Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібі туралы нұсқаулыққа өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 204 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібі туралы нұсқаулықтың 15-тармағының 34) тармақшасы бесінші абзацтан (кестеден кейін) кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егер декларант тауарларды шығарғаннан кейін тарифтік преференцияны қалпына келтіруді жоспарласа, 2-элементте кодтың орнына кеден баждарын төлеу бойынша жеңілдіктердің сыныптауышына сәйкес екі әріпті "ПВ" коды көрсетіледі.
2. Осы Шешім Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің "Тарифтік преференцияларды қалпына келтіру жағдайлары мен шарттарын белгілеу туралы" шешімі күшіне енген күннен бастап, бірақ ерте дегенде осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

О внесении изменения в Инструкцию о порядке заполнения декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 декабря 2018 года № 204
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Подпункт 34 пункта 15 Инструкции о порядке заполнения декларации на товары, утвержденной Решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 г. № 257, после абзаца пятого (после таблицы) дополнить абзацем следующего содержания:
"Если декларант планирует восстановить тарифные преференции после выпуска товаров, в элементе 2 вместо кода в соответствии с классификатором льгот по уплате таможенных платежей указывается двузначный буквенный код "ПВ".
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты вступления в силу решения Совета Евразийской экономической комиссии "Об установлении случаев и условий восстановления тарифных преференций", но не ранее чем по истечении 30 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян