2018 жылғы 17 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Иран Ислам Республикасы арасындағы еркін сауда аймағын құруға алып келетін уақытша келісімді жүзеге асыруға бағытталған іс-шаралар жоспарын іске асырудың кейбір мәселелері туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2019 жылғы 18 қарашадағы № 39 өкімі
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2018 жылғы 14 қыркүйектегі № 27 өкімімен бекітілген 2018 жылғы 17 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан, Иран Ислам Республикасы арасындағы Еркін сауда аймағын құруға алып келетін уақытша келісімді іске асыруға бағытталған іс-шаралар жоспарының 14-тармағын іске асыру мақсатында:
1. 2018 жылғы 17 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Иран Ислам Республикасы арасындағы Еркін сауда аймағын құруға алып келетін уақытша келісімде (бұдан әрі - Уақытша келісім) көзделген байланыс пункттерінің қызметін Еуразиялық экономикалық комиссияның мынадай құрылымдық бөлімшелері орындайды деп белгіленсін:
Уақытша келісімнің 1.7-бабының 1-тармағына сәйкес, уақытша келісіммен реттелетін барлық мәселелер бойынша - Сауда саясаты департаменті;
Уақытша келісімнің 4.9-бабының 1-тармағына сәйкес техникалық реттеу мәселелері бойынша - Техникалық реттеу және аккредиттеу департаментімен бірлесіп, Сауда саясаты департаменті;
Уақытша келісімнің 5.11-бабының 1-тармағына сәйкес санитариялық және фитосанитариялық реттеу мәселелері бойынша - Санитариялық, фитосанитариялық және ветеринариялық шаралар департаментімен бірлесіп, Сауда саясаты департаменті;
Уақытша келісімнің 7.9-бабының 1-тармағына сәйкес кедендік реттеу мәселелері бойынша - Кеден заңнамасы және құқық қолдану практикасы департаментімен бірлесіп, Сауда саясаты департаменті.
2. Осы Өкім қабылданған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Беларусь Қазақстан Қырғыз Ресей
Республикасынан Республикасынан Республикасынан Республикасынан
Федерациясынан
М.Григорян И.Петришенко А.Смаилов Ж.Разаков А.Силуанов

О некоторых вопросах выполнения плана мероприятий, направленных на реализацию Временного соглашения, ведущего к образованию зоны свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Исламской Республикой Иран, с другой стороны, от 17 мая 2018 года
Распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 ноября 2019 года № 39
В целях реализации пункта 14 плана мероприятий, направленных на реализацию Временного соглашения, ведущего к образованию зоны свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Исламской Республикой Иран, с другой стороны, от 17 мая 2018 года, утвержденного распоряжением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2018 г. № 27:
1. Установить, что функции контактных пунктов, предусмотренных Временным соглашением, ведущим к образованию зоны свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Исламской Республикой Иран, с другой стороны, от 17 мая 2018 года (далее – Временное соглашение), выполняют следующие структурные подразделения Евразийской экономической комиссии:
Департамент торговой политики – по любым вопросам, регулируемым Временным соглашением в соответствии с пунктом 1 статьи 1.7 Временного соглашения;
Департамент торговой политики совместно с Департаментом технического регулирования и аккредитации – по вопросам технического регулирования в соответствии с пунктом 1 статьи 4.9 Временного соглашения;
Департамент торговой политики совместно с Департаментом санитарных, фитосанитарных и ветеринарных мер – по вопросам санитарного и фитосанитарного регулирования в соответствии с пунктом 1 статьи 5.11 Временного соглашения;
Департамент торговой политики совместно с Департаментом таможенного законодательства и правоприменительной практики – по вопросам таможенного регулирования в соответствии с пунктом 3 статьи 7.9 Временного соглашения.
2. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его принятия.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко А. Смаилов Ж. Разаков А. Силуанов