Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес жеміс-жидек толтырғыштарын сыныптау туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 29 қаңтардағы № 17 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 22-бабы 1-тармағының екінші абзацына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Жеміс және (немесе) жидек езбесінен дайындалған, өнім жемістің және (немесе) жидектің негізгі қасиеттерін сақтай отырып қант және (немесе) тәттілендіретін заттар, тағамдық қоспалар (дірілдететін заттар, органикалық қышқылдар, бояғыштар, консерванттар, хош иістендіргіштер) қосылған немесе қосылмаған, пастерлеуге ұшыраған және тамақ өнеркәсібінде қолданылатын жеміс-жидек толтырғыштар Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасына Түсіндірмелердің 1-негізгі қағидасына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының 2008 тауар позициясында сыныпталады.
2. Жеміс және (немесе) жидек езбесінен және жеміс пен жидек шырындарынан дайындалған, қант және (немесе) тәттілендіретін заттар, тағамдық қоспалар (дірілдеткіш заттар, органикалық қышқылдар, бояғыштар, консерванттар, хош иістендіргіштер) қосылған, пастерлеуге ұшыраған және тамақ өнеркәсібінде қолданылатын жеміс-жидек толтырғыштар Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасына Түсіндірмелердің 1-негізгі қағидасына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының 2106 тауар позициясында сыныпталады.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

О классификации фруктово-ягодных наполнителей в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 января 2019 года № 17
В соответствии с абзацем вторым пункта 1 статьи 22 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Фруктово-ягодные наполнители, изготовленные из фруктового и (или) ягодного пюре, с добавлением или без добавления сахара и (или) подслащивающих веществ, пищевых добавок (желирующих веществ, органических кислот, красителей, консервантов, ароматизаторов) при условии сохранения продуктом основного свойства фруктов и (или) ягод, подвергнутые пастеризации и применяемые в пищевой промышленности, в соответствии с Основным правилом интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1 классифицируются в товарной позиции 2008 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
2. Фруктово-ягодные наполнители, изготовленные из фруктового и (или) ягодного пюре и фруктовых и (или) ягодных соков, с добавлением сахара и (или) подслащивающих веществ, пищевых добавок (желирующих веществ, органических кислот, красителей, консервантов, ароматизаторов), подвергнутые пастеризации и применяемые в пищевой промышленности, в соответствии с Основным правилом интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1 классифицируются в товарной позиции 2106 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян