2018 жылғы 17 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Қытай Халық Республикасы арасындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімді іске асыруға бағытталған іс шаралар жоспарын орындаудың кейбір мәселелері туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2019 жылғы 18 қарашадағы № 44 өкімі
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2018 жылғы 14 қыркүйектегі № 28 өкімімен бекітілген 2018 жылғы 17 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Қытай Халық Республикасы арасындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімді іске асыруға бағытталған іс-шаралар жоспарының 8-тармағын іске асыру мақсатында:
1. 2018 жылғы 17 мамырдағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Қытай Халық Республикасы арасындағы сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы келісімде (бұдан әрі – Келісімде) көзделген байланыс пункттерінің функцияларын Еуразиялық экономикалық комиссияның мынадай құрылымдық бөлімшелері орындайды деп белгіленсін:
Келісімнің 12.2-бабына сәйкес Келісіммен реттелетін кез келген мәселелер бойынша - Сауда саясаты департаменті;
Келісімнің 7.27-бабының 1-тармағына сәйкес зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды қорғау мәселелері бойынша, Келісімнің 7.25-бабының 7-тармағына сәйкес зияткерлік меншік объектілеріне құқықты бұзатын тауарларды сату туралы ақпарат алмасу мәселелері бойынша - Кәсіпкерлік қызметті дамыту департаментімен бірлесіп, Сауда саясаты департаменті;
Келісімнің 9.3-бабына сәйкес мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша - Бәсекелестік және мемлекеттік сатып алу саласындағы бәсекелестік саясаты департаментімен бірлесіп, Сауда саясаты департаменті;
Келісімнің 4.9-бабының 1-тармағына сәйкес техникалық реттеу мәселелері бойынша - Техникалық реттеу және аккредиттеу департаментімен бірлесіп, Сауда саясаты департаменті;
Келісімнің 5.8-бабының 1-тармағына сәйкес санитариялық және фитосанитариялық реттеу мәселелері бойынша - Санитариялық, фитосанитариялық және ветеринариялық шаралар департаментімен бірлесіп, Сауда саясаты департаменті;
Келісімнің 6.21-бабының 1-тармағына сәйкес кедендік реттеу мәселелері бойынша - Кеден заңнамасы және құқық қолдану практикасы департаментімен бірлесіп, Сауда саясаты департаменті.
2. Осы Өкім қабылданған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Беларусь Қазақстан Қырғыз Ресей
Республикасынан Республикасынан Республикасынан Республикасынан
Федерациясынан
М.Григорян И.Петришенко А.Смаилов Ж.Разаков А.Силуанов

О некоторых вопросах выполнения плана мероприятий, направленных на реализацию Соглашения о торгово-экономическом сотрудничестве между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Китайской Народной Республикой, с другой стороны, от 17 мая 2018 года
Распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 ноября 2019 года № 44.
В целях реализации пункта 8 плана мероприятий, направленных на реализацию Соглашения о торгово-экономическом сотрудничестве между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Китайской Народной Республикой, с другой стороны, от 17 мая 2018 года, утвержденного распоряжением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2018 г. № 28:
1. Установить, что функции контактных пунктов, предусмотренных Соглашением о торгово-экономическом сотрудничестве между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Китайской Народной Республикой, с другой стороны, от 17 мая 2018 года (далее – Соглашение), выполняют следующие структурные подразделения Евразийской экономической комиссии:
Департамент торговой политики – по любым вопросам, регулируемым Соглашением в соответствии со статьей 12.2 Соглашения;
Департамент торговой политики совместно с Департаментом развития предпринимательской деятельности – по вопросам защиты прав на объекты интеллектуальной собственности в соответствии с пунктом 1 статьи 7.27 Соглашения, по вопросам обмена информацией о торговле товарами, нарушающими права на объекты интеллектуальной собственности, в соответствии с пунктом 7 статьи 7.25 Соглашения;
Департамент торговой политики совместно с Департаментом конкурентной политики и политики в области государственных закупок – по вопросам государственных закупок в соответствии со статьей 9.3 Соглашения;
Департамент торговой политики совместно с Департаментом технического регулирования и аккредитации – по вопросам технического регулирования в соответствии с пунктом 1 статьи 4.9 Соглашения;
Департамент торговой политики совместно с Департаментом санитарных, фитосанитарных и ветеринарных мер – по вопросам санитарного и фитосанитарного регулирования в соответствии с пунктом 1 статьи 5.8 Соглашения;
Департамент торговой политики совместно с Департаментом таможенного законодательства и правоприменительной практики – по вопросам таможенного регулирования в соответствии с пунктом 1 статьи 6.21 Соглашения.
2. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его принятия.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян
И. Петришенко
А. Смаилов
Ж. Разаков
А. Силуанов