Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 9 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 16 сәуірдегі № 47 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 105-бабының 5-тармағына және 112-бабының 4 және 6-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясының және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының құрылымы мен форматы туралы" 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 9 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2021 жылғы 1 ақпаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 16 сәуірдегі
№ 47 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 22 қаңтардағы № 9 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясының, экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының, экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзетудің және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзетудің құрылымы мен форматы туралы".
2. Кіріспе "105-бабына" деген сөзден кейін "және 112-бабының 4 және 6-тармақтарына" деген деген сөздермен толықтырылсын.
3. 1-тармақта "және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының" деген сөздер ", экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының, экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзетудің және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзетудің" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. Көрсетілген шешіммен бекітілген экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясының және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының құрылымы мен форматында:
а) атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясының, экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының, экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзетудің және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзетудің құрылымы мен форматы";
б) мәтіні бойынша "және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының" деген сөздер ", экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының, экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзетудің және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзетудің" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 1-кестеде:

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 января 2019 г. № 9
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 апреля 2020 года № 47.
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 и пунктами 4 и 6 статьи 112 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 января 2019 г. № 9 "О структуре и формате декларации на товары для экспресс-грузов и пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 апреля 2021 г.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24.11.2020 № 155 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 апреля 2020 г. № 47
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 января 2019 г. № 9
1. Наименование изложить в следующей редакции:
"О структуре и формате декларации на товары для экспресс-грузов, пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, корректировки декларации на товары для экспресс-грузов и корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов".
2. Преамбулу после слов "статьи 105" дополнить словами "и пунктами 4 и 6 статьи 112".
3. В пункте 1 слова "и пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов" заменить словами ", пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, корректировки декларации на товары для экспресс-грузов и корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов".
4. В структуре и формате декларации на товары для экспресс-грузов и пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, утвержденных указанным Решением:
а) наименование изложить в следующей редакции:
"Структура и формат декларации на товары для экспресс-грузов, пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, корректировки декларации на товары для экспресс-грузов и корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов";
б) по тексту слова "и пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов" заменить словами ", пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, корректировки декларации на товары для экспресс-грузов и корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов";
в) в таблице 1:

3-бағандағы 1-позицияда "және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының" деген сөздер ", экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының, экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзетудің және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзетудің" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-бағандағы 1-позицияда "1.0.0" деген цифрлар "2.0.0" деген цифрлармен ауыстырылсын;
3-бағандағы 4-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"urn: EEC:R:043:ExpressCargoDeclaration:v2.0.0";
3-бағандағы 6-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"EEC_R_043_ExpressCargoDeclaration_v2.0.0.xsd";
г) 3-кесте мынадай редакцияда жазылсын:
"3-кесте
Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясы, экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясы, экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзету және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзету құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректердің типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленуі
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бір мәнді сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
осы электрондық құжат (мәліметтер) оған жауап ретінде қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні және уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Экспресс-жүктерге арналған декларацияның түрі
(casdo:‌Express‌Registry‌Kind‌Code)
экспресс-жүктерге арналған кедендік декларация түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.01112
M.CA.SDT.01105
1
6. Реттік нөмірі
(csdo:‌Object‌Ordinal)
экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзетудің немесе экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзетудің реттік нөмірі
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
7. Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)
экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясының немесе өзгерістер (толықтырулар) енгізілетін экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясының тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00584
M.CA.CDT.00258
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

в позиции 1 в графе 3 слова "и пассажирская таможенная декларация для экспресс-грузов" заменить словами ", пассажирская таможенная декларация для экспресс-грузов, корректировка декларации на товары для экспресс-грузов и корректировка пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов";
в позиции 3 в графе 3 цифры "1.0.0" заменить цифрами "2.0.0";
позицию 4 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"urn:EEC:R:043:ExpressCargoDeclaration:v2.0.0";
позицию 6 в графе 3 изложить в следующей редакции:
"EEC_R_043_ExpressCargoDeclaration_v2.0.0.xsd";
г) таблицу 3 изложить в следующей редакции:
"Таблица 3
Реквизитный состав структуры декларации на товары для экспресс-грузов, пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, корректировки декларации на товары для экспресс-грузов и корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Вид декларации для экспресс-грузов
(casdo:‌Express‌Registry‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида таможенной декларации для экспресс-грузов
M.CA.SDE.01112
M.CA.SDT.01105
1
6. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
порядковый номер корректировки декларации на товары для экспресс-грузов или корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
M.SDE.00148
M.SDT.00105
0..1
7. Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов
(cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары для экспресс-грузов или пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, в которую вносятся изменения (дополнения)
M.CA.CDE.00584
M.CA.CDT.00258
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

7.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
7.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
7.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
8. Декларацияның типі
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
кедендік декларация типінің коды
M.CA.SDE.00687
M.SDT.00170
0..1
9. Кедендік рәсімнің коды
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
мәлімделетін кедендік рәсім түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00086
M.CA.SDT.00043
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
10. Алдыңғы кедендік рәсім түрінің коды
(casdo:‌Previous‌Customs‌Procedure‌Mode‌Code)
алдыңғы кедендік рәсім түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00276
M.CA.SDT.00043
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
11. Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
тауарларды кедендік декларациялау ерекшелігінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00136
M.CA.SDT.00192
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
12. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
электрондық құжаттың белгісі
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
13. Парақтардың саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
құжаттағы парақтардың жалпы саны
M.SDE.00018
M.SDT.00097
0..1
14. Тауар партиясы
(cacdo:‌ECGoods‌Shipment‌Details)
тауар партиясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01135
M.CA.CDT.01110
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
14.1. Жөнелтуші
(cacdo:‌Consignor‌Details)
жалпы жүкқұжаты бойынша жөнелтуші туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00469
M.CA.CDT.00416
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
14.1.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъектіні тіркеу елінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
14.1.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
14.1.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1

7.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
7.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
7.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
8. Тип декларации
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
код типа таможенной декларации
M.CA.SDE.00687
M.SDT.00170
0..1
9. Код таможенной процедуры
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
кодовое обозначение вида заявляемой таможенной процедуры
M.CA.SDE.00086
M.CA.SDT.00043
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
10. Код вида предшествующей таможенной процедуры
(casdo:‌Previous‌Customs‌Procedure‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида предшествующей таможенной процедуры
M.CA.SDE.00276
M.CA.SDT.00043
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
11. Код особенности таможенного декларирования
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенности таможенного декларирования товаров
M.CA.SDE.00136
M.CA.SDT.00192
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
12. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
признак электронного документа
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
13. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
общее количество листов в документе
M.SDE.00018
M.SDT.00097
0..1
14. Товарная партия
(cacdo:‌ECGoods‌Shipment‌Details)
сведения о товарной партии
M.CA.CDE.01135
M.CA.CDT.01110
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
14.1. Отправитель
(cacdo:‌Consignor‌Details)
сведения об отправителе по общей накладной
M.CA.CDE.00469
M.CA.CDT.00416
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
14.1.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
14.1.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
14.1.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1

14.1.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленуі
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
14.1.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
14.1.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның мемлекеттік тіркеу кезінде берілген нөмірі (коды)
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
M.SDT.00158
1
14.1.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сәйкестендірілген (бірегей сәйкестендірілген) кеден нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қағидалары бойынша қалыптастырылған елдің кодтық белгіленуі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
14.1.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеушіні тіркеген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
14.1.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
14.1.10. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
14.1.11. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
жеке басты куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
0..1
*.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
*.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
*.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілену
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
*.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.7. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталған күні
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не ол өкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.9. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол өкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1

14.1.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
14.1.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
14.1.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
M.SDT.00158
1
14.1.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
14.1.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
14.1.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
14.1.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
14.1.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
0..1
*.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
*.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
*.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
*.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.8. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.9. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1

14.1.12. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
14.1.13. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгіленуі
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірлерін, электрондық пошта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
14.1.14. Оқшауланған бөлімше
(cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)
оқшауланған бөлімше туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00465
M.CA.CDT.00298
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
субъектіні тіркеу елінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқартылған атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
*.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодтық белгіленуі
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
*.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
тізілім (тіркелім) бойынша жазбаның мемлекеттік тіркеу кезінде берілген нөмірі (коды)
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдісі
M.SDT.00158
1
*.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сәйкестендірілген (бірегей сәйкестендірілген) кеден нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
көрсетілген сәйкестендіру нөмірі қағидалары бойынша қалыптастырылған елдің кодтық белгіленуі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
әлем елдері сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
0..1
*.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеушіні тіркеген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
субъектіні Ресей Федерациясында салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
*.10. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

14.1.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
14.1.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит субъекта
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
14.1.14. Обособленное подразделение
(cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)
сведения об обособленном подразделении
M.CA.CDE.00465
M.CA.CDT.00298
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
*.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
*.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
*.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
M.SDT.00158
1
*.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1
*.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
*.10. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.10.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
мекенжай түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.10.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.10.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.10.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.10.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.10.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.10.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.10.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.10.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.10.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.10.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.10.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
*.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
байланыс құралының (арнасының) тәсілі мен сәйкестендіргіші көрсетілген байланыс деректемесі
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.11.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгіленуі
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.11.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.11.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірлерін, электрондық пошта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
14.1.15. Мәліметтер үйлесімінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
мәліметтердің декларант (өтінім беруші) туралы мәліметтермен үйлесу (үйлеспеу) белгісі
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
0..1
14.1.16. Халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің коды
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00307
M.SDT.00181
0..1

*.10.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.10.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.10.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.10.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.10.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.10.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.10.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.10.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.10.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.10.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.10.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.10.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
*.11. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит с указанием способа и идентификатора средства (канала) связи
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.11.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.11.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.11.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
14.1.15. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
признак совпадения (несовпадения) сведений со сведениями о декларанте (заявителе)
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
0..1
14.1.16. Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
кодовое обозначение учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
M.CA.SDE.00307
M.SDT.00181
0..1

*.14.10.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.14.10.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.14.10.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошта индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.14.10.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшіктің нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
*.14.11. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
байланыс құралының (арнасының) тәсілі мен сәйкестендіргіші көрсетілген байланыс деректемесі
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.14.11.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгіленуі
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.14.11.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.14.11.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірлерін, электрондық пошта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
*.15. Мәліметтер үйлесімінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
мәліметтердің декларант (өтінім беруші) туралы мәліметтермен үйлесу (үйлеспеу) белгісі
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
0..1
*.16. Халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің коды
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00307
M.SDT.00181
0..1
*.17. Көрсетілген мәліметтер ерекшелігінің коды
(casdo:‌Subject‌Additional‌Code)
субъект туралы мәліметтер ерекшеліктерінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00308
M.SDT.00169
0..1
14.3.6. Тауар
(cacdo:‌ECGoods‌Item‌Details)
жеке жүкқұжат бойынша тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01161
M.CA.CDT.01119
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
*.2. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес кодтық белгіленуі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.3. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
тауардың коммерциялық, фирмалық немесе өзге де дәстүрлі атауын қоса алғанда, тауардың сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
*.4. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
тауардың салмағы, брутто
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.5. Нетто массасы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
тауардың салмағы, нетто
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.6. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
қосымша өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

*.14.10.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.14.10.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.14.10.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.14.10.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
*.14.11. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит с указанием способа и идентификатора средства (канала) связи
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.14.11.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.14.11.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.14.11.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
*.15. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
признак совпадения (несовпадения) сведений со сведениями о декларанте (заявителе)
M.CA.SDE.00616
M.BDT.00013
0..1
*.16. Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
кодовое обозначение учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
M.CA.SDE.00307
M.SDT.00181
0..1
*.17. Код особенности указанных сведений
(casdo:‌Subject‌Additional‌Code)
кодовое обозначение особенности сведений о субъекте
M.CA.SDE.00308
M.SDT.00169
0..1
14.3.6. Товар
(cacdo:‌ECGoods‌Item‌Details)
сведения о товаре по индивидуальной накладной
M.CA.CDE.01161
M.CA.CDT.01119
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
*.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание товара, включая коммерческое, фирменное или иное традиционное наименование товара
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
0..4
*.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
вес товара, брутто
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
вес товара, нетто
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара с указанием дополнительной единицы измерения
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.6.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.6.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
*.7. Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)
жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00226
M.CA.SDT.00207
1
*.8. Тауар белгісінің атауы
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
тауар белгісінің , авторлық құқық, аралас құқықтар объектісінің, патенттің атауы
M.CA.SDE.00205
M.SDT.00068
0..1
*.9. Шығарылған жердің атауы
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
шығарылған жердің атауы
M.CA.SDE.00769
M.SDT.00068
0..1
*.10. Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі
(cacdo:‌IPObject‌Registry‌Id‌Details)
зияткерлік меншік объектілерінің тізілімі бойынша зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00482
M.CA.CDT.00430
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.10.1. Тізілім типінің коды
(casdo:‌Registry‌Owner‌Code)
зияткерлік меншік объектілерінің тізілімі типінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00606
M.SDT.00169
1
*.10.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.10.3. Тізілім бойынша тіркеу нөмірі
(casdo:‌IPObject‌Id)
зияткерлік меншік объектілерінің тізілім бойынша тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00607
M.CA.SDT.00180
1
*.11. Құн
(casdo:‌CAValue‌Amount)
тауардың құны
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..2
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.12. Кедендік құн
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
тауардың кедендік құны
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.13. Алдыңғы құжат туралы мәліметтер
(cacdo:‌ECPreceding‌Doc‌Details)
алдыңғы құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01112
M.CA.CDT.01108
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*

*.6.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.6.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
*.7. Порядковый номер товара по индивидуальной накладной
(casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)
порядковый номер товара по индивидуальной накладной
M.CA.SDE.00226
M.CA.SDT.00207
1
*.8. Наименование товарного знака
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
наименование товарного знака, объекта авторского права, смежных прав, патента
M.CA.SDE.00205
M.SDT.00068
0..1
*.9. Наименование места происхождения
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
наименование места происхождения
M.CA.SDE.00769
M.SDT.00068
0..1
*.10. Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности
(cacdo:‌IPObject‌Registry‌Id‌Details)
регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности по реестру объектов интеллектуальной собственности
M.CA.CDE.00482
M.CA.CDT.00430
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.10.1. Код типа реестра
(casdo:‌Registry‌Owner‌Code)
кодовое обозначение типа реестра объектов интеллектуальной собственности
M.CA.SDE.00606
M.SDT.00169
1
*.10.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.10.3. Регистрационный номер по реестру
(casdo:‌IPObject‌Id)
регистрационный номер по реестру объектов интеллектуальной собственности
M.CA.SDE.00607
M.CA.SDT.00180
1
*.11. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость товара
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..2
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.12. Таможенная стоимость
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
таможенная стоимость товара
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.13. Сведения о предшествующем документе
(cacdo:‌ECPreceding‌Doc‌Details)
сведения о предшествующем документе
M.CA.CDE.01112
M.CA.CDT.01108
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*

*.13.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.13.2. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясының, транзиттік декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.13.2.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.13.2.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.13.2.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.13.2.4. Реттік нөмір
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.13.3. ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.13.3.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.13.3.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.13.4. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
тауарды уақытша сақтау қоймасына орналастырылғанын растайтын құжаттың нөмірі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.13.5. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
тауарды уақытша сақтау қоймасына орналастырылғанын растайтын құжаттың берілген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.13.6. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың алдыңғы құжаттағы реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
0..1
*.14. Қосымша құжат (мәліметтер)
(cacdo:‌ECPresented‌Doc‌Details)
қосымша құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01154
M.CA.CDT.01138
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.14.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.14.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.14.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілену
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1

*.13.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.13.2. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары для экспресс-грузов или транзитной декларации
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.13.2.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.13.2.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.13.2.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.13.2.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.13.3. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
регистрационный номер книжки МДП
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.13.3.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.13.3.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.13.4. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
номер документа, подтверждающего помещение товаров на склад временного хранения
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.13.5. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата документа, подтверждающего помещение товаров на склад временного хранения
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.13.6. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в предшествующем документе
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
0..1
*.14. Дополнительный документ (сведения)
(cacdo:‌ECPresented‌Doc‌Details)
сведения о дополнительном документе
M.CA.CDE.01154
M.CA.CDT.01138
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.14.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.14.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.14.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1

*.14.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.14.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің басталған күні
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.14.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталған күні
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.14.7. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.14.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол өкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.14.9. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
бекітілген құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік немесе мемлекетаралық органды (ұйымды) сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.14.10. Ақпараттық ресурс
(cacdo:‌Information‌Source‌Details)
"Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі ақпараттық ресурс туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00345
M.CA.CDT.00295
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.14.10.1. Ақпараттық көздің немесе ресурстың атауы
(casdo:‌Information‌Source‌Name)
ақпараттық ресурстың атауы
M.CA.SDE.00292
M.SDT.00134
0..1
*.14.10.2. Тәптіштелген мәліметтерге сілтеме
(csdo:‌Details‌Resource‌Id)
ақпараттық ресурсқа сілтеме
M.SDE.00292
M.SDT.00197
1
*.14.10.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
ақпараттық ресурсқа жүгіну күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
*.14.11. Жазбанің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
жазбаға бір мәнді сілтеме жасау мақсаттары үшін пайдаланылатын бірегей сәйкестендіргіш немесе жазбаның реттік нөмірі
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.14.12. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(casdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжат (мәліметтер) түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00772
M.SDT.00179
0..1
*.14.13. Электрондық құжаттың қоймадағы сәйкестендіргіші
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
электрондық құжаттар қоймасына орналастыру кезінде құжатқа (мәліметтерге) берілген сәйкестендіргіштер
M.CA.CDE.00562
M.CA.CDT.00462
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.14.13.1. Электрондық құжаттың қоймадағы сәйкестендіргіші
(casdo:‌EArch‌Id)
электрондық құжаттың қоймадағы сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00778
M.SDT.90003
0..1

*.14.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.14.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.14.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.14.7. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.14.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.14.9. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
строка символов, идентифицирующая государственный или межгосударственный орган (организацию), выдавший или утвердивший документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.14.10. Информационный ресурс
(cacdo:‌Information‌Source‌Details)
сведения об информационном ресурсе в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет"
M.CA.CDE.00345
M.CA.CDT.00295
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.14.10.1. Наименование информационного источника или ресурса
(casdo:‌Information‌Source‌Name)
наименование информационного ресурса
M.CA.SDE.00292
M.SDT.00134
0..1
*.14.10.2. Ссылка на детализированные сведения
(csdo:‌Details‌Resource‌Id)
ссылка на информационный ресурс
M.SDE.00292
M.SDT.00197
1
*.14.10.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата обращения к информационному ресурсу
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
*.14.11. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
уникальный идентификатор, используемый для целей однозначной ссылки на запись, или порядковый номер записи
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.14.12. Код электронного документа (сведений)
(casdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение вида электронного документа (сведений)
M.CA.SDE.00772
M.SDT.00179
0..1
*.14.13. Идентификатор электронного документа в хранилище
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
идентификаторы, присвоенные документу (сведениям) при размещении в хранилище электронных документов
M.CA.CDE.00562
M.CA.CDT.00462
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.14.13.1. Идентификатор хранилища электронных документов
(casdo:‌EArch‌Id)
идентификатор хранилища электронных документов
M.CA.SDE.00778
M.SDT.90003
0..1

*.14.13.2. Қоймадағы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
қоймадағы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00773
M.SDT.90003
1
*.14.14. Құжаттың іс жүзінде ұсынылғаны туралы мәліметтер
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
құжаттың іс жүзінде ұсынылғаны туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00156
M.CA.CDT.00185
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.14.14.1. Құжатты ұсыну коды
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
кедендік декларация (өтініш) беру кезінде құжатты ұсыну белгісі
M.CA.SDE.00770
M.CA.SDT.00165
0..1
*.14.14.2. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.14.14.3. Құжаттың ұсынылған күні
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
құжат ұсыну жөніндегі міндеттемелер оған дейін орындалуға тиіс күн
M.CA.SDE.00298
M.BDT.00005
0..1
*.14.14.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
тауарлар декларациясының, транзиттік декларацияның, тауарлар декларациясы берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштің немесе ұсынылған құжат оған қоса берілетін уақытша әкелу (рұқсат ету) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын уақытша әкетілген халықаралық тасымал көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.14.14.4.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.14.14.4.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.14.14.4.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.14.14.4.4. Реттік нