Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаға өзгеріс енгізу туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2019 жылғы 1 қазандағы № 22 шешімі
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаға өзгеріс енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап, бірақ ерте дегенде 2019 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарлардың қадағалану механизмі туралы келісім күшіне енген күннен кейін күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
Жоғары Еуразиялық
экономикалық кеңестің
2019 жылғы 01 қазандағы
№ 22 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне №1 қосымшаға енгізілетін ӨЗГЕРІС
Мынадай мазмұндағы 137-154-тармақтармен толықтырылсын:
"137. 2019 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарлардың қадағалану механизмі туралы келісімнің (бұдан әрі - Қадағалану механизмі туралы келісім) 2-бабының 2-тармағына сәйкес қадағалану жүзеге асырылатын тауарлардың (бұдан әрі – қадағалануға жататын тауарлар) тізбесін бекіту.
138. Қадағалануға жататын тауарларға қатысты қадағалану жүзеге асырылмайтын жағдайларды айқындау.
139. Комиссияның тауарлар тізбесін бекіту туралы шешімі күшіне енген күнге Одақтың кедендік аумағында іс жүзінде болатын, оларға қатысты қадағалану жүзеге асырылатын (осындай тізбеге өзгерістер енгізу) қадағалануға жататын тауарлар және осындай тауарлардың айналымына байланысты операциялар туралы мәліметтерді ұлттық қадағалану жүйесіне енгізудің мерзімдері мен тәртібін айқындау.
140. Қадағалануға жататын тауарлардың бір мүше мемлекеттің аумағынан екінші мүше мемлекеттің аумағына мұндай тауарларды өткізумен байланысты болмайтын орын ауыстыруы туралы мәліметтерді ұлттық қадағалану жүйесіне енгізу жағдайларын айқындау.
141. Қадағалануға жататын тауарлардың бір мүше мемлекеттің аумағынан екінші мүше мемлекеттің аумағына мұндай тауарларды өткізумен байланысты болмайтын орын ауыстыруы туралы мәліметтерді ұлттық қадағалану жүйесіне енгізу тәртібін айқындау.

О внесении изменения в приложение № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии
Решение Высшего Евразийского экономического совета от 1 октября 2019 года № 22. Утратило силу решением Высшего Евразийского экономического совета от 11 декабря 2020 года № 23.
Сноска. Утратило силу решением Высшего Евразийского экономического совета от 11.12.2020 № 23 (порядок введения в действие см. п. 3).
Высший Евразийский экономический совет решил:
1. Внести в приложение № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, изменение согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу Соглашения о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, от 29 мая 2019 года.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Высшего
Евразийского экономического
совета
от 01 октября 2019 г. № 22
ИЗМЕНЕНИЕ,
вносимое в приложение № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии
Дополнить пунктами 137 – 154 следующего содержания:
"137. Утверждение перечня товаров, в отношении которых в соответствии с пунктом 2 статьи 2 Соглашения о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, от 29 мая 2019 года (далее – Соглашение о механизме прослеживаемости) осуществляется прослеживаемость (далее – товары, подлежащие прослеживаемости).
138. Определение случаев, когда прослеживаемость в отношении товаров, подлежащих прослеживаемости, не осуществляется.
139. Определение сроков и порядка включения в национальную систему прослеживаемости сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, фактически находящихся на таможенной территории Союза на дату вступления в силу решения Комиссии об утверждении перечня товаров, в отношении которых осуществляется прослеживаемость (внесения изменений в такой перечень), и операциях, связанных с оборотом таких товаров.
140. Определение случаев включения в национальную систему прослеживаемости сведений о перемещении товаров, подлежащих прослеживаемости, с территории одного государства-члена на территорию другого государства-члена, не связанном с реализацией таких товаров.
141. Определение порядка включения в национальную систему прослеживаемости сведений о перемещении товаров, подлежащих прослеживаемости, с территории одного государства-члена на территорию другого государства-члена, не связанном с реализацией таких товаров.

142. Қадағалану механизмі туралы келісімнің 5-бабының 1-тармағының 1 және 3-тармақшаларында көрсетілген құжаттардың мәліметтерін ұлттық қадағалану жүйесіне енгізу мерзімдерін айқындау.
143. Басқа мүше мемлекеттердің ұлттық қадағалану жүйелерінен мәліметтерді мүше мемлекеттің ұлттық қадағалану жүйесіне енгізу мерзімдерін айқындау.
144. Қадағалануға жататын тауарлар және осындай тауарлардың айналымына байланысты операциялар туралы мәліметтерді ұлттық қадағалану жүйелерінде сақтау мерзімін айқындау.
145. Қадағалануға жататын тауарлардың жекелеген санаттарына қатысты Қадағалану механизмі туралы келісімнің 6-бабының 1-тармағында көзделген мерзімнен қадағалануды тоқтатудың ұзақтығы қысқарақ өзгеше мерзімін айқындау.
146. Қадағалану механизмі туралы келісімнің 6-бабының 1-тармағында көрсетілген немесе осы баптың 1-тармағына сәйкес Комиссия айқындайтын мерзім өткенге дейін қадағалану тоқтатылатын жағдайларды және бұл жағдайлардағы қадағалануды тоқтату мерзімдерін айқындау.
147. Қадағалануға жататын тауарлардың айналымын жүзеге асыратын тұлғалар электрондық құжаттар түріндегі ілеспе құжаттарды ресімдеуге міндетті болмайтын жағдайларды айқындау.
148. Қадағалану механизмі туралы келісімнің 8-бабының 1-тармағында көрсетілген мәліметтер құрамының көрсетілген баптың 3-тармағында айқындалған құрамнан айырмашылығын айқындау.
149. Бір мүше мемлекеттің аумағынан екінші мүше мемлекеттің аумағына осындай тауарлардың өткізілуі алдындағы қадағалануға жататын тауарлар айналымымен байланысты ұлттық қадағалану жүйелерінде қамтылатын операциялар туралы мәліметтерді беру туралы сауалдарды жіберу және орындау тәртібін, сондай-ақ берілетін мәліметтер құрамын және оларды беру мерзімдерін айқындау.
150. Қадағалануға жататын тауарларды кедендік декларациялау Одақтың Кеден кодексі және (немесе) Комиссия және Кеден кодексіне сәйкес мүше мемлекеттердің заңнамасы айқындайтын ерекшеліктермен жүзеге асырылған не мұндай тауарлар Одақтың Кеден кодексіне сәйкес тауарларға декларация бергенге дейін шығарылған жағдайлар үшін қадағаланудың және (немесе) қадағалану механизмінің жұмыс істеуінің ерекшеліктерін айқындау.
151. Қадағалануға жататын тауарлардың бір мүше мемлекеттің аумағынан екінші мүше мемлекеттің аумағына өткізілуі осы орын ауыстырумен байланысты операциялар туралы мәліметтер ұлттық қадағалану жүйесінде жоқ болған кезде жол берілетін жағдайларды айқындау.

