздеу сервисін ұсыну мақсатында уәкілетті орган Комиссияға сұрау салу бойынша өлшеу құралдарын тексеру туралы мәліметтер береді.
Жалпы процеске қатысушылардың өлшеу құралдарын тексеру туралы мәліметтермен алмасу кезіндегі өзара іс-қимылы № 4 қосымшаға сәйкес функционалдық схема бойынша жүзеге асырылады.
23. Жұмыстардың нәтижелерін өзара тану қағидаларында көзделген рәсімдерді жүзеге асыру барысында уәкілетті органдар мен Комиссияның өзара іс-қимылы осы Қағидалардың 9-тармағына сәйкес № 5 қосымшаға сай өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелерін өзара тануды жүзеге асырудың функционалдық схемасы бойынша жүзеге асырылады.
24. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының, Еуразиялық экономикалық одақтың және Еуразиялық экономикалық комиссияның арасында жалпы процесті іске асыру кезінде берілетін мәліметтердің құрылымына және форматына қойылатын жалпы талаптар № 6 қосымшаға сәйкес белгіленеді.
25. Уәкілетті органдардың немесе Комиссияның интеграцияланған жүйе құралдарын пайдалана отырып берген сұрау салуы бойынша осы Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген мәліметтерден басқа, мынадай мәліметтер:
жауап мазмұнының мәтіндік сипаттамасы және (немесе) мәтіндік қосымша түсініктеме;
сұратылатын құжаттың PDF форматындағы көшірмесі;
сұратылатын құжаттың XML форматындағы құрылымдалған мәліметтері (Комиссия бекіткен сұралған құжаттың форматы мен құрылымына қойылатын талаптар болған жағдайда);
жұмыстардың нәтижелерін тану нәтижелері туралы мәліметтер қосымша ұсынылуы мүмкін.
Сұрау салуда мынадай мәліметтер көрсетіледі:
мәліметтер оларға қатысты сұратылатын жұмыстардың түрлері;
жұмыстың қосымша мәліметтер сұратылатын іздеу параметрлері (жұмыстардың нәтижелерін бекіту туралы құжаттың берілген күні және тіркеу нөмірі, өтінім беруші туралы мәліметтер, орындаушы туралы мәліметтер);
сұрау салудың мазмұны;
сұрау салу мазмұнының мәтіндік сипаттамасы;
сұратылатын құжаттардың түрлері;
жұмыстардың нәтижелерін тануды растау туралы сұрау салу.

20. Передача в Комиссию публикуемых на информационном портале Союза сведений из информационных фондов государств-членов, указанных в пункте 18 настоящих Правил, осуществляется автоматически при размещении таких сведений в информационном фонде государства-члена.
Взаимодействие участников общего процесса с использованием средств интегрированной системы осуществляется по функциональным схемам формирования сведений о государственных первичных (исходных, национальных) эталонах величин (шкалах величин) и работы со сведениями о средствах измерений утвержденных типов, стандартных образцах утвержденных типов, об аттестованных методиках измерений согласно приложениям № 2 и 3.
21. Предоставление уполномоченным органам информации, указанной в пункте 13 настоящих Правил, осуществляется автоматически по запросу уполномоченных органов.
В зависимости от характера запроса предоставляются:
информация о дате и времени обновления необходимых сведений на информационном портале Союза;
необходимые сведения по состоянию на указанную в запросе дату;
актуальные сведения за указанный в запросе период.
22. С целью предоставления поискового сервиса, указанного в подпункте "и" пункта 13, уполномоченный орган предоставляет в Комиссию по запросу сведения о поверке средств измерений.
Взаимодействие участников общего процесса при обмене сведениями о поверке средств измерений осуществляется по функциональной схеме согласно приложению № 4.
23. Взаимодействие уполномоченных органов и Комиссии в ходе осуществления процедур, предусмотренных Правилами взаимного признания результатов работ, в соответствии с пунктом 9 настоящих Правил осуществляется по функциональной схеме осуществления взаимного признания результатов работ в области обеспечения единства измерений согласно приложению № 5.
24. Общие требования к структуре и формату сведений, передаваемых между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации общего процесса, устанавливаются согласно приложению № 6.
25. По запросу уполномоченных органов или Комиссии с использованием средств интегрированной системы помимо указанных в пункте 13 настоящих Правил сведений могут быть дополнительно предоставлены следующие сведения:
текстовое описание содержания ответа и (или) дополнительный текстовый комментарий;
копия запрашиваемого документа в формате PDF;
структурированные сведения запрашиваемого документа в формате XML (при наличии утвержденных Комиссией требований к формату и структуре запрошенного документа);
сведения о результатах признания результатов работ.
В запросе указываются следующие сведения:
виды работ, в отношении которых запрашиваются сведения;
поисковые параметры работы, по которой запрашиваются дополнительные сведения (дата выдачи и регистрационный номер документа об утверждении результатов работ, сведения о заявителе, сведения об исполнителе);
содержание запроса:
текстовое описание содержания запроса;
виды запрашиваемых документов;
запрос о подтверждении признания результатов работ.

26. Жұмыстарды тануды жүзеге асыратын уәкілетті орган мүше мемлекеттің жұмысты орындаған уәкілетті органына немесе заңды тұлғасына интеграцияланған жүйе құралдарын пайдалана отырып, жұмыстарды тану нәтижелері туралы мәліметтер ұсынады.
27. Уәкілетті органдар мен Комиссияның интеграцияланған жүйе құралдарын пайдалана отырып жасайтын өзара іс-қимылы осындай өзара іс-қимылды регламенттейтін және Комиссия Алқасы бекітетін технологиялық құжаттардың (бұдан әрі – технологиялық құжаттар) талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процесті іске асыру жөніндегі іс-шаралар
28. Комиссия технологиялық құжаттарды әзірлейді және бекітеді.
29. Комиссия уәкілетті органдар ұсынған мәліметтерді алуды және сақтауды, сондай-ақ мұндай мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді.
30. Уәкілетті органдар технологиялық құжаттардың талаптарын орындауды қамтамасыз етуге арналған тиісті ақпараттық жүйелерді әзірлеуді (пысықтауды) және мұндай жүйелерді интеграцияланған жүйенің ұлттық сегменттеріне қосуды қамтамасыз етеді.
31. Жалпы процесті қолданысқа енгізу, жалпы процесті іске асыру (орындау) нәтижелеріне мониторинг жүргізу және талдау рәсімінің орындалуын үйлестіруді Комиссия жүзеге асырады.
32. Уәкілетті органдар осы Қағидалардың 8 және 9-тармақтарына сәйкес Комиссияға өзекті мәліметтер беруді қамтамасыз етеді.
"Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
ақпараттық қорларындағы
өлшемдер бірлігін қамтамасыз
ету саласындағы мәліметтермен
алмасуды қамтамасыз ету"
жалпы процесін іске асыру
қағидаларына
№ 1 ҚОСЫМША
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларындағы өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесі шеңберінде өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласында анықтамалық мәліметтерді қалыптастырудың ФУНКЦИОНАЛДЫҚ СХЕМАСЫ
"Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
ақпараттық қорларындағы
өлшемдер бірлігін қамтамасыз
ету саласындағы мәліметтермен
алмасуды қамтамасыз ету"
жалпы процесін іске асыру
қағидаларына
№ 2 ҚОСЫМША
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларындағы өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесі шеңберінде мемлекеттік алғашқы (бастапқы, ұлттық) шамалар эталондары (шамалар шәкілдері) туралы мәліметтерді қалыптастырудың ФУНКЦИОНАЛДЫҚ СХЕМАСЫ
"Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
ақпараттық қорларындағы
өлшемдер бірлігін қамтамасыз
ету саласындағы мәліметтермен
алмасуды қамтамасыз ету"
жалпы процесін іске асыру
қағидаларына
№ 3 ҚОСЫМША
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларындағы өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесі шеңберінде бекітілген тұрпаттардың өлшеу құралдары, бекітілген тұрпаттардың стандарттық үлгілері, өлшемдердің аттестатталған әдістемелері туралы мәліметтермен жүргізілетін жұмыстың ФУНКЦИОНАЛДЫҚ СХЕМАСЫ
"Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
ақпараттық қорларындағы
өлшемдер бірлігін қамтамасыз
ету саласындағы мәліметтермен
алмасуды қамтамасыз ету"
жалпы процесін іске асыру
қағидаларына
№ 4 ҚОСЫМША
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларындағы өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесі шеңберінде өлшеу құралдарын тексеру туралы мәліметтермен жүргізілетін жұмыстың ФУНКЦИОНАЛДЫҚ СХЕМАСЫ
"Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
ақпараттық қорларындағы
өлшемдер бірлігін қамтамасыз
ету саласындағы мәліметтермен
алмасуды қамтамасыз ету"
жалпы процесін іске асыру
қағидаларына
№ 5 ҚОСЫМША
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларындағы өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесі шеңберінде өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелерін өзара тануды жүзеге асырудың ФУНКЦИОНАЛДЫҚ СХЕМАСЫ
"Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
ақпараттық қорларындағы
өлшемдер бірлігін қамтамасыз
ету саласындағы мәліметтермен
алмасуды қамтамасыз ету"
жалпы процесін іске асыру
қағидаларына
№ 6 ҚОСЫМША
"Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларындағы өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссияның арасында берілетін мәліметтердің құрылымы мен форматына қойылатын ТАЛАПТАР

26. Уполномоченный орган, осуществляющий признание работ, предоставляет уполномоченному органу или юридическому лицу государства-члена, выполнившему работы, сведения о результатах признания работ с использованием средств интегрированной системы.
27. Информационное взаимодействие уполномоченных органов и Комиссии с использованием средств интегрированной системы осуществляется в соответствии с требованиями технологических документов, регламентирующих такое взаимодействие и утверждаемых Коллегией Комиссии (далее – технологические документы).
VII. Мероприятия по реализации общего процесса
28. Комиссия разрабатывает и утверждает технологические документы.
29. Комиссия обеспечивает получение и хранение сведений, предоставленных уполномоченными органами, а также опубликование таких сведений на информационном портале Союза.
30. Уполномоченные органы обеспечивают разработку (доработку) соответствующих информационных систем для обеспечения выполнения требований технологических документов и подключение таких систем к национальным сегментам интегрированной системы.
31. Координация выполнения процедуры введения в действие общего процесса, мониторинг и анализ результатов реализации (исполнения) общего процесса осуществляются Комиссией.
32. Уполномоченные органы обеспечивают предоставление в Комиссию актуальных сведений в соответствии с пунктами 8 и 9 настоящих Правил.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Правилам реализации общего процесса "Обеспечение обмена сведениями в области
обеспечения единства измерений, содержащимися в информационных фондах государств –
членов Евразийского экономического союза"
Функциональная схема
формирования справочных сведений в области обеспечения единства измерений в рамках общего процесса
"Обеспечение обмена сведениями в области обеспечения единства измерений, содержащимися в информационных фондах
государств – членов Евразийского экономического союза"
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Правилам реализации общего процесса "Обеспечение обмена сведениями в области
обеспечения единства измерений, содержащимися в информационных фондах государств –
членов Евразийского экономического союза"
Функциональная схема
формирования сведений о государственных первичных
(исходных, национальных) эталонах величин (шкалах величин)
в рамках общего процесса "Обеспечение обмена сведениями
в области обеспечения единства измерений, содержащимися
в информационных фондах государств – членов
Евразийского экономического союза"
ПРИЛОЖЕНИЕ № 3
к Правилам реализации общего процесса "Обеспечение обмена сведениями в области
обеспечения единства измерений, содержащимися
в информационных фондах
государств – членов Евразийского экономического союза"
Функциональная схема
работы со сведениями о средствах измерений утвержденных типов, стандартных образцах утвержденных типов, аттестованных методиках
измерений в рамках общего процесса "Обеспечение обмена сведениями в области обеспечения единства измерений, содержащимися в
информационных фондах государств – членов Евразийского экономического союза"
ПРИЛОЖЕНИЕ № 4
к Правилам реализации общего процесса "Обеспечение обмена сведениями в области
обеспечения единства измерений, содержащимися
в информационных фондах
государств – членов Евразийского экономического союза"
Функциональная схема
работы со сведениями о поверке средств измерений в рамках общего процесса "Обеспечение обмена сведениями в области обеспечения
единства измерений, содержащимися в информационных фондах государств – членов Евразийского экономического союза"
ПРИЛОЖЕНИЕ № 5
к Правилам реализации общего процесса "Обеспечение обмена сведениями в области
обеспечения единства измерений, содержащимися в информационных фондах
государств – членов Евразийского экономического союза"
Функциональная схема
осуществления взаимного признания результатов работ в области обеспечения единства измерений в рамках общего процесса "Обеспечение
обмена сведениями в области обеспечения единства измерений, содержащимися в информационных фондах
государств – членов Евразийского экономического союза"
ПРИЛОЖЕНИЕ № 6
к Правилам реализации общего процесса "Обеспечение обмена сведениями в области
обеспечения единства измерений, содержащимися в информационных фондах
государств – членов Евразийского экономического союза"
ТРЕБОВАНИЯ
к структуре и формату сведений, передаваемых между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации общего процесса "Обеспечение обмена сведениями в области обеспечения единства измерений, содержащимися в информационных фондах государств – членов Евразийского экономического союза"

1. Осы талаптар Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (бұдан әрі тиісінше – Одақ, мүше мемлекеттер, уәкілетті органдар), уәкілетті органдар мен Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) арасында "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларындағы өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы мәліметтермен алмасуды қамтамасыз ету" жалпы процесін (бұдан әрі – жалпы процесс) іске асыру кезінде электрондық түрде берілетін мәліметтердің құрылымы мен форматын айқындайды.
2. Мәліметтер құрылымына қойылатын талаптар жалпы процестің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарды әзірлеу кезеңінде нақтыланады.
3. Берілетін мәліметтер мынадай стандарттарға сәйкес XMLформатында қалыптастырылады:
а) "Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" ("Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық (бұдан әрі – Интернет желісі) желісінде: http://www.w3.org/TR/REC-xml мекенжайы бойынша жарияланған);
б) "Namespaces in XML" (Интернет желісінде: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names мекенжайы бойынша жарияланған);
в) "XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2: Datatypes" (Интернет желісінде: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ және http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/ мекенжайлары бойынша жарияланған).
4. Берілетін мәліметтердің құрылымдары 1 – 6-кестелерде келтірілген.
5. Кестеде мынадай жолақтар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеменің аты" – деректеменің реттік нөмірі және деректеменің қалыптасқан немесе ресми түрде сөздік белгіленуі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"ескертпе" – деректеменің арналуын нақтылайтын, оның қалыптастырылу (толтырылу) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі (деректемелердің ықтимал қайталануларының міндеттілігі (опционалдығы) және саны.
6. Берілетін деректер деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталауға болады;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен көп емес қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционалды, шектеусіз қайталауға болады;
0..m – деректеме опционалды, m реттен көп емес қайталауға болады (m > 1).
1-кесте
"Мемлекеттік алғашқы (ұлттық, бастапқы) шама бірлігінің (шама шәкілінің) эталоны туралы мәліметтер" мәліметтерінің құрылымы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Ескертпе
Көпт.

1. Настоящие требования определяют структуру и формат сведений, передаваемых в электронном виде между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно – уполномоченные органы, государства-члены, Союз), уполномоченными органами и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) при реализации общего процесса "Обеспечение обмена сведениями в области обеспечения единства измерений, содержащимися в информационных фондах государств – членов Евразийского экономического союза" (далее – общий процесс).
2. Требования к структуре сведений детализируются на этапе разработки технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса.
3. Передаваемые сведения формируются в XMLформате в соответствии со следующими стандартами:
а) "Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" (опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (далее – сеть Интернет) по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml);
б) "Namespaces in XML" (опубликован в сети Интернет по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names);
в) "XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2: Datatypes" (опубликованы в сети Интернет по адресам: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ и http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/).
4. Структуры передаваемых сведений приведены в таблицах 1 – 6.
5. В таблицах формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – порядковый номер и устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"примечание" – текст, уточняющий назначение реквизита, определяющий правила его формирования (заполнения) или словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
6. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица 1
Структура сведений "Сведения о государственном первичном (национальном, исходном) эталоне единицы величины (шкалы величины)"
Имя реквизита
Описание реквизита
Примечание
Мн.

1. Шама бірлігінің (шама шәкілінің) эталоны
мемлекеттік алғашқы (ұлттық, бастапқы) шама бірлігінің (шама шәкілінің) эталоны туралы ақпарат
0..1
1.1. Өнімнің атауы
эталонның атауы
эталонның толық атауы көрсетіледі
0..1
1.2. Өнімнің сәйкестендіргіші
мүше мемлекеттің ақпараттық қорындағы эталонның тіркеу нөмірі
эталонның мүше мемлекет заңнамасының талаптарына сәйкес қалыптастырылған тіркеу нөмірі (бар болған жағдайда) көрсетіледі
0..1
1.3. Эталонның метрологиялық сипаттамасы
эталонның метрологиялық сипаттамасы туралы мәліметтер (номиналдық шама немесе мәндер диапазоны, эталон іске асыратын белгісіздік)
эталонның әрбір метрологиялық сипаттамасы үшін жеке толтырылады. Эталонның метрологиялық сипаттамасы мәліметтер көрсетіледі: эталон іске асыратын номиналдық шама немесе мәндер диапазоны, дәлдік сыныбы немесе тексеру (иерархиялық) схемасы бойынша разряд
0..*
1.4. Эталонның бекітілген жылы
эталонның бекітілген жылы
эталонның бекітілген жылы (бар болған жағдайда) көрсетіледі
0..1
1.5. Эталонды сақтау және қолдану орны
эталонды сақтау және қолдану орны туралы мәліметтер
эталонның ұстаушысы туралы мынадай мәліметтер құрылымдалған түрде көрсетіледі:
эталонның ұстаушысының атауы және ұйымдық-құқықтық нысаны
эталонның ұстаушысының мекенжайы
эталонның ұстаушысының байланысу деректемелері
0..1
1.6. Эталонның метрологиялық қадағалануы туралы мәліметтер
эталонның метрологиялық қадағалануы туралы мәліметтер
0..*
1.6.1. Елдің коды
сипатталып отырған эталон бірлік мәнін алған эталон елінің кодтық белгіленімі
елді көрсету үшін ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдері сыныптауышындағы 2 таңбалы әріптік код пайдаланылады
0..1
1.6.2. Тексеру (иерархиялық) схемасы
тексеру (иерархиялық) схемасы туралы мәліметтер
ұлттық немесе мемлекетаралық стандартқа (бар болған жағдайда) сәйкес тексеру схемасының деректемелері (атауы, белгіленімі) көрсетіледі
0..*
2-кесте
"Өлшеу құралдарының бекітілген тұрпаты туралы мәліметтер" деректерінің құрылымы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Ескертпе
Көпт.

1. Эталон единицы величины (шкала величины)
информация о государственном первичном (национальном, исходном) эталоне единицы величины (шкале величины)
0..1
1.1. Наименование продукта
наименование эталона
указывается полное наименование эталона
0..1
1.2. Идентификатор продукта
регистрационный номер эталона в информационном фонде государства-члена
указывается сформированный в соответствии с требованиями законодательства государства-члена регистрационный номер эталона (при наличии)
0..1
1.3. Метрологическая характеристика эталона
сведения о метрологической характеристике эталона (номинальная величина или диапазон значений, неопределенность, реализуемая эталоном)
заполняется отдельно для каждой метрологической характеристики эталона. Указываются сведения о метрологической характеристике эталона:
номинальная величина или диапазон значений
неопределенность, реализуемая эталоном
класс точности или разряд по поверочной (иерархической) схеме
0..*
1.4. Год утверждения эталона
год утверждения эталона
указывается год утверждения эталона (при наличии)
0..1
1.5. Место хранения и применения эталона
сведения о месте хранения
и применения эталона
в структурированном виде указываются следующие сведения о держателе эталона:
наименование и организационно-правовая форма держателя эталона
адрес держателя эталона
контактные реквизиты держателя эталона
0..1
1.6. Сведения о метрологической прослеживаемости эталона
сведения о метрологической прослеживаемости эталона
0..*
1.6.1. Код страны
кодовое обозначение страны эталона, от которого описываемый эталон получил значение единицы
для указания страны используется 2-значный буквенный код страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов
и наименований стран мира в соответствии
с ISO 3166-1
0..1
1.6.2. Поверочная (иерархическая) схема
сведения о поверочной (иерархической) схеме
указываются реквизиты (наименование, обозначение) поверочной схемы в соответствии
с национальным или межгосударственным стандартом (при наличии)
0..*
Таблица 2
Структура данных "Сведения об утвержденном типе средств измерений"
Имя реквизита
Описание реквизита
Примечание
Мн.

1. Өлшеу құралдарының тұрпаты
өлшеу құралдарының тұрпаты туралы мәліметтер, оның атауы
0..1
1.1. Өлшеу құралының тұрпатын бекіту туралы сертификат туралы мәліметтер
өлшеу құралының тұрпатын бекіту туралы сертификат туралы мәліметтер
0..1
1.1.1. Сертификаттың нөмірі
құжатты тіркеу кезінде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 18 қазандағы №98 шешімінің талаптарына сәйкес толтырылады
0..1

1. Тип средства измерений
сведения о типе средства измерений, его наименование
0..1
1.1. Сведения о сертификате
об утверждении типа средства измерений
сведения о сертификате об утверждении типа средства измерений
0..1
1.1.1. Номер сертификата
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
заполняется в соответствии с требованиями Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2016 г. № 98
0..1

1.1.2. Сертификаттың атауы
құжаттың атауы
0..1
1.1.3. Сертификаттың берілген күні
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
0..1
1.1.4. Сертификаттың қолданылу мерзімі
құжаттың қолданылу мерзімі
0..1
1.1.5. Сертификаттың көшірмесі
сертификаттың көшірмесі туралы мәліметтер
0..1
*.1. Бинарлық форматтағы құжат туралы мәліметтер
құжаттың сканерленген көшірмесін қамтитын файл
PDF форматындағы құжаттың сканерленген көшірмесі. Егер "ХМL форматындағы құжат туралы мәліметтер" деректемесі толтырылмаған жағдайда толтырылады
0..1
*.2. XML форматындағы құжат туралы мәліметтер
құрылымдалған түрдегі құжаттың мәліметтерін қамтитын файл
құрылымдалған форматтағы құжаттың мазмұны туралы мәліметтер. Егер "Бинарлық форматтағы құжат туралы мәліметтер" деректемесі толтырылмаған жағдайда толтырылады
0..1

1.1.2. Наименование сертификата
наименование документа
0..1
1.1.3. Дата выдачи сертификата
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
0..1
1.1.4. Срок действия сертификата
срок действия документа
0..1
1.1.5. Копия сертификата
сведения о копии сертификата
0..1
*.1. Сведения о документе
в бинарном формате
файл, содержащий сканированную копию документа
сканированная копия документа в формате PDF. Заполняется в случае, если не заполнен реквизит "Сведения о документе в формате XML"
0..1
*.2. Сведения о документе
в формате XML
файл, содержащий сведения документа в структурированном виде
сведения о содержании документа в структурированном формате. Заполняется в случае, если не заполнен реквизит "Сведения о документе в бинарном формате"
0..1

1.1.6. Өлшеу құралы тұрпаты сипаттамасының көшірмесі
өлшеу құралының тұрпаты сипаттамасының көшірмесі туралы мәліметтер
0..1
*.1. Бинарлық форматтағы құжат туралы мәліметтер
құжаттың скан-көшірмесін қамтитын файл
PDF форматындағы құжаттың сканерленген көшірмесі. Егер "ХМL форматындағы құжат туралы мәліметтер" деректемесі толтырылмаған жағдайда толтырылады
0..1
*.2. XML форматындағы құжат туралы мәліметтер
құрылымдалған түрдегі құжаттың мәліметтерін қамтитын файл
құрылымдалған форматтағы құжаттың мазмұны туралы мәліметтер. "Бинарлық форматтағы құжат туралы мәліметтер" деректемесі толтырылмаған жағдайда толтырылады
0..1
1.2. Тексеруаралық интервал
осы түрдегі өлшеу құралдарын тексеру кезеңділігі
0..1
1.3. Өлшеу құралын дайындаушы
өлшеу құралдарын дайындаушы туралы ақпарат
деректеме мынадай мәліметтерді көрсетуге арналған:
дайындаушының атауы
мекенжайы
дайындаушының байланысу деректемелері
0..1
1.4. Тексеру әдістемесі туралы мәліметтер
өлшеу құралдарын тексеру әдістемесін белгілеу
бар болған жағдайда
0..1
1.4.1. Құжаттың атауы
құжаттың атауы
0..1
1.4.2. Құжаттың белгіленуі
құжатты тіркеу кезінде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
0..1
1.4.3. Құжаттың берілген күні
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
0..1
1.4.4. Бинарлық форматтағы құжат туралы мәліметтер
құжаттың сканерленген көшірмесін қамтитын файл
PDF форматындағы құжаттың сканерленген көшірмесі (бар болған жағдайда)
0..1
1.5. Өлшеу құралын тексеруді тану туралы мәліметтер
мүше мемлекеттерде өлшеу құралдарын тексеруді тану туралы мәліметтер
0..*
1.5.1. Елдің коды
өлшеу құралдарын тексеруді тану елі
елді көрсету үшін ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдері сыныптауышындағы 2 таңбалы әріптік код пайдаланылады
0..*
1.5.2. Танылатын тексеру түрі
танылатын тексеру түрінің белгіленімі
ықтимал мәндер:
1 – бастапқы тексеру
2 – мерзімдік тексеру
0..1
1.5.3. Өлшеу құралын тексеруді тану фактісін айқындайтын белгі
өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелерін тану фактісін айқындайтын белгі
ықтимал мәндер:
1 – жұмыстардың нәтижелері танылды
0 – жұмыстардың нәтижелері танылмады
0..1
1.6. Техникалық регламенттің белгіленімі
әрекеті өлшеу құралдарына қолданылатын техникалық регламент туралы мәліметтер
Одақтың техникалық регламентінің белгіленімі көрсетіледі (бар болған жағдайда)
0..*
1.7. Сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтер
өлшеу құралдарының Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкестігін бағалау туралы құжат туралы мәліметтер
құжаттың нөмірі, оның берілген күні, берген ұйым туралы мәліметтер көрсетіледі (бар болған жағдайда)
0..*

1.1.6. Копия описания типа средства измерения
сведения о копии описания типа средства измерения
0..1
*.1. Сведения о документе
в бинарном формате
файл, содержащий скан-копию документа
сканированная копия документа в формате PDF. Заполняется в случае, если не заполнен реквизит "Сведения о документе в формате XML"
0..1
*.2. Сведения о документе
в формате XML
файл, содержащий сведения документа в структурированном виде
сведения о содержании документа
в структурированном формате. Заполняется
в случае, если не заполнен реквизит "Сведения
о документе в бинарном формате"
0..1
1.2. Межповерочный интервал
периодичность поверки средств измерений данного типа
0..1
1.3. Изготовитель средства измерений
информация об изготовителе средства измерений
реквизит предназначен для указания следующих сведений:
наименование изготовителя
адрес
контактные реквизиты изготовителя
0..1
1.4. Сведения о методике поверки
обозначение методики поверки средств измерений
при наличии
0..1
1.4.1. Наименование документа
наименование документа
0..1
1.4.2. Обозначение документа
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
0..1
1.4.3. Дата выдачи документа
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
0..1
1.4.4. Сведения о документе
в бинарном формате
файл, содержащий сканированную копию документа
сканированная копия документа в формате PDF (при наличии)
0..1
1.5. Сведения о признании поверки средства измерений
сведения о признании поверки средства измерения в государствах-членах
0..*
1.5.1. Код страны
страна, признавшая поверку средства измерений
для указания страны используется 2-значный буквенный код страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов
и наименований стран мира в соответствии
с ISO 3166-1
0..*
1.5.2. Вид признаваемой поверки
обозначение вида признаваемой поверки
возможные значения:
1 – первичная поверка
2 – периодическая поверка
0..1
1.5.3. Признак, определяющий факт признания поверки средства измерений
признак, определяющий факт признания результатов работ
в области обеспечения единства измерений
возможные значения:
1 – результаты работ признаны
0 – результаты работ не признаны
0..1
1.6. Обозначение технического регламента
сведения о техническом регламенте, действие которого распространяется на средство измерений
указывается обозначение технического регламента Союза (при наличии)
0..*
1.7. Сведения о документе
об оценке соответствия
сведения о документе об оценке соответствия средства измерений требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза
указываются сведения о номере документа, дате его выдачи, организации, выдавшей документ
(при наличии)
0..*

1.8. Өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелерін тану фактісін айқындайтын белгі
өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелерін тану фактісін айқындайтын белгі
ықтимал мәндер:
1 – жұмыстардың нәтижелері танылды
0 – жұмыстардың нәтижелері танылмады
0..1
3-кесте
"Стандарттық үлгінің тұрпаты туралы мәліметтер" деректерінің құрылымы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Ескертпе
Көпт.
1. Стандарттық үлгінің тұрпаты
стандарттық үлгінің тұрпаты туралы мәліметтер
0..1

1.8. Признак, определяющий факт признания результатов работ
в области обеспечения единства измерений
признак, определяющий факт признания результатов работ в области обеспечения единства измерений
возможные значения:
1 – результаты работ признаны
0 – результаты работ не признаны
0..1
Таблица 3
Структура данных "Сведения о типе стандартного образца"
Имя реквизита
Описание реквизита
Примечание
Мн.
1. Тип стандартного образца
сведения о типе стандартного образца
0..1

1.1. Өнімнің атауы
стандарттық үлгі тұрпатының атауы
0..1
1.2. Стандарттың үлгінің тұрпатын бекіту туралы сертификат туралы мәліметтер
стандарттың үлгінің тұрпатын бекіту туралы сертификат туралы мәліметтер
0..1
1.2.1. Құжаттың нөмірі
құжатты тіркеу кезінде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленім
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 18 қазандағы №97 шешімінің талаптарына сәйкес толтырылады
0..1

1.1. Наименование продукта
наименование типа стандартного образца
0..1
1.2. Сведения о сертификате об утверждении типа стандартного образца
сведения о сертификате об утверждении типа стандартного образца
0..1
1.2.1. Номер документа
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
заполняется в соответствии с требованиями Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2016 г. № 97
0..1

1.2.2. Құжаттың атауы
құжаттың атауы
0..1
1.2.3. Құжаттың берілген күні
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
0..1
1.2.4. Құжаттың қолданылу мерзімі
құжаттың қолданылу мерзімі
0..1
1.2.5. Уәкілетті органның атауы
стандарттық үлгінің тұрпатын бекіткен мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының толық атауы
уәкілетті органдардың анықтамалығында қажетті код болмаған жағдайда толтырылатын уәкілетті органның атауы
0..1

1.2.2. Наименование документа
наименование документа
0..1
1.2.3. Дата выдачи документа
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
0..1
1.2.4. Срок действия документа
срок действия документа
0..1
1.2.5. Наименование уполномоченного органа
полное наименование органа государственной власти государства-члена, утвердившего тип стандартного образца
наименование уполномоченного органа, заполняемое при отсутствии необходимого кода
в справочнике уполномоченных органов
0..1

1.2.6. Уәкілетті органның сәйкестендіргіші
стандарттық үлгінің тұрпатын бекіткен мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының сәйкестендіргіші
уәкілетті органдардың анықтамалығына сәйкес уәкілетті орган сәйкестендіргішінің мәні
0..1
1.2.7. Сертификаттың көшірмесі
сертификаттың көшірмесі туралы мәліметтер
0..1
*.1. Бинарлық форматтағы құжат туралы мәліметтер
құжаттың скан-көшірмесін қамтитын файл
PDF форматындағы құжаттың сканерленген көшірмесі. Егер "ХМL форматындағы құжат туралы мәліметтер" деректемесі толтырылмаған жағдайда толтырылады
0..1
*.2. XML форматындағы құжат туралы мәліметтер
құрылымдалған түрдегі құжаттың мәліметтерін қамтитын файл
құрылымдалған форматтағы құжаттың мазмұны туралы мәліметтер. "Бинарлық форматтағы құжат туралы мәліметтер" деректемесі толтырылмаған жағдайда толтырылады
0..1
1.2.8. Стандарттық үлгі тұрпаты сипаттамасының көшірмесі
стандарттық үлгі тұрпаты сипаттамасының көшірмесі туралы мәліметтер
0..1
*.1. Бинарлық форматтағы құжат туралы мәліметтер
құжаттың скан-көшірмесін қамтитын файл
PDF форматындағы құжаттың сканерленген көшірмесі. Егер "ХМL форматындағы құжат туралы мәліметтер" деректемесі толтырылмаған жағдайда толтырылады
0..1
*.2. XML форматындағы құжат туралы мәліметтер
құрылымдалған түрдегі құжаттың мәліметтерін қамтитын файл
құрылымдалған форматтағы құжаттың мазмұны туралы мәліметтер. "Бинарлық форматтағы құжат туралы мәліметтер" деректемесі толтырылмаған жағдайда толтырылады
0..1
1.3. Стандарттық үлгіні дайындаушы
стандарттық үлгіні дайындаушы туралы мәліметтер
деректеме мынадай мәліметтерді көрсетуге арналған:
дайындаушының атауы
мекенжайы
дайындаушының байланысу деректемелері
0..1
1.4. Өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелерін тану фактісін айқындайтын белгі
өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелерін тану фактісін айқындайтын белгі
ықтимал мәндер:
1 – жұмыстардың нәтижелері танылды
0 – жұмыстардың нәтижелері танылмады
0..1
1.5. Өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы өнімді шығару нысанының коды
бекітілген тұрпаттың стандарттық үлгісін шығару нысанының коды
бекітілген тұрпаттағы стандарттық үлгіні шығарудың нысаны туралы мәліметтер көрсетіледі:
01 – дара дана
02 – сериялық өндіру
0..1
1.6. Стандарттық үлгінің метрологиялық сипаттамаларын айқындау тәсілінің коды
стандарттық үлгінің метрологиялық сипаттамаларын айқындау тәсілінің кодтық белгіленімі
стандарттық үлгінің метрологиялық сипаттамаларын айқындау тәсілі туралы мәліметтер көрсетіледі:
01 – мүше мемлекеттердің шама бірліктерінің мемлекеттік эталондарын пайдаланумен
02 – өлшеудің аттестатталған әдістемелерін (әдістерін) қолданумен
03 – басқа стандарттық үлгімен салыстыру жолымен;
04 – зертханааралық экспериментті пайдаланумен
05 – есептік-эксперименттік әдісті қолданумен

1.2.6. Идентификатор уполномоченного органа
идентификатор органа государственной власти государства-члена, утвердившего тип стандартного образца
значение идентификатора уполномоченного органа в соответствии со справочником уполномоченных органов
0..1
1.2.7. Копия сертификата
сведения о копии сертификата
0..1
*.1. Сведения о документе
в бинарном формате
файл, содержащий скан-копию документа
сканированная копия документа в формате PDF. Заполняется в случае, если не заполнен реквизит "Сведения о документе в формате XML"
0..1
*.2. Сведения о документе
в формате XML
файл, содержащий сведения документа в структурированном виде
сведения о содержании документа
в структурированном формате. Заполняется
в случае, если не заполнен реквизит "Сведения
о документе в бинарном формате"
0..1
1.2.8. Копия описания типа стандартного образца
сведения о копии описания типа стандартного образца
0..1
*.1. Сведения о документе
в бинарном формате
файл, содержащий скан-копию документа
сканированная копия документа в формате PDF. Заполняется в случае, если не заполнен реквизит "Сведения о документе в формате XML"
0..1
*.2. Сведения о документе
в формате XML
файл, содержащий сведения документа в структурированном виде
сведения о содержании документа
в структурированном формате. Заполняется
в случае, если не заполнен реквизит "Сведения
о документе в бинарном формате"
0..1
1.3. Изготовитель стандартного образца
сведения об изготовителе стандартного образца
реквизит предназначен для указания следующих сведений:
наименование изготовителя
адрес
контактные реквизиты изготовителя
0..1
1.4. Признак, определяющий факт признания результатов работ
в области обеспечения единства измерений
признак, определяющий факт признания результатов работ
в области обеспечения единства измерений
возможные значения:
1 – результаты работ признаны
0 – результаты работ не признаны
0..1
1.5. Код формы выпуска продукции в области обеспечения единства измерений
код формы выпуска стандартного образца утвержденного типа
указываются сведения о форме выпуска стандартного образца утвержденного типа:
01 – единичный экземпляр
02 – серийное производство
0..1
1.6. Код способа определения метрологических характеристик стандартного образца
кодовое обозначение способа определения метрологических характеристик стандартного образца
указываются сведения о способе определения метрологических характеристик характеристик стандартного образца:
01 – с использованием государственных эталонов единиц величин государств-членов
02 – с применением аттестованных методик (методов) измерений
03 – путем сравнения с другим стандартным образцом;
04 – с использованием межлабораторного эксперимента
05 – с применением расчетно-экспериментального метода

1.7. Өнімнің сәйкестендіргіші
стандарттық үлгінің зауыттық нөмірі
стандарттық үлгінің дара данасы немесе стандарттық үлгілердің партиясы үшін толтырылады
0..1
1.8. Мүше мемлекеттің өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы ақпараттық қорындағы стандарттық үлгі тұрпатының тіркеу нөмірі
стандарттық үлгі тұрпатын бекіткен мүше мемлекеттің өлшемдерді қамтамасыз ету саласындағы ақпараттық қорындағы стандарттық үлгі тұрпатының тіркеу нөмірі
0..1
4-кесте
"Өлшеу әдістемесі туралы мәліметтер" деректерінің құрылымы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Ескертпе
Көпт.
1. Өлшеудің аттестатталған әдістемесі туралы мәліметтер
өлшеудің аттестатталған әдістемесі (әдісі) туралы мәліметтер
1
1.1. Өлшеу әдістемесін (әдісін) регламенттейтін құжат
өлшеудің әдістемесін (әдісін) регламенттейтін құжат туралы мәліметтер
1
1.1.1. Құжаттың таңбалануы
құжатты тіркеу кезінде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық таңба
0..1
1.1.2. Құжаттың түрі
құжаттың түрінің кодтық белгіленімі
0..1
1.1.3. Құжаттың бекітілген күні
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
0..1
1.1.4. Әдістеменің сипаттамасы
әдістеменің қысқаша сипаттамасы
0..1
1.2. Өлшеу әдістемесінің (әдісінің) атауы
өлшеу әдістемесінің (әдісінің) атауы
1
1.3. Метрологиялық сипаттамасы
метрологиялық сипаттама туралы мәліметтер
өлшемдер диапазоны, өлшемдер дәлдігінің көрсеткіштері
1..*
1.4. Өлшеу әдістемесін (әдісін) аттестаттау туралы куәлік
1
1.4.1. Құжаттың нөмірі
құжатты тіркеу кезінде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық таңба
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 18 қазандағы №97 шешімінің талаптарына сәйкес толтырылады
0..1
1.4.2. Құжаттың атауы
құжаттың атауы
0..1
1.4.3. Құжаттың берілген күні
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
1
1.4.4. Құжаттың қолданылу мерзімі
құжаттың қолданылу мерзімі
0..1
1.4.5. Уәкілетті ұйым туралы мәліметтер
әдістемеге аттестаттау жүргізген уәкілетті орган туралы мәліметтер
деректеме мынадай мәліметтерді көрсетуге арналған:
уәкілетті ұйымның атауы
уәкілетті ұйымның мекенжайы
уәкілетті ұйымның байланысу деректемелері
құжаттың нөмірі, берілген күні және қолданылу мерзімі мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес уәкілеттік беру туралы (аккредиттеу аттестаты)
1
1.5. Әзірлеуші
өлшеу әдістемесін (әдісін) әзірлеуші туралы мәліметтер
деректеме мынадай мәліметтерді көрсетуге арналған:
әзірлеушінің атауы
әзірлеушінің мекенжайы
әзірлеушінің байланысу деректемелері
1
1.6. Өлшеудің референттік әдістемесінің белгісі
өлшеу әдістемесі референттік екендігін көрсететін белгі
0..*

1.7. Идентификатор продукта
заводской номер стандартного образца
заполняется для единичного экземпляра стандартного образца или партии стандартных образцов
0..1
1.8. Регистрационный номер типа стандартного образца
в информационном фонде государства-члена в области обеспечения единства измерений
регистрационный номер типа стандартного образца
в информационном фонде в области обеспечения единства измерений государства-члена, которое утвердило тип стандартного образца
0..1
Таблица 4
Структура данных "Сведения о методике измерения"
Имя реквизита
Описание реквизита
Примечание
Мн.
1. Сведения об аттестованной методике измерений
сведения об аттестованной методике (методе) измерений
1
1.1. Документ, регламентирующий методику (метод) измерений
сведения о документе, регламентирующем методику (метод) измерений
1
1.1.1. Обозначение документа
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
0..1
1.1.2. Вид документа
кодовое обозначение вида документа
0..1
1.1.3. Дата утверждения документа
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
0..1
1.1.4. Описание методики
краткое описание методики
0..1
1.2. Наименование методики (метода) измерений
наименование методики (метода) измерений
1
1.3. Метрологическая характеристика
сведения о метрологической характеристике
диапазон измерений, показатели точности измерений
1..*
1.4. Свидетельство об аттестации методики (метода) измерений
1
1.4.1. Номер документа
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
заполняется в соответствии с требованиями Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2016 г. № 97
0..1
1.4.2. Наименование документа
наименование документа
0..1
1.4.3. Дата выдачи документа
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
1
1.4.4. Срок действия документа
срок действия документа
0..1
1.4.5. Сведения
об уполномоченной организации
сведения об уполномоченной организации, проводившей аттестацию методики
реквизит предназначен для указания следующих сведений:
наименование уполномоченной организации
адрес уполномоченной организации
контактные реквизиты уполномоченной организации
номер, дата выдачи и срок действия документа
об уполномочивании в соответствии
с законодательством государства-члена (аттестат аккредитации)
1
1.5. Разработчик
сведения о разработчике методики (метода) измерений
реквизит предназначен для указания следующих сведений:
наименование разработчика
адрес разработчика
контактные реквизиты разработчика
1
1.6. Признак референтной методики измерений
признак, указывающий на то, является ли методика измерений референтной
0..*

1.7. Әдістемені референттік ретінде бекіткен ұйымның атауы
өлшеу әдістемесін референттік ретінде бекіткен ұйымның атауы
0
1.8. Өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелерін тану фактісін айқындайтын белгі
өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелерін тану фактісін айқындайтын белгі
ықтимал мәндер:
1 – жұмыстардың нәтижелері танылды
0 – жұмыстардың нәтижелері танылмады
1
1.9. Өлшеу объектісі туралы мәліметтер
өлшеу объектісі туралы мәліметтер
1
1.10. Мүше мемлекеттің уәкілетті органдарымен келісу туралы мәліметтер (мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес)
мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес мүше мемлекеттің уәкілетті органдарымен келісу туралы мәліметтер
0..*
1.10.1. Уәкілетті органның атауы
келісу туралы құжатты бекіткен (қол қойған) уәкілетті органның атауы
1.10.2. Құжаттың атауы
келісу туралы құжаттың атауы
0..1
1.10.3. Құжаттың нөмірі
келісу туралы құжаттың нөмірі
0..1
1.10.4. Құжаттың берілген күні
келісу туралы құжаттың берілген, бекітілген (қол қойылған) күні
1
5-кесте
"Өлшеу құралдарын тексеру нәтижелері туралы мәліметтер" деректерінің құрылымы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Ескертпе
Көпт.

1.7. Наименование организации, утвердившей методику в качестве референтной
наименование организации, утвердившей методику измерений
в качестве референтной методики измерений
0
1.8. Признак, определяющий факт признания результатов работ
в области обеспечения единства измерений
признак, определяющий факт признания результатов работ
в области обеспечения единства измерений
возможные значения:
1 – результаты работ признаны
0 – результаты работ не признаны
1
1.9. Сведения об объекте измерений
сведения об объекте измерений
1
1.10. Сведения о согласовании
с уполномоченными органами государства-члена (в соответствии с законодательством государства-члена)
сведения о согласовании с уполномоченными органами государства-члена в соответствии с законодательством
государства-члена
0..*
1.10.1. Наименование уполномоченного органа
наименование уполномоченного органа, утвердившего (подписавшего) документ о согласовании
1.10.2. Наименование документа
наименование документа о согласовании
0..1
1.10.3. Номер документа
номер документа о согласовании
0..1
1.10.4. Дата выдачи документа
дата выдачи, утверждения (подписания) документа о согласовании
1
Таблица 5
Структура данных "Сведения о результатах поверки средства измерений"
Имя реквизита
Описание реквизита
Примечание
Мн.

1. Өлшеу құралдарын тексеру нәтижелері туралы мәліметтер
өлшеу құралдарын тексеру нәтижесі туралы мәліметтер
0..1
1.1. Елдің коды
мәліметтер ұсынған елдің кодтық белгіленімі
елді көрсету үшін ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдері сыныптауышындағы 2 таңбалы әріптік код пайдаланылады
0..1
1.2. Өнімнің атауы
өлшеу құралы тұрпатының атауы
0..1
1.3. Өнім бірлігінің сәйкестендіргіші
өлшеу құралының зауыттық нөмірі
0..1
1.4. Уәкілетті ұйым туралы мәліметтер
өлшеу құралдарына тексеру жүргізуге уәкілеттілік берілген (нотификацияланған) және өлшеу құралдарын тексеруді орындаған мүше мемлекеттің заңды тұлғасы туралы мәліметтер
0..1
1.4.1. Уәкілетті ұйымның атауы
өлшеу құралдарын тексеруді орындаған ұйымның толық атауы
0..1
1.4.2. Ұйымның өлшеу құралдарын тексеруді орындауға өкілеттіктерін растау құжаты
ұйымның өлшеу құралдарын тексеруге өкілеттіктерін растайтын аккредиттеу аттестаты немесе құжаты туралы мәліметтер
0..1
*.1. Құжаттың атауы
өкілеттіктерді растайтын аккредиттеу аттестатының немесе құжаттың атауы
0..1
*.2. Құжаттың нөмірі
өкілеттіктерді растайтын аккредиттеу аттестатының немесе құжаттың тіркеу нөмірі
0..1
*.3. Құжаттың берілген күні
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
0..1
*.4. Құжаттың қолданылу мерзімінің өтетін күні
өкілеттіктерді растайтын аккредиттеу аттестатының немесе құжаттың қолданылу мерзімі
0..1

1. Сведения о результатах поверки средства измерений
сведения о результате поверки средства измерений
0..1
1.1. Код страны
кодовое обозначение страны, представившей сведения
для указания страны используется 2-значный буквенный код страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с ISO 3166-1
0..1
1.2. Наименование продукта
наименование типа средства измерений
0..1
1.3. Идентификатор единицы продукта
заводской номер средства измерений
0..1
1.4. Сведения об уполномоченной организации
сведения о юридическом лице государства-члена, уполномоченном (нотифицированном) на проведение поверки средств измерений и выполнившем поверку средства измерений
0..1
1.4.1. Наименование уполномоченной организации
полное наименование организации, выполнившей поверку средства измерений
0..1
1.4.2. Документ, подтверждающий полномочия организации на выполнение поверки средства измерений
сведения об аттестате аккредитации или документе подтверждающем полномочия организации на выполнение поверки средства измерений
0..1
*.1. Наименование документа
наименование аттестата аккредитации или документа подтверждающего полномочия
0..1
*.2. Номер документа
регистрационный номер аттестата аккредитации или документа подтверждающего полномочия
0..1
*.3. Дата выдачи документа
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
0..1
*.4. Дата истечения срока действия документа
срок действия аттестата аккредитации или документа, подтверждающего полномочия
0..1

1.5. Тексеру белгісінің бейнесі
тексеру белгісінің (тексеру таңбасы бедерінің) немесе жапсырма түріндегі (бинарлық форматтағы) тексеру белгісінің бейнесі
RFC 2046 ерекшелігіне сәйкес деректер форматы кодының мәні
0..1
1.6. Өлшеу құралдарын тексеру туралы куәлік
өлшеу құралдарын тексеру туралы куәлік туралы мәліметтер
0..1
1.6.1. Құжаттың нөмірі
құжатты тіркеу кезінде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық таңба
мүше мемлекет заңнамасының талаптарына сәйкес толтырылады
0..1
1.6.2. Құжаттың берілген күні
құжаттың берілген күні
0..1
1.6.3. Құжаттың қолданылу мерзімі
құжаттың қолданылу мерзімі
0..1
1.7. Тексеру әдістемесінің атауы
өлшеу құралдарын тексеру әдістемесінің атауы немесе өлшеу құралдарын тексеру оған сәйкес орындалған нормативтік құжаттың атауы
0..*
1.8. Тексеру әдістемесінің тіркеу нөмірі
өлшеу құралдарын тексеру әдістемесін таңбалау
0..*
1.9. Өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелерін тану фактісін айқындайтын белгі
өлшеу құралын тексеруді тану фактісін айқындайтын белгі
ықтимал мәндер:
1 – жұмыстардың нәтижелері танылды
0 – жұмыстардың нәтижелері танылмады
0..1
6-кесте
"Өзара тану шеңберінде ұсынылатын өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстарды орындау туралы мәліметтер" деректерінің құрылымы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Ескертпе
Көпт.
1. Өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелері туралы мәліметтер
өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелері туралы қосымша мәліметтер
1
1.1. Өлшеу құралдарын қамтамасыз ету саласындағы мәліметтер тұрпатының коды
жұмыстардың нәтижесін өзара тану үшін ұсынылатын мәліметтер түрін белгілеу өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласында
ықтимал мәндер:
01 – шама бірлігінің (шама шәкілінің) эталоны туралы мәліметтер
02 – өлшеу құралдарының бекітілген тұрпаты туралы мәліметтер
03 – стандарттық үлгінің бекітілген тұрпаты туралы мәліметтер
04 – өлшеудің аттестатталған әдістемесі (әдісі) туралы, оның ішінде өлшеудің референттік әдістемесі (әдісі) ретінде қабылданатын өлшеу әдістемесі (әдісі) туралы мәліметтер
05 – өлшеу құралдарын тексеру нәтижелері туралы мәліметтер
1
1.2. Елдің коды
мәліметтер ұсынған елдің кодтық белгіленімі
елді көрсету үшін ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдері сыныптауышындағы 2 таңбалы әріптік код пайдаланылады
1
1.3. Күні
мәліметтер жіберілген күн
деректеме сұрау салуды жіберу (мәліметтерді ұсыну) күнін толтыру үшін пайдаланылады
1.4. Өлшеу құралдарының тұрпатын бекіту туралы сертификаттың тіркеу нөмірі
өлшеу құралдарының тұрпатын бекіту туралы сертификаттың тіркеу нөмірі
өлшеу құралдарының тұрпатын бекіту жөніндегі жұмыстар үшін толтырылады
0..1

1.5. Изображение знака поверки
изображение знака поверки (оттиска поверительного клейма) или знака поверки в виде наклейки (в бинарном формате)
значение кода формата данных
в соответствии со спецификацией RFC 2046
0..1
1.6. Свидетельство о поверке средства измерений
сведения о свидетельстве о поверке средства измерений
0..1
1.6.1. Номер документа
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
заполняется в соответствии с требованиями законодательства государства-члена
0..1
1.6.2. Дата документа
дата выдачи документа
0..1
1.6.3. Срок действия документа
срок действия документа
0..1
1.7. Наименование методики поверки
наименование методики поверки средств измерений или название нормативного документа, в соответствии с которым выполнена поверка средства измерений
0..*
1.8. Регистрационный номер методики поверки
обозначение методики поверки средств измерений
0..*
1.9. Признак, определяющий факт признания результатов работ
в области обеспечения единства измерений
признак, определяющий факт признания поверки средства измерений
возможные значения:
1 – результаты работ признаны
0 – результаты работ не признаны
0..1
Таблица 6
Структура данных "Сведения о выполнении работ в области обеспечения единства измерений, представляемые в рамках взаимного признания"
Имя реквизита
Описание реквизита
Примечания
Мн.
1. Сведения о результатах работ в области обеспечения единства измерений
дополнительные сведения о результатах работ в области обеспечения единства измерений
1
1.1. Код типа сведений в области обеспечения единства измерений
обозначение вида сведений, предоставляемых для взаимного признания результатов работ в области обеспечения единства измерений
возможные значения:
01 – сведения об эталоне единицы величины (шкале величин)
02 – сведения об утвержденном типе средства измерений
03 – сведения об утвержденном типе стандартного образца
04 – сведения об аттестованной методике (методе) измерений, в том числе методике (методе) измерений, принимаемой в качестве референтной методики (метода) измерений
05 – сведения о результатах поверки средства измерений
1
1.2. Код страны
кодовое обозначение страны, представившей сведения
для указания страны используется 2-значный буквенный код страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов
и наименований стран мира в соответствии
с ISO 3166-1
1
1.3. Дата
дата направления сведений
реквизит используется для заполнения даты направления запроса (предоставления сведений)
1.4. Регистрационный номер сертификата об утверждении типа средств измерений
регистрационный номер сертификата об утверждении типа средств измерений
заполняется для работ по утверждению типа средств измерений
0..1

1.5. Стандарттық үлгінің тұрпатын бекіту туралы сертификаттың тіркеу нөмірі
стандарттық үлгінің тұрпатын бекіту туралы сертификаттың тіркеу нөмірі
стандарттық үлгінің тұрпатын бекіту жөніндегі жұмыстар үшін толтырылады
0..1
1.6. Өлшеу әдістемесін (әдісін) аттастаттау туралы куәліктің тіркеу нөмірі
өлшеу әдістемесін (әдісін) аттастаттау туралы куәліктің тіркеу нөмірі
өлшеу әдістемесін (әдісін) бекіту жөніндегі жұмыстар үшін толтырылады
1
1.7. Өлшеу құралдарын тексеру туралы куәліктің нөмірі
өлшеу құралдарын тексеру туралы куәліктің нөмірі
өлшеу құралдарын тексеруді бекіту жөніндегі жұмыстар үшін толтырылады
0..1
1.8. Жұмыстарды орындау күні
өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстарды орындау күні
деректеме өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстарды орындау күнін толтыру үшін пайдаланылады
1
1.9. Сипаттамасы
жұмыстардың нәтижелері немесе еркін нысанда ұсынылған құжаттар туралы мәтіндік түсініктеме
деректеме қосымша мәліметтер берілген жағдайда өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелерін өзара тану үшін мәліметтер беру кезінде еркін нысандағы тестілік түсініктемелерді көрсету үшін пайдаланылады
0..1
1.10. Құжат туралы мәліметтер
жұмыстарды өзара тану үшін ұсынылатын құжат туралы мәліметтер
1..*
1.11. Тану туралы мәліметтер
өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелерін тану туралы мәліметтер
1.11.1. Елдің коды
өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелерін тану елі
елді көрсету үшін ISO 3166-1 сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдері сыныптауышындағы 2 таңбалы әріптік код пайдаланылады
1
1.11.2. Өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелерін тану фактісін айқындайтын белгі
өлшеу құралын тексеруді тану фактісін айқындайтын белгі
ықтимал мәндер:
1 – жұмыстардың нәтижелері танылды
0 – жұмыстардың нәтижелері танылмады
0..1
1.11.3. Күні
өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелерін тану күні
0..1
1.11.4. Өзге де мәліметтер
өлшемдер бірлігін қамтамасыз ету саласындағы жұмыстардың нәтижелерін тану туралы мәліметтер
0..1
Об утверждении Правил реализации общего процесса "Обеспечение обмена сведениями в области обеспечения единства измерений, содержащимися в информационных фондах государств – членов Евразийского экономического союза"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 07 сентября 2018 года № 148
В целях реализации пунктов 9 и 11 и в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые Правила реализации общего процесса "Обеспечение обмена сведениями в области обеспечения единства измерений, содержащимися в информационных фондах государств – членов Евразийского экономического союза".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии

1.5. Регистрационный номер сертификата об утверждении типа типа стандартного образца
регистрационный номер сертификата об утверждении типа стандартного образца
заполняется для работ по утверждению типа стандартного образца
0..1
1.6. Регистрационный номер свидетельства об аттестации методики (метода) измерений
регистрационный номер свидетельства об аттестации методики (метода) измерений
заполняется для работ по утверждению методики (метода) измерений
1
1.7. Номер свидетельства
о поверке средства измерений
номер свидетельства о поверке средства измерений
заполняется для работ по утверждению поверки средств измерений
0..1
1.8. Дата выполнения работ
дата выполнения работ в области обеспечения единства измерений
реквизит используется для заполнения даты выполнения работ в области обеспечения единства измерений
1
1.9. Описание
текстовый комментарий
о результатах работ или предоставленных документах
в произвольной форме
реквизит используется для указания тестового комментария в свободной форме при предоставлении сведений для взаимного признания результатов работ в области обеспечения единства измерений в случае предоставления дополнительных сведений
0..1
1.10. Сведения о документе
сведения о документе, предоставляемом для взаимного признания работ
1..*
1.11. Сведения о признании
сведения о признании результатов работ в области обеспечения единства измерений
1.11.1. Код страны
страна признания результатов работ
в области обеспечения единства измерений
для указания страны используется 2-значный буквенный код страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов
и наименований стран мира в соответствии
с ISO 3166-1
1
1.11.2. Признак, определяющий факт признания результатов работ в области обеспечения единства измерений
признак, определяющий факт признания поверки средства измерений
возможные значения:
1 – результаты работ признаны
0 – результаты работ не признаны
0..1
1.11.3. Дата
дата признания результатов работ
в области обеспечения единства измерений
0..1
1.11.4. Иные сведения
сведения о признании результатов работ в области обеспечения единства измерений
0..1