Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына су көлігімен әкелінеді деп бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 48 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 11-бабының 17-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 қарашадағы № 191 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына су көлігімен әкелінеді деп бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2019 жылғы 1 шілдеден бастап күшіне енеді.
Бұл ретте Беларусь Республикасының осы Шешімді қолдануы 2019 жылғы 1 қазаннан басталады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 2 сәуірдегі
№ 48 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына су көлігімен әкелінеді деп бағамдалатын тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымы мен форматына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 5-тармақтың "д" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"д) су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымының деректемелерін қалыптастыру сипаттамасы.".
2. 12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымының деректемелерін қалыптастыру сипаттамасы 10-кестеде келтіріледі.
Кестеде мынадай жолақтар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеменің атауы" – деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетілетін деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгіленімі;
"Тәртіптің тармағы (тармақтары)" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 10 сәуірдегі № 51 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына су көлігімен әкелу болжанатын тауарлар туралы алдын ала ақпарат беру тәртібінің құжаттың электрондық түрі құрылымының деректемесіне сәйкес келетін тармағы (тармақтары);
"көпт." – деректемелердің көптігі (деректеменің міндеттілігі (опционалдығы) және оның ықтимал қайталауларының саны). Деректемелердің көптігін көрсету үшін осы құжаттың 8-тармағында көрсетілген белгіленімдерге сәйкес белгіленімдер пайдаланылады;
"қағиданың коды" – қағиданың кодтық белгіленуі;
"қағиданың түрі" – қағиданы қолдану саласының коды:
1 – қағида Еуразиялық экономикалық одақтың актісімен белгіленген, оның барлық мүше мемлекеттерде қолданылуы міндетті;
2 – қағида Еуразиялық экономикалық одақтың актісімен белгіленген, жекелеген мүше мемлекетте қолданылады;
3 – қағида мүше мемлекеттің заңнамасымен белгіленген, жекелеген мүше мемлекетте қолданылады;
"мүше мемлекеттің коды" – қағида қолданылатын мүше мемлекеттің 2 таңбалы әріптік коды (жекелеген мүше мемлекеттерде қолданылатын қағидалар үшін);
"қағиданың сипаттамасы" – деректемені қалыптастыру қағидасының сипаттамасы.".

О внесении изменений в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза водным транспортом
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 апреля 2019 года № 48.
В соответствии с пунктом 17 статьи 11 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза водным транспортом, утвержденные Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 ноября 2018 г. № 191, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 июля 2019 г.
При этом применение настоящего Решения Республикой Беларусь начинается с 1 октября 2019 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической коммиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 2 апреля 2019 г. № 48
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в структуру и формат предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза водным транспортом
1.Подпункт "д" пункта 5 изложить в следующей редакции:
"д) описания формирования реквизитов структуры предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом.".
2. Пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Описание формирования реквизитов структуры предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом, приводится в таблице 10.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"пункт (пункты) Порядка" – пункт (пункты) Порядка представления предварительной информации о товарах, предполагаемых к ввозу на таможенную территорию Евразийского экономического союза водным транспортом, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 апреля 2018 г. № 51, соответствующий (соответствующие) реквизиту структуры электронного вида документа;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита). Для указания множественности реквизитов используются обозначения в соответствии с обозначениями, указанными в пункте 8 настоящего документа;
"код правила" – кодовое обозначение правила;
"вид правила" – код области применения правила. Допустимы следующие значения:
1 – правило установлено актом органа Евразийского экономического союза, обязательно к применению во всех государствах-членах;
2 – правило установлено актом органа Евразийского экономического союза, применяется в отдельном государстве-члене;
3 – правило установлено законодательством государства-члена, применяется в отдельном государстве-члене;
"код государства-члена" – 2-значный буквенный код государства-члена, в котором применяется правило (для правил, которые применяются в отдельных государствах-членах);
"описание правила" – описание правила формирования реквизита.".

3. 10-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"10-кесте
Су көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат құрылымының деректемелерін қалыптастыру сипаттамасы
Деректеменің аты
Тәртіптің тармағы (тармақтары)
Көпт.
Қалыптастыру қағидасы*
Қағиданың коды
Қағиданың түрі
Мүше мемлекеттің коды
Қағиданың сипаттамасы
1
2
3
4
5
6
7
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
1
B.039.00001
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды (csdo:EDocCode)" деректемесі "R.039" мәнін қамтуға тиіс
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
1
B.039.00002
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocId)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "[0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}"
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
0..1
B.039.00003
1
егер "Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:EDocRefId)" деректемесі толтырылса, онда оның мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "[0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}"
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
1
B.039.00004
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты (csdo:‌EDoc‌Date‌Time)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс:
"YYYY-MM-DD hh:mm:ss ±hhmm"
5. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
1
B.039.00005
1
"Электрондық құжаттың белгісі (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
ЭҚ - егер алдын ала ақпарат электрондық құжат түрінде ұсынылса;
ОО – қалған жағдайларда
6. Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
7
0..1
B.039.00006
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:PreliminaryInformationIdDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00691
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде толтырылмаса және бұрын мәліметтердің міндетті құрамын қамтитын алдын ала ақпарат тіркелсе, онда "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
6.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00007
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс

3. Таблицу 10 изложить в следующей редакции:
"Таблица 10
Описание формирования реквизитов структуры предварительной информации о товарах, ввозимых водным транспортом
Имя реквизита
Пункт (пункты) Порядка
Мн.
Правило формирования*
Код правила
Вид правила
Код государства-члена
Описание правила
2
3
4
5
6
7
1. Код электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Code)
1
B.039.00001
1
реквизит "Код электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Code)" должен содержать значение "R.039"
2. Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Id)
1
B.039.00002
1
значение реквизита "Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Id)" должно соответствовать шаблону: "[0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}"
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
0..1
B.039.00003
1
если реквизит "Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:EDocRefId)" заполнен, то его значение должно соответствовать шаблону: "[0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}"
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
1
B.039.00004
1
значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Date‌Time)" должно соответствовать шаблону:
"YYYY-MM-DD hh:mm:ss ±hhmm"
5. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
1
B.039.00005
1
реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" должен содержать 1 из значений:
ЭД – если предварительная информация представлена в виде электронного документа;
ОО – в остальных случаях
6. Регистрационный номер предварительной информации
(cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
7
0..1
B.039.00006
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
B.039.00691
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не заполнен и ранее была зарегистрирована предварительная информация, содержащая обязательный состав сведений, то реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" должен быть заполнен
6.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00007
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"

6.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.039.00008
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
6.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
7. Алдын ала ақпараттың сілтеме нөмірі
(cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
11
0..1
B.039.00692
1
егер бұрын берілген алдын ала ақпаратты қайталап ұсыну жүзеге асырылса, онда "Алдын ала ақпараттың сілтеме нөмірі (cacdo:RefPreliminaryInformationIdDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Алдын ала ақпараттың сілтеме нөмірі (cacdo:RefPreliminaryInformationIdDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
7.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00010
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
7.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1

6.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.039.00008
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
6.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
7. Ссылочный номер предварительной информации
(cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)
11
0..1
B.039.00692
1
если осуществляется повторное представление ранее поданной предварительной информации, то реквизит "Ссылочный номер предварительной информации (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Ссылочный номер предварительной информации (cacdo:‌Ref‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
7.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00010
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
7.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1

B.039.00011
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
7.3. Алдын ала ақпараттың реттік нөмірі
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
8. Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
5
6 а)
6 б)
АА пайдалану тәртібі
0..*
B.039.00693
1
егер Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты "01", "03", "04", "15", "16", "17", "18" кодтық мәндері бар алдын ала ақпарат ұсыну мақсаттарының сыныптауышында санамаланған алдын ала ақпарат беру мақсаттарына сәйкес келген жағдайда деректеме толтырылуға тиіс

B.039.00011
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
7.3. Порядковый номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Seq‌Id)
1
8. Цель представления предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
5
6 а)
6 б)
Порядок использования ПИ
0..*
B.039.00693
1
реквизит должен быть заполнен, в случае, если цель представления предварительной информации соответствует целям представления предварительной информации, перечисленным в классификаторе целей представления предварительной информации с кодовыми значениями "01", "03", "04", "15", "16", "17", "18"

B.039.00694
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі толтырылса, онда деректеме данасы мына: "01", "03", "04", "15", "16", "17", "18" мәндердің 1 қамтуға тиіс
B.039.00695
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтыса: "15", "16", "17", "18", "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесінің қалған даналары: "15", "16", "17", "18" мәндерін қамтымауға тиіс
B.039.00696
1

B.039.00694
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" заполнен, то экземпляр реквизита должен содержать 1 из значений: "01", "03", "04", "15", "16", "17", "18"
B.039.00695
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "15", "16", "17", "18", остальные экземпляры реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" не должны содержать значений: "15", "16", "17", "18"
B.039.00696
1

егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі даналарының 1-і мына мәндердің 1-ін қамтыса: "03", "04", "15", "16", "17", "18", онда "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі мәндерінің 1-і "01" мәнін қамтуға тиіс
B.039.00697
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде толтырылмаса, онда "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамында толтырылуға тиіс
9. Келу күні және уақыты
(casdo:‌Arrival‌Date‌Time)
5 е)
6 а)
0..1

если 1 из экземпляров реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" содержит 1 из значений: "03", "04", "15", "16", "17", "18", то 1 из экземпляров реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" должен содержать значение "01"
B.039.00697
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не заполнен, то реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" должен быть заполнен
9. Дата и время прибытия
(casdo:‌Arrival‌Date‌Time)
5 е)
6 а)
0..1

B.039.00013
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде: "01", "03" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Келу күні және уақыты (casdo:‌Arrival‌Date‌Time)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Келу күні және уақыты (casdo:‌Arrival‌Date‌Time)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00014
1
егер "Келу күні және уақыты (casdo:ArrivalDateTime)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, мұнда ccc – миллисекундтың мәнін таңбалайтын символдар (болмауы мүмкін)
10. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келу орны
(cacdo:‌PIVEntry‌Check‌Point‌Details)
0..1
B.039.00015
1
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келу орны (cacdo:PIVEntryCheckPointDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
10.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
6 г)
6 к)
0..1

B.039.00013
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит 1 из значений: "01", "03", то реквизит "Дата и время прибытия (casdo:‌Arrival‌Date‌Time)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Дата и время прибытия (casdo:‌Arrival‌Date‌Time)" не должен быть заполнен
B.039.00014
1
если реквизит "Дата и время прибытия (casdo:‌Arrival‌Date‌Time)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
10. Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза
(cacdo:‌PIVEntry‌Check‌Point‌Details)
0..1
B.039.00015
1
реквизит "Место прибытия на таможенную территорию Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIVEntry‌Check‌Point‌Details)" должен быть заполнен
10.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
6 г)
6 к)
0..1

B.039.00698
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі: "06", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00017
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының кодын қамтуға тиіс

B.039.00698
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит 1 из значений: "06", "13", то реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.00017
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать код таможенного органа в соответствии с классификатором таможенных органов, применяемом в государстве – члене Евразийского экономического союза

10.2. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
5
6
0..1
B.039.00018
1
Орынның немесе географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode) деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00019
1
Орынның немесе географиялық пункттің коды (casdo:‌Location‌Code) деректемесі сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген сыныптауышқа сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың аумағына келу портының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

10.2. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
5
6
0..1
B.039.00018
1
реквизит Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code) должен быть заполнен
B.039.00019
1
реквизит Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code) должен содержать кодовое обозначение порта прибытия на территорию Евразийского экономического союза в соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00020
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
11. Алдын ала ақпарат берген тұлға
(cacdo:‌PIDeclarant‌Details)
5 а)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
1
B.039.00699
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "04" мәнін қамтымаса, онда "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтердің сәйкестік белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Мәліметтердің сәйкестік белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00700
1
егер "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтердің сәйкестік белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамына ""Мәліметтердің сәйкестік белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" 1 деректемесі дәлме-дәл толтырылуға тиіс. "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы өзге деректемелер толтырылмауға тиіс
B.039.00701
1
егер "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтердің сәйкестік белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса немесе "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтердің сәйкестік белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмаса, онда "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы деректемелер үшін осы деректемелерді қалыптастыру қағидасы қолданылады
B.039.00021
1
егер Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтердің сәйкестік белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, немесе "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтердің сәйкестік белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі толтырылмаса, онда "Алдын ала ақпарат берген тұлға (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" деректемесі үшін: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемелерінің 1-еуі дәлме-дәл толтырылуға тиіс
11.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1

B.039.00020
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
11. Лицо, представившее предварительную информацию
(cacdo:‌PIDeclarant‌Details)
5 а)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
1
B.039.00699
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значение "04", то реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" не должен быть заполнен
B.039.00700
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" содержит значение "1", то в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 реквизит: "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)". Иные реквизиты в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не должны быть заполнены
B.039.00701
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" содержит значение "0", или реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не заполнен, то для реквизитов, находящихся в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" применяются правила формирования этих реквизитов
B.039.00021
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" содержит значение "0", или реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" не заполнен, то для реквизита "Лицо, представившее предварительную информацию (cacdo:‌PIDeclarant‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
11.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1

11.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
11.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.039.00702
2
AM,
BY,
KG,
RU
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00022
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.039.00023
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты "KZ" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.039.00024
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
11.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.039.00025
2
AM
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол салық төлеушінің есептік нөмірін (СЕН) қамтуға тиіс
B.039.00026
2
BY
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол төлеушінің есептік нөмірін (ТЕН) қамтуға тиіс
B.039.00027
2
KZ
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол бизнес-сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуға тиіс
B.039.00028
2
KG
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол сәйкестендіргіш салық нөмірін (ССН) қамтуға тиіс
B.039.00029
2
RU
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірін (СТСН) қамтуға тиіс
11.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.039.00030
2
RU
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі мен алдын ала ақпаратты заңды тұлға ұсынса, онда"Есепке қою себебінің коды (csdo:TaxRegistrationReasonCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
11.6. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.039.00031
2
AM
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол қоғамдық қызметтердің нөмірлік белгісін (ҚҚНБ) немесе ҚҚНБ жоқтығы туралы анықтаманың нөмірін қамтуға тиіс
B.039.00032
2
BY
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол сәйкестендіру нөмірін қамтуға тиіс

11.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
11.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.039.00702
2
AM,
BY,
KG,
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
B.039.00022
2
KZ
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.039.00023
2
KZ
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "KZ"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.039.00024
2
KZ
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "2021"
11.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.039.00025
2
AM
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
B.039.00026
2
BY
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
B.039.00027
2
KZ
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
B.039.00028
2
KG
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)
B.039.00029
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
11.5. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.039.00030
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" и предварительная информация представляется юридическим лицом, то реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен
11.6. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.039.00031
2
AM
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать номерной знак общественных услуг (НЗОУ) или номер справки об отсутствии НЗОУ
B.039.00032
2
BY
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать идентификационный номер

B.039.00033
2
KZ
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) қамтуға тиіс
B.039.00034
2
KG
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" толтырылса, онда ол дербес сәйкестендіру нөмірін (ДСН) қамтуға тиіс
B.039.00035
2
RU
"Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" толтырылмауға тиіс
11.7. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1

B.039.00033
2
KZ
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
B.039.00034
2
KG
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать персональный идентификационный номер (ПИН)
B.039.00035
2
RU
реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:PersonId)" не должен быть заполнен
11.7. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1

B.039.00036
1
"Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00037
1
"Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі үшін мына деректемелердің 1 толтырылуға тиіс
"Қала (csdo:‌City‌Name)",
"Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)"
11.7.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00038
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі "1" – тіркеу мекенжайы мәнін қамтуға тиіс

B.039.00036
1
реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен быть заполнен
B.039.00037
1
Для реквизита
"Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов:
"Город (csdo:‌City‌Name)",
"Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"
11.7.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00038
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение "1" – адрес регистрации

11.7.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00039
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдері сыныптауышына сәйкес алдын ала ақпарат берген тұлғаны тіркеу елі кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00040
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
11.7.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.039.00041
1
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
11.7.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
11.7.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
0..1
11.7.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
0..1
11.7.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1
B.039.00042
1
егер "Елді мекен (csdo:SettlementName)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:SettlementName)" деректемесі "Қала (csdo:CityName)" деректемесі мәнінен ерекше елді мекеннің атауын қамтуға тиіс
11.7.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
11.7.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
11.7.10. Үй-жай нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
11.7.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.039.00043
1
"Пошта индексі (csdo:PostCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
11.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.039.00044
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
11.8. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
5 б)
6 а)
0..1
B.039.00045
1
егер алдын ала ақпаратты кедендік өкілдер тізіліміне енгізілген тұлға берсе, онда "Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
11.8.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00046
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдері сыныптауышына сәйкес кеден өкілдері тізілімінде алдын ала ақпарат берген тұлғаны қамтитын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00703
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс

11.7.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00039
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации лица, представившего предварительную информацию, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00040
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
11.7.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.039.00041
1
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
11.7.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
11.7.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
0..1
11.7.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
0..1
11.7.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1
B.039.00042
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
11.7.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
0..1
11.7.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
0..1
11.7.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
0..1
11.7.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
0..1
B.039.00043
1
реквизит "Почтовый индекс (csdo:‌Post‌Code)" не должен быть заполнен
11.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.039.00044
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
11.8. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
5 б)
6 а)
0..1
B.039.00045
1
если предварительная информация представляется лицом, включенным в реестр таможенных представителей, то реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" не должен быть заполнен
11.8.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00046
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода государства – члена Евразийского экономического союза, включившего лицо, представившее предварительную информацию, в реестр таможенных предстваителей, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00703
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"

11.8.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.039.00047
1
"Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесі заңды тұлғаны қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) көрсетпей кеден өкілдері тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірін қамтуға тиіс
11.8.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1

11.8.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.039.00047
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:RegistrationNumberId)" должен содержать номер свидетельства о включении юридического лица в реестр таможенных представителей без указания признака перерегистрации (буквы
добавления)
11.8.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1

B.039.00048
1
егер заңды тұлғаны кеден өкілдері тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) қамтыса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
11.8.4. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00049
1
"Куәлік түрінің коды (casdo:AEORegistryKindCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.039.00048
1
если номер свидетельства о включении юридического лица в реестр таможенных представителей содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
11.8.4. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00049
1
реквизит "Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен

11.9. Мәліметтердің сәйкес келу белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
5 а)
5 в)
6 а)
0..1
B.039.00050
1
егер "Мәліметтер үйлесуінің белгісі(casdo:EqualIndicator)" деректемесі толтырылса, онда ол мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – алдын ала ақпарат берген тұлға Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлар әкелуді жүзеге асырған тасымалдаушыға сәйкес келеді;
0 – алдын ала ақпарат берген тұлға Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарлар әкелуді жүзеге асырған тасымалдаушыға сәйкес келмейді
12. Көлік құралы
(cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)
5 г)
5 д)
5 и)
5 л)
5 м)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
1
B.039.00051
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса немесе "Тауар партиясы cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "05", "07", "08", "09", "10", "11", "12", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Көлік құралы (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" деректемесі үшін мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуға тиіс:
"Су кемесінің бірегей сәйкестендіргіші (casdo:VesselIMOId)",
"Су кемесінің ұлттық тіркелуі туралы мәліметтер (cacdo:VesselRegistrationDetails)"
B.039.00704
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса немесе "Тауар партиясы cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "05", "07", "08", "09", "10", "11", "12", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Көлік құралы (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" деректемесі үшін мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуға тиіс:
"Су кемесі типінің атауы (casdo:VesselTypeName)",
"Су кемесі типінің коды (casdo:VesselTypeCode)"
B.039.00705
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің әрбір данасы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесінің 1 данасын қамтыса, "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің әрбір данасы құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмаса, онда мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуға тиіс:
"Су кемесінің бірегей сәйкестендіргіші (casdo:VesselIMOId)",
"Су кемесінің ұлттық тіркелуі туралы мәліметтер (cacdo:VesselRegistrationDetails)"

11.9. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
5 а)
5 в)
6 а)
0..1
B.039.00050
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" заполнен, то должен содержать 1 из значений:
1 – лицо, представившее предварительную информцию, совпадает с перевозчиком, осуществляющим ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза;
0 – лицо, представившее предварительную информцию, не совпадает с перевозчиком, осуществляющим ввоз товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза
12. Транспортное средство
(cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)
5 г)
5 д)
5 и)
5 л)
5 м)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
1
B.039.00051
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений "05", "07", "08", "09", "10", "11", "12", "13", то для реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов:
"Уникальный идентификатор водного судна (casdo:VesselIMOId)",
"Сведения о национальной регистрации водного судна (cacdo:VesselRegistrationDetails)"
B.039.00704
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений "05", "07", "08", "09", "10", "11", "12", "13", то для реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов:
"Наименование типа водного судна (casdo:VesselTypeName)",
"Код типа водного судна (casdo:VesselTypeCode)"
B.039.00705
1
если каждый экземпляр реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 экземпляр реквизита "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе каждого экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не заполнен, то должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов:
"Уникальный идентификатор водного судна (casdo:VesselIMOId)",
"Сведения о национальной регистрации водного судна (cacdo:VesselRegistrationDetails)"

12.1. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
6 г)
0..1
B.039.00053
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Көлік түрінің коды(csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі "10" мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік түрінің коды(csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесі толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

12.1. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
6 г)
0..1
B.039.00053
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Код вида транспорта(csdo:UnifiedTransportModeCode)" должен содержать значение "10", иначе реквизит "Код вида транспорта(csdo:UnifiedTransportModeCode)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00055
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2004" мәнін қамтуға тиіс
12.2. Көлік құралдарының саны
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
6 г)
0..1
B.039.00056
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралдарының саны (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралдарының саны (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды

B.039.00055
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение "2004"
12.2. Количество транспортных средств
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
6 г)
0..1
B.039.00056
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Количество транспортных средств (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество транспортных средств (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" не должен быть заполнен

12.3. Контейнерлік тасымалдар белгісі
(casdo:‌Container‌Indicator)
5 и)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
1
B.039.00058
1
"Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:ContainerIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – тауарлар контейнермен тасылады;
0 – тауарлар контейнермен тасылмайды
12.4. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
5 г)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
1
B.039.00059
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесі кеменің атауын қамтуға тиіс
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.039.00060
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса және "Су кемесінің бірегей сәйкестендіргіші (casdo:‌Vessel‌IMOId)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдері сыныптауышына сәйкес кемені тіркеу елі кодының (мемлекеттік туының) екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
B.039.00706
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдері сыныптауышына сәйкес кемені тіркеу елі кодының (мемлекеттік туының) екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.039.00062
1
"Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
12.5.Су кемесінің бірегей сәйкестендіргіші
(casdo:‌Vessel‌IMOId)
5 г)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..1
B.039.00063
1
егер "Су кемесінің бірегей сәйкестендіргіші (casdo:VesselIMOId)" деректемесі толтырылса, онда мән: (IMO)\d{7} шаблонына сәйкес келуге тиіс
12.6. Су кемесі түрінің атауы
(casdo:‌Vessel‌Type‌Name)
5 г)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1
B.039.00064
1
егер "Су кемесі түрінің атауы (casdo:VesselTypeName)" деректемесі толтырылса, онда ол кемелер тізілімінен алынған үзіндіге сәйкес су кемесі типінің атауын қамтуға тиіс
12.7. Су кемесі типінің коды
(casdo:‌Vessel‌Type‌Code)
5 г)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1

12.3. Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)
5 и)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
1
B.039.00058
1
реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – товары перевозятся в контейнере;
0 – товары перевозятся не в контейнере
12.4. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
5 г)
6 а)
6 б)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
1
B.039.00059
1
реквизит "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать наименование судна
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.039.00060
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" и реквизит "Уникальный идентификатор водного судна (casdo:‌Vessel‌IMOId)" заполнен, то атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации (государства флага) судна в соответствии с классификатором стран мира
B.039.00706
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06"", то атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации (государства флага) судна в соответствии с классификатором стран мира
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.039.00062
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021"
12.5. Уникальный идентификатор водного судна
(casdo:‌Vessel‌IMOId)
5 г)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..1
B.039.00063
1
если реквизит
"Уникальный идентификатор водного судна (casdo:VesselIMOId)" заполнен, то значение должно соответствовать шаблону: (IMO)\d{7}
12.6. Наименование типа водного судна
(casdo:‌Vessel‌Type‌Name)
5 г)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1
B.039.00064
1
если реквизит "Наименование типа водного судна (casdo:VesselTypeName)" заполнен, то должен содержать наименование типа водного судна в соответствии с выпиской из реестра судов
12.7. Код типа водного судна
(casdo:‌Vessel‌Type‌Code)
5 г)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1

B.039.00065
1
егер "Су кемесі типінің коды (casdo:VesselTypeCode)" деректемесі толтырылса, онда ол кемелер тізілімінен алынған үзіндіге сәйкес су кемесі типінің кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
12.8. Брутто тіркеу тоннажы
(casdo:‌Gross‌Tonnage‌Measure)
6 б)
0..1
B.039.00067
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "04" мәнін қамтыса, онда"Брутто тіркеу тоннажы (casdo:GrossTonnageMeasure)" деректемесі толтырылуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1

B.039.00065
1
если реквизит "Код типа водного судна (casdo:‌Vessel‌Type‌Code)" заполнен, то должен содержать кодовое обозначение типа водного судна в соответствии с выпиской из реестра судов
12.8. Брутто регистровый тоннаж
(casdo:‌Gross‌Tonnage‌Measure)
6 б)
0..1
B.039.00067
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "04", то реквизит "Брутто регистровый тоннаж (casdo:GrossTonnageMeasure)" должен быть заполнен
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1

B.039.00068
1
"Брутто тіркеу тоннажы (casdo:‌Gross‌Tonnage‌Measu" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында айқындалған сыныптауышқа сәйкес тоннаж көрсетілген өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.039.00069
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**

B.039.00068
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Брутто регистровый тоннаж (casdo:‌Gross‌Tonnage‌Measu" должен содержать значение кода единицы измерения в которой указан тоннаж в соответствии с классификатором, идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.039.00069
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**

12.9. Су кемесінің ұлттық тіркелуі туралы мәліметтер
(cacdo:‌Vessel‌Registration‌Details)
5 г)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..1
12.9.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.039.00070
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдері сыныптауышына сәйкес кемені тіркеу елі кодының (мемлекеттік туының) екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00071
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс

12.9. Сведения о национальной регистрации водного судна
(cacdo:‌Vessel‌Registration‌Details)
5 г)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..1
12.9.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.039.00070
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации (государства флага) судна в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00071
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"

12.9.2. Су кемесінің тіркеу нөмірі
(casdo:‌Vessel‌Registry‌Id)
1
а) тізілім түрінің сәйкестендіргіші
(атрибут registry‌List‌Id)
1
B.039.00073
1
"Су кемесінің тіркеу нөмірі (casdo:VesselRegistryId)" деректемесінің "тізілім түрінің сәйкестендіргіші (атрибут registryListId)" атрибуты мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – Мемлекеттік тізілім (Мемлекеттік кемелер тізілімі);
2 – Халықаралық кемелер тізілімі;
3 – Бербоут-чартерлік тізілім;
4 – Шағын өлшемді кемелер тізілімі (кеме тізілімі)
12.9.3. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.039.00074
1
"Орынның немесе географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген сыныптауышқа сәйкес кемені тіркеу портының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00075
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
12.9.4. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.039.00076
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
12.10. Су көлік құралының рейсі
(cacdo:‌Voyage‌Details)
5 д)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..1

12.9.2. Регистрационный номер водного судна
(casdo:‌Vessel‌Registry‌Id)
1
а) идентификатор вида реестра
(атрибут registry‌List‌Id)
1
B.039.00073
1
атрибут "идентификатор вида реестра (атрибут registryListId)" рекизита "Регистрационный номер водного судна (casdo:VesselRegistryId)" должен содержать 1 из значений:
1 – Государственный реестр (Государственный судовой реестр);
2 – Международный реестр судов;
3 – Бербоут-чартерный реестр;
4 – Реестр маломерных судов (судовой реестр)
12.9.3. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.039.00074
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен содержать кодовое обозначение порта регистрации судна в соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00075
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
12.9.4. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.039.00076
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
12.10. Рейс водного транспортного средства
(cacdo:‌Voyage‌Details)
5 д)
6 а)
6 б)
6 в)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..1

B.039.00077
1
"Су көлік құралының рейсі (cacdo:VoyageDetails)" деректемесі рейс нөмірі туралы мәліметтер болған жағдайда толтырылуға тиіс
12.10.1. Су кемесі рейсінің нөмірі
(casdo:‌Voyage‌Id)
1
12.11. Маршрут пункті
(cacdo:‌PIVItinerary‌Point‌Details)
5 д)
2..4
B.039.00078
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Маршрут пункті (cacdo: PIVItineraryPointDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.039.00077
1
реквизит "Рейс водного транспортного средства (cacdo:‌Voyage‌Details)" должен быть заполнен при наличии сведений о номере рейса
12.10.1. Номер рейса водного судна
(casdo:‌Voyage‌Id)
1
12.11. Пункт маршрута
(cacdo:‌PIVItinerary‌Point‌Details)
5 д)
2..4
B.039.00078
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" то реквизит "Пункт маршрута (cacdo:‌ PIVItineraryPointDetails)" должен быть заполнен

B.039.00079
1
"Маршрут пункті типінің коды (casdo:ItineraryPointCode)" деректемесі "1" мәнін қамтитын Маршрут пункті (cacdo:‌PIVItineraryPointDetails)" деректемесінің данасы толтырылуға тиіс
B.039.00080
1
"Маршрут пункті типінің коды (casdo:ItineraryPointCode)" деректемесі "3" мәнін қамтитын Маршрут пункті (cacdo:‌PIVItineraryPointDetails)" деректемесінің данасы толтырылуға тиіс
12.11.1. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
1

B.039.00079
1
Должен быть заполнен экземпляр реквизита "Пункт маршрута (cacdo:‌PIVItineraryPointDetails)", в котором реквизит "Код типа пункта маршрута
(casdo:ItineraryPointCode)" содержит значение "1"
B.039.00080
1
Должен быть заполнен экземпляр реквизита "Пункт маршрута (cacdo:‌ PIVItineraryPointDetails)", в котором реквизит "Код типа пункта маршрута
(casdo:ItineraryPointCode)" содержит значение "3"
12.11.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
1

B.039.00081
1
"Орынның немесе географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген сыныптауышқа сәйкес теңіз немесе өзен портының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00082
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**

B.039.00081
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен содержать кодовое обозначение морского или речного порта соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00082
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**

12.11.2. Маршрут пункті типінің коды
(casdo:‌Itinerary‌Point‌Code)
1
B.039.00083
1
"Маршрут пункті типінің коды (casdo:ItineraryPointCode)" деректемесі мынадай мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – кету порты,
2 – соңғы кіру порты,
3 – келу порты,
4 – келесі кіру порты
12.12. Көлік құралын әкелу мақсатының коды
(casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)
6 а)
0..1
B.039.00084
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "03" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралын әкелу мақсатының коды (casdo:TransportMeansEntryPurposeCode)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – кеден аумағында жүктерді, жолаушыларды және (немесе) багажды халықаралық тасымалдауды бастау үшін;
3 – кеден аумағында жүктерді, жолаушыларды және (немесе) багажды халықаралық тасымалдауды аяқтау үшін, әйтпесе "Көлік құралын әкелу мақсатының коды (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" деректемесі толтырылмайды
12.13. Экипаж мүшелерінің саны
(casdo:‌Crew‌Quantity)
5 л)
6 а)
0..1

12.11.2. Код типа пункта маршрута
(casdo:‌Itinerary‌Point‌Code)
1
B.039.00083
1
реквизит "Код типа пункта маршрута (casdo:ItineraryPointCode)" должен содержать 1 из значений:
1 - порт отхода,
2 - порт последнего захода,
3 - порт прихода,
4 - порт следующего захода
12.12. Код цели ввоза транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)
6 а)
0..1
B.039.00084
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "03", то реквизит "Код цели ввоза транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – для начала международной перевозки грузов, пассажиров и (или) багажа на таможенной территории;
3 – для завершения международной перевозки грузов, пассажиров и (или) багажа на таможенной территории, иначе реквизит "Код цели ввоза транспортного средства (casdo:‌Transport‌Means‌Entry‌Purpose‌Code)" не должен быть заполнен
12.13. Количество членов экипажа
(casdo:‌Crew‌Quantity)
5 л)
6 а)
0..1

B.039.00085
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Экипаж мүшелерінің саны (casdo:‌Crew‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Экипаж мүшелерінің саны (casdo:‌Crew‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00086
1
"Экипаж мүшелерінің саны (casdo:‌Crew‌Quantity)" деректемесінің мәні "Су кемесінің капитаны (cacdo:‌PIVMaster‌Details)", "Көлік құралы экипажының мүшесі (cacdo:‌PIVCrew‌Member‌Details)" деректемелері даналарының жалпы санына тең болуға тиіс

B.039.00085
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Количество членов экипажа (casdo:‌Crew‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество членов экипажа (casdo:‌Crew‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.039.00086
1
значение реквизита "Количество членов экипажа (casdo:‌Crew‌Quantity)" должно быть равно общему числу экземпляров реквизитов "Капитан водного судна (cacdo:‌PIVMaster‌Details)", "Член экипажа транспортного средства (cacdo:‌PIVCrew‌Member‌Details)"

12.14. Жолаушылар саны
(casdo:‌Passengers‌Quantity)
5 м)
6 а)
0..1
B.039.00087
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Жолаушылар саны (casdo:‌Passengers‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жолаушылар саны (casdo:‌Passengers‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00707
1
"Жолаушылар саны (casdo:PassengersQuantity)" деректемесінің мәні "Жолаушы (cacdo:PIVPassengerDetail" деректемесінің даналары санына тең болуға тиіс

12.14. Количество пассажиров
(casdo:‌Passengers‌Quantity)
5 м)
6 а)
0..1
B.039.00087
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Количество пассажиров (casdo:‌Passengers‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество пассажиров (casdo:‌Passengers‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.039.00707
1
значение реквизита "Количество пассажиров (casdo:‌Passengers‌Quantity)" должно быть равно числу экземпляров реквизита "Пассажир (cacdo:‌PIVPassenger‌Detail"

12.15. Су кемесінің капитаны
(cacdo:‌PIVMaster‌Details)
5 л)
6 а)
0..1
B.039.00088
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Су кемесінің капитаны (cacdo:‌PIVMaster‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Су кемесінің капитаны (cacdo:‌PIVMaster‌Details)" деректемесі толтырылмайды
12.15.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1

12.15. Капитан водного судна
(cacdo:‌PIVMaster‌Details)
5 л)
6 а)
0..1
B.039.00088
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Капитан водного судна (cacdo:‌PIVMaster‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Капитан водного судна (cacdo:‌PIVMaster‌Details)" не должен быть заполнен
12.15.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1

B.039.00089
1
"ТАӘ (ccdo:FullNameDetails)" деректемесі жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес толтырылуға тиіс
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
12.15.2.  Азаматтығы тіркелген елдің коды
(csdo:‌Nationality‌Country‌Code)
0..1
B.039.00091
1
"Азаматтығы тіркелген елдің коды (csdo:NationalityCountryCode)" деректемесі әлем елдері сыныптауышына сәйкес кеме капитаны азаматы болып тіркелген ел кодының екіәріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00092
1
"Азаматтығы тіркелген елдің коды (csdo:NationalityCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
12.15.3. Туған күні
(csdo:‌Birth‌Date)
1
B.039.00093
1
"Туған күні (csdo:BirthDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
12.15.4. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
1
12.15.5. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.039.00094
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдері сыныптауышына сәйкес құжатты берген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00095
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00096
1
егер "Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі жеке басын куәландыратын құжаттар түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
0..1
B.039.00097
1
"Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша жеке басын куәландыратын құжаттар түрлерінің сыныптауышы сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
0..1
*.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
0..1
*.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
1
*.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1

B.039.00089
1
реквизит "ФИО (ccdo:FullNameDetails)" должен быть заполнен в соответствии с документом, удостоверяющим личность
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
12.15.2. Код страны гражданства
(csdo:‌Nationality‌Country‌Code)
0..1
B.039.00091
1
реквизит "Код страны гражданства (csdo:NationalityCountryCode)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны гражданства капитана судна в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00092
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (codeListId)" реквизита "Код страны гражданства (csdo:NationalityCountryCode)" должен содержать значение "2021"
12.15.3. Дата рождения
(csdo:‌Birth‌Date)
1
B.039.00093
1
значение реквизита "Дата рождения (csdo:BirthDate)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
12.15.4. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
1
12.15.5. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.039.00094
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны, выдавшей документ, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00095
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00096
1
если ревкизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то ревкизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)"
должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов, удостоверяющих личность
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
0..1
B.039.00097
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:IdentityDocKindCode)" должен содержать идентификатор классификатора видов документов, удостоверяющих личность, по реестру НСИ Союза**
*.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
0..1
*.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
0..1
*.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
1
*.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1

B.039.00708
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00098
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.7. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
0..1
*.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
0..1
12.16. Көлік құралы экипажының мүшесі
(cacdo:‌PIVCrew‌Member‌Details)
5 л)
6 а)
0..*

B.039.00708
1
реквизит "Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.039.00098
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.7. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
0..1
*.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
0..1
12.16. Член экипажа транспортного средства
(cacdo:‌PIVCrew‌Member‌Details)
5 л)
6 а)
0..*

12.17.6. Отырғызу орны және күні
(cacdo:‌Embarkation‌Place‌Details)
1
*.1. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.00124
1
"Орынның немесе географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген сыныптауышқа сәйкес жолаушыны отырғызу портының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00125
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
0..1

12.17.6. Место и дата посадки
(cacdo:‌Embarkation‌Place‌Details)
1
*.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.00124
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен содержать кодовое обозначение порта посадки пассажира соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00125
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
*.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
0..1

B.039.00126
1
егер "Күні (csdo:EventDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
12.17.7. Түсіру орны және күні
(cacdo:‌Disembarkation‌Place‌Details)
1
*.1. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.00127
1
"Орынның немесе географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген сыныптауышқа сәйкес жолаушыны отырғызу портының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.00126
1
если реквизит "Дата (csdo:EventDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
12.17.7. Место и дата высадки
(cacdo:‌Disembarkation‌Place‌Details)
1
*.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.00127
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен содержать кодовое обозначение порта высадки пассажира соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00128
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.00129
1
егер "Күні (csdo:EventDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
13. Тауар партиясы
(cacdo:‌PIVConsignment‌Details)
5 и)
5 о)
6 а)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..*
B.039.00711
1
егер су кемесінің рейсі барысында тауарларды тасымалдау жүзеге асырылса, деректеме толтырылуға тиіс
B.039.00132
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" деректемесі құрамындағы "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:ContainerIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің әрбір данасы үшін мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуға тиіс: "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесі құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)", "Тауар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)" деректемесі құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)"
B.039.00712
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "07", "08", "09", "10", "11", "12", "13" мәндерінің 1 қамтыса, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, "Көлік құралы (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" деректемесі құрамындағы "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:ContainerIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің әрбір данасы үшін мына деректемелердің 1 толтырылуы мүмкін: "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесі құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)", "Тауар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)" деректемесі құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)"
B.039.00713
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "07", "08", "09", "11", "12", "13" мәндерінің 1 қамтыса, "Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмаса, "Көлік құралы (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" деректемесі құрамындағы "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:ContainerIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің әрбір данасы үшін мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуға тиіс: "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесі құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)", "Тауар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)" деректемесі құрамындағы "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)"

B.039.00128
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
*.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.00129
1
если реквизит "Дата (csdo:EventDate)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13. Товарная партия
(cacdo:‌PIVConsignment‌Details)
5 и)
5 о)
6 а)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..*
B.039.00711
1
если в ходе рейса водного судна осуществляется перевозка товаров реквизит должен быть заполнен
B.039.00132
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:ContainerIndicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1", то для каждого экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)", "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)"
B.039.00712
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит 1 из значений "05", "07", "08", "09", "10", "11", "12", "13", реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" заполнен, реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:ContainerIndicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1", то для каждого экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" может быть заполнен 1 из реквизитов: "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)", "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)"
B.039.00713
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит 1 из значений "05", "07", "08", "09", "11", "12", "13", реквизит "Регистрационный номер предварительной информации (cacdo:‌Preliminary‌Information‌Id‌Details)" не заполнен, реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:ContainerIndicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIVBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1", то для каждого экземпляра реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)", "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" в составе реквизита "Товар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)"

B.039.00134
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда мына деректемелердің кемінде 1 толтырылуға тиіс: "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)", "Тауар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)" деректемесі құрамындағы "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)"

B.039.00134
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)", "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" в составе реквизита "Товар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)"

B.039.00714
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, онда "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)", "Тауар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)" деректемесі құрамындағы "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)", "Тауар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)" деректемесі құрамындағы "Негізгіден және қосымшадан ерекше өлшем бірлігіндегі тауардың саны (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемелерінің кемінде 1 толтырылуға тиіс

B.039.00714
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "05", то должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)", "Масса брутто (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" в составе реквизита "Товар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)", "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" в составе реквизита "Товар (cacdo:PIVConsignmentItemDetails)"

13.1. Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..*
B.039.00715
1
егер алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты "05", "06", "07", "08", "09", "10","11" "12", "13" кодтық мәндері бар алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаттарының сыныптауышында санамаланған алдын ала ақпарат ұсыну мақсаттарына сәйкес келген жағдайда деректеме толтырылуға тиіс
B.039.00135
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің данасы "05", "06", "07", "08", "09", "10","11" "12", "13" мәндерінің 1 қамтуға тиіс
13.2. Көлік (тасымал) құжаты
(cacdo:‌Transport‌Document‌Details)
5 и)
6 а)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
1

13.1. Цель представления предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..*
B.039.00715
1
реквизит должен быть заполнен, в случае, если цель представления предварительной информации соответствует целям представления предварительной информации, перечисленным в классификаторе целей представления предварительной информации с кодовыми значениями "05", "06", "07", "08", "09", "10","11" "12", "13"
B.039.00135
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия
(cacdo:‌PIARConsignment‌Details)" заполнен, то экземпляр реквизита должен содержать 1 из значений: "05", "06", "07", "08", "09", "10","11" "12", "13"
13.2. Транспортный (перевозочный) документ
(cacdo:‌Transport‌Document‌Details)
5 и)
6 а)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
7
1

13.2.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00136
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00137
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты"2009" мәнін қамтуға тиіс
13.2.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
13.2.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00139
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
13.2.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.00716
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00140
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
13.3. Кедендік құжаттың тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
8
0..1
B.039.00141
1
егер кеден органы ЕАЭО КК 114-бабында айқындалған кедендік декларациялау ерекшеліктеріне сәйкес берілген электрондық құжат түріндегі кедендік декларацияны тіркесе, "Кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
13.3.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
13.3.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1

13.2.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00136
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00137
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)"должен содержать значение "2009"
13.2.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
13.2.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00139
1
реквизит "Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
13.2.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.00716
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.039.00140
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13.3. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
8
0..1
B.039.00141
1
если таможенным органом зарегистрирована таможенная декларация в виде электронного документа, поданная в соответствии с особенностями таможенного декларирования, определенными статьей 114 ТК ЕАЭС, ревизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен быть заполнен
13.3.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
13.3.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1

B.039.00145
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Декларацияның типі (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" деректемесі КТ – кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарлар тасымалдау мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Декларацияның типі (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмайды

B.039.00145
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Тип декларации (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" должен содержать значение
ТТ – перевозка товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита, иначе реквизит "Тип декларации (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен

13.5. Тауарларды тасу (тасымалдау) ерекшелігінің коды
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
6 г)
0..1
B.039.00146
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Тауарларды тасу (тасымалдау) ерекшелігінің коды (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
ТР – тауарларды келу орнындағы кеден органынан кету орнындағы кеден органына дейін тасымалдау;
ИМ – тауарларды келу орнындағы кеден органынан ішкі кеден органына дейін тасымалдау;
ТС – тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың мүшелері болып табылмайтын мемлекеттердің аумақтары арқылы және (немесе) теңізбен кеден органдарының арасында тасымалдау,
әйтпесе "Тауарларды тасу (тасымалдау) ерекшелігінің коды (casdo:TransitProcedureCode)" деректемесі толтырылмайды
13.6. Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың арналу коды
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
6 г)
0..1
B.039.00147
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың арналу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың арналу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00148
1
егер "Транзиттік декларацияда декларацияланатын тауарлардың арналу коды (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" деректемесі толтырылса, онда ол мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
ХПЖ – халықаралық пошта жөнелтімдерін кедендік декларациялау кезінде;
ЖТ – жеке пайдалануға арналған тауарларды және (немесе) жеке пайдалануға арналған көлік құралдарын кедендік декларациялау кезінде

13.5. Код особенности перевозки (транспортировки) товаров
(casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)
6 г)
0..1
B.039.00146
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Код особенности перевозки (транспортировки) товаров (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" должен содержать 1 из значений:
ТР – перевозка товаров от таможенного органа в месте прибытия до таможенного органа в месте убытия;
ИМ – перевозка товаров от таможенного органа в месте прибытия до внутреннего таможенного органа;
ТС – перевозка товаров между таможенными органами через территории государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и (или) морем,
иначе реквизит "Код особенности перевозки (транспортировки) товаров (casdo:‌Transit‌Procedure‌Code)" не должен быть заполнен
13.6. Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации
(casdo:‌Transit‌Feature‌Code)
6 г)
0..1
B.039.00147
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" может быть заполнен, иначе реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" не должен быть заполнен
B.039.00148
1
если реквизит "Код предназначения товаров, декларируемых в транзитной декларации (casdo:‌Transit‌Feature‌Code)" заполнен, то должен содержать 1 из значений:
МПО – при таможенном декларировании международных почтовых отправлений;
ФЛ – при таможенном декларировании товаров для личного пользования и (или) транспортных средств для личного пользования

13.7. Тиеу ерекшеліктерінің саны
(casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)
6 г)
0..1
B.039.00149
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және тиеу ерекшеліктері бар болса, онда "Тиеу ерекшеліктерінің саны (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тиеу ерекшеліктерінің саны (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
13.8. Тиеу ерекшеліктері парақтарының саны
(casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)
6 г)
0..1
B.039.00150
1
егер "Тиеу ерекшеліктерінің саны (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" деректемесі толтырылса, онда "Тиеу ерекшеліктері парақтарының саны (casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
13.9. Тауарлар саны
(casdo:‌Goods‌Quantity)
6 г)
0..1
B.039.00151
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарлар саны (casdo:‌Goods‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
13.10. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
5 и)
0..1
B.039.00152
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса немесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00832
1
егер "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі толтырылса, онда үйюмен, құюмен, салумен және т.б. тасымалдау кезінде "Жүк орындарының саны (casdo:‌Cargo‌Quantity)" деректемесі "0" мәнін қамтуға тиіс
13.11. Жөнелту елі
(cacdo:‌Departure‌Country‌Details)
6 в)
6 г)
6 з)
0..1
B.039.00153
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "06", "11" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Жөнелту елі
(cacdo:‌Departure‌Country‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жөнелту елі
(cacdo:‌Departure‌Country‌Details)" деректемесі толтырылмайды

13.7. Количество отгрузочных спецификаций
(casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)
6 г)
0..1
B.039.00149
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", и имеются отгрузочные спецификации, то реквизит "Количество отгрузочных спецификаций (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество отгрузочных спецификаций (casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" не должен быть заполнен
13.8. Количество листов отгрузочных спецификаций
(casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)
6 г)
0..1
B.039.00150
1
если реквизит"Количество отгрузочных спецификаций
(casdo:‌Loading‌Lists‌Quantity)" заполнен, то реквизит "Количество листов отгрузочных спецификаций
(casdo:‌Loading‌Lists‌Page‌Quantity)" должен быть заполнен
13.9. Количество товаров
(casdo:‌Goods‌Quantity)
6 г)
0..1
B.039.00151
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Число товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Число товаров (casdo:‌Goods‌Quantity)" не должен быть заполнен
13.10. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
5 и)
0..1
B.039.00152
1
если ревизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", то реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" не должен быть заполнен
B.039.00832
1
если реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" заполнен, то при перевозке насыпом, наливом, навалом и т.п. реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен содержать значение "0"
13.11. Страна отправления
(cacdo:‌Departure‌Country‌Details)
6 в)
6 г)
6 з)
0..1
B.039.00153
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений: "05", "06", "11", то реквизит "Страна отправления
(cacdo:‌Departure‌Country‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Страна отправления (cacdo:‌Departure‌Country‌Details)" не должен быть заполнен

13.11.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.039.00154
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі әлем елдері сыныптауышына сәйкес жөнелту елі кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00155
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
13.11.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
13.11.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.039.00158
1
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
13.12. Межелі ел
(cacdo:‌Destination‌Country‌Details)
6 в)
6 г)
6 з)
0..1

13.11.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.039.00154
1
реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны отправления в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00155
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)"должен содержать значение "2021"
13.11.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
13.11.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.039.00158
1
реквизит "Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
13.12. Страна назначения
(cacdo:‌Destination‌Country‌Details)
6 в)
6 г)
6 з)
0..1

B.039.00159
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "06", "11" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Межелі ел (cacdo:‌Destination‌Country‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Межелі ел (cacdo:‌Destination‌Country‌Details)" деректемесі толтырылмайды
13.12.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.039.00160
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес межелі ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00161
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
13.12.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
13.12.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.039.00164
1
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс

B.039.00159
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений: "05", "06", "11", то реквизит "Страна назначения (cacdo:‌Destination‌Country‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Страна назначения (cacdo:‌Destination‌Country‌Details)" не должен быть заполнен
13.12.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
1
B.039.00160
1
реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны назначения в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00161
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)"должен содержать значение "2021"
13.12.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
13.12.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
B.039.00164
1
реквизит "Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен

13.13. Құны
(casdo: CAInvoiceValueAmount)
6 в)
6 г)
0..1
B.039.00165
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Құны (casdo:‌ CAInvoiceValueAmount)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00717
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, онда "Құны (casdo:‌ CAInvoiceValueAmount)" деректемесі толтырылуы мүмкін

13.13. Стоимость
(casdo: CAInvoiceValueAmount)
6 в)
6 г)
0..1
B.039.00165
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", то реквизит "Стоимость (casdo:‌ CAInvoiceValueAmount)" должен быть заполнен
B.039.00717
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "05", то реквизит "Стоимость (casdo: CAInvoiceValueAmount)" может быть заполнен

B.039.00718
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "06" мәндерін қамтымаса, онда "Құны (casdo:‌ CAInvoiceValueAmount)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
1
B.039.00167
1
"Құны (casdo: CAInvoiceValueAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валюта кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б)  сыныптауыштың сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
0..1

B.039.00718
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" не содержит значения "05", "06", то реквизит "Стоимость (casdo: CAInvoiceValueAmount)" не должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1
B.039.00167
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость (casdo: CAInvoiceValueAmount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты в соответствии с классификатором валют
б)  идентификатор классификатора
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
0..1

B.039.00168
1
"Құны (casdo: CAInvoiceValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
13.14. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 и)
6 в)
0..1
B.039.00170
1
егер "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылса, онда деректеме көлік құжаты бойынша килограммен берілген тауардың жалпы салмағын қамтуға тиіс
B.039.00719
1

B.039.00168
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость (casdo: CAInvoiceValueAmount)" должен содержать значение "2022"
13.14. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 и)
6 в)
0..1
B.039.00170
1
если реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" заполнен, то реквизит должен содержать общий вес товара по транспортному документу, выраженный в килограммах
B.039.00719
1

егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса немесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмайды
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.039.00171
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "05", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" может быть заполнен, иначе реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.039.00171
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1

B.039.00172
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
13.15. Жөнелтуші
(cacdo:‌PIConsignor‌Details)
6 в)
6 г)
6 е)
6 з)
6 к)
0..1
B.039.00173
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "05", "06", "08", "11", "13" мәндерінің 1 қамтыса, онда "Жөнелтуші (cacdo:PIConsignor‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жөнелтуші (cacdo:PIConsignor‌Details)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00174
1
"Жөнелтуші (cacdo:PIConsignorDetails)" деректемесі үшін: "Субъектінің атауы (csdo:SubjectName)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:SubjectBriefName)" деректемелерінің 1 дәлме-дәл толтырылуға тиіс
13.15.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.15.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.15.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.039.00720
2
AM
BY
KG
RU
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00175
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.039.00176
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты "KZ" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.039.00177
2
KZ
"Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі (casdo:CAUniqueCustomsNumberId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
13.15.4. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.039.00178
2
AM
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол салық төлеушінің есептік нөмірін (СЕН) қамтуға тиіс
B.039.00179
2
BY
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол төлеушінің есептік нөмірін (ТЕН) қамтуға тиіс
B.039.00180
2
KZ
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол бизнес-сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуға тиіс
B.039.00181
2
KG
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда ол сәйкестендіргіш салық нөмірін (ССН) қамтуға тиіс

B.039.00172
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2016"
13.15. Отправитель
(cacdo:‌PIConsignor‌Details)
6 в)
6 г)
6 е)
6 з)
6 к)
0..1
B.039.00173
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений: "05", "06", "08", "11", "13", то реквизит "Отправитель (cacdo:PIConsignor‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Отправитель (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" не должен быть заполнен
B.039.00174
1
для реквизита "Отправитель (cacdo:‌PIConsignor‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.15.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.15.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.15.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1
B.039.00720
2
AM
BY
KG
RU
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" не должен быть заполнен
B.039.00175
2
KZ
реквизит "Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" может быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.039.00176
2
KZ
атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "KZ"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.039.00177
2
KZ
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер (casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" должен содержать значение "2021"
13.15.4. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.039.00178
2
AM
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
B.039.00179
2
BY
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
B.039.00180
2
KZ
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
B.039.00181
2
KG
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)

B.039.00182
2
RU
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірін (СТСН) қамтуға тиіс
13.15.5. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.039.00183
2
RU
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса және жөнелтуші заңды тұлға болып табылса, онда "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылмайды
13.15.6. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.039.00184
2
AM
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол қоғамдық қызметтердің нөмірлік белгісін (ҚҚНБ) немесе ҚҚНБ жоқтығы туралы анықтаманың нөмірін қамтуға тиіс
B.039.00185
2
BY
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол сәйкестендіру нөмірін қамтуға тиіс
B.039.00186
2
KZ
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) қамтуға тиіс

B.039.00182
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то должен содержать идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
13.15.5. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
0..1
B.039.00183
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен и отправитель является юридическим лицом, то реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен
13.15.6. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.039.00184
2
AM
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать номерной знак общественных услуг (НЗОУ) или номер справки об отсутствии НЗОУ
B.039.00185
2
BY
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать идентификационный номер
B.039.00186
2
KZ
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН)

B.039.00208
2
RU
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса және алушы заңды тұлға болып табылса, онда "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Есепке қою себебінің коды (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" деректемесі толтырылмайды
13.16.6. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.039.00209
2
AM
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол қоғамдық қызметтердің нөмірлік белгісін (ҚҚНБ) немесе ҚҚНБ жоқтығы туралы анықтаманың нөмірін қамтуға тиіс
B.039.00210
2
BY
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол сәйкестендіру нөмірін қамтуға тиіс
B.039.00211
2
KZ
егер "Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo:PersonId)" деректемесі толтырылса, онда ол жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) қамтуға тиіс

B.039.00208
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)" заполнен и получатель является юридическим лицом, то реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" не должен быть заполнен
13.16.6. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
0..1
B.039.00209
2
AM
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать номерной знак общественных услуг (НЗОУ) или номер справки об отсутствии НЗОУ
B.039.00210
2
BY
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать идентификационный номер
B.039.00211
2
KZ
если реквизит "Идентификатор физического лица (casdo:‌Person‌Id)" заполнен, то должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН)

B.039.00222
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.17. Тиеу орны
(cacdo:‌PIVLoading‌Location‌Details)
5 и)
6 а)
0..1
B.039.00223
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Тиеу орны (cacdo:‌PIVLoading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тиеу орны (cacdo:‌PIVLoading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылмайды
13.17.1. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.039.00224
1
"Орынның немесе географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген сыныптауышқа сәйкес тауарларды тиеу портының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.00222
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
13.17. Место погрузки
(cacdo:‌PIVLoading‌Location‌Details)
5 и)
6 а)
0..1
B.039.00223
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Место погрузки (cacdo:‌PIVLoading‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место погрузки (cacdo:‌PIVLoading‌Location‌Details)" не должен быть заполнен
13.17.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.039.00224
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен содержать кодовое обозначение порта погрузки товаров в соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00225
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
13.18. Тауарды түсіру белгісі
(casdo:‌Unloading‌Indicator)
5 и)
6 а)
0..1
B.039.00722
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Тауарды түсіру белгісі (casdo:‌Unloading‌Indicator)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарды түсіру белгісі (casdo:‌Unloading‌Indicator)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00226
1
егер "Тауарды түсіру белгісі (casdo:‌Unloading‌Indicator)" деректемесі толтырылса, онда ол мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – тауарлар Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің портына түсіріледі;
0 – тауарлар Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің портына түсірілмейді
13.19. Тауарды түсіру орны
(cacdo:‌PIVUnloading‌Location‌Details)
5 и)
6 а)
6 б)
6 д)
6 е)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1

B.039.00225
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
13.18. Признак выгрузки товара
(casdo:‌Unloading‌Indicator)
5 и)
6 а)
0..1
B.039.00722
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Признак выгрузки товара (casdo:‌Unloading‌Indicator)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Признак выгрузки товара (casdo:‌Unloading‌Indicator)" не должен быть заполнен
B.039.00226
1
если реквизит "Признак выгрузки товара (casdo:‌Unloading‌Indicator)" заполнен, то должен содержать 1 из значений:
1 – товары выгружаются в порту государства – члена Евразийского экономического союза;
0 – товары не выгружаются в порту государства – члена Евразийского экономического союза
13.19. Место выгрузки товаров
(cacdo:‌PIVUnloading‌Location‌Details)
5 и)
6 а)
6 б)
6 д)
6 е)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1

B.039.00227
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса немесе "Тауар партиясы cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "07", "08", "11", "12", "13" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Тауарды түсіру орны (cacdo:‌PIVUnloading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарды түсіру орны (cacdo:‌PIVUnloading‌Location‌Details)" деректемесі толтырылмайды
13.19.1. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.039.00228
1
"Орынның немесе географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген сыныптауышқа сәйкес тауарларды түсіру портының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00229
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
13.20. Межелі кеден органы
(cacdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Details)
6 к)
0..1
B.039.00230
1
егер "Тауар партиясы cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, онда "Межелі кеден органы (cacdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Межелі кеден органы (cacdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Details)" деректемесі толтырылмайды
13.20.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
B.039.00231
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кеден органының кодын қамтуға тиіс
13.20.2. Кеден органының атауы
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
13.20.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00233
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес межелі кеден органы орналасқан елдің екі әріптік кодын қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.00227
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений: "07", "08", "11", "12", "13", то реквизит "Место выгрузки товаров (cacdo:‌PIVUnloading‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе рквизит "Место выгрузки товаров (cacdo:‌PIVUnloading‌Location‌Details)" не должен быть заполнен
13.19.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.039.00228
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен содержать кодовое обозначение порта выгрузки товаров в соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00229
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
13.20. Таможенный орган назначения
(cacdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Details)
6 к)
0..1
B.039.00230
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "13", то реквизит "Таможенный орган назначения (cacdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Таможенный орган назначения (cacdo:‌Destination‌Customs‌Office‌Details)" не должен быть заполнен
13.20.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
B.039.00231
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать код таможенного органа назначения товаров в соответствии с классификатором таможенных органов, применяемом в государстве – члене Евразийского экономического союза
13.20.2. Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
13.20.3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00233
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенный код страны в которой находится таможенный орган назначения в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00234
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
13.21. Тауарларды бастапқы жөнелту орны
(cacdo:‌Fact‌Departure‌Location‌Details)
5 и)
6 а)
0..1
B.039.00235
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса және мультимодалдық тасымалдау немесе тауарларды толассыз коносаменттер бойынша тасымалдау жүзеге асырылса, онда "Тауарларды бастапқы жөнелту орны (cacdo:‌Fact‌Departure‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарларды бастапқы жөнелту орны (cacdo:‌Fact‌Departure‌Location‌Details)" деректемесі толтырылмайды
13.21.1. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.039.00236
1
"Орынның немесе географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген сыныптауышқа сәйкес тауарларды бастапқы түсіру портының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.00234
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
13.21. Место первоначального отправления товаров
(cacdo:‌Fact‌Departure‌Location‌Details)
5 и)
6 а)
0..1
B.039.00235
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" и осуществлялась мультимодальная перевозка или перевозка товаров по сквозным коносаментам, то реквизит "Место первоначального отправления товаров (cacdo:‌Fact‌Departure‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место первоначального отправления товаров (cacdo:‌Fact‌Departure‌Location‌Details)" не должен быть заполнен
13.21.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.039.00236
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен содержать кодовое обозначение порта первоначальной погрузки товаров в соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00237
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
13.22. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
5 и)
6 а)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..*
13.22.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
1
13.22.2. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.039.00723
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.23. Салынған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер
(cacdo:‌Seal‌Details)
6 и)
6 а)
6 г)
0..1
B.039.00241
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса немесе "Тауар партиясы cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Салынған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер (cacdo:‌Seal‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Салынған сәйкестендіру құралдары туралы мәліметтер (cacdo:‌Seal‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.23.1. Салынған сәйкестендіру құралдарының саны
(casdo:‌Seal‌Quantity)
1
13.23.2. Пломбиратордың нөмірі
(casdo:‌Seal‌Device‌Id)
0..*
13.23.3. Қорғау пломбасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Seal‌Id)
0..*
13.23.4. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..*
13.24. Транзит кезіндегі көлік құралы
(cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)
6 г)
0..1

B.039.00237
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
13.22. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
5 и)
6 а)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..*
13.22.1. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
1
13.22.2. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.039.00723
1
реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.23. Сведения о наложенных средствах идентификации
(cacdo:‌Seal‌Details)
6 и)
6 а)
6 г)
0..1
B.039.00241
1
если если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", то реквизит "Сведения о наложенных средствах идентификации (cacdo:‌Seal‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о наложенных средствах идентификации (cacdo:‌Seal‌Details)" не должен быть заполнен
13.23.1. Количество наложенных средств идентификации
(casdo:‌Seal‌Quantity)
1
13.23.2. Номер пломбиратора
(casdo:‌Seal‌Device‌Id)
0..*
13.23.3. Идентификатор защитной пломбы
(csdo:‌Seal‌Id)
0..*
13.23.4. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..*
13.24. Транспортные средства при транзите
(cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)
6 г)
0..1

B.039.00245
1
егер "Тауар партиясы cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" қамтыса, онда "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесі толтырылмайды

B.039.00245
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит "06", то реквизит "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" не должен быть заполнен

13.24.1. Мәліметтердің сәйкес келу белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
1
B.039.00246
1
"Мәліметтер үйлесуінің белгісі(casdo:EqualIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келетін көлік құралдары тауарларды кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарымен үйлеседі;
0 – Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келетін көлік құралдары тауарларды кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарымен үйлеспейді
13.24.2. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1
B.039.00247
1
егер "Мәліметтердің сәйкес келу белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі көлік түрлерінің және тауарларды тасымалдаудың сыныптауышына сәйкес көлік түрі кодының мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі толтырылмайды
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00248
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2004" мәнін қамтуға тиіс
13.24.3. Көлік құралдарының саны
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
0..1
B.039.00249
1
егер "Мәліметтердің сәйкес келу белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралдарының саны (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралдарының саны (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
13.24.4. Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)
0..*

13.24.1. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
1
B.039.00246
1
реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:EqualIndicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – транспортные средства, прибывающие на таможенную территорию Евразийского экономического союза, совпадают с транспортными средствами, осуществляющими перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита;
0 – транспортные средства, прибывающие на таможенную территорию Евразийского экономического союза,
не совпадают с транспортными средствами, осуществляющими перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
13.24.2. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1
B.039.00247
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода вида транспорта в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров, иначе реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00248
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)"должен содержать значение "2004"
13.24.3. Количество транспортных средств
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
0..1
B.039.00249
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Количество транспортных средств
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество транспортных средств (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" не должен быть заполнен
13.24.4. Информация о транспортном средстве
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)
0..*

B.039.00250
1
егер "Мәліметтердің сәйкес келу белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралы туралы ақпарат (cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралы туралы ақпарат (cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.039.00252
1
егер "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "20" мәнін қамтымаса және көлік құралын тіркеу елі туралы мәліметтер белгілі болса, "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдері сыныптауышына сәйкес көлік құралын тіркеген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылмауға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.039.00253
1
егер "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты, "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылса, ол "2021" мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылмауға тиіс
*.2. Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.039.00254
1
егер "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі: "31", "32" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылмайды
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.039.00255
1
егер бірінші тіркемелі көлік құралын тіркеу елі туралы мәліметтер белгілі болса, онда "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес бірінші тіркемелі көлік құралын тіркеген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылмайды
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1

B.039.00250
1
если реквизит "Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)" содержит значение "0", то реквизит "Информация о транспортном средстве (cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Информация о транспортном средстве (cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.039.00252
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" не содержит значение "20" и известны сведения о стране регистрации транспортного средства, атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, иначе атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.039.00253
1
если заполнен атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)", атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021", иначе атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.2. Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства
(casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.039.00254
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)"содержит 1 из значений: "31", "32", то реквизит "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.039.00255
1
если известны сведения о стране регистрации первого прицепного транспортного средства, то атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства
(casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации первого прицепного транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, иначе атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства
(casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1

B.039.00256
1
егер "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылса, онда "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылмайды
*.3. Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.039.00257
1
егер "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "32" мәнін қамтыса, онда "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылмайды
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.039.00258
1
егер екінші тіркемелі көлік құралын тіркеу елі туралы мәліметтер белгілі болса, онда "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екінші тіркемелі көлік құралын тіркеген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылмайды
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.039.00259
1
егер "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылса, онда "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылмайды
*.4. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1

B.039.00256
1
если заполнен атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)", то атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021", иначе атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.3. Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства
(casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.039.00257
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" содержит значение "32", то реквизит "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.039.00258
1
если известны сведения о стране регистрации второго прицепного транспортного средства, то атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства
(casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации второго прицепного транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, иначе атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.039.00259
1
если заполнен атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)", то атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021", иначе атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.4. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1

