Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссияның Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкес келмейтін өнім туралы хабардар ету жүйесін қалыптастыру жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру кезіндегі өзара іс-қимылының уақытша тәртібін бекіту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 12 қарашадағы № 182 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегіақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттықөзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 10 мамырдағы № 74 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкес келмейтін өнім туралы хабардар ету жүйесін қалыптастыру жөніндегі пилоттық жобаны 2018 – 2019 жылдары іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының 1-тармағын орындау мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссияның Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкес келмейтін өнім туралы хабардар ету жүйесін қалыптастыру жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру кезіндегі өзара іс-қимылының уақытша тәртібі бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 12 қарашадағы
№ 182 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссияның Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкес келмейтін өнім туралы хабардар ету жүйесін қалыптастыру жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру кезіндегі өзара іс-қимылының УАҚЫТША ТӘРТІБІ
1. Осы Уақытша тәртіп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 10 мамырдағы № 74 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкес келмейтін өнім туралы хабардар ету жүйесін қалыптастыру жөніндегі пилоттық жобаны 2018 – 2019 жылдары іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының 1-тармағын орындау мақсатында әзірленді және ол Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының (бұдан әрі тиісінше – Одақ, мүше мемлекеттер) бір-бірімен, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссиямен (бұдан әрі – Комиссия) Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкес келмейтін өнім туралы хабардар ету жүйесін қалыптастыру жөніндегі пилоттық жобаны (бұдан әрі – пилоттық жоба) іске асыру шеңберіндегі өзара іс-қимылы қағидаларын айқындайды.

Об утверждении Временного порядка взаимодействия уполномоченных органов государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссии при реализации пилотного проекта по формированию системы информирования о продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 ноября 2018 года № 182
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), а также в целях исполнения пункта 1 плана мероприятий по реализации в 2018 – 2019 годах пилотного проекта по формированию системы информирования о продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2018 г. № 74, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый Временный порядок взаимодействия уполномоченных органов государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссии при реализации пилотного проекта по формированию системы информирования о продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 12 ноября 2018 г. № 182
ВРЕМЕННЫЙ ПОРЯДОК
взаимодействия уполномоченных органов государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссии при реализации пилотного проекта по формированию системы информирования о продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза
1. Настоящий Временный порядок разработан в целях исполнения пункта 1 плана мероприятий по реализации в 2018 – 2019 годах пилотного проекта по формированию системы информирования о продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 мая 2018 г. № 74, и определяет правила взаимодействия уполномоченных органов государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно – государства-члены, Союз) между собой, а также с Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) в рамках реализации пилотного проекта по формированию системы информирования о продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза (далее – пилотный проект).

2. Осы Уақытша тәртіп мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес таратылуы (қол жетімділігі) шектеулі мәліметтерге жатқызылған мәліметтерді қамтитын ақпаратпен алмасуға қолданылмайды.
3. Осы Уақытша тәртіпте пайдаланылатын ұғымдар 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартта, Одақ органдарының Одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құру және дамыту мәселелері жөніндегі және техникалық реттеу мәселелері жөніндегі актілерінде айқындалған мәндерде қолданылады.
4. Мыналар::
а) Комиссия;
б) Кеден одағының "Төменвольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 004/2011), "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 007/2011), "Ойыншықтардың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 008/2011), "Дөңгелекті көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 018/2011), "Сүт және сүт өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 033/2013), "Ет және ет өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 034/2013) техникалық регламенттері талаптарының сақталуына мемлекеттік бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыруға уәкілетті мүше мемлекеттердің мемлекеттік органдары (бұдан әрі – техникалық регламенттер, уәкілетті органдар) пилоттық жобаны іске асыру шеңберіндегі өзара іс-қимылға қатысушылар болып табылады.
5. Уәкілетті органдар туралы ақпарат Одақтың ресми сайтына орналастырылады.
6. Мүше мемлекеттің аумағында техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнім анықталған жағдайда, уәкілетті органдар мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген шараларды қабылдайды және тиісті шешім қабылданған күннен бастап 3 жұмыс күнінің ішінде ол туралы басқа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарын және Комиссияны электрондық түрде хабарлама жіберу арқылы хабардар етеді.
7. Техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімнің анықталғаны және шаралардың қабылданғаны туралы хабарламадағы мәліметтердің құрамы қосымшаға сәйкес айқындалады.
Хабарламаға мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген құжаттардың электрондық көшірмелері (оның ішінде өнімді зерттеу (сынау) хаттамаларының көшірмелері), сондай-ақ техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімге қатысты шаралар қабылдау үшін негіздеме қызметін атқарған өзге де құжаттардың көшірмелері қоса беріледі.
8. Аумағында техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнім анықталған уәкілетті орган өнімнің мөлшері, басқа мүше мемлекеттердің аумақтарында сату үшін осындай өнім жіберілген, дара кәсіпкерлер ретінде тіркелген заңды тұлғалар мен жеке тұлғалар (бұдан әрі – дара кәсіпкерлер) туралы қосымша ақпарат алған жағдайда, хабарламаға тиісті өзгерістер енгізіледі.

2. Настоящий Временный порядок не распространяется на обмен информацией, содержащей сведения, отнесенные в соответствии с законодательством государств-членов к сведениям ограниченного распространения (доступа).
3. Понятия, используемые в настоящем Временном порядке, применяются в значениях, определенных Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, актами органов Союза по вопросам создания и развития интегрированной информационной системы Союза (далее – интегрированная система) и по вопросам технического регулирования.
4. Участниками взаимодействия в рамках реализации пилотного проекта являются:
а) Комиссия;
б) государственные органы государств-членов, уполномоченные на осуществление государственного контроля (надзора) за соблюдением требований технических регламентов Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011), "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011), "О безопасности игрушек" (ТР ТС 008/2011), "О безопасности колесных транспортных средств" (ТР ТС 018/2011), "О безопасности молока и молочной продукции" (ТР ТС 033/2013), "О безопасности мяса и мясной продукции" (ТР ТС 034/2013) (далее соответственно – уполномоченные органы, технические регламенты).
5. Информация об уполномоченных органах размещается на официальном сайте Союза.
6. При выявлении на территории государства-члена продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов, уполномоченные органы принимают меры, предусмотренные законодательством государства-члена, и в течение 3 рабочих дней с даты принятия соответствующего решения информируют об этом уполномоченные органы других государств-членов и Комиссию посредством направления уведомления в электронном виде.
7. Состав сведений, содержащихся в уведомлении о выявлении продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов, и принятии мер, определяется согласно приложению.
К уведомлению прилагаются электронные копии документов, предусмотренных законодательством государства-члена (в том числе копии протоколов исследований (испытаний) продукции), а также копии иных документов, послуживших основанием для принятия мер в отношении продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов.
8. В случае получения уполномоченным органом, на территории которого выявлена продукция, не соответствующая требованиям технических регламентов, дополнительной информации о количестве продукции, юридических лицах и физических лицах, зарегистрированных в качестве индивидуальных предпринимателей (далее – индивидуальные предприниматели), которым такая продукция была направлена для реализации на территориях других государств-членов, в уведомление вносятся соответствующие изменения.

9. Комиссия пилоттық жобаны іске асыру шеңберінде:
а) техникалық регламенттер талаптарының сақталуын мемлекеттік бақылау (қадағалау) нәтижелері туралы (оның ішінде техникалық регламенттер талаптарының бұзылуы және техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімге қатысты қабылданған шаралар туралы) мәліметтерді қамтитын жалпы ақпараттық ресурсты (бұдан әрі – жалпы ақпараттық ресурс) қалыптастырып, жүргізуді;
б) уәкілетті органдардан алынған мынадай мәліметтерді:
техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімді анықтаған уәкілетті орган (оның ішінде толық атауы) туралы мәліметтерді;
техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімнің анықталған күнін;
техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнім анықталған заңды тұлға немесе дара кәсіпкер (оның ішінде заңды тұлға үшін – толық атауы, орналасқан жері (заңды тұлғаның мекенжайы) және қызметін жүзеге асыратын орнының мекенжайы (мекенжайлары) (егер мекенжайлары әртүрлі болған жағдайда) немесе дара кәсіпкер үшін – тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тұрғылықты жері және қызметін жүзеге асыратын орнының мекенжайы (мекенжайлары) (егер мекенжайлары әртүрлі болған жағдайда), сондай-ақ заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес мемлекеттік тіркелуі кезінде берілетін тіркеу немесе есепке қою (жеке, сәйкестендіру) нөмірі) туралы мәліметтерді;
өнімді жеткізушілерді және сатып алушыларды айқындауға мүмкіндік беретін тауарға ілеспе құжаттар (жеткізу шарттары, тауардың жүкқұжаттары, шот-фактуралар және өнім туралы ақпаратты қамтитын өзге де құжаттар) туралы мәліметтерді;
тауар туралы, оны сәйкестендіруді қамтамасыз ететін мәліметтерді (оның ішінде өнімнің атауы және белгіленімі, аты (бар болған жағдайда) және өнім туралы, оны сәйкестендіруді қамтамасыз ететін өзге де мәліметтер), сондай-ақ техникалық регламенттер талаптарының (техникалық регламент, бап, бөлік, тармақ, тармақша) анықталған бұзушылықтары туралы мәліметтерді;
дайындаушы (дайындаушы уәкілеттік берген тұлға, импорттаушы) туралы мәліметтерді, оның ішінде заңды тұлға үшін – өнімнің таңбалауында және өнімнің техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалау туралы құжаттарда көрсетілген толық атауы, орналасқан жері (заңды тұлғаның мекенжайы) және қызметін жүзеге асыратын орнының мекенжайы (мекенжайлары) (егер мекенжайлары әртүрлі болған жағдайда) немесе дара кәсіпкер үшін – тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тұрғылықты жері және қызметін жүзеге асыратын орнының мекенжайы (мекенжайлары) (егер мекенжайлары әртүрлі болған жағдайда);
өнімнің техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалау туралы құжаттың тіркеу нөмірін және қолданылу мерзімін;
техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімге қатысты уәкілетті орган қабылдаған шараларды Одақтың ақпараттық порталында жариялауды;

9. В рамках реализации пилотного проекта Комиссия осуществляет:
а) формирование и ведение общего информационного ресурса, содержащего сведения о результатах государственного контроля (надзора) за соблюдением требований технических регламентов (в том числе о нарушениях требований технических регламентов и принятых мерах в отношении продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов) (далее – общий информационный ресурс);
б) опубликование на информационном портале Союза следующих сведений, полученных от уполномоченных органов:
сведения об уполномоченном органе, выявившем продукцию, не соответствующую требованиям технических регламентов (в том числе полное наименование);
дата выявления продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов;
сведения о юридическом лице или индивидуальном предпринимателе, у которых выявлена продукция, не соответствующая требованиям технических регламентов (в том числе полное наименование, место нахождения (адрес юридического лица) и адрес (адреса) места осуществления деятельности (в случае, если адреса различаются) – для юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии), место жительства и адрес (адреса) места осуществления деятельности (в случае, если адреса различаются) – для индивидуального предпринимателя, а также регистрационный или учетный (индивидуальный, идентификационный) номер, присваиваемый при государственной регистрации юридического лица или индивидуального предпринимателя в соответствии с законодательством государства-члена);
сведения о товаросопроводительных документах (договорах поставки, товарных накладных, счетах-фактурах и иных документах, содержащих информацию о продукции), позволяющих определить поставщиков и приобретателей продукции;
сведения о продукции, обеспечивающие ее идентификацию (в том числе наименование и обозначение продукции, название (при наличии) и иные сведения о продукции, обеспечивающие ее идентификацию), а также о выявленных нарушениях требований технических регламентов (технический регламент, подпункт, пункт, часть, статья);
сведения об изготовителе (уполномоченном изготовителем лице, импортере), в том числе полное наименование, которое указано в маркировке продукции и документах об оценке соответствия продукции требованиям технических регламентов, место нахождения (адрес юридического лица) и адрес (адреса) места осуществления деятельности (в случае, если адреса различаются) – для юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии), место жительства и адрес (адреса) места осуществления деятельности (в случае, если адреса различаются) – для индивидуального предпринимателя;
регистрационный номер и срок действия документа об оценке соответствия продукции требованиям технических регламентов;
меры, принятые уполномоченным органом в отношении продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов;

в) осы Уақытша тәртіптің 8 және 10-тармақтарына сәйкес жалпы ақпараттық ресурста қамтылған мәліметтерді жаңартуды;
г) Одақтың ақпараттық порталында жарияланатын мәліметтерге қол жеткізуді ұйымдастыруды жүзеге асырады.
10. Жалпы ақпараттық ресурстан мәліметтерді алып тастау қажет болған жағдайда, уәкілетті орган ол туралы Комиссияны электрондық түрде хабардар етеді.
11. Одақтың ақпараттық порталында мынадай электрондық сервистерді іске асыру қамтамасыз етіледі:
а) мынадай параметрлер бойынша мәліметтерді іздеу және ұсыну;
аумағында техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнім анықталған мүше мемлекет;
техникалық регламенттердің талаптарына сәйкес келмейтін өнімнің атауы;
өнім дайындалған мемлекет;
өнім сатылатын мүше мемлекет;
дайындаушының (дайындаушы уәкілетті берген тұлғаның, импорттаушының) атауы;
сәйкестікті бағалау туралы құжаттың нөмірі және берілген күні;
б) жалпы ақпараттық ресурста қамтылған мәліметтерді жаңартуға жазылым ресімдеу;
в) белгілі бір кезең ішіндегі жалпы ақпараттық ресурстан алынған мәліметтердің мүше мемлекеттер бөлінісіндегі тізбесін ұсыну;
г) мүдделі тұлғалардың ақпараттық жүйелерінің сұрау салуы бойынша автоматтандырылған өңдеу үшін жалпы ақпараттық ресурста қамтылған мәліметтерді ұсыну;
д) жалпы ақпараттық ресурста қамтылған мәліметтерді белгілі бір форматта шығарып алуды қамтамасыз ету.
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
уәкілетті органдары мен
Еуразиялық экономикалық
комиссияның Еуразиялық
экономикалық одақтың
техникалық регламенттерінің
талаптарына сәйкес келмейтін
өнім туралы хабардар ету
жүйесін қалыптастыру
жөніндегі пилоттық жобаны іске
асыру кезіндегі өзара
іс-қимылының уақытша
тәртібіне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкес келмейтін өнімнің анықталғаны және шаралар қабылданғаны туралы хабарламада қамтылған мәліметтердің ҚҰРАМЫ
1. Осы құжатта Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкес келмейтін өнімнің анықталғаны және шаралар қабылданғаны туралы хабарламада қамтылған мәліметтердің құрамы айқындалады.
2. Құрамы кестеде келтірілген мәліметтер Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкес келмейтін өнім туралы хабардар ету жүйесін қалыптастыру жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру шеңберінде беріледі.
Берілетін мәліметтерді толтырудың көптігін, міндеттілігін және олардың ықтимал қайталаулар санын көрсету үшін кестенің "Көптігі" ("Көпт.") деген бағанында мынадай белгіленімдер пайдаланылады:
1 – мәліметтер міндетті, қайталауға жол берілмейді;
1..* – мәліметтер міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;

в) обновление сведений, содержащихся в общем информационном ресурсе, в соответствии с пунктами 8 и 10 настоящего Временного порядка;
г) организацию доступа к публикуемым на информационном портале Союза сведениям.
10. В случае необходимости исключения сведений из общего информационного ресурса уполномоченный орган информирует об этом Комиссию в электронном виде.
11. На информационном портале Союза обеспечивается реализация следующих электронных сервисов:
а) поиск и представление сведений по следующим параметрам:
государство-член, на территории которого выявлена продукция, не соответствующая требованиям технических регламентов;
наименование продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов;
государство, в котором изготовлена продукция;
государство-член, в котором реализуется продукция;
наименование изготовителя (уполномоченного изготовителем лица, импортера);
номер и дата выдачи документа об оценке соответствия;
б) оформление подписки на обновление сведений, содержащихся в общем информационном ресурсе;
в) представление перечня сведений, исключенных из общего информационного ресурса, в разрезе государств-членов за определенный период;
г) представление сведений, содержащихся в общем информационном ресурсе, по запросу информационных систем заинтересованных лиц для автоматизированной обработки;
д) обеспечение выгрузки сведений, содержащихся в общем информационном ресурсе, в определенном формате.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Временному порядку
взаимодействия
уполномоченных органов
государств – членов
Евразийского экономического
союза
и Евразийской экономической
комиссии
при реализации пилотного
проекта
по формированию системы
информирования о продукции,
не соответствующей
требованиям технических
регламентов Евразийского
экономического союза
СОСТАВ
сведений, содержащихся в уведомлении о выявлении продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза, и принятии мер
1. Настоящий документ определяет состав сведений, содержащихся в уведомлении о выявлении продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза, и принятии мер.
2. Сведения, состав которых приведен в таблице, передаются в рамках реализации пилотного проекта по формированию системы информирования о продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза.
Для указания множественности, обязательности заполнения и количества возможных повторений передаваемых сведений используются следующие обозначения в графе "Множественность" ("Мн.") таблицы:
1 – сведения обязательны, повторения не допускаются;
1..* – сведения обязательны, могут повторяться без ограничений;

0..1 – мәліметтер опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – мәліметтер опционалды, шектеусіз қайталануы мүмкін.
Кесте
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкес келмейтін өнімнің анықталғаны және шаралар қабылданғаны туралы хабарламада қамтылған мәліметтердің құрамы
Атауы
Сипаттамасы
Ескертпе
Көп.
1. Хабарламаның нөмірі
хабарламаның мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген тіркеу нөмірі
1
2. Байланысты хабарламаның нөмірі
хабарламаның басқа мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген тіркеу нөмірі
хабарламаның алынуына байланысты орындалған тексерулердің нәтижесінде техникалық регламенттің талаптарына сәйкес келмейтін өнім анықталған жағдайда толтырылады
0..1
3. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы
техникалық регламенттің талаптарына сәйкес келмейтін өнімді анықтаған мемлекеттік бақылау (қадағалау) органы туралы мәліметтер
мыналар: елдің коды (мүше мемлекеттің кодын көрсету үшін ISO 3166-1 халықаралық стандартына сәйкес елдің екі таңбалы әріптік коды пайдаланылады); мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші; мүше мемлекеттің уәкілетті органының толық атауы көрсетіледі
1
4. Күні
техникалық регламенттің талаптарына сәйкес келмейтін өнімнің анықталған күні
бұл жерде және одан әрі күнді және уақытты белгілеу МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес жүргізіледі
1
5. Жеткізу тізбегіне қатысушы
техникалық регламенттің талаптарына сәйкес келмейтін өнім анықталған заңды тұлға немесе дара кәсіпкер туралы мәліметтер
мыналар: мемлекеттік тіркеу кезінде берілетін сәйкестендіргіш; заңды тұлғаның толық атауы немесе дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда); заңды тұлғаның, орналасқан жері (заңды тұлғаның мекенжайы) және қызметін жүзеге асыратын орнының мекенжайы (мекенжайлары) (егер мекенжайлары әртүрлі болған жағдайда) немесе дара кәсіпкердің тұрғылықты жері және қызметін жүзеге асыратын орнының мекенжайы (мекенжайлары) (егер мекенжайлары әртүрлі болған жағдайда); жеткізу тізбегіне қатысушылар түрлерінің анықтамалығынан жеткізу тізбегіне қатысушылар түрінің кодтық белгіленімі көрсетіледі
1
6. Өнім
техникалық регламенттің талаптарына сәйкес келмейтін өнім туралы ақпарат
мыналар: өнімнің белгіленімі және (немесе) дайындаушы берген өзге де шартты белгіленімі (бар болған жағдайда); өнімнің дайындаушы берген атауы; өнімнің аты (бар болған жағдайда); өнім туралы оның сәйкестендірілуін қамтамасыз ететін қосымша мәліметтер (бар болған жағдайда); өнімнің мөлшерін және өлшем бірлігін (бар болған жағдайда) көрсетумен өнімнің бірлігі немесе өнімнің бірдей бірліктер тобы туралы ақпарат; таңбалауда көрсетілген өнімді дайындаушы (дайындаушы уәкілеттік берген тұлға, импорттаушы) туралы мәліметтер (сипаттамасы осы кестенің 5-тармағында келтірілген), Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасына сәйкес тауардың кодтық белгіленімі көрсетіледі. Өнімнің бейнесі (фотосуреті) қоса беріледі (бар болған жағдайда)
1

0..1 – сведения опциональны, повторения не допускаются;
0..* – сведения опциональны, могут повторяться без ограничений.
Таблица
Состав сведений, содержащихся в уведомлении о выявлении продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов Евразийского экономического союза, и принятии мер
Наименование
Описание
Примечание
Мн.
1. Номер уведомления
регистрационный номер уведомления, присвоенный уполномоченным органом государства-члена
1
2. Номер связанного уведомления
регистрационный номер уведомления, присвоенный уполномоченным органом другого государства-члена
заполняется в случае выявления продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов, в результате проверок, выполненных в связи с получением уведомления
0..1
3. Уполномоченный орган государства-члена
сведения об органе государственного контроля (надзора), выявившем продукцию, не соответствующую требованиям технических регламентов
указываются:
код страны (для указания кода государства-члена используется двузначный буквенный код страны в соответствии с международным стандартом ISO 3166-1);
идентификатор уполномоченного органа государства-члена;
полное наименование уполномоченного органа государства-члена
1
4. Дата
дата выявления продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов
здесь и далее обозначение даты и времени приводится в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
5. Участник цепочки поставки
сведения о юридическом лице или индивидуальном предпринимателе, у которого выявлена продукция, не соответствующая требованиям технических регламентов
указываются:
идентификатор, присваиваемый при государственной регистрации;
полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при наличии) индивидуального предпринимателя;
место нахождения (адрес юридического лица) и адрес (адреса) места осуществления деятельности юридического лица (в случае, если адреса различаются) или место жительства и адрес (адреса) места осуществления деятельности индивидуального предпринимателя (в случае, если адреса различаются);
кодовое обозначение вида участника цепочки поставки из справочника видов участников цепочки поставки
1
6. Продукция
информация о продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов
указываются:
обозначение продукции и (или) иное условное обозначение, присвоенное изготовителем (при наличии);
наименование продукции, присвоенное изготовителем;
название продукции (при наличии);
дополнительные сведения о продукции, обеспечивающие ее идентификацию (при наличии);
информация о единице продукции или группе одинаковых единиц продукции с указанием количества продукции и единицы измерения (при наличии);
сведения об изготовителе (уполномоченном изготовителем лице, импортере) продукции, указанные в маркировке (описание приведено в пункте 5 настоящей таблицы), кодовое обозначение товара в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
Прилагается изображение (фотография) продукции (при наличии)
1

7. Тауарға ілеспе құжат
тауарға ілеспе құжат (жеткізу шарты, тауардың жүкқұжаты, шот-фактура және өнім туралы ақпаратты қамтитын өзге де құжаттар) туралы мәліметтер
мыналар: тауарға ілеспе құжаттың атауы; тауарға ілеспе құжаттың берілген күні және нөмірі;
тауарға ілеспе құжатта қамтылған өнім туралы ақпарат (сипаттамасы осы кестенің 6-тармағында келтірілген);
тауарға ілеспе құжатта ол туралы мәліметтер бар заңды тұлға немесе дара кәсіпкер туралы ақпарат (сипаттамасы осы кестенің 5-тармағында келтірілген) көрсетіледі
1..*
8. Техникалық регламенттің бұзылуы туралы ақпарат
техникалық регламенттің талаптарын анықталған бұзушылықтар туралы ақпарат
1..*
8.1 Техникалық регламенттің құрылымдық элементі
техникалық регламенттің құрылымдық элементі туралы ақпарат
мыналар: Еуразиялық экономикалық одақтың (Кеден одағының) техникалық регламентінің нөмірі; техникалық регламенттің құрылымдық элементінің белгіленімі немесе атауы (бар болған жағдайда) көрсетіледі
1..*
8.2. Бұзушылық түрі
техникалық регламентті анықталған бұзу түрі
техникалық регламенттің анықталған бұзушылықтар түрлерінің анықтамалығынан кодтық белгіленімі көрсетіледі
0..1
8.3. Сипаттамасы
техникалық регламентті анықталған бұзушылықтың сипаттамасы
0..1
8.4. Құжаттамалық растау
мемлекеттік бақылау (қадағалау) жөніндегі іс-шаралар шеңберінде дайындалған техникалық регламенттің талаптарының бұзылуы фактісін растайтын материалдар
мыналар: құжаттың түрі; құжаттың атауы; құжаттың сериясы, нөмірі, берілген күні; құжаттың қолданылу мерзімі және қолданылу мерзімінің аяқталу күні (бар болған жағдайда); құжатты берген уәкілетті органның сәйкестендіргіші және атауы; құжаттың сипаттамасы (бар болған жағдайда) көрсетіледі. Құжат бинарлық форматта (бар болған жағдайда) қоса беріледі
0..*
9. Сәйкестікті бағалау туралы құжат
өнімнің техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалау туралы құжат туралы мәліметтер
мыналар: Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 108 шешімімен бекітілген сәйкестікті бағалау туралы құжаттар түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрінің кодтық белгіленімі;
құжатты берген (тіркеген) ұйым туралы ақпарат; құжаттың нөмірі, қолданылу мерзімі; өнімнің техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалау туралы құжатта көрсетілген өнімді дайындаушы (дайындаушы уәкілеттік берген тұлға, импорттаушы) туралы мәліметтер көрсетіледі (сипаттамасы осы кестенің 5-тармағында келтірілген)
0..1
10. Техникалық регламенттің талаптарына сәйкес келмейтін өнімге қатысты шара
бұзушылық фактілерінің анықталуына байланысты мемлекеттік бақылау (қадағалау) органы өнімге қатысты қабылдаған шара туралы ақпарат

7. Товаросопроводительный документ
сведения о товаросопроводи-тельном документе (договор поставки, товарная накладная, счет-фактура и иной документ, содержащий информацию о продукции)
указываются:
наименование товаросопроводительного документа;
дата и номер товаросопроводительного документа;
информация о продукте, содержащаяся в товаросопроводительном документе (описание приведено в пункте 6 настоящей таблицы);
информация о юридическом лице или индивидуальном предпринимателе, сведения о котором содержатся в товаросопроводительном документе (описание приведено в пункте 5 настоящей таблицы)
1..*
8. Информация о нарушении технического регламента
информация о выявленных нарушениях требований технических регламентов
1..*
8.1. Структурный элемент технического регламента
информация о структурном элементе технического регламента
указываются:
номер технического регламента Евразийского экономического союза (Таможенного союза);
обозначение или наименование (при наличии) структурного элемента технического регламента
1..*
8.2. Вид нарушения
вид выявленного нарушения технического регламента
указывается кодовое обозначение из справочника видов выявленных нарушений технического регламента
0..1
8.3. Описание
описание выявленного нарушения технического регламента
0..1
8.4. Документальное подтверждение
материалы, подготовленные в рамках мероприятий по государственному контролю (надзору), подтверждающие факт нарушения требований технических регламентов
указываются:
вид документа;
наименование документа;
серия, номер, дата документа;
срок действия и дата истечения срока действия документа (при наличии);
идентификатор и наименование уполномоченного органа, выдавшего документ;
описание документа (при наличии).
Прилагается документ в бинарном формате (при наличии)
0..*
9. Документ об оценке соответствия
сведения о документе об оценке соответствия продукции требованиям технических регламентов
указываются:
кодовое обозначение вида документа в соответствии с классификатором видов документов об оценке соответствия, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 сентября 2016 г. № 108;
информация об организации, выдавшей (зарегистрировавшей) документ;
номер, срок действия документа;
сведения об изготовителе (уполномоченном изготовителем лице, импортере) продукции, указанные в документе об оценке соответствия продукции требованиям технических регламентов (описание приведено в пункте 5 настоящей таблицы)
0..1
10. Мера в отношении продукции, не соответствующей требованиям технических регламентов
информация о мере, принятой органом государственного контроля (надзора) в отношении продукции в связи с выявлением фактов нарушений
указываются:
кодовое обозначение меры, принимаемой в отношении продукции;
описание меры, принимаемой
в отношении продукции (при наличии);

мыналар: өнімге қатысты қабылданатын шараның кодтық белгіленімі; өнімге қатысты қабылданатын шараның сипаттамасы (бар болған жағдайда); өнімге қатысты шара қабылдау үшін негіздеме қызметін атқарған құжат туралы мәліметтер көрсетіледі (сипаттамасы осы кестенің 8.4-тармағында келтірілген)
1..*
11. Ескертпе
қосымша ақпарат
0..1
12. Жалпы ресурс жазбасының технологиялық сипаттамалары
жалпы ресурстың жазбасы туралы технологиялық мәліметтердің жиынтығы
жазбаның қолданылу мерзімінің басталған және аяқталған күні көрсетіледі
0..1

сведения о документе, послужившем основанием для принятия меры в отношении продукции (описание приведено в пункте 8.4 настоящей таблицы)
1..*
11. Примечание
дополнительная информация
0..1
12. Технологические характеристики записи общего ресурса
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
указываются даты начала и окончания срока действия записи
0..1