Қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балық және балық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынақ) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балық және балық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 23 сәуірдегі № 68 шешімі

О Программе по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 апреля 2019 года № 68.

2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларында көзделген қағидаттарды іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балық және балық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынақ) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балық және балық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарлама бекітілсін.

В целях реализации принципов, предусмотренных подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и в соответствии с пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемую Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.

2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 23 сәуірдегі
№ 68 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балық және балық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынақ) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Балық және балық өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 040/2016) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі БАҒДАРЛАМА
Р/с
МСС коды
Мемлекетаралық стандарт жобасының атауы.
Жұмыс түрлері
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің элементтері
Әзірлеу мерзімі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет-жауапты әзірлеуші
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
1

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 23 апреля 2019 г. № 68
ПРОГРАММА
по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016), а также межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности рыбы и рыбной продукции" (ТР ЕАЭС 040/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Сноска. Программа с изменениями, внесенными решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13.09.2021 № 113 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
№ п/п
Код МКС
Наименование проекта межгосударственного стандарта. Виды работ
Элементы технического регламента Евразийского экономического союза
Срок разработки
Государство – член Евразийского экономического союза – ответственный разработчик
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
1

67.120.30
Тағамдық мұздатылған балық фаршы. Техникалық шарттар. МЕМСТ Р 55505-2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
II, III және V бөлімдер
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
2
67.120.30
Балық, балық емес объектілер және олардан жасалған өнімдер. Терминдер мен анықтамалар. МЕМСТ Р 50380-2005 негізінде МЕМСТ әзірлеу
II, III және V бөлімдер
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
3
67.120.30
Албырттың түйіршікті пастерленген уылдырығы. Техникалық шарттар. МЕМСТ Р 53957-2010 негізінде МЕМСТ әзірлеу
II, III және V бөлімдер
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
4
67.120.30
Тез мұздатылған ішек-қарны тазартылған және ішек-қарны тазартылмаған балық. Жалпы талаптар.

67.120.30
Фарш рыбный пищевой мороженый. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 55505-2013
разделы II, III и V
2020 год
2021 год
Российская Федерация
2
67.120.30
Рыба, нерыбные объекты и продукция из них. Термины и определения.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 50380-2005
разделы II, III и V
2020 год
2021 год
Российская Федерация
3
67.120.30
Икра лососевая зернистая пастеризованная. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 53957-2010
разделы II, III и V
2020 год
2021 год
Российская Федерация
4
67.120.30
Рыба потрошеная и непотрошеная быстрозамороженная. Общие требования.

ҚР СТ 1761-2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлім
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
5
67.120.30
Балықтан жасалған жартылай фабрикаттар. Таяқшалар, мүшеленген, бөлшектелген, аунатылған немесе клярдағы балық өнімдер. Жалпы талаптар. ҚР СТ 1791-2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлім
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
6
67.120.30
Балықтың жон еті, балық фаршы, балықтың жон еті мен тез мұздатылған фарштың қоспасы. Жалпы талаптар.
ҚР СТ 1801-2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлім
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
7

Разработка ГОСТ на основе СТ РК 1761-2008
раздел V
2020 год
2021 год
Республика Казахстан
5
67.120.30
Полуфабрикаты рыбные. Палочки, рыба разделанная, изделия рубленые, панированные или в кляре. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 1791-2008
раздел V
2020 год
2021 год
Республика Казахстан
6
67.120.30
Рыбное филе, рыбный фарш, смеси рыбного филе и фарша быстрозамороженные. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 1801-2008
раздел V
2020 год
2021 год
Республика Казахстан
7

67.120.30
Балық қосылған көкөністер консервілері. Жалпы техникалық шарттар. ҚР СТ 2669-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлім
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
8
67.120.30
Шарпыланған және пісірілген тоңызытылған шикі асшаяндар. Техникалық шарттар. МЕМСТ Р 51496-99 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлім
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
9
67.120.30
Тұздықтағы теңіз тарағының жон етінен жасалған пресервілер. Техникалық шарттар. МЕМСТ Р 55948-2014 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлім
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
10
67.120.30
"Экстра" мұздатылған нәлім тұқымдас балықтардың жон еті. Техникалық шарттар.

67.120.30
Консервы овощные с рыбой. Общие технические условия.
Разработка ГОСТ на основе СТ РК 2669-2015
раздел V
2020 год
2021 год
Республика Казахстан
8
67.120.30
Креветки сырые, бланшированные и вареные мороженые. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 51496-99
раздел V
2020 год
2021 год
Российская Федерация
9
67.120.30
Пресервы из филе морского гребешка в соусе. Технические условия.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 55948-2014
раздел V
2019 год
2020 год
Российская Федерация
10
67.120.30
Филе тресковых рыб мороженое "Экстра". Технические условия.

МЕМСТ Р 56417-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлім
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
11
67.120.30
Тамақ өнімдері. Балықтарды, моллюскаларды, шаянтәрізділерді, бауырымен жорғалаушыларды және оларды қайта өңдеу өнімдерін санитариялық-паразатологиялық сараптау әдістері. ӘНҚ 3.2.988-00 ескеріле отырып, ҚР СТ 2779-2015 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 19 және 20-тармақтары, № 3 қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
12
67.120.30
Балық, балыққа жатпайтын объектілер мен олардан жасалған өнімдер. Гельминттер дернәсілдерінің тіршілік ету қабілетін анықтау әдістері. МЕМСТ Р 54378-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 19 және 20-тармақтары, № 3 қосымша
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
13
67.120.30
Балық, теңіз сүтқоректілері, теңіз омыртқасыздары және оларды қайта өңдеу өнімдері. Балықтағы аммиактың салмақтық үлесін өлшеу әдістемесі.
МЕМСТ Р 50846-96 негізінде МЕМСТ әзірлеу
V бөлімнің 21-тармағы
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
14
67.120.30
Балық, балыққа жатпайтын объектілер мен олардан жасалған өнімдер. Құрамындағы фосфор қосылыстарын анықтау. МЕМСТ Р 55503-2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
VI бөліммнің 40-тармағы
2019 жыл
2020 жыл
Ресей Федерациясы
15
67.120.30
Балық, балыққа жатпайтын объектілер мен олардан жасалған өнімдер. Құрамындағы қалдық трифенилметан бояғыштарын анықтаудың иммуноферменттік әдісі.
МЕМСТ Р 57025-2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
VI бөліммнің 40-тармағы
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
16

Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 56417-2015
раздел V
2019 год
2020 год
Российская Федерация
11
67.120.30
Продукты пищевые. Методы санитарно-паразитологической экспертизы рыбы, моллюсков, ракообразных, земноводных, пресмыкающихся и продуктов их переработки. Разработка ГОСТ на основе СТ РК 2779-2015 с учетом МУК 3.2.988-00
пункты 19 и 20 раздела V, приложение № 3
2020 год
2021 год
Республика Казахстан
12
67.120.30
Рыба, нерыбные объекты и продукция из них. Методы определения жизнеспособности личинок гельминтов.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 54378-2011
пункты 19 и 20
раздела V, приложение № 3
2019 год
2020 год
Российская Федерация
13
67.120.30
Рыба, морские млекопитающие, морские беспозвоночные и продукты их переработки. Методика измерения общего азота летучих оснований.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 50846-96
пункт 21 раздела V
2020 год
2021 год
Российская Федерация
14
67.120.30
Рыба, нерыбные объекты и продукция из них. Определение содержания соединений фосфора.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 55503-2013
пункт 40 раздела VI
2019 год
2020 год
Российская Федерация
15
67.120.30
Рыба, нерыбные объекты и продукция из них. Иммуноферментный метод определения остаточного содержания трифенилметановых красителей.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 57025-2016
пункт 40 раздела VI
2020 год
2021 год
Российская Федерация
16

67.120.30
Балық, балыққа жатпайтын өнімдер және олардан жасалған өнімдер. Құрамындағы қалдық трифенилметан бояғыштарын жоғары ажыратымды ұшпалы-уақытты масс-спектрометрия детекторы бар тиімділігі аса жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен анықтау әдісі.
МЕМСТ Р 56962-2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
VI бөліммнің 40-тармағы
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
17
67.120.30
Балық және теңіз өнімдері. Бағалаудың сенсорлық әдісі.

67.120.30
Рыба, нерыбные продукты и продукция из них. Метод определения остаточного содержания трифенилметановых красителей с помощью сверхвысокоэффективной жидкостной хроматографии
с времяпролетным масс-спектрометрическим детектором высокого разрешения.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 56962-2016
пункт 40 раздела VI
2020 год
2021 год
Российская Федерация
17
67.120.30
Рыба и морепродукты. Сенсорный метод оценки.

ҚР СТ 1803-2008 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 1 – 7 қосымшалар
2020 жыл
2021 жыл
Қазақстан Республикасы
18
67.120.30
07.100.30
Бөлінген импеданс әдісімен санитариялық-бактериологиялық зерттеу. ӘНҚ 4.2.2578-10 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 1 қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
19
67.120.30
07.100.30
Жануарларға арналған тағам өнімдері мен жемшөптердің микробиологиясы. Ықтимал энтеропатогендік Vibrio spp табудың деңгейлес әдісі. 1-бөлік. Vibrio parahaemoliticus және Vibrio cholerae бактерияларын табу. 2017 жылғы 10 шілдеден бастап ISO 21872-1:2017 енгізілуіне байланысты МЕМСТ ISO/TS 21872-1-2013 қайта қарау

Разработка ГОСТ на основе СТ РК 1803-2008
приложения № 1 – 7
2020 год
2021 год
Республика Казахстан
18
67.120.30 07.100.30
Санитарно-бактериологические исследования методом разделенного импеданса.
19Разработка ГОСТ на основе МУК 4.2.2578-10
приложение № 1
2020 год
2021 год
Российская Федерация
19
67.120.30 07.100.30
Микробиология пищевых продуктов и кормов для животных. Горизонтальный метод обнаружения потенциально энтеропатогенных Vibrio spp. Часть 1. Обнаружение бактерий Vibrio parahaemoliticus и Vibrio cholerae.
Пересмотр ГОСТ ISO/TS 21872-1-2013 в связи с введением с 10 июля 2017 г. ISO 21872-1:2017

№ 1 қосымшаның 1 және 3-кестелері
("v.parahaemolyticus" көрсеткіші)
2019 жыл
2020 жыл
Беларусь Республикасы
20
67.120.30
Тағам өнімдері, жемшөп, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы кокцидиостатиктерді масс-спектрометрия детекторы бар тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен анықтау әдісі .
МЕМСТ Р 54518-2011 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 2 қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
21
67.120.30
Балық. Құрамындағы қалдық туынды бензоилмочевинді жоғары ажыратымды ұшпалы-уақытты масс-спектрометрия детекторы бар тиімділігі аса жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен анықтау әдісі.
МЕМСТ Р 57024-2016 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 2 қосымша
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
22
67.120.30
Тағам өнімдері, азық-түлік шикізаты. Құрамындағы қалдық сульфаниламидтерді, нитроимидазды, пенициллинді, амфениколды масс-спектрометрия детекторы бар тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен анықтау әдісі.
МЕМСТ Р 54904-2012 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 2 қосымша,№ 6 қосымшаның 4-кестесі ("левомицетин (хлорамфеникол)"және "пенициллин" көрсеткіштері)
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
23
67.120.30
Жануарлардан алынатын өнімдегі қалдық бацитрациннің құрамын ИФА әдісімен анықтау. Өлшеуді орындау әдістемесі. ӨОӘ.МН 4652-2013 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 2 қосымша, № 6 қосымшаның 4-кестесі ("бацитрацин" көрсеткіші)
2019 жыл
2020 жыл
Беларусь Республикасы
24
67.120.30
Азық-түлік шикізатындағы және тағам өнімдеріндегі ұшпалы N-нитрозаминдерді анықтау. ӘНҚ 4.4.1.011-93 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 4 қосымша ("нитрозаминдер
(N-нитрозодиме-тиламин (НДМА)
мен N-нитрозоди-этиламин (НДЭА) жиынтығы)" көрсеткіштері),№ 5 қосымшаның 2 және 4-кестелері ("нитрозаминдер" көрсеткіші), № 6 қосымшаның 2 және 4-кестелері ("нитрозаминдер: N-нитрозодиме-тиламин (НДМА) мен N-нитрозоди-этиламин (НДЭА) жиынтығы" көрсеткіші)
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
25
67.120.30
Ұлулардағы окадаик қышқылын тест-жүйе көмегімен экспресс-анықтау. МР 01.016-07 негізінде МЕМСТ әзірлеу
№ 4 қосымша ("моллюскалардың диарейлік уы
(окадаик қыщқылы)" көрсеткіші), № 6 қосымшаның 2 және 4-кестелері ("моллюскалардың диарейлік уы
(окадаик қышқылы)" көрсеткіші)
2020 жыл
2021 жыл
Ресей Федерациясы
26
67.120.30
Тағам өнімдері. Мидиялардағы сактоксин мен DC-сактоксинді анықтау. Пероксидтік немесе периодаттық тотығу әдісімен колония алды дериватизацияны қолдана отырып тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісі. 2017 жылғы 18 қаңтардан бастап EN 14526:2017 енгізілуіне байланысты МЕМСТ EN 14526-2015 қайта қарау
№ 4 қосымша ("моллюскалардың параличтік уы (сакситоксин)" көрсеткіші)
2019 жыл
2020 жыл
Беларусь Республикасы
27
67.120.30
Тағам өнімдері. В1 дәруменін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен анықтау.
2014 жылғы 4 маусымнан бастап EN 14122:2014 енгізілуіне байланысты МЕМСТ EN 14122-2013 қайта қарау
№ 5 қосымшаның 1 және 3-кестелері ("дәрумендер:
тиамин (В1), рибофлавин (В2), ниацин (РР)" көрсеткіші)
2019 жыл
2020 жыл
Беларусь Республикасы
28
67.120.30
Тағам өнімдері. В2 дәруменін тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография көмегімен анықтау.
2014 жылғы 4 маусымнан бастап EN 14152:2014 енгізілуіне байланысты МЕМСТ EN 14152-2013 қайта қарау
№ 5 қосымшаның 1 және 3-кестелері ("дәрумендер:
тиамин (В1), рибофлавин (В2), ниацин (РР)" көрсеткіші)
2019 жыл
2020 жыл
Беларусь Республикасы
29
67.120.30
Тағам өнімдері. Мидиялардағы домое қышқылын тиімділігі жоғары сұйықтықты хроматография әдісімен анықтау. 2017 жылғы 11 қаңтардан бастап EN 14176:2017 енгізілуіне байланысты МЕМСТ EN 14176-2015 қайта қарау
№ 6 қосымшаның 2 және 4-кестелері
("моллюскалардың амнестиялық уы (домое қышқылы)" көрсеткіші)
2019 жыл
2020 жыл
Беларусь Республикасы

таблицы 1 и 3 приложения № 1 (показатель "v.parahaemolyticus")
2019 год
2020 год
Республика Беларусь
20
67.120.30
Продукты пищевые, корма, продовольственное сырье. Метод определения содержания кокцидиостатиков с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 54518-2011
приложение № 2
2020 год
2021 год
Российская Федерация
21
67.120.30
Рыба. Метод определения остаточного содержания производных бензоилмочевины с помощью сверхвысокоэффективной жидкостной хроматографии
с времяпролетным масс-спектрометрическим детектором высокого разрешения.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 57024-2016
приложение № 2
2020 год
2021 год
Российская Федерация
22
67.120.30
Продукты пищевые, продовольственное сырье. Метод определения остаточного содержания сульфаниламидов, нитроимидазолов, пенициллинов, амфениколов
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии с масс-спектрометрическим детектором.
Разработка ГОСТ на основе ГОСТ Р 54904-2012
приложение № 2,
таблица 4 приложения № 6 (показатели "левомицетин (хлорамфеникол)"
и "пенициллин")
2020 год
2021 год
Российская Федерация
23
67.120.30
Определение содержания остаточных бацитрацина
в продукции животного происхождения методом ИФА. 24Методика выполнения измерений.
Разработка ГОСТ на основе МВИ.МН 4652-2013
приложение № 2, таблица 4 приложения № 6 (показатель "бацитрацин")
2019 год
2020 год
Республика Беларусь
24
67.120.30
Определение летучих N-нитрозаминов в продовольственном сырье и пищевых продуктах.
Разработка ГОСТ на основе МУК 4.4.1.011-93
приложение № 4 (показатель "нитрозамины (сумма N-нитрозодиме-тиламина (НДМА) и N-нитрозоди-этиламина (НДЭА))"), таблицы 2 и 4 приложения № 5 (показатель "нитрозамины"), таблицы 2 и 4 приложения № 6 (показатель "нитрозамины: сумма
N-нитрозодиме-тиламина (НДМА)
и N-нитрозоди-этиламина (НДЭА)")
2020 год
2021 год
Российская Федерация
25
67.120.30
Экспресс-определение окадаиковой кислоты
в моллюсках с помощью тест-системы.
Разработка ГОСТ на основе МР 01.016-07
приложение № 4 (показатель "диарейный яд моллюсков (окадаиковая кислота)"), таблицы 2 и 4 приложения № 6 (показатель "диарейный яд моллюсков (окадаиковая кислота)")
2020 год
2021 год
Российская Федерация
26
67.120.30
Продукты пищевые. Определение сакситоксина
и DC-сакситоксина в мидиях. Метод высокоэффективной жидкостной хроматографии
с применением предколоночной дериватизации методом пероксидного или периодатного окисления.
Пересмотр ГОСТ EN 14526-2015 в связи с введением
с 18 января 2017 г. EN 14526:2017
приложение № 4 (показатель "паралитический яд моллюсков (сакситоксин)")
2019 год
2020 год
Республика Беларусь
27
67.120.30
Продукты пищевые. Определение витамина В1
с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Пересмотр ГОСТ EN 14122-2013 в связи с введением
с 4 июня 2014 г. EN 14122:2014
таблицы 1 и 3 приложения № 5 (показатель "витамины: тиамин (В1), рибофлавин (В2), ниацин (РР)")
2019 год
2020 год
Республика Беларусь
28
67.120.30
Продукты пищевые. Определение витамина В2 с помощью высокоэффективной жидкостной хроматографии. Пересмотр ГОСТ EN 14152-2013 в связи с введением с 4 июня 2014 г. EN 14152:2014
таблицы 1 и 3 приложения № 5 (показатель "витамины: тиамин (В1), рибофлавин (В2), ниацин (РР)")
2019 год
2020 год
Республика Беларусь
29
67.120.30
Продукты пищевые. Определение домоевой кислоты в мидиях методом высокоэффективной жидкостной хроматографии.
Пересмотр ГОСТ EN 14176-2015 в связи с введением
с 11 января 2017 г. EN 14176:2017
таблицы 2 и 4 приложения № 6 (показатель "амнестический яд моллюсков (домоевая кислота)")
2019 год
2020 год
Республика Беларусь
30
67.120.30
Консервы из креветок натуральные. Технические условия
Пересмотр ГОСТ 18056-88 и ГОСТ 18056-2014
раздел V
2022
2023
Российская Федерация
31
67.120.30
Консервы из печени рыб с растительными гарнирами. Технические условия
Пересмотр ГОСТ 19341-73 и ГОСТ 19341-2014
раздел V
2022
2023
Российская Федерация
32
67.120.30
Консервы рыборастительные в бульоне, заливке, маринаде или соусе. Технические условия
Пересмотр ГОСТ 25856-97 и ГОСТ 25856-2013
раздел V
2022
2023
Российская Федерация