Балық кәсіпшілігі флотының кемелерінде су биологиялық ресурстарынан балық және өзге де өнімдерді өндіру кезінде пайдаланылатын ораманы (тығындау құралдарын) және буып-түю материалдарын азыққор ретінде пайдаланылатын тауарларға жатқызу критерийлері туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 224 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 281-бабының 9-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Егер орамалар (тығындау құралдары) және буып-түю материалдары бір мезгілде мынадай критерийлерге сәйкес келсе:
а) Одаққа мүше мемлекеттің көлік саласындағы заңнамасында көзделген мемлекеттік кеме тізіліміне ол туралы мәліметтер енгізіліп, Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі − Одақ) кедендік шекарасы арқылы балық кәсіпшілігі флотының кемесінде тасымалданса (өткізілетін болса);
б) осы тармақтың "а" тармақшасында көрсетілген, кемеде олардың кәсіпшілігін (өндіруді, аулауды) жүзеге асыруға құқық беретін рұқсат беру құжаттарында көрсетілген және Одаққа мүше мемлекеттің балық аулау және (немесе) су биологиялық ресурстарын қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік билік органы берген су биологиялық ресурстарынан балық және өзге де өнімдерді өндіру (алу) кезінде пайдалануға арналса;
в) Одақтың техникалық регламенттерінің, өңірлік (мемлекетаралық) немесе ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың талаптарына, ал мұндай талаптар (регламенттер, стандарттар) болмаған жағдайда – оларға сәйкес су биологиялық ресурстарынан балық және өзге де өнімдер дайындалатын құжаттарға (ұйым стандарты, техникалық шарттар немесе өндірушінің өзге де құжаты) сәйкес келсе;
г) Одақтың тауарлары болып табылса, бұл жағдайда олар азыққор ретінде пайдаланылатын тауарларға жатады деп айқындалсын.
2. Осы Шешім бұрын көрсетілген тауарларды Одақтың кедендік аумағынан әкетуге жол беретін кедендік рәсімдерге орналастырылған, осындай аумақтан әкетілген және осы Шешім күшіне енгенге дейін су биологиялық ресурстарынан балық және өзге де өнімдерді өндіру кезінде пайдаланылмаған Одақтың кедендік аумағына әкелінетін орамаларға (тығындау құралдарына) және буып-түю материалдарына қатысты қолданылмайды.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

О критериях отнесения упаковки (укупорочных средств) и упаковочных материалов, используемых на судах рыбопромыслового флота при производстве рыбной и иной продукции из водных биологических ресурсов, к товарам, используемым в качестве припасов
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 года № 224.
О критериях отнесения упаковки (укупорочных средств) и упаковочных материалов, используемых на судах рыбопромыслового флота при производстве рыбной и иной продукции из водных биологических ресурсов, к товарам, используемым в качестве припасов
В соответствии с пунктом 9 статьи 281 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Определить, что к товарам, используемым в качестве припасов, относятся упаковка (укупорочные средства) и упаковочные материалы в случае, если они одновременно соответствуют следующим критериям:
а) перемещаются (будут перемещаться) через таможенную границу Евразийского экономического союза (далее − Союз) на судне рыбопромыслового флота, сведения о котором включены в государственный судовой реестр, предусмотренный законодательством государства – члена Союза в области транспорта;
б) предназначены для использования на судне, указанном в подпункте "а" настоящего пункта, при производстве (получении) рыбной и иной продукции из водных биологических ресурсов, указанных в разрешительных документах, дающих право на осуществление их промысла (добычи, вылова) и выданных органом государственной власти государства – члена Союза, уполномоченным в области рыболовства и (или) охраны водных биологических ресурсов;
в) соответствуют требованиям технических регламентов Союза, региональных (межгосударственных) или национальных (государственных) стандартов, а в случае отсутствия таких требований (регламентов, стандартов) – документам, в соответствии с которыми изготавливается рыбная и иная продукция из водных биологических ресурсов (стандарт организации, технические условия или иной документ производителя);
г) являются товарами Союза.
2. Настоящее Решение не применяется в отношении ввозимых на таможенную территорию Союза упаковки (укупорочных средств) и упаковочных материалов, которые были ранее помещены под таможенные процедуры, допускающие вывоз указанных товаров с таможенной территории Союза, вывезены с такой территории и не использованы при производстве рыбной и иной продукции из водных биологических ресурсов до вступления настоящего Решения в силу.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян