Қолма-қол ақша қаражатының және (немесе) ақша құралдарының шығу тегін растау үшін құжаттар ұсыну туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 6 тамыздағы № 130 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 109-бабының 9-тармағына және 261-бабының 1-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Жолаушы кедендік декларациясы, егер мұндай қолма-қол ақша қаражатының және (немесе) ақша құралдарының жалпы сомасы оларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына бір мезгілде әкелген немесе Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан бір мезгілде әкеткен кезде кеден органына жолаушы кедендік декларациясын тапсырған күні қолданыстағы валюта бағамы бойынша 100 мың АҚШ долларына балама сомадан асатын болса, қолма-қол ақша қаражатының және (немесе) ақша құралдарының шығу тегін растау үшін құжаттар ұсынумен бірге жүргізіледі деп белгіленсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

О представлении документов для подтверждения происхождения наличных денежных средств и (или) денежных инструментов
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 августа 2019 года № 130
В соответствии с пунктом 9 статьи 109 и подпунктом 9 пункта 1 статьи 261 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить, что пассажирская таможенная декларация сопровождается представлением документов для подтверждения происхождения наличных денежных средств и (или) денежных инструментов, если общая сумма таких наличных денежных средств и (или) денежных инструментов при их единовременном ввозе на таможенную территорию Евразийского экономического союза или единовременном вывозе с таможенной территории Евразийского экономического союза превышает сумму, эквивалентную 100 тыс. долларов США по курсу валют, действующему на день подачи таможенному органу пассажирской таможенной декларации.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян