Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 6 тамыздағы № 137 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 8 қазандағы № 177 шешімі
Үшінші елдерге қатысты арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 8 қосымша) 23, 28 және 29-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 6 тамыздағы "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін ыстықтай илектелген прокатқа қатысты арнайы квота енгізу арқылы арнайы қорғау шарасын қолдану және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 199 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" № 137 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 8 қазандағы
№ 177 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 6 тамыздағы № 137 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 1-тармақтағы "қосымшаға сәйкес" деген сөздер "№ 1 қосымшаға сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. 3-тармақтың екінші абзацындағы "Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы бекітетін әдістемеге" деген сөздер "№ 2 қосымшаға орай тәртіпке" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Көрсетілген Шешімге қосымшаның нөмірлік тақырыбындағы "қосымша" деген сөз "№ 1 қосымша" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. Мынадай мазмұндағы № 2 қосымшамен толықтырылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 6 тамыздағы
№ 137 шешіміне
№ 2 ҚОСЫМША
Ыстықтай илектелген прокатқа қатысты арнайы квота нысанындағы арнайы қорғау шараларын қолдану ТӘРТІБІ I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Үшінші елдерге қатысты арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 8 қосымша) 23, 28 және 29-тармақтары негізінде әзірленді және ЕАЭО СЭҚ ТН 7208 10 000 0, 7208 25 000 0, 7208 26 000 0, 7208 27 000 0, 7208 36 000 0, 7208 37 000 0, 7208 38 000 0, 7208 39 000 0, 7208 40 000 0, 7208 51 200 1, 7208 51 200 9, 7208 51 910 0, 7208 51 980 0, 7208 52 100 0, 7208 52 910 0, 7208 52 990 0, 7208 53 100 0, 7208 53 900 0, 7208 54 000 0, 7208 90 200 0, 7208 90 800 0, 7211 13 000 0, 7211 14 000 0, 7211 19 000 0, 7225 30 100 0, 7225 30 300 0, 7225 30 900 0, 7225 40 120 1, 7225 40 120 9, 7225 40 150 1, 7225 40 150 9, 7225 40 400 0, 7225 40 600 0, 7225 40 900 0, 7226 91 200 0, 7226 91 910 0 және 7226 91 990 0 кодтарымен сыныпталатын, көміртекті және легирленген болаттан жасалған, қаңылтырдағы және орамадағы ыстықтай илектелген прокатқа қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 6 тамыздағы № 137 шешімімен белгіленген арнайы квота нысанындағы арнайы қорғау шараларын қолдану қағидаларын (бұдан әрі тиісінше – арнайы квота, тауар) айқындайды.

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 августа 2019 г. № 137
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 октября 2019 года № 177
В соответствии с пунктами 23, 28 и 29 Протокола о применении специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер по отношению к третьим странам (приложение № 8 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 августа 2019 г. № 137 "О применении специальной защитной меры посредством введения специальной квоты в отношении горячекатаного проката, ввозимого на таможенную территорию Евразийского экономического союза, и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 199" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 8 октября 2019 г. № 177
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 августа 2019 г. № 137
1. В пункте 1 слова "согласно приложению" заменить словами "согласно приложению № 1".
2. В абзаце втором пункта 3 слова "методикой, утверждаемой Коллегией Евразийской экономической комиссии," заменить словами "порядком согласно приложению № 2".
3. В нумерационном заголовке приложения к указанному Решению слово "приложение" заменить словами "приложение № 1".
4. Дополнить приложением № 2 следующего содержания:
"ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 6 августа 2019 г. № 137
ПОРЯДОК
применения специальной защитной меры в форме специальной квоты в отношении горячекатаного проката
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан на основании пунктов 23, 28 и 29 Протокола о применении специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер по отношению к третьим странам (приложение № 8 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и определяет правила применения специальной защитной меры в форме специальной квоты, установленной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 августа 2019 г. № 137, в отношении проката горячекатаного из углеродистых и легированных сталей в листах и рулонах, классифицируемого кодами 7208 10 000 0, 7208 25 000 0, 7208 26 000 0, 7208 27 000 0, 7208 36 000 0, 7208 37 000 0, 7208 38 000 0, 7208 39 000 0, 7208 40 000 0, 7208 51 200 1, 7208 51 200 9, 7208 51 910 0, 7208 51 980 0, 7208 52 100 0, 7208 52 910 0, 7208 52 990 0, 7208 53 100 0, 7208 53 900 0, 7208 54 000 0, 7208 90 200 0, 7208 90 800 0, 7211 13 000 0, 7211 14 000 0, 7211 19 000 0, 7225 30 100 0, 7225 30 300 0, 7225 30 900 0, 7225 40 120 1, 7225 40 120 9, 7225 40 150 1, 7225 40 150 9, 7225 40 400 0, 7225 40 600 0, 7225 40 900 0, 7226 91 200 0, 7226 91 910 0 и 7226 91 990 0 ТН ВЭД ЕАЭС (далее соответственно – специальная квота, товар).

2. Арнайы квотаның қолданылу кезеңінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі - мүше мемлекеттер, Одақ) тауарлар импортына лицензиялар беруге уәкілеттік берілген атқарушы билік органдары немесе мүше мемлекеттердің атқарушы билігінің өзге де уәкілетті органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар) Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттамада (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша) көзделген тәртіппен сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында арнайы квота көлемдерін бөлуді және тауар импортына біржолғы лицензиялар беруді жүзеге асырады.
3. Сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында бөлуге жататын арнайы квотаның көлемі (мүше мемлекет үшін арнайы квота көлемінің Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 6 тамыздағы № 137 шешіміне № 1 қосымшада белгіленгеннен пайызымен):
а) 2019 жылғы 1 желтоқсаннан бастап 2020 жылғы 31 наурызды қоса алғандағы кезеңге – 20 пайызды;
б) 2020 жылғы 1 сәуірден бастап 2020 жылғы 31 шілдені қоса алғандағы кезеңге - 50 пайызды;
в) 2020 жылғы 1 тамыздан бастап 2020 жылғы 30 қарашаны қоса алғандағы кезеңге - 30 пайызды құрайды.
4. Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттамаға (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша) қосымшаның 9-тармағына сәйкес біржолғы лицензияның қолданылу мерзімі мынаны:
а) осы Тәртіптің 3-тармағының "а" тармақшасында көрсетілген кезеңге қатысты – 2019 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанда немесе 2020 жылғы 31 наурызды қоса алғандағы;
б) осы Тәртіптің 3-тармағының "б" тармақшасында көрсетілген кезеңге қатысты – 2020 жылғы 31 шілдені қоса алғандағы;
в) осы Тәртіптің 3-тармағының "в" тармақшасында көрсетілген кезеңге қатысты – 2020 жылғы 30 қарашаны қоса алғандағы мерзімді құрайды.
5. Осы Тәртіптің 3-тармағында көзделген тиісті кезеңге бөлуге жататын арнайы квота көлемінің 85 пайызын сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында бөлу осы Тәртіптің II бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
6. Осы Тәртіптің 3-тармағында көзделген тиісті кезеңге бөлуге жататын арнайы квота көлемінің 15 пайызын сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында бөлу осы Тәртіптің III бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
7. Сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арнайы квота көлемінің бір бөлігін алу үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
а) осы Тәртіптің 3-тармағында көзделген тиісті кезеңде Одақтың кедендік аумағына әкелуге болжанатын тауардың саны (килограммен), сондай-ақ осындай беру мерзімдері көрсетілген арнайы квота көлемінің бір бөлігін алуға өтінім (бұдан әрі – өтінім);
б) өтінімде көрсетілген тауардың санын негіздейтін қол қойылған сыртқы сауда шартының (келісімшартының), қосымшалардың және (немесе) ерекшеліктердің және (немесе) оған толықтырулардың көшірмелері;
в) салық органында есепке қою туралы немесе мемлекеттік тіркеу туралы құжаттың (егер бұл мүше мемлекеттің заңнамасында көзделсе, мәліметтердің) көшірмесі.

2. В период действия специальной квоты органы исполнительной власти государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно – государства-члены, Союз), уполномоченные на выдачу лицензий на импорт товаров, или иные уполномоченные органы исполнительной власти государств-членов (далее – уполномоченные органы) осуществляют распределение объемов специальной квоты между участниками внешнеторговой деятельности и выдачу разовых лицензий на импорт товара в порядке, предусмотренном Протоколом о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года).
3. Объем специальной квоты, подлежащий распределению между участниками внешнеторговой деятельности, составляет (в процентах от установленного в приложении № 1 к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 августа 2019 г. № 137 для государства-члена объема специальной квоты):
а) на период с 1 декабря 2019 г. по 31 марта 2020 г. включительно – 20 процентов;
б) на период с 1 апреля 2020 г. по 31 июля 2020 г. включительно – 50 процентов;
в) на период с 1 августа 2020 г. по 30 ноября 2020 г. включительно – 30 процентов.
4. Срок действия разовой лицензии в соответствии с пунктом 9 приложения к Протоколу о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) составляет:
а) в отношении периода, указанного в подпункте "а" пункта 3 настоящего Порядка, – по 31 декабря 2019 г. включительно или по 31 марта 2020 г. включительно;
б) в отношении периода, указанного в подпункте "б" пункта 3 настоящего Порядка, – по 31 июля 2020 г. включительно;
в) в отношении периода, указанного в подпункте "в" пункта 3 настоящего Порядка, – по 30 ноября 2020 г. включительно.
5. Распределение между участниками внешнеторговой деятельности 85 процентов объема специальной квоты, подлежащего распределению на соответствующий период, предусмотренный пунктом 3 настоящего Порядка, осуществляется в соответствии с разделом II настоящего Порядка.
6. Распределение между участниками внешнеторговой деятельности 15 процентов объема специальной квоты, подлежащего распределению на соответствующий период, предусмотренный пунктом 3 настоящего Порядка, осуществляется в соответствии с разделом III настоящего Порядка.
7. Для получения части объема специальной квоты участниками внешнеторговой деятельности представляются в уполномоченный орган следующие документы:
а) заявка на получение части объема специальной квоты с указанием количества товара (в килограммах), предполагаемого к ввозу на таможенную территорию Союза в соответствующем периоде, предусмотренном пунктом 3 настоящего Порядка, а также сроков такой поставки (далее – заявка);
б) копии подписанных внешнеторгового договора (контракта), приложений, и (или) спецификаций, и (или) дополнений к нему, обосновывающих количество товара (в килограммах), указанное в заявке;
в) копия документа (сведения, если это предусмотрено законодательством государства-члена) о постановке на учет в налоговом органе или о государственной регистрации.

8. Сыртқы сауда қызметіне қатысушыға арнайы квота көлемінің бір бөлігін бөлуден бас тарту үшін мыналар негіз болып табылады:
а) осы Тәртіптің 7-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарда толық емес немесе анық емес мәліметтердің болуы;
б) осы Тәртіптің 7-тармағында көрсетілген құжаттарды (мәліметтерді) толық көлемде ұсынбау;
в) осы Тәртіптің 7-тармағында көрсетілген бір немесе бірнеше құжаттың қолданылуын тоқтату немесе тоқтата тұру;
г) осы Тәртіптің 9, 17, 26, 34 немесе 44-тармақтарында көзделген өтінімді беру мерзімінің өтуі.
II. Тарихи бөлу қағидаты
9. Осы Тәртіптің 5-тармағында көзделген арнайы квота көлемінің бір бөлігін алу үшін сыртқы сауда қызметіне қатысушылар уәкілетті органға осы Тәртіптің 7-тармағында көрсетілген құжаттарды мынадай:
а) осы Тәртіптің 3-тармағының "а" тармақшасында көрсетілген кезеңге арналған арнайы квота көлеміне қатысты - 2019 жылғы 12 қарашаны қоса алғандағы;
б) осы Тәртіптің 3-тармағының "б" тармақшасында көрсетілген кезеңге арналған арнайы квота көлеміне қатысты - 2020 жылғы 10 ақпанды қоса алғандағы;
в) осы Тәртіптің 3-тармағының "в" тармақшасында көрсетілген кезеңге арналған арнайы квота көлеміне қатысты 2020 жылғы 10 маусымды қоса алғандағы мерзімдерде береді.
10. Осы Тәртіптің 9-тармағында көзделген өтінімдерді беру мерзімі өткенге дейін сыртқы сауда қызметіне қатысушы кері қайтарып алған өтінім берілмеген болып есептеледі.
11. Арнайы квотаның көлемін уәкілетті орган осы Тәртіптің 12-15- тармақтарына сәйкес осы Тәртіптің 9-тармағында көзделген өтінімдерді беру мерзімі аяқталған күннен бастап 7 жұмыс күнінен кешіктірмей өтінім берген сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында бөледі.
12. Егер осы Тәртіптің 9-тармағына сәйкес берілген барлық өтінімде көрсетілген тауардың жиынтық саны (килограммен) осы Тәртіптің 3-тармағында көзделген тиісті кезеңге бөлуге жататын арнайы квотаның көлемінен асып түскен жағдайда, арнайы квотаның көлемі есепті кезең ішінде сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында кедендік статистика деректері негізінде өтінім берген сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың мүше мемлекеттің аумағына ішкі тұтыну үшін шығару немесе ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу кедендік рәсімдерімен орналастырылған тауарды әкелудің жалпы көлемінде осы мүше мемлекеттің аумағына ішкі тұтыну үшін шығару немесе ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу кедендік рәсімдерімен орналастырылған тауарды өздерінің әкелу көлеміне пропорционал бөлінеді.

8. Основанием для отказа в выделении участнику внешнеторговой деятельности части объема специальной квоты является:
а) наличие неполных или недостоверных сведений в документах, представленных в соответствии с пунктом 7 настоящего Порядка;
б) непредставление документов (сведений), указанных в пункте 7 настоящего Порядка, в полном объеме;
в) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, указанных в пункте 7 настоящего Порядка;
г) пропуск срока подачи заявки, предусмотренного пунктами 9, 17, 26, 34 или 44 настоящего Порядка.
II. Исторический принцип распределения
9. Для получения части объема специальной квоты, предусмотренного пунктом 5 настоящего Порядка, участниками внешнеторговой деятельности подаются в уполномоченный орган документы, указанные в пункте 7 настоящего Порядка, в следующие сроки:
а) по 12 ноября 2019 г. включительно – в отношении объема специальной квоты на период, указанный в подпункте "а" пункта 3 настоящего Порядка;
б) по 10 февраля 2020 г. включительно – в отношении объема специальной квоты на период, указанный в подпункте "б" пункта 3 настоящего Порядка;
в) по 10 июня 2020 г. включительно – в отношении объема специальной квоты на период, указанный в подпункте "в" пункта 3 настоящего Порядка.
10. Заявка, отозванная участником внешнеторговой деятельности до истечения срока подачи заявок, предусмотренного пунктом 9 настоящего Порядка, считается неподанной.
11. Объем специальной квоты распределяется уполномоченным органом между участниками внешнеторговой деятельности, подавшими заявки, не позднее 7 рабочих дней с даты окончания срока подачи заявок, предусмотренного пунктом 9 настоящего Порядка, в соответствии с пунктами 12 – 15 настоящего Порядка.
12. В случае если совокупное количество товара (в килограммах), указанное во всех заявках, поданных в соответствии с пунктом 9 настоящего Порядка, превышает объем специальной квоты, подлежащий распределению на соответствующий период, предусмотренный пунктом 3 настоящего Порядка, объем специальной квоты распределяется между участниками внешнеторговой деятельности на основании данных таможенной статистики пропорционально доле объема ввоза ими на территорию государства-члена товара, помещенного под таможенные процедуры выпуска для внутреннего потребления или переработки для внутреннего потребления, в общем объеме ввоза подавшими заявки участниками внешнеторговой деятельности на территорию этого государства-члена товара, помещенного под таможенные процедуры выпуска для внутреннего потребления или переработки для внутреннего потребления, в течение расчетного периода.

Осы Тәртіптің 3-тармағында көрсетілген кезеңдерге арнайы квота көлемін бөлу кезіндегі есептік кезең деп 2015-2018 жылдар түсініледі.
13. Осы Тәртіптің 12-тармағына сәйкес сыртқы сауда қызметіне қатысушыға бөлінетін арнайы квота көлемінің бір бөлігін есептеу үшін мынадай формула пайдаланылады:
Vi = ViесССҚ × Kжыл,
мұндағы:
Vi – сыртқы сауда қызметіне i-ші қатысушыға бөлінетін арнайы квота көлемінің бір бөлігі;
ViучВТД – есепті кезең ішінде сыртқы сауда қызметіне і-ші қатысушының мүше мемлекеттің аумағына ішкі тұтыну үшін шығару немесе ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу кедендік рәсімдерімен орналастырылған тауарды әкелу көлемі;
Kжыл – тауарды әкелу көлемінің өзгеру коэффициенті.
Кжыл мынадай формула бойынша есептеледі:
K жыл = Vквота / Vәкелу,
мұндағы:
Vквота – осы Тәртіптің 3-тармағында көзделген тиісті кезеңге бөлуге жататын арнайы квотаның көлемі;
Vәкелу – есепті кезең ішінде өтінім берген сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың мүше мемлекеттің аумағына ішкі тұтыну үшін шығару немесе ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу кедендік рәсімдерімен орналастырылған тауарды әкелу көлемі.
14. Егер осы Тәртіптің 9-тармағына сәйкес берілген өтінімде осы Тәртіптің 3-тармағында көзделген тиісті кезеңге бөлуге жататын арнайы квота көлемінен асатын тауар саны көрсетілген жағдайда, сыртқы сауда қызметіне қатысушы мәлімдеген тауар саны тиісті кезеңге бөлуге жататын арнайы квота көлеміне тең деп танылады.
15. Егер осы Тәртіптің 9-тармағына сәйкес берілген барлық өтінімде көрсетілген тауардың жиынтық саны (килограммен) осы Тәртіптің 3-тармағында көзделген тиісті кезеңге бөлуге жататын арнайы квотаның көлемінен аспайтын болса, арнайы квотаның көлемі сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында өтінімдерде көрсетілген тауар саны бойынша (килограммен) бөлінеді.
16. Уәкілетті органдар осы Тәртіптің 9-тармағында белгіленген өтінімдерді беру мерзімі аяқталған күннен бастап 7 жұмыс күнінен кешіктірмей "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі өзінің ресми сайттарында арнайы квотаның бөлінбеген көлемінің ба рекені туралы немесе арнайы квотаның көлемінің толық бөлінгені туралы ақпараттың жариялануын қамтамасыз етеді.
17. Есепті кезең ішінде ішкі тұтыну үшін шығару немесе ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу кедендік рәсімдерімен орналастыра отырып, тауарды әкелуді жүзеге асырған сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арнайы квотаның бөлінбеген көлемін алу үшін уәкілетті органға осы Тәртіптің 7-тармағында көрсетілген құжаттарды мынадай:

Под расчетным периодом при распределении объема специальной квоты на периоды, указанные в пункте 3 настоящего Порядка, понимаются 2015 – 2018 годы.
13. Для расчета части объема специальной квоты, выделяемой участнику внешнеторговой деятельности, в соответствии с пунктом 12 настоящего Порядка используется следующая формула:
Vi = ViучВТД × Kгод,
где:
Vi – часть объема специальной квоты, выделяемая i-му участнику внешнеторговой деятельности;
ViучВТД – объем ввоза i-м участником внешнеторговой деятельности на территорию государства-члена товара, помещенного под таможенные процедуры выпуска для внутреннего потребления или переработки для внутреннего потребления, в течение расчетного периода;
Kгод – коэффициент изменения объема ввоза товара.
Кгод рассчитывается по следующей формуле:
K год = Vквоты / Vввоза,
где:
Vквоты – объем специальной квоты, подлежащий распределению на соответствующий период, предусмотренный пунктом 3 настоящего Порядка;
Vввоза – объем ввоза подавшими заявки участниками внешнеторговой деятельности на территорию государства-члена товара, помещенного под таможенные процедуры выпуска для внутреннего потребления или переработки для внутреннего потребления, в течение расчетного периода.
14. В случае если в заявке, поданной в соответствии с пунктом 9 настоящего Порядка, указано количество товара, превышающее объем специальной квоты, подлежащий распределению на соответствующий период, предусмотренный пунктом 3 настоящего Порядка, заявленное участником внешнеторговой деятельности количество товара признается равным объему специальной квоты, подлежащему распределению на соответствующий период.
15. В случае если совокупное количество товара (в килограммах), указанное во всех заявках, поданных в соответствии с пунктом 9 настоящего Порядка, не превышает объем специальной квоты, подлежащий распределению на соответствующий период, предусмотренный пунктом 3 настоящего Порядка, объем специальной квоты распределяется между участниками внешнеторговой деятельности по количеству товара (в килограммах), указанному в заявках.
16. Уполномоченные органы не позднее 7 рабочих дней с даты окончания срока подачи заявок, установленного пунктом 9 настоящего Порядка, обеспечивают публикацию на своих официальных сайтах в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" информации о наличии нераспределенного объема специальной квоты или о том, что объем специальной квоты был распределен полностью.
17. Для получения нераспределенного объема специальной квоты участниками внешнеторговой деятельности, которыми в течение расчетного периода осуществлялся ввоз товара с помещением под таможенные процедуры выпуска для внутреннего потребления или переработки для внутреннего потребления, подаются в уполномоченный орган документы, указанные в пункте 7 настоящего Порядка, в следующие сроки:

а) осы Тәртіптің 3-тармағының "а" тармақшасында көрсетілген кезеңге арналған арнайы квота көлеміне қатысты - 2019 жылғы 4 желтоқсанды қоса алғандағы;
б) осы Тәртіптің 3-тармағының "б" тармақшасында көрсетілген кезеңге арналған арнайы квота көлеміне қатысты - 2020 жылғы 30 сәуірді қоса алғандағы;
в) осы Тәртіптің 3-тармағының "в" тармақшасында көрсетілген кезеңге арналған арнайы квота көлеміне қатысты - 2020 жылғы 31 тамызды қоса алғандағы мерзімдерде береді.
18. Осы Тәртіптің 17-тармағында көзделген өтінімдерді беру мерзімі өткенге дейін сыртқы сауда қызметіне қатысушы кері қайтарып алған өтінім берілмеген болып есептеледі.
19. Арнайы квотаның бөлінбеген көлемін уәкілетті орган осы Тәртіптің 20 - 23-тармақтарына сәйкес осы Тәртіптің 17-тармағында көзделген өтінімдерді беру мерзімі аяқталған күннен бастап 7 жұмыс күнінен кешіктірмей өтінім берген сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында бөледі.
20. Егер осы Тәртіптің 17-тармағына сәйкес берілген барлық өтінімде көрсетілген тауардың жиынтық саны (килограммен) арнайы квотаның бөлінбеген көлемінен асып кеткен жағдайда, арнайы квотаның бөлінбеген көлемі сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың барлық өтінімінде көрсетілген тауардың жалпы санында (килограммен) сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың арасында сыртқы сауда қызметіне қатысушының өтінімінде көрсетілген тауар санының үлесіне (килограммен) пропорционал бөлінеді.
21. Осы Тәртіптің 20-тармағына сәйкес сыртқы сауда қызметіне қатысушыға бөлінетін арнайы квота көлемінің бір бөлігін есептеу үшін мынадай формула пайдаланылады:
Viқалд = Viзөтін × D,
мұндағы:
Viқалд – сыртқы сауда қызметіне i-ші қатысушыға бөлінетін арнайы квота көлемінің бір бөлігі;
Viөтін – сыртқы сауда қызметіне і-ші қатысушының өтінімінде көрсетілген тауардың саны (килограммен);
D – сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың барлық өтінімінде көрсетілген арнайы квотаның бөлінбеген көлемінің және тауар санының (килограммен) арақатынасының коэффициенті.
D мынадай формула бойынша есептеледі:
D = Vқалд / Vөтінім,
мұндағы:
Vқалд – арнайы квотаның бөлінбеген көлемі;
Vөтінім – сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың барлық өтінімінде көрсетілген тауардың жалпы саны (килограммен).
22. Егер осы Тәртіптің 17-тармағына сәйкес берілген өтінімде арнайы квотаның бөлінбеген көлемінен асатын тауар саны көрсетілген жағдайда, сыртқы сауда қызметіне қатысушы мәлімдеген тауар саны арнайы квотаның бөлінбеген көлеміне тең деп танылады.

а) по 4 декабря 2019 г. включительно – в отношении объема специальной квоты на период, указанный в подпункте "а" пункта 3 настоящего Порядка;
б) по 30 апреля 2020 г. включительно – в отношении объема специальной квоты на период, указанный в подпункте "б" пункта 3 настоящего Порядка;
в) по 31 августа 2020 г. включительно – в отношении объема специальной квоты на период, указанный в подпункте "в" пункта 3 настоящего Порядка.
18. Заявка, отозванная участником внешнеторговой деятельности до истечения срока подачи заявок, предусмотренного пунктом 17 настоящего Порядка, считается неподанной.
19. Нераспределенный объем специальной квоты распределяется уполномоченным органом между участниками внешнеторговой деятельности, подавшими заявки, не позднее 7 рабочих дней с даты окончания срока подачи заявок, предусмотренного пунктом 17 настоящего Порядка, в соответствии с пунктами 20 – 23 настоящего Порядка.
20. В случае если совокупное количество товара (в килограммах), указанное во всех заявках, поданных в соответствии с пунктом 17 настоящего Порядка, превышает нераспределенный объем специальной квоты, нераспределенный объем специальный квоты распределяется между участниками внешнеторговой деятельности пропорционально доле количества товара (в килограммах), указанного в заявке участника внешнеторговой деятельности, в общем количестве товара (в килограммах), указанном во всех заявках участников внешнеторговой деятельности.
21. Для расчета части объема специальной квоты, выделяемой участнику внешнеторговой деятельности, в соответствии с пунктом 20 настоящего Порядка используется следующая формула:
Viост = Viзаяв × D,
где:
Viост – часть объема специальной квоты, выделяемая i-му участнику внешнеторговой деятельности;
Viзаяв – количество товара (в килограммах), указанное в заявке i-го участника внешнеторговой деятельности;
D – коэффициент соотношения нераспределенного объема специальной квоты и количества товара (в килограммах), указанного во всех заявках участников внешнеторговой деятельности.
D рассчитывается по следующей формуле:
D = Vост / Vзаявок,
где:
Vост – нераспределенный объем специальной квоты;
Vзаявок – общее количество товара (в килограммах), указанное во всех заявках участников внешнеторговой деятельности.
22. В случае если в заявке, поданной в соответствии с пунктом 17 настоящего Порядка, указано количество товара, превышающее нераспределенный объем специальной квоты, заявленное участником внешнеторговой деятельности количество товара признается равным нераспределенному объему специальной квоты.

23. Егер осы Тәртіптің 17-тармағына сәйкес берілген барлық өтінімде көрсетілген тауардың жиынтық саны (килограммен) арнайы квотаның бөлінбеген көлемінен аспаса, арнайы квотаның бөлінбеген көлемі сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында өтінімдерде көрсетілген тауар саны (килограммен) бойынша бөлінеді.
24. Егер осы Тәртіптің 23-тармағына сәйкес арнайы квота көлемін бөлу аяқталғаннан кейін арнайы квота көлемінің бөлінбеген бөлігі қалған жағдайда, арнайы квота көлемінің мұндай бөлігі осы Тәртіптің 3-тармағында көзделген келесі кезеңге бөлуге жататын арнайы квота көлеміне қосылады
25. Уәкілетті органдар осы Тәртіптің 3-тармағының "а" және "б" тармақшаларында көрсетілген кезеңдер аяқталған күннен бастап күнтізбелік 25 күннен кешіктірмей "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі өзінің ресми сайттарында арнайы квотаның таңдалмаған көлемінің бар екені туралы немесе арнайы квота көлемінің толық таңдалғаны туралы ақпаратты жариялауды қамтамасыз етеді.
26. Есепті кезең ішінде ішкі тұтыну үшін шығару немесе ішкі тұтыну үшін қайта өңдеу кедендік рәсімдерімен орналастыра отырып, тауар әкелуді жүзеге асырған сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арнайы квотаның таңдалмаған көлемін алу үшін уәкілетті органға осы Тәртіптің 7-тармағында көрсетілген құжаттарды мынадай:
а) осы Тәртіптің 3-тармағының "а" тармақшасында көрсетілген кезең үшін арнайы квотаның таңдалмаған көлеміне қатысты - 2020 жылғы 8 мамырды қоса алғандағы;
б) осы Тәртіптің 3-тармағының "б" тармақшасында көрсетілген кезең үшін арнайы квотаның таңдалмаған көлеміне қатысты - 2020 жылғы 4 қыркүйекті қоса алғандағы мерзімдерде береді.
27. Осы Тәртіптің 26-тармағында көзделген өтінімдерді беру мерзімі өткенге дейін сыртқы сауда қызметіне қатысушы кері қайтарып алған өтінім берілмеген болып есептеледі.
28. Арнайы квотаның таңдалмаған көлемін уәкілетті орган осы Тәртіптің 29 - 32-тармақтарына сәйкес осы Тәртіптің 26-тармағында көзделген өтінімдерді беру мерзімі аяқталған күннен бастап 7 жұмыс күнінен кешіктірмей өтінім берген сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында бөледі.
29. Егер осы Тәртіптің 26-тармағына сәйкес берілген барлық өтінімде көрсетілген тауардың жиынтық саны (килограммен) арнайы квотаның таңдалмаған көлемінен асып түскен жағдайда, арнайы квотаның таңдалмаған көлемі сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың барлық өтінімінде көрсетілген тауардың жалпы санында (килограммен) сыртқы сауда қызметіне қатысушының өтінімінде көрсетілген тауар санының үлесіне (килограммен) пропорционал бөлінеді.

23. В случае если совокупное количество товара (в килограммах), указанное во всех заявках, поданных в соответствии с пунктом 17 настоящего Порядка, не превышает нераспределенный объем специальной квоты, нераспределенный объем специальной квоты распределяется между участниками внешнеторговой деятельности по количеству товара (в килограммах), указанному в заявках.
24. В случае если по завершении распределения объема специальной квоты в соответствии с пунктом 23 настоящего Порядка остается нераспределенная часть объема специальной квоты, такая часть объема специальной квоты прибавляется к объему специальной квоты, подлежащему распределению на следующий период, предусмотренный пунктом 3 настоящего Порядка.
25. Уполномоченные органы не позднее 25 календарных дней с даты окончания периодов, указанных в подпунктах "а" и "б" пункта 3 настоящего Порядка, обеспечивают публикацию на своих официальных сайтах в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" информации о наличии невыбранного объема специальной квоты или о том, что объем специальной квоты был выбран полностью.
26. Для получения невыбранного объема специальной квоты участниками внешнеторговой деятельности, которыми в течение расчетного периода осуществлялся ввоз товара с помещением под таможенные процедуры выпуска для внутреннего потребления или переработки для внутреннего потребления, подаются в уполномоченный орган документы, указанные в пункте 7 настоящего Порядка, в следующие сроки:
а) по 8 мая 2020 г. включительно – в отношении невыбранного объема специальной квоты за период, указанный в подпункте "а" пункта 3 настоящего Порядка;
б) по 4 сентября 2020 г. включительно – в отношении невыбранного объема специальной квоты за период, указанный в подпункте "б" пункта 3 настоящего Порядка.
27. Заявка, отозванная участником внешнеторговой деятельности до истечения срока подачи заявок, предусмотренного пунктом 26 настоящего Порядка, считается неподанной.
28. Невыбранный объем специальной квоты распределяется уполномоченным органом между участниками внешнеторговой деятельности, подавшими заявки, не позднее 7 рабочих дней с даты окончания срока подачи заявок, предусмотренного пунктом 26 настоящего Порядка, в соответствии с пунктами 29 – 32 настоящего Порядка.
29. В случае если совокупное количество товара (в килограммах), указанное во всех заявках, поданных в соответствии с пунктом 26 настоящего Порядка, превышает невыбранный объем специальной квоты, невыбранный объем специальный квоты распределяется между участниками внешнеторговой деятельности пропорционально доле количества товара (в килограммах), указанного в заявке участника внешнеторговой деятельности, в общем количестве товара (в килограммах), указанном во всех заявках участников внешнеторговой деятельности.

30. Осы Тәртіптің 29-тармағына сәйкес сыртқы сауда қызметіне қатысушыға бөлінетін арнайы квота көлемінің бір бөлігін есептеу үшін мынадай формула пайдаланылады:
Viтаңдм = Viөтін × A,
мұндағы:
Viтаңдм – сыртқы сауда қызметіне i-ші қатысушыға бөлінетін арнайы квота көлемінің бір бөлігі;
Viөтін – сыртқы сауда қызметіне і-ші қатысушының өтінімінде көрсетілген тауар саны (килограммен);
A – арнайы квотаның таңдалмаған көлемінің және сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың барлық өтінімінде көрсетілген тауар саны (килограммен) арақатынасының коэффициенті.
A мынадай формула бойынша есептеледі:
A = Vтаңдм / Vөтінім,
мұндағы:
Vтаңдм – арнайы квотаның таңдалмаған көлемі;
Vөтінім – сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың барлық өтінімінде көрсетілген тауардың жалпы саны (килограммен).
31. Егер осы Тәртіптің 26-тармағына сәйкес берілген өтінімде арнайы квотаның таңдалмаған көлемінен асатын тауар саны көрсетілген жағдайда, сыртқы сауда қызметіне осындай қатысушы мәлімдеген тауар саны арнайы квотаның таңдалмаған көлеміне тең деп танылады.
32. Егер осы Тәртіптің 26-тармағына сәйкес берілген барлық өтінімде көрсетілген тауардың жиынтық саны (килограммен) арнайы квотаның таңдалмаған көлемінен аспаса, арнайы квотаның таңдалмаған көлемі сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында өтінімдерде көрсетілген тауар саны бойынша (килограммен) бөлінеді.
33. Арнайы квотаның таңдалмаған көлеміне қатысты біржолғы лицензияның қолданылу мерзімі:
а) сыртқы сауда қызметіне қатысушылар осы Тәртіптің 7-тармағында көрсетілген құжаттарды осы Тәртіптің 26-тармағының "а" тармақшасында көрсетілген мерзімде уәкілетті органға берген кезде - 2020 жылғы 31 шілдені қоса алғандағы;
б) сыртқы сауда қызметіне қатысушылар осы Тәртіптің 7-тармағында көрсетілген құжаттарды осы Тәртіптің 26-тармағының "б" тармақшасында көрсетілген мерзімде уәкілетті органға берген кезде - 2020 жылғы 30 қарашаны қоса алғандағы мерзімді құрайды.
III. Бөлудің мәлімдемелік қағидаты
34. Осы Тәртіптің 6-тармағында көзделген арнайы квота көлемінің бір бөлігін алу үшін сыртқы сауда қызметіне қатысушылар уәкілетті органға осы Тәртіптің 7-тармағында көрсетілген құжаттарды мынадай:
а) осы Тәртіптің 3-тармағының "а" тармақшасында көрсетілген кезеңге арналған арнайы квота көлеміне қатысты - 2019 жылғы 18 қарашаны қоса алғандағы;
б) осы Тәртіптің 3-тармағының "б" тармақшасында көрсетілген кезеңге арналған арнайы квота көлеміне қатысты - 2020 жылғы 28 ақпанды қоса алғандағы;

30. Для расчета части объема специальной квоты, выделяемой участнику внешнеторговой деятельности, в соответствии с пунктом 29 настоящего Порядка используется следующая формула:
Viневыб = Viзаяв × A,
где:
Viневыб – часть объема специальной квоты, выделяемая i-му участнику внешнеторговой деятельности;
Viзаяв – количество товара (в килограммах), указанное в заявке i-го участника внешнеторговой деятельности;
A – коэффициент соотношения невыбранного объема специальной квоты и количества товара (в килограммах), указанного во всех заявках участников внешнеторговой деятельности.
A рассчитывается по следующей формуле:
A = Vневыб / Vзаявок,
где:
Vневыб – невыбранный объем специальной квоты;
Vзаявок – общее количество товара (в килограммах), указанное во всех заявках участников внешнеторговой деятельности.
31. В случае если в заявке, поданной в соответствии с пунктом 26 настоящего Порядка, указано количество товара, превышающее невыбранный объем специальной квоты, заявленное таким участником внешнеторговой деятельности количество товара признается равным невыбранному объему специальной квоты.
32. В случае если совокупное количество товара (в килограммах), указанное во всех заявках, поданных в соответствии с пунктом 26 настоящего Порядка, не превышает невыбранный объем специальной квоты, невыбранный объем специальной квоты распределяется между участниками внешнеторговой деятельности по количеству товара (в килограммах), указанному в заявках.
33. Срок действия разовой лицензии в отношении невыбранного объема специальной квоты составляет:
а) при подаче участниками внешнеторговой деятельности в уполномоченный орган документов, указанных в пункте 7 настоящего Порядка, в сроки, указанные в подпункте "а" пункта 26 настоящего Порядка, – по 31 июля 2020 г. включительно;
б) при подаче участниками внешнеторговой деятельности в уполномоченный орган документов, указанных в пункте 7 настоящего Порядка, в сроки, указанные в подпункте "б" пункта 26 настоящего Порядка, – по 30 ноября 2020 г. включительно.
III. Заявительный принцип распределения
34. Для получения части объема специальной квоты, предусмотренного пунктом 6 настоящего Порядка, участниками внешнеторговой деятельности подаются в уполномоченный орган документы, указанные в пункте 7 настоящего Порядка, в следующие сроки:
а) по 18 ноября 2019 г. включительно – в отношении объема специальной квоты на период, указанный в подпункте "а" пункта 3 настоящего Порядка;
б) по 28 февраля 2020 г. включительно – в отношении объема специальной квоты на период, указанный в подпункте "б" пункта 3 настоящего Порядка;

в) осы Тәртіптің 3-тармағының "в" тармақшасында көрсетілген кезеңге арналған арнайы квота көлеміне қатысты - 2020 жылғы 30 маусымды қоса алғандағы мерзімдерде береді.
35. Осы Тәртіптің 34-тармағында көзделген өтінімдерді беру мерзімі өткенге дейін сыртқы сауда қызметіне қатысушы кері қайтарып алған өтінім берілмеген болып есептеледі.
36. Арнайы квотаның көлемін уәкілетті орган осы Тәртіптің 37 – 40-тармақтарына сәйкес осы Тәртіптің 34-тармағында көзделген өтінімдерді беру мерзімі аяқталған күннен бастап 7 жұмыс күнінен кешіктірмей өтінім берген сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында бөледі.
37. Егер осы Тәртіптің 34-тармағына сәйкес берілген барлық өтінімде көрсетілген тауардың жиынтық саны (килограммен) осы Тәртіптің 3-тармағында көзделген тиісті кезеңге бөлуге жататын арнайы квотаның көлемінен асып түскен жағдайда, арнайы квотаның көлемі сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың арасында сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың барлық өтінімінде көрсетілген тауардың жалпы санында (килограммен) сыртқы сауда қызметіне қатысушының өтінімінде көрсетілген тауар санының үлесіне (килограммен) пропорционал бөлінеді.
38. Осы Тәртіптің 37-тармағына сәйкес сыртқы сауда қызметіне қатысушыға бөлінетін арнайы квота көлемінің бір бөлігін есептеу үшін мынадай формула пайдаланылады:
Vi = Viөтін × С,
мұндағы:
Vi – сыртқы сауда қызметіне i-ші қатысушыға бөлінетін арнайы квота көлемінің бір бөлігі;
Viөтін – сыртқы сауда қызметіне і-ші қатысушының өтінімінде көрсетілген тауар саны (килограммен);
С – осы Тәртіптің 3-тармағында көзделген тиісті кезеңге бөлуге жататын арнайы квотаның көлемі мен сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың барлық өтінімінде көрсетілген тауар саны (килограммен) арақатынасының коэффициенті.
С мынадай формула бойынша есептеледі:
С = Vкв / Vөтінім,
мұндағы:
Vкв – осы Тәртіптің 3-тармағында көзделген тиісті кезеңге бөлуге жататын арнайы квотаның көлемі;
Vөтінім – сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың барлық өтінімінде көрсетілген тауардың жалпы саны (килограммен).
39. Егер осы Тәртіптің 34-тармағына сәйкес берілген өтінімде осы Тәртіптің 3-тармағында көзделген тиісті кезеңге бөлуге жататын арнайы квота көлемінен асатын тауар саны көрсетілген жағдайда, сыртқы сауда қызметіне қатысушы мәлімдеген тауар саны тиісті кезеңге бөлуге жататын арнайы квота көлеміне тең деп танылады.

в) по 30 июня 2020 г. включительно – в отношении объема специальной квоты на период, указанный в подпункте "в" пункта 3 настоящего Порядка.
35. Заявка, отозванная участником внешнеторговой деятельности до истечения срока подачи заявок, предусмотренного пунктом 34 настоящего Порядка, считается неподанной.
36. Объем специальной квоты распределяется уполномоченным органом между участниками внешнеторговой деятельности, подавшими заявки, не позднее 7 рабочих дней с даты окончания срока подачи заявок, предусмотренного пунктом 34 настоящего Порядка, в соответствии с пунктами 37 – 40 настоящего Порядка.
37. В случае если совокупное количество товара (в килограммах), указанное во всех заявках, поданных в соответствии с пунктом 34 настоящего Порядка, превышает объем специальной квоты, подлежащий распределению на соответствующий период, предусмотренный пунктом 3 настоящего Порядка, объем специальной квоты распределяется между участниками внешнеторговой деятельности пропорционально доле количества товара (в килограммах), указанного в заявке участника внешнеторговой деятельности, в общем количестве товара (в килограммах), указанном во всех заявках участников внешнеторговой деятельности.
38. Для расчета части объема специальной квоты, выделяемой участнику внешнеторговой деятельности, в соответствии с пунктом 37 настоящего Порядка используется следующая формула:
Vi = Viзаяв × С,
где:
Vi – часть объема специальной квоты, выделяемая i-му участнику внешнеторговой деятельности;
Viзаяв – количество товара (в килограммах), указанное в заявке i-го участника внешнеторговой деятельности;
С – коэффициент соотношения объема специальной квоты, подлежащего распределению на соответствующий период, предусмотренный пунктом 3 настоящего Порядка, и количества товара (в килограммах), указанного во всех заявках участников внешнеторговой деятельности.
С рассчитывается по следующей формуле:
С = Vкв / Vзаявок,
где:
Vкв – объем специальной квоты, подлежащий распределению на соответствующий период, предусмотренный пунктом 3 настоящего Порядка;
Vзаявок – общее количество товара (в килограммах), указанное во всех заявках участников внешнеторговой деятельности.
39. В случае если в заявке, поданной в соответствии с пунктом 34 настоящего Порядка, указано количество товара, превышающее объем специальной квоты, подлежащий распределению на соответствующий период, предусмотренный пунктом 3 настоящего Порядка, заявленное участником внешнеторговой деятельности количество товара признается равным объему специальной квоты, подлежащему распределению на соответствующий период.

40. Егер осы Тәртіптің 34-тармағына сәйкес берілген барлық өтінімде көрсетілген тауардың жиынтық саны (килограммен) осы Тәртіптің 3-тармағында көзделген тиісті кезеңге бөлуге жататын арнайы квотаның көлемінен аспайтын болса, арнайы квотаның көлемі сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында өтінімдерде көрсетілген тауар саны (килограммен) бойынша бөлінеді.
41. Уәкілетті органдар осы Тәртіптің 34-тармағында белгіленген өтінімдерді беру мерзімі аяқталған күннен бастап 7 жұмыс күнінен кешіктірмей "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі өзінің ресми сайттарында арнайы квотаның бөлінбеген көлемінің бар екені туралы немесе арнайы квота көлемінің толық бөлінгені туралы ақпаратты жариялауды қамтамасыз етеді.
42. Егер осы Тәртіптің 40-тармағына сәйкес арнайы квота көлемін бөлу аяқталғаннан кейін арнайы квота көлемінің бөлінбеген бөлігі қалған жағдайда, арнайы квота көлемінің мұндай бөлігі осы Тәртіптің 3-тармағында көзделген келесі кезеңге бөлуге жататын арнайы квота көлеміне қосылады.
43. Уәкілетті органдар осы Тәртіптің 3-тармағының "а" және "б" тармақшаларында көрсетілген кезеңдер аяқталған күннен бастап күнтізбелік 25 күннен кешіктірмей "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі өзінің ресми сайттарында арнайы квотаның таңдалмаған көлемінің бар екені туралы немесе арнайы квота көлемінің толық таңдалғаны туралы ақпаратты жариялауды қамтамасыз етеді.
44. Сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арнайы квотаның таңдалмаған көлемін алу үшін осы Тәртіптің 7-тармағында көрсетілген құжаттарды уәкілетті органға мынадай:
а) осы Тәртіптің 3-тармағының "а" тармақшасында көрсетілген кезең үшін арнайы квотаның таңдалмаған көлеміне қатысты - 2020 жылғы 15 мамырды қоса алғандағы;
б) осы Тәртіптің 3-тармағының "б" тармақшасында көрсетілген кезең үшін арнайы квотаның таңдалмаған көлеміне қатысты - 2020 жылғы 15 қыркүйекті қоса алғандағы мерзімдерде береді.
45. Осы Тәртіптің 44-тармағында көзделген өтінімдерді беру мерзімі өткенге дейін сыртқы сауда қызметіне қатысушы кері қайтарып алған өтінім берілмеген болып есептеледі.
46. Арнайы квотаның таңдалмаған көлемін уәкілетті орган осы Тәртіптің 47 – 50-тармақтарына сәйкес осы Тәртіптің 44-тармағында көзделген өтінімдерді беру мерзімі аяқталған күннен бастап 7 жұмыс күнінен кешіктірмей өтінім берген сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында бөледі.
47. Егер осы Тәртіптің 44-тармағына сәйкес берілген барлық өтінімде көрсетілген тауардың жиынтық саны (килограммен) арнайы квотаның таңдалмаған көлемінен асып түскен жағдайда, арнайы квотаның таңдалмаған көлемі сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың барлық өтінімінде көрсетілген тауардың жалпы санында (килограммен) сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында сыртқы сауда қызметіне қатысушының өтінімінде көрсетілген тауар санының үлесіне (килограммен) пропорционал бөлінеді.

40. В случае если совокупное количество товара (в килограммах), указанное во всех заявках, поданных в соответствии с пунктом 34 настоящего Порядка, не превышает объем специальной квоты, подлежащий распределению на соответствующий период, предусмотренный пунктом 3 настоящего Порядка, объем специальной квоты распределяется между участниками внешнеторговой деятельности по количеству товара (в килограммах), указанному в заявках.
41. Уполномоченные органы не позднее 7 рабочих дней с даты окончания срока подачи заявок, установленного пунктом 34 настоящего Порядка, обеспечивают публикацию на своих официальных сайтах в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" информации о наличии нераспределенного объема специальной квоты или о том, что объем специальной квоты был распределен полностью.
42. В случае если по завершении распределения объема специальной квоты в соответствии с пунктом 40 настоящего Порядка остается нераспределенная часть объема специальной квоты, такая часть объема специальной квоты прибавляется к объему специальной квоты, подлежащему распределению на следующий период, предусмотренный пунктом 3 настоящего Порядка.
43. Уполномоченные органы не позднее 25 календарных дней с даты окончания периодов, указанных в подпунктах "а" и "б" пункта 3 настоящего Порядка, обеспечивают публикацию на своих официальных сайтах в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" информации о наличии невыбранного объема специальной квоты или о том, что объем специальной квоты был выбран полностью.
44. Для получения невыбранного объема специальной квоты участниками внешнеторговой деятельности подаются в уполномоченный орган документы, указанные в пункте 7 настоящего Порядка, в следующие сроки:
а) по 15 мая 2020 г. включительно – в отношении невыбранного объема специальной квоты за период, указанный в подпункте "а" пункта 3 настоящего Порядка;
б) по 15 сентября 2020 г. включительно – в отношении невыбранного объема специальной квоты за период, указанный в подпункте "б" пункта 3 настоящего Порядка.
45. Заявка, отозванная участником внешнеторговой деятельности до истечения срока подачи заявок, предусмотренного пунктом 44 настоящего Порядка, считается неподанной.
46. Невыбранный объем специальной квоты распределяется уполномоченным органом между участниками внешнеторговой деятельности, подавшими заявки, не позднее 7 рабочих дней с даты окончания срока подачи заявок, предусмотренного пунктом 44 настоящего Порядка, в соответствии с пунктами 47 – 50 настоящего Порядка.
47. В случае если совокупное количество товара (в килограммах), указанное во всех заявках, поданных в соответствии с пунктом 44 настоящего Порядка, превышает невыбранный объем специальной квоты, невыбранный объем специальный квоты распределяется между участниками внешнеторговой деятельности пропорционально доле количества товара (в килограммах), указанного в заявке участника внешнеторговой деятельности, в общем количестве товара (в килограммах), указанном во всех заявках участников внешнеторговой деятельности.

48. Осы Тәртіптің 47-тармағына сәйкес сыртқы сауда қызметіне қатысушыға бөлінетін арнайы квота көлемінің бір бөлігін есептеу үшін мынадай формула пайдаланылады:
Viтаңдм = Viөтін × B,
мұндағы:
Viтаңдм – сыртқы сауда қызметіне i-ші қатысушыға бөлінетін арнайы квота көлемінің бір бөлігі;
Viзаяв – сыртқы сауда қызметіне і-ші қатысушының өтінімінде көрсетілген тауар саны (килограммен);
B – арнайы квотаның таңдалмаған көлемі мен сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың барлық өтінімінде көрсетілген тауар саны (килограммен) арақатынасының коэффициенті.
B мынадай формула бойынша есептеледі:
B = Vтаңдм / Vөтінім,
мұндағы:
Vтаңдм – арнайы квотаның таңдалмаған көлемі;
Vөтінім – сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың барлық өтінімінде көрсетілген тауардың жалпы саны (килограммен).
49. Егер осы Тәртіптің 44-тармағына сәйкес берілген өтінімде арнайы квотаның таңдалмаған көлемінен асатын тауар саны көрсетілген жағдайда, сыртқы сауда қызметіне қатысушы мәлімдеген тауар саны арнайы квотаның таңдалмаған көлеміне тең деп танылады.
50. Егер осы Тәртіптің 44-тармағына сәйкес берілген барлық өтінімде көрсетілген тауардың жиынтық саны (килограммен) арнайы квотаның таңдалмаған көлемінен аспаса, арнайы квотаның таңдалмаған көлемі сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында өтінімдерде көрсетілген тауар саны бойынша (килограммен) бөлінеді.
51. Арнайы квотаның таңдалмаған көлеміне қатысты біржолғы лицензияның қолданылу мерзімі:
а) сыртқы сауда қызметіне қатысушылар осы Тәртіптің 7-тармағында көрсетілген құжаттарды осы Тәртіптің 44-тармағының "а" тармақшасында көрсетілген мерзімде уәкілетті органға берген кезде - 2020 жылғы 31 шілдені қоса алғандағы;
б) сыртқы сауда қызметіне қатысушылар осы Тәртіптің 7-тармағында көрсетілген құжаттарды осы Тәртіптің 44-тармағының "б" тармақшасында көрсетілген мерзімде уәкілетті органға берген кезде - 2020 жылғы 30 қарашаны қоса алғандағы мерзімді құрайды.

48. Для расчета части объема специальной квоты, выделяемой участнику внешнеторговой деятельности, в соответствии с пунктом 47 настоящего Порядка используется следующая формула:
Viневыб = Viзаяв × B,
где:
Viневыб – часть объема специальной квоты, выделяемая i-му участнику внешнеторговой деятельности;
Viзаяв – количество товара (в килограммах), указанное в заявке i-го участника внешнеторговой деятельности;
B – коэффициент соотношения невыбранного объема специальной квоты и количества товара (в килограммах), указанного во всех заявках участников внешнеторговой деятельности.
B рассчитывается по следующей формуле:
B = Vневыб / Vзаявок,
где:
Vневыб – невыбранный объем специальной квоты;
Vзаявок – общее количество товара (в килограммах), указанное во всех заявках участников внешнеторговой деятельности.
49. В случае если в заявке, поданной в соответствии с пунктом 44 настоящего Порядка, указано количество товара, превышающее невыбранный объем специальной квоты, заявленное участником внешнеторговой деятельности количество товара признается равным невыбранному объему специальной квоты.
50. В случае если совокупное количество товара (в килограммах), указанное во всех заявках, поданных в соответствии с пунктом 44 настоящего Порядка, не превышает невыбранный объем специальной квоты, невыбранный объем специальной квоты распределяется между участниками внешнеторговой деятельности по количеству товара (в килограммах), указанному в заявках.
51. Срок действия разовой лицензии в отношении невыбранного объема специальной квоты составляет:
а) при подаче участниками внешнеторговой деятельности в уполномоченный орган документов, указанных в пункте 7 настоящего Порядка, в сроки, указанные в подпункте "а" пункта 44 настоящего Порядка, – по 31 июля 2020 г. включительно;
б) при подаче участниками внешнеторговой деятельности в уполномоченный орган документов, указанных в пункте 7 настоящего Порядка, в сроки, указанные в подпункте "б" пункта 44 настоящего Порядка, – по 30 ноября 2020 г. включительно.".