Кедендік құн декларациясының құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 19 наурыздағы № 36 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 2-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қаңтардағы № 4 шешімімен бекітілген Кедендік құн декларациясының құрылымы мен форматына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2019 жылғы 1 шілдеден бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 36 шешіміне
ҚОСЫМША
Кедендік құн декларациясының құрылымы мен форматына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 3-тармақта:
а) бесінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"деректер моделі" – Еуразиялық экономикалық одақ деректерінің моделі;";
б) алтыншы абзац алып тасталсын.
2. 4-тармақтың екінші абзацындағы "Fouth" деген сөз "Fourth" деген сөзбен ауыстырылсын.
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Кедендік құн декларациясының құрылымы деректер моделін пайдалану негізінде әзірленген және мыналар:
а) кедендік құн декларациясының құрылымы туралы жалпы мәліметтер;
б) импортталатын атаулар кеңістіктері (кедендік құн декларациясының құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректер моделінің объектілері тиесілі атаулардың кеңістіктері);
в) кедендік құн декларациясы құрылымының деректемелік құрамы (қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі иерархия деңгейлері ескеріле отырып);
г) "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласының базистік деңгейі мен деңгейі деректері моделінің объектілері туралы:
кедендік құн декларациясының құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық типтері туралы;
кедендік құн декларациясының құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым типтері туралы;
кедендік құн декларациясының құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласы деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы мәліметтер;
д) кедендік құн декларациясы құрылымының жекелеген деректемелерін толтыру сипаттамасы көрсетіле отырып, кесте нысанында сипатталады.".

О внесении изменений в структуру и формат декларации таможенной стоимости
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 года № 36
В соответствии с пунктом 2 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в структуру и формат декларации таможенной стоимости, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 января 2018 г. № 4, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 июля 2019 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 19 марта 2019 г. № 36
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в структуру и формат декларации таможенной стоимости
1. В пункте 3:
а) после абзаца пятого дополнить абзацем следующего содержания:
"модель данных" – модель данных Евразийского экономического союза;";
б) абзац шестой исключить.
2. В абзаце втором пункта 4 слово "Fouth" заменить словом "Fourth".
3. Пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5 Структура декларации таможенной стоимости разработана на основе использования модели данных и описывается в табличной форме с указанием:
а) общих сведений о структуре декларации таможенной стоимости;
б) импортируемых пространств имен (пространств имен, которым принадлежат объекты модели данных, использованные при разработке структуры декларации таможенной стоимости);
в) реквизитного состава структуры декларации таможенной стоимости (с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов);
г) сведений об объектах модели данных базисного уровня и уровня предметной области "Таможенное администрирование":
о базовых типах данных, используемых в структуре декларации таможенной стоимости;
об общих простых типах данных, используемых в структуре декларации таможенной стоимости;
о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", используемых в структуре декларации таможенной стоимости;
д) описания заполнения отдельных реквизитов структуры декларации таможенной стоимости.".

5. 8-тармақта:
а) үшінші абзац "деректеменің сөзбен қалыптасқан" деген сөздердің алдынан "деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетілген," деген сөздермен толықтырылсын;
б) алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"деректер типі" –  деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендіргіші;";
в) сегізінші абзац алып тасталсын;
г) тоғызыншы абзац "Деректемелердің көптігін" деген сөздер "Кедендік құн декларациясы құрылымы деректемелерінің көптігін" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. 3-кесте мынадай мазмұндағы кестелермен және мәтінмен ауыстырылсын:
"3-кесте
Кедендік құн декларациясы құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленуі
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бір мәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
осы электрондық құжат (мәліметтер) оған жауап ретінде қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
тауарларға арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00291
M.CA.CDT.00258
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
5.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
5.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
5.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
6. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
электрондық құжаттың белгісі
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
7. Қолданбалы құжат данасының сілтемелік сәйкестендіргіші
(casdo:‌Reference‌Document‌Id)
тауарларға арналған декларацияның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00317
M.SDT.00108
0..1
8. КҚД нысаны
(casdo:‌CVDForm‌Code)
кедендік құн декларациясы нысанының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00370
M.SDT.00169
1
9. Кедендік құнды айқындау әдісінің коды
(casdo:‌Valuation‌Method‌Code)
кедендік құнды айқындау әдісінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00620
M.CA.SDT.00185
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1

5. В пункте 8:
а) абзац третий дополнить словами "с указанием иерархического номера реквизита";
б) абзац шестой изложить в следующей редакции:
"тип данных" – идентификатор типа данных в модели данных, соответствующего реквизиту;";
в) абзац восьмой исключить;
г) абзац девятый после слова "реквизитов" дополнить словами "структуры декларации таможенной стоимости".
6. Таблицу 3 заменить таблицами и текстом следующего содержания:
"Таблица 3
Реквизитный состав структуры декларации таможенной стоимости
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары
M.CA.CDE.00291
M.CA.CDT.00258
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
6. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
признак электронного документа
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
7. Ссылочный идентификатор экземпляра прикладного документа
(casdo:‌Reference‌Document‌Id)
уникальный идентификатор декларации на товары
M.CA.SDE.00317
M.SDT.00108
0..1
8. Форма ДТС
(casdo:‌CVDForm‌Code)
кодовое обозначение формы декларации таможенной стоимости
M.CA.SDE.00370
M.SDT.00169
1
9. Код метода определения таможенной стоимости
(casdo:‌Valuation‌Method‌Code)
кодовое обозначение метода определения таможенной стоимости
M.CA.SDE.00620
M.CA.SDT.00185
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

10. Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды
(casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)
кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00318
M.CA.SDT.00185
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11. Қосымша парақтардың саны
(casdo:‌Add‌Page‌Quantity)
қосымша парақтардың саны
M.CA.SDE.00153
M.SDT.00106
0..1
12. Сатушы
(cacdo:‌Seller‌Details)
сатушы (жөнелтуші) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00385
M.CA.CDT.00416
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
12.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
12.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
12.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленуі
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
12.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның нөмірі (коды)
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
M.SDT.00158
1
12.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сәйкестендіретін (бірегей сәйкестендіретін) кедендік нөмір туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
қағидалары бойынша көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қалыптасқан елдің кодтық белгіленуі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1

10. Код базового метода определения таможенной стоимости
(casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)
кодовое обозначение базового метода определения таможенной стоимости
M.CA.SDE.00318
M.CA.SDT.00185
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11. Количество добавочных листов
(casdo:‌Add‌Page‌Quantity)
количество добавочных листов
M.CA.SDE.00153
M.SDT.00106
0..1
12. Продавец
(cacdo:‌Seller‌Details)
сведения о продавце (отправителе)
M.CA.CDE.00385
M.CA.CDT.00416
Определяется областями значений вложенных элементов
1
12.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
12.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
12.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
12.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
M.SDT.00158
1
12.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1

12.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
12.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектіні Ресей Федерациясына салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
12.10. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
12.11. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.11.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.11.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
жеке басты куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
0..1
12.11.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
12.11.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
құжат сериясының цифрлық немесе цифрлық-әріптік белгіленуі
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
12.11.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе цифрлық-әріптік белгіленім
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
12.11.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
12.11.7. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не ол өкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
12.11.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол өкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
12.12. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
12.12.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
12.12.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1

12.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
12.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
12.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
12.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.11.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.11.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
0..1
12.11.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
12.11.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
12.11.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
12.11.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
12.11.7. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
12.11.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
12.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
12.12.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
12.12.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

12.12.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
12.12.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
12.12.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
12.12.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
12.12.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
12.12.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
12.12.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
12.12.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
12.12.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
12.12.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
12.13. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
12.13.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгіленуі
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
12.13.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
12.13.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірлерін, электрондық пошта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
12.14. Оқшауланған бөлімше
(cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)
оқшауланған бөлімше туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00465
M.CA.CDT.00298
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
12.14.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъект тіркелген елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12.14.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1

12.12.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
12.12.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
12.12.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
12.12.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
12.12.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
12.12.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
12.12.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
12.12.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
12.12.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
12.12.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
12.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит субъекта
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
12.13.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
12.13.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
12.13.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
12.14. Обособленное подразделение
(cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)
сведения об обособленном подразделении
M.CA.CDE.00465
M.CA.CDT.00298
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
12.14.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12.14.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1

14.14.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
байланыс құралын (арнасын) сәйкестендіру тәсілі көрсетілген байланыс деректемесі
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгіленуі
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірлерін, электрондық пошта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
14.15. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
тұлғаның уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізілгені туралы куәлік
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
14.15.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
14.15.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тұлғаның оған тізілімге енгізу кезінде берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
14.15.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
14.15.4. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
уәкілетті экономикалық оператордың куәлігі типінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
15. Жеткізу шарттары
(cacdo:‌Delivery‌Terms‌Details)
жеткізу шарттары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00447
M.CA.CDT.00375
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
15.1. Жеткізу шарттарының коды
(casdo:‌Delivery‌Terms‌Code)
жеткізу шарттарының кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00119
M.CA.SDT.00161
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
15.2. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
географиялық пункттің немесе тауарлар беру орнының атауы
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
15.3. Тауарларды жеткізу түрінің коды
(casdo:‌Delivery‌Kind‌Code)
тауарлар беру түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00218
M.CA.SDT.00158
0..1

14.14.11. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит с указанием способа и идентификатора средства (канала) связи
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
14.15. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
свидетельство о включении лица в реестр уполномоченных экономических операторов
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
14.15.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
14.15.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
14.15.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
14.15.4. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
15. Условия поставки
(cacdo:‌Delivery‌Terms‌Details)
сведения об условиях поставки
M.CA.CDE.00447
M.CA.CDT.00375
Определяется областями значений вложенных элементов
1
15.1. Код условий поставки
(casdo:‌Delivery‌Terms‌Code)
кодовое обозначение условий поставки
M.CA.SDE.00119
M.CA.SDT.00161
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
15.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
наименование географического пункта или места передачи товаров
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
15.3. Код вида поставки товаров
(casdo:‌Delivery‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида поставки товаров
M.CA.SDE.00218
M.CA.SDT.00158
0..1

16. Әкелінетін тауарлармен жасалатын мәміленің құны бойынша кедендік құнды айқындау шарттары
(cacdo:‌CVDMethod1‌Details)
кедендік құнды әкелінетін тауарлармен жасалатын мәміленің құны бойынша (1-әдіс бойынша) әдісімен айқындау шарттары туралы жалпы мәліметтер
M.CA.CDE.00393
M.CA.CDT.00307
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
16.1. Ақы төлеу шоты
(cacdo:‌Payment‌Invoice‌Details)
сатушы сатып алушыға шығарған және әкелінетін тауарлардың құндық бағасын қамтитын ақы төлеу шоты туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00387
M.CDT.00081
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
16.1.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
16.1.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
16.1.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе цифрлық-әріптік белгіленім
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
16.1.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
16.2. Келісімшарт
(cacdo:‌Contract‌Details)
әкелінетін тауарларды сатып алу-сату (жеткізу) келісімшарты (шарты, келісімі), оған қолданыстағы қосымшалар, толықтырулар және өзгерістер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00388
M.CDT.00081
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
16.2.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
16.2.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
16.2.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе цифрлық-әріптік белгіленім
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
16.2.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
16.3. Құжат
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
әкелінетін тауарлардың бағасына әсер ететін мәліметтерге қатысы бар құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00077
M.CDT.00081
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
16.3.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1

16. Условия определения таможенной стоимости по методу по стоимости сделки с ввозимыми товарами
(cacdo:‌CVDMethod1‌Details)
общие сведения об условиях определения таможенной стоимости по методу по стоимости сделки с ввозимыми товарами (по методу 1)
M.CA.CDE.00393
M.CA.CDT.00307
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
16.1. Счет на оплату
(cacdo:‌Payment‌Invoice‌Details)
сведения о счете на оплату, выставленном продавцом покупателю и содержащем стоимостную оценку ввозимых товаров
M.CA.CDE.00387
M.CDT.00081
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
16.1.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
16.1.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
16.1.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
16.1.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
16.2. Контракт
(cacdo:‌Contract‌Details)
сведения о контракте (договоре, соглашении) купли-продажи (поставки) ввозимых товаров, действующих приложениях, дополнениях и изменениях к нему
M.CA.CDE.00388
M.CDT.00081
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
16.2.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
16.2.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
16.2.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
16.2.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
16.3. Документ
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
сведения о документе, имеющем отношение к сведениям, влияющим на цену ввозимых товаров
M.CDE.00077
M.CDT.00081
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
16.3.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

16.3.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
16.3.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе цифрлық-әріптік белгіленім
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
16.3.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
16.4. Сатушы мен сатып алушының өзара байланысы
(cacdo:‌Buyer‌Seller‌Relation‌Details)
әкелінетін тауарлармен жасалатын мәмілелер құнының және тексеру шамасының сәйкестігі туралы егжей-тегжейлі мәліметтер
M.CA.CDE.00391
M.CA.CDT.00308
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
16.4.1. Өзара байланыстың болуының белгісі
(casdo:‌Relation‌Indicator)
сатушы мен сатып алушының арасында өзара байланыстың болуының белгісі
M.CA.SDE.00366
M.BDT.00013
1
16.4.2. Өзара байланыстың бағаға әсерінің белгісі
(casdo:‌Price‌Influence‌Indicator)
сатушы мен сатып алушының арасындағы өзара байланыстың әкелінетін тауарлар бағасына әсерінің белгісі
M.CA.SDE.00368
M.BDT.00013
0..1
16.4.3. Құнның тексеру шамасының құнына жақындық белгісі
(casdo:‌Approximate‌Value‌Indicator)
әкелінетін тауарлармен жасалатын мәміле құнының тексеру шамаларының біріне жақындығы белгісі
M.CA.SDE.00363
M.BDT.00013
0..1
16.5. Тауарларды пайдалану құқығына шектеулер
(cacdo:‌Goods‌Use‌Restriction‌Details)
әкелінетін тауарларды пайдалануға және билік етуге сатып алукшының құқықтарына қатысты шектеулер, әкелінетін тауарлардың бағасына әсер ететін шарттар немесе міндеттемелер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00392
M.CA.CDT.00339
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
16.5.1. Тауарларды пайдалануға шектеулердің болу белгісі
(casdo:‌Restriction‌Indicator)
әкелінетін тауарларды пайдалануға және билік етуге сатып алукшының құқықтарына қатысты шектеулердің болу белгісі
M.CA.SDE.00319
M.BDT.00013
1
16.5.2. Тауарларға қатысты шарттар мен міндеттемелердің болу белгісі
(casdo:‌Value‌Condition‌Indicator)
әкелінетін тауарлардың бағасына әсер ететін шарттардың немесе міндеттемелердің болу белгісі
M.CA.SDE.00320
M.BDT.00013
1
16.6. Сатушыға аударымдар
(cacdo:‌Buyer‌Seller‌Fee‌Details)
сатушыға аударымдар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00524
M.CA.CDT.00338
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
16.6.1. Лицензиялық төлемдердің болу белгісі
(casdo:‌Royalty‌Fee‌Indicator)
зияткерлік меншік объектілерін пайдаланғандық үшін лицензиялық және өзге де ұқсас төлемдердің болу белгісі
M.CA.SDE.00367
M.BDT.00013
1
16.6.2. Сатушыға кейінгі сатудан түсетін табыстың бір бөлігін беру белгісі
(casdo:‌Subsequent‌Resale‌Indicator)
әкелінетін тауарларды кейіннен сату, оларға өзге тәсілмен билік ету немесе пайдалану нәтижесінде алынған кірістің (түсімнің) бір бөлігі оларға сәйкес сатушыға тікелей немесе жанама тиесілі болатын шарттардың болу белгісі
M.CA.SDE.00322
M.BDT.00013
1

16.3.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
16.3.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
16.3.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
16.4. Взаимосвязь продавца и покупателя
(cacdo:‌Buyer‌Seller‌Relation‌Details)
подробные сведения о соответствии стоимости сделки с ввозимыми товарами и проверочной величины
M.CA.CDE.00391
M.CA.CDT.00308
Определяется областями значений вложенных элементов
1
16.4.1. Признак наличия взаимосвязи
(casdo:‌Relation‌Indicator)
признак наличия взаимосвязи между продавцом и покупателем
M.CA.SDE.00366
M.BDT.00013
1
16.4.2. Признак влияния взаимосвязи на цену
(casdo:‌Price‌Influence‌Indicator)
признак влияния взаимосвязи между продавцом и покупателем на цену ввозимых товаров
M.CA.SDE.00368
M.BDT.00013
0..1
16.4.3. Признак близости стоимости к проверочной величине
(casdo:‌Approximate‌Value‌Indicator)
признак близости стоимости сделки с ввозимыми товарами к одной из проверочных величин
M.CA.SDE.00363
M.BDT.00013
0..1
16.5. Ограничения на права пользования товарами
(cacdo:‌Goods‌Use‌Restriction‌Details)
сведения об ограничениях в отношении прав покупателя на пользование и распоряжение ввозимыми товарами, условия или обязательства, оказывающие влияние на цену ввозимых товаров
M.CA.CDE.00392
M.CA.CDT.00339
Определяется областями значений вложенных элементов
1
16.5.1. Признак наличия ограничений на пользование товарами
(casdo:‌Restriction‌Indicator)
признак наличия ограничений в отношении прав покупателя на пользование и распоряжение ввозимыми товарами
M.CA.SDE.00319
M.BDT.00013
1
16.5.2. Признак наличия условий и обязательств в отношении товаров
(casdo:‌Value‌Condition‌Indicator)
признак наличия условий или обстоятельств, оказывающих влияние на цену ввозимых товаров
M.CA.SDE.00320
M.BDT.00013
1
16.6. Отчисления продавцу
(cacdo:‌Buyer‌Seller‌Fee‌Details)
сведения об отчислениях продавцу
M.CA.CDE.00524
M.CA.CDT.00338
Определяется областями значений вложенных элементов
1
16.6.1. Признак наличия лицензионных платежей
(casdo:‌Royalty‌Fee‌Indicator)
признак наличия лицензионных и иных подобных платежей за использование объектов интеллектуальной собственности
M.CA.SDE.00367
M.BDT.00013
1
16.6.2. Признак передачи продавцу части дохода от последующих продаж
(casdo:‌Subsequent‌Resale‌Indicator)
признак наличия условий, в соответствии с которыми часть дохода (выручки), полученного в результате последующей продажи, распоряжения иным способом или использования ввозимых товаров, прямо или косвенно причитается продавцу
M.CA.SDE.00322
M.BDT.00013
1

17. Әкелінетін тауарлармен жасалатын мәміленің құны жөніндегі әдістен ерекшеленетін әдістер бойынша кедендік құнды айқындау туралы мәліметтер
(cacdo:‌CVDOther‌Method‌Details)
әкелінетін тауарлармен жасалатын мәміленің құны жөніндегі әдістен (1-әдістен) ерекшеленетін әдістер бойынша кедендік құнды айқындау кезінде көрсетілетін жалпы мәліметтер
M.CA.CDE.00397
M.CA.CDT.00337
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
17.1. Құжат
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
мәміленің жасалғанын растайтын құжат туралы, сондай-ақ оған қосымшалар, толықтырулар және өзгерістер туралы немесе әкелінетін тауарларға иелік ету, пайдалану және (немесе) билік ету құқығын растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00077
M.CDT.00081
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*
17.1.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
17.1.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
17.1.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе цифрлық-әріптік белгіленім
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
17.1.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
17.2. Бұрын қабылданған шешімдер бар құжат
(cacdo:‌CVDDecision‌Doc‌Details)
бұрын әкелінген тауарлардың кедендік құнын кедендік бақылау нәтижелері бойынша кеден органдары қабылдаған шешімдері бар не осындай тауарларға қатысты сот органдары қабылдаған шешімдері бар құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00394
M.CDT.00081
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
17.2.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
17.2.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
17.2.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе цифрлық-әріптік белгіленім
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
17.2.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
17.3. Мәлімделген мәліметтерді растайтын құжат
(cacdo:‌CVDEvidence‌Document‌Details)
кедендік құн декларациясы оның негізінде толтырылған құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00396
M.CA.CDT.01204
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*

17. Сведения об определении таможенной стоимости по методам, отличным от метода по стоимости сделки с ввозимыми товарами
(cacdo:‌CVDOther‌Method‌Details)
общие сведения, указываемые при определении таможенной стоимости по методам, отличным от метода по стоимости сделки с ввозимыми товарами (от метода 1)
M.CA.CDE.00397
M.CA.CDT.00337
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
17.1. Документ
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
сведения о документе, подтверждающем совершение сделки, а также о приложениях, дополнениях и изменениях к нему, или о документе, подтверждающем право владения,пользования и (или) распоряжения ввозимыми товарами
M.CDE.00077
M.CDT.00081
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
17.1.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
17.1.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
17.1.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
17.1.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
17.2. Документ с принятыми ранее решениями
(cacdo:‌CVDDecision‌Doc‌Details)
сведения о документе с принятыми таможенными органами решениями по результатам таможенного контроля таможенной стоимости ранее ввезенных товаров либо решениями судебных органов в отношении таких товаров
M.CA.CDE.00394
M.CDT.00081
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
17.2.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
17.2.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
17.2.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
17.2.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
17.3. Документ, подтверждающий заявленные сведения
(cacdo:‌CVDEvidence‌Document‌Details)
сведения о документе, на основании которого заполнена декларация таможенной стоимости
M.CA.CDE.00396
M.CA.CDT.01204
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

17.3.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың кедендік құн декларациясындағы нөмірі
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
0..1
17.3.2. Құжат
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
бұрын әкелінген бірдей, біртекті немесе әкелінетін тауардың бағасы туралы мәліметтерді қамтитын құжат немесе одан алынған мәліметтер әкелінетін тауарлардың кедендік құнын айқындау кезінде пайдаланылған құжат
M.CDE.00077
M.CDT.00081
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе цифрлық-әріптік белгіленім
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
17.3.3. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
бірдей немесе біртекті тауар оған сәйкес кедендік рәсімге орналастырылған тауарларға арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.4. Реттік нөмір
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
17.3.4. Тауардың тауарларға арналған декларациядағы реттік нөмірі
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
бірдей немесе біртекті тауар оған сәйкес кедендік рәсімге орналастырылған тауарларға арналған декларациядағы тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00313
M.SDT.00105
0..1
17.4. Кедендік құнды айқындау әдісін таңдау себебі
(casdo:‌Method‌Reason‌Text)
тауарлардың кедендік құнын айқындаудың таңдалған әдістің алдындағы әдістер оларға байланысты қолданылмайтын себептерді негіздеу
M.CA.SDE.00324
M.SDT.00072
1..*
18. Тауар
(cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)
тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00525
M.CA.CDT.00340
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..*

17.3.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
номер товара в декларации таможенной стоимости
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
0..1
17.3.2. Документ
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
документ, содержащий сведения о цене ранее ввезенного идентичного, однородного или ввозимого товара или документ, сведения из которого использованы при определении таможенной стоимости ввозимых товаров
M.CDE.00077
M.CDT.00081
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
17.3.3. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары, в соответствии с которой идентичный или однородный товар был помещен под таможенную процедуру
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
17.3.4. Порядковый номер товара в декларации на товары
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в декларации на товары, в соответствии с которой идентичный или однородный товар был помещен под таможенную процедуру
M.CA.SDE.00313
M.SDT.00105
0..1
17.4. Причина выбора метода определения таможенной стоимости
(casdo:‌Method‌Reason‌Text)
обоснование причин, в связи с которыми неприменимы методы определения таможенной стоимости товаров, предшествующие выбранному методу
M.CA.SDE.00324
M.SDT.00072
1..*
18. Товар
(cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)
сведения о товаре
M.CA.CDE.00525
M.CA.CDT.00340
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*

18.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың тауарларға арналған декларациядағы реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
18.2. Тізімдегі реттік нөмір
(casdo:‌List‌Item‌Ordinal)
тауардың тізімдегі реттік нөмірі
M.CA.SDE.00217
M.SDT.00105
0..1
18.3. Тауардың кедендік құн декларациясындағы реттік нөмірі
(casdo:‌CDVConsignment‌Item‌Ordinal)
тауардың кедендік құн декларациясындағы реттік нөмірі
M.CA.SDE.00364
M.SDT.00105
0..1
18.4. Тауардың парақтағы реттік нөмірі
(casdo:‌Page‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың парақтағы реттік нөмірі
M.CA.SDE.00325
M.SDT.00105
0..1
18.5. Парақтың реттік нөмірі
(casdo:‌Page‌Ordinal)
парақтың (қосымша парақтаың) реттік нөмірі
M.CA.SDE.00503
M.SDT.00105
1
18.6. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтық белгіленуі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
1
18.7. Кедендік құнды айқындау әдісінің коды
(casdo:‌Valuation‌Method‌Code)
кедендік құнды айқындау әдісінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00620
M.CA.SDT.00185
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
18.8. Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды
(casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)
кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00318
M.CA.SDT.00185
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
18.9. Кедендік құн
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
әкелінетін тауарлардың кедендік құны
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
2
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
18.10. Валюта бағамы
(casdo:‌Exchange‌Rate)
кедендік құнды қайта есептеу бағамы
M.CA.SDE.00178
M.CA.SDT.00071
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде ұсынылған ондық есептеу жүйесіндегі ақша сомасының масштабы
M.SDT.00096
0..1
18.11. Әкелінетін тауарлар жөніндегі әдіс бойынша немесе оның негізіндегі резервтік әдіс бойынша кедендік құнды есептеу
(cacdo:‌CVDMethod1‌Calculation‌Details)
әкелінетін тауарлар жөніндегі әдіс бойынша (1-әдіс бойынша) немесе оның негізіндегі резервтік әдіс бойынша кедендік құнды есептеу (1-әдістің негізінде 6-әдіс бойынша) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00187
M.CA.CDT.00142
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

18.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в декларации на товары
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
18.2. Порядковый номер в списке
(casdo:‌List‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в списке
M.CA.SDE.00217
M.SDT.00105
0..1
18.3. Порядковый номер товара в декларации таможенной стоимости
(casdo:‌CDVConsignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в декларации таможенной стоимости
M.CA.SDE.00364
M.SDT.00105
0..1
18.4. Порядковый номер товара на листе
(casdo:‌Page‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара на листе
M.CA.SDE.00325
M.SDT.00105
0..1
18.5. Порядковый номер листа
(casdo:‌Page‌Ordinal)
порядковый номер листа (дополнительного листа)
M.CA.SDE.00503
M.SDT.00105
1
18.6. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
M.SDT.00065
1
18.7. Код метода определения таможенной стоимости
(casdo:‌Valuation‌Method‌Code)
кодовое обозначение метода определения таможенной стоимости
M.CA.SDE.00620
M.CA.SDT.00185
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
18.8. Код базового метода определения таможенной стоимости
(casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)
кодовое обозначение базового метода определения таможенной стоимости
M.CA.SDE.00318
M.CA.SDT.00185
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
18.9. Таможенная стоимость
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
таможенная стоимость ввозимых товаров
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
2
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
18.10. Курс валюты
(casdo:‌Exchange‌Rate)
курс пересчета таможенной стоимости
M.CA.SDE.00178
M.CA.SDT.00071
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
масштаб денежной суммы в десятичной системе счисления, представленный в виде показателя степени числа 10
M.SDT.00096
0..1
18.11. Расчет таможенной стоимости по методу по стоимости сделки с ввозимыми товарами или по резервному методу на его основе
(cacdo:‌CVDMethod1‌Calculation‌Details)
сведения о расчете таможенной стоимости по методу по стоимости сделки с ввозимыми товарами (по методу 1) или по резервному методу на его основе (по методу 6 на основе метода 1)
M.CA.CDE.00187
M.CA.CDT.00142
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

18.11.1. Кедендік құнды есептеу негізі
(cacdo:‌Method1‌Basis‌Calculation‌Details)
әкелінетін тауарлар жөніндегі әдіс бойынша (1-әдіс бойынша) немесе оның негізіндегі резервтік әдіс бойынша кедендік құнды есептеуге (1-әдістің негізінде 6-әдіс бойынша) арналған негіз туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00191
M.CA.CDT.00146
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Шот валютасындағы баға
(casdo:‌Invoice‌Price‌Amount)
әкелінетін тауар үшін іс жүзінде төленген немесе төлеуге жататын баға немесе әкелінетін тауарлардың шот валютасындағы кедендік құнын айқындауға арналған негіз
M.CA.SDE.00385
M.CA.SDT.00001
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Ұлттық валютадағы баға
(casdo:‌National‌Invoice‌Price‌Amount)
әкелінетін тауар үшін іс жүзінде төленген немесе төлеуге жататын баға немесе әкелінетін тауарлардың мүше мемлекеттің валютасындағы кедендік құнын айқындауға арналған өзге де негіз
M.CA.SDE.00336
M.CA.SDT.00001
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.3. Қайта есептеу бағамы
(casdo:‌Price‌Currency‌Rate)
әкелінетін тауар үшін іс жүзінде төленген немесе төлеуге жататын бағаны немесе әкелінетін тауарлардың кедендік құнын айқындауға арналған өзге де негізді мүше мемлекеттің валютасына қайта есептеу бағамы
M.CA.SDE.00337
M.CA.SDT.00071
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде ұсынылған ондық есептеу жүйесіндегі ақша сомасының масштабы
M.SDT.00096
0..1
*.4. Ұлттық валютадағы жанама төлемдер сомасы
(casdo:‌National‌Indirect‌Payment‌Amount)
жанама төлемдердің шамасы, оның ішінде олардың әкелінетін тауарлардың бағасына әсері мүше мемлекеттің валютасымен сандық тұрғыдан айқындалатын шарттардың немесе міндеттемелердің құндық бағасының шамасы
M.CA.SDE.00379
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.5. Жанама төлемдерді қайта есептеу бағамы
(casdo:‌Indirect‌Payment‌Currency‌Rate)
жанама төлемдерді, оның ішінде олардың әкелінетін тауарлардың бағасына әсері сандық тұрғыдан айқындалатын шарттардың немесе міндеттемелердің құндық бағасының шамасын мүше мемлекеттің валютасына қайта есептеу бағамы
M.CA.SDE.00338
M.CA.SDT.00071
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде ұсынылған ондық есептеу жүйесіндегі ақша сомасының масштабы
M.SDT.00096
0..1
*.6. Қорытынды (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
әкелінетін тауарлардың мүше мемлекеттің валютасындағы кедендік құнын есептеуге арналған негіздің шамасы
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1

18.11.1. Основа расчета таможенной стоимости
(cacdo:‌Method1‌Basis‌Calculation‌Details)
сведения об основе для расчета таможенной стоимости по методу по стоимости сделки с ввозимыми товарами (по методу 1) или по резервному методу на его основе (по методу 6 на основе метода 1)
M.CA.CDE.00191
M.CA.CDT.00146
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Цена в валюте счета
(casdo:‌Invoice‌Price‌Amount)
цена, фактически уплаченная или подлежащая уплате за ввозимый товар, или основа для определения таможенной стоимости ввозимых товаров в валюте счета
M.CA.SDE.00385
M.CA.SDT.00001
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.2. Цена в национальной валюте
(casdo:‌National‌Invoice‌Price‌Amount)
цена, фактически уплаченная или подлежащая уплате за ввозимый товар, или иная основа для определения таможенной стоимости ввозимых товаров в валюте государства-члена
M.CA.SDE.00336
M.CA.SDT.00001
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.3. Курс пересчета
(casdo:‌Price‌Currency‌Rate)
курс пересчета цены, фактически уплаченной или подлежащей уплате за ввозимый товар, или иной основы для определения таможенной стоимости ввозимых товаров в валюту государства-члена
M.CA.SDE.00337
M.CA.SDT.00071
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
масштаб денежной суммы в десятичной системе счисления, представленный в виде показателя степени числа 10
M.SDT.00096
0..1
*.4. Сумма косвенных платежей в национальной валюте
(casdo:‌National‌Indirect‌Payment‌Amount)
величина косвенных платежей, в том числе величина стоимостной оценки условий или обязательств, влияние которых на цену ввозимых товаров может быть количественно определено, в валюте государства-члена
M.CA.SDE.00379
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.5. Курс пересчета косвенных платежей
(casdo:‌Indirect‌Payment‌Currency‌Rate)
курс пересчета косвенных платежей, в том числе величины стоимостной оценки условий или обязательств, влияние которых на цену ввозимых товаров может быть количественно определено, в валюту государства-члена
M.CA.SDE.00338
M.CA.SDT.00071
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
масштаб денежной суммы в десятичной системе счисления, представленный в виде показателя степени числа 10
M.SDT.00096
0..1
*.6. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
величина основы для расчета таможенной стоимости ввозимых товаров в валюте государства-члена
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1

18.11.2. Қосымша есептемелер
(cacdo:‌Method1‌Add‌Costs‌Details)
қосымша есептемелер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00192
M.CA.CDT.00147
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Агентке (делдалға), брокерге сыйақылар сомасы
(casdo:‌Brokerage‌Amount)
әкелінетін тауарларды сатып алу үшін сыйақыларды қоспағанда, сатып алушының агенттерге (делдалдарға) сыйақыға және брокерлерге сыйақыға жұмсайтын шығыстары
M.CA.SDE.00340
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Ыдыстың және қаптаманың құны
(casdo:‌Package‌Value‌Amount)
сатып алушының ыдыс пен қаптамаға жұмсайтын шығыстары, оның ішінде қаптама материалдары мен қаптау жөніндегі жұмыстардың құны
M.CA.SDE.00341
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.3. Шикізаттың, материалдардың, бөлшектердің, жартылай фабрикаттардың құны
(casdo:‌Resource‌Value‌Amount)
шикізаттың, материалдардың, бөлшектердің, жартылай фабрикаттардың және әкелінетін тауарлар олардан өндірілген (тұратын) өзге де тауарлардың құны
M.CA.SDE.00342
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.4. Құралдар мен керек-жарақтардың құны
(casdo:‌Tools‌Value‌Amount)
әкелінетін тауарларды өндіру кезінде пайдаланылған құралдардың, штамптардың, нысандардың және өзге де ұқсас тауарлардың құны
M.CA.SDE.00343
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.5. Материалдардың құны
(casdo:‌Materials‌Value‌Amount)
әкелінетін тауарларды өндіру кезінде жұмсалған материалдардың құны
M.CA.SDE.00344
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.6. Жобалаудың, әзірлеудің, инженерлік, конструкторлық жұмыстың, көркемдік безендірудің, дизайнның, эскиздердің және сызбалардың құны
(casdo:‌Design‌Value‌Amount)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс жерде жүргізілген (көрсетілген) жобалаудың, әзірлеудің, инженерлік, конструкторлық жұмыстың, көркемдік безендірудің, дизайнның, эскиздердің және сызбалардың құны
M.CA.SDE.00345
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.7. Лицензиялық және өзге де ұқсас төлемдердің сомасы
(casdo:‌Royalty‌Amount)
роялтиді, патент үшін төлемдерді, тауар белгілерін, әкелінетін тауарларға қатысты авторлық құқықтарды қоса алғанда, зияткерлік меншік объектілерін пайдаланғаны үшін лицензиялық және өзге де ұқсас төлемдердің шамасы
M.CA.SDE.00346
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.8. Тауарларды кейіннен сатудан түскен кірістің (түсімнің) сомасы
(casdo:‌Subsequent‌Resale‌Amount)
әкелінетін тауарларды кейіннен сату, өзге де тәсілмен билік ету немесе пайдалану нәтижесінде алынған, тікелей немесе жанама түрде сатушыға тиесілі кірістің (түсімнің) бір бөлігінің шамасы
M.CA.SDE.00347
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.9. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлардың келу орны немесе Еуразиялық экономикалық комиссия айқындаған өзге де орын немесе әкелінетін тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына белгілеу орны
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
*.10. Тасуға (тасымалдауға) жұмсалған шығыстардың сомасы
(casdo:‌Transport‌Value‌Amount)
әкелінетін тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келуі орнына дейін немесе Еуразиялық экономикалық комиссия айқындаған өзге де орынға дейін тасуға (тасымалдауға) жұмсалған шығыстардың шамасы
M.CA.SDE.00348
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.11. Тиеуге, түсіруге, қайта тиеуге немесе тасу (тасымалдау) кезіндегі өзге де операцияларға жұмсалатын шығыстардың сомасы
(casdo:‌Loading‌Value‌Amount)
әкелінетін тауарларды тиеуге, түсіруге немесе қайта тиеуге және олардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келуі орнына дейін немесе Еуразиялық экономикалық комиссия айқындаған өзге де орынға дейін тасуға (тасымалдауға) байланысты өзге де операцияларды жүргізуге жұмсалған шығыстардың шамасы
M.CA.SDE.00350
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.12. Сақтандыруға жұмсалған шығыстардың сомасы
(casdo:‌Insurance‌Value‌Amount)
әкелінетін тауарларды тасуға (тасымалдауға), тиеуге, түсіруге немесе қайта тиеуге байланысты сақтандыруға және оларды тасуға (тасымалдауға) байланысты өзге де операциялар жүргізуге жұмсалған шығыстардың шамасы
M.CA.SDE.00351
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.13. Қорытынды (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
мүше мемлекеттің валютасындағы қосымша есептемелердің шамасы
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1

18.11.2. Дополнительные начисления
(cacdo:‌Method1‌Add‌Costs‌Details)
сведения о дополнительных начислениях
M.CA.CDE.00192
M.CA.CDT.00147
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Сумма вознаграждений агенту (посреднику), брокеру
(casdo:‌Brokerage‌Amount)
расходы покупателя на вознаграждение агентам (посредникам) и вознаграждение брокерам, за исключением вознаграждений за закупку ввозимых товаров
M.CA.SDE.00340
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.2. Стоимость тары и упаковки
(casdo:‌Package‌Value‌Amount)
расходы покупателя на тару и упаковку, в том числе стоимость упаковочных материалов и работ по упаковке
M.CA.SDE.00341
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.3. Стоимость сырья, материалов, деталей, полуфабрикатов
(casdo:‌Resource‌Value‌Amount)
стоимость сырья, материалов, деталей, полуфабрикатов и иных товаров, из которых произведены (состоят) ввозимые товары
M.CA.SDE.00342
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.4. Стоимость инструментов и приспособлений
(casdo:‌Tools‌Value‌Amount)
стоимость инструментов, штампов, форм и иных подобных товаров, использованных при производстве ввозимых товаров
M.CA.SDE.00343
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.5. Стоимость материалов
(casdo:‌Materials‌Value‌Amount)
стоимость материалов, израсходованных при производстве ввозимых товаров
M.CA.SDE.00344
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.6. Стоимость проектирования, разработки, инженерной, конструкторской работы, художественного оформления, дизайна, эскизов и чертежей
(casdo:‌Design‌Value‌Amount)
стоимость проектирования, разработки, инженерной, конструкторской работы, художественного оформления, дизайна, эскизов и чертежей, выполненных вне таможенной территории Евразийского экономического союза и необходимых для производства ввозимых товаров
M.CA.SDE.00345
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.7. Сумма лицензионных и иных подобных платежей
(casdo:‌Royalty‌Amount)
величина лицензионных и иных подобных платежей за использование объектов интеллектуальной собственности, включая роялти, платежи за патенты, товарные знаки, авторские права, относящихся к ввозимому товару
M.CA.SDE.00346
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.8. Сумма дохода (выручки) от последующей продажи товаров
(casdo:‌Subsequent‌Resale‌Amount)
величина части дохода (выручки), полученного в результате последующей продажи, распоряжения иным способом или использования ввозимых товаров, которая прямо или косвенно причитается продавцу
M.CA.SDE.00347
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.9. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
место прибытия ввозимых товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза или иное место, определенное Евразийской экономической комиссией, или место назначения ввозимых товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
*.10. Сумма расходов на перевозку (транспортировку)
(casdo:‌Transport‌Value‌Amount)
величина расходов на перевозку (транспортировку) ввозимых товаров до места прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза или до иного места, определенного Евразийской экономической комиссией
M.CA.SDE.00348
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.11. Сумма расходов на погрузку, разгрузку, перегрузку или иные операции при перевозке (транспортировке)
(casdo:‌Loading‌Value‌Amount)
величина расходов на погрузку, разгрузку или перегрузку ввозимых товаров и проведение иных операций, связанных с их перевозкой (транспортировкой) до места прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза или до иного места, определенного Евразийской экономической комиссией
M.CA.SDE.00350
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.12. Сумма расходов на страхование
(casdo:‌Insurance‌Value‌Amount)
величина расходов на страхование в связи с перевозкой (транспортировкой), погрузкой, разгрузкой или перегрузкой ввозимых товаров и проведением иных операций, связанных с их перевозкой (транспортировкой)
M.CA.SDE.00351
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.13. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
величина дополнительных начислений в валюте государства-члена
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1

18.11.3. Шегерілімдер
(cacdo:‌Method1‌Deduction‌Details)
шегерілімдер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00193
M.CA.CDT.00148
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құрылысқа, салуға, құрастыруға, монтаждауға жұмсалған шығыстардың сомасы
(casdo:‌Assembly‌Value‌Amount)
тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелгеннен кейін өнеркәсіптік қондырғылар, машиналар немесе жабдық сияқты осындай тауарларға қатысты құрылысын жүргізуге, салуға, құрастыруға, монтаждауға, оларға қызмет көрсетугенемесе техникалық жәрдем көрсетуге жұмсалатын шығыстардың шамасы
M.CA.SDE.00353
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Тасуға (тасымалдауға) жұмсалған шығыстардың сомасы
(casdo:‌Transport‌Value‌Amount)
әкелінетін тауарларды осындай тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келген жерінен немесе Еуразиялық экономикалық комиссия айқындаған өзге жерден Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша тасуға (тасымалдауға жұмсалатын шығыстардың шамасы
M.CA.SDE.00348
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.3. Баждардың, салықтардың және алымдардың сомасы
(casdo:‌Union‌Tax‌Payment‌Amount)
тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінуіне немесе осындай тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында сатуға байланысты төленетін баждардың, салықтардың және алымдардың сомасы
M.CA.SDE.00354
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.4. Қорытынды (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
мүше мемлекеттің валютасындағы шегерілімдер шамасы
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
18.12. Ұқсас немесе біртекті тауарлармен жасалатын мәміленің құны жөніндегі әдіс бойынша немесе олардың негізінде резервтік әдіс бойынша кедендік құнды есептеу
(cacdo:‌CVDMethod236‌Calculation‌Details)

18.11.3. Вычеты
(cacdo:‌Method1‌Deduction‌Details)
сведения о вычетах
M.CA.CDE.00193
M.CA.CDT.00148
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Сумма расходов на строительство, возведение, сборку, монтаж
(casdo:‌Assembly‌Value‌Amount)
величина расходов на производимые после ввоза товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза строительство, возведение, сборку, монтаж, обслуживание или оказание технического содействия в отношении таких товаров, как промышленные установки, машины или оборудование
M.CA.SDE.00353
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.2. Сумма расходов на перевозку (транспортировку)
(casdo:‌Transport‌Value‌Amount)
величина расходов на перевозку (транспортировку) ввозимых товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза от места прибытия таких товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза или от иного места, определенного Евразийской экономической комиссией
M.CA.SDE.00348
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.3. Сумма пошлин, налогов и сборов
(casdo:‌Union‌Tax‌Payment‌Amount)
сумма пошлин, налогов и сборов, уплачиваемых в связи с ввозом товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза или продажей таких товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза
M.CA.SDE.00354
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.4. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
величина вычетов в валюте государства-члена
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
18.12. Расчет таможенной стоимости по методам по стоимости сделки с идентичными или с однородными товарами или по резервному методу на их основе
(cacdo:‌CVDMethod236‌Calculation‌Details)

бірдей немесе біртекті тауарлармен (2 немесе 3-әдістері бойынша) немесе олардың негізінде резервтік әдіс бойынша (2 немесе 3-әдістің негізінде 6-әдіс бойынша) жасалатын мәміленің құны жөніндегі әдістер бойынша кедендік құнды есептеу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00520
M.CA.CDT.00341
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
18.12.1. Ұқсас немесе біртекті тауарлармен жасалатын мәміленің құны
(casdo:‌Identical‌Goods‌Value‌Amount)
ұқсас немесе біртекті тауарлармен жасалатын мәміленің құны
M.CA.SDE.00326
M.CA.SDT.00001
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
18.12.2. Мәміленің құнын азайту жағына қарай түзету
(cacdo:‌Deduction‌Adjustments‌Details)
егер бірдей немесе біртекті тауарларға қатысты шығыстар әкелінетін тауарларға қатысты шығыстардан асып кетсе, бірдей немесе біртекті тауарлармен жасалатын мәміленің құнына түзетулер туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00399
M.CA.CDT.00342
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Санды түзету сомасы
(casdo:‌Quantity‌Adjustment‌Amount)
тауарлар санына түзетулер шамасы
M.CA.SDE.00327
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Коммерциялық деңгейге түзету сомасы
(casdo:‌Commercial‌Level‌Adjustment‌Amount)
тауарлар сатудың коммерциялық деңгейіне түзетулердің шамасы
M.CA.SDE.00328
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.3. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарлардың келу орны немесе Еуразиялық экономикалық комиссия айқындаған өзге де орын немесе әкелінетін тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына белгілеу орны
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
*.4. Тасуға (тасымалдауға) жұмсалатын шығыстардағы айырманы түзету сомасы
(casdo:‌Transport‌Adjustment‌Amount)
тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келуі орнына дейін немесе Еуразиялық экономикалық комиссия айқындаған өзге орынға дейін тауарларды тасуға (тасымалдауға) жұмсалатын шығыстардағы айырмаға түзетудің шамасы
M.CA.SDE.00330
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.5. Тиеуге, түсіруге, қайта тиеуге немесе тасу (тасымалдау) кезіндегі өзге де операцияларға жұмсалатын шығыстардағы айырманы түзету сомасы
(casdo:‌Loading‌Adjustment‌Amount)
тауарларды тиеуге, түсіруге немесе қайта тиеуге және оларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келуі орнына дейін немесе Еуразиялық экономикалық комиссия айқындаған өзге орынға дейін тасумен (тасымалдаумен) байланысты өзге де операциялар жасауға жұмсалатын шығыстардағы айырмаға түзетудің шамасы
M.CA.SDE.00329
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.6. Сақтандыруға жұмсалатын шығыстардағы айырманы түзету сомасы
(casdo:‌Insurance‌Adjustment‌Amount)
тауарларды тасумен (тасымалдаумен), тиеумен, түсірумен немесе қайта тиеумен немесе оларды тасумен (тасымалдаумен) байланысты өзге де операциялар жасаумен байланысты сақтандыруға жұмсалатын шығыстардағы айырмаға түзетудің шамасы
M.CA.SDE.00357
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.7. Қорытынды (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
мүше мемлекеттің валютасына түзетулердің шамасы
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1

сведения о расчете таможенной стоимости по методам по стоимости сделки с идентичными или с однородными товарами (по методам 2 или 3) или по резервному методу на их основе (по методу 6 на основе метода 2 или метода 3)
M.CA.CDE.00520
M.CA.CDT.00341
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
18.12.1. Стоимость сделки с идентичными или однородными товарами
(casdo:‌Identical‌Goods‌Value‌Amount)
стоимость сделки с идентичными или однородными товарами
M.CA.SDE.00326
M.CA.SDT.00001
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
18.12.2. Поправки к стоимости сделки в сторону уменьшения
(cacdo:‌Deduction‌Adjustments‌Details)
сведения о поправках к стоимости сделки с идентичными или однородными товарами, если расходы в отношении идентичных или однородных товаров превышают расходы в отношении ввозимых товаров
M.CA.CDE.00399
M.CA.CDT.00342
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Сумма поправки на количество
(casdo:‌Quantity‌Adjustment‌Amount)
величина поправки на количество товаров
M.CA.SDE.00327
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.2. Сумма поправки на коммерческий уровень
(casdo:‌Commercial‌Level‌Adjustment‌Amount)
величина поправки на коммерческий уровень продажи товаров
M.CA.SDE.00328
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.3. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
место прибытия ввозимых товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза или иное место, определенное Евразийской экономической комиссией, или место назначения ввозимых товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза
M.CA.SDE.00636
M.SDT.00055
0..1
*.4. Сумма поправки на разницу в расходах на перевозку (транспортировку)
(casdo:‌Transport‌Adjustment‌Amount)
величина поправки на разницу в расходах на перевозку (транспортировку) товаров до места прибытия товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза или до иного места, определенного Евразийской экономической комиссией
M.CA.SDE.00330
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.5. Сумма поправки на разницу в расходах на погрузку, разгрузку, перегрузку или иные операции при перевозке (транспортировке)
(casdo:‌Loading‌Adjustment‌Amount)
величина поправки на разницу в расходах на погрузку, разгрузку или перегрузку товаров и проведение иных операций, связанных с перевозкой (транспортировкой) товаров до места прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза или до иного места, определенного Евразийской экономической комиссией
M.CA.SDE.00329
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.6. Сумма поправки на разницу в расходах на страхование
(casdo:‌Insurance‌Adjustment‌Amount)
величина поправки на разницу в расходах на страхование в связи с перевозкой (транспортировкой), погрузкой, разгрузкой или перегрузкой товаров и проведением иных операций, связанных с их перевозкой (транспортировкой)
M.CA.SDE.00357
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.7. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
величина поправок в валюте государства-члена
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1

18.12.4. Құн
(casdo:‌CAValue‌Amount)
мүше мемлекеттің валютасына түзетулерді ескергенде ұқсас немесе біртекті тауарлармен жасалатын мәміленің құны
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
18.12.5. Бірдей немесе біртекті тауарлар саны
(cacdo:‌Identical‌Goods‌Measure‌Details)
бірдей немесе біртекті тауарлар саны
M.CA.CDE.00519
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
18.12.6. Тауарлар саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
әкелінетін тауарлардың саны
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
18.13. Кедендік құнды шегеру әдісі бойынша немесе соның негізінде резервтік әдіс бойынша есептеу
(cacdo:‌CVDMethod46‌Calculation‌Details)
шегеру әдісі бойынша (4-әдіс бойынша) немесе соның негізінде резервтік әдіс бойынша (4-әдісінің негізінде 6-әдіс бойынша) кедендік құнды есептеу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00521
M.CA.CDT.00343
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
18.13.1. Тауар бірлігінің бағасы
(casdo:‌Goods‌Unit‌Price‌Amount)
тауар бірлігінің бағасы
M.CA.SDE.00358
M.CA.SDT.00001
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1

18.12.4. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость сделки с идентичными или однородными товарами с учетом поправок в валюте государства-члена
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
18.12.5. Количество идентичных или однородных товаров
(cacdo:‌Identical‌Goods‌Measure‌Details)
количество идентичных или однородных товаров
M.CA.CDE.00519
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
18.12.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество ввозимых товаров
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
18.13. Расчет таможенной стоимости по методу вычитания или по резервному методу на его основе
(cacdo:‌CVDMethod46‌Calculation‌Details)
сведения о расчете таможенной стоимости по методу вычитания (по методу 4) или по резервному методу на его основе (по методу 6 на основе метода 4)
M.CA.CDE.00521
M.CA.CDT.00343
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
18.13.1. Цена единицы товара
(casdo:‌Goods‌Unit‌Price‌Amount)
цена единицы товара
M.CA.SDE.00358
M.CA.SDT.00001
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1

18.13.2. Өлшем бірлігі
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
бағасы белгіленген тауар бірлігінің өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00177
M.SDT.00140
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
18.13.3. Пайданың, агентке (делдалға) сыйақының сомасы, бағаға үстемелер
(casdo:‌Profit‌Amount)
агентке (делдалға) төленетін немесе төлеуге жататын сыйақының, не пайда алу және жалпы шығыстарды (коммерциялық және басқару) өтеу үшін жүргізілетін бағаға үстеменің сомасы
M.CA.SDE.00359
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
18.13.4. Тасуға (тасымалдауға) жұмсалған шығыстардың сомасы
(casdo:‌Transport‌Value‌Amount)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында жүзеге асырылған тасуға (тасымалдауға) және сақтандыруға және жұмсалған шығыстардың және осындай операциялармен байланысты өзге де шығыстардың сомасы
M.CA.SDE.00348
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
18.13.5. Баждардың, салықтардың және алымдардың сомасы
(casdo:‌Union‌Tax‌Payment‌Amount)
тауарларды мүше мемлекеттердің аумақтарына әкелумен және (немесе) сатумен байланысты төлеуге жататын кедендік баждардың, салықтардың және алымдардың, сондай-ақ өзге де салықтар мен алымдардың сомасы
M.CA.SDE.00354
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
18.13.6. Тауарларды қайта өңдеу (өңдеу) нәтижесінде қосылған құн
(casdo:‌Processing‌Value‌Amount)
мүше мемлекетте тауарларды қайта өңдеу (өңдеу) нәтижесінде қосылған құн
M.CA.SDE.00365
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
18.13.7. Қорытынды (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
тауар бірлігінің мүше мемлекеттің валютасындағы бағасына қосылған сомалар шегерілімдерінің шамасы
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1

18.13.2. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения единицы товара, за которую установлена цена
M.SDE.00177
M.SDT.00140
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
18.13.3. Сумма прибыли, вознаграждения агенту (посреднику), надбавки к цене
(casdo:‌Profit‌Amount)
сумма вознаграждения агенту (посреднику), выплачиваемого или подлежащего выплате, либо надбавки к цене, производимой для получения прибыли и покрытия общих расходов (коммерческих и управленческих)
M.CA.SDE.00359
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
18.13.4. Сумма расходов на перевозку (транспортировку)
(casdo:‌Transport‌Value‌Amount)
сумма расходов на осуществленные на таможенной территории Евразийского экономического союза перевозку (транспортировку) и страхование и иных связанных с такими операциями расходов
M.CA.SDE.00348
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
18.13.5. Сумма пошлин, налогов и сборов
(casdo:‌Union‌Tax‌Payment‌Amount)
сумма таможенных пошлин, налогов и сборов, а также иных налогов и сборов, подлежащих уплате в связи с ввозом и (или) продажей товаров на территориях государств-членов
M.CA.SDE.00354
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
18.13.6. Стоимость, добавленная в результате переработки (обработки) товаров
(casdo:‌Processing‌Value‌Amount)
стоимость, добавленная в результате переработки (обработки) товаров в государстве-члене
M.CA.SDE.00365
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
18.13.7. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
величина вычетов сумм, которые включены в цену единицы товара, в валюте государства-члена
M.CA.SDE.00591
M.CA.SDT.00001
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1

18.13.8. Тауарлар саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
әкелінетін тауарлардың саны
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
18.14. Кедендік құнды қосу әдісі бойынша немесе соның негізінде резервтік әдіс бойынша есептеу
(cacdo:‌CVDMethod56‌Calculation‌Details)
қосу әдісі бойынша (5-әдіс бойынша) немесе соның негізінде резервтік әдіс бойынша (5-әдістің негізіндегі 6-әдіс бойынша) кедендік құнды есептеу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00522
M.CA.CDT.00344
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
18.14.1. Материалдарға, өндіруге, тауарлар өндірумен байланысты өзге де операцияларға жұмсалатын шығыстар сомасы
(casdo:‌Production‌Value‌Amount)
материалдар дайындауға немесе сатып алуға жұмсалған шығыстардың және өндіріске, сондай-ақ әкелінетін тауарларды өндірумен байланысты өзге де операцияларға жұмсалған шығыстардың жалпы сомасы
M.CA.SDE.00360
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
18.14.2. Ыдыстың және қаптаманың құны
(casdo:‌Package‌Value‌Amount)
сатып алушының ыдыс пен қаптамаға жұмсайтын шығыстары, оның ішінде қаптама материалдары мен қаптау жөніндегі жұмыстардың құны
M.CA.SDE.00341
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
18.14.3. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында жүргізілген (көрсетілген) жобалаудың, әзірлеудің, инженерлік, конструкторлық жұмыстың, көркемдік безендірудің, дизайнның, эскиздердің және сызбалардың құны
(casdo:‌Design‌Union‌Value‌Amount)
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында жүргізілген (көрсетілген) жобалаудың, әзірлеудің, инженерлік, конструкторлық жұмыстың, көркемдік безендірудің, дизайнның, эскиздердің және сызбалардың құны
M.CA.SDE.00361
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1

18.13.8. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество ввозимых товаров
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
18.14. Расчет таможенной стоимости по методу сложения или по резервному методу на его основе
(cacdo:‌CVDMethod56‌Calculation‌Details)
сведения о расчете таможенной стоимости по методу сложения (по методу 5) или по резервному методу на его основе (по методу 6 на основе метода 5)
M.CA.CDE.00522
M.CA.CDT.00344
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
18.14.1. Сумма расходов на материалы, производство, иные операции, связанные с производством товаров
(casdo:‌Production‌Value‌Amount)
общая сумма расходов на изготовление или приобретение материалов и расходов на производство, а также на иные операции, связанные с производством ввозимых товаров
M.CA.SDE.00360
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
18.14.2. Стоимость тары и упаковки
(casdo:‌Package‌Value‌Amount)
расходы покупателя на тару и упаковку, в том числе стоимость упаковочных материалов и работ по упаковке
M.CA.SDE.00341
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
18.14.3. Стоимость проектирования, разработки, инженерной, конструкторской работы, художественного оформления, дизайна, эскизов и чертежей, произведенных (оказанных) на таможенной территории Евразийского экономического союза
(casdo:‌Design‌Union‌Value‌Amount)
стоимость проектирования, разработки, инженерной, конструкторской работы, художественного оформления, дизайна, эскизов и чертежей, произведенных (оказанных) на таможенной территории Евразийского экономического союза
M.CA.SDE.00361
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1

18.16.1. Құжат бағанының (позициясының) нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:‌Document‌Box‌Id)
кедендік құн декларациясы бағанының нөмірі
M.CA.SDE.00594
M.CA.SDT.00177
1
18.16.2. Құн
(casdo:‌CAValue‌Amount)
шетелдік валютадағы сома (шама)
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
18.16.3. Валюта бағамы
(casdo:‌Exchange‌Rate)
қайта есептеу бағамы
M.CA.SDE.00178
M.CA.SDT.00071
1
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде ұсынылған ондық есептеу жүйесіндегі ақша сомасының масштабы
M.SDT.00096
0..1
18.17. Қосымша деректер
(cacdo:‌CVDAdditional‌Information‌Details)
қосымша деректер
M.CA.CDE.00523
M.CA.CDT.00345
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
18.17.1. Қосымша деректер түрінің коды
(casdo:‌CVDAdditional‌Information‌Kind‌Code)
қосымша ақпарат түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01204
M.SDT.00169
1
18.17.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
мәтін түріндегі қосымша мәліметтер
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..*
18.17.3. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
тауарларға арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.4. Реттік нөмір
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
18.17.4. Тауардың тауарларға арналған декларациядағы реттік нөмірі
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
тіркеу нөмірі "Қосымша деректер" бағанында көрсетілген тауардың тауарларға арналған декларациядағы реттік нөмірі
M.CA.SDE.00313
M.SDT.00105
0..1
19. Қосымша деректер
(cacdo:‌CVDAdditional‌Information‌Details)
барлық тауарларға қатысты қосымша деректер
M.CA.CDE.00523
M.CA.CDT.00345
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
19.1. Қосымша деректер түрінің коды
(casdo:‌CVDAdditional‌Information‌Kind‌Code)
қосымша ақпарат түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01204
M.SDT.00169
1

18.16.1. Номер (идентификатор) графы (позиции) документа
(casdo:‌Document‌Box‌Id)
номер графы декларации таможенной стоимости
M.CA.SDE.00594
M.CA.SDT.00177
1
18.16.2. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
сумма (величина) в иностранной валюте
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
18.16.3. Курс валюты
(casdo:‌Exchange‌Rate)
курс пересчета
M.CA.SDE.00178
M.CA.SDT.00071
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
масштаб денежной суммы в десятичной системе счисления, представленный в виде показателя степени числа 10
M.SDT.00096
0..1
18.17. Дополнительные данные
(cacdo:‌CVDAdditional‌Information‌Details)
дополнительные данные
M.CA.CDE.00523
M.CA.CDT.00345
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
18.17.1. Код вида дополнительной информации
(casdo:‌CVDAdditional‌Information‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида дополнительной информации
M.CA.SDE.01204
M.SDT.00169
1
18.17.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
дополнительные сведения в текстовом виде
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..*
18.17.3. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
18.17.4. Порядковый номер товара в декларации на товары
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в декларации на товары, регистрационный номер которой указан в графе "Дополнительные данные"
M.CA.SDE.00313
M.SDT.00105
0..1
19. Дополнительные данные
(cacdo:‌CVDAdditional‌Information‌Details)
дополнительные данные, относящиеся ко всем товарам
M.CA.CDE.00523
M.CA.CDT.00345
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
19.1. Код вида дополнительной информации
(casdo:‌CVDAdditional‌Information‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида дополнительной информации
M.CA.SDE.01204
M.SDT.00169
1

19.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
мәтін түріндегі қосымша мәліметтер
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..*
19.3. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
тауарларға арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
19.3.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
19.3.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
19.3.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
19.3.4. Реттік нөмір
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
19.4. Тауардың тауарларға арналған декларациядағы реттік нөмірі
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
тіркеу нөмірі "Қосымша деректер" бағанында көрсетілген тауардың тауарларға арналған декларациядағы реттік нөмірі
M.CA.SDE.00313
M.SDT.00105
0..1
20. Кеден құжатын толтырған (қол қойған) жеке тұлға
(cacdo:‌Signatory‌Person‌Details)
кеден құжатын толтырған (оған қол қойған) жеке тұлға туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00564
M.CA.CDT.00466
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
20.1. Құжатқа қол қойған лауазымды тұлға
(cacdo:‌Signing‌Details)
құжатқа қол қойған лауазымды тұлға туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00204
M.CA.CDT.00155
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
20.1.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе орташа аты)
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
20.1.2. Лауазымның атауы
(csdo:‌Position‌Name)
қызметкердің лауазымының атауы
M.SDE.00127
M.SDT.00055
0..1
20.1.3. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
байланыс деректемелері туралы мәліметтер
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгіленуі
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірлерін, электрондық пошта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*

19.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
дополнительные сведения в текстовом виде
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..*
19.3. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
19.3.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
19.3.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
19.3.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
19.3.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
19.4. Порядковый номер товара в декларации на товары
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в декларации на товары, регистрационный номер которой указан в графе "Дополнительные данные"
M.CA.SDE.00313
M.SDT.00105
0..1
20. Физическое лицо, заполнившее (подписавшее) таможенный документ
(cacdo:‌Signatory‌Person‌Details)
сведения о физическом лице, заполнившем (подписавшем) таможенный документ
M.CA.CDE.00564
M.CA.CDT.00466
Определяется областями значений вложенных элементов
1
20.1. Должностное лицо, подписавшее документ
(cacdo:‌Signing‌Details)
сведения о должностном лице, подписавшем документ
M.CA.CDE.00204
M.CA.CDT.00155
Определяется областями значений вложенных элементов
1
20.1.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
20.1.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
M.SDT.00055
0..1
20.1.3. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
сведения о контактных реквизитах
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*

20.1.4. Қол қойылған күн
(casdo:‌Signing‌Date)
қол қойылған күн
M.CA.SDE.00391
M.BDT.00005
1
20.2. Кеден құжатын толтырған (қол қойған) адамның жеке басын куәландыратын құжат
(cacdo:‌Signatory‌Person‌Identity‌Details)
кеден құжатын толтырған (қол қойған) адамның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00157
M.CA.CDT.00188
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
20.2.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
20.2.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
жеке басты куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
0..1
20.2.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
20.2.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
құжат сериясының цифрлық немесе цифрлық-әріптік белгіленуі
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
20.2.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе цифрлық-әріптік белгіленім
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
20.2.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
20.2.7. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не ол өкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
20.2.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол өкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
20.2.9. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(casdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжат (мәліметтер) түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00772
M.SDT.00179
0..1
20.2.10. Қоймадағы электрондық құжаттың сәйкестендіргіші
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
электрондық құжаттарды (мәліметтерді) қоймаға орналастыру кезінде құжатқа (мәліметтерге) берілген сәйкестендіргіштер
M.CA.CDE.00562
M.CA.CDT.00462
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Электрондық құжаттар қоймасының сәйкестендіргіші
(casdo:‌EArch‌Id)
электрондық құжаттар қоймасының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00778
M.SDT.90003
0..1
*.2. Қоймадағы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
қоймадағы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00773
M.SDT.90003
1

20.1.4. Дата подписания
(casdo:‌Signing‌Date)
дата подписания
M.CA.SDE.00391
M.BDT.00005
1
20.2. Документ, удостоверяющий личность лица, заполнившего (подписавшего) таможенный документ
(cacdo:‌Signatory‌Person‌Identity‌Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность лица, заполнившего (подписавшего) таможенный документ
M.CA.CDE.00157
M.CA.CDT.00188
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
20.2.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
20.2.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
0..1
20.2.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
20.2.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
20.2.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
20.2.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
20.2.7. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
20.2.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
20.2.9. Код электронного документа (сведений)
(casdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение вида электронного документа (сведений)
M.CA.SDE.00772
M.SDT.00179
0..1
20.2.10. Идентификатор электронного документа в хранилище
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
идентификаторы, присвоенные документу (сведениям) при размещении в хранилище электронных документов
M.CA.CDE.00562
M.CA.CDT.00462
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Идентификатор хранилища электронных документов
(casdo:‌EArch‌Id)
идентификатор хранилища электронных документов
M.CA.SDE.00778
M.SDT.90003
0..1
*.2. Идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
M.CA.SDE.00773
M.SDT.90003
1

20.2.11. Құжаттың іс жүзінде ұсынылғаны туралы мәліметтер
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
құжаттың іс жүзінде ұсынылғаны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00156
M.CA.CDT.00185
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжатты ұсыну коды
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
кедендік декларацияны (өтінішті) беру кезінде құжаттың ұсынылуы белгісі
M.CA.SDE.00770
M.CA.SDT.00165
0..1
*.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.3. Құжаттың ұсынылған күні
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
құжатты ұсыну жөніндегі міндеттемелер оған дейін орындалуға тиіс күн
M.CA.SDE.00298
M.BDT.00005
0..1
*.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
тауарларға арналған декларацияның, транзиттік декларацияның, тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің немесе ұсынылған құжат оған қоса берілген уақытша әкелу (рұқсат ету) кедендік рәсіміне орналастырылған тауарлар болып табылатын уақытша әкетілген халықаралық тасымал көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.4.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.4.4. Реттік нөмір
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.5. Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
ұсынылған құжат оған қоса тіркелген көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.5.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.5.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.5.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1

20.2.11. Сведения о фактическом представлении документа
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
сведения о фактическом представлении документа
M.CA.CDE.00156
M.CA.CDT.00185
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
признак представления документа при подаче таможенной декларации (заявления)
M.CA.SDE.00770
M.CA.SDT.00165
0..1
*.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Дата представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
дата, до которой должны быть выполнены обязательства по представлению документа
M.CA.SDE.00298
M.BDT.00005
0..1
*.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), к которой (которому) был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.4.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
регистрационный номер декларации на транспортное средство, к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1

*.5.4. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.6. ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
транзиттік декларация ретінде пайдаланылған және оған ұсынылған құжат қоса берілген ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.6.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.6.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
ұсынылатын құжат оған қоса берілген өзге де құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00199
M.SDT.00093
0..1
*.8. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
ұсынылатын құжат оған қоса берілген өзге де құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
20.3. Кедендік ресімдеу жөніндегі маманның біліктілік аттестатының нөмірі
(casdo:‌Qualification‌Certificate‌Id)
кедендік ресімдеу жөніндегі маманның біліктілік аттестатының нөмірі
M.CA.SDE.00138
M.CA.SDT.00193
0..1
20.4. Өкілеттікті куәландыратын құжат
(cacdo:‌Power‌Of‌Attorney‌V2‌Details)
өкілеттікті куәландыратын құжат
M.CA.CDE.01225
M.CA.CDT.00467
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
20.4.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
20.4.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
20.4.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілген цифрлық немесе цифрлық-әріптік белгіленім
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
20.4.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
20.4.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің басталған күні
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
20.4.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталған күні
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
20.4.7. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(casdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжат (мәліметтер) түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00772
M.SDT.00179
0..1

*.5.4. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.6. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
номер книжки МДП, которая использовалась в качестве транзитной декларации и к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.7. Номер предшествующего документа
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
регистрационный номер иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.CA.SDE.00199
M.SDT.00093
0..1
*.8. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
20.3. Номер квалификационного аттестата cпециалиста по таможенному оформлению
(casdo:‌Qualification‌Certificate‌Id)
номер квалификационного аттестата cпециалиста по таможенному оформлению
M.CA.SDE.00138
M.CA.SDT.00193
0..1
20.4. Документ, удостоверяющий полномочия
(cacdo:‌Power‌Of‌Attorney‌V2‌Details)
документ, удостоверяющий полномочия
M.CA.CDE.01225
M.CA.CDT.00467
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
20.4.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
20.4.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
20.4.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
20.4.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
20.4.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
20.4.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
20.4.7. Код электронного документа (сведений)
(casdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение вида электронного документа (сведений)
M.CA.SDE.00772
M.SDT.00179
0..1

*.5.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.5.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.5.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.5.4. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.6. ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
транзиттік декларация ретінде пайдаланылған және оған ұсынылған құжат қоса берілген ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.6.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.6.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
ұсынылатын құжат оған қоса берілген өзге де құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00199
M.SDT.00093
0..1
*.8. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
ұсынылатын құжат оған қоса берілген өзге де құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
21. Декларанттың немесе кеден өкілінің шығыс құжаттарды есепке алу жүйесіне құжатты тіркеу нөмірі
(casdo:‌Internal‌Doc‌Id)
декларанттың немесе кеден өкілінің шығыс құжаттарын есепке алу жүйесіне (регламентіне) сәйкес құжаттарды тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00198
M.SDT.00093
0..1
22. Қорғаныштық жапсырманың сәйкестендіргіші
(casdo:‌Security‌Label‌Id)
қорғаныштық жапсырманың сәйкестендіргіші (коды)
M.CA.SDE.00195
M.CA.SDT.00193
0..1
9. Кедендік құн декларациясының құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық типтері туралы мәліметтер 4 және 5-кестелерде келтірілген.
4-кесте
Кедендік құн декларациясының құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық типтері туралы жалпы мәліметтер
1
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vX.X.X
2
Атаулар кеңістігінің префиксі
bdt
Атаулар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары кедендік құн декларациясының құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
5-кестеде мынадай жолақтар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендіргіші;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендіргіші;
"атауы" – деректер моделіндегі деректер типінің атауы;
"мәндер саласы" – деректер типіне сәйкес келетін жол берілетін мәндердің көптігі.
5-кесте
Кедендік құн декларациясының құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық типтері
Р/с
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Атауы
Мәндер саласы
1
M.BDT.00005
Date‌Type
Күні. Типі
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
2
M.BDT.00006
DateTimeType
Күні және уақыты. Типі
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнді және уақытты белгілеу
3
M.BDT.00013
IndicatorType
Сәйкестендіргіш. Типі
мына екі мәннің бірі: "true" (ақиқат) немесе "false" (жалған)
10. Кедендік құн декларациясының құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым типтері туралы мәліметтер 6 және 7-кестелерде келтірілген.
6-кесте
Кедендік құн декларациясының құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым типтері туралы жалпы мәліметтер
1
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Атаулар кеңістігінің префиксі
csdo
Атаулар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары кедендік құн декларациясының құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
7-кестеде мынадай жолақтар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендіргіші;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендіргіші;
"атауы" – деректер моделіндегі деректер типінің атауы;
"мәндер саласы" – деректер типіне сәйкес келетін жол берілетін мәндердің көптігі.
7-кесте
Кедендік құн декларациясының құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым типтері
Р/с
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Атауы
Мәндер саласы
1
M.SDT.00006
Post‌Code‌Type
Пошта индексі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.

*.5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.5.4. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.6. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
номер книжки МДП, которая использовалась в качестве транзитной декларации и к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.7. Номер предшествующего документа
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
регистрационный номер иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.CA.SDE.00199
M.SDT.00093
0..1
*.8. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
21. Номер регистрации документа в системе учета исходящих документов декларанта или таможенного представителя
(casdo:‌Internal‌Doc‌Id)
номер регистрации документов в соответствии с системой (регламентом) учета исходящих документов декларанта или таможенного представителя
M.CA.SDE.00198
M.SDT.00093
0..1
22. Идентификатор защитной наклейки
(casdo:‌Security‌Label‌Id)
идентификатор (код) защитной наклейки
M.CA.SDE.00195
M.CA.SDT.00193
0..1
9. Сведения о базовых типах данных, используемых в структуре декларации таможенной стоимости, приведены в таблицах 4 и 5.
Таблица 4
Общие сведения о базовых типах данных, используемых в структуре декларации таможенной стоимости
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
bdt
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке структуры декларации таможенной стоимости.
В таблице 5 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу
Таблица 5
Базовые типы данных, используемые в структуре декларации таможенной стоимости
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.BDT.00005
Date‌Type
Дата. Тип
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
2
M.BDT.00006
DateTimeType
Дата и время. Тип
обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
3
M.BDT.00013
IndicatorType
Индикатор. Тип
одно из двух значений: "true" (истина) или "false" (ложь)
10.Сведения об общих простых типах данных, используемых в структуре декларации таможенной стоимости, приведены в таблицах 6 и 7.
Таблица 6
Общие сведения об общих простых типах данных, используемых в структуре декларации таможенной стоимости
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
csdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке структуры декларации таможенной стоимости.
В таблице 7 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 7
Общие простые типы данных, используемые в структуре декларации таможенной стоимости
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.SDT.00006
Post‌Code‌Type
Почтовый индекс_ Код. Тип
нормализованная строка символов.

Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Байланыс арнасы_ Сәйкестендіргіш. Типі.
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 1000
3
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Салық төлеуші_ Сәйкестендіргіш. Типі.
салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
4
M.SDT.00030
Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type
Салық есебіне қою себебі_ Код. Типі.
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{9}
5
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Аумақ_ Код. Типі.
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 17
6
M.SDT.00055
Name120‌Type
Аты. 120 символға дейін. Типі.
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 120
7
M.SDT.00056
Name300Type
Аты. 300 символға дейін. Типі.
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 300
8
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ЕАЭО СЭҚ ТН_ Код. Типі.
ЕАЭО СЭҚ ТН кодының 2, 4, 6, 8, 9 немесе10 белгі деңгейіндегі мәні.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
9
M.SDT.00072
Text250Type
Мәтін. 250 символға дейін. Типі.
символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 250
10
M.SDT.00074
Measurement‌Unit‌Code‌Type
Өлшем бірлігі_ Код. Типі.
әріптік-цифрлық код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
11
M.SDT.00088
Text4000Type
Мәтін. 4000 символға дейін. Типі.
символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 4000
12
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Анықтамалық (сыныптауыш)_ Сәйкестендіргіш. Типі.
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
13
M.SDT.00092
Id20Type
Сәйкестендіргіш. 20 символға дейін. Типі.
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
14
M.SDT.00093
Id50Type
Сәйкестендіргіш. 50 символға дейін. Типі.
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 50
15
M.SDT.00096
Number2‌Type
Сан. Бүтін екі таңбалы. Типі.
есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 2.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 0
16
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Жеке басты куәландыратын құжаттың түрі_ Код. Типі.
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
17
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Реттік нөмір. Үш таңбалы. Типі.
есептеудің ондық жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 3
18
M.SDT.00106
Quantity6Type
Мөлшері. Алты таңбалы. Типі.
есептеудің ондық жүйесіндегі оң бүтін сан.
Цифрлардың ең көп саны: 6
19
M.SDT.00108
Id40‌Type
Сәйкестендіргіш. 40 символға дейін. Типі.
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
20
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемесімен елдің коды_ Код. Екі әріптік. Типі.
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
21
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физикалық шама_ Өлшем: 2-нұсқа. Типі.
есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 24.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
22
M.SDT.00134
Name500Type
Аты. 500 символға дейін. Типі.
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 500
23
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type

Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Канал связи_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
3
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Налогоплательщик_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
4
M.SDT.00030
Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type
Причина постановки на налоговый учет_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
5
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Территория_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
6
M.SDT.00055
Name120‌Type
Имя. До 120 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
7
M.SDT.00056
Name300Type
Имя. До 300 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
8
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ТН ВЭД ЕАЭС_ Код. Тип
значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
9
M.SDT.00072
Text250Type
Текст. До 250 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
10
M.SDT.00074
Measurement‌Unit‌Code‌Type
Единица измерения_ Код. Тип
буквенно-цифровой код.
Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
11
M.SDT.00088
Text4000Type
Текст. До 4000 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
12
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Справочник (классификатор)_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
13
M.SDT.00092
Id20Type
Идентификатор. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
14
M.SDT.00093
Id50Type
Идентификатор. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
15
M.SDT.00096
Number2‌Type
Число. Целое двузначное. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0
16
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Вид документа, удостоверяющего личность_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
17
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Порядковый номер. Трехзначный. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
18
M.SDT.00106
Quantity6Type
Количество. Шестизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 6
19
M.SDT.00108
Id40‌Type
Идентификатор. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
20
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Код страны со ссылкой на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
21
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физическая величина_ Измерение: вариант 2. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
22
M.SDT.00134
Name500Type
Имя. До 500 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
23
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type

Код. 20 символға дейін: 2-нұсқа. Типі.
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
24
M.SDT.00144
Currency‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Код. Цифрлық: 3-нұсқа. Типі.
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{3}
25
M.SDT.00157
BusinessEntityIdType
Шаруашылық жүргізуші субъект _ Сәйкестендіргіш. Типі.
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
26
M.SDT.00158
BusinessEntityIdKindIdType
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі _ Сәйкестендіргіш. Типі.
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығындағы сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
27
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемесіз елдің коды_ Код. Екі әріптік. Типі.
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес елдің екі әріптік кодының мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
28
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Мекенжай түрі _ Код. Типі.
мекенжайлар түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
29
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Коммуникациялық ортаның типі _ Код: 2-нұсқа. Типі.
байланыс түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
30
M.SDT.00169
Code1‌Type
Код. 1 символ. Типі.
бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 1
31
M.SDT.00178
Id25Type
Сәйкестендіргіш. 25 символға дейін. Типі.
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 25
32
M.SDT.00179
Code10‌Type
Код. 10 символға дейін. Типі.
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 10
33
M.SDT.00181
Code6‌Type
Код. 6 символ. Типі.
бірыңғайланған символдар жолы.
Ұзындығы: 6
34
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Кеден органы_ Код. Типі.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
35
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электрондық құжат (мәліметтер)_ Код. Типі.
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
36
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Әмбебап бірегей _ Сәйкестендіргіш. Типі.
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}

Код. До 20 символов: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
24
M.SDT.00144
Currency‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Код. Буквенный: вариант 3. Тип
значение буквенного кода валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
25
M.SDT.00157
BusinessEntityIdType
Хозяйствующий субъект_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
26
M.SDT.00158
BusinessEntityIdKindIdType
Метод идентификации хозяйствующих субъектов_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
27
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Код страны без ссылки на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода страны в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
28
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Вид адреса_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
29
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Тип коммуникационной среды_ Код: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
30
M.SDT.00169
Code1‌Type
Код. 1 символ. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 1
31
M.SDT.00178
Id25Type
Идентификатор. До 25 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
32
M.SDT.00179
Code10‌Type
Код. До 10 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
33
M.SDT.00181
Code6‌Type
Код. 6 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 6
34
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Таможенный орган_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
35
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электронный документ (сведения)_ Код. Тип
значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
36
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Универсально уникальный_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}

11. Кедендік құн декларациясының құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласы деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы мәліметтер 8 және 9-кестелерде келтірілген.
8-кесте
Кедендік құн декларациясының құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласы деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы жалпы мәліметтер
1
Атаулар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Атаулар кеңістігінің префиксі
casdo
Атаулар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары кедендік құн декларациясының құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректер моделінің "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
9-кестеде мынадай жолақтар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер типінің сәйкестендіргіші;
"UML конструкциясы" – деректер типіне сәйкес келетін деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендіргіші;
"атауы" – деректер моделіндегі деректер типінің атауы;
"мәндер саласы" – деректер типіне сәйкес келетін жол берілетін мәндердің көптігі.
9-кесте
Кедендік құн декларациясының құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілендіру" пәндік саласы деректерінің қолданбалы қарапайым типтері
Р/с
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Атауы
Мәндер саласы
1
M.CA.SDT.00001
Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type
Валютасы көрсетілген төлем_ Ақшалай сома. Типі
есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
2
M.CA.SDT.00071
ExchangeRateType
Валюта бағамы_ Коэффициент. Типі
есептеудің ондық жүйесіндегі сан.
Ең төменгі мән: 0.
Цифрлардың ең көп саны: 20.
Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 4
3
M.CA.SDT.00094
TIRSeriesIdType
ХЖТ кітапшасының сериясы_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: ([A-Z]{2})
4
M.CA.SDT.00095
TIRIdType
ХЖТ кітапшасы_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{8}
5
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі_ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 5.
Ең ұзын ұзындық: 7
6
M.CA.SDT.00125
ReregistrationCodeType
Құжатты қайта тіркеу белгісі _ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
7
M.CA.SDT.00158
NationalDeliveryKindCodeType
Тауарларды жеткізу түрі_ Код. Типі
Беларусь Республикасында қолданылатын экспорттық операцияларды жүзеге асыру кезінде есепке алуға жататын тауарлар жеткізілімдері түрлерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды жеткізу түрі кодының мәні
Ұзындығы: 2
8
M.CA.SDT.00161
DeliveryTermsCodeType
Жеткізу шарттары_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес жеткізу шарттары кодының мәні
Ұзындығы: 3
9
M.CA.SDT.00165
DocPresentKindCodeType
Құжатты ұсыну белгісі_ Код. Типі
құжаттар ұсыну белгілерінің тізбесіне сәйкес құжаттарды ұсыну түрі кодының мәні.
Ұзындығы: 1
10
M.CA.SDT.00177
Id4Type
Сәйкестендіргіш. 4 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы
Ең қысқа ұзындық: 1
Ең ұзын ұзындық: 4
11
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Сәйкестендіргіш. 2 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 2
12
M.CA.SDT.00185
ValuationMethodCodeType
Кедендік құнды айқындау әдісі_ Код. Типі
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес кедендік құнды айқындау әдісі кодының немесе құжатты (мәліметтерді) толтыру тәртібін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерде айқындалған кодтың мәні
Ұзындығы: 1
13
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Кедендік сәйкестендіру нөмірі _ Сәйкестендіргіш. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 40
14
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Жеке тұлға_ Сәйкестендіргіш. Типі
жеке тұлға тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 20
15
M.CA.SDT.00193
Id6Type
Сәйкестендіргіш. 6 символға дейін. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1
Ең ұзын ұзындық: 6
16
M.CA.SDT.00201
EDoc‌Indicator‌Code‌Type
Электрондық құжаттың белгісі_ Код. Типі
электрондық құжат ұсыну белгісінің кодтық белгіленуі.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
17
M.CA.SDT.00409
Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type
Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі_ Код. Типі
бірыңғайланған символдар жолы.
Ең қысқа ұзындық: 1.
Ең ұзын ұзындық: 13

11. Сведения о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", используемых в структуре декларации таможенной стоимости, приведены в таблицах 8 и 9.
Таблица 8
Общие сведения о прикладных простых типах данных предметной области "Таможенное администрирование", используемых в структуре декларации таможенной стоимости
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
casdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии предметной области "Таможенное администрирование" модели данных, использованной при разработке структуры декларации таможенной стоимости.
В таблице 9 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 9
Прикладные простые типы данных предметной области "Таможенное администрирование", используемые в структуре декларации таможенной стоимости
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.CA.SDT.00001
Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type
Платеж c указанием валюты_ Денежная сумма. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
2
M.CA.SDT.00071
ExchangeRateType
Курс валюты_ Коэффициент. Тип
число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 0.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 4
3
M.CA.SDT.00094
TIRSeriesIdType
Серия книжки МДП_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: ([A-Z]{2})
4
M.CA.SDT.00095
TIRIdType
Книжка МДП_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
5
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Номер таможенного документа по журналу регистрации_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
6
M.CA.SDT.00125
ReregistrationCodeType
Признак перерегистрации документа_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
7
M.CA.SDT.00158
NationalDeliveryKindCodeType
Вид поставки товаров_ Код. Тип
значение кода вида поставки товаров в соответствии с классификатором видов поставок товаров, подлежащих учету при осуществлении экспортных операций, применяющимся в Республике Беларусь
длина: 2
8
M.CA.SDT.00161
DeliveryTermsCodeType
Условия поставки_ Код. Тип
значение кода условий поставки в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)"
длина: 3
9
M.CA.SDT.00165
DocPresentKindCodeType
Признак представления документа_ Код. Тип
значение кода вида представления документов в соответствии с перечнем признаков представления документов.
Длина: 1
10
M.CA.SDT.00177
Id4Type
Идентификатор. До 4 символов. Тип
нормализованная строка символов
мин. длина: 1
макс. длина: 4
11
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Идентификатор. До 2 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2
12
M.CA.SDT.00185
ValuationMethodCodeType
Метод определения таможенной стоимости_ Код. Тип
значение кода метода определения таможенной стоимости в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)" или кода, определенного нормативными правовыми актами, регламентирующими порядок заполнения документа (сведений)
длина: 1
13
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Идентификационный таможенный номер_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
14
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Физическое лицо_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
15
M.CA.SDT.00193
Id6Type
Идентификатор. До 6 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1
Макс. длина: 6
16
M.CA.SDT.00201
EDoc‌Indicator‌Code‌Type
Признак электронного документа_ Код. Тип
кодовое обозначение признака представления электронного документа.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
17
M.CA.SDT.00409
Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type
Условное обозначение единицы измерения_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 13

12. Кедендік құн декларациясы құрылымының жекелеген деректемелерін толтыру сипаттамасы
Кестеде мынадай жолақтар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеменің атауы" –  деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетілетін деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгіленімі;
"Нысанның бағ. №/ Тәртіптің, "КҚД-1" тармағы" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 160 шешімімен бекітілген КҚД-1 кедендік құн декларациясының нысаны бағанының нөмірі немесе Кедендік құн декларациясын толтыру тәртібінің кедендік құн декларациясы құрылымның деректемесіне сәйкес келетін тармағы (тармақшасы, абзацы);
"Нысанның бағ. №/ Тәртіптің, "КҚД-2" тармағы" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 160 шешімімен бекітілген КҚД-2 кедендік құн декларациясының нысаны бағанының нөмірі немесе Кедендік құн декларациясын толтыру тәртібінің кедендік құн декларациясы құрылымның деректемесіне сәйкес келетін тармағы (тармақшасы, абзацы);
"2, 3, 6-әдістері" – бірдей тауарлармен жасалатын мәміленің құны бойынша әдісті (2-әдіс), біртекті тауарлармен жасалатын мәміленің құны бойынша әдісті (3-әдіс) немесе 2-әдістің немесе 3-әдістің негізіндегі резервтік әдісті қолдана отырып, тауарлардың кедендік құнын айқындау кезінде толтырылатын КҚД-2 кедендік құн декларацияның нысаны бағанының нөмірі;
"4, 6-әдістері" – шегеру әдісін (4-әдіс) немесе 4-әдістің негізінде 6-әдісті қолдана отырып, тауарлардың кедендік құнын айқындау кезінде толтырылатын КҚД-2 кедендік құн декларацияның нысаны бағанының нөмірі;
"5, 6-әдістері" – қосу әдісін (5-әдіс) немесе 4-әдістің негізінде 6-әдісті қолдана отырып, тауарлардың кедендік құнын айқындау кезінде толтырылатын КҚД-2 кедендік құн декларацияның нысаны бағанының нөмірі;
"1-әдістің негізіндегі 6-әдіс" – 1-әдістің негізінде 6-әдісті қолдана отырып, тауарлардың кедендік құнын айқындау кезінде толтырылатын КҚД-2 кедендік құн декларацияның нысаны бағанының нөмірі;
"белгі" – деректемені толтыру қажеттігін (қажеттігінің жоқтығын) көрсететін белгі. Ықтимал мәндер:
M – деректеме толтырылуға тиіс;
B – деректеме толтырылмайды;
O – деректемені толтыру шарты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 160 шешімімен бекітілген Кедендік құн декларациясын толтыру тәртібімен және (немесе) деректемені толтыру қағидасымен айқындалады;
"толтыру қағидасы" – деректемені толтыру қағидасын айқындайды;
"қағиданың түрі" – деректемені толтыру қағидасы түрінің кодын айқындайды.
Ықтимал мәндер:
"1" – жалпы қағида, Одақ құқығымен белгіленеді;
"2" – мүше мемлекетте деректемені толтырудың ерекшеліктерін айқындайтын қағида;
"3" – қағида, мүше мемлекеттің заңнамасымен белгіленеді;

12. Описание заполнения отдельных реквизитов структуры декларации таможенной стоимости приводится в таблице 10.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"№ гр. формы/пункт Порядка", "ДТС-1" – номер графы формы декларации таможенной стоимости ДТС-1 или пункт (подпункт, абзац) Порядка заполнения декларации таможенной стоимости, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 160, соответствующие реквизиту структуры декларации таможенной стоимости;
"№ гр. формы/пункт Порядка", "ДТС-2" – номер графы формы декларации таможенной стоимости ДТС-2 или пункт (подпункт, абзац) Порядка заполнения декларации таможенной стоимости, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 160, соответствующие реквизиту структуры декларации таможенной стоимости;
"методы 2, 3, 6" – номер графы формы декларации таможенной стоимости ДТС-2, заполняемой при определении таможенной стоимости товаров с применением метода по стоимости сделки с идентичными товарами (метод 2), метода по стоимости сделки с однородными товарами (метод 3) или резервного метода (метод 6) на основе метода 2 или метода 3;
"методы 4, 6" – номер графы формы декларации таможенной стоимости ДТС-2, заполняемой при определении таможенной стоимости товаров с применением метода вычитания (метод 4) или метода 6 на основе метода 4;
"методы 5, 6" – номер графы формы декларации таможенной стоимости ДТС-2, заполняемой при определении таможенной стоимости товаров с применением метода сложения (метод 5) или метода 6 на основе метода 5;
"метод 6 на основе метода 1" – номер графы формы декларации таможенной стоимости ДТС-2, заполняемой при определении таможенной стоимости товаров с применением метода 6 на основе метода 1;
"признак" – признак, указывающий на необходимость (отсутствие необходимости) заполнения реквизита. Возможные значения:
M – реквизит должен быть заполнен;
B – реквизит не заполняется;
O – условие заполнения реквизита определяется Порядком заполнения декларации таможенной стоимости, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 октября 2018 г. № 160, и (или) правилом заполнения реквизита;
"правило заполнения" – определяет правила заполнения реквизита;
"вид правила" – определяет код вида правила заполнения реквизита. Возможные значения:
"1" – общее правило, устанавливается правом Союза;
"2" – правило, определяющее особенности заполнения реквизита в государстве-члене, устанавливается правом Союза;
"3" – правило устанавливается законодательством государства-члена;

"елдің коды" – "2" немесе "3" түрін орындау қағидасы қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің коды (AM, BY, KZ, KG, RU);
"қағиданың сипаттамасы" – деректемені толтыру қағидасының сипаттамасы.
10-кесте
Кедендік құн декларациясы құрылымының жекелеген деректемелерін толтыру сипаттамасы
Дерктеменің атауы
Нысан бағ. № / Тәртіп тармағы
Белгі
Толтыру қағидасы*
КҚД-1
КҚД-2
қағида түрі
елдің коды
қағиданың сипаттамасы

"код страны" – код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира (AM, BY, KZ, KG, RU), в котором применяется правило заполнения вида "2" или "3";
"описание правила" – описание правила заполнения реквизита.
Таблица 10
Описание заполнения отдельных реквизитов структуры декларации таможенной стоимости
Имя реквизита
№ гр. формы/пункт Порядка
Признак
Правило заполнения*
ДТС-1
ДТС-2
вид правила
код страны
описание правила

3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
O
2
AM, BY, KG, KZ
"Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocRefId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
3
RU
"Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocRefId)" деректемесі электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуға тиіс
3
RU
егер "Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocRefId)" деректемесінің мәні толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) берілген күні және уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
M
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) берілген күні және уақыты (csdo:EDocDateTime)" деректемесінің мәні Дүниежүзілік уақытпен айырма көрсетілген жергілікті уақыттың мәні түрінде электрондық құжаттың (мәліметтердің) қалыптасуы күнін қамтуға тиіс
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) берілген күні және уақыты (csdo:EDocDateTime)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, мұнда ccc – миллисекундтардың мәнін белгілейтін символдар (болмауы мүмкін)
5. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
O
1
"Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:CustomsDeclarationIdDetails)" электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуы мүмкін
1
егер "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)" деректемесі кедендік құн декларациясы толтырылған тауарларға арналған декларацияның тіркеу нөмірін қамтуға тиіс
5.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
M
5.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
M
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
5.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
M
1
6. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
M
1
"Электрондық құжаттың белгісі (casdo:EDocIndicatorCode)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиісдолжен содержать 1 из значений:
ЭҚ - егер кедендік құн декларациясы электрондық құжат түрінде ұсынылса;
ОО – қалған жағдайларда
7. Қолданбалы құжат данасының сілтемелік сәйкестендіргіші
(casdo:‌Reference‌Document‌Id)
O
1
"Қолданбалы құжат данасының сілтемелік сәйкестендіргіші (casdo:ReferenceDocumentId)" деректемесі электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуға тиіс
1
егер "Қолданбалы құжат данасының сілтемелік сәйкестендіргіші (casdo:ReferenceDocumentId)" деректемесі толтырылса, онда "Қолданбалы құжат данасының сілтемелік сәйкестендіргіші (casdo:‌Reference‌Document‌Id)" деректемесі кедендік құн декларациясы толтырылған тауарларға арналған декларация данасының электрондық құжат (мәліметтер) сәйкестендіргішінің мәнін қамтуға тиіс
1

3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
O
2
AM, BY, KG, KZ
реквизит "Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)" не должен быть заполнен
3
RU
реквизит "Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)" может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ
3
RU
если реквизит "Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
M
1
значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Date‌Time)" должно содержать дату формирования электронного документа (сведений) в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем
1
значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Date‌Time)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
5. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)
O
1
реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)" может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Declaration‌Id‌Details)" должен содержать регистрационный номер декларации на товары, для которой заполнена декларация таможенной стоимости
5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
M
5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
M
1
6. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
M
1
реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" должен содержать 1 из значений:
ЭД – если декларация таможенной стоимости представлена в виде электронного документа;
ОО – в остальных случаях
7. Ссылочный идентификатор экземпляра прикладного документа
(casdo:‌Reference‌Document‌Id)
O
1
реквизит "Ссылочный идентификатор экземпляра прикладного документа (casdo:‌Reference‌Document‌Id)" может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ
1
если реквизит "Ссылочный идентификатор экземпляра прикладного документа (casdo:‌Reference‌Document‌Id)" заполнен, то реквизит "Ссылочный идентификатор экземпляра прикладного документа (casdo:‌Reference‌Document‌Id)" должен содержать значение идентификатора электронного документа (сведений) экземпляра декларации на товары, для которого заполнена декларация таможенной стоимости
1

егер "Қолданбалы құжат данасының сілтемелік сәйкестендіргіші (casdo:ReferenceDocumentId)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
8. КҚД нысаны
(casdo:‌CVDForm‌Code)
M
1
"КҚД нысаны(casdo:CVDFormCode)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – КҚД-1 нысаны;
2 – КҚД-2 нысаны
1
егер "Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:ValuationMethodCode)" деректемесі түбір деңгейінде "1" мәнін қамтыса, онда "КҚД нысаны (casdo:CVDFormCode)" деректемесі "1" мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "КҚД нысаны (casdo:CVDFormCode)" деректемесі "2" мәнін қамтуға тиіс
9. Кедендік құнды айқындау әдісінің коды
(casdo:‌Valuation‌Method‌Code)
6-бағ.
6-бағ.
6-бағ.
6-бағ.
M
1
"Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:ValuationMethodCode)" деректемесі кедендік құнды айқындау әдістерінің сыныптауышына сәйкес кедендік құнды айқындау әдісі кодының мәнін немесе кедендік құнды айқындаудың әртүрлі әдістері қолданылған кезде - "*" мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:ValuationMethodCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2005" мәнін қамтуға тиіс
10. Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды
(casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)
6-бағ.
6-бағ.
6-бағ.
6-бағ.
O
1
егер "Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:ValuationMethodCode)" деректемесі "6" мәнін қамтыса, онда "Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды (casdo:BaseValuationMethodCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды (casdo:BaseValuationMethodCode)" деректемесі толтырылмайды
1
егер "Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды (casdo:BaseValuationMethodCode)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды (casdo:BaseValuationMethodCode)" деректемесі кедендік құнды айқындау әдістерінің сыныптауышына сәйкес кедендік құнды айқындау әдісі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды (casdo:BaseValuationMethodCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты" атрибуты "2005" мәнін қамтуға тиіс
11. Қосымша парақтардың саны
(casdo:‌Add‌Page‌Quantity)
10-бағ. ("а" бөл.)
9-бағ.
9-бағ.
9-бағ.
9-бағ.
O
1
егер "Электрондық құжаттың белгісі (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" деректемесі "ОО" мәнін қамтыса, онда "Қосымша парақтардың саны (casdo:‌Add‌Page‌Quantity)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Қосымша парақтардың саны (casdo:‌Add‌Page‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды

если реквизит "Ссылочный идентификатор экземпляра прикладного документа (casdo:‌Reference‌Document‌Id)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
8. Форма ДТС
(casdo:‌CVDForm‌Code)
M
1
реквизит "Форма ДТС(casdo:‌CVDForm‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – форма ДТС-1;
2 – форма ДТС-2
1
если реквизит "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" на корневом уровне содержит значение "1", то реквизит "Форма ДТС (casdo:‌CVDForm‌Code)" должен содержать значение "1", иначе реквизит "Форма ДТС (casdo:‌CVDForm‌Code)" должен содержать значение "2"
9. Код метода определения таможенной стоимости
(casdo:‌Valuation‌Method‌Code)
гр. 6
гр. 6
гр. 6
гр. 6
M
1
реквизит "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" должен содержать значение кода метода определения таможенной стоимости в соответствии с классификатором методов определения таможенной стоимости или значение "*" – при применении разных методов определения таможенной стоимости
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" должен содержать значение "2005"
10. Код базового метода определения таможенной стоимости
(casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)
гр. 6
гр. 6
гр. 6
гр. 6
O
1
если реквизит "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" содержит значение "6", то реквизит "Код базового метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код базового метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" не должен быть заполнен
1
если реквизит "Код базового метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" заполнен, то реквизит "Код базового метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" должен содержать значение кода метода определения таможенной стоимости в соответствии с классификатором методов определения таможенной стоимости
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id" реквизита "Код базового метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" должен содержать значение "2005"
11. Количество добавочных листов
(casdo:‌Add‌Page‌Quantity)
гр. 10 (разд. "а")
гр. 9
гр. 9
гр. 9
гр. 9
O
1
если реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" содержит значение "ОО", то реквизит "Количество добавочных листов (casdo:‌Add‌Page‌Quantity)" может быть заполнен, иначе реквизит "Количество добавочных листов (casdo:‌Add‌Page‌Quantity)" не должен быть заполнен

12.14.10. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
B
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
B
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
B
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
B
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
B
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
B
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
B
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
B
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
B
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
B
*.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
B
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
B
12.14.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
B
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
B
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
B
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
B
12.15. Мәліметтер үйлесімінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
B
12.16. Халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің коды
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
B
12.17. Көрсетілген мәліметтер ерекшелігінің коды
(casdo:‌Subject‌Additional‌Code)
B
13. Сатып алушы
(cacdo:‌Buyer‌Details)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
M
1
субъектінің ұйымдық-құқықтық нысаны туралы мәліметтер (олар болған жағдайда) субъектінің қысқаша атауы туралы мәліметтердің құрамында көрсетілуге тиіс
13.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
13.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
B
13.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
M
13.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
13.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
B
13.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
O
2
AM, BY, KZ
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
2
KG
егер "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "KG" мәнін қамтыса, онда "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
2
KG
егер "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесі толтырылса, онда "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесі Кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпыреспубликалық сыныптауышына (КҰЖС) сәйкес субъектінің кодын қамтуға тиіс
2
RU
егер "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "RU" мәнін қамтыса, онда "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
2
RU
егер "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесі толтырылса, "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" деректемесі мемлекеттік негізгі тіркеу нөмірін (МНТН) немесе жеке кәсіпкердің мемлекеттік негізгі тіркеу нөмірін (ЖКМНТН) қамтуға тиіс
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
M
2
KG
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесінің "сәйкестендіру әдісі (kindId атрибуты)" атрибуты "6" мәнін – Кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпыреспубликалық сыныптауышының (КҰЖС) кодын қамтуға тиіс
2
RU
"Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесінің "сәйкестендіру әдісі (kindId атрибуты)" атрибуты мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс :
1 – мемлекеттік негізгі тіркеу нөмірі (МНТН);
2 – жеке кәсіпкердің мемлекеттік негізгі тіркеу нөмірі (ЖКМНТН)

12.14.10. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
B
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
B
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
B
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
B
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
B
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
B
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
B
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
B
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
B
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
B
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
B
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
B
12.14.11. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
B
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
B
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
B
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
B
12.15. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
B
12.16. Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
B
12.17. Код особенности указанных сведений
(casdo:‌Subject‌Additional‌Code)
B
13. Покупатель
(cacdo:‌Buyer‌Details)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
M
1
сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии) должны быть указаны в составе сведений о кратком наименовании субъекта
13.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
13.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
B
13.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
M
13.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
13.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
B
13.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
O
2
AM, BY, KZ
реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" не должен быть заполнен
2
KG
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "KG", то реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" может быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" не должен быть заполнен
2
KG
если реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" должен содержать код субъекта в соответствии с Общереспубликанским классификатором предприятий и организаций (ОКПО)
2
RU
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит значение "RU", то реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" может быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" не должен быть заполнен
2
RU
если реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" должен содержать основной государственный регистрационный номер (ОГРН) или основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя (ОГРНИП)
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
M
2
KG
атрибут "метод идентификации (атрибут kind‌Id)" реквизита "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" должен содержать значение "6" – код Общереспубликанского классификатора предприятий и организаций (ОКПО)
2
RU
атрибут "метод идентификации (атрибут kind‌Id)" реквизита "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" должен содержать 1 из значений:
1 – основной государственный регистрационный номер (ОГРН);
2 – основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя (ОГРНИП)

13.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
O
2
AM,
BY,
KG,
RU
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
M
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты "KZ" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
M
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
13.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
O
1
егер "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылмайды
2
AM
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі салық төлеушінің есептік нөмірін (СЕН) қамтуға тиіс
2
BY
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі төлеушінің есептік нөмірін (ТЕН) қамтуға тиіс
2
KG
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі салықтық сәйкестендіру нөмірін (ССН) қамтуға тиіс
2
KZ
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі бизнес-сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуға тиіс
2
RU
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірін (СТСН) қамтуға тиіс
13.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
O

13.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
O
2
AM,
BY,
KG,
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
2
KZ
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
M
2
KZ
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "KZ"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
M
2
KZ
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "2021"
13.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
O
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит 1 из значений: "AM", "BY", "KG", "KZ", "RU", то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" может быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" не должен быть заполнен
2
AM
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
2
BY
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
2
KG
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)
2
KZ
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
13.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
O

13.10. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
O
2
AM,
BY,
KG,
KZ
егер "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесінің құрамындағы "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі "AM", "BY", "KG", "KZ" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылмайды
2
AM
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі қоғамдық қызметтердің нөмірлік белгісін (ҚҚНБ) немесе ҚҚНБ жоқтығы туралы анықтаманың нөмірін қамтуға тиіс
2
BY
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі сәйкестендіру нөмірін қамтуға тиіс
2
KG
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі дербес сәйкестендіру нөмірін (ДСН) қамтуға тиіс
2
KZ
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) қамтуға тиіс
2
RU
"Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.11. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
O
13.11.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
M
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес құжат берген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
13.11.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
О
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
O
13.11.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
O
2
AM, BY, KG, KZ
"Құжат түрінің атауы (csdo:DocKindName)" деректемесі толтырылуы мүмкін
2
RU
"Құжат түрінің атауы (csdo:DocKindName)" деректемесі толтырылуы мүмкін

13.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
O
2
AM,
BY,
KG,
KZ
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" в составе реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" содержит 1 из значений: "AM", "BY", "KG", "KZ", то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" может быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" не должен быть заполнен
2
AM
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать номерной знак общественных услуг (НЗОУ) или номер справки об отсутствии НЗОУ
2
BY
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать идентификационный номер
2
KG
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать персональный идентификационный номер (ПИН)
2
KZ
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
2
RU
реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:PersonId)" не должен быть заполнен
13.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
O
13.11.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
M
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода, страны выдавшей документ, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
13.11.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
О
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
O
13.11.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
O
2
AM, BY, KG, KZ
реквизит "Наименование вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Name)" может быть заполнен
2
RU
реквизит "Наименование вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Name)" должен быть заполнен

13.12.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
O
13.12.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
O
1
егер "Елді мекен (csdo:SettlementName)" толтырылса, онда деректеме "Қала (csdo:CityName)" деректемесінің мәнінен ерекше елді мекеннің атауын қамтуға тиіс
13.12.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
O
13.12.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
O
13.12.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
O
13.12.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
B
13.12.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
B
13.13. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
O
13.13.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
M
1
"Байланыс түрінің коды (csdo:CommunicationChannelCode)" деректемесі мына мәндердің бірін қамтуға тиіс:
AO – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі ресурстың (URL) бірыңғай көрсеткіші;
EM – электрондық пошта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
13.13.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
M
13.13.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
M
1
егер "Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі "ТЕ", "FX" мәнін қамтыса, "Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" деректемесі мына шаблонға сәйкес көрсетілуге тиіс: "+ССС РР НННН", мұнда ССС – елдің коды (1-ден 3 цифрға дейін), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қаланың, кенттің және т.б. коды)) немесе ұтқыр байланыс операторының коды, НННН – абоненттің нөмірі (кемінде 4 цифр). Нөмір топтарының арасындағы бөлгіш ашық жер белгісі болып табылады. Нөмірдің ұзындығы 15 цифрдан аспауға тиіс ("+" символдары мен ашық жер ескерілмейді). Өзге символдар мен бөлгіштерге жол берілмейді
13.14. Оқшауланған бөлімше
(cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
2-бағ. ("а" бөл.)
O
1
субъектінің ұйымдық-құқықтық нысаны туралы мәліметтер (олар болған жағдайда) субъектінің қысқаша атауы туралы мәліметтердің құрамында көрсетілуге тиіс

13.12.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
O
13.12.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
O
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
13.12.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
O
13.12.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
O
13.12.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
O
13.12.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
B
13.12.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
B
13.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
O
13.13.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
M
1
реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" должен содержать 1 из значений:
AO – единый указатель ресурса в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
13.13.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
M
13.13.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
M
1
если реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит 1 из значений: "ТЕ", "FX", то реквизит "Идентификатор канала связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" должен быть указан в соответствии с шаблоном: +ССС РР НННН, где ССС – код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами номера является знак пробела. Длина номера должна составлять не более 15 цифр (символы "+" и пробел не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются
13.14. Обособленное подразделение
(cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
гр. 2 (разд. "а")
O
1
сведения об организационно-правовой форме субъекта (при их наличии) должны быть указаны в составе сведений о кратком наименовании субъекта

15.2. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
3-бағ.
3-бағ.
3-бағ.
3-бағ.
3-бағ.
M
1
егер "Жеткізу шарттарының коды (casdo:DeliveryTermsCode)" деректемесі толтырылса, онда "Орынның атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі географиялық пункттің атауын немесе "Әртүрлі" мәнін қамтуға тиіс
1
егер "Жеткізу шарттарының коды (casdo:DeliveryTermsCode)" деректемесі толтырылса, онда "Орынның атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі "Әртүрлі" мәнін қамтуға тиіс
15.3. Тауарларды жеткізу түрінің коды
(casdo:‌Delivery‌Kind‌Code)
B
16. Әкелінетін тауарлармен жасалатын мәміленің құны бойынша кедендік құнды айқындау шарттары
(cacdo:‌CVDMethod1‌Details)
16.1. Ақы төлеу шоты
(cacdo:‌Payment‌Invoice‌Details)
O
1
егер "КҚД нысаны (casdo:CVDFormCode)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда онда "Әкелінетін тауарлармен жасалатын мәміленің құны бойынша кедендік құнды айқындау шарттары (cacdo:CVDMethod1Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Әкелінетін тауарлармен жасалатын мәміленің құны бойынша кедендік құнды айқындау шарттары (cacdo:CVDMethod1Details)" деректемесі толтырылмайды
4-бағ.
M
1
16.1.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат (мәліметтер) түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
16.1.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
O
16.1.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
4-бағ.
M
16.1.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
4-бағ.
M
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
16.2. Келісімшарт
(cacdo:‌Contract‌Details)
5-бағ.
M
16.2.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат (мәліметтер) түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
16.2.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
O
16.2.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
5-бағ.
M
16.2.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
5-бағ.
M
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD

15.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
гр. 3
гр. 3
гр. 3
гр. 3
гр. 3
M
1
если реквизит "Код условий поставки (casdo:‌Delivery‌Terms‌Code)" заполнен, то реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен содержать наименование географического пункта или значение "Разные"
1
если реквизит "Код условий поставки (casdo:‌Delivery‌Terms‌Code)" не заполнен, то реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен содержать значение "Разные"
15.3. Код вида поставки товаров
(casdo:‌Delivery‌Kind‌Code)
B
16. Условия определения таможенной стоимости по методу по стоимости сделки с ввозимыми товарами
(cacdo:‌CVDMethod1‌Details)
O
1
если реквизит "Форма ДТС (casdo:‌CVDForm‌Code)" содержит значение "1", то реквизит "Условия определения таможенной стоимости по методу по стоимости сделки с ввозимыми товарами (cacdo:‌CVDMethod1‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Условия определения таможенной стоимости по методу по стоимости сделки с ввозимыми товарами (cacdo:‌CVDMethod1‌Details)" не должен быть заполнен
16.1. Счет на оплату
(cacdo:‌Payment‌Invoice‌Details)
гр. 4
M
1
16.1.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
M
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа (сведений) в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
16.1.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
O
16.1.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 4
M
16.1.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 4
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
16.2. Контракт
(cacdo:‌Contract‌Details)
гр. 5
M
16.2.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
M
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа (сведений) в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
16.2.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
O
16.2.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 5
M
16.2.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 5
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD

16.3. Құжат
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
6-бағ.
O
1
егер "Құнның тексеру шамасының құнына жақындық белгісі (casdo:ApproximateValueIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса немесе "Тауарларға қатысты шарттар мен міндеттемелердің болу белгісі (casdo:ValueConditionIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса немесе "Лицензиялық төлемдердің болу белгісі (casdo:RoyaltyFeeIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса немесе "Сатушыға кейінгі сатудан түсетін табыстың бір бөлігін беру белгісі (casdo:SubsequentResaleIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Құжат (ccdo:DocV4Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжат (ccdo:DocV4Details)" деректемесі толтырылмайды
16.3.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
16.3.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
O
16.3.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
6-бағ.
M
16.3.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
6-бағ.
M
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
16.4. Сатушы мен сатып алушының өзара байланысы
(cacdo:‌Buyer‌Seller‌Relation‌Details)
7-бағ.
M
16.4.1. Өзара байланыстың болуының белгісі
(casdo:‌Relation‌Indicator)
7-бағ. ("а" бөл.)
M
1
"Өзара байланыстың болуының белгісі (casdo:RelationIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – сатушы мен сатып алушының арасында Кодекстің 37-бабында көрсетілген мәндегі өзара байланыс бар;
0 – сатушы мен сатып алушының арасында Кодекстің 37-бабында көрсетілген мәндегі өзара байланыс жоқ
16.4.2. Өзара байланыстың бағаға әсерінің белгісі
(casdo:‌Price‌Influence‌Indicator)
7-бағ. ("б" бөл.)
O
1
егер "Өзара байланыстың болуының белгісі (casdo:‌Relation‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Өзара байланыстың бағаға әсерінің белгісі (casdo:‌Price‌Influence‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс: 1 – сатушы мен сатып алушының арасындағы өзара байланыс әкелінетін тауарлар үшін іс жүзінде төленген немесе төлеуге жататын бағаға әсер етті, 0 – сатушы мен сатып алушының арасындағы өзара байланыс әкелінетін тауарлар үшін іс жүзінде төленген немесе төлеуге жататын бағаға әсер етпеді, әйтпесе "Өзара байланыстың бағаға әсерінің белгісі (casdo:‌Price‌Influence‌Indicator)" деректемесі толтырылмауға тиіс
16.4.3. Құнның тексеру шамасының құнына жақындық белгісі
(casdo:‌Approximate‌Value‌Indicator)
7-бағ. ("в" бөл.)
O
1
егер "Өзара байланыстың болуының белгісі (casdo:‌Relation‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда Құнның тексеру шамасының құнына жақындық белгісі (casdo:‌Approximate‌Value‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс: 1 – әкелінетін тауарлармен жасалатын мәміленің құны Кодекстің 39-бабының 5-тармағында көрсетілген ықтимал тексеру шамаларының біріне жақын, 0 – әкелінетін тауарлармен жасалатын мәміленің құны Кодекстің 39-бабының 5-тармағында көрсетілген ықтимал тексеру шамаларының біріне жақын емес, әйтпесе "Құнның тексеру шамасының құнына жақындық белгісі (casdo:‌Approximate‌Value‌Indicator)" деректемесі толтырылмауға тиіс

16.3. Документ
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
гр. 6
O
1
если реквизит "Признак близости стоимости к проверочной величине (casdo:‌Approximate‌Value‌Indicator)" содержит значение "1", или реквизит "Признак наличия условий и обязательств в отношении товаров (casdo:‌Value‌Condition‌Indicator)" содержит значение "1", или реквизит "Признак наличия лицензионных платежей (casdo:‌Royalty‌Fee‌Indicator)" содержит значение "1", или реквизит "Признак передачи продавцу части дохода от последующих продаж (casdo:‌Subsequent‌Resale‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Документ (ccdo:‌Doc‌V4‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Документ (ccdo:‌Doc‌V4‌Details)" не должен быть заполнен
16.3.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
16.3.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
O
16.3.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 6
M
16.3.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 6
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
16.4. Взаимосвязь продавца и покупателя
(cacdo:‌Buyer‌Seller‌Relation‌Details)
гр. 7
M
16.4.1. Признак наличия взаимосвязи
(casdo:‌Relation‌Indicator)
гр. 7 (разд. "а")
M
1
реквизит "Признак наличия взаимосвязи (casdo:‌Relation‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – между продавцом и покупателем имеется взаимосвязь в значении, указанном в статье 37 Кодекса;
0 – между продавцом и покупателем отсутствует взаимосвязь в значении, указанном в статье 37 Кодекса
16.4.2. Признак влияния взаимосвязи на цену
(casdo:‌Price‌Influence‌Indicator)
гр. 7 (разд. "б")
O
1
если реквизит "Признак наличия взаимосвязи (casdo:‌Relation‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Признак влияния взаимосвязи на цену (casdo:‌Price‌Influence‌Indicator)" должен содержать 1 из значений: 1 – взаимосвязь между продавцом и покупателем оказала влияние на цену, фактически уплаченную или подлежащую уплате за ввозимые товары, 0 – взаимосвязь между продавцом и покупателем не оказала влияние на цену, фактически уплаченную или подлежащую уплате за ввозимые товары, иначе реквизит "Признак влияния взаимосвязи на цену (casdo:‌Price‌Influence‌Indicator)" не должен быть заполнен
16.4.3. Признак близости стоимости к проверочной величине
(casdo:‌Approximate‌Value‌Indicator)
гр. 7 (разд. "в")
O
1
если реквизит "Признак наличия взаимосвязи (casdo:‌Relation‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Признак близости стоимости к проверочной величине (casdo:‌Approximate‌Value‌Indicator)" должен содержать 1 из значений: 1 – стоимость сделки с ввозимыми товарами близка к одной из возможных проверочных величин, указанных в пункте 5 статьи 39 Кодекса, 0 – стоимость сделки с ввозимыми товарами не близка к одной из возможных проверочных величин, указанных в пункте 5 статьи 39 Кодекса, иначе реквизит "Признак близости стоимости к проверочной величине (casdo:‌Approximate‌Value‌Indicator)" не должен быть заполнен

16.5. Тауарларды пайдалану құқығына шектеулер
(cacdo:‌Goods‌Use‌Restriction‌Details)
8-бағ.
M
16.5.1. Тауарларды пайдалануға шектеулердің болу белгісі
(casdo:‌Restriction‌Indicator)
8-бағ. ("а" бөл.)
M
1
"Тауарларды пайдалануға шектеулердің болу белгісі (casdo:RestrictionIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – сатып алушының әкелінетін тауарларды пайдалануға және оларға билік етуге құқықтарына қатысты шектеулер бар;
0 – сатып алушының әкелінетін тауарларды пайдалануға және оларға билік етуге құқықтарына қатысты шектеулер жоқ
16.5.2. Тауарларға қатысты шарттар мен міндеттемелердің болу белгісі
(casdo:‌Value‌Condition‌Indicator)
8-бағ. ("б" бөл.)
M
1
"Тауарларға қатысты шарттар мен міндеттемелердің болу белгісі (casdo:ValueConditionIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қабылдауға тиіс:
1 – әкелінетін тауарларды сату немесе олардың бағасы әкелінетін тауарлардың бағасына әсер ететін шарттардың немесе міндеттемелердің сақталуына тәуелді болады;
0 – әкелінетін тауарларды сату немесе олардың бағасы әкелінетін тауарлардың бағасына әсер ететін шарттардың немесе міндеттемелердің сақталуына тәуелді болмайды
16.6. Сатушыға аударымдар
(cacdo:‌Buyer‌Seller‌Fee‌Details)
9-бағ.
M
16.6.1. Лицензиялық төлемдердің болу белгісі
(casdo:‌Royalty‌Fee‌Indicator)
9-бағ. ("а" бөл.)
M
1
"Лицензиялық төлемдердің болу белгісі (casdo:RoyaltyFeeIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қабылдауға тиіс:
1 – әкелінетін тауарларға жататын және сатушы зияткерлік меншік объектілерін пайдаланғаны үшін әкелінетін тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына шығару үшін сату шарттары ретінде тікелей немесе жанама түрде жүргізген немесе жүргізуге тиіс лицензиялық және өзге де ұқсас төлемдер көзделеді;
0 – әкелінетін тауарларға жататын және сатушы зияткерлік меншік объектілерін пайдаланғаны үшін әкелінетін тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына шығару үшін сату шарттары ретінде тікелей немесе жанама түрде жүргізген немесе жүргізуге тиіс лицензиялық және өзге де ұқсас төлемдер көзделмейді
16.6.2. Сатушыға кейінгі сатудан түсетін табыстың бір бөлігін беру белгісі
(casdo:‌Subsequent‌Resale‌Indicator)
9-бағ. ("б" бөл.)
M
1
"Сатушыға кейінгі сатудан түсетін табыстың бір бөлігін беру белгісі (casdo:SubsequentResaleIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қабылдауға тиіс:
1 – сату әкелінетін тауарларды кейіннен сату, оларға өзге де тәсілмен билік ету немесе пайдалану нәтижесінде алынған кірістің (түсімнің) бір бөлігі оларға сәйкес сатушыға тікелей немесе жанама түрде тиесілі болатын шарттардың сақталуына тәуелді болады;
0 – сату әкелінетін тауарларды кейіннен сату, оларға өзге де тәсілмен билік ету немесе пайдалану нәтижесінде алынған кірістің (түсімнің) бір бөлігі оларға сәйкес сатушыға тікелей немесе жанама түрде тиесілі болатын шарттардың сақталуына тәуелді болмайды

16.5. Ограничения на права пользования товарами
(cacdo:‌Goods‌Use‌Restriction‌Details)
гр. 8
M
16.5.1. Признак наличия ограничений на пользование товарами
(casdo:‌Restriction‌Indicator)
гр. 8 (разд. "а")
M
1
реквизит "Признак наличия ограничений на пользование товарами (casdo:‌Restriction‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – имеются ограничения в отношении прав покупателя на пользование и распоряжение ввозимыми товарами;
0 – отсутствуют ограничения в отношении прав покупателя на пользование и распоряжение ввозимыми товарами
16.5.2. Признак наличия условий и обязательств в отношении товаров
(casdo:‌Value‌Condition‌Indicator)
гр. 8 (разд. "б")
M
1
реквизит "Признак наличия условий и обязательств в отношении товаров (casdo:‌Value‌Condition‌Indicator)" должен принимать 1 из значений:
1 – продажа ввозимых товаров или их цена зависит от соблюдения условий или обязательств, оказывающих влияние на цену ввозимых товаров;
0 – продажа ввозимых товаров или их цена не зависит от соблюдения условий или обязательств, оказывающих влияние на цену ввозимых товаров
16.6. Отчисления продавцу
(cacdo:‌Buyer‌Seller‌Fee‌Details)
гр. 9
M
16.6.1. Признак наличия лицензионных платежей
(casdo:‌Royalty‌Fee‌Indicator)
гр. 9 (разд. "а")
M
1
реквизит "Признак наличия лицензионных платежей (casdo:‌Royalty‌Fee‌Indicator)" должен принимать 1 из значений:
1 – предусмотрены лицензионные и иные подобные платежи за использование объектов интеллектуальной собственности, которые относятся к ввозимым товарам и которые прямо или косвенно произвел или должен произвести покупатель в качестве условия продажи ввозимых товаров для вывоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза;
0 – не предусмотрены лицензионные и иные подобные платежи за использование объектов интеллектуальной собственности, которые относятся к ввозимым товарам и которые прямо или косвенно произвел или должен произвести покупатель в качестве условия продажи ввозимых товаров для вывоза на таможенную территорию Евразийского экономического союза
16.6.2. Признак передачи продавцу части дохода от последующих продаж
(casdo:‌Subsequent‌Resale‌Indicator)
гр. 9 (разд. "б")
M
1
реквизит "Признак передачи продавцу части дохода от последующих продаж (casdo:‌Subsequent‌Resale‌Indicator)" должен принимать 1 из значений:
1 – продажа зависит от соблюдения условия, в соответствии с которым часть дохода (выручки), полученного в результате последующей продажи, распоряжения иным способом или использования ввозимых товаров, прямо или косвенно причитается продавцу;
0 – продажа не зависит от соблюдения условия, в соответствии с которым часть дохода (выручки), полученного в результате последующей продажи, распоряжения иным способом или использования ввозимых товаров, прямо или косвенно причитается продавцу

17. Әкелінетін тауарлармен жасалатын мәміленің құны жөніндегі әдістен ерекшеленетін әдістер бойынша кедендік құнды айқындау туралы мәліметтер
(cacdo:‌CVDOther‌Method‌Details)
O
1
егер "КҚД нысаны (casdo:‌CVDForm‌Code)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Әкелінетін тауарлармен жасалатын мәміленің құны жөніндегі әдістен ерекшеленетін әдістер бойынша кедендік құнды айқындау туралы мәліметтер (cacdo:‌CVDOther‌Method‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Әкелінетін тауарлармен жасалатын мәміленің құны жөніндегі әдістен ерекшеленетін әдістер бойынша кедендік құнды айқындау туралы мәліметтер (cacdo:‌CVDOther‌Method‌Details)" деректемесі толтырылмайды
17.1. Құжат
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
4-бағ.
4-бағ.
4-бағ.
4-бағ.
M
17.1.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат (мәліметтер) түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
17.1.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
O
17.1.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
4-бағ.
4-бағ.
4-бағ.
4-бағ.
M
17.1.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
4-бағ.
4-бағ.
4-бағ.
4-бағ.
M
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
17.2. Бұрын қабылданған шешімдер бар құжат
(cacdo:‌CVDDecision‌Doc‌Details)
5-бағ.
5-бағ.
5-бағ.
5-бағ.
O
17.2.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
O
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат (мәліметтер) түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
17.2.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
O
17.2.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
5-бағ.
5-бағ.
5-бағ.
5-бағ.
M
17.2.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
5-бағ.
5-бағ.
5-бағ.
5-бағ.
M
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
17.3. Мәлімделген мәліметтерді растайтын құжат
(cacdo:‌CVDEvidence‌Document‌Details)
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
M
1
"Мәлімделген мәліметтерді растайтын құжат (cacdo:‌CVDEvidence‌Document‌Details)" деректемесінің данасы үшін: "Құжат (ccdo:‌Doc‌V4‌Details)", "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемелерінің 1-і дәлме-дәл толтырылуға тиіс
1

