Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 289 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 8 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 112-бабының 3-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы "Тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу және Кеден одағы Комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" № 289 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешімге қосымшада көзделген өзгерістердің 2-тармағының "р" – "ф" тармақшаларын, 3-тармағын, 4-тармағының "г" тармақшасының екінші – алтыншы, тоғызыншы – он бірінші, алпысыншы – алпыс үшінші абзацтарын қоспағанда, осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Осы Шешімге қосымшада көзделген өзгерістердің 2-тармағының "р" – "ф" тармақшалары, 3-тармағы, 4-тармағының "г" тармақшасының екінші – алтыншы, тоғызыншы – он бірінші, алпысыншы – алпыс үшінші абзацтары 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 22 қаңтардағы
№ 8 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 289 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 1-тармақтың төртінші абзацындағы "Нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық" деген сөздер "Толтыру тәртібі" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу тәртібінде:
а) мәтін бойынша "құнын түзету кезінде" деген сөздер "құны туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізген жағдайда" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 2-тармақта:
бірінші абзацтағы "14-тармақтың екінші абзацындағы" деген сөздер "14," деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "Тауарлар декларациясын түзету нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулықта" деген сөздер "Тауарларға арналған декларацияны түзету нысанын толтыру тәртібінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацтың күші жойылды деп танылсын;
в) 9-тармақтағы "бекітілген Тауарларға арналған декларацияны түзету нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулықта" деген сөздер "бекітілген Тауарларға арналған декларацияны түзетуді толтыру тәртібінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) III бөлімнің атауындағы "енгізу" деген сөз "енгізу жағдайлары" деген сөздермен ауыстырылсын;
д) 11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. № 289
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 января 2019 года № 8.
В соответствии с пунктом 3 статьи 112 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. № 289 "О внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в декларации на товары, и признании утратившими силу некоторых решений Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, за исключением подпунктов "р" – "ф" пункта 2, пункта 3, абзацев второго – шестого, девятого – одиннадцатого, шестидесятого – шестьдесят второго подпункта "г" пункта 4 изменений, предусмотренных приложением к настоящему Решению.
Подпункты "р" – "ф" пункта 2, пункт 3, абзацы второй – шестой, девятый – одиннадцатый, шестидесятый – шестьдесят второй подпункта "г" пункта 4 изменений, предусмотренных приложением к настоящему Решению, вступают в силу с 1 апреля 2021 г.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11.11.2019 № 192 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования); от 24.11.2020 № 155 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 22 января 2019 г. № 8
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. № 289
1. В абзаце четвертом пункта 1 слова "Инструкцию по заполнению формы" заменить словами "Порядок заполнения".
2. В Порядке внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в декларации на товары, утвержденном указанным Решением:
а) по тексту слова "при корректировке" заменить словами "в случае внесения изменений (дополнений) в сведения о";
б) в пункте 2:
в абзаце первом слова "абзаце втором пункта 14, пунктах" заменить словами "пунктах 14,";
в абзаце втором слова "Инструкцией по заполнению формы корректировки декларации на товары, утвержденной" заменить словами "Порядком заполнения корректировки декларации на товары, утвержденным";
абзац третий признать утратившим силу;
в) в пункте 9 слова "Инструкции по заполнению формы корректировки декларации на товары, утвержденной" заменить словами "Порядка заполнения корректировки декларации на товары, утвержденного";
г) в наименовании раздела III слово "Внесение" заменить словами "Случаи внесения";
д) пункт 11 изложить в следующей редакции:

"11. Тауарларды шығарғаннан кейін ТД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) мынадай жағдайларда жүргізіледі:
а) Кодекстің 115-бабының 3-тармағында, 116-бабының 6-тармағында, 117-бабының 9-тармағында және 325-бабының 17 және 18-тармақтарында белгіленген жағдайлар;
б) жүргізілген кедендік бақылаудың (оның ішінде өтінішке байланысты) нәтижелері бойынша немесе мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде кеден органдары жүзеге асыратын мемлекеттік бақылаудың (қадағалаудың) өзге түрімен:
ТД-да мәлімделген дәйексіз мәліметтер;
ТД-да мәлімделген мәліметтерді растайтын құжаттардағы мәліметтерге ТД-да мәлімделген мәліметтердің сәйкес келмеуі;
ТД-да мәлімделген мәліметтерге толықтырулар енгізу қажеттілігі анықталған кезде;
в) кеден органдарының және олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдарды қарау нәтижелері бойынша не мүше мемлекеттердің сот органдарының заңды күшіне енген шешімдері негізінде;
г) тарифтік преференцияларды қалпына келтіру кезінде;
д) төлеуші тауарларды шығарғаннан кейін кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдіктерді қолдану туралы мәліметтерді мәлімдеген кезде, оның ішінде кеден органына мұндай жеңілдіктерді беруге негіз болып табылатын құжаттарды табыс етуге байланысты мәлімдеген кезде;
е) өндіріп алу кеден органдарына жүктелген кедендік төлемдерді, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын және өзге де төлемдерді (бұдан әрі – кедендік, өзге де төлемдер) төлеу жөніндегі міндет орындалуға жататын мән-жайлар туындаған кезде;
ж) кедендік рәсімнің қолданылу мерзімін ұзарту кезінде;
з) уақытша әкелу (жіберу) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларға қатысты кедендік әкелу баждарын, салықтарды ішінара төлеу кезінде;
и) оларға қатысты кедендік баждарды, салықтарды төлеу мерзімін кейінге қалдыру немесе бөліп төлеу ұсынылған оларды төлеу кезінде;
к) егер тауарлардың шығу тегі жүргізілген кедендік бақылау нәтижелері бойынша Кодекстің 314-бабының 5-тармағына сәйкес расталмаған болып есептелген жағдайда, кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есептеу, кедендік-тарифтік реттеудің өзге де шараларын, тыйым салулар мен шектеулерді, ішкі нарықты қорғау шараларын қолдану кезінде;
л) Кодекстің 315-бабының 2-тармағына сәйкес кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын есептеу кезінде;
м) лауазымды адам толтыратын ТД бағандарындағы жазбаларға (белгілерге) өзгерістер (толықтырулар) енгізу қажеттілігі анықталған кезде;
н) тауарлардың кедендік құнын кейінге қалдырылған айқындауды пайдалану кезінде тауарлардың кедендік құнының нақты шамасын мәлімдеу кезінде;
о) осы тармақтың "з" және "и" тармақшаларында көзделгеннен өзге жағдайларда кедендік, өзге де төлемдерді төлеу және (немесе) өндіріп алу кезінде, сондай-ақ тауарлар шығарылғаннан кейін өсімпұлдарды және (немесе) пайыздарды есептеу және төлеу кезінде.";
е) мынадай мазмұндағы 111-тармақпен толықтырылсын:

"11. После выпуска товаров изменение (дополнение) сведений, заявленных в ДТ, производится в следующих случаях:
а) случаи, установленные пунктом 3 статьи 115, пунктом 6 статьи 116, пунктом 9 статьи 117 и пунктами 17 и 18 статьи 325 Кодекса;
б) при выявлении по результатам проведенного таможенного контроля (в том числе в связи с обращением) или иного вида государственного контроля (надзора), осуществляемого таможенными органами в пределах своей компетенции в соответствии с законодательством государств-членов:
недостоверных сведений, заявленных в ДТ;
несоответствия сведений, заявленных в ДТ, сведениям, содержащимся в документах, подтверждающих сведения, заявленные в ДТ;
необходимости внесения дополнений в сведения, заявленные в ДТ;
в) по результатам рассмотрения жалоб на решения, действия (бездействие) таможенных органов и их должностных лиц либо на основании вступивших в законную силу решений судебных органов государств-членов;
г) при восстановлении тарифных преференций;
д) при заявлении плательщиком после выпуска товаров сведений о применении льгот по уплате таможенных платежей, в том числе в связи с представлением в таможенный орган документов, являющихся основанием для предоставления таких льгот;
е) при наступлении обстоятельств, при которых обязанность по уплате таможенных платежей, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы (далее – таможенные, иные платежи), подлежит исполнению;
ж) при продлении срока действия таможенной процедуры;
з) при частичной уплате ввозных таможенных пошлин, налогов в отношении товаров, помещенных под таможенную процедуру временного ввоза (допуска);
и) при уплате таможенных пошлин, налогов, в отношении которых предоставлена отсрочка или рассрочка их уплаты;
к) при исчислении таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, применении иных мер таможенно-тарифного регулирования, запретов и ограничений, мер защиты внутреннего рынка в случае, если происхождение товаров считается неподтвержденным в соответствии с пунктом 5 статьи 314 Кодекса по результатам проведенного таможенного контроля происхождения товаров;
л) при исчислении таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин в соответствии с пунктом 2 статьи 315 Кодекса;
м) при выявлении необходимости внесения изменений (дополнений) в записи (отметки) в графах ДТ, заполняемых должностным лицом;
н) при заявлении точной величины таможенной стоимости товаров при использовании отложенного определения таможенной стоимости товаров;
о) при уплате и (или) взыскании таможенных, иных платежей в иных случаях, чем предусмотрено подпунктами "з" и "и" настоящего пункта, а также при начислении и уплате пеней и (или) процентов после выпуска товаров.";
е) дополнить пунктом 111 следующего содержания:

"111. Кеден органының рұқсатымен тауарларды шығарғаннан кейін ТД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) декларанттың өтініші және осы Тәртіптің 12-тармағының бірінші абзацында көрсетілген құжаттар немесе осы Тәртіптің IV бөліміне сәйкес осы Тәртіптің 12-тармағының екінші абзацында көрсетілген құжаттар негізінде жүргізіледі.
Тауарларды кеден органының шешімі бойынша шығарғаннан кейін ТД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) осы Тәртіптің V бөліміне сәйкес тауарларды шығарғаннан кейін ТД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы кеден органының шешімі (бұдан әрі – шешім) негізінде жүргізіледі.";
ж) IV бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"IV. Тауарлар кеден органының рұқсатымен шығарылғаннан кейін тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі";
з) 12 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. ТД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу үшін тауарларды шығарғаннан кейін декларант тиісті түрде КДТ толтырылған өтінішті, оның электрондық түрін, ТД мәлімделген мәліметтерге енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) растайтын құжаттарды, тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізілген жағдайда – КҚД, ал кедендік, өзге де төлемдерді төлеу қажет болған жағдайда – олардың төленгенін растайтын құжаттарды және (немесе) мәліметтерді де ұсынады.
Кодекстің 115-бабының 3-тармағында, 116-бабының 6-тармағында, осы Тәртіптің 11-тармағының "ж" – "и" және "о" тармақшаларына көзделген жағдайларда, өтініш ұсынылмайды. Бұл жағдайда декларант тиісті түрде толтырылған КДТ, оның электрондық түрін, өзгерістерді (толықтыруларды) растайтын, ТД-да мәлімделген мәліметтерге енгізілетін құжаттарды, тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізілген жағдайда – КҚД, ал кедендік, өзге де төлемдерді төлеу қажет болған жағдайда – олардың төленгенін растайтын құжаттарды және (немесе) мәліметтерді де табыс етеді.
Осы тармақтың бірінші абзацында көрсетілген өтініш пен құжаттар не осы тармақтың екінші абзацында көрсетілген құжаттар ТД тіркелген кеден органына не мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес айқындалған өзге кеден органына беріледі.";
и) 14-тармақтың бірінші абзацының күші жойылды деп танылсын;
к) 16-тармақта:
бірінші абзацтағы "не осы Тәртіптің 12-тармағының үшінші абзацында көзделген құжаттардың" деген сөздер "және осы Тәртіптің 12-тармағының бірінші абзацында көзделген құжаттардың не осы Тәртіптің 12-тармағының екінші абзацында көзделген құжаттардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзац "өтінішті" деген сөзден кейін "және осы Тәртіптің 12-тармағының бірінші абзацында көзделген құжаттарды," деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші абзацтағы "үшінші" деген сөз "екінші" деген сөзбен ауыстырылсын;
төртінші абзац "өтінішті" деген сөзден кейін "және осы Тәртіптің 12-тармағының бірінші абзацында көзделген құжаттарды," деген сөздермен толықтырылсын;

"111. Изменение (дополнение) сведений, заявленных в ДТ, после выпуска товаров с разрешения таможенного органа производится на основании обращения декларанта и документов, указанных в абзаце первом пункта 12 настоящего Порядка, или документов, указанных в абзаце втором пункта 12 настоящего Порядка, в соответствии с разделом IV настоящего Порядка.
Изменение (дополнение) сведений, заявленных в ДТ, после выпуска товаров по решению таможенного органа производится на основании решения таможенного органа о внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ, после выпуска товаров (далее – решение) в соответствии с разделом V настоящего Порядка.";
ж) наименование раздела IV изложить в следующей редакции:
"IV. Порядок совершения таможенных операций, связанных с изменением (дополнением) сведений, заявленных в декларации на товары, после выпуска товаров с разрешения таможенного органа";
з) пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Для внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ, после выпуска товаров декларантом представляются обращение, надлежащим образом заполненная КДТ, ее электронный вид, документы, подтверждающие изменения (дополнения), вносимые в сведения, заявленные в ДТ, в случае внесения изменений (дополнений) в сведения о таможенной стоимости товаров – ДТС, а в случае необходимости уплаты таможенных, иных платежей – также документы и (или) сведения, подтверждающие их уплату.
Обращение не представляется в случаях, предусмотренных пунктом 3 статьи 115, пунктом 6 статьи 116 Кодекса, подпунктами "ж" – "и" и "о" пункта 11 настоящего Порядка. В этом случае декларантом представляются надлежащим образом заполненная КДТ, ее электронный вид, документы, подтверждающие изменения (дополнения), вносимые в сведения, заявленные в ДТ, в случае внесения изменений (дополнений) в сведения о таможенной стоимости товаров – ДТС, а в случае необходимости уплаты таможенных, иных платежей – также документы и (или) сведения, подтверждающие их уплату.
Обращение и документы, указанные в абзаце первом настоящего пункта, либо документы, указанные в абзаце втором настоящего пункта, подаются в таможенный орган, в котором зарегистрирована ДТ, либо иной таможенный орган, определенный в соответствии с законодательством государств-членов.";
и) абзац первый пункта 14 признать утратившим силу;
к) в пункте 16:
в абзаце первом слова "либо предусмотренных абзацем третьим пункта 12 настоящего Порядка документов" заменить словами "и документов, предусмотренных абзацем первым пункта 12 настоящего Порядка, либо документов, предусмотренных абзацем вторым пункта 12 настоящего Порядка,";
абзац второй после слова "обращения" дополнить словами "и документов, предусмотренных абзацем первым пункта 12 настоящего Порядка,";
в абзаце третьем слово "третьем" заменить словом "втором";
абзац четвертый после слова "обращения" дополнить словами "и документов, предусмотренных абзацем первым пункта 12 настоящего Порядка,";

л) 17-тармақтың бірінші абзацы "өтініш" деген сөзден кейін "және осы Тәртіптің 12-тармағының бірінші абзацына сәйкес ұсынылған құжаттар" деген сөздермен толықтырылсын, "үшінші" деген сөз "екінші" деген сөзбен ауыстырылсын;
м) 18-тармақта:
"а" тармақшасы "өтініш" деген сөзден кейін "және осы Тәртіптің 12-тармағының бірінші абзацында көрсетілген құжаттар" деген сөздермен толықтырылсын, "үшінші" деген сөз "екінші" деген сөзбен ауыстырылсын;
"в" тармақшасы "өтініште" деген сөзден кейін "және бірінші абзацқа сәйкес ұсынылған құжаттарда" деген сөздермен толықтырылсын, "үшінші" деген сөз "екінші" деген сөзбен ауыстырылсын;
н) 19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Өзге жағдайларда кеден органы ТД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізуге рұқсат береді және осы Тәртіптің 16-тармағының екінші – төртінші абзацтарында белгіленген мерзімдер шегінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 289 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны түзетуді толтыру тәртібінің 10-тармағының 11-тармақшасында айқындалған тәртіппен қалыптастырылатын тіркеу нөмірін беру жолымен КДТ-ны тіркейді. Бұл ретте лауазымды адам ТД-ға және ТДТ-ға тиісті жазбалар жүргізеді (белгі қояды), ал өзгерістер (толықтырулар) енгізілген жағдайда тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтерге – КҚД-ға да енгізіледі.";
о) V бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"V. Кеден органының шешімі бойынша тауарлар шығарылғаннан кейін тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібі";
п) 21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Тауарларды кеден органының бастамасы бойынша шығарғаннан кейін ТД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу № 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша шешім негізінде жүзеге асырылады.";
р) 22 тармақтағы "3" деген цифр "5" цифрмен ауыстырылсын;
с) 23-тармақ "кеден органына ТДТ ұсыну мерзімі" деген сөздерден кейін "(Беларусь Республикасы үшін)" деген сөздермен толықтырылсын;
т) 24-тармақта:
бірінші абзацтың алдында мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"24. Армения Республикасында, Қазақстан Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында ТДТ және оның электрондық түрін, ал кедендік құны туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізілген жағдайда – КҚД және оның электрондық түрін де лауазымды адам толтырады және шешіммен бір мезгілде жіберіледі.";
бірінші абзацтағы "24. Декларант" деген сөздер "Беларусь Республикасында декларант" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "ұсыну мерзімі" деген сөздер "Беларусь Республикасында ұсыну мерзімі" деген сөздермен ауыстырылсын, "мүше мемлекеттердің" деген сөздер "Беларусь Республикасының" деген сөздермен ауыстырылсын";