B.039.00724
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.5. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі
(csdo:‌Vehicle‌Id)
0..1
B.039.00725
1
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo:VehicleId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.6. Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
0..1
B.039.00260
1
"Халықаралық тасымал көлік құралы типінің коды (casdo:TransportTypeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
*.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1
B.039.00262
1
Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode) деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.25. Кеден органы және межелі пункт
(cacdo:‌Transit‌Termination‌Details)
6 г)
0..1
B.039.00263
1
егер егер "Тауар партиясы cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" қамтыса, онда "Кеден органы және межелі пункт (cacdo:‌Transit‌Termination‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кеден органы және межелі пункт (cacdo:‌Transit‌Termination‌Details)" деректемесі толтырылмайды
13.25.1. Кеден органы
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
1
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.039.00264
1
"Кеден органының коды (csdo:CustomsOfficeCode)" деректемесі кедендік транзит кедендік рәсімі үшін межелі кеден органы болып табылатын кеден органының сегіз орынды кодын қамтуға тиіс
*.2. Кеден органының атауы
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
B.039.00265
1
"Кеден органының атауы (csdo:CustomsOfficeName)" деректемесі кедендік транзит кедендік рәсімі үшін межелі кеден органы болып табылатын кеден органының атауын қамтуға тиіс
*.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00266
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.25.2. Кедендік бақылау аймағынің нөмірі (сәйкестендіргіші)
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
0..1
13.25.3. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00270
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі заңды тұлғаны әлем елдері сыныптауышына сәйкес уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне немесе уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне қосқан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.00724
1
реквизит "Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен
*.5. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
0..1
B.039.00725
1
реквизит "Идентификационный номер транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Id)" не должен быть заполнен
*.6. Код типа транспортного средства международной перевозки
(casdo:‌Transport‌Type‌Code)
0..1
B.039.00260
1
реквизит "Код типа транспортного средства международной перевозки (casdo:‌Transport‌Type‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.7. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1
B.039.00262
1
реквизит Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code) не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.25. Таможенный орган и пункт назначения
(cacdo:‌Transit‌Termination‌Details)
6 г)
0..1
B.039.00263
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", то реквизит "Таможенный орган и пункт назначения (cacdo:‌Transit‌Termination‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Таможенный орган и пункт назначения (cacdo:‌Transit‌Termination‌Details)" не должен быть заполнен
13.25.1. Таможенный орган
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
1
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.039.00264
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать восьмизначный код таможенного органа, который является таможенным органом назначения для таможенной процедуры таможенного транзита
*.2. Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
B.039.00265
1
реквизит "Наименование таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Name)" должен содержать наименование таможенного органа, который является таможенным органом назначения для таможенной процедуры таможенного транзита
*.3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00266
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.25.2. Номер (идентификатор) зоны таможенного контроля
(casdo:‌Customs‌Control‌Zone‌Id)
0..1
13.25.3. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00270
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода государства – члена Евразийского экономического союза, включившего юридическое лицо в реестр уполномоченных экономических операторов или реестр владельцев складов временного хранения, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00726
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты"2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.039.00271
1
"Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесі қайта тіркеу белгісі (қосу әрпі) көрсетілместен уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне немесе уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірін қамтуға тиіс
*.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.039.00272
1
егер уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне немесе уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) қамтыса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылмайды
*.4. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00273
1
егер уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірі куәліктің типі туралы мәліметтерді қамтыса, "Куәлік түрінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Куәлік түрінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмайды
13.25.4. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00276
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі "3" - пошта мекенжайы мәнін қамтуға тиіс
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00277
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарларды жеткізу орнының мекенжайы елі кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00278
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты"2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1

B.039.00726
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.039.00271
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:RegistrationNumberId)" должен содержать номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов или реестр владельцев складов временного хранения без указания признака перерегистрации (буквы
добавления)
*.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.039.00272
1
если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов или реестр владельцев складов временного хранения содержит признак перерегистрации (букву добавления), то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
*.4. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00273
1
если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченного экономического оператора содержит сведения о типе свидетельства, реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
13.25.4. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
0..1
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00276
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение "3" – почтовый адрес
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00277
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны адреса места доставки товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00278
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1

B.039.00282
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.26. Жүк операциялары
(cacdo:‌PITranshipment‌Details)
6 г)
АА пайдалану тәртібі
0..*
B.039.00727
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "15", "16", "17", "18" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Тауарды қайта тиеу туралы мәліметтер (cacdo:‌Transhipment‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00283
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Тауарды қайта тиеу туралы мәліметтер (cacdo:‌Transhipment‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.00728
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "15", "16", "17", "18" мәндерін қамтымаса және "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Тауарды қайта тиеу туралы мәліметтер (cacdo:‌Transhipment‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.26.1. Жүк операциясы түрінің коды
(casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)
1
B.039.00729
1
"Жүк операциясы түрінің коды (casdo:CargoOperationKindCode)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – тауарларды келу орнында түсіру;
2 – тауарларды келу орнында қайта тиеу (ауыстырып тиеу), көлік құралдарын ауыстыру;
3 – кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарларды тасымалдау кезінде тауарларды қайта тиеу (ауыстырып тиеу), көлік құралдарын ауыстыру

B.039.00282
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
13.26. Грузовые операции
(cacdo:‌PITranshipment‌Details)
6 г)
Порядок использования ПИ
0..*
B.039.00727
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит 1 из значений: "15", "16", "17", "18", то реквизит "Сведения о перегрузке товара (cacdo:‌Transhipment‌Details)" должен быть заполнен
B.039.00283
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", то реквизит "Сведения о перегрузке товара (cacdo:‌Transhipment‌Details)" может быть заполнен
B.039.00728
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значений: "15", "16", "17", "18" и реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", то реквизит "Сведения о перегрузке товара (cacdo:‌Transhipment‌Details)" не должен быть заполнен
13.26.1. Код вида грузовой операции
(casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)
1
B.039.00729
1
реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – разгрузка товаров в месте прибытия;
2 – перегрузка (перевалка) товаров, замена транспортных средств в месте прибытия;
3 – перегрузка (перевалка) товаров, замена транспортных средств при перевозке товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита

13.26.2. Контейнерлік тасымалдар белгісі
(casdo:‌Container‌Indicator)
0..1
B.039.00285
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі: "2", "3" мәндерінің 1-ін қамтыса, "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:ContainerIndicator)" деректемесі мына мәндердің 1 қамтуға тиіс:
1 – тауарларды бір контейнерден екіншісіне қайта тиеу жүзеге асырылады;
0 – қалған жағдайлар; әйтпесе "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесі толтырылмайды

13.26.2. Признак контейнерных перевозок
(casdo:‌Container‌Indicator)
0..1
B.039.00285
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "2", "3", реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – осуществляется перегрузка товаров из одного контейнера в другой;
0 – остальные случаи;
иначе реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" не должен быть заполнен

13.26.3. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.039.00286
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, "Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес жүк операциясын жасау елі кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00287
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
13.26.4. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
13.26.5. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.039.00730
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе , "Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)" деректемесі толтырылмайды
13.26.6. Кеден органы
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
0..1
B.039.00731
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі "3" мәнін қамтыса, "Кеден органы (ccdo:‌Customs‌Office‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе Кеден органы (ccdo:‌Customs‌Office‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.039.00290
1
"Кеден органының коды (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" деректемесі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте қолданылатын кеден органдарының сыныптауышына сәйкес жүк операциялары жасалатын кеден органының кодын қамтуға тиіс
*.2. Кеден органының атауы
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
B.039.00291
1
"Кеден органының атауы (csdo:CustomsOfficeName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.3. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00292
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.26.7. Тауарларды қайта тиеу кезіндегі көлік құралы
(cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)
0..1
B.039.00294
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі "2", "3" мәндерінің 1-ін қамтыса, "Тауарларды қайта тиеу кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Тауарларды қайта тиеу кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1

13.26.3. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.039.00286
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны совершения грузовой операции в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00287
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)"должен содержать значение "2021"
13.26.4. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
13.26.5. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.039.00730
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
13.26.6. Таможенный орган
(ccdo:‌Customs‌Office‌Details)
0..1
B.039.00731
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит значение "3", реквизит "Таможенный орган (ccdo:‌Customs‌Office‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Таможенный орган (ccdo:‌Customs‌Office‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
0..1
B.039.00290
1
реквизит "Код таможенного органа (csdo:‌Customs‌Office‌Code)" должен содержать код таможенного органа в котором совершаются грузовые операции в соответствии с классификатором таможенных органов, применяемом в государстве – члене Евразийского экономического союза
*.2. Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)
0..1
B.039.00291
1
реквизит "Наименование таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Name)" не должен быть заполнен
*.3. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00292
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.26.7. Транспортное средство при перегрузке товаров
(cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)
0..1
B.039.00294
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "2", "3", реквизит "Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
0..1

B.039.00295
1
"Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі көлік және тауарларды тасымалдау түрлерінің сыныптауышына сәйкес көлік түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00296
1
"Көлік түрінің коды (csdo:UnifiedTransportModeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2004" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Көлік құралын тіркеу елінің коды
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
0..1
B.039.00297
1

B.039.00295
1
реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода вида транспорта в соответствии с классификатором видов транспорта и транспортировки товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00296
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)"должен содержать значение "2004"
*.2. Код страны регистрации транспортного средства
(casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)
0..1
B.039.00297
1

егер "Тауарларды қайта тиеу кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "20" мәнін қамтыса, онда "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Көлік құралын тіркеу елінің коды (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес белсенді көлік құралын тіркеу елі кодының мәнін немесе "00" - белгісіз мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" содержит значение "20", то реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Код страны регистрации транспортного средства (casdo:‌Registration‌Nationality‌Code)" должен содержать значение кода страны регистрации активного транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира или значение "00" - неизвестна
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00299
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Көлік құралдарының саны
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
0..1
B.039.00732
1
"Көлік құралдарының саны (casdo:TransportMeansQuantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4. Көлік құралы туралы ақпарат
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)
0..*

B.039.00299
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.3. Количество транспортных средств
(casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)
0..1
B.039.00732
1
реквизит "Количество транспортных средств (casdo:‌Transport‌Means‌Quantity)" должен быть заполнен
*.4. Информация о транспортном средстве
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)
0..*

B.039.00300
1
"Көлік құралы туралы ақпарат (cacdo:TransportMeansRegistrationIdDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4.1. Көлік құралының тіркеу нөмірі
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.039.00301
1
егер "Тауарларды қайта тиеу кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "20" мәнін қамтымаса және көлік құралын тіркеген ел туралы мәліметтер белгілі болса, "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес көлік құралын тіркеген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылмауға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.039.00302
1
егер "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылса, "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo:TransportMeansRegId)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылмайды
*.4.2. Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.039.00303
1
егер "Тауарларды қайта тиеу кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі: "31", "32" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылмайды
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.039.00304
1
егер бірінші тіркемелі көлік құралын тіркеген ел туралы мәліметтер белгілі болса, онда "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id) деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес бірінші тіркемелі көлік құралын тіркеген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id) деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылмайды
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1

B.039.00300
1
реквизит "Информация о транспортном средстве
(cacdo:‌Transport‌Means‌Registration‌Id‌Details)" должен быть заполнен
*.4.1. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.039.00301
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" не содержит значение "20" и известны сведения о стране регистрации транспортного средства, атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, иначе атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.039.00302
1
если заполнен атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)", атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021", иначе атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер транспортного средства (csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.4.2. Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства
(casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.039.00303
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" содержит 1 из значений: "31", "32", то реквизит "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.039.00304
1
если известны сведения о стране регистрации первого прицепного транспортного средства, то атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id) должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации первого прицепного транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, иначе атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1

B.039.00305
1
егер "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id) деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылса, онда "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Бірінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылмайды
*.4.3. Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі
(casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.039.00306
1
егер "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" "Тауарларды қайта тиеу кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" деректемесі "32" мәнін қамтыса, онда "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесі толтырылмайды
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
0..1
B.039.00307
1
егер екінші тіркемелі көлік құралын тіркеген ел туралы мәліметтер белгілі болса, онда "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екінші тіркемелі көлік құралын тіркеген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылмайды
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
0..1
B.039.00308
1
егер "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "елдің коды (countryCode атрибуты)" атрибуты толтырылса, "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Екінші тіркемелі көлік құралының тіркеу нөмірі (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (countryCodeListId атрибуты)" атрибуты толтырылмайды

B.039.00305
1
если заполнен атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)", то атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021", иначе атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер первого прицепного транспортного средства (casdo:‌First‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
*.4.3. Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства
(casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)
0..1
B.039.00306
1
если реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" "Транспортное средство при перегрузке товаров (cacdo:‌Transhipment‌Transport‌Details)" содержит значение "32", то реквизит "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
а) код страны
(атрибут country‌Code)
0..1
B.039.00307
1
если известны сведения о стране регистрации второго прицепного транспортного средства, то атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации второго прицепного транспортного средства в соответствии с классификатором стран мира, иначе атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
0..1
B.039.00308
1
если заполнен атрибут "код страны (атрибут country‌Code)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)", то атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" должен содержать значение "2021", иначе атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут country‌Code‌List‌Id)" реквизита "Регистрационный номер второго прицепного транспортного средства (casdo:‌Second‌Trailer‌Reg‌Id)" не должен быть заполнен

*.4.7. Көлік құралы маркасының коды
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1
B.039.00311
1
Көлік құралы маркасының коды (csdo:VehicleMakeCode) деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.26.8. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
0..*
B.039.00312
1
егер "Жүк операциялары (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Контейнердің сәйкестендіргіші (casdo:‌Container‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Контейнердің сәйкестендіргіші (casdo:‌Container‌Id)" деректемесі толтырылмайды

*.4.7. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
0..1
B.039.00311
1
реквизит Код марки транспортного средства (csdo:‌Vehicle‌Make‌Code) не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.26.8. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
0..*
B.039.00312
1
если реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" в составе реквизита "Грузовые операции (cacdo:‌PITranshipment‌Details)" содержит значение "1", то реквизит "Идентификатор контейнера (casdo:‌Container‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор контейнера (casdo:‌Container‌Id)" не должен быть заполнен

13.26.9. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.039.00735
1
егер "Жүк операциясы түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" деректемесі: "1", "2" мәндерінің 1-ін қамтыса, "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.27. Тауарды уақытша сақтау орны
(cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)
6 в)
0..1
B.039.00314
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, онда "Тауарды уақытша сақтау орны (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарды уақытша сақтау орны (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" деректемесі толтырылмайды
13.27.1. Тауарлар тұрған орынның коды
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
1
B.039.00315
1
"Тауарлар тұрған орынның коды (casdo:GoodsLocationCode)" деректемесі тауарлардың болу орындарының сыныптауышына сәйкес болжанатын тауарлар сақтау орны кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00736
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2023" мәнін қамтуға тиіс
13.27.2. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.039.00316
1
егер "Тауарлар тұрған орынның коды (casdo:GoodsLocationCode)" деректемесі "95", "97" мәндерін қамтыса, "Орынның атауы (аты) (casdo:PlaceName)" деректемесі толтырылуға тиіс
13.27.3. Тауардың тұрған орнын айқындайтын құжат туралы мәліметтер
(cacdo:‌Goods‌Location‌Doc‌Details)
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00318
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00321
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.00737
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00322
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.5. Құжатты қолдану мерзімі басталған күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.039.00323
1
егер "Құжатты қолдану мерзімі басталған күн
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.6. Құжатты қолдану мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1

13.26.9. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.039.00735
1
если реквизит "Код вида грузовой операции (casdo:‌Cargo‌Operation‌Kind‌Code)" содержит 1 из значений: "1", "2", реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" может быть заполнен, иначе реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
13.27. Место временного хранения товара
(cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)
6 в)
0..1
B.039.00314
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "05", то реквизит "Место временного хранения товара (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место временного хранения товара (cacdo:‌Unload‌Warehouse‌Details) не должен быть заполнен
13.27.1. Код места нахождения товаров
(casdo:‌Goods‌Location‌Code)
1
B.039.00315
1
ревизит "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" должен содержать значение кода предполагаемого места хранения товаров в соответствии с классификатором мест нахождения товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00736
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2023"
13.27.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
B.039.00316
1
если реквизит "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" содержит значения "95", "97" реквизит "Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)" должен быть заполнен
13.27.3. Сведения о документе, определяющем место нахождения товара
(cacdo:‌Goods‌Location‌Doc‌Details)
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00318
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00321
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.00737
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.039.00322
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.039.00323
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита
должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1

B.039.00324
1
егер "Құжатты қолдану мерзімінің аяқталған күні (csdo:DocValidityDate)" толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
13.27.4. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
B.039.00325
1
егер "Тауарлар тұрған орынның коды (casdo:GoodsLocationCode)" деректемесі "11" мәнін қамтыса, "Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:RegisterDocumentIdDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00326
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміндегі заңды тұлғаны қамтитын Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00738
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты"2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.039.00327
1
"Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесі заңды тұлғаны қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) көрсетпей уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірін қамтуға тиіс
*.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.039.00328
1
егер заңды тұлғаны уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) қамтыса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.4. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1

B.039.00324
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13.27.4. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
B.039.00325
1
если реквизит "Код места нахождения товаров (casdo:‌Goods‌Location‌Code)" содержит значение "11" реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00326
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода государства – члена Евразийского экономического союза, включившего юридическое лицо в реестр владельцев складов временного хранания, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00738
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.039.00327
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:RegistrationNumberId)" должен содержать номер свидетельства о включении в реестр владельцев складов временного хранания без указания признака перерегистрации (буквы
добавления)
*.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.039.00328
1
если номер свидетельства о включении в реестр владельцев складов временного хранания содержит признак перерегистрации (букву добавления, то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
*.4. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1

B.039.00329
1
"Куәлік түрінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.27.5. Тауардың қоймаған орналастырылған күні
(casdo:‌Warehouse‌Date)
1
B.039.00330
1
"Тауардың қоймаған орналастырылған күні (casdo:‌Warehouse‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
13.27.6. Тауарларды сақтау шарттары
(cacdo:‌Storage‌Requirement‌Details)
1
*.1. Сақтаудың ерекше шарттары қажеттігінің белгісі
(casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)
1

B.039.00329
1
реквизит "Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен
13.27.5. Дата помещения товара на склад
(casdo:‌Warehouse‌Date)
1
B.039.00330
1
значение реквизита "Дата помещения товара на склад (casdo:‌Warehouse‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13.27.6. Условия хранения товаров
(cacdo:‌Storage‌Requirement‌Details)
1
*.1. Признак необходимости особых условий хранения
(casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)
1

B.039.00331
1
"Сақтаудың ерекше шарттары қажеттігінің белгісі (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – тауарларды уақытша сақтаудың ерекше жағдайларын қамтамасыз ету қажет;
0 – тауарларды уақытша сақтаудың ерекше жағдайларын қамтамасыз ету қажеттігі жоқ
*.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.039.00739
1
егер "Сақтаудың ерекше шарттары қажеттігінің белгісі (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмайды
13.28. Тауар
(cacdo:‌PIVConsignment‌Item‌Details)
5 и)
5 о)
6 а)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
1..*
13.28.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
1
B.039.00333
1
"Тауардың реттік нөмірі (casdo:ConsignmentItemOrdinal)" деректемесінің мәні "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесі данасында бірегей болуға тиіс
13.28.2. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
5 и)
6 в)
6 г)
6 д)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1
B.039.00740
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса және "Тауарды түсіру белгісі (casdo:‌Unloading‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.00741
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "06", "07", "09", "11", "12", "13" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00337
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде толтырылмаса, "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "05", "06", "07", "09", "11", "12" мәндерін қамтымаса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"
B.039.00335
1
егер "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code) деректемесі толтырылса, "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "09" мәнін қамтымаса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"

B.039.00331
1
ревизит "Признак необходимости особых условий хранения (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – необходимо обеспечение особых условий временного хранения товаров;
0 – отсутствует необходимость обеспечения особых условий временного хранения товаров
*.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.039.00739
1
если реквизит "Признак необходимости особых условий хранения (casdo:‌Special‌Storage‌Requirement‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)", должен быть заполнен, иначе реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
13.28. Товар
(cacdo:‌PIVConsignment‌Item‌Details)
5 и)
5 о)
6 а)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
1..*
13.28.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
1
B.039.00333
1
значение реквизита "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" должно быть уникальным в экеземпляре реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)"
13.28.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
5 и)
6 в)
6 г)
6 д)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..1
B.039.00740
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" и реквизит "Признак выгрузки товара (casdo:‌Unloading‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" может быть заполнен
B.039.00741
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений "05", "06", "07", "09", "11", "12", "13", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен быть заполнен
B.039.00337
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не заполнен, реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "13", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" не содержит значений: "05", "06", "07", "09", "11", "12", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен соответствовать шаблону: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"
B.039.00335
1
если реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code) заполнен, реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" не содержит значение "09", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен соответствовать шаблону: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"

B.039.00336
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "05", "06", "07", "11", "12" мәндерінің 1-ін қамтыса, "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "09" мәнін қамтымаса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"

B.039.00336
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений: "05", "06", "07", "11", "12", реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" не содержит значение "09", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен соответствовать шаблону: "\d{4}|\d{6}|\d{8,10}"

B.039.00742
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "09" мәнін қамтыса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "|\d{8,10}"
13.28.3. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
5 и)
6 в)
6 г)
6 к)
0..4
B.039.00338
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса немесе "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "05", "06", "13" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Тауардың атауы (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.039.00742
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "09", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должен соответствовать шаблону: "|\d{8,10}"
13.28.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
5 и)
6 в)
6 г)
6 к)
0..4
B.039.00338
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит 1 из значений: "05", "06", "13", то реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" должен быть заполнен

13.28.4. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 и)
6 в)
6 г)
6 к)
0..1
B.039.00339
1
"Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00743
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса және "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмаса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылуға тиіс

13.28.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
5 и)
6 в)
6 г)
6 к)
0..1
B.039.00339
1
реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
B.039.00743
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "13" и реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" не заполнен, то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен

B.039.00744
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса және "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "05", "06", "13" мәндерін қамтымаса, онда "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00745
1
егер "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылса, онда мән килограммен көрсетілуге тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.039.00341
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.039.00342
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
13.28.5. Нетто массасы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
6 к)
0..1
B.039.00343
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса және "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмаса, онда деректеме "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" толтырылуға тиіс әйтпесе "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00344
1
егер "Нетто массасы (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" деректемесі толтырылса, онда мән килограммен көрсетілуге тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.039.00345
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.039.00346
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
13.28.6. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
6 в)
6 г)
0..1
B.039.00746
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса және тауар үшін ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес қосымша бірлік белгіленсе, онда "Тауардың саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.039.00744
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значение "01" и реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" не содержит значение "05", "06", "13", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
B.039.00745
1
если реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" заполнен, то значение должно быть выражено в килограммах
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.039.00341
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.039.00342
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2016"
13.28.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
6 к)
0..1
B.039.00343
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "13" и реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не заполнен, то реквизит должен быть заполнен "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" иначе реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен
B.039.00344
1
если реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" заполнен, то значение реквизита должно быть выражено в килограммах
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.039.00345
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.039.00346
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2016"
13.28.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
6 в)
6 г)
0..1
B.039.00746
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "05" и для товара установлена дополнительная единица в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, то реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" может быть заполнен

B.039.00347
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және тауар үшін ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес қосымша бірлік белгіленсе, онда "Тауардың саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00747
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "05", "06" мәндерін қамтымаса, онда "Тауардың саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.1. Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.039.00748
1
егер "Тауардың саны (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышында келтірілген өлшем бірліктеріндегі тауар санының мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.039.00348
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірліктері кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1

B.039.00347
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06" и для товара установлена дополнительная единица в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, то реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" должен быть заполнен
B.039.00747
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" не содержит значений: "05", "06", то реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
B.039.00748
1
если реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" заполнен, то реквизит Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure) должен содержать значение количества товара в единицах измерения, приведенных в классификаторе единиц измерения
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.039.00348
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1

B.039.00349
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.039.00350
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуға тиіс

B.039.00349
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2016"
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.039.00350
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения

13.28.7. Тауарларға арналған декларациядағы тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
8
0..*
B.039.00351
1
егер "Кедендік құжаттың тіркеу нөмірі (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" деректемесі толтырылса, онда "Тауарларға арналған декларациядағы тауардың реттік нөмірі (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарларға арналған декларациядағы тауардың реттік нөмірі (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" деректемесі толтырылмайды
13.28.8. Әскери мақсаттағы өнімнің белгісі
(casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)
6 г)
0..1
B.039.00352
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және тауар әскери мақсаттағы өнім болып табылса, онда "Әскери мақсаттағы өнімнің белгісі (casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)" деректемесі "1" – тауар әскери мақсаттағы өнім болып табылады деген мәнді қамтуға тиіс, әйтпесе "Әскери мақсаттағы өнімнің белгісі (casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)" деректемесі толтырылмайды

13.28.7. Порядковый номер товара в декларации на товары
(casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)
8
0..*
B.039.00351
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Порядковый номер товара в декларации на товары (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Порядковый номер товара в декларации на товары (casdo:‌DTConsignment‌Item‌Ordinal)" не должен быть заполнен
13.28.8. Признак продукции военного назначения
(casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)
6 г)
0..1
B.039.00352
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06" и товар является продукцией военного назначения, то реквизит "Признак продукции военного назначения (casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)" должен содержать значение
"1" – товар является продукцией военного назначения,
иначе реквизит "Признак продукции военного назначения (casdo:‌Goods‌Military‌Indicator)" не должен быть заполнен

13.28.9. Негізгіден және қосымшадан ерекше өлшем бірлігіндегі тауардың саны
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
6 в)
0..*
B.039.00353
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, онда "Негізгіден және қосымшадан ерекше өлшем бірлігіндегі тауардың саны (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Негізгіден және қосымшадан ерекше өлшем бірлігіндегі тауардың саны (cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
1

13.28.9. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
6 в)
0..*
B.039.00353
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "05", то реквизит "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
1

B.039.00749
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесі текше метрмен көрсетілетін тауар көлемінің мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.039.00354
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "113" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1

B.039.00749
1
реквизит "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение объема товара, выраженное в метрах кубических
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.039.00354
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "113"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1

13.28.10. Қауіпті жүк сыныбы
(casdo:‌UNDGClass‌Id)
5 о)
0..1
B.039.00357
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса және тауар БҰҰ Қауіпті жүктер тізбесіне енгізілсе, онда "Қауіпті жүк сыныбы (casdo:‌UNDGClass‌Id)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қауіпті жүк сыныбы (casdo:‌UNDGClass‌Id)" деректемесі толтырылмайды
13.28.11. Қауіпті жүктің нөмірі
(casdo:‌UNDGNumber‌Id)
5 о)
0..1
B.039.00358
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса және тауар БҰҰ Қауіпті жүктер тізбесіне енгізілсе, онда "Қауіпті жүктің нөмірі (casdo:‌UNDGNumber‌Id" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қауіпті жүктің нөмірі (casdo:‌UNDGNumber‌Id" деректемесі толтырылмайды
егер "Қауіпті жүктің нөмірі (casdo:UNDGNumberId" толтырылса, онда ол мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: (UN)\d{4}
13.28.12. Шығарылған жерінің атауы
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
6 к)
0..*
B.039.00359
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, онда "Шығарылған жерінің атауы (casdo:‌Production‌Place‌Name)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Шығарылған жерінің атауы (casdo:‌Production‌Place‌Name)" деректемесі толтырылмайды
13.28.13. Тауарды таңбалау
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
6 и)
6 к)
0..1
B.039.00360
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "12", "13" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Тауарды таңбалау
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарды таңбалау
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмайды
13.28.14. Тауардың арналуы және қолданылу саласы
(casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)
6 з)
0..1
B.039.00361
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "11" мәнін қамтыса, онда "Тауардың арналуы және қолданылу саласы (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауардың арналуы және қолданылу саласы (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмайды
13.28.15. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
6 з)
6 и)
0..*

13.28.10. Класс опасного груза
(casdo:‌UNDGClass‌Id)
5 о)
0..1
B.039.00357
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" и товар внесен в Перечень опасных грузов ООН, то реквизит "Класс опасного груза (casdo:‌UNDGClass‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Класс опасного груза (casdo:‌UNDGClass‌Id)" не должен быть заполнен
13.28.11. Номер опасного груза
(casdo:‌UNDGNumber‌Id)
5 о)
0..1
B.039.00358
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" и товар внесен в Перечень опасных грузов ООН, то реквизит "Номер опасного груза (casdo:‌UNDGNumber‌Id" должен быть заполнен, иначе реквизит "Номер опасного груза (casdo:‌UNDGNumber‌Id" не должен быть заполнен
если реквизит "Номер опасного груза (casdo:‌UNDGNumber‌Id" заполнен, то должен соответствовать шаблону:(UN)\d{4}
13.28.12. Наименование места происхождения
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
6 к)
0..*
B.039.00359
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "13", то реквизит "Наименование места происхождения (casdo:‌Production‌Place‌Name)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование места происхождения (casdo:‌Production‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
13.28.13. Маркировка товара
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
6 и)
6 к)
0..1
B.039.00360
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений: "12", "13", то реквизит "Маркировка товара
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Маркировка товара (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
13.28.14. Назначение и область применения товара
(casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)
6 з)
0..1
B.039.00361
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "11", то реквизит "Назначение и область применения товара (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Назначение и область применения товара (casdo:‌Goods‌Usage‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
13.28.15. Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
6 з)
6 и)
0..*

B.039.00362
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "11" мәнін қамтыса, онда "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00750
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "12" мәнін қамтыса, онда "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.039.00362
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "11", то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" должен быть заполнен
B.039.00750
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "12", то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" может быть заполнен

B.039.00751
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "11", "12" мәндерін қамтымаса, онда "Өндіруші (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00364
1
"Өндіруші (cacdo:ManufacturerDetails)" деректемесі үшін: "Субъектінің атауы (csdo:SubjectName)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:SubjectBriefName)" деректемелерінің 1-і дәлме-дәл толтырылуға тиіс
*.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1

B.039.00751
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" не содержит значения: "11", "12" то реквизит "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" не должен быть заполнен
B.039.00364
1
для реквизита "Производитель (cacdo:‌Manufacturer‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
*.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
*.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1

13.28.16. Тауарларды айналысқа шығарған кәсіпорын
(cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)
6 и)
0..*
B.039.00374
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "12" мәнін қамтыса, онда "Тауарларды айналысқа шығарған кәсіпорын (cacdo:VetReleaseOrganizationDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарларды айналысқа шығарған кәсіпорын (cacdo:VetReleaseOrganizationDetails)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1

13.28.16. Предприятие, выпустившее товары в оборот
(cacdo:‌Vet‌Release‌Organization‌Details)
6 и)
0..*
B.039.00374
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "12", то реквизит "Предприятие, выпустившее товары в оборот (cacdo:VetReleaseOrganizationDetails)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Предприятие, выпустившее товары в оборот (cacdo:VetReleaseOrganizationDetails)" не должен быть заполнен
*.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1

B.039.00767
1
"Субъектінің атауы (csdo:SubjectName)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.2. Ветеринариялық-санитариялық қадағалаудың бақылауындағы қызметті жүзеге асыратын кәсіпорынның тіркеу нөмірі
(casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
0..1
B.039.00768
1
"Ветеринариялық-санитариялық қадағалаудың бақылауындағы қызметті жүзеге асыратын кәсіпорынның тіркеу нөмірі (casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.039.00767
1
реквизит "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)" должен быть заполнен
*.2. Регистрационный номер предприятия, осуществляющего деятельность, подконтрольную ветеринарно-санитарному надзору
(casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)
0..1
B.039.00768
1
реквизит "Регистрационный номер предприятия, осуществляющего деятельность, подконтрольную ветеринарно-санитарному надзору (casdo:‌Veterinary‌Organization‌Id)" может быть заполнен

13.28.17. Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
(cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details)
5 и)
6 г)
0..1
B.039.00377
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса және "Тауарды түсіру белгісі (casdo:‌Unloading‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер (cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс

13.28.17. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details)
5 и)
6 г)
0..1
B.039.00377
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" на корневом уровне содержит значение "01" и реквизит "Признак выгрузки товара (casdo:‌Unloading‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен

B.039.00769
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер (cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00770
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтымаса және "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтымаса, онда "Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер (cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.1. Тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
0..1

B.039.00769
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06" то реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен
B.039.00770
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" на корневом уровне не содержит значение "01" и реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" не содержит значение "06", то реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌PIVCargo‌Package‌Pallet‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида информации об упаковке товара
(casdo:‌Package‌Availability‌Code)
0..1

B.039.00378
1
"Тауардың қаптамасы туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
0 – қаптамасыз;
1 – қаптамамен;
2 – қаптамасыз, көлік құралының жабдықталған ыдыстарында
*.2. Жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
0..1
B.039.00379
1
"Жүк орындарының саны (casdo:CargoQuantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00833
1
үйюмен, құюмен, салумен және т.б. тасымалдау кезінде "Жүк орындарының саны (casdo:CargoQuantity)" деректемесі "0" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Ішінара тауар тиелген жүк орындарының саны
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
0..1
B.039.00771
1
"Ішінара тауар тиелген жүк орындарының саны (casdo:CargoPartQuantity)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.4. Жүк орындарының түрі
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
0..1
*.5. Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
5 и)
6 г)
0..*
B.039.00772
1
"Жүк, ыдыс, қаптама, тұғырық туралы мәліметтер (cacdo:PackagePalletDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.5.1. Жүк орны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды
(casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)
1
B.039.00380
1
"Жүк орны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
0 – қаптама туралы мәліметтер;
1 – ыдыс туралы мәліметтер;
2 – жүк туралы мәліметтер;
3 – тұғырықтар туралы мәліметтер;
4 – жеке қаптама туралы мәліметтер
*.5.2. Қаптама түрінің коды
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
1
B.039.00381
1
"Қаптама түрінің коды (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" деректемесі жүк, қаптама және қаптау материалдары түрлерінің сыныптауышына сәйкес қаптама түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00773
1
"Қаптама түрінің коды (csdo:PackageKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2013" мәнін қамтуға тиіс
*.5.3. Қаптамалардың саны
(csdo:‌Package‌Quantity)
0..1
B.039.00774
1
егер "Жүк орны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" деректемесі "0", "1", "3", "4" мәндерін қамтыса, онда "Қаптамалардың саны (csdo:‌Package‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00775
1
егер "Жүк орны (қаптама) туралы ақпарат түрінің коды (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Қаптамалардың саны (csdo:‌Package‌Quantity)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.5.4. Жүк орнының сипаттамасы
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
0..*
B.039.00776
*.6. Жүкті таңбалау
(casdo:‌Cargo‌Label‌Description‌Text)
5 и)
0..1
B.039.00382
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса және "Тауарды түсіру белгісі (casdo:‌Unloading‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Жүкті таңбалау (casdo:‌Cargo‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Жүкті таңбалау (casdo:‌Cargo‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмайды

B.039.00378
1
реквизит "Код вида информации об упаковке товара (casdo:‌Package‌Availability‌Code)" должен содержать 1 из значений:
0 – без упаковки;
1 – с упаковкой;
2 – без упаковки, в оборудованных емкостях транспортного средства
*.2. Количество грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Quantity)
0..1
B.039.00379
1
реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен быть заполнен
B.039.00833
1
при перевозке насыпом, наливом, навалом и т.п. реквизит "Количество грузовых мест (casdo:‌Cargo‌Quantity)" должен содержать значение "0"
*.3. Количество грузовых мест, частично занятых товаром
(casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)
0..1
B.039.00771
1
реквизит "Количество грузовых мест, частично занятых товаром (casdo:‌Cargo‌Part‌Quantity)" не должен быть заполнен
*.4. Вид грузовых мест
(casdo:‌Cargo‌Kind‌Name)
0..1
*.5. Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне
(cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)
5 и)
6 г)
0..*
B.039.00772
1
реквизит "Сведения о грузе, таре, упаковке, поддоне (cacdo:‌Package‌Pallet‌Details)" должен быть заполнен
*.5.1. Код вида информации о грузовом месте (упаковке)
(casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)
1
B.039.00380
1
реквизит "Код вида информации о грузовом месте (упаковке) (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
0 – сведения об упаковке;
1 – сведения о таре;
2 – сведения о грузе;
3 – сведения о поддонах;
4 – сведения об индивидуальной упаковке
*.5.2. Код вида упаковки
(csdo:‌Package‌Kind‌Code)
1
B.039.00381
1
реквизит "Код вида упаковки (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида упаковки в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00773
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида упаковки (csdo:‌Package‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2013"
*.5.3. Количество упаковок
(csdo:‌Package‌Quantity)
0..1
B.039.00774
1
если реквизит "Код вида информации о грузовом месте (упаковке) (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" содержит значение "0", "1", "3", "4", то реквизит "Количество упаковок (csdo:‌Package‌Quantity)" должен быть заполнен
B.039.00775
1
если реквизит "Код вида информации о грузовом месте (упаковке) (casdo:‌Cargo‌Package‌Info‌Kind‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Количество упаковок (csdo:‌Package‌Quantity)" может быть заполнен
*.5.4. Описание грузового места
(casdo:‌Cargo‌Description‌Text)
0..*
B.039.00776
*.6. Маркировка груза
(casdo:‌Cargo‌Label‌Description‌Text)
5 и)
0..1
B.039.00382
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" на корневом уровне содержит значение "01" и реквизит "Признак выгрузки товара (casdo:‌Unloading‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Маркировка груза (casdo:‌Cargo‌Label‌Description‌Text)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Маркировка груза (casdo:‌Cargo‌Label‌Description‌Text)" не должен быть заполнен

13.28.18. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
5 и)
6 г)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..*
B.039.00777
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Көлік құралы (cacdo:‌PIARBorder‌Transport‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Контейнерлік тасымалдар белгісі (casdo:‌Container‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Контейнер (cacdo:‌PIContainer‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. Контейнердің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Container‌Id)
1
*.2. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.039.00778
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.28.19. Шығарылған елі
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
6 з)
6 к)
0..1
B.039.00384
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "11", "13" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Шығарылған елі
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Шығарылған елі
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Елдің коды
(casdo:‌CACountry‌Code)
1

13.28.18. Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)
5 и)
6 г)
6 з)
6 и)
6 к)
7
0..*
B.039.00777
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06" и реквизит "Признак контейнерных перевозок (casdo:‌Container‌Indicator)" в составе реквизита "Транспортное средство (cacdo:‌PIARBorder‌Transport‌Details)" содержит значение "1", то реквизит "Контейнер
(cacdo:‌PIContainer‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Идентификатор контейнера
(casdo:‌Container‌Id)
1
*.2. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
0..1
B.039.00778
1
реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.28.19. Страна происхождения
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)
6 з)
6 к)
0..1
B.039.00384
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений: "11", "13", то реквизит "Страна происхождения
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Страна происхождения
(cacdo:‌Origin‌Country‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(casdo:‌CACountry‌Code)
1

B.039.00385
1
"Елдің коды (casdo:‌CACountry‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауарлар шығарылған ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00386
1
"Елдің коды (casdo:CACountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Елдің қысқаша атауы
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
B.039.00387
1
"Елдің қысқаша атауы (casdo:ShortCountryName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1

B.039.00385
1
реквизит "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны происхождения товаров в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00386
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (casdo:‌CACountry‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.2. Краткое название страны
(casdo:‌Short‌Country‌Name)
0..1
B.039.00387
1
реквизит "Краткое название страны (casdo:‌Short‌Country‌Name)" не должен быть заполнен
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1

13.28.20. Құны
(casdo:‌CAValue‌Amount)
6 в)
6 г)
0..1
B.039.00390
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00779
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, онда "Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.00780
1

13.28.20. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
6 в)
6 г)
0..1
B.039.00390
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06", то реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен быть заполнен
B.039.00779
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "05", то реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" может быть заполнен
B.039.00780
1

егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05", "06" мәндерін қамтымаса, онда "Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
1
B.039.00392
1
"Құны (casdo:CAValueAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валюта кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
1
B.039.00393
1
"Құны (casdo:‌CAValue‌Amount)" деректемесінің "валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" не содержит значения "05", "06", то реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" не должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1
B.039.00392
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен содержать трехбуквенное значение кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1
B.039.00393
1
атрибут "идентификатор классификатора валют (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" должен содержать значение "2022"

13.28.21. Алдыңғы құжат
(cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)
6 г)
0..*
B.039.00394
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Алдыңғы құжат (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Алдыңғы құжат (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00781
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00782
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты"2009" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00783
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.00784
1
егер "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылса, деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
13.28.22. Қосымша құжат (мәліметтер)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..*

13.28.21. Предшествующий документ
(cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)
6 г)
0..*
B.039.00394
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "06"", то реквизит "Предшествующий документ (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Предшествующий документ (cacdo:‌PIPreceding‌Doc‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00781
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00782
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)"должен содержать значение "2009"
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00783
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.00784
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13.28.22. Дополнительный документ (сведения)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)
6 в)
6 г)
6 д)
6 е)
6 ж)
6 з)
6 и)
6 к)
0..*

B.039.00395
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "05" мәнін қамтыса, онда "Қосымша құжат (мәліметтер)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.00785
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "06", "07", "08", "09", "11", "12", "13" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.039.00395
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "05", то реквизит "Дополнительный документ (сведения)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" может быть заполнен
B.039.00785
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит 1 из значений: "06", "07", "08", "09", "11", "12", "13", то реквизит "Дополнительный документ (сведения)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" должен быть заполнен

B.039.00786
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі: "05", "06", "07", "08", "09", "11", "12", "13" мәндерін қамтымаса, онда "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00396
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00397
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты"2009" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00399
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі құжат нөмірінің мәнін немесе егер құжатта нөмір болмаса, "Н/С" мәнін қамтуға тиіс
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.00400
1
егер "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.5. Құжатты қолдану мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.039.00401
1
егер "Құжатты қолдану мерзімінің басталған күні (csdo:DocStartDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.6. Құжатты қолдану мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.039.00402
1
егер "Құжатты қолдану мерзімінің аяқталған күні (csdo:DocValidityDate)" толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.7. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00403
1
егер "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылса, онда деректеме әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.00786
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:PreliminaryInformationUsageCode)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" не содержит значения: "05", "06", "07", "08", "09", "11", "12", "13", то реквизит "Дополнительный документ (сведения)
(cacdo:‌PIGoods‌Doc‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00396
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00397
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)"должен содержать значение "2009"
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00399
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен содержать значение номера документа или значение "Б/Н", если документ не имеет номера
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.00400
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.039.00401
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.039.00402
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.7. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00403
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" заполнен, то реквизит должен содержать двухбуквенное значение кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00408
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "12" мәнін қамтыса, "Есепке алу сериясы (casdo:‌Registration‌Series‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.12. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
6 и)
0..1
B.039.00409
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "12" мәнін қамтыса, "Есепке алу сериясы (casdo:‌Registration‌Series‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.13. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
6 з)
6 и)
0..4
B.039.00410
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "11", "12" мәндерін қамтыса, "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:‌Commodity‌Code)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.14. Тауарды таңбалау
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
6 и)
6 к)
0..1

B.039.00408
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "12", реквизит "Учетная серия (casdo:‌Registration‌Series‌Id)" может быть заполнен
*.12. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
6 и)
0..1
B.039.00409
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "12", реквизит "Учетная серия (casdo:‌Registration‌Series‌Id)" может быть заполнен
*.13. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
6 з)
6 и)
0..4
B.039.00410
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "11", "12" реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" может быть заполнен
*.14. Маркировка товара
(casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)
6 и)
6 к)
0..1

B.039.00787
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "12", "13" мәндерін қамтыса, "Тауардың атауы (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.15. Өндіруші
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
6 з)
6 и)
0..1
B.039.00412
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "11", "12" мәндерін қамтыса, "Тауарды таңбалау (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуы мүмкін

B.039.00787
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "12", "13" реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" может быть заполнен
*.15. Производитель
(cacdo:‌Manufacturer‌Details)
6 з)
6 и)
0..1
B.039.00412
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:PIVConsignmentDetails)" содержит значение "11", "12" реквизит "Маркировка товара (casdo:‌Goods‌Label‌Description‌Text)" может быть заполнен

*.15.7.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.039.00422
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.16. Залалсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)
6 к)
0..1
B.039.00423
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, онда "Залалсыздандыру туралы мәліметтер (cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.16.1. Залалсыздандыру жүргізу белгісі
(casdo:‌Disinfection‌Indicator)
1
B.039.00424
1
"Залалсыздандыру жүргізу белгісі (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – өнімді залалсыздандыру жүргізілді;
0 – өнімді залалсыздандыру жүргізілмеді немесе өнімді залалсыздандыру жүргізілгені туралы мәліметтер жоқ