17. Сведения об определении таможенной стоимости по методам, отличным от метода по стоимости сделки с ввозимыми товарами
(cacdo:‌CVDOther‌Method‌Details)
O
1
если реквизит "Форма ДТС (casdo:‌CVDForm‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Сведения об определении таможенной стоимости по методам, отличным от метода по стоимости сделки с ввозимыми товарами (cacdo:‌CVDOther‌Method‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения об определении таможенной стоимости по методам, отличным от метода по стоимости сделки с ввозимыми товарами (cacdo:‌CVDOther‌Method‌Details)" не должен быть заполнен
17.1. Документ
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
гр. 4
гр. 4
гр. 4
гр. 4
M
17.1.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
M
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа (сведений) в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
17.1.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
O
17.1.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 4
гр. 4
гр. 4
гр. 4
M
17.1.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 4
гр. 4
гр. 4
гр. 4
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
17.2. Документ с принятыми ранее решениями
(cacdo:‌CVDDecision‌Doc‌Details)
гр. 5
гр. 5
гр. 5
гр. 5
O
17.2.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
O
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа (сведений) в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
17.2.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
O
17.2.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 5
гр. 5
гр. 5
гр. 5
M
17.2.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 5
гр. 5
гр. 5
гр. 5
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
17.3. Документ, подтверждающий заявленные сведения
(cacdo:‌CVDEvidence‌Document‌Details)
гр. 8
гр. 8
гр. 8
гр. 8
M
1
для экземпляра реквизита "Документ, подтверждающий заявленные сведения (cacdo:‌CVDEvidence‌Document‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Документ (ccdo:‌Doc‌V4‌Details)", "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)"
1

егер "Тауар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" деректемесінің ең болмағанда 1 данасының құрамында "Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" деректемесі "2", "3" мәндерінің 1-ін қамтыса, немесе "Тауар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" деректемесінің ең болмағанда 1 данасының құрамында "Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" деректемесі "2", "3" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда құрамында "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылатын "Мәлімделген мәліметтерді растайтын құжат (cacdo:‌CVDEvidence‌Document‌Details)" деректемесінің кемінде 1 данасы толтырылуға тиіс
1

если реквизит "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" в составе хотя бы 1 экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" содержит 1 из значений: "2", "3", или реквизит "Код базового метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" в составе хотя бы 1 экземпляра реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" содержит 1 из значений: "2", "3", то должно быть заполнено не менее 1 экземпляра реквизита "Документ, подтверждающий заявленные сведения (cacdo:‌CVDEvidence‌Document‌Details)", в составе которого заполнен реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)"
1

егер "Тауар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" деректемесінің ең болмағанда 1 данасының құрамында "Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" деректемесі "4", "5" мәндерінің 1-ін қамтыса, немесе "Тауар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" деректемесінің ең болмағанда 1 данасының құрамында "Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" деректемесі "4", "5" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда құрамында "Құжат (ccdo:‌Doc‌V4‌Details)" деректемесі толтырылатын "Мәлімделген мәліметтерді растайтын құжат (cacdo:‌CVDEvidence‌Document‌Details)" деректемесінің кемінде 1 данасы толтырылуға тиіс
17.3.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
M
17.3.2. Құжат
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
O
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
O
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат (мәліметтер) түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
O
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
M
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
M
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
17.3.3. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
O
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
M
*.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
M
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
M
*.4. Реттік нөмір
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
B
17.3.4. Тауардың тауарларға арналған декларациядағы реттік нөмірі
(casdo:‌DTConsignmentItemOrdinal)
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
8-бағ.
O
1
егер "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Тауардың тауарларға арналған декларациядағы реттік нөмірі (casdo:‌DTConsignmentItemOrdinal)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауардың реттік нөмірі (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылмайды

если реквизит "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" в составе хотя бы 1 реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" содержит 1 из значений: "4", "5", или реквизит "Код базового метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" в составе хотя бы 1 реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" содержит 1 из значений: "4", "5", то должно быть заполнено не менее 1 экземпляра реквизита "Документ, подтверждающий заявленные сведения (cacdo:‌CVDEvidence‌Document‌Details)", в составе которого заполнен реквизит "Документ (ccdo:‌Doc‌V4‌Details)"
17.3.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
гр. 8
гр. 8
гр. 8
гр. 8
M
17.3.2. Документ
(ccdo:‌Doc‌V4‌Details)
гр. 8
гр. 8
гр. 8
гр. 8
O
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
O
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа (сведений) в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
O
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 8
гр. 8
гр. 8
гр. 8
M
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 8
гр. 8
гр. 8
гр. 8
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
17.3.3. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
гр. 8
гр. 8
гр. 8
гр. 8
O
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
гр. 8
гр. 8
гр. 8
гр. 8
M
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 8
гр. 8
гр. 8
гр. 8
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
гр. 8
гр. 8
гр. 8
гр. 8
M
*.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
B
17.3.4. Порядковый номер товара в декларации на товары
(casdo:‌DTConsignmentItemOrdinal)
гр. 8
гр. 8
гр. 8
гр. 8
O
1
если реквзит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Порядковый номер товара в декларации на товары (casdo:‌DTConsignmentItemOrdinal)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" не должен быть заполнен

17.4. Кедендік құнды айқындау әдісін таңдау себебі
(casdo:‌Method‌Reason‌Text)
7-бағ.
7-бағ.
7-бағ.
7-бағ.
M
18. Тауар
(cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)
M
18.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
"Тауар №" бағ.
"Тауар №" бағ.
"Тауар №" бағ.
"Тауар №" бағ.
"Тауар №" бағ.
M
18.2. Тізімдегі реттік нөмір
(casdo:‌List‌Item‌Ordinal)
O
2
AM, BY, KG, RU
"Тізімдегі реттік нөмір (casdo:ListItemOrdinal)" деректемесі толтырылмауға тиіс
3
KZ
"Тізімдегі реттік нөмір (casdo:ListItemOrdinal)" деректемесі толтырылуы мүмкін
18.3. Тауардың кедендік құн декларациясындағы реттік нөмірі
(casdo:‌CDVConsignment‌Item‌Ordinal)
O
2
AM, KG, KZ, RU
"Тауардың кедендік құн декларациясындағы реттік нөмірі (casdo:CDVConsignmentItemOrdinal)" деректемесі толтырылмауға тиіс
3
BY
"Тауардың кедендік құн декларациясындағы реттік нөмірі (casdo:CDVConsignmentItemOrdinal)" деректемесі толтырылуға тиіс
18.4. Тауардың парақтағы реттік нөмірі
(casdo:‌Page‌Consignment‌Item‌Ordinal)
O
2
AM, BY, KG, KZ
"Тауардың парақтағы реттік нөмірі (casdo:PageConsignmentItemOrdinal)" деректемесі толтырылмауға тиіс
3
RU
"Тауардың парақтағы реттік нөмірі (casdo:PageConsignmentItemOrdinal)" деректемесі толтырылуға тиіс
18.5. Парақтың реттік нөмірі
(casdo:‌Page‌Ordinal)
M
18.6. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
"ЕАЭО СЭҚ ТН коды" бағ.
"ЕАЭО СЭҚ ТН коды" бағ.
"ЕАЭО СЭҚ ТН коды" бағ.
"ЕАЭО СЭҚ ТН коды" бағ.
"ЕАЭО СЭҚ ТН коды" бағ.
M
18.7. Кедендік құнды айқындау әдісінің коды
(casdo:‌Valuation‌Method‌Code)
M
1
егер "Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:ValuationMethodCode)" деректемесі түбір деңгейінде "*" мәнін қамтыса, онда "Тауар (cacdo:CVDGoodsItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:ValuationMethodCode)" деректемесі кедендік құнды айқындау әдістерінің сыныптауышына сәйкес кедендік құнды айқындау әдісі кодының мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Тауар (cacdo:CVDGoodsItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:ValuationMethodCode)" деректемесінің мәні түбір деңгейінде "Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:ValuationMethodCode)" деректемесінің мәніне тең болуға тиіс
1
егер "Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:ValuationMethodCode)" деректемесі түбір деңгейінде "*" мәнін қамтыса, онда "Тауар (cacdo:CVDGoodsItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:ValuationMethodCode)" деректемесі "1" мәнін қамтымауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:ValuationMethodCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2005" мәнін қамтуға тиіс

17.4. Причина выбора метода определения таможенной стоимости
(casdo:‌Method‌Reason‌Text)
гр. 7
гр. 7
гр. 7
гр. 7
M
18. Товар
(cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)
M
18.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
гр. "Товар №"
гр. "Товар №"
гр. "Товар №"
гр. "Товар №"
гр. "Товар №"
M
18.2. Порядковый номер в списке
(casdo:‌List‌Item‌Ordinal)
O
2
AM, BY, KG, RU
реквизит "Порядковый номер в списке (casdo:‌List‌Item‌Ordinal)" не должен быть заполнен
3
KZ
реквизит "Порядковый номер в списке (casdo:‌List‌Item‌Ordinal)" может быть заполнен
18.3. Порядковый номер товара в декларации таможенной стоимости
(casdo:‌CDVConsignment‌Item‌Ordinal)
O
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Порядковый номер товара в декларации таможенной стоимости (casdo:‌CDVConsignment‌Item‌Ordinal)" не должен быть заполнен
3
BY
реквизит "Порядковый номер товара в декларации таможенной стоимости (casdo:‌CDVConsignment‌Item‌Ordinal)" должен быть заполнен
18.4. Порядковый номер товара на листе
(casdo:‌Page‌Consignment‌Item‌Ordinal)
O
2
AM, BY, KG, KZ
реквизит "Порядковый номер товара на листе (casdo:‌Page‌Consignment‌Item‌Ordinal)" не должен быть заполнен
3
RU
реквизит "Порядковый номер товара на листе (casdo:‌Page‌Consignment‌Item‌Ordinal)" должен быть заполнен
18.5. Порядковый номер листа
(casdo:‌Page‌Ordinal)
M
18.6. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
гр. "Код ТН ВЭД ЕАЭС"
гр. "Код ТН ВЭД ЕАЭС"
гр. "Код ТН ВЭД ЕАЭС"
гр. "Код ТН ВЭД ЕАЭС"
гр. "Код ТН ВЭД ЕАЭС"
M
18.7. Код метода определения таможенной стоимости
(casdo:‌Valuation‌Method‌Code)
M
1
если реквизит "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" на корневом уровне содержит значение "*", то реквизит "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" должен содержать значение кода метода определения таможенной стоимости в соответствии с классификатором методов определения таможенной стоимости, иначе значение реквизита "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" должно быть равно значению реквизита "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" на корневом уровне
1
если реквизит "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" на корневом уровне содержит значение "*", то реквизит "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" не должен содержать значение "1"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" должен содержать значение "2005"

18.8. Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды
(casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)
O
1
егер "Тауар (cacdo:CVDGoodsItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:ValuationMethodCode)" деректемесі "6" мәнін қамтыса, онда "Тауар (cacdo:CVDGoodsItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды (casdo:BaseValuationMethodCode)" деректемесі кедендік құнды айқындау әдістерінің сыныптауышына сәйкес кедендік құнды айқындау әдісі кодының мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Тауар (cacdo:CVDGoodsItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды (casdo:BaseValuationMethodCode)" деректемесі толтырылмайды
1
егер "Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде толтырылса, онда "Тауар (cacdo:CVDGoodsItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды (casdo:BaseValuationMethodCode)" деректемесінің мәні түбір деңгейінде "Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" деректемесінің мәніне тең болуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды (casdo:BaseValuationMethodCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2005" мәнін қамтуға тиіс
18.9. Кедендік құн
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
25-бағ. ("а" бөл., "б" бөл.)
18-бағ. ("а" бөл., "б" бөл.)
18-бағ. ("а" бөл., "б" бөл.)
17-бағ. ("а" бөл., "б" бөл.)
25-бағ. ("а" бөл., "б" бөл.)
M
1
тауардың мүше мемлекеттің валютасындағы кедендік құнының мәнін қамтитын "Кедендік құн (casdo:CustomsValueAmount)" деректемесінің данасы толтырылуға тиіс
1
тауардың АҚШ долларындағы кедендік құнының мәнін қамтитын "Кедендік құн (casdo:CustomsValueAmount)" деректемесінің данасы толтырылуға тиіс
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Кедендік құн (casdo:CustomsValueAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін немесе "USD" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Кедендік құн (casdo:CustomsValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс

18.8. Код базового метода определения таможенной стоимости
(casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)
O
1
если реквизит "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" содержит значение "6", то реквизит "Код базового метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" должен содержать значение кода метода определения таможенной стоимости в соответствии с классификатором методов определения таможенной стоимости, иначе реквизит "Код базового метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" не должен быть заполнен
1
если реквизит "Код базового метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" на корневом уровне заполнен, то значение реквизита "Код базового метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" должно быть равно значению реквизита "Код базового метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" на корневом уровне
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Код базового метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" должен содержать значение "2005"
18.9. Таможенная стоимость
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
гр. 25 (разд. "а", разд. "б")
гр. 18 (разд. "а", разд. "б")
гр. 18 (разд. "а", разд. "б")
гр. 17 (разд. "а", разд. "б")
гр. 25 (разд. "а", разд. "б")
M
1
должен быть заполнен экземпляр реквизита "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)", содержащий значение таможенной стоимости товара в валюте государства-члена
1
должен быть заполнен экземпляр реквизита "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)", содержащий значение таможенной стоимости товара в долларах США
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена или значение "USD" в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"

18.10. Валюта бағамы
(casdo:‌Exchange‌Rate)
25-бағ. ("б" бөл.)
18-бағ. ("б" бөл.)
18-бағ. ("б" бөл.)
17-бағ. ("б" бөл.)
25-бағ. ("б" бөл.)
M
1
"Валюта бағамы (casdo:‌Exchange‌Rate)" деректемесі мүше мемлекеттің валютасымен, АҚШ долларымен көрсетілген тауардың кедендік құнын қайта есептеу жүзеге асырылған мүше мемлекеттің валютасына АҚШ доллары бағамының мәнін қамтуға тиіс
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Валюта бағамы (casdo:ExchangeRate)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты "USD" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Валюта бағамы (casdo:ExchangeRate)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
M
1
"Валюта бағамы (casdo:ExchangeRate)" деректемесінің "масштаб (атрибут scaleNumber)" атрибутының мәні ұлттық валютаның бір бірлігі үшін белгіленетін шетелдік ақша бірліктерінің санын қамтуға тиіс .
Деректеменің мәні 10 санының дәрежесі түрінде көрсетілуге тиіс ("0" мәні 1 бірлікке, "1" мәні - 10 бірлікке, "2" мәні - 100 бірлікке және т.б. сәйкес келеді)
18.11. Әкелінетін тауарлар жөніндегі әдіс бойынша немесе оның негізіндегі резервтік әдіс бойынша кедендік құнды есептеу
(cacdo:‌CVDMethod1‌Calculation‌Details)
O
1
егер "Тауар (cacdo:CVDGoodsItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:ValuationMethodCode)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, немесе "Тауар (cacdo:CVDGoodsItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды (casdo:BaseValuationMethodCode)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Әкелінетін тауарлар жөніндегі әдіс бойынша немесе оның негізіндегі резервтік әдіс бойынша кедендік құнды есептеу (cacdo:‌CVDMethod1‌Calculation‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Әкелінетін тауарлар жөніндегі әдіс бойынша немесе оның негізіндегі резервтік әдіс бойынша кедендік құнды есептеу (cacdo:CVDMethod1CalculationDetails)" деректемесі толтырылмайды
18.11.1. Кедендік құнды есептеу негізі
(cacdo:‌Method1‌Basis‌Calculation‌Details)
M
*.1. Шот валютасындағы баға
(casdo:‌Invoice‌Price‌Amount)
11-бағ. ("а" бөл.бірін. кіші бөл.)
11-бағ. ("а" бөл.бірін. кіші бөл.)
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
11-бағ. ("а" бөл.екін. кіші бөл.)
11-бағ. ("а" бөл.екін. кіші бөл.)
M
1
"Шот валютасындағы баға (casdo:InvoicePriceAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валюта кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Шот валютасындағы баға (casdo:InvoicePriceAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Ұлттық валютадағы баға
(casdo:‌National‌Invoice‌Price‌Amount)
11-бағ. ("а" бөл.екін. кіші бөл.)
11-бағ. ("а" бөл.екін. кіші бөл.)
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Ұлттық валютадағы баға (casdo:‌National‌Invoice‌Price‌Amount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Ұлттық валютадағы баға (casdo:NationalInvoicePriceAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Қайта есептеу бағамы
(casdo:‌Price‌Currency‌Rate)
11-бағ. ("а" бөл.екін. кіші бөл.)
11-бағ. ("а" бөл.екін. кіші бөл.)
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Қайта есептеу бағамы (casdo:PriceCurrencyRate)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валюта кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Қайта есептеу бағамы (casdo:PriceCurrencyRate)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
M
1
"Қайта есептеу бағамы (casdo:‌Price‌Currency‌Rate)" деректемесінің "масштаб
(атрибут scale‌Number)" атрибуты ұлттық валютаның бір бірлігі үшін белгіленетін шетелдік ақша бірліктерінің санын қамтуға тиіс.
Деректеменің мәні 10 санының дәрежесі түрінде көрсетілуге тиіс ("0" мәні 1 бірлікке, "1" мәні - 10 бірлікке, "2" мәні - 100 бірлікке және т.б. сәйкес келеді)
*.4. Ұлттық валютадағы жанама төлемдер сомасы
(casdo:‌National‌Indirect‌Payment‌Amount)
11-бағ. ("б" бөл.)
11-бағ. ("б" бөл.)
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Ұлттық валютадағы жанама төлемдер сомасы (casdo:NationalIndirectPaymentAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Ұлттық валютадағы жанама төлемдер сомасы (casdo:NationalIndirectPaymentAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.5. Жанама төлемдерді қайта есептеу бағамы
(casdo:‌Indirect‌Payment‌Currency‌Rate)
11-бағ. ("б" бөл.)
11-бағ. ("б" бөл.)
O
1
егер "Ұлттық валютадағы жанама төлемдер сомасы (casdo:‌National‌Indirect‌Payment‌Amount)" деректемесі толтырылса, онда "Жанама төлемдерді қайта есептеу бағамы (casdo:‌Indirect‌Payment‌Currency‌Rate)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жанама төлемдерді қайта есептеу бағамы (casdo:‌Indirect‌Payment‌Currency‌Rate)" деректемесі толтырылмайды
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
11-бағ. ("б" бөл.)
11-бағ. ("б" бөл.)
M
1
"Жанама төлемдерді қайта есептеу бағамы (casdo:IndirectPaymentCurrencyRate)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валюта кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Жанама төлемдерді қайта есептеу бағамы (casdo:IndirectPaymentCurrencyRate)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
M
1
"Жанама төлемдерді қайта есептеу бағамы (casdo:‌Indirect‌Payment‌Currency‌Rate)" деректемесінің "масштаб (атрибут scale‌Number)" атрибутының мәні ұлттық валютаның бір бірлігі үшін белгіленетін шетелдік ақша бірліктерінің санын қамтуға тиіс.
Деректеменің мәні 10 санының дәрежесі түрінде көрсетілуге тиіс ("0" мәні 1 бірлікке, "1" мәні - 10 бірлікке, "2" мәні - 100 бірлікке және т.б. сәйкес келеді)
*.6. Қорытынды (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
12-бағ.
12-бағ.
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Қорытынды (жалпы) сома (casdo:TotalAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Қорытынды (жалпы) сома (casdo:TotalAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс

18.10. Курс валюты
(casdo:‌Exchange‌Rate)
гр. 25 (разд. "б")
гр. 18 (разд. "б")
гр. 18 (разд. "б")
гр. 17 (разд. "б")
гр. 25 (разд. "б")
M
1
реквизит "Курс валюты (casdo:‌Exchange‌Rate)" должен содержать значение курса доллара США к валюте государства-члена, по которому осуществлен пересчет таможенной стоимости товара, выраженной в валюте государства-члена, в доллары США
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Курс валюты (casdo:‌Exchange‌Rate)" должен содержать значение "USD"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Курс валюты (casdo:‌Exchange‌Rate)" должен содержать значение "2022"
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
M
1
зачение атрибута "масштаб (атрибут scale‌Number)" реквизита "Курс валюты (casdo:‌Exchange‌Rate)" должно содержать количество иностранных денежных единиц, котируемых за одну единицу национальной валюты.
Значение реквизита должно быть указано в виде степени числа 10 (значение "0" соответствует 1 единице, значение "1" – 10 единицам, значение "2" – 100 единицам и т.д.)
18.11. Расчет таможенной стоимости по методу по стоимости сделки с ввозимыми товарами или по резервному методу на его основе
(cacdo:‌CVDMethod1‌Calculation‌Details)
O
1
если реквизит "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" содержит значение "1" или реквизит "Код базового метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" содержит значение "1", то реквизит "Расчет таможенной стоимости по методу по стоимости сделки с ввозимыми товарами или по резервному методу на его основе (cacdo:‌CVDMethod1‌Calculation‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Расчет таможенной стоимости по методу по стоимости сделки с ввозимыми товарами или по резервному методу на его основе (cacdo:‌CVDMethod1‌Calculation‌Details)" не должен быть заполнен
18.11.1. Основа расчета таможенной стоимости
(cacdo:‌Method1‌Basis‌Calculation‌Details)
M
*.1. Цена в валюте счета
(casdo:‌Invoice‌Price‌Amount)
гр. 11 (перв. подр. разд. "а")
гр. 11 (перв. подр. разд. "а")
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
гр. 11 (втор. подр. разд. "а")
гр. 11 (втор. подр. разд. "а")
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Цена в валюте счета (casdo:‌Invoice‌Price‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Цена в валюте счета (casdo:‌Invoice‌Price‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.2. Цена в национальной валюте
(casdo:‌National‌Invoice‌Price‌Amount)
гр. 11 (втор. подр. разд. "а")
гр. 11 (втор. подр. разд. "а")
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Цена в национальной валюте (casdo:‌National‌Invoice‌Price‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Цена в национальной валюте (casdo:‌National‌Invoice‌Price‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.3. Курс пересчета
(casdo:‌Price‌Currency‌Rate)
гр. 11 (втор. подр. разд. "а")
гр. 11 (втор. подр. разд. "а")
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Курс пересчета (casdo:‌Price‌Currency‌Rate)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Курс пересчета (casdo:‌Price‌Currency‌Rate)" должен содержать значение "2022"
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
M
1
зачение атрибута "масштаб
(атрибут scale‌Number)" реквизита "Курс пересчета (casdo:‌Price‌Currency‌Rate)" должно содержать количество иностранных денежных единиц, котируемых за одну единицу национальной валюты.
Значение реквизита должно быть указано в виде степени числа 10 (значение "0" соответствует 1 единице, значение "1" – 10 единицам, значение "2" – 100 единицам и т.д.)
*.4. Сумма косвенных платежей в национальной валюте
(casdo:‌National‌Indirect‌Payment‌Amount)
гр. 11 (разд. "б")
гр. 11 (разд. "б")
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма косвенных платежей в национальной валюте (casdo:‌National‌Indirect‌Payment‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма косвенных платежей в национальной валюте (casdo:‌National‌Indirect‌Payment‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.5. Курс пересчета косвенных платежей
(casdo:‌Indirect‌Payment‌Currency‌Rate)
гр. 11 (разд. "б")
гр. 11 (разд. "б")
O
1
если реквизит "Сумма косвенных платежей в национальной валюте (casdo:‌National‌Indirect‌Payment‌Amount)" заполнен, то реквизит "Курс пересчета косвенных платежей (casdo:‌Indirect‌Payment‌Currency‌Rate)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Курс пересчета косвенных платежей (casdo:‌Indirect‌Payment‌Currency‌Rate)" не должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
гр. 11 (разд. "б")
гр. 11 (разд. "б")
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Курс пересчета косвенных платежей
(casdo:‌Indirect‌Payment‌Currency‌Rate)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Курс пересчета косвенных платежей (casdo:‌Indirect‌Payment‌Currency‌Rate)" должен содержать значение "2022"
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
M
1
зачение атрибута "масштаб
(атрибут scale‌Number)" реквизита "Курс пересчета косвенных платежей (casdo:‌Indirect‌Payment‌Currency‌Rate)" должно содержать количество иностранных денежных единиц, котируемых за одну единицу национальной валюты.
Значение реквизита должно быть указано в виде степени числа 10 (значение "0" соответствует 1 единице, значение "1" – 10 единицам, значение "2" – 100 единицам и т.д.)
*.6. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
гр. 12
гр. 12
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать значение "2022"

18.11.2. Қосымша есептемелер
(cacdo:‌Method1‌Add‌Costs‌Details)
O
егер "Қосымша есептемелер (cacdo:Method1AddCostsDetails)" деректемесі толтырылса, онда : "Агентке (делдалға), брокерге сыйақылар сомасы (casdo:‌Brokerage‌Amount)", "Ыдыстың және қаптаманың құны (casdo:‌Package‌Value‌Amount)", "Шикізаттың, материалдардың, бөлшектердің, жартылай фабрикаттардың құны (casdo:‌Resource‌Value‌Amount)", "Құралдар мен керек-жарақтардың құны (casdo:‌Tools‌Value‌Amount)", "Материалдардың құны (casdo:‌Materials‌Value‌Amount)", "Жобалаудың, әзірлеудің, инженерлік, конструкторлық жұмыстың, көркемдік безендірудің, дизайнның, эскиздердің және сызбалардың құны (casdo:‌Design‌Value‌Amount)", "Лицензиялық және өзге де ұқсас төлемдердің сомасы (casdo:‌Royalty‌Amount)", "Тауарларды кейіннен сатудан түскен кірістің (түсімнің) сомасы (casdo:‌Subsequent‌Resale‌Amount)", "Тасуға (тасымалдауға) жұмсалған шығыстардың сомасы (casdo:‌Transport‌Value‌Amount)", "Тиеуге, түсіруге, қайта тиеуге немесе тасу (тасымалдау) кезіндегі өзге де операцияларға жұмсалатын шығыстардың сомасы (casdo:‌Loading‌Value‌Amount)", "Сақтандыруға жұмсалған шығыстардың сомасы (casdo:‌Insurance‌Value‌Amount)" деректемелерінің кемінде 1-і толтырылуға тиіс
*.1. Агентке (делдалға), брокерге сыйақылар сомасы
(casdo:‌Brokerage‌Amount)
13-бағ. ("а" бөл.)
13-бағ. ("а" бөл.)
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Агентке (делдалға), брокерге сыйақылар сомасы (casdo:BrokerageAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Агентке (делдалға), брокерге сыйақылар сомасы (casdo:BrokerageAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Ыдыстың және қаптаманың құны
(casdo:‌Package‌Value‌Amount)
13-бағ. ("б" бөл.)
13-бағ. ("б" бөл.)
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Ыдыстың және қаптаманың құны (casdo:PackageValueAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Ыдыстың және қаптаманың құны (casdo:PackageValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Шикізаттың, материалдардың, бөлшектердің, жартылай фабрикаттардың құны
(casdo:‌Resource‌Value‌Amount)
14-бағ. ("а" бөл.)
14-бағ. ("а" бөл.)
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Шикізаттың, материалдардың, бөлшектердің, жартылай фабрикаттардың құны (casdo:ResourceValueAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Шикізаттың, материалдардың, бөлшектердің, жартылай фабрикаттардың құны (casdo:ResourceValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.4. Құралдар мен керек-жарақтардың құны
(casdo:‌Tools‌Value‌Amount)
14-бағ. ("б" бөл.)
14-бағ. ("б" бөл.)
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Құралдар мен керек-жарақтардың құны (casdo:ToolsValueAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Құралдар мен керек-жарақтардың құны (casdo:ToolsValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.5. Материалдардың құны
(casdo:‌Materials‌Value‌Amount)
14-бағ. ("в" бөл.)
14-бағ. ("в" бөл.)
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Материалдардың құны (casdo:MaterialsValueAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Материалдардың құны (casdo:MaterialsValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.6. Жобалаудың, әзірлеудің, инженерлік, конструкторлық жұмыстың, көркемдік безендірудің, дизайнның, эскиздердің және сызбалардың құны
(casdo:‌Design‌Value‌Amount)
14-бағ. ("г" бөл.)
14-бағ. ("г" бөл.)
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Жобалаудың, әзірлеудің, инженерлік, конструкторлық жұмыстың, көркемдік безендірудің, дизайнның, эскиздердің және сызбалардың құны (casdo:DesignValueAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Жобалаудың, әзірлеудің, инженерлік, конструкторлық жұмыстың, көркемдік безендірудің, дизайнның, эскиздердің және сызбалардың құны (casdo:‌Design‌Value‌Amount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.7. Лицензиялық және өзге де ұқсас төлемдердің сомасы
(casdo:‌Royalty‌Amount)
15-бағ.
15-бағ.
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Лицензиялық және өзге де ұқсас төлемдердің сомасы (casdo:RoyaltyAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
атрибут "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" реквизита реквизита "Лицензиялық және өзге де ұқсас төлемдердің сомасы (casdo:‌Royalty‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.8. Тауарларды кейіннен сатудан түскен кірістің (түсімнің) сомасы
(casdo:‌Subsequent‌Resale‌Amount)
16-бағ.
16-бағ.
O
1
егер "КҚД нысаны (casdo:CVDFormCode)" деректемесі "1" мәнін қамтыса және "Сатушыға кейінгі сатудан түсетін табыстың бір бөлігін беру белгісі (casdo:SubsequentResaleIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Тауарларды кейіннен сатудан түскен кірістің (түсімнің) сомасы (casdo:SubsequentResaleAmount)" деректемесі толтырылуға тиіс
1

18.11.2. Дополнительные начисления
(cacdo:‌Method1‌Add‌Costs‌Details)
O
если реквизит "Дополнительные начисления (cacdo:‌Method1‌Add‌Costs‌Details)" заполнен, то должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Сумма вознаграждений агенту (посреднику), брокеру (casdo:‌Brokerage‌Amount)", "Стоимость тары и упаковки (casdo:‌Package‌Value‌Amount)", "Стоимость сырья, материалов, деталей, полуфабрикатов (casdo:‌Resource‌Value‌Amount)", "Стоимость инструментов и приспособлений (casdo:‌Tools‌Value‌Amount)", "Стоимость материалов (casdo:‌Materials‌Value‌Amount)", "Стоимость проектирования, разработки, инженерной, конструкторской работы, художественного оформления, дизайна, эскизов и чертежей (casdo:‌Design‌Value‌Amount)", "Сумма лицензионных и иных подобных платежей (casdo:‌Royalty‌Amount)", "Сумма дохода (выручки) от последующей продажи товаров (casdo:‌Subsequent‌Resale‌Amount)", "Сумма расходов на перевозку (транспортировку) (casdo:‌Transport‌Value‌Amount)", "Сумма расходов на погрузку, разгрузку, перегрузку или иные операции при перевозке (транспортировке) (casdo:‌Loading‌Value‌Amount)", "Сумма расходов на страхование (casdo:‌Insurance‌Value‌Amount)"
*.1. Сумма вознаграждений агенту (посреднику), брокеру
(casdo:‌Brokerage‌Amount)
гр. 13 (разд. "а")
гр. 13 (разд. "а")
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма вознаграждений агенту (посреднику), брокеру (casdo:‌Brokerage‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма вознаграждений агенту (посреднику), брокеру (casdo:‌Brokerage‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.2. Стоимость тары и упаковки
(casdo:‌Package‌Value‌Amount)
гр. 13 (разд. "б")
гр. 13 (разд. "б")
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость тары и упаковки (casdo:‌Package‌Value‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость тары и упаковки (casdo:‌Package‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.3. Стоимость сырья, материалов, деталей, полуфабрикатов
(casdo:‌Resource‌Value‌Amount)
гр. 14 (разд. "а")
гр. 14 (разд. "а")
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость сырья, материалов, деталей, полуфабрикатов (casdo:‌Resource‌Value‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость сырья, материалов, деталей, полуфабрикатов (casdo:‌Resource‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.4. Стоимость инструментов и приспособлений
(casdo:‌Tools‌Value‌Amount)
гр. 14 (разд. "б")
гр. 14 (разд. "б")
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость инструментов и приспособлений (casdo:‌Tools‌Value‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость инструментов и приспособлений (casdo:‌Tools‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.5. Стоимость материалов
(casdo:‌Materials‌Value‌Amount)
гр. 14 (разд. "в")
гр. 14 (разд. "в")
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость материалов (casdo:‌Materials‌Value‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость материалов (casdo:‌Materials‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.6. Стоимость проектирования, разработки, инженерной, конструкторской работы, художественного оформления, дизайна, эскизов и чертежей
(casdo:‌Design‌Value‌Amount)
гр. 14 (разд. "г")
гр. 14 (разд. "г")
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость проектирования, разработки, инженерной, конструкторской работы, художественного оформления, дизайна, эскизов и чертежей (casdo:‌Design‌Value‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость проектирования, разработки, инженерной, конструкторской работы, художественного оформления, дизайна, эскизов и чертежей (casdo:‌Design‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.7. Сумма лицензионных и иных подобных платежей
(casdo:‌Royalty‌Amount)
гр. 15
гр. 15
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма лицензионных и иных подобных платежей (casdo:‌Royalty‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита реквизита "Сумма лицензионных и иных подобных платежей (casdo:‌Royalty‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.8. Сумма дохода (выручки) от последующей продажи товаров
(casdo:‌Subsequent‌Resale‌Amount)
гр. 16
гр. 16
O
1
если реквизит "Форма ДТС (casdo:‌CVDForm‌Code)" содержит значение "1" и реквизит "Признак передачи продавцу части дохода от последующих продаж (casdo:‌Subsequent‌Resale‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Сумма дохода (выручки) от последующей продажи товаров (casdo:‌Subsequent‌Resale‌Amount)" должен быть заполнен
1

егер "КҚД нысаны (casdo:‌CVDForm‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтыса және "Сатушыға кейінгі сатудан түсетін табыстың бір бөлігін беру белгісі (casdo:‌Subsequent‌Resale‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Тауарларды кейіннен сатудан түскен кірістің (түсімнің) сомасы (casdo:‌Subsequent‌Resale‌Amount)" деректемесі толтырылмауға тиіс
1
егер "КҚД нысаны (casdo:CVDFormCode)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Тауарларды кейіннен сатудан түскен кірістің (түсімнің) сомасы (casdo:SubsequentResaleAmount)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Тауарларды кейіннен сатудан түскен кірістің (түсімнің) сомасы (casdo:SubsequentResaleAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Тауарларды кейіннен сатудан түскен кірістің (түсімнің) сомасы (casdo:SubsequentResaleAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.9. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
17-бағ.
17-бағ.
O
1
"Тасуға (тасымалдауға) жұмсалған шығыстардың сомасы (casdo:TransportValueAmount)" деректемесі толтырылса, онда "Орынның атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Орынның атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі толтырылмайды
*.10. Тасуға (тасымалдауға) жұмсалған шығыстардың сомасы
(casdo:‌Transport‌Value‌Amount)
17-бағ.
17-бағ.
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Тасуға (тасымалдауға) жұмсалған шығыстардың сомасы (casdo:TransportValueAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Тасуға (тасымалдауға) жұмсалған шығыстардың сомасы (casdo:TransportValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.11. Тиеуге, түсіруге, қайта тиеуге немесе тасу (тасымалдау) кезіндегі өзге де операцияларға жұмсалатын шығыстардың сомасы
(casdo:‌Loading‌Value‌Amount)
18-бағ.
18-бағ.
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Тиеуге, түсіруге, қайта тиеуге немесе тасу (тасымалдау) кезіндегі өзге де операцияларға жұмсалатын шығыстардың сомасы (casdo:LoadingValueAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Тиеуге, түсіруге, қайта тиеуге немесе тасу (тасымалдау) кезіндегі өзге де операцияларға жұмсалатын шығыстардың сомасы (casdo:‌Loading‌Value‌Amount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.12. Сақтандыруға жұмсалған шығыстардың сомасы
(casdo:‌Insurance‌Value‌Amount)
19-бағ.
19-бағ.
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Сақтандыруға жұмсалған шығыстардың сомасы (casdo:InsuranceValueAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Сақтандыруға жұмсалған шығыстардың сомасы (casdo:InsuranceValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.13. Қорытынды (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
20-бағ.
20-бағ.
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Қорытынды (жалпы) сома (casdo:TotalAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Қорытынды (жалпы) сома (casdo:TotalAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс

если реквизит "Форма ДТС (casdo:‌CVDForm‌Code)" содержит значение "1" и реквизит "Признак передачи продавцу части дохода от последующих продаж (casdo:‌Subsequent‌Resale‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Сумма дохода (выручки) от последующей продажи товаров (casdo:‌Subsequent‌Resale‌Amount)" не должен быть заполнен
1
если реквизит "Форма ДТС (casdo:‌CVDForm‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Сумма дохода (выручки) от последующей продажи товаров (casdo:‌Subsequent‌Resale‌Amount)" может быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма дохода (выручки) от последующей продажи товаров (casdo:‌Subsequent‌Resale‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма дохода (выручки) от последующей продажи товаров (casdo:‌Subsequent‌Resale‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.9. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
гр. 17
гр. 17
O
1
если реквизит "Сумма расходов на перевозку (транспортировку) (casdo:‌Transport‌Value‌Amount)" заполнен, то реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
*.10. Сумма расходов на перевозку (транспортировку)
(casdo:‌Transport‌Value‌Amount)
гр. 17
гр. 17
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма расходов на перевозку (транспортировку) (casdo:‌Transport‌Value‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма расходов на перевозку (транспортировку) (casdo:‌Transport‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.11. Сумма расходов на погрузку, разгрузку, перегрузку или иные операции при перевозке (транспортировке)
(casdo:‌Loading‌Value‌Amount)
гр. 18
гр. 18
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма расходов на погрузку, разгрузку, перегрузку или иные операции при перевозке (транспортировке) (casdo:‌Loading‌Value‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма расходов на погрузку, разгрузку, перегрузку или иные операции при перевозке (транспортировке) (casdo:‌Loading‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.12. Сумма расходов на страхование
(casdo:‌Insurance‌Value‌Amount)
гр. 19
гр. 19
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма расходов на страхование (casdo:‌Insurance‌Value‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма расходов на страхование (casdo:‌Insurance‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.13. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
гр. 20
гр. 20
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать значение "2022"

18.11.3. Шегерілімдер
(cacdo:‌Method1‌Deduction‌Details)
O
егер "Шегерілімдер (cacdo:Method1DeductionDetails)" деректемесі толтырылса, онда мына: "Құрылысқа, салуға, құрастыруға, монтаждауға жұмсалған шығыстардың сомасы (casdo:‌Assembly‌Value‌Amount)", "Тасуға (тасымалдауға) жұмсалған шығыстардың сомасы (casdo:‌Transport‌Value‌Amount)", "Баждардың, салықтардың және алымдардың сомасы (casdo:‌Union‌Tax‌Payment‌Amount)" деректемелерінің 1-і толтырылуға тиіс
*.1. Құрылысқа, салуға, құрастыруға, монтаждауға жұмсалған шығыстардың сомасы
(casdo:‌Assembly‌Value‌Amount)
21-бағ.
21-бағ.
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Құрылысқа, салуға, құрастыруға, монтаждауға жұмсалған шығыстардың сомасы (casdo:AssemblyValueAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Құрылысқа, салуға, құрастыруға, монтаждауға жұмсалған шығыстардың сомасы (casdo:AssemblyValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Тасуға (тасымалдауға) жұмсалған шығыстардың сомасы
(casdo:‌Transport‌Value‌Amount)
22-бағ.
22-бағ.
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Тасуға (тасымалдауға) жұмсалған шығыстардың сомасы (casdo:TransportValueAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Тасуға (тасымалдауға) жұмсалған шығыстардың сомасы (casdo:TransportValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Баждардың, салықтардың және алымдардың сомасы
(casdo:‌Union‌Tax‌Payment‌Amount)
23-бағ.
23-бағ.
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Баждардың, салықтардың және алымдардың сомасы (casdo:UnionTaxPaymentAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Баждардың, салықтардың және алымдардың сомасы (casdo:UnionTaxPaymentAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.4. Қорытынды (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
24-бағ.
24-бағ.
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Қорытынды (жалпы) сома (casdo:TotalAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Қорытынды (жалпы) сома (casdo:TotalAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс

18.11.3. Вычеты
(cacdo:‌Method1‌Deduction‌Details)
O
если реквизит "Вычеты (cacdo:‌Method1‌Deduction‌Details)" заполнен, то должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Сумма расходов на строительство, возведение, сборку, монтаж (casdo:‌Assembly‌Value‌Amount)", "Сумма расходов на перевозку (транспортировку) (casdo:‌Transport‌Value‌Amount)", "Сумма пошлин, налогов и сборов (casdo:‌Union‌Tax‌Payment‌Amount)"
*.1. Сумма расходов на строительство, возведение, сборку, монтаж
(casdo:‌Assembly‌Value‌Amount)
гр. 21
гр. 21
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма расходов на строительство, возведение, сборку, монтаж (casdo:‌Assembly‌Value‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма расходов на строительство, возведение, сборку, монтаж (casdo:‌Assembly‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.2. Сумма расходов на перевозку (транспортировку)
(casdo:‌Transport‌Value‌Amount)
гр. 22
гр. 22
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма расходов на перевозку (транспортировку) (casdo:‌Transport‌Value‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма расходов на перевозку (транспортировку) (casdo:‌Transport‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.3. Сумма пошлин, налогов и сборов
(casdo:‌Union‌Tax‌Payment‌Amount)
гр. 23
гр. 23
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма пошлин, налогов и сборов (casdo:‌Union‌Tax‌Payment‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма пошлин, налогов и сборов (casdo:‌Union‌Tax‌Payment‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.4. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
гр. 24
гр. 24
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать значение "2022"

18.12. Ұқсас немесе біртекті тауарлармен жасалатын мәміленің құны жөніндегі әдіс бойынша немесе олардың негізінде резервтік әдіс бойынша кедендік құнды есептеу
(cacdo:‌CVDMethod236‌Calculation‌Details)
O
1
если "Тауар (cacdo:CVDGoodsItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:ValuationMethodCode)" деректемесі: "2", "3" мәндерінің 1-ін қамтыса немесе "Тауар (cacdo:CVDGoodsItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды (casdo:BaseValuationMethodCode)" деректемесі "2", "3" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Ұқсас немесе біртекті тауарлармен жасалатын мәміленің құны жөніндегі әдіс бойынша немесе олардың негізінде резервтік әдіс бойынша кедендік құнды есептеу (cacdo:‌CVDMethod236‌Calculation‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Ұқсас немесе біртекті тауарлармен жасалатын мәміленің құны жөніндегі әдіс бойынша немесе олардың негізінде резервтік әдіс бойынша кедендік құнды есептеу (cacdo:‌CVDMethod236‌Calculation‌Details)" деректемесі толтырылмайды
18.12.1. Ұқсас немесе біртекті тауарлармен жасалатын мәміленің құны
(casdo:‌Identical‌Goods‌Value‌Amount)
11-бағ.
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Ұқсас немесе біртекті тауарлармен жасалатын мәміленің құны (casdo:IdenticalGoodsValueAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Ұқсас немесе біртекті тауарлармен жасалатын мәміленің құны (casdo:IdenticalGoodsValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
18.12.2. Мәміленің құнын азайту жағына қарай түзету
(cacdo:‌Deduction‌Adjustments‌Details)
O
егер "Мәміленің құнын азайту жағына қарай түзету (cacdo:‌Deduction‌Adjustments‌Details)" деректемесі толтырылса, онда мына: "Санды түзету сомасы (casdo:‌Quantity‌Adjustment‌Amount)", "Коммерциялық деңгейге түзету сомасы (casdo:‌Commercial‌Level‌Adjustment‌Amount)", "Тасуға (тасымалдауға) жұмсалатын шығыстардағы айырманы түзету сомасы (casdo:‌Transport‌Adjustment‌Amount)", "Тиеуге, түсіруге, қайта тиеуге немесе тасу (тасымалдау) кезіндегі өзге де операцияларға жұмсалатын шығыстардағы айырманы түзету сомасы (casdo:‌Loading‌Adjustment‌Amount)", "Сақтандыруға жұмсалатын шығыстардағы айырманы түзету сомасы (casdo:‌Insurance‌Adjustment‌Amount)" деректемелерінің кемінде 1-і толтырылуға тиіс
*.1. Санды түзету сомасы
(casdo:‌Quantity‌Adjustment‌Amount)
12-бағ. ("а" бөл.)
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Санды түзету сомасы (casdo:QuantityAdjustmentAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Санды түзету сомасы (casdo:QuantityAdjustmentAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Коммерциялық деңгейге түзету сомасы
(casdo:‌Commercial‌Level‌Adjustment‌Amount)
12-бағ. ("б" бөл.)
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Коммерциялық деңгейге түзету сомасы (casdo:CommercialLevelAdjustmentAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Коммерциялық деңгейге түзету сомасы (casdo:CommercialLevelAdjustmentAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
12-бағ. ("в" бөл.)
O
1
егер "Тасуға (тасымалдауға) жұмсалатын шығыстардағы айырманы түзету сомасы (casdo:TransportAdjustmentAmount)" деректемесі толтырылса, онда "Орынның атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Орынның атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі толтырылмайды
*.4. Тасуға (тасымалдауға) жұмсалатын шығыстардағы айырманы түзету сомасы
(casdo:‌Transport‌Adjustment‌Amount)
12-бағ. ("в" бөл.)
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Тасуға (тасымалдауға) жұмсалатын шығыстардағы айырманы түзету сомасы (casdo:TransportAdjustmentAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Тасуға (тасымалдауға) жұмсалатын шығыстардағы айырманы түзету сомасы (casdo:TransportAdjustmentAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.5. Тиеуге, түсіруге, қайта тиеуге немесе тасу (тасымалдау) кезіндегі өзге де операцияларға жұмсалатын шығыстардағы айырманы түзету сомасы
(casdo:‌Loading‌Adjustment‌Amount)
12-бағ. ("г" бөл.)
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Тиеуге, түсіруге, қайта тиеуге немесе тасу (тасымалдау) кезіндегі өзге де операцияларға жұмсалатын шығыстардағы айырманы түзету сомасы (casdo:LoadingAdjustmentAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Тиеуге, түсіруге, қайта тиеуге немесе тасу (тасымалдау) кезіндегі өзге де операцияларға жұмсалатын шығыстардағы айырманы түзету сомасы (casdo:‌Loading‌Adjustment‌Amount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.6. Сақтандыруға жұмсалатын шығыстардағы айырманы түзету сомасы
(casdo:‌Insurance‌Adjustment‌Amount)
12-бағ. ("д" бөл.)
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Сақтандыруға жұмсалатын шығыстардағы айырманы түзету сомасы (casdo:InsuranceAdjustmentAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Сақтандыруға жұмсалатын шығыстардағы айырманы түзету сомасы (casdo:InsuranceAdjustment Amount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.7. Қорытынды (жалпы) сома
(casdo:‌Total‌Amount)
13-бағ.
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Қорытынды (жалпы) сома (casdo:TotalAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Қорытынды (жалпы) сома (casdo:TotalAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс

18.12. Расчет таможенной стоимости по методам по стоимости сделки с идентичными или с однородными товарами или по резервному методу на их основе
(cacdo:‌CVDMethod236‌Calculation‌Details)
O
1
если реквизит "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" содержит 1 из значений: "2", "3" или реквизит "Код базового метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" содержит 1 из значений: "2", "3", то реквизит "Расчет таможенной стоимости по методам по стоимости сделки с идентичными или с однородными товарами или по резервному методу на их основе (cacdo:‌CVDMethod236‌Calculation‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Расчет таможенной стоимости по методам по стоимости сделки с идентичными или с однородными товарами или по резервному методу на их основе (cacdo:‌CVDMethod236‌Calculation‌Details)" не должен быть заполнен
18.12.1. Стоимость сделки с идентичными или однородными товарами
(casdo:‌Identical‌Goods‌Value‌Amount)
гр. 11
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость сделки с идентичными или однородными товарами (casdo:‌Identical‌Goods‌Value‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость сделки с идентичными или однородными товарами (casdo:‌Identical‌Goods‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
18.12.2. Поправки к стоимости сделки в сторону уменьшения
(cacdo:‌Deduction‌Adjustments‌Details)
O
если реквизит "Поправки к стоимости сделки в сторону уменьшения (cacdo:‌Deduction‌Adjustments‌Details)" заполнен, то должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Сумма поправки на количество (casdo:‌Quantity‌Adjustment‌Amount)", "Сумма поправки на коммерческий уровень (casdo:‌Commercial‌Level‌Adjustment‌Amount)", "Сумма поправки на разницу в расходах на перевозку (транспортировку) (casdo:‌Transport‌Adjustment‌Amount)", "Сумма поправки на разницу в расходах на погрузку, разгрузку, перегрузку или иные операции при перевозке (транспортировке) (casdo:‌Loading‌Adjustment‌Amount)", "Сумма поправки на разницу в расходах на страхование (casdo:‌Insurance‌Adjustment‌Amount)"
*.1. Сумма поправки на количество
(casdo:‌Quantity‌Adjustment‌Amount)
гр. 12 (разд. "а")
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма поправки на количество (casdo:‌Quantity‌Adjustment‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма поправки на количество (casdo:‌Quantity‌Adjustment‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.2. Сумма поправки на коммерческий уровень
(casdo:‌Commercial‌Level‌Adjustment‌Amount)
гр. 12 (разд. "б")
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма поправки на коммерческий уровень (casdo:‌Commercial‌Level‌Adjustment‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члана в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма поправки на коммерческий уровень (casdo:‌Commercial‌Level‌Adjustment‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.3. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
гр. 12 (разд. "в")
O
1
если реквизит "Сумма поправки на разницу в расходах на перевозку (транспортировку) (casdo:‌Transport‌Adjustment‌Amount)" заполнен, то реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
*.4. Сумма поправки на разницу в расходах на перевозку (транспортировку)
(casdo:‌Transport‌Adjustment‌Amount)
гр. 12 (разд. "в")
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма поправки на разницу в расходах на перевозку (транспортировку) (casdo:‌Transport‌Adjustment‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма поправки на разницу в расходах на перевозку (транспортировку) (casdo:‌Transport‌Adjustment‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.5. Сумма поправки на разницу в расходах на погрузку, разгрузку, перегрузку или иные операции при перевозке (транспортировке)
(casdo:‌Loading‌Adjustment‌Amount)
гр. 12 (разд. "г")
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма поправки на разницу в расходах на погрузку, разгрузку, перегрузку или иные операции при перевозке (транспортировке) (casdo:‌Loading‌Adjustment‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма поправки на разницу в расходах на погрузку, разгрузку, перегрузку или иные операции при перевозке (транспортировке) (casdo:‌Loading‌Adjustment‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.6. Сумма поправки на разницу в расходах на страхование
(casdo:‌Insurance‌Adjustment‌Amount)
гр. 12 (разд. "д")
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма поправки на разницу в расходах на страхование (casdo:‌Insurance‌Adjustment‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма поправки на разницу в расходах на страхование (casdo:‌Insurance‌Adjustment‌ Amount)" должен содержать значение "2022"
*.7. Итоговая (общая) сумма
(casdo:‌Total‌Amount)
гр. 13
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Итоговая (общая) сумма (casdo:‌Total‌Amount)" должен содержать значение "2022"

18.12.4. Құн
(casdo:‌CAValue‌Amount)
16-бағ.
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Құн (casdo:CAValueAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Құн (casdo:CAValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
18.12.5. Бірдей немесе біртекті тауарлар саны
(cacdo:‌Identical‌Goods‌Measure‌Details)
17-бағ. ("а" бөл.)
O
*.1. Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
17-бағ. ("а" бөл.)
M
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
17-бағ. ("а" бөл.)
M
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (атрибут measurementUnitCode)" атрибуты өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
17-бағ. ("а" бөл.)
M
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуға тиіс
18.12.6. Тауарлар саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
17-бағ. ("б" бөл.)
O
1
егер "Бірдей немесе біртекті тауарлар саны (cacdo:IdenticalGoodsMeasureDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Тауарлар саны (cacdo:GoodsMeasureDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарлар саны (cacdo:GoodsMeasureDetails)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
17-бағ. ("б" бөл.)
M
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
17-бағ. ("б" бөл.)
M
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (атрибут measurementUnitCode)" атрибуты өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
17-бағ. ("б" бөл.)
M
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуға тиіс

18.12.4. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
гр. 16
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость (casdo:CA‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
18.12.5. Количество идентичных или однородных товаров
(cacdo:‌Identical‌Goods‌Measure‌Details)
гр. 17 (разд. "а")
O
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
гр. 17 (разд. "а")
M
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
гр. 17 (разд. "а")
M
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2016"
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
гр. 17 (разд. "а")
M
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
18.12.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
гр. 17 (разд. "б")
O
1
если реквизит "Количество идентичных или однородных товаров (cacdo:‌Identical‌Goods‌Measure‌Details)" заполнен, то реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
гр. 17 (разд. "б")
M
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
гр. 17 (разд. "б")
M
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2016"
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
гр. 17 (разд. "б")
M
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения

18.13. Кедендік құнды шегеру әдісі бойынша немесе соның негізінде резервтік әдіс бойынша есептеу
(cacdo:‌CVDMethod46‌Calculation‌Details)
O
1
егер "Тауар (cacdo:CVDGoodsItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:ValuationMethodCode)" деректемесі "4" мәнін қамтыса немесе "Тауар (cacdo:CVDGoodsItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды (casdo:BaseValuationMethodCode)" деректемесі "4" мәнін қамтыса, онда "Кедендік құнды шегеру әдісі бойынша немесе соның негізінде резервтік әдіс бойынша есептеу (cacdo:‌CVDMethod46‌Calculation‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік құнды шегеру әдісі бойынша немесе соның негізінде резервтік әдіс бойынша есептеу (cacdo:‌CVDMethod46‌Calculation‌Details)" деректемесі толтырылмайды
18.13.1. Тауар бірлігінің бағасы
(casdo:‌Goods‌Unit‌Price‌Amount)
11-бағ.
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Тауар бірлігінің бағасы (casdo:GoodsUnitPriceAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Тауар бірлігінің бағасы (casdo:GoodsUnitPriceAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
18.13.2. Өлшем бірлігі
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
M
1
"Өлшем бірлігі (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Өлшем бірлігі (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
18.13.3. Пайданың, агентке (делдалға) сыйақының сомасы, бағаға үстемелер
(casdo:‌Profit‌Amount)
12-бағ.
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Пайданың, агентке (делдалға) сыйақының сомасы, бағаға үстемелер (casdo:ProfitAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Пайданың, агентке (делдалға) сыйақының сомасы, бағаға үстемелер (casdo:‌Profit‌Amount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс

18.13. Расчет таможенной стоимости по методу вычитания или по резервному методу на его основе
(cacdo:‌CVDMethod46‌Calculation‌Details)
O
1
если реквизит "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" содержит значение "4" или реквизит "Код базового метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" содержит значение "4", то реквизит "Расчет таможенной стоимости по методу вычитания или по резервному методу на его основе (cacdo:‌CVDMethod46‌Calculation‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Расчет таможенной стоимости по методу вычитания или по резервному методу на его основе (cacdo:‌CVDMethod46‌Calculation‌Details)" не должен быть заполнен
18.13.1. Цена единицы товара
(casdo:‌Goods‌Unit‌Price‌Amount)
гр. 11
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Цена единицы товара (casdo:‌Goods‌Unit‌Price‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Цена единицы товара (casdo:‌Goods‌Unit‌Price‌Amount)" должен содержать значение "2022"
18.13.2. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
M
1
реквизит "Единица измерения (csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Единица измерения (csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)" должен содержать значение "2016"
18.13.3. Сумма прибыли, вознаграждения агенту (посреднику), надбавки к цене
(casdo:‌Profit‌Amount)
гр. 12
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма прибыли, вознаграждения агенту (посреднику), надбавки к цене (casdo:‌Profit‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма прибыли, вознаграждения агенту (посреднику), надбавки к цене
(casdo:‌Profit‌Amount)" должен содержать значение "2022"

18.13.8. Тауарлар саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
17-бағ.
M
*.1. Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
17-бағ.
M
а) өлшем бірлігі
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
17-бағ.
M
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (атрибут measurementUnitCode)" атрибуты өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (атрибут measurementUnitCode)" атрибутының мәні "Өлшем бірлігі (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)" деректемесінің мәніне тең болуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
17-бағ.
M
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуға тиіс
18.14. Кедендік құнды қосу әдісі бойынша немесе соның негізінде резервтік әдіс бойынша есептеу
(cacdo:‌CVDMethod56‌Calculation‌Details)
O
1
егер "Тауар (cacdo:CVDGoodsItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Кедендік құнды айқындау әдісінің коды (casdo:ValuationMethodCode)" деректемесі "5" мәнін қамтыса немесе "Тауар (cacdo:CVDGoodsItemDetails)" деректемесінің құрамындағы "Кедендік құнды айқындаудың базалық әдісінің коды (casdo:BaseValuationMethodCode)" деректемесі "5" мәнін қамтыса, онда "Кедендік құнды қосу әдісі бойынша немесе соның негізінде резервтік әдіс бойынша есептеу (cacdo:‌CVDMethod56‌Calculation‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік құнды қосу әдісі бойынша немесе соның негізінде резервтік әдіс бойынша есептеу (cacdo:‌CVDMethod56‌Calculation‌Details)" деректемесі толтырылмайды
1
егер "Кедендік құнды қосу әдісі бойынша немесе соның негізінде резервтік әдіс бойынша есептеу (cacdo:‌CVDMethod56‌Calculation‌Details)" деректемесі толтырылса, онда: "Материалдарға, өндіруге, тауарлар өндірумен байланысты өзге де операцияларға жұмсалатын шығыстар сомасы (casdo:‌Production‌Value‌Amount)", "Ыдыстың және қаптаманың құны (casdo:‌Package‌Value‌Amount)", "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында жүргізілген (көрсетілген) жобалаудың, әзірлеудің, инженерлік, конструкторлық жұмыстың, көркемдік безендірудің, дизайнның, эскиздердің және сызбалардың құны (casdo:‌Design‌Union‌Value‌Amount)", "Шикізаттың, материалдардың, бөлшектердің, жартылай фабрикаттардың құны (casdo:‌Resource‌Value‌Amount)", "Құралдар мен керек-жарақтардың құны (casdo:‌Tools‌Value‌Amount)", "Материалдардың құны (casdo:‌Materials‌Value‌Amount)", "Жобалаудың, әзірлеудің, инженерлік, конструкторлық жұмыстың, көркемдік безендірудің, дизайнның, эскиздердің және сызбалардың құны (casdo:‌Design‌Value‌Amount)", "Тауарлар өндірумен байланысты өзге де шығыстар сомасы (casdo:‌Add‌Production‌Value‌Amount)", "Пайданың, агентке (делдалға) сыйақының сомасы, бағаға үстемелер (casdo:‌Profit‌Amount)", "Тиеуге, түсіруге, қайта тиеуге немесе тасу (тасымалдау) кезіндегі өзге де операцияларға жұмсалатын шығыстардың сомасы (casdo:‌Loading‌Value‌Amount)", "Сақтандыруға жұмсалған шығыстардың сомасы (casdo:‌Insurance‌Value‌Amount)" деректемелерінің кемінде 1-і толтырылуға тиіс

18.13.8. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
гр. 17
M
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
гр. 17
M
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
гр. 17
M
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
1
значение атрибута "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должно быть равно значению реквизита "Единица измерения (csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2016"
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
гр. 17
M
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
18.14. Расчет таможенной стоимости по методу сложения или по резервному методу на его основе
(cacdo:‌CVDMethod56‌Calculation‌Details)
O
1
если реквизит "Код метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Valuation‌Method‌Code)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" содержит значение "5" или реквизит "Код базового метода определения таможенной стоимости (casdo:‌Base‌Valuation‌Method‌Code)" в составе реквизита "Товар (cacdo:‌CVDGoods‌Item‌Details)" содержит значение "5", то реквизит "Расчет таможенной стоимости по методу сложения или по резервному методу на его основе (cacdo:‌CVDMethod56‌Calculation‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Расчет таможенной стоимости по методу сложения или по резервному методу на его основе (cacdo:‌CVDMethod56‌Calculation‌Details)" не должен быть заполнен
1
если реквизит "Расчет таможенной стоимости по методу сложения или по резервному методу на его основе (cacdo:‌CVDMethod56‌Calculation‌Details)" заполнен, то должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Сумма расходов на материалы, производство, иные операции, связанные с производством товаров (casdo:‌Production‌Value‌Amount)", "Стоимость тары и упаковки (casdo:‌Package‌Value‌Amount)", "Стоимость проектирования, разработки, инженерной, конструкторской работы, художественного оформления, дизайна, эскизов и чертежей, произведенных (оказанных) на таможенной территории Евразийского экономического союза (casdo:‌Design‌Union‌Value‌Amount)", "Стоимость сырья, материалов, деталей, полуфабрикатов (casdo:‌Resource‌Value‌Amount)", "Стоимость инструментов и приспособлений (casdo:‌Tools‌Value‌Amount)", "Стоимость материалов (casdo:‌Materials‌Value‌Amount)", "Стоимость проектирования, разработки, инженерной, конструкторской работы, художественного оформления, дизайна, эскизов и чертежей (casdo:‌Design‌Value‌Amount)", "Сумма иных расходов, связанных с производством товаров (casdo:‌Add‌Production‌Value‌Amount)", "Сумма прибыли, вознаграждения агенту (посреднику), надбавки к цене (casdo:‌Profit‌Amount)", "Сумма расходов на погрузку, разгрузку, перегрузку или иные операции при перевозке (транспортировке) (casdo:‌Loading‌Value‌Amount)", "Сумма расходов на страхование (casdo:‌Insurance‌Value‌Amount)"

18.14.1. Материалдарға, өндіруге, тауарлар өндірумен байланысты өзге де операцияларға жұмсалатын шығыстар сомасы
(casdo:‌Production‌Value‌Amount)
11-бағ.
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Материалдарға, өндіруге, тауарлар өндірумен байланысты өзге де операцияларға жұмсалатын шығыстар сомасы (casdo:ProductionValueAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Материалдарға, өндіруге, тауарлар өндірумен байланысты өзге де операцияларға жұмсалатын шығыстар сомасы (casdo:‌Production‌Value‌Amount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
18.14.2. Ыдыстың және қаптаманың құны
(casdo:‌Package‌Value‌Amount)
12-бағ. ("а" бөл.)
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Ыдыстың және қаптаманың құны (casdo:PackageValueAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Ыдыстың және қаптаманың құны (casdo:PackageValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
18.14.3. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында жүргізілген (көрсетілген) жобалаудың, әзірлеудің, инженерлік, конструкторлық жұмыстың, көркемдік безендірудің, дизайнның, эскиздердің және сызбалардың құны
(casdo:‌Design‌Union‌Value‌Amount)
12-бағ. ("б" бөл.)
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында жүргізілген (көрсетілген) жобалаудың, әзірлеудің, инженерлік, конструкторлық жұмыстың, көркемдік безендірудің, дизайнның, эскиздердің және сызбалардың құны (casdo:‌Design‌Union‌Value‌Amount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында жүргізілген (көрсетілген) жобалаудың, әзірлеудің, инженерлік, конструкторлық жұмыстың, көркемдік безендірудің, дизайнның, эскиздердің және сызбалардың құны (casdo:‌Design‌Union‌Value‌Amount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс

18.14.1. Сумма расходов на материалы, производство, иные операции, связанные с производством товаров
(casdo:‌Production‌Value‌Amount)
гр. 11
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма расходов на материалы, производство, иные операции, связанные с производством товаров (casdo:‌Production‌Value‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма расходов на материалы, производство, иные операции, связанные с производством товаров (casdo:‌Production‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
18.14.2. Стоимость тары и упаковки
(casdo:‌Package‌Value‌Amount)
гр. 12 (разд. "а")
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость тары и упаковки (casdo:‌Package‌Value‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость тары и упаковки (casdo:‌Package‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
18.14.3. Стоимость проектирования, разработки, инженерной, конструкторской работы, художественного оформления, дизайна, эскизов и чертежей, произведенных (оказанных) на таможенной территории Евразийского экономического союза
(casdo:‌Design‌Union‌Value‌Amount)
гр. 12 (разд. "б")
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость проектирования, разработки, инженерной, конструкторской работы, художественного оформления, дизайна, эскизов и чертежей, произведенных (оказанных) на таможенной территории Евразийского экономического союза (casdo:‌Design‌Union‌Value‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость проектирования, разработки, инженерной, конструкторской работы, художественного оформления, дизайна, эскизов и чертежей, произведенных (оказанных) на таможенной территории Евразийского экономического союза (casdo:‌Design‌Union‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"

18.14.13. Сақтандыруға жұмсалған шығыстардың сомасы
(casdo:‌Insurance‌Value‌Amount)
16-бағ.
O
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Сақтандыруға жұмсалған шығыстардың сомасы (casdo:InsuranceValueAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес мүше мемлекет валютасы кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Сақтандыруға жұмсалған шығыстардың сомасы (casdo:InsuranceValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
18.15. Кедендік құнның дәл шамасын мәлімдеу мерзімі
(casdo:‌Customs‌Value‌Date)
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
O
егер "Кедендік құнның дәл шамасын мәлімдеу мерзімі (casdo:CustomsValueDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
18.16. Соманы (шаманы) қайта есептеу
(cacdo:‌CVDCurrency‌Exchange‌Details)
"*" бағ.
"*" бағ.
"*" бағ.
"*" бағ.
"*" бағ.
O
18.16.1. Құжат бағанының (позициясының) нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:‌Document‌Box‌Id)
"*" бағ.
"*" бағ.
"*" бағ.
"*" бағ.
"*" бағ.
M
18.16.2. Құн
(casdo:‌CAValue‌Amount)
"*" бағ.
"*" бағ.
"*" бағ.
"*" бағ.
"*" бағ.
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
"*" бағ.
"*" бағ.
"*" бағ.
"*" бағ.
"*" бағ.
M
1
"Құн (casdo:CAValueAmount)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валюта кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Құн (casdo:CAValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
18.16.3. Валюта бағамы
(casdo:‌Exchange‌Rate)
"*" бағ.
"*" бағ.
"*" бағ.
"*" бағ.
"*" бағ.
M
а) валюта коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Валюта бағамы (casdo:ExchangeRate)" деректемесінің "валюта коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валюта кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
M
1
"Валюта бағамы (casdo:ExchangeRate)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
M
1
"Валюта бағамы (casdo:ExchangeRate)" деректемесінің "масштаб (атрибут scaleNumber)" атрибутының мәні ұлттық валютаның бір бірлігі үшін белгіленетін шетелдік ақша бірліктерінің санын қамтуға тиіс .

18.14.13. Сумма расходов на страхование
(casdo:‌Insurance‌Value‌Amount)
гр. 16
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма расходов на страхование (casdo:‌Insurance‌Value‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты государства-члена в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма расходов на страхование (casdo:‌Insurance‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
18.15. Срок заявления точной величины таможенной стоимости
(casdo:‌Customs‌Value‌Date)
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "Допол-нитель-ные данные"
O
если реквизит "Срок заявления точной величины таможенной стоимости (casdo:‌Customs‌Value‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
18.16. Пересчет суммы (величины)
(cacdo:‌CVDCurrency‌Exchange‌Details)
гр. "*"
гр. "*"
гр. "*"
гр. "*"
гр. "*"
O
18.16.1. Номер (идентификатор) графы (позиции) документа
(casdo:‌Document‌Box‌Id)
гр. "*"
гр. "*"
гр. "*"
гр. "*"
гр. "*"
M
18.16.2. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
гр. "*"
гр. "*"
гр. "*"
гр. "*"
гр. "*"
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
гр. "*"
гр. "*"
гр. "*"
гр. "*"
гр. "*"
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость (casdo:CA‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
18.16.3. Курс валюты
(casdo:‌Exchange‌Rate)
гр. "*"
гр. "*"
гр. "*"
гр. "*"
гр. "*"
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Курс валюты (casdo:‌Exchange‌Rate)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Курс валюты (casdo:‌Exchange‌Rate)" должен содержать значение "2022"
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
M
1
зачение атрибута "масштаб (атрибут scale‌Number)" реквизита "Курс валюты (casdo:‌Exchange‌Rate)" должно содержать количество иностранных денежных единиц, котируемых за одну единицу национальной валюты.

Деректеменің мәні 10 санының дәрежесі түрінде көрсетілуге тиіс ("0" мәні 1 бірлікке, "1" мәні - 10 бірлікке, "2" мәні - 100 бірлікке және т.б. сәйкес келеді)
18.17. Қосымша деректер
(cacdo:‌CVDAdditional‌Information‌Details)
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
O
1
егер "Қосымша деректер (cacdo:CVDAdditionalInformationDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Қосымша деректер (cacdo:CVDAdditionalInformationDetails)" деректемесі кедендік құн декларациясындағы тауардың 1-не қатысты қосымша деректерді қамтуға тиіс
18.17.1. Қосымша деректер түрінің коды
(casdo:‌CVDAdditional‌Information‌Kind‌Code)
M
1
"Қосымша деректер түрінің коды (casdo:CVDAdditionalInformationKindCode)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қабылдауға тиіс:
1 – Кодекстің 39-бабы 5-тармағының 2-тармақшасында көрсетілгендерден пайдаланылатын тексеру шамасы туралы мәліметтер;
2 – оған қатысты кедендік әкелу бажының ең көп адвалорлық ставкасы немесе салық салудың ең жоғары деңгейі қолданылатын әкелінетін тауар үшін іс жүзінде төленген немесе төлеуге жататын бағаға лицензиялық және өзге де ұқсас төлемдердің жиынтық шамасын қосу туралы мәліметтер;
3 – лицензиялық және өзге де ұқсас төлемдердің шамасын әкелінетін тауардың кедендік құнына қоспау туралы мәліметтер;
9 – өзге де қосымша мәліметтер немесе есептер
18.17.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
O
18.17.3. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
O
1
егер "Қосымша деректер түрінің коды (casdo:CVDAdditionalInformationKindCode)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, онда "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
M
*.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
M
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
"Қосымша деректер" бағ.
M
*.4. Реттік нөмір
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
B

Значение реквизита должно быть указано в виде степени числа 10 (значение "0" соответствует 1 единице, значение "1" – 10 единицам, значение "2" – 100 единицам и т.д.)
18.17. Дополнительные данные
(cacdo:‌CVDAdditional‌Information‌Details)
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "Допол-нитель-ные данные"
O
1
если реквизит "Дополнительные данные (cacdo:‌CVDAdditional‌Information‌Details)" заполнен, то реквизит "Дополнительные данные (cacdo:‌CVDAdditional‌Information‌Details)" должен содержать дополнительные данные в отношении 1 товара в декларации таможенной стоимости
18.17.1. Код вида дополнительной информации
(casdo:‌CVDAdditional‌Information‌Kind‌Code)
M
1
реквизит "Код вида дополнительной информации (casdo:‌CVDAdditional‌Information‌Kind‌Code)" должен принимать 1 из значений:
1 – сведения об используемой проверочной величине из указанных в подпункте 2 пункта 5 статьи 39 Кодекса;
2 – сведения о добавлении суммарной величины лицензионных и иных подобных платежей к цене, фактически уплаченной или подлежащей уплате за ввозимый товар, в отношении которого применяется наибольшая адвалорная ставка ввозной таможенной пошлины или наибольший уровень налогообложения;
3 – сведения о невключении величины лицензионных и иных подобных платежей в таможенную стоимость ввозимого товара;
9 – иные дополнительные сведения или расчеты
18.17.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "Допол-нитель-ные данные"
O
18.17.3. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "Допол-нитель-ные данные"
O
1
если реквизит "Код вида дополнительной информации (casdo:‌CVDAdditional‌Information‌Kind‌Code)" содержит значение "3", то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "Допол-нитель-ные данные"
M
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "Допол-нитель-ные данные"
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "До-полни-тель-ные дан-ные"
гр. "Допол-нитель-ные данные"
M
*.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
B

22. Қорғаныштық жапсырманың сәйкестендіргіші
(casdo:‌Security‌Label‌Id)
O
2
AM, BY, KG, RU
"Қорғаныштық жапсырманың сәйкестендіргіші (casdo:SecurityLabelId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
3
KZ
егер кедендік құн декларациясын кеден органының лауазымды адамы толтырса, онда "Қорғаныштық жапсырманың сәйкестендіргіші (casdo:SecurityLabelId)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Қорғаныштық жапсырманың сәйкестендіргіші (casdo:‌Security‌Label‌Id)" деректемесі толтырылады.
________________
*Күрделі деректемеге кіретін салынған деректемелер үшін осы күрделі деректемені толтыру жағдайында қолданылады. Қарапайым деректеменің атрибуттары үшін осы қарапайым деректемені толтыру жағдайында қолданылады.".

22. Идентификатор защитной наклейки
(casdo:‌Security‌Label‌Id)
O
2
AM, BY, KG, RU
реквизит "Идентификатор защитной наклейки (casdo:‌Security‌Label‌Id)" не должен быть заполнен
3
KZ
если декларация таможенной стоимости заполняется должностным лицом таможенного органа, то реквизит "Идентификатор защитной наклейки (casdo:‌Security‌Label‌Id)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор защитной наклейки (casdo:‌Security‌Label‌Id)" должен быть заполнен
________________
*Для вложенных реквизитов, входящих в сложный реквизит, применяется в случае заполнения этого сложного реквизита. Для атрибутов простого реквизита применяется в случае заполнения этого простого реквизита.".