үшінші абзацтағы "лауазымды" деген сөз "Беларусь Республикасында лауазымды" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы "ТД-да" деген сөз "Беларусь Республикасында ТД-да" деген сөздермен ауыстырылсын, "мүше мемлекеттердің" деген сөздер "Беларусь Республикасының" деген сөздермен ауыстырылсын;
у) 25-тармақта:
бірінші абзацтағы "Егер" деген сөздер "Егер Беларусь Республикасында" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "лауазымды адам" деген сөздер "Беларусь Республикасында лауазымды адам" деген сөздермен ауыстырылсын, "бірінші" деген сөз "екінші" деген сөзбен ауыстырылсын, "екінші" деген сөз "үшінші" деген сөзбен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "(жіберу мерзімі)" деген сөздер "Беларусь Республикасында жіберу мерзімі" деген сөздермен, "мүше мемлекеттердің" деген сөздер "Беларусь Республикасының" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші абзац алып тасталсын;
ф) мынадай мазмұндағы 251-тармақпен толықтырылсын:

л) абзац первый пункта 17 после слова "обращение" дополнить словами "и документы, представленные в соответствии с абзацем первым пункта 12 настоящего Порядка,", слово "третьим" заменить словом "вторым";
м) в пункте 18:
подпункт "а" после слова "обращение" дополнить словами "и документы, указанные в абзаце первом пункта 12 настоящего Порядка,", слово "третьим" заменить словом "вторым";
подпункт "в" после слова "обращении" дополнить словами "и документах, представленных в соответствии с абзацем первым пункта 12 настоящего Порядка,", слово "третьим" заменить словом "вторым";
н) пункт 19 изложить в следующей редакции:
"В иных случаях таможенный орган разрешает внесение изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ, и в пределах сроков, установленных абзацами вторым – четвертым пункта 16 настоящего Порядка, регистрирует КДТ путем присвоения ей регистрационного номера, формируемого в порядке, определенном подпунктом 11 пункта 10 Порядка заполнения корректировки декларации на товары, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. № 289. При этом должностное лицо производит соответствующие записи (проставляет отметки) в ДТ и КДТ, а в случае внесения изменений (дополнений) в сведения о таможенной стоимости товаров – также в ДТС.";
о) наименование раздела V изложить в следующей редакции:
"V. Порядок совершения таможенных операций, связанных с изменением (дополнением) сведений, заявленных в декларации на товары, после выпуска товаров по решению таможенного органа";
п) пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Внесение изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ, после выпуска товаров по инициативе таможенного органа осуществляется на основании решения по форме согласно приложению № 1.";
р) в пункте 22 цифру "3" заменить цифрой "5";
с) пункт 23 после слов "срок представления в таможенный орган КДТ" дополнить словами "(для Республики Беларусь)";
т) в пункте 24:
перед абзацем первым дополнить абзацем следующего содержания:
"24. В Республике Армения, Республике Казахстан, Кыргызской Республике и Российской Федерации КДТ и ее электронный вид, а в случае внесения изменений (дополнений) в сведения о таможенной стоимости – также ДТС и ее электронный вид заполняются должностным лицом и направляются одновременно с решением.";
в абзаце первом слова "24. Декларант" заменить словами "В Республике Беларусь декларант";
в абзаце втором слова "Срок представления" заменить словами "В Республике Беларусь срок представления", слова "государств-членов" заменить словами "Республики Беларусь";
в абзаце третьем слово "Должностное" заменить словами "В Республике Беларусь должностное";
в абзаце четвертом слова "В случае" заменить словами "В Республике Беларусь в случае", слова "государств-членов" заменить словами "Республики Беларусь";
у) в пункте 25:
в абзаце первом слова "В случае" заменить словами "В Республике Беларусь в случае";
в абзаце втором слово "Должностное" заменить словами "В Республике Беларусь должностное", слово "первым" заменить словом "вторым", слово "вторым" заменить словом "третьим";
в абзаце третьем слова "Срок направления" заменить словами "В Республике Беларусь срок направления", слова "государств-членов" заменить словами "Республики Беларусь";
абзац четвертый исключить;
ф) дополнить пунктом 251 следующего содержания:

"251. ТД-да электрондық құжат түрінде мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізілген жағдайда, кеден органы декларантқа ТДТ-ны, ал тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізілген жағдайда – кеден органының ақпараттық жүйелерін пайдалана отырып, мүше мемлекеттердің заңнамасында белгіленген тәртіппен электрондық құжаттар түрінде КҚД-ны жібереді.".
3. Көрсетілген тәртіпке № 1 қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауарларға арналған
декларацияда мәлімделген
мәліметтерге өзгерістер
(толықтырулар) енгізу тәртібіне
№ 1 ҚОСЫМША
(нысан)
Кеден органының тауарлар шығарылғаннан кейін тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы ШЕШІМІ
20___ ж "___" ____________
Кеден органының
коды
Декларант
(атауы немесе Т.А.Ә.)
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 289 шешімімен бекітілген Тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу тәртібінің 11-тармағы _____ тармақшасының негізінде,
________________________________________________________ байланысты
(тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерге
өзгерістер (толықтырулар) енгізу негіздері)
1) қоса беріліп отырған ТДТ (КҚД) сәйкес өзгерістер (толықтырулар) енгізілді1;
2) төменде келтірілген кестелерге сәйкес өзгерістер (толықтырулар) енгізу қажет2:
р/с№
Тауарларға арналған декларацияның тіркеу нөмірі
Тауардың реттік нөмірі
Бағанның/кіші бөлімінің нөмірі
Бұрын көрсетілген мәліметтер
Өзгертілген (толықтырылған) мәліметтер
1.
Тауар нөмірі
Тауардың кедендік құнын айқындау әдісінің нөмірі
Тауарлардың кедендік құны
Ақпарат көзі (деректемелерді көрсете отырып) (болған кезде)
_____________________________________________________________
(Тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерге өзгерістер
(толықтырулар) енгізу тәртібінің 24-тармағына сәйкес мерзім көрсетіледі)
кешіктірмей, декларант тауарларға арналған декларацияға және оның электрондық түріне, тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізілген жағдайда – сондай-ақ кедендік құн декларациясына және оның электрондық түріне, ал алынуы кеден органдарына жүктелген кедендік төлемдер, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары және өзге де төлемдер төленген жағдайда – олардың төленуін растайтын құжаттарды және (немесе) мәліметтерді де ұсынуы қажет2.
Жеке нөмірлік мөр
(болған кезде)2
_______________________________________ ____________________
(кеден органы лауазымды адамының Т.А.Ә.) (қолтаңбасы)
___________________________________ _____________ ___________________
(декларант өкілінің (кеден өкілінің) Т.А.Ә.) (қолтаңбасы) (шешім алынған күн)
________________________________________________________________________________
(шешім жіберілетін пошталық мекенжай (шешімді пошта арқылы жіберген кезде көрсетіледі)
_______________________ ____________________________________________________
(шешім пошта арқылы (шешімді пошта арқылы жіберген кеден органы лауазымды адамының
жіберілген күн) Т.А.Ә. және қолтаңбасы)
__________________________
1 Беларусь Республикасында қолданылмайды.
2 Беларусь Республикасында ғана толтырылады.".

"251. В случае внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ в виде электронного документа, таможенный орган направляет декларанту КДТ, а в случае внесения изменений (дополнений) в сведения о таможенной стоимости товаров – также ДТС в виде электронных документов с использованием информационных систем таможенного органа в порядке, установленном законодательством государств-членов.".
3. Приложение № 1 к указанному Порядку изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Порядку внесения изменений
(дополнений) в сведения,
заявленные
в декларации на товары
(форма)
РЕШЕНИЕ
таможенного органа о внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в декларации на товары, после выпуска товаров
от "___" ____________ 20___ г.
Код
таможенного органа
Декларант
(наименование или Ф. И. О.)
На основании подпункта _____ пункта 11 Порядка внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в декларации на товары, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. N 289, в связи с
_____________________________________________________________
(основания внесения изменений (дополнений) в сведения,
заявленные в декларации на товары)
1) внесены изменения (дополнения) согласно прилагаемой КДТ (ДТС)1;
2) необходимо внести изменения (дополнения) согласно нижеприведенным таблицам2:
N п/п
Регистрационный номер декларации на товары
Порядковый номер товара
Номер графы/подраздела графы
Ранее указанные сведения
Измененные (дополненные) сведения
1.
Номер товара
Номер метода определения таможенной стоимости товара
Таможенная стоимость товаров
Источник информации (с указанием реквизитов (при наличии))
В срок не позднее _______________________________________________________________
(указывается срок в соответствии с пунктом 24 Порядка внесения
изменений (дополнений) в сведения, заявленные в декларации на товары)
декларанту необходимо представить корректировку декларации на товары и ее электронный вид, в случае внесения изменений (дополнений) в сведения о таможенной стоимости товаров – также декларацию таможенной стоимости и ее электронный вид, а в случае уплаты таможенных платежей, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы, – также документы и (или) сведения, подтверждающие их уплату2.
Личная номерная печать
(при наличии)
2
________________________
(Ф.И.О. должностного лица таможенного органа)
____________________
(подпись)
________________________
(Ф.И.О. представителя декларанта (таможенного представителя))
_____________________
(подпись)
______________________
(дата получения решения)
__________________________________________________________________________
(почтовый адрес направления решения (указывается при направлении решения по почте)
_________________________________
(дата направления решения по почте)
______________________________________________
(Ф.И.О. и подпись должностного лица таможенного органа, направившего решение по почте)
___________________
1 Не применяется в Республике Беларусь.
2 Заполняется только в Республике Беларусь.".

4. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Тауарларға арналған декларацияны түзету нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулықта:
а) атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауарларға арналған декларацияны түзетуді толтыру тәртібі";
б) 1-тармақтағы "Осы Нұсқаулық" деген сөздер "Осы Тәртіп" деген сөздермен ауыстырылсын, "нысандар" деген сөз алып тасталсын;
в) 8 және 9-тармақтардағы "осы Нұсқаулықта" деген сөздер "осы Тәртіпте" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) 10 тармақта:
бірінші абзац "3," деген цифрлардан кейін "5," деген цифрлармен толықтырылсын, "32," деген цифрлардан кейін "33," деген цифрлармен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
"11) 5-баған. "Барлық тауарлар"
Армения Республикасында, Беларусь Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында цифрлық символдармен бағанда ТДТ бойынша тауарлардың жалпы саны және ТД-да декларацияланатын тауарлардың жалпы саны көрсетіледі.
Бұл мәліметтер электрондық құжат түрінде ТДТ-ны беру кезінде құрылымның тиісті деректемелерінде не ТДТ-ны беру кезінде "/" бөлгіш белгісі арқылы қағаз тасымалдағышта құжат түрінде көрсетіледі;";
2-тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасында осы бағанның екінші кіші бөлімі толтырылмайды.";
3-тармақшаның бірінші және екінші абзацтары (кестеден кейін) мынадай редакцияда жазылсын:
"Бағанның бірінші кіші бөлімінде цифрлық символдармен КДТ 31-бағанында ол туралы мәліметтер көрсетілген тауардың реттік нөмірі көрсетіледі.
Бағанның екінші кіші бөлімінде цифрлық символдармен ТД 32-бағанында көрсетілген, ол туралы мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілетін тауардың реттік нөмірі қойылады;";
мынадай мазмұндағы 31) тармақшамен толықтырылсын:
"31) 33-баған. "Тауар коды"
Бағанда Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) сәйкес тауардың 10 таңбалы коды бос орынсыз көрсетіледі, ал Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінде көзделген, кедендік, өзге де төлемдерді есептеу мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН-ге сәйкес тауардың кодын бірінші 4 белгіден кем емес деңгейде айқындауға жол берілген жағдайларда - ЕАЭО СЭҚ ТН-ге сәйкес тауардың коды алғашқы бірінші 4 белгіден кем емес деңгейінде кеден органы айқындаған деңгейде көрсетіледі;";
5-тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасында осы бағанның екінші кіші бөлімі толтырылмайды;";
6-тармақшада:
бірінші абзацтағы (кестеден кейін) "цифрлық" деген сөз "әріптік- цифрлық" деген сөздермен ауыстырылсын;
сегізінші – оныншы абзацтар (кестеден кейін) мынадай редакцияда жазылсын:
"0 – декларанттың бастамасы бойынша;
1 – тауарларды шығарғаннан кейін басталған кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеру нәтижелері;
2 – тауарлар шығарылғанға дейін басталған кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеру нәтижелері;";
он сегізінші абзацтан кейін (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"3 – ТД-да мәлімделген, төленген кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының мөлшеріне әсер ететін мәліметтерді тексеру үшін тауарлар шығарылғаннан кейін кедендік бақылау жүргізу кезінде кеден органы сұратқан (талап еткен), ТД-да олар туралы мәліметтер көрсетілген құжаттар ұсынылмаған;
4 – ТД-да мәлімделген, төленген кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының мөлшеріне әсер ететін мәліметтерді тексеру үшін тауарлар шығарылғаннан кейін кедендік бақылау жүргізу кезінде кеден органы сұратқан (талап еткен), ТД-да олар туралы мәліметтер көрсетілген ұсынылған құжаттар тексерілетін мәліметтерді растамайды;";
он тоғызыншы және жиырма бірінші абзацтардағы (кестеден кейін) "шығарылған елі" деген сөздер "шығарылуы" деген сөзбен ауыстырылсын;
жиырма үшінші абзац (кестеден кейін) "беру" деген сөзден кейін "(қалпына келтіру)" деген сөздермен толықтырылсын;
жиырма төртінші абзац (кестеден кейін) мынадай редакцияда жазылсын:
"4 – декларанттың ТД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы дәлелді өтініші негізінде тауарлар шығарылғаннан кейін тарифтік преференцияларды қалпына келтіру;";
жиырма төртінші абзацтан кейін (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"5 – ТД-да мәлімделген, төленген кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының мөлшеріне әсер ететін мәліметтерді тексеру үшін тауарлар шығарылғаннан кейін кедендік бақылау жүргізу кезінде кеден органы сұратқан (талап еткен), ТД-да олар туралы мәліметтер көрсетілген құжаттар ұсынылмаған;
6 – ТД-да мәлімделген, төленген кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының мөлшеріне әсер ететін мәліметтерді тексеру үшін тауарлар шығарылғаннан кейін кедендік бақылау жүргізу кезінде кеден органы сұратқан (талап еткен), ТД-да олар туралы мәліметтер көрсетілген, ұсынылған құжаттар тексерілетін мәліметтерді растамайды;";
жиырма бесінші және жиырма жетінші абзацтардағы "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасында" деген сөздер "ЕАЭО СЭҚ ТН-да" деген сөздермен ауыстырылсын;
жиырма жетінші абзацтан кейін (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"2 – ТД-да мәлімделген, төленген кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының мөлшеріне әсер ететін мәліметтерді тексеру үшін тауарлар шығарылғаннан кейін кедендік бақылау жүргізу кезінде кеден органы сұратқан (талап еткен), ТД-да олар туралы мәліметтер көрсетілген құжаттар ұсынылмаған;
3 – ТД-да мәлімделген, төленген кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының мөлшеріне әсер ететін мәліметтерді тексеру үшін тауарлар шығарылғаннан кейін кедендік бақылау жүргізу кезінде кеден органы сұратқан (талап еткен), ТД-да олар туралы мәліметтер көрсетілген, ұсынылған құжаттар тексерілетін мәліметтерді растамайды;";
отыз екінші абзацтан кейін (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"4 – ТД-да мәлімделген, төленген кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының мөлшеріне әсер ететін мәліметтерді тексеру үшін тауарлар шығарылғаннан кейін кедендік бақылау жүргізу кезінде кеден органы сұратқан (талап еткен), ТД-да олар туралы мәліметтер көрсетілген құжаттар ұсынылмаған;
5 – ТД-да мәлімделген, төленген кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының мөлшеріне әсер ететін мәліметтерді тексеру үшін тауарлар шығарылғаннан кейін кедендік бақылау жүргізу кезінде кеден органы сұратқан (талап еткен), ТД-да олар туралы мәліметтер көрсетілген, ұсынылған құжаттар тексерілетін мәліметтерді растамайды;";

4. В Инструкции по заполнению формы корректировки декларации на товары, утвержденной указанным Решением:
а) наименование изложить в следующей редакции:
"Порядок заполнения корректировки декларации на товары";
б) в пункте 1 слова "Настоящая Инструкция" заменить словами "Настоящий Порядок", слово "формы" исключить;
в) в пунктах 8 и 9 слова "настоящей Инструкцией" заменить словами "настоящим Порядком";
г) в пункте 10:
абзац первый после цифры "3," дополнить цифрой "5,", после цифр "32," дополнить цифрами "33,";
дополнить подпунктом 11 следующего содержания:
"11) графа 5. "Всего товаров"
В Республике Армения, Республике Беларусь, Кыргызской Республике и Российской Федерации в графе цифровыми символами указывается общее число товаров по КДТ с учетом вносимых изменений и общее число декларируемых товаров в ДТ.
Данные сведения указываются в соответствующих реквизитах структуры при подаче КДТ в виде электронного документа либо через знак разделителя "/" при подаче КДТ в виде документа на бумажном носителе;";
подпункт 2 дополнить абзацем следующего содержания:
"В Республике Казахстан второй подраздел данной графы не заполняется.";
абзацы первый и второй подпункта 3 (после таблицы) изложить в следующей редакции:
"В первом подразделе графы цифровыми символами указывается порядковый номер товара, сведения о котором указаны в графе 31 КТД.
Во втором подразделе графы цифровыми символами проставляется указанный в графе 32 ДТ порядковый номер товара, в сведения о котором вносятся изменения и (или) дополнения;";
дополнить подпунктом 31 следующего содержания:
"31) графа 33. "Код товара"
В графе без пробелов указывается 10-значный код товара в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС), а в случаях, предусмотренных Таможенным кодексом Евразийского экономического союза, когда для целей исчисления таможенных, иных платежей допускается определение кода товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС на уровне не менее первых 4 знаков, – определенный таможенным органом код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС на уровне не менее первых 4 знаков;";
подпункт 5 дополнить абзацем следующего содержания:
"В Республике Казахстан второй подраздел данной графы не заполняется;";
в подпункте 6:
в абзаце первом (после таблицы) слово "цифровой" заменить словом "буквенно-цифровой";
абзацы восьмой – десятый (после таблицы) изложить в следующей редакции:
"0 – по инициативе декларанта;
1 – результаты проверки таможенных, иных документов и (или) сведений, начатой после выпуска товаров;
2 – результаты проверки таможенных, иных документов и (или) сведений, начатой до выпуска товаров;";
после абзаца восемнадцатого (после таблицы) дополнить абзацами следующего содержания:
"3 – не представлены документы, сведения о которых указаны в ДТ, запрошенные (истребованные) таможенным органом при проведении таможенного контроля после выпуска товаров для проверки заявленных в ДТ сведений, влияющих на размер уплаченных таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин;
4 – представленные документы, сведения о которых указаны в ДТ, запрошенные (истребованные) таможенным органом при проведении таможенного контроля после выпуска товаров для проверки заявленных в ДТ сведений, влияющих на размер уплаченных таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, не подтверждают проверяемые сведения;";
в абзацах девятнадцатом и двадцать первом (после таблицы) слова "стране происхождения" заменить словом "происхождении";
абзац двадцать третий (после таблицы) после слова "предоставление" дополнить словом "(восстановление)";
абзац двадцать четвертый (после таблицы) изложить в следующей редакции:
"4 – восстановление тарифных преференций после выпуска товаров на основании мотивированного обращения декларанта о внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ;";
после абзаца двадцать четвертого (после таблицы) дополнить абзацами следующего содержания:
"5 – не представлены документы, сведения о которых указаны в ДТ, запрошенные (истребованные) таможенным органом при проведении таможенного контроля после выпуска товаров для проверки заявленных в ДТ сведений, влияющих на размер уплаченных таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин;
6 – представленные документы, сведения о которых указаны в ДТ, запрошенные (истребованные) таможенным органом при проведении таможенного контроля после выпуска товаров для проверки заявленных в ДТ сведений, влияющих на размер уплаченных таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, не подтверждают проверяемые сведения;";
в абзацах двадцать пятом и двадцать седьмом слова "единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза" заменить словами "ТН ВЭД ЕАЭС";
после абзаца двадцать седьмого (после таблицы) дополнить абзацами следующего содержания:
"2 – не представлены документы, сведения о которых указаны в ДТ, запрошенные (истребованные) таможенным органом при проведении таможенного контроля после выпуска товаров для проверки заявленных в ДТ сведений, влияющих на размер уплаченных таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин;
3 – представленные документы, сведения о которых указаны в ДТ, запрошенные (истребованные) таможенным органом при проведении таможенного контроля после выпуска товаров для проверки заявленных в ДТ сведений, влияющих на размер уплаченных таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, не подтверждают проверяемые сведения;";
после абзаца тридцать второго (после таблицы) дополнить абзацами следующего содержания:
"4 – не представлены документы, сведения о которых указаны в ДТ, запрошенные (истребованные) таможенным органом при проведении таможенного контроля после выпуска товаров для проверки заявленных в ДТ сведений, влияющих на размер уплаченных таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин;
5 – представленные документы, сведения о которых указаны в ДТ, запрошенные (истребованные) таможенным органом при проведении таможенного контроля после выпуска товаров для проверки заявленных в ДТ сведений, влияющих на размер уплаченных таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, не подтверждают проверяемые сведения;";

отыз төртінші және отыз бесінші абзацтардағы (кестеден кейін) "0" деген цифр "А" деген әріппен ауыстырылсын, "1" деген цифр "Б" деген әріппен ауыстырылсын;
отыз алтыншы абзац (кестеден кейін) мынадай редакцияда жазылсын:
"В – кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктер беру мақсаттары мен шарттарын және (немесе) осындай жеңілдіктерді қолдануға байланысты тауарларды пайдалану және (немесе) оларға билік ету бойынша шектеулерді бұза отырып іс-әрекеттер жасау фактілерін анықтау;";
отыз жетінші абзацтағы (кестеден кейін) "3" деген цифр "Г" деген әріппен ауыстырылсын";
отыз сегізінші абзац (кестеден кейін) мынадай редакцияда жазылсын:
"Д – уақытша әкелудің (жіберудің) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларға қатысты кедендік әкелу баждарын, салықтарды ішінара төлеу кезінде, оның ішінде тауарларды кедендік баждарды, салықтарды төлемей уақытша болу және пайдалану шарттары сақталмаған кезде не тауарларды уақытша болу және пайдаланудың шекті мерзімі өткеннен кейін не декларанттың кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеместен, уақытша әкелудің (жіберудің) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларға қатысты кедендік әкелу баждарын, салықтарды ішінара төлеу туралы өтінішіне байланысты Кеден одағы Кеден кодексінің 219-бабының 3-тармағына сәйкес белгіленген шекті мерзім өткенге дейін кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу;
отыз тоғызыншы абзацтағы (кестеден кейін) "5" деген цифр "Е" деген әріппен ауыстырылсын;
қырқыншы және қырық бірінші абзацтар (кестеден кейін) мынадай редакцияда жазылсын:
"Ж – кедендік, өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндет орындалуға жататын өзге де мән-жайлардың басталуы;
З – тауарларды шығарғаннан кейін кеден төлемдерін төлеу бойынша жеңілдіктерді қолдану туралы мәліметтерді көрсету, оның ішінде кеден органына осындай жеңілдіктерді беруге негіз болып табылатын құжаттарды ұсынуға байланысты көрсету;";
қырық бірінші абзацтан кейін (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"И – ТД-да мәлімделген, төленген кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының мөлшеріне әсер ететін мәліметтерді тексеру үшін тауарлар шығарылғаннан кейін кедендік бақылау жүргізу кезінде кеден органы сұратқан (талап еткен), ТД-да олар туралы мәліметтер көрсетілген құжаттар ұсынылмаған;
К – ТД-да мәлімделген, төленген кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының мөлшеріне әсер ететін мәліметтерді тексеру үшін тауарлар шығарылғаннан кейін кедендік бақылау жүргізу кезінде кеден органы сұратқан (талап еткен), ТД-да олар туралы мәліметтер көрсетілген, ұсынылған құжаттар тексерілетін мәліметтерді растамайды;
Л – тауарлар шығарылғаннан кейін "А" – "К" кодтарында көзделгеннен өзге жағдайларда кедендік, өзге де төлемдерді, өсімпұлдарды және (немесе) пайыздарды төлеу және (немесе) өндіріп алу;";

в абзацах тридцать четвертом и тридцать пятом (после таблицы) цифру "0" заменить буквой "А", цифру "1" заменить буквой "Б";
абзац тридцать шестой (после таблицы) изложить в следующей редакции:
"В – выявление фактов совершения действий в нарушение целей и условий предоставления льгот по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов и (или) ограничений по пользованию и (или) распоряжению товарами в связи с применением таких льгот;";
в абзаце тридцать седьмом (после таблицы) цифру "3" заменить буквой "Г";
абзац тридцать восьмой (после таблицы) изложить в следующей редакции:
"Д – уплата ввозных таможенных пошлин, налогов при частичной уплате ввозных таможенных пошлин, налогов в отношении товаров, помещенных под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), в том числе при несоблюдении условий временного нахождения и использования товаров без уплаты таможенных пошлин, налогов, либо по истечении предельного срока временного нахождения и использования товаров, либо в связи с обращением декларанта о частичной уплате ввозных таможенных пошлин, налогов в отношении товаров, помещенных под таможенную процедуру временного ввоза (допуска) без уплаты ввозных таможенных пошлин, налогов, до истечения предельного срока, установленного в соответствии с пунктом 3 статьи 219 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза;";
в абзаце тридцать девятом (после таблицы) цифру "5" заменить буквой "Е";
абзацы сороковой и сорок первый (после таблицы) изложить в следующей редакции:
"Ж – наступление иных обстоятельств, при которых обязанность по уплате таможенных, иных платежей подлежит исполнению;
З – указание после выпуска товаров сведений о применении льгот по уплате таможенных платежей, в том числе в связи с представлением в таможенный орган документов, являющихся основанием для предоставления таких льгот;";
после сорок первого абзаца (после таблицы) дополнить абзацами следующего содержания:
"И – не представлены документы, сведения о которых указаны в ДТ, запрошенные (истребованные) таможенным органом при проведении таможенного контроля после выпуска товаров для проверки заявленных в ДТ сведений, влияющих на размер уплаченных таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин;
К – представленные документы, сведения о которых указаны в ДТ, запрошенные (истребованные) таможенным органом при проведении таможенного контроля после выпуска товаров для проверки заявленных в ДТ сведений, влияющих на размер уплаченных таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, не подтверждают проверяемые сведения;
Л – уплата и (или) взыскание таможенных, иных платежей, пеней и (или) процентов после выпуска товаров в иных случаях, чем предусмотрено кодами "А" – "К";";

қырық екінші және қырық үшінші абзацтардағы (кестеден кейін) "8" деген цифр "М" деген әріппен ауыстырылсын, "9" деген цифр "Н" деген әріппен ауыстырылсын;
қырық алтыншы абзацтың (кестеден кейін) күші жойылды деп танылсын;
қырық жетінші – қырық тоғызыншы абзацтардағы (кестеден кейін) "2" деген цифр "1" деген цифрмен ауыстырылсын, "3" деген цифр "2" деген цифрмен ауыстырылсын, "4" деген цифр "3" деген цифрмен ауыстырылсын;
қырық тоғызыншы абзацтан кейін (кестеден кейін) мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"4 – декларацияланатын тауарлардың жалпы санын ұлғайту (тауарды қосу);
5 – декларацияланатын тауарлардың жалпы санының азайту (тауарды алып тастау).";
10-тармақшада:
екінші абзац (кестеден кейін) "кеден өкілдерінің тізіліміне" деген сөздерден кейін "(Ресей Федерациясы үшін тұлғаны кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы куәландыратын құжаттың нөмірі немесе кеден өкілдерінің тізіліміне тұлғаның тіркеу нөмірі)" деген сөздермен толықтырылсын;
жетінші абзацтағы (кестеден кейін) "және байланыс телефонының нөмірі" деген сөздер ", байланыс телефонының нөмірі және электрондық поштасының мекенжайы" деген сөздермен ауыстырылсын.

в абзацах сорок втором и сорок третьем (после таблицы) цифру "8" заменить буквой "М", цифру "9" заменить буквой "Н";
абзац сорок шестой (после таблицы) признать утратившим силу;
в абзацах сорок седьмом – сорок девятом (после таблицы) цифру "2" заменить цифрой "1", цифру "3" заменить цифрой "2", цифру "4" заменить цифрой "3";
после абзаца сорок девятого (после таблицы) дополнить абзацами следующего содержания:
"4 – увеличение общего числа декларируемых товаров (добавление товара);
5 – уменьшение общего числа декларируемых товаров (исключение товара).";
в подпункте 10:
абзац второй (после таблицы) после слов "в реестр таможенных представителей" дополнить словами "(для Российской Федерации номер документа, свидетельствующего о включении лица в реестр таможенных представителей, или регистрационный номер лица в реестре таможенных представителей)";
в абзаце седьмом (после таблицы) слова "и номер контактного телефона" заменить словами ", номер контактного телефона и адрес электронной почты".