*.15.7.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
0..1
B.039.00422
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
*.16. Сведения об обеззараживании
(cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)
6 к)
0..1
B.039.00423
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "13", то реквизит "Сведения об обеззараживании (cacdo:‌Goods‌Disinfection‌Details)" должен быть заполнен
*.16.1. Признак проведения обеззараживания
(casdo:‌Disinfection‌Indicator)
1
B.039.00424
1
реквизит "Признак проведения обеззараживания (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – обеззараживание продукции проводилось;
0 – обеззараживание продукции не проводилось или сведения о проведении обеззараживания отсутствуют

*.16.2. Жүргізілген залалсыздандыру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Disinfection‌Details)
0..1
B.039.00425
1
егер "Залалсыздандыру жүргізу белгісі (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, "Жүргізілген залалсыздандыру туралы мәліметтер (cacdo:‌Disinfection‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Залалсыздандыру жүргізу белгісі (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" деректемесі толтырылмайды
*.16.2.1. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.039.00426
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.16.2.2. Өңдеу ұзақтығы
(casdo:‌Exposition‌Duration)
0..1
*.16.2.3. Өңдеу тәсілі
(casdo:‌Disinfection‌Method‌Name)
0..1
*.16.2.4. Химиялық заттың (субстанцияның) атауы
(casdo:‌Chemical‌Name)
1
*.16.2.5. Өңдеу температурасы
(casdo:‌Temperature‌Measure)
0..1
*.16.2.6. Заттың концентрациясы
(casdo:‌Concentration‌Measure)
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.039.00427
1
"Заттың концентрациясы (casdo:‌Concentration‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында айқындалған сыныптауышқа сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1

*.16.2. Сведения о проведенном обеззараживании
(cacdo:‌Disinfection‌Details)
0..1
B.039.00425
1
если реквизит "Признак проведения обеззараживания (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" содержит значение "1", реквизит "Сведения о проведенном обеззараживании (cacdo:‌Disinfection‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Признак проведения обеззараживания (casdo:‌Disinfection‌Indicator)" не должен быть заполнен
*.16.2.1. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.039.00426
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.16.2.2. Продолжительность обработки
(casdo:‌Exposition‌Duration)
0..1
*.16.2.3. Способ обработки
(casdo:‌Disinfection‌Method‌Name)
0..1
*.16.2.4. Наименование химического вещества (субстанции)
(casdo:‌Chemical‌Name)
1
*.16.2.5. Температура обработки
(casdo:‌Temperature‌Measure)
0..1
*.16.2.6. Концентрация вещества
(casdo:‌Concentration‌Measure)
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.039.00427
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Концентрация вещества (casdo:‌Concentration‌Measure)" должен содержать значение код единицы измерения в соответствии с классификатором, идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1

B.039.00428
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша қолданылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.16.2.7. Заттың дозасы
(casdo:‌Dose‌Measure)
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.039.00429
1
"Заттың дозасы (casdo:‌Dose‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибутында айқындалған сыныптауышқа сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.039.00430
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**

B.039.00428
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор применяемого классификатора по реестру НСИ Союза**
*.16.2.7. Доза вещества
(casdo:‌Dose‌Measure)
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.039.00429
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Доза вещества (casdo:‌Dose‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором, идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.039.00430
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**

*.16.2.8. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
13.28.23. Тауарды тиеу орны және күні
(cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)
6 к)
0..*
B.039.00431
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "13" мәнін қамтыса, онда "Тауарды тиеу орны және күні (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тауарды тиеу орны және күні (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

*.16.2.8. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
13.28.23. Место и дата отгрузки товара
(cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)
6 к)
0..*
B.039.00431
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details) содержит значение "13", то реквизит "Место и дата отгрузки товара (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место и дата отгрузки товара (cacdo:‌PIShipment‌Location‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

B.039.00433
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес тауар жөнелтілетін ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00434
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.00435
1
егер "Орынның немесе географиялық пункттің коды (casdo:‌Location‌Code)" деректемесі толтырылса, онда сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген сыныптауышқа сәйкес тиеп жөнелту орнының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00436
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.3. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.4. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.5. Қала
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.6. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1
B.039.00789
1
егер "Елді мекен (csdo:SettlementName)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:SettlementName)" деректемесі "Қала (csdo:CityName)" деректемесі мәнінен ерекше елді мекеннің атауын қамтуға тиіс
*.7. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.00790
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.039.00433
1
ревизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны отгрузки товара в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00434
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.2. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.00435
1
если реквизит "Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code)" заполнен, то должен содержать кодовое обозначение места отгрузки в соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00436
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
*.3. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
0..1
*.4. Район
(csdo:‌District‌Name)
0..1
*.5. Город
(csdo:‌City‌Name)
0..1
*.6. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
0..1
B.039.00789
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
*.7. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.00790
1
реквизит "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должен быть заполнен

B.039.00437
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
13.29. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
6 г)
0..*
B.039.00438
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:PIVConsignmentDetails)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" деректемесі толтырылмайды

B.039.00437
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13.29. Мера обеспечения соблюдения таможенного транзита
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)
6 г)
0..*
B.039.00438
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details) содержит значение "06", то реквизит "Мера обеспечения соблюдения таможенного транзита (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Мера обеспечения соблюдения таможенного транзита (cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Details)" не должен быть заполнен

13.29.1. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды
(casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)
1
B.039.00440
1
"Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды (casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)" деректемесі кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы кодтарының сыныптауышына сәйкес кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасы кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

13.29.1. Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита
(casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)
1
B.039.00440
1
реквизит "Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита (casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)" должен содержать значение кода меры обеспечения соблюдения таможенного транзита в соответствии с классификатором кодов меры обеспечения соблюдения таможенного транзита"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00441
1
"Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды (casdo:TransitGuaranteeMeasureCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2017" мәнін қамтуға тиіс
13.29.2. Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері)
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
0..1
B.039.00442
2
BY
егер "Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды (casdo:TransitGuaranteeMeasureCode)" деректемесі "01", "02", "03", "04" мәндерін қамтыса, онда "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:‌Guarantee‌Amount)" деректемесі толтырылмайды

B.039.00441
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита (casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)" должен содержать значение "2017"
13.29.2. Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)
0..1
B.039.00442
2
BY
если реквизит "Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита (casdo:TransitGuaranteeMeasureCode)" содержит значение "01", "02", "03", "04", то реквизит "Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сумма (размер) обеспечения
(casdo:‌Guarantee‌Amount)" не должен быть заполнен

B.039.00791
2
AM, KG, KZ, RU
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:GuaranteeAmount)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
1
B.039.00443
2
BY
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:GuaranteeAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валюта кодының үш әріптік мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCodeListId атрибуты)
1

B.039.00791
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" не должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
1
B.039.00443
2
BY
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен трехбуквенное значение кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
1

B.039.00444
2
BY
"Қамтамасыз ету сомасы (мөлшері) (casdo:GuaranteeAmount)" деректемесінің "валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші (currencyCodeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
13.29.3. Кедендік баждарды, салықтарды төлеу міндеттемесінің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
0..1
B.039.00445
2
BY
егер "Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды (casdo:TransitGuaranteeMeasureCode)" деректемесі "01", "02", "03", "04" мәндерін қамтыса, онда "Кедендік баждарды, салықтарды төлеу міндеттемесінің орындалуын қамтамасыз ету сертификатының тіркеу нөмірі (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1

B.039.00444
2
BY
атрибут "идентификатор классификатора валют (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма (размер) обеспечения (casdo:‌Guarantee‌Amount)" должен содержать значение "2022"
13.29.3. Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
(cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)
0..1
B.039.00445
2
BY
если реквизит "Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита (casdo:TransitGuaranteeMeasureCode)" содержит значение "01", "02", "03", "04", то реквизит "Регистрационный номер сертификата обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов (cacdo:‌Guarantee‌Certificate‌Id‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
1
*.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
1

B.039.00446
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.3. Кедендік құжаттың тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
13.29.4. Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шараларының қолданылуын растайтын құжат
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00449
1
егер "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" толтырылса, онда "Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00450
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты"2009" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00792
1
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.00793
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00451
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.5. Құжатты қолдану мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.039.00452
1
егер "Құжатты қолдану мерзімінің басталған күні (csdo:DocStartDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.6. Құжатты қолдану мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.039.00453
1
егер "Құжатты қолдану мерзімінің аяқталған күні (csdo:DocValidityDate)" толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
13.29.5. Кепілдік коды
(casdo:‌National‌Guarantee‌Code)
0..1
B.039.00454
1
"Кепілдік коды (casdo:NationalGuaranteeCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.29.6. Кепілдік қолданылмайтын елдің коды
(casdo:‌Non‌Guarantee‌Country‌Code)
0..*
B.039.00455
1
"Кепілдік қолданылмайтын елдің коды (casdo:NonGuaranteeCountryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
13.29.7. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
B.039.00456
1
егер "Кедендік транзиттің сақталуын қамтамасыз ету шарасының коды (casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)" деректемесі "07", "08" мәнін қамтыса, онда "Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

B.039.00446
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
1
13.29.4. Документ, подтверждающий применение мер обеспечения соблюдения таможенного транзита
(cacdo:‌Transit‌Guarantee‌Doc‌Details)
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00449
1
если реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00450
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)"должен содержать значение "2009"
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
0..1
B.039.00792
1
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
0..1
B.039.00793
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.039.00451
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
0..1
B.039.00452
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
0..1
B.039.00453
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
13.29.5. Код гарантии
(casdo:‌National‌Guarantee‌Code)
0..1
B.039.00454
1
реквизит "Код гарантии (casdo:‌National‌Guarantee‌Code)" не должен быть заполнен
13.29.6. Код страны в которой гарантия не применяется
(casdo:‌Non‌Guarantee‌Country‌Code)
0..*
B.039.00455
1
реквизит "Код страны в которой гарантия не применяется (casdo:‌Non‌Guarantee‌Country‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
13.29.7. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
0..1
B.039.00456
1
если реквизит "Код меры обеспечения соблюдения таможенного транзита (casdo:‌Transit‌Guarantee‌Measure‌Code)" содержит значение "07", "08", то реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Документ, подтверждающий включение лица в реестр (cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1

B.039.00457
1
"Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес заңды тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне немесе кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00458
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.039.00459
1
"Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесі қайта тіркеу (қосу әрпі) белгісі көрсетілместен уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне немесе кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізілгені туралы куәліктің нөмірін қамтуға тиіс
*.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.039.00460
1
егер уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне немесе кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізілгені туралы куәліктің нөмірі қайта тіркеу (қосу әрпі) белгісін қамтыса, онда "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылмайды
*.4. Куәлік түрінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00461
1
егер уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізілгені туралы куәліктің нөмірі куәліктің типі туралы мәліметтерді қамтыса, "Куәлік түрінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Куәлік түрінің коды (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылмайды

B.039.00457
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода государства – члена Евразийского экономического союза, включившего юридическое лицо в реестр уполномоченных экономических операторов или реестр таможенных перевозчиков, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00458
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
1
B.039.00459
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:RegistrationNumberId)" должен содержать номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов или реестр таможенных перевозчиков без указания признака перерегистрации (буквы
добавления)
*.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
0..1
B.039.00460
1
если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов или реестр таможенных перевозчиков содержит признак перерегистрации (букву добавления, то реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:ReregistrationCode)" не должен быть заполнен
*.4. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00461
1
если номер свидетельства о включении в реестр уполномоченного экономического оператора содержит сведения о типе свидетельства, реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код типа свидетельства (casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)" не должен быть заполнен

13.29.8. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
B.039.00794
2
BY
"Субъектінің қысқаша атауы (csdo:SubjectBriefName)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.00463
2
AM, KG, KZ, RU
"Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.29.9. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.039.00464
2
BY
"Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін

13.29.8. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
B.039.00794
2
BY
реквизит "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" может быть заполнен
B.039.00463
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" не должен быть заполнен
13.29.9. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
0..1
B.039.00464
2
BY
реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" может быть заполнен

B.039.00795
2
AM, KG, KZ, RU
"Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:‌Taxpayer‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.29.10. Банктің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Bank‌Id)
0..1
B.039.00466
2
BY
"Банктің сәйкестендіргіші (csdo:‌Bank‌Id)" деректемесі толтырылуы мүмкін
B.039.00796
2
AM, KG, KZ, RU
"Банктің сәйкестендіргіші (csdo:‌Bank‌Id)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.29.11. Кепілгерлік
(cacdo:‌Surety‌Details)
0..1
*.1. Кепілгерліктің бас шарты
(cacdo:‌Surety‌Main‌Contract‌Details)
0..1

B.039.00795
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" не должен быть заполнен
13.29.10. Идентификатор банка
(csdo:‌Bank‌Id)
0..1
B.039.00466
2
BY
реквизит "Идентификатор банка (csdo:‌Bank‌Id)" может быть заполнен
B.039.00796
2
AM, KG, KZ, RU
реквизит "Идентификатор банка (csdo:‌Bank‌Id)" не должен быть заполнен
13.29.11. Поручительство
(cacdo:‌Surety‌Details)
0..1
*.1. Генеральный договор поручительства
(cacdo:‌Surety‌Main‌Contract‌Details)
0..1

B.039.00803
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" деректемесі мына мәнді қамтуға тиіс
"1" – тіркеу мекенжайы
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00804
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кепілді тіркеу елі кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00805
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1

B.039.00803
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение
"1" – адрес регистрации
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00804
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны регистрации гаранта в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00805
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)"должен содержать значение "2021"
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
0..1

B.039.00811
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.30. Кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты
(cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)
6 г)
0..1
B.039.00482
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса, онда "Кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесі толтырылмайды

B.039.00811
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
13.30. Декларант таможенной процедуры таможенного транзита
(cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)
6 г)
0..1
B.039.00482
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details) содержит значение "06", то реквизит "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" не должен быть заполнен

B.039.00483
1
"Кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:PITransitDeclarantDetails)" деректемесі үшін: "Субъектінің атауы (csdo:SubjectName)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:SubjectBriefName)" деректемелерінің 1-еуі дәлме-дәл толтырылуға тиіс
13.30.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.30.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.30.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1

B.039.00483
1
для реквизита "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.30.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
13.30.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
13.30.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1

B.039.00506
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.30.8. Мәліметтердің сәйкес келу белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
1
B.039.00507
1
"Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарлар тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушымен үйлеседі;
0 – кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тауарлар тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушымен үйлеспейді

B.039.00506
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
13.30.8. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
1
B.039.00507
1
реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – декларант таможенной процедуры таможенного транзита совпадает с перевозчиком, осуществляющим перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита;
0 – декларант таможенной процедуры таможенного транзита не совпадает с перевозчиком, осуществляющим перевозку товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита

13.31. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағымен тауарлар тасымалдаушы
(cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)
6 г)
АА пайдалану тәртібі
0..1
B.039.00508
1
егер "Кедендік транзит кедендік рәсімінің декларанты (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Мәліметтер үйлесуінің белгісі (casdo:‌Equal‌Indicator)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағымен тауарлар тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00814
1

13.31. Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза
(cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)
6 г)
Порядок использования ПИ
0..1
B.039.00508
1
если реквизит "Признак совпадения сведений (casdo:‌Equal‌Indicator)" в составе реквизит "Декларант таможенной процедуры таможенного транзита (cacdo:‌PITransit‌Declarant‌Details)" содержит значение "0", то реквизит "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" должен быть заполнен
B.039.00814
1

егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "17", "18" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағымен тауарлар тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00815
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "17", "18" мәндерінің 1-ін қамтымаса немесе "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтымаса, онда "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағымен тауарлар тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
B.039.00509
1
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағымен тауарлар тасымалдаушы (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" деректемесі үшін: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемелерінің 1-і дәлме-дәл толтырылуға тиіс
13.31.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1

если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит 1 из значений: "17", "18", то реквизит "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" должен быть заполнен
B.039.00815
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне не содержит значение: "17", "18" или реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details) не содержит значение "06", то реквизит "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" не должен быть заполнен
B.039.00509
1
для реквизита "Перевозчик товаров по таможенной территории Евразийского экономического союза (cacdo:‌PIUnion‌Carrier‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
13.31.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1

B.039.00532
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
13.31.8. Тасымалдаушының өкілі
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
0..*
B.039.00533
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "30", "31", "32" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.039.00532
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
13.31.8. Представитель перевозчика
(cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)
0..*
B.039.00533
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIARConsignment‌Details) содержит значение "06" и реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details" содержит 1 из значений "30", "31", "32", то реквизит "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" должен быть заполнен

B.039.00819
2
BY
егер "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details) деректемесі толтырылса, онда "Рөл коды (casdo:‌Role‌Code)" деректемесі "1" мәнін қамтитын "Тасымалдаушының өкілі (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" деректемесінің кемінде 1 данасы толтырылуға тиіс
*.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.039.00534
1
"ТАӘ (ccdo:FullNameDetails)" деректемесі жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес толтырылуға тиіс

B.039.00819
2
BY
если реквизит "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details) заполнен, то должно быть заполнено не менее 1 экземпляра реквизита "Представитель перевозчика (cacdo:‌Carrier‌Representative‌Details)" в котором реквизит "Код роли (casdo:‌Role‌Code)" содержит значение "1"
*.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.039.00534
1
реквизит "ФИО (ccdo:FullNameDetails)" должен быть заполнен в соответствии с документом, удостоверяющим личность

*.1.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.1.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.1.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
*.2. Лауазымының атауы
(csdo:‌Position‌Name)
0..1
*.3. Байланысу деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*
*.3.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
0..1
B.039.00820
1
"Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
АО – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі ресурстың бірыңғай көрсеткіші (URL);
EM – электрондық пошта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс

*.1.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
0..1
*.1.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
*.1.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
*.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
0..1
*.3. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*
*.3.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
0..1
B.039.00820
1
реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" должен содержать 1 из значений:
AO – единый указатель ресурса в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс

*.3.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
0..1
*.3.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
1..*
B.039.00821
1
егер "Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі "ТЕ", "FX" мәнін қамтыса, "Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" деректемесі мына шаблонға сәйкес көрсетілуге тиіс: "+ССС РР НННН", мұнда ССС – елдің коды (1-ден 3 цифрға дейін), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қаланың, кенттің және т.б. коды)) немесе ұтқыр байланыс операторының коды, НННН – абоненттің нөмірі (кемінде 4 цифр). Нөмір топтарының арасындағы бөлгіш ашық жер белгісі болып табылады. Нөмірдің ұзындығы 15 цифрдан аспауға тиіс ("+" символдары мен ашық жер ескерілмейді). Өзге символдар мен бөлгіштерге жол берілмейді
*.4. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
0..1

*.3.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
0..1
*.3.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
1..*
B.039.00821
1
если реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит значение "ТЕ", "FX", реквизит "Идентификатор канала связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" должен быть указан в соответствии с шаблоном: "+ССС РР НННН", где ССС – код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами номера является знак пробела. Длина номера должна составлять не более 15 цифр (символы "+" и пробел не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются
*.4. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
0..1

B.039.00538
1
"Жеке куәлік (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.4.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.039.00539
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдері сыныптауышына сәйкес құжатты берген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00540
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.4.2. Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00541
1
егер "Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесі жеке басты куәландыратын құжаттар түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
0..1
B.039.00542
1
"Жеке басын куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша жеке басты куәландыратын құжаттар түрлері сыныптауышының сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
*.4.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
0..1
*.4.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
0..1

B.039.00538
1
реквизит "Удостоверение личности (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)" должен быть заполнен
*.4.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
1
B.039.00539
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны, выдавшей документ, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00540
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.4.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
0..1
B.039.00541
1
если ревкизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" заполнен, то ревкизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)"
должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов, удостоверяющих личность
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
0..1
B.039.00542
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:IdentityDocKindCode)" должен содержать идентификатор классификатора видов документов, удостоверяющих личность, по реестру НСИ Союза**
*.4.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
0..1
*.4.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
0..1

B.039.00544
1
"Рөл коды (casdo:‌Role‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – көлік құралының жүргізушісі;
2 – экспедитор;
3 – тасымалдаушы ұйымның өкілі болып табылатын өзге де тұлға
13.32.  Теміржол станциясының күнтізбелік мөртаңбасы
(cacdo:‌Railway‌Stamp‌Details)
6 г)
0..1
B.039.00545
1
егер "Тауар партиясы (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі "06" мәнін қамтыса және "Транзит кезіндегі көлік құралы (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" деректемесінің құрамындағы "Көлік түрінің коды (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" деректемесі "20" мәнін қамтыса "Темір жол станциясының күнтізбелік мөртаңбасы (cacdo:‌Railway‌Stamp‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс

B.039.00544
1
реквизит "Код роли (casdo:‌Role‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – водитель транспортного средства;
2 – экспедитор;
3 – иное лицо, являющееся представителем организации-перевозчика
13.32. Календарный штемпель железнодорожной станции
(cacdo:‌Railway‌Stamp‌Details)
6 г)
0..1
B.039.00545
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" в составе реквизита "Товарная партия (cacdo:‌PIVConsignment‌Details)" содержит значение "06" и реквизит "Код вида транспорта (csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)" в составе реквизита "Транспортные средства при транзите (cacdo:‌PITransit‌Transport‌Means‌Details)" содержит значение "20" реквизит "Календарный штемпель железнодорожной станции (cacdo:‌Railway‌Stamp‌Details)" должен быть заполнен

13.32.1. Темір жол станциясының коды
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
1
13.32.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.00547
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00823
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
14. Тасымалдаушы
(cacdo:‌PICarrier‌Details)
5 в)
0..1
B.039.00548
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Тасымалдаушы (cacdo:‌PICarrier‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Тасымалдаушы (cacdo:‌PICarrier‌Details)" деректемесі толтырылмайды

13.32.1. Код железнодорожной станции
(casdo:‌Railway‌Station‌Code)
1
13.32.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.00547
1
реквизит "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должен быть заполнен
B.039.00823
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
14. Перевозчик
(cacdo:‌PICarrier‌Details)
5 в)
0..1
B.039.00548
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Перевозчик (cacdo:‌PICarrier‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Перевозчик
(cacdo:‌PICarrier‌Details)" не должен быть заполнен

B.039.00549
1
"Тасымалдаушы (cacdo:‌PIATCarrier‌Details)" деректемесі үшін: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)" деректемелерінің 1-і дәлме-дәл толтырылуға тиіс
14.1. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
14.2. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
14.3. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1

B.039.00549
1
для реквизита "Перевозчик (cacdo:‌PIATCarrier‌Details)" должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
14.1. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
0..1
14.2. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
0..1
14.3. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
0..1

B.039.00572
1
"Абоненттік жәшіктің нөмірі (csdo:PostOfficeBoxId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
15. Агент
(cacdo:‌Agent‌Details)
5 з)
0..1
B.039.00573
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Агент (cacdo:‌Agent‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Агент (cacdo:‌Agent‌Details)" деректемесі толтырылмайды

B.039.00572
1
реквизит "Номер абонентского ящика (csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)" не должен быть заполнен
15. Агент
(cacdo:‌Agent‌Details)
5 з)
0..1
B.039.00573
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение
"01", то реквизит "Агент
(cacdo:‌Agent‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Агент
(cacdo:‌Agent‌Details)" не должен быть заполнен

15.8.2. Лауазымының атауы
(csdo:‌Position‌Name)
0..1
15.8.3. Байланысу деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*
B.039.00600
1
"Байланысу деректемесі (ccdo:‌Communication‌Details" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00826
1
Құрамында "Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі "ТЕ" мәнін қамтитын "Байланысу деректемесі (ccdo:‌Communication‌Details)" деректемесінің кемінде 1 данасы толтырылуға тиіс
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
0..1
B.039.00827
1
"Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
АО – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі ресурстың бірыңғай көрсеткіші (URL);
EM – электрондық пошта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
1..*
B.039.00828
1
егер "Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі "ТЕ", "FX" мәнін қамтыса, "Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" деректемесі мына шаблонға сәйкес көрсетілуге тиіс: "+ССС РР НННН", мұнда ССС – елдің коды (1-ден 3 цифрға дейін), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қаланың, кенттің және т.б. коды)) немесе ұтқыр байланыс операторының коды, НННН – абоненттің нөмірі (кемінде 4 цифр). Нөмір топтарының арасындағы бөлгіш ашық жер белгісі болып табылады. Нөмірдің ұзындығы 15 цифрдан аспауға тиіс ("+" символдары мен ашық жер ескерілмейді). Өзге символдар мен бөлгіштерге жол берілмейді
16. Керек-жарақтар
(cacdo:‌Store‌Details)
5 к)
6 а)
0..1
B.039.00603
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Керек-жарақтар (cacdo:‌Store‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Керек-жарақтар (cacdo:‌Store‌Details)" деректемесі толтырылмайды
16.1. Керек-жарақтардың болуы белгісі
(casdo:‌Store‌Indicator)
1
B.039.00604
1
"Керек-жарақтардың болуы белгісі (casdo:‌Store‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – көлік құралының бортында керек-жарақтар бар;
0 – көлік құралының бортында керек-жарақтар жоқ

15.8.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
0..1
15.8.3. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
0..*
B.039.00600
1
реквизит "Контактный реквизит (ccdo:‌Communication‌Details" должен быть заполнен
B.039.00826
1
Должно быть заполнено не менее 1 экземпляра реквизита "Контактный реквизит (ccdo:‌Communication‌Details)" в составе которого реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит значение "ТЕ"
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
0..1
B.039.00827
1
реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" должен содержать 1 из значений:
AO – единый указатель ресурса в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
1..*
B.039.00828
1
если реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит значение "ТЕ", "FX", реквизит "Идентификатор канала связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Id)" должен быть указан в соответствии с шаблоном: "+ССС РР НННН", где ССС – код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами номера является знак пробела. Длина номера должна составлять не более 15 цифр (символы "+" и пробел не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются
16. Припасы
(cacdo:‌Store‌Details)
5 к)
6 а)
0..1
B.039.00603
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Припасы (cacdo:‌Store‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Припасы (cacdo:‌Store‌Details)" не должен быть заполнен
16.1. Признак наличия припасов
(casdo:‌Store‌Indicator)
1
B.039.00604
1
реквизит "Признак наличия припасов (casdo:‌Store‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту транспортного средства имеются припасы;
0 – на борту транспортного средства отсутствуют припасы

16.2. Керек-жарақтардың атауы және саны
(cacdo:‌Store‌Item‌Details)
0..*
B.039.00605
1
егер "Керек-жарақтардың болуы белгісі (casdo:‌Store‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Керек-жарақтардың атауы және саны (cacdo:‌Store‌Item‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Керек-жарақтардың атауы және саны (cacdo:‌Store‌Item‌Details)" деректемесі толтырылмайды
16.2.1. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
1..4

16.2. Наименование и количество припасов
(cacdo:‌Store‌Item‌Details)
0..*
B.039.00605
1
если реквизит "Признак наличия припасов (casdo:‌Store‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Наименование и количество припасов (cacdo:‌Store‌Item‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование и количество припасов (cacdo:‌Store‌Item‌Details)" не должен быть заполнен
16.2.1. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
1..4

17. Дәрілік заттардың болуы белгісі
(casdo:‌Drugs‌Indicator)
5 н)
6 а)
0..1
B.039.00609
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Дәрілік заттардың болуы белгісі (casdo:‌Drugs‌Indicator)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Дәрілік заттардың болуы белгісі (casdo:‌Drugs‌Indicator)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00610
1
егер "Дәрілік заттардың болуы белгісі (casdo:‌Drugs‌Indicator)" деректемесі толтырылса, онда ол мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – көлік құралының бортында құрамында есірткі, қатты әсер ететін заттар, психотроптық және улы заттар қамтылған дәрілік заттар бар;
0 – көлік құралының бортында құрамында есірткі, қатты әсер ететін заттар, психотроптық және улы заттар қамтылған дәрілік заттар жоқ
18. Қауіпті жүктердің болуы белгісі
(casdo:‌Dangerous‌Goods‌Indicator)
5 о)
5 а)
0..1
B.039.00611
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "01" мәнін қамтыса, онда "Қауіпті жүктердің болуы белгісі (casdo:‌Dangerous‌Goods‌Indicator)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қауіпті жүктердің болуы белгісі (casdo:‌Dangerous‌Goods‌Indicator)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00612
1
егер "Қауіпті жүктердің болуы белгісі (casdo:‌Dangerous‌Goods‌Indicator)" деректемесі толтырылса, онда ол мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – көлік құралының бортында қауіпті жүктер бар;
0 – көлік құралының бортында қауіпті жүктер жоқ
19. Қосалқы бөлшектер және жабдық
(cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)
6 а)
0..1
B.039.00613
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "03" мәнін қамтыса, онда "Қосалқы бөлшектер және жабдық (cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қосалқы бөлшектер және жабдық (cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)" деректемесі толтырылмайды
19.1. Қосалқы бөлшектердің және жабдықтың болуы белгісі
(casdo:‌Spare‌Parts‌Indicator)
1
B.039.00614
1
"Қосалқы бөлшектердің және жабдықтың болуы белгісі (casdo:‌Spare‌Parts‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – көлік құралының бортында қосалқы бөлшектер және (немесе) жабдық бар;
0 – көлік құралының бортында қосалқы бөлшектер және (немесе) жабдық жоқ

17. Признак наличия лекарственных средств
(casdo:‌Drugs‌Indicator)
5 н)
6 а)
0..1
B.039.00609
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01", то реквизит "Признак наличия лекарственных средств (casdo:‌Drugs‌Indicator)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Признак наличия лекарственных средств (casdo:‌Drugs‌Indicator)" не должен быть заполнен
B.039.00610
1
если реквизит "Признак наличия лекарственных средств (casdo:‌Drugs‌Indicator)" заполнен, то должен содержать 1 из значений:
1 – на борту транспортного средства имеются лекарственные средства, в составе которых содержатся наркотические, сильнодействующие средства, психотропные и ядовитые вещества;
0 – на борту транспортного средства отсутствуют лекарственные средства, в составе которых содержатся наркотические, сильнодействующие средства, психотропные и ядовитые вещества
18. Признак наличия опасных грузов
(casdo:‌Dangerous‌Goods‌Indicator)
5 о)
5 а)
0..1
B.039.00611
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "01" то реквизит "Признак наличия опасных грузов (casdo:‌Dangerous‌Goods‌Indicator)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Признак наличия опасных грузов (casdo:‌Dangerous‌Goods‌Indicator)" не должен быть заполнен
B.039.00612
1
если реквизит "Признак наличия опасных грузов (casdo:‌Dangerous‌Goods‌Indicator)" заполнен, то должен содержать 1 из значений:
1 – на борту транспортного средства имеются опасные грузы;
0 – на борту транспортного средства отсутствуют опасные грузы
19. Запасные части и оборудование
(cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)
6 а)
0..1
B.039.00613
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит значение "03", то реквизит "Запасные части и оборудование (cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Запасные части и оборудование (cacdo:‌Spare‌Parts‌Details)" не должен быть заполнен
19.1. Признак наличия запасных частей и оборудования
(casdo:‌Spare‌Parts‌Indicator)
1
B.039.00614
1
реквизит "Признак наличия запасных частей и оборудования (casdo:‌Spare‌Parts‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту транспортного средства имеются запасные части и (или) оборудование;
0 – на борту транспортного средства отсутствуют запасные части и (или) оборудование

19.2. Қосалқы бөлшектер немесе жабдық
(cacdo:‌Spare‌Parts‌Item‌Details)
0..*
B.039.00615
1
егер "Қосалқы бөлшектердің және жабдықтың болуы белгісі (casdo:‌Spare‌Parts‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Қосалқы бөлшектер немесе жабдық (cacdo:‌Spare‌Parts‌Item‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қосалқы бөлшектер немесе жабдық (cacdo:‌Spare‌Parts‌Item‌Details)" деректемесі толтырылмайды

19.2. Запасные части или оборудование
(cacdo:‌Spare‌Parts‌Item‌Details)
0..*
B.039.00615
1
если реквизит "Признак наличия запасных частей и оборудования (casdo:‌Spare‌Parts‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Запасные части или оборудование (cacdo:‌Spare‌Parts‌Item‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Запасные части или оборудование (cacdo:‌Spare‌Parts‌Item‌Details)" не должен быть заполнен

19.2.1. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
1..4
19.2.2. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
0..1
*.1. Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
1
B.039.00617
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:‌Goods‌Measure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
1
B.039.00618
1
"Тауардың өлшем бірлігі көрсетілген саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.039.00619
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленімі (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленімін қамтуға тиіс
20. Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау мақсатындағы мәліметтер
(cacdo:‌PIVEpidemic‌Control‌Details)
6 б)
0..1
B.039.00620
1
егер "Алдын ала ақпаратты ұсыну мақсаты (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" деректемесі түбір деңгейінде "04" мәнін қамтыса, онда "Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау мақсатындағы мәліметтер (cacdo:‌PIVEpidemic‌Control‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау мақсатындағы мәліметтер (cacdo:‌PIVEpidemic‌Control‌Details)" деректемесі толтырылмайды
20.1. Санитариялық бақылаудан босату белгісі
(casdo:‌Sanitary‌Control‌Free‌Indicator)
1
B.039.00621
1
"Санитариялық бақылаудан босату белгісі (casdo:‌Sanitary‌Control‌Free‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – кеме үшін санитариялық бақылаудан босату туралы куәлік бар;
0 – кеме үшін санитариялық бақылаудан босату туралы куәлік жоқ
20.2. Санитариялық бақылау туралы (санитариялық бақылаудан босату туралы) куәлік
(cacdo:‌Sanitary‌Control‌Doc‌Details)
1
B.039.00622
1
егер "Санитариялық бақылаудан босату белгісі (casdo:‌Sanitary‌Control‌Free‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Санитариялық бақылау туралы (санитариялық бақылаудан босату туралы) куәлік (cacdo:‌Sanitary‌Control‌Doc‌Details)" деректемесі кемені санитариялық бақылаудан босату туралы куәлік туралы мәліметтерді қамтуға тиіс, әйтпесе деректеме кеменің санитариялық бақылаудан өткені туралы куәлік туралы мәліметтерді қамтуға тиіс

19.2.1. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
1..4
19.2.2. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
0..1
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
1
B.039.00617
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
1
B.039.00618
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2016"
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
0..1
B.039.00619
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
20. Сведения в целях санитарно-эпидемиологического надзора
(cacdo:‌PIVEpidemic‌Control‌Details)
6 б)
0..1
B.039.00620
1
если реквизит "Цель представления предварительной информации (casdo:‌Preliminary‌Information‌Usage‌Code)" на корневом уровне содержит
содержит значение "04", то реквизит "Сведения в целях санитарно-эпидемиологического надзора (cacdo:‌PIVEpidemic‌Control‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения в целях санитарно-эпидемиологического надзора (cacdo:‌PIVEpidemic‌Control‌Details)" не должен быть заполнен
20.1. Признак освобождения от санитарного контроля
(casdo:‌Sanitary‌Control‌Free‌Indicator)
1
B.039.00621
1
реквизит "Признак освобождения от санитарного контроля (casdo:‌Sanitary‌Control‌Free‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – для судна имеется свидетельство об освобождении от санитарного контроля;
0 – для судна отсутствует свидетельство об освобождении от санитарного контроля
20.2. Свидетельство о санитарном контроле (об освобождении от санитарного контроля)
(cacdo:‌Sanitary‌Control‌Doc‌Details)
1
B.039.00622
1
если реквизит "Признак освобождения от санитарного контроля (casdo:‌Sanitary‌Control‌Free‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Свидетельство о санитарном контроле (об освобождении от санитарного контроля) (cacdo:‌Sanitary‌Control‌Doc‌Details)" должен содержать сведения о свидетельстве об освобождении судна от санитарного контроля, иначе реквизит должен содержать сведения о свидетельстве о прохождении судном санитарного контроля

B.039.00829
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00627
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
20.2.5. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
0..1
20.2.6. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
0..1
20.3. Қайтадан инспекция жүргізу қажеттігінің белгісі
(casdo:‌Re‌Inspection‌Indicator)
1

B.039.00829
1
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен
B.039.00627
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
20.2.5. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
0..1
20.2.6. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
0..1
20.3. Признак необходимости проведения повторной инспекции
(casdo:‌Re‌Inspection‌Indicator)
1

B.039.00630
1
"Қайтадан инспекция жүргізу қажеттігінің белгісі (casdo:‌Re‌Inspection‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – кемеге қайтадан инспекция жүргізу қажет;
0 – кемеге қайтадан инспекция жүргізу қажеттігі жоқ
20.4. Залалданған аумаққа келу белгісі
(casdo:‌Affected‌Area‌Visit‌Indicator)
1
B.039.00631
1
"Залалданған аумаққа келу белгісі (casdo:‌Affected‌Area‌Visit‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – кеме Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы айқындаған залалданған аумаққа кірді;
0 – кеме Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы айқындаған залалданған аумаққа кірген жоқ

B.039.00630
1
реквизит "Признак необходимости проведения повторной инспекции (casdo:‌Re‌Inspection‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – необходимо проведение повторной инспекции судна;
0 – отсутствует необходимость проведения повторной инспекции судна
20.4. Признак посещения зараженной территории
(casdo:‌Affected‌Area‌Visit‌Indicator)
1
B.039.00631
1
реквизит "Признак посещения зараженной территории (casdo:‌Affected‌Area‌Visit‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – судно заходило на зараженную территорию, определенную Всемирной организацией здравоохранения;
0 – судно не заходило на зараженную территорию, определенную Всемирной организацией здравоохранения

20.5. Залалданған аумақтағы портқа кіру туралы мәліметтер
(cacdo:‌Affected‌Port‌Details)
0..*
B.039.00632
1
егер "Залалданған аумаққа келу белгісі (casdo:‌Affected‌Area‌Visit‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Залалданған аумақтағы портқа кіру туралы мәліметтер (cacdo:‌Affected‌Port‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Залалданған аумақтағы портқа кіру туралы мәліметтер (cacdo:‌Affected‌Port‌Details)" деректемесі толтырылмайды

20.5. Сведения о заходе в порт на зараженной территории
(cacdo:‌Affected‌Port‌Details)
0..*
B.039.00632
1
если реквизит "Признак посещения зараженной территории (casdo:‌Affected‌Area‌Visit‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Сведения о заходе в порт на зараженной территории (cacdo:‌Affected‌Port‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о заходе в порт на зараженной территории (cacdo:‌Affected‌Port‌Details)" не должен быть заполнен

20.5.1. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
20.5.2. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.039.00634
1
"Орынның немесе географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес порттың кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00635
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**

20.5.1. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
20.5.2. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
1
B.039.00634
1
реквизит "Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)" должен содержать кодовое обозначение порта в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00635
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**

20.5.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.039.00636
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
20.6. Қайтыс болу жағдайларының белгісі
(casdo:‌Dead‌Indicator)
1
B.039.00637
1
"Қайтыс болу жағдайларының белгісі (casdo:‌Dead‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – кеменің бортында жазатайым жағдайлардан басқа қандай да бір себептер бойынша қайтыс болу жағдайы бар;
0 – кеменің бортында жазатайым жағдайлардан басқа қандай да бір себептер бойынша қайтыс болу жағдайы жоқ
20.7. Қайтыс болғандар саны
(casdo:‌Dead‌Quantity)
0..1

20.5.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.039.00636
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
20.6. Признак случаев смерти
(casdo:‌Dead‌Indicator)
1
B.039.00637
1
реквизит "Признак случаев смерти (casdo:‌Dead‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту судна имеются случаи смерти по каким-либо причинам, кроме несчастных случаев;
0 – на борту судна отсутствуют случаи смерти по каким-либо причинам, кроме несчастных случаев
20.7. Число умерших
(casdo:‌Dead‌Quantity)
0..1

B.039.00638
1
егер "Қайтыс болу жағдайларының белгісі (casdo:‌Dead‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Қайтыс болғандар саны (casdo:‌Dead‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Қайтыс болғандар саны (casdo:‌Dead‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
20.8. Сыртқаттанудың ерекше деңгейінің болуы белгісі
(casdo:‌Abnormal‌Disease‌Person‌Indicator)
1
B.039.00639
1
"Сыртқаттанудың ерекше деңгейінің болуы белгісі (casdo:‌Abnormal‌Disease‌Person‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – кеменің бортында сырқаттанудың әдеттен тыс жоғары деңгейі байқалды;
0 – кеме бортындағы сырқаттану деңгейі әдеттегі мәндер шегінде
20.9. Ауру адамның болуы белгісі
(casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)
1
B.039.00640
1
"Ауру адамның болуы белгісі (casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – кеменің бортында науқас адам бар;
0 – кеменің бортында науқас адам жоқ
20.10. Ауырғандар саны
(casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)
0..1

B.039.00638
1
если реквизит "Признак случаев смерти (casdo:‌Dead‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Число умерших (casdo:‌Dead‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Число умерших (casdo:‌Dead‌Quantity)" не должен быть заполнен
20.8. Признак наличия необычного уровня заболеваемости
(casdo:‌Abnormal‌Disease‌Person‌Indicator)
1
B.039.00639
1
реквизит "Признак наличия необычного уровня заболеваемости (casdo:‌Abnormal‌Disease‌Person‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту судна отмечен необычно высокий уровень заболеваемости;
0 – уровень заболеваемости на борту судна находится в пределах обычных значений
20.9. Признак наличия больного лица
(casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)
1
B.039.00640
1
реквизит "Признак наличия больного лица (casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту судна находится больное лицо;
0 – на борту судна отсутствует больное лицо
20.10. Число заболевших
(casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)
0..1

B.039.00641
1
егер "Ауру адамның болуы белгісі (casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Ауырғандар саны (casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Ауырғандар саны (casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)" деректемесі толтырылмайды
20.11. Дәрігермен консультация жүргізу белгісі
(casdo:‌Medical‌Consultation‌Indicator)
0..1
B.039.00642
1
егер "Ауру адамның болуы белгісі (casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Дәрігермен консультация жүргізу белгісі (casdo:‌Medical‌Consultation‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – науқас адамға қатысты дәрігер консультация жүргізді;
0 – науқас адамға қатысты дәрігер консультация жүргізбеді, әйтпесе "Дәрігермен консультация жүргізу белгісі (casdo:‌Medical‌Consultation‌Indicator)" деректемесі толтырылмауға тиіс
20.12. Ауру жұқтыру немесе тарату туралы ақпараттың болуы белгісі
(casdo:‌Disease‌Spread‌Indicator)
0..1
B.039.00643
1

B.039.00641
1
если реквизит "Признак наличия больного лица (casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Число заболевших (casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Число заболевших (casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)" не должен быть заполнен
20.11. Признак проведения консультации с врачом
(casdo:‌Medical‌Consultation‌Indicator)
0..1
B.039.00642
1
если реквизит "Признак наличия больного лица (casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Признак проведения консультации с врачом (casdo:‌Medical‌Consultation‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – в отношении больного лица была проведена консультация с врачом;
0 – в отношении больного лица не проводилась консультация с врачом, иначе реквизит "Признак проведения консультации с врачом (casdo:‌Medical‌Consultation‌Indicator)" не должен быть заполнен
20.12. Признак наличия информации о заражении или распространении болезни
(casdo:‌Disease‌Spread‌Indicator)
0..1
B.039.00643
1

егер "Ауру адамның болуы белгісі (casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Ауру жұқтыру немесе тарату туралы ақпараттың болуы белгісі (casdo:‌Disease‌Spread‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – ауру жұқтыруға немесе таратуға әкеп соқтыратын мән-жайлар туралы ақпарат бар;
0 – ауру жұқтыруға немесе таратуға әкеп соқтыратын мән-жайлар туралы ақпарат жоқ, сондықтан "Ауру жұқтыру немесе тарату туралы ақпараттың болуы белгісі (casdo:‌Disease‌Spread‌Indicator)" толтырылмауға тиіс
20.13. Ауру жұқтыруға немесе таратуға әкелетін мән-жайлар
(casdo:‌Disease‌Spread‌Text)
0..1
B.039.00644
1
егер Ауру жұқтыру немесе тарату туралы ақпараттың болуы белгісі (casdo:‌Disease‌Spread‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда Ауру жұқтыруға немесе таратуға әкелетін мән-жайлар (casdo:‌Disease‌Spread‌Text) деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Ауру жұқтыруға немесе таратуға әкелетін мән-жайлар (casdo:‌Disease‌Spread‌Text) деректемесі толтырылмайды
20.14. Медициналық-санитариялық шаралар жүргізу белгісі
(casdo:‌Sanitary‌Measure‌Indicator)
1
B.039.00645
1
"Медициналық-санитариялық шаралар жүргізу белгісі (casdo:‌Sanitary‌Measure‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – кеме бортында медициналық-санитариялық шаралар жүргізілді;
0 – кеме бортында медициналық-санитариялық шаралар жүргізілмеді
20.15. Медициналық-санитариялық шаралар туралы мәліметтер
(cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Details)
0..*
B.039.00646
1
егер "Медициналық-санитариялық шаралар жүргізу белгісі (casdo:‌Sanitary‌Measure‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Медициналық-санитариялық шаралар туралы мәліметтер (cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Медициналық-санитариялық шаралар туралы мәліметтер (cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Details)" деректемесі толтырылмайды
20.15.1. Қабылданған медициналық-санитариялық шаралардың коды
(casdo:‌Sanitary‌Measure‌Code)
1
B.039.00647
1
"Қабылданған медициналық-санитариялық шаралардың коды (casdo:‌Sanitary‌Measure‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – карантин;
2 – оқшаулау;
3 – дезинфекция;
4 – деконтаминация;
9 - өзгелері

если реквизит "Признак наличия больного лица (casdo:‌On‌Board‌Disease‌Person‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Признак наличия информации о заражении или распространении болезни (casdo:‌Disease‌Spread‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – имеется информация об обстоятельствах, ведущих к заражению или распространению болезни;
0 – отсутствует информация об обстоятельствах, ведущих к заражению или распространению болезни, иначе "Признак наличия информации о заражении или распространении болезни (casdo:‌Disease‌Spread‌Indicator)" не должен быть заполнен
20.13. Обстоятельства, ведущие к заражению или распространению болезни
(casdo:‌Disease‌Spread‌Text)
0..1
B.039.00644
1
если реквизит "Признак наличия информации о заражении или распространении болезни (casdo:‌Disease‌Spread‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит Обстоятельства, ведущие к заражению или распространению болезни (casdo:‌Disease‌Spread‌Text) должен быть заполнен, иначе реквизит Обстоятельства, ведущие к заражению или распространению болезни (casdo:‌Disease‌Spread‌Text) не должен быть заполнен
20.14. Признак проведения медико-санитарных мер
(casdo:‌Sanitary‌Measure‌Indicator)
1
B.039.00645
1
реквизит "Признак проведения медико-санитарных мер (casdo:‌Sanitary‌Measure‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту судна проводились медико-санитарные меры;
0 – на борту сдна не проводились медико-санитарные меры
20.15. Сведения о медико-санитарных мерах
(cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Details)
0..*
B.039.00646
1
если реквизит "Признак проведения медико-санитарных мер (casdo:‌Sanitary‌Measure‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Сведения о медико-манитарных мерах
(cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о медико-манитарных мерах
(cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Details)" не должен быть заполне
20.15.1. Код принятой медико-санитарной меры
(casdo:‌Sanitary‌Measure‌Code)
1
B.039.00647
1
реквизит "Код принятой медико-санитарной меры
(casdo:‌Sanitary‌Measure‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – карантин;
2 – изоляция;
3 – дезинфекция;
4 – деконтаминация;
9 - иное

20.15.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
20.15.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.039.00648
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
20.15.4. Медициналық-санитариялық шаралар жүргізу орны
(cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Location‌Details)
1
B.039.00649
1
"Медициналық-санитариялық шаралар жүргізу орны (cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Location‌Details)" деректемесі үшін мына деректемелердің кемінде 1-еуі толтырылуға тиіс:
"Орынның атауы (аты) (casdo:‌Place‌Name)",
"Орынның немесе географиялық пункттің коды (casdo:‌Location‌Code)"
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00650
1
егер "Елдің коды (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" деректемесі толтырылса, онда ол әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес медициналық-санитариялық шаралар жүргізу елі кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00651
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Орынның атауы (аты)
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
*.3. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.00652
1
егер "Орынның немесе географиялық пункттің коды (casdo:‌Location‌Code)" деректемесі толтырылса, онда ол сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес порттың кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

20.15.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
20.15.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1
B.039.00648
1
значение реквизита "Дата
(csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
20.15.4. Место проведения медико-санитарных мер
(cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Location‌Details)
1
B.039.00649
1
для реквизита "Место проведения медико-санитарных мер
(cacdo:‌Sanitary‌Measure‌Location‌Details)" должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов:
"Наименование (название) места (casdo:‌Place‌Name)",
"Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code)"
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
0..1
B.039.00650
1
если реквизит "Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)" заполнен, то он должен содержать двухбуквенное значение кода страны места проведения медико-санитарных мер в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00651
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" реквизита "Код страны (csdo:UnifiedCountryCode)" должен содержать значение "2021"
*.2. Наименование (название) места
(casdo:‌Place‌Name)
0..1
*.3. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.00652
1
если реквизит "Код места или географического пункта (casdo:‌Location‌Code)" заполнен, то он должен содержать кодовое обозначение порта в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

B.039.00653
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
20.16. Билетсіз жолаушылардың болуы белгісі
(casdo:‌Stowaways‌Indicator)
1
B.039.00654
1
"Билетсіз жолаушылардың болуы белгісі
(casdo:‌Stowaways‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – кеменің бортында билетсіз жолаушылар бар;
0 – кеменің бортында билетсіз жолаушылар жоқ

B.039.00653
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
20.16. Признак наличия безбилетных пассажиров
(casdo:‌Stowaways‌Indicator)
1
B.039.00654
1
реквизит "Признак наличия безбилетных пассажиров
(casdo:‌Stowaways‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту судна присутствуют безбилетные пассажиры;
0 – на борту судна отсутствуют безбилетные пассажиры

20.17. Кемеге отырғызу күні
(casdo:‌Embarkation‌Date)
0..1
B.039.00655
1
егер "Билетсіз жолаушылардың болуы белгісі (casdo:‌Stowaways‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Кемеге отырғызу күні (casdo:‌Embarkation‌Date)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Кемеге отырғызу күні (casdo:‌Embarkation‌Date)" деректемесі толтырылмайды
B.039.00656
1
егер "Кемеге отырғызу күні (casdo:‌Embarkation‌Date)" деректемесі толтырылса, онда ол: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келуге тиіс

20.17. Дата посадки на корабль
(casdo:‌Embarkation‌Date)
0..1
B.039.00655
1
если реквизит Признак наличия безбилетных пассажиров (casdo:‌Stowaways‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Дата посадки на корабль (casdo:‌Embarkation‌Date)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Дата посадки на корабль (casdo:‌Embarkation‌Date)" не должен быть заполнен
B.039.00656
1
если реквизит "Дата посадки на корабль (casdo:‌Embarkation‌Date)" заполнен, то должен соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD

20.18. Ауру жануарлардың болуы белгісі
(casdo:‌Sick‌Animal‌Indicator)
1
B.039.00657
1
"Ауру жануарлардың болуы белгісі (casdo:‌Sick‌Animal‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – кеменің бортында ауру жануарлар бар;
0 – кеменің бортында ауру жануарлар жоқ
20.19. Санитариялық рейдте кемені орналастыру қажеттілігінің белгісі
(casdo:‌Sanitary‌Roadstead‌Indicator)
1
B.039.00658
1
"Санитариялық рейдте кемеге орналастыру қажеттілігінің белгісі (casdo:‌Sanitary‌Roadstead‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – санитариялық рейдте кемені орналастыру қажет;
0 – санитариялық рейдте кемені орналастыру қажеттігі жоқ
20.20. Еркін практиканы шектеу белгісі
(casdo:‌Free‌Practice‌Restriction‌Indicator)
1
B.039.00659
1
"Еркін практиканы шектеу белгісі (casdo:‌Free‌Practice‌Restriction‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – жолаушылар мен экипаж мүшелері үшін портта еркін практиканы шектеу қажет;
0 – жолаушылар мен экипаж мүшелері үшін портта еркін практиканы шектеу қажеттігі жоқ

20.18. Признак наличия больных животных
(casdo:‌Sick‌Animal‌Indicator)
1
B.039.00657
1
реквизит "Признак наличия больных животных (casdo:‌Sick‌Animal‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту судна присутствуют больные животные;
0 – на борту судна отсутствуют больные животные
20.19. Признак необходимости размещения судна на санитарном рейде
(casdo:‌Sanitary‌Roadstead‌Indicator)
1
B.039.00658
1
реквизит "Признак необходимости размещения на судна санитарном рейде (casdo:‌Sanitary‌Roadstead‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – необходимо размещение судна на санитарном рейде;
0 – отсутствует необходимость размещения судна на санитарном рейде
20.20. Признак ограничения свободной практики
(casdo:‌Free‌Practice‌Restriction‌Indicator)
1
B.039.00659
1
реквизит "Признак ограничения свободной практики (casdo:‌Free‌Practice‌Restriction‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – необходимо ограничение свободной практики в порту для пассажиров и членов экипажа;
0 – отсутствует необходимость ограничения свободной практики в порту для пассажиров и членов экипажа

20.21. Кеменің эпидемияға қарсы дайындығы
(cacdo:‌Antiepidemic‌Ready‌Details)
1
20.21.1. Борттағы эпидемияға қарсы мүлік туралы мәліметтер
(cacdo:‌Antiepidemic‌Equipment‌Details)
1
*.1. Эпидемияға қарсы мүліктің болуы белгісі
(casdo:‌Antiepidemic‌Equipment‌Indicator)
1
B.039.00661
1
"Эпидемияға қарсы мүліктің болуы белгісі (casdo:‌Antiepidemic‌Equipment‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – кеменің бортында эпидемияға қарсы мүлік бар;
0 – кеменің бортында эпидемияға қарсы мүлік жоқ
*.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1

20.21. Противоэпидемическая готовность судна
(cacdo:‌Antiepidemic‌Ready‌Details)
1
20.21.1. Сведения о противоэпидемическом имуществе на борту
(cacdo:‌Antiepidemic‌Equipment‌Details)
1
*.1. Признак наличия противоэпидемического имущества
(casdo:‌Antiepidemic‌Equipment‌Indicator)
1
B.039.00661
1
реквизит "Признак наличия противоэпидемического имущества (casdo:‌Antiepidemic‌Equipment‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – на борту судна имеется противоэпидемическое имущество;
0 – на борту судна отсутствует противоэпидемическое имущество
*.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1

B.039.00662
1
егер "Эпидемияға қарсы мүліктің болуы белгісі (casdo:‌Antiepidemic‌Equipment‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмайды
20.21.2. Экипаждың дайындығы туралы мәліметтер
(cacdo:‌Crew‌Training‌Details)
1
*.1. Дайындық жүргізу белгісі
(casdo:‌Training‌Indicator)
1

B.039.00662
1
если реквизит "Признак наличия противоэпидемического имущества (casdo:‌Antiepidemic‌Equipment‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
20.21.2. Сведения о подготовке экипажа
(cacdo:‌Crew‌Training‌Details)
1
*.1. Признак проведения подготовки
(casdo:‌Training‌Indicator)
1

B.039.00663
1
"Дайындық жүргізу белгісі (casdo:‌Training‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – экипажды эпидемияға қарсы дайындау жүргізілді;
0 – экипажды эпидемияға қарсы дайындау жүргізілмеді
*.2. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.039.00664
1
егер "Дайындық жүргізу белгісі (casdo:‌Training‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Сипаттамасы (csdo:‌Description‌Text)" деректемесі толтырылмайды
20.22. Дезинсекция жүргізу туралы мәліметтер
(cacdo:‌Pest‌Control‌Details)
1
20.22.1. Дезинсекция жүргізу белгісі
(casdo:‌Disinfestation‌Indicator)
1
B.039.00665
1
"Дезинсекция жүргізу белгісі (casdo:‌Disinfestation‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – кемеге дезинсекция жүргізілді;
0 – кемеге дезинсекция жүргізілмеді
20.22.2. Дезинсекция туралы мәліметтер
(cacdo:‌Disinfestation‌Details)
0..*
B.039.00666
1
егер "Дезинсекция жүргізу белгісі (casdo:‌Disinfestation‌Indicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Су кемесінің дезинсекциясы туралы мәліметтер (cacdo:‌Disinfestation‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе Су кемесінің дезинсекциясы туралы мәліметтер (cacdo:‌Disinfestation‌Details)" деректемесі толтырылмайды
*.1. Жүргізілген дезинсекция түрінің коды
(casdo:‌Disinfestation‌Kind‌Code)
1
B.039.00668
1
"Жүргізілген дезинсекция түрінің коды (casdo:‌Disinfestation‌Kind‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – жоспарлы дезинсекция;
2 – эпидемиологиялық көрсеткіштер бойынша дезинсекция
*.2. Дезинсекция әдісінің сипаттамасы
(casdo:‌Disinfestation‌Method‌Text)
1
*.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
1

B.039.00663
1
реквизит "Признак проведения подготовки (casdo:‌Training‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – противоэпидемическая подготовка экипажа проводилась;
0 – противоэпидемическая подготовка экипажа не проводилась
*.2. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
0..1
B.039.00664
1
если реквизит "Признак проведения подготовки (casdo:‌Training‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен
20.22. Сведения о проведении дезинсекции
(cacdo:‌Pest‌Control‌Details)
1
20.22.1. Признак проведения дезинсекции
(casdo:‌Disinfestation‌Indicator)
1
B.039.00665
1
реквизит "Признак проведения дезинсекции (casdo:‌Disinfestation‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – дезинсекция судна проводилась;
0 – дезинсекция судна не проводилась
20.22.2. Сведения о дезинсекции
(cacdo:‌Disinfestation‌Details)
0..*
B.039.00666
1
если реквизит "Признак проведения дезинсекции (casdo:‌Disinfestation‌Indicator)" содержит значение "1", то реквизит "Сведения о дезинсекции водного судна (cacdo:‌Disinfestation‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о дезинсекции водного судна (cacdo:‌Disinfestation‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код вида проведенной дезинсекции
(casdo:‌Disinfestation‌Kind‌Code)
1
B.039.00668
1
реквизит "Код вида проведенной дезинсекции (casdo:‌Disinfestation‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – плановая дезинсекция;
2 – дезинсекция по эпидемиологическим показателям
*.2. Описание метода дезинсекции
(casdo:‌Disinfestation‌Method‌Text)
1
*.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
1

B.039.00669
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.4. Дезинсекция жүргізілетін орын
(casdo:‌Disinfestation‌Place‌Text)
1
21. Сырқаттанған адам
(cacdo:‌PIVDiseased‌Person‌Details)
0..*
B.039.00670
1
егер "Ауру адамның болуы белгісі (casdo:OnBoardDiseasePersonIndicator)" деректемесі "1" мәнін қамтыса, онда "Сырқаттанған адам (cacdo:‌PIVDiseased‌Person‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Сырқаттанған адам (cacdo:‌PIVDiseased‌Person‌Details)" деректемесі толтырылмайды

B.039.00669
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.4. Место проведения дезинсекции
(casdo:‌Disinfestation‌Place‌Text)
1
21. Заболевшее лицо
(cacdo:‌PIVDiseased‌Person‌Details)
0..*
B.039.00670
1
если реквизит "Признак наличия больного лица (casdo:OnBoardDiseasePersonIndicator)" содержит значение "1", то реквизит "Заболевшее лицо (cacdo:‌PIVDiseased‌Person‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Заболевшее лицо (cacdo:‌PIVDiseased‌Person‌Details)" не должен быть заполнен

B.039.00671
1
"Сырқаттанған адам (cacdo:‌PIVDiseased‌Person‌Details)" деректемесі даналарының саны "Ауырғандар саны (casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)" деректемесінде көрсетілген мәнге тең болуға тиіс
21.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.039.00672
1
"ТАӘ (ccdo:FullNameDetails)" деректемесі жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес толтырылуға тиіс
21.1.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
0..1
21.1.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
21.1.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
21.2. Рөл коды
(casdo:‌Role‌Code)
1
B.039.00674
1
"Рөл коды (casdo:‌Role‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – экипаж мүшесі;
2 – жолаушы
21.3. Азаматтығы тіркелген елдің коды
(csdo:‌Nationality‌Country‌Code)
0..1
B.039.00675
1
"Азаматтығы тіркелген елдің коды (csdo:‌Nationality‌Country‌Code)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес сырқаттанған адамның азаматтығы тіркелген ел кодының екі әріптік мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00676
1
"Азаматтығы тіркелген елдің коды (csdo:‌Nationality‌Country‌Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
21.4. Отырғызу орны және күні
(cacdo:‌Embarkation‌Place‌Details)
1
21.4.1. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.00677
1
"Орынның немесе географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген сыныптауышқа сәйкес отырғызу портының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1
B.039.00678
1
"анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты Одақ НАА тізілімі бойынша пайдаланылатын сыныптауыштың сәйкестендіргішін қамтуға тиіс**
21.4.2. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.00830
1
"Күні (csdo:‌Event‌Date)" деректемесі толтырылуға тиіс
B.039.00679
1
"Күні (csdo:EventDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
21.5. Түсіру орны және күні
(cacdo:‌Disembarkation‌Place‌Details)
0..1
B.039.00680
1
егер "Науқастың орналасқан жерінің коды (casdo:‌Diseased‌Person‌Location‌Code)" деректемесі "2" мәнін қамтыса, онда "Түсіру орны және күні (cacdo:‌Disembarkation‌Place‌Details)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Түсіру орны және күні (cacdo:‌Disembarkation‌Place‌Details)" деректемесі толтырылмайды
21.5.1. Орынның немесе географиялық пункттің коды
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.00681
1
"Орынның немесе географиялық пункттің коды (casdo:LocationCode)" деректемесі сәйкестендіргіші "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибутында көрсетілген сыныптауышқа сәйкес түсіру портының кодтық белгіленімін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
1

B.039.00671
1
Количество экземпляров реквизита "Заболевшее лицо (cacdo:‌PIVDiseased‌Person‌Details)" должно быть равно значению, указанному в реквизите "Число заболевших (casdo:‌Disease‌Person‌Quantity)"
21.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
1
B.039.00672
1
реквизит "ФИО (ccdo:FullNameDetails)" должен быть заполнен в соответствии с документом, удостоверяющим личность
21.1.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
0..1
21.1.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
0..1
21.1.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
0..1
21.2. Код роли
(casdo:‌Role‌Code)
1
B.039.00674
1
реквизит "Код роли (casdo:‌Role‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – член экипажа;
2 – пассажир
21.3. Код страны гражданства
(csdo:‌Nationality‌Country‌Code)
0..1
B.039.00675
1
реквизит "Код страны гражданства (csdo:‌Nationality‌Country‌Code)" должен содержать двухбуквенное значение кода страны гражданства заболевшего лица в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00676
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (codeListId)" реквизита "Код страны гражданства (csdo:NationalityCountryCode)" должен содержать значение "2021"
21.4. Место и дата посадки
(cacdo:‌Embarkation‌Place‌Details)
1
21.4.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.00677
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен содержать кодовое обозначение порта посадки соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1
B.039.00678
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" должен содержать идентификатор используемого классификатора по реестру НСИ Союза**
21.4.2. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
0..1
B.039.00830
1
реквизит "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должен быть заполнен
B.039.00679
1
значение реквизита "Дата (csdo:‌Event‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
21.5. Место и дата высадки
(cacdo:‌Disembarkation‌Place‌Details)
0..1
B.039.00680
1
если реквизит "Код места нахождения больного (casdo:‌Diseased‌Person‌Location‌Code)" содержит значение "2", то реквизит "Место и дата высадки (cacdo:‌Disembarkation‌Place‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Место и дата высадки (cacdo:‌Disembarkation‌Place‌Details)" не должен быть заполнен
21.5.1. Код места или географического пункта
(casdo:‌Location‌Code)
0..1
B.039.00681
1
реквизит "Код места или географического пункта (casdo:LocationCode)" должен содержать кодовое обозначение порта высадки соответствии с классификатором, идентификатор которого указан в атрибуте "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)"
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
1

21.12. Хабарлау белгісі
(casdo:‌Information‌Indicator)
1
B.039.00688
1
"Хабарлау белгісі (casdo:‌Information‌Indicator)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – порттағы дәрігер науқас адам туралы хабардар болды;
0 – науқас адам туралы ақпарат порттағы дәрігерге жеткізілмеді
21.13. Ауру нәтижесінің коды
(casdo:‌Disease‌Outcome‌Code)
1
B.039.00689
1
"Ауру нәтижесінің коды (casdo:‌Disease‌Outcome‌Code)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – науқас сауықты;
2 – науқас сырқаттануда;
3 – науқас қайтыс болды
21.14. Науқас орналасқан жердің коды
(casdo:‌Diseased‌Person‌Location‌Code)
1
B.039.00690
1
"Науқас орналасқан жердің коды (casdo:‌Diseased‌Person‌Location‌Code)" мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – науқас кеменің бортында жатыр;
2 – науқас кемеден кетті;
3 – теңізге жерленді
________________
*Күрделі деректемеге кіретін салынған деректемелер үшін осы күрделі деректемені толтыру жағдайында қолданылады. Қарапайым деректеменің атрибуттары үшін осы қарапайым деректемені толтыру жағдайында қолданылады.
**Сәйкестендіргіштің мәні мынадай шаблонға сәйкес көрсетіледі: 1ZZZ – анықтамалық үшін, 2ZZZ – сыныптауыш үшін, мұнда ZZZ – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешіміне сәйкес қалыптастырылған Одақ НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) коды.".

21.12. Признак информирования
(casdo:‌Information‌Indicator)
1
B.039.00688
1
реквизит "Признак информирования
(casdo:‌Information‌Indicator)" должен содержать 1 из значений:
1 – врач в порту проинформирован о больном лице;
0 – информация о больном лице врачу в порту не предоставлялась
21.13. Код исхода болезни
(casdo:‌Disease‌Outcome‌Code)
1
B.039.00689
1
реквизит "Код исхода болезни
(casdo:‌Disease‌Outcome‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – больной выздоровел;
2 – больной продолжает болеть;
3 – больной умер
21.14. Код места нахождения больного
(casdo:‌Diseased‌Person‌Location‌Code)
1
B.039.00690
1
реквизит "Код места нахождения больного
(casdo:‌Diseased‌Person‌Location‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – больной находится на борту судна;
2 – больной покинул судно;
3 – погребен в море
________________
*Для вложенных реквизитов, входящих в сложный реквизит, применяется в случае заполнения этого сложного реквизита. Для атрибутов простого реквизита применяется в случае заполнения этого простого реквизита.
**Значение идентификатора указывается в соответствии со следующим шаблоном: 1ZZZ – для справочника, 2ZZZ – для классификатора, где ZZZ – код справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза, сформированному в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155.".