142. Определение сроков включения в национальную систему прослеживаемости сведений из документов, указанных в подпунктах 1 и 3 пункта 1 статьи 5 Соглашения о механизме прослеживаемости.
143. Определение сроков включения в национальную систему прослеживаемости государства-члена сведений из национальных систем прослеживаемости других государств-членов.
144. Определение срока хранения в национальных системах прослеживаемости сведений о товарах, подлежащих прослеживаемости, и операциях, связанных с оборотом таких товаров.
145. Определение в отношении отдельных категорий товаров, подлежащих прослеживаемости, иного, менее продолжительно срока прекращения прослеживаемости, чем срок, предусмотренный пунктом 1 статьи 6 Соглашения о механизме прослеживаемости.
146. Определение случаев, когда до истечения срока, указанного в пункте 1 статьи 6 Соглашения о механизме прослеживаемости или определенного Комиссией в соответствии с пунктом 1 этой статьи, прослеживаемость прекращается, и сроков прекращения прослеживаемости в этих случаях.
147. Определение случаев, когда лица, осуществляющие оборот товаров, подлежащих прослеживаемости, не обязаны оформлять сопроводительные документы в виде электронных документов.
148. Определение состава сведений, указанных в пункте 1 статьи 8 Соглашения о механизме прослеживаемости, отличного от состава, определенного пунктом 3 указанной статьи.
149. Определение порядка направления и исполнения запросов о предоставлении содержащихся в национальных системах прослеживаемости сведений об операциях, связанных с оборотом товаров, подлежащих прослеживаемости, предшествующих перемещению таких товаров с территории одного государства-члена на территорию другого государства-члена, а также состава предоставляемых сведений и сроков их предоставления.
150. Определение особенностей прослеживаемости и (или) функционирования механизма прослеживаемости для случаев, когда таможенное декларирование товаров, подлежащих прослеживаемости, осуществлялось с особенностями, определенными Таможенным кодексом Союза и (или) Комиссией и законодательством государств-членов в соответствии с Таможенным кодексом Союза, либо такие товары выпускались до подачи декларации на товары в соответствии с Таможенным кодексом Союза.
151. Определение случаев, когда допускается перемещение товаров, подлежащих прослеживаемости, с территории одного государства-члена на территорию другого государства-члена при отсутствии в национальной системе прослеживаемости сведений об операциях, связанных с таким перемещением.

152. Техникалық іркілістер тудырған ақпараттық жүйелердің ақауына, байланыс құралдары (телекоммуникациялық желілер мен ақпараттық телекоммуникациялық "Интернет" желісі) жұмысының бұзылуына байланысты, сондай-ақ Қадағалану механизмі туралы келісімнің 11-бабының 1-тармағына сәйкес Комиссия айқындайтын өзге де жағдайларда ұлттық қадағалану жүйесінде осындай өткізумен байланысты операциялар туралы мәліметтер жоқ болған жағдайда бір мүше мемлекеттің аумағынан екінші мүше мемлекеттің аумағына қадағалануға жататын тауарлардың өткізілуінің құқыққа сыйымдылығын растау тәртібін айқындау.
153. Ақпараттық жүйелердің техникалық іркілістер, байланыс құралдары (телекоммуникациялық желілер мен ақпараттық телекоммуникациялық "Интернет" желісі) жұмысының бұзылуы, электр энергиясынан ажыратылуы тудырған ақауы туралы мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарын хабардар ету тәртібін айқындау.
154. Қадағалану механизмін ендіру жөніндегі пилоттық жобаны іске асырудың мерзімдері мен талаптарын айқындау.".

152. Определение порядка подтверждения правомерности перемещения товаров, подлежащих прослеживаемости, с территории одного государства-члена на территорию другого государства-члена в случае отсутствия в национальной системе прослеживаемости сведений об операциях, связанных с таким перемещением, в связи с неисправностью информационных систем, вызванной техническими сбоями, нарушениями в работе средств связи (телекоммуникационных сетей и информационно-телекоммуникационной сети "Интернет"), отключением электроэнергии, а также в иных случаях, определенных Комиссией в соответствии с пунктом 1 статьи 11 Соглашения о механизме прослеживаемости.
153. Определение порядка информирования уполномоченных органов государств-членов о неисправности информационных систем, вызванных техническими сбоями, нарушениями в работе средств связи (телекоммуникационных сетей и информационно-телекоммуникационной сети "Интернет"), отключением электроэнергии.
154. Определение сроков и условий реализации пилотного проекта по внедрению механизма прослеживаемости.".