Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес жемшөп тасығыш-жартылай тіркемені сыныптау туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 9 шілдедегі № 115 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 22-бабы 1-тармағының бірінші абзацына және 4-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
Жемшөп тасығыш-жартылай тіркеме:
жануарларға арналған жемшөпті және ауыл шаруашылық жүктерін қаптамасыз (сусымалы күйде) автопойыз құрамында тасу үшін арналған;
мал шаруашылығы кешені ғимаратының шегінде жануарларға жемшөптерді (ауыл шаруашылық жүктерін) әзірлеу, тасымалдау және тарату үшін арналмаған;
автомобиль (ершікті) тартқышпен қосу үшін тартқыш-ілініс құрылғысымен жабдықталған жартылай тіркеме түрінде ұсынылған;
жоғары бөлігінде сол арқылы тиеу жүргізілетін метал қақпақтармен жабылатын люктері бар, бөліктерге бөлінген, цилиндрлік пішіндегі метал ыдыс (цистерна) орнатылған шассиден тұратын:
ыдыстың төменгі бөлігінде тасымалданатын жемшөптерді және қаптамасыз (сусымалы күйде) ауыл шаруашылық жүктерін түсіру үшін арналған, тік, жоғарғы (сыртқы) және артқы (жылжымалы) иірмекпен біртіндеп жалғанатын, көлденең иірмекпен (қалақтары бар бұранда түріндегі) жабдықталған;
- сыртқы экономикалық қызметтің Тауар номенклатурасына Түсіндірмелердің 1 және 6-негізгі қағидаларына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының 8716 31 000 0 қосалқы позициясында сыныпталады.
2. Кеден одағы Комиссиясының "Өзі түсіретін жемшөп тасығыш-жартылай тіркемені сыныптау туралы" 2011 жылғы 2 наурыздағы № 556 шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

О классификации полуприцепа-кормовоза в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июля 2019 года № 115
В соответствии с абзацем первым пункта 1 и подпунктом 3 пункта 4 статьи 22 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Полуприцеп-кормовоз:
предназначенный для перевозки кормов для животных и сельскохозяйственных грузов без упаковки (россыпью) в составе автопоезда;
не предназначенный для подготовки, перевозки и раздачи кормов (сельскохозяйственных грузов) животным в пределах зданий животноводческих комплексов;
представленный в виде полуприцепа, оснащенного тягово-сцепным устройством для соединения с автомобильным (седельным) тягачом;
состоящий из шасси, на котором установлена металлическая емкость цилиндрической формы (цистерна), разделенная на отсеки, имеющая в верхней части закрывающиеся металлическими крышками люки, через которые производится погрузка;
оборудованный в нижней части емкости горизонтальным шнеком (в форме винта с лопастями), последовательно соединяющимся с вертикальным, верхним (наружным) и хвостовым (выдвижным) шнеками, предназначенными для разгрузки перевозимых кормов и сельскохозяйственных грузов без упаковки (россыпью),
– в соответствии с Основными правилами интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1 и 6 классифицируется в субпозиции 8716 31 000 0 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
2. Признать утратившим силу Решение Комиссии Таможенного союза от 2 марта 2011 г. № 556 "О классификации полуприцепа-кормовоза саморазгружающегося".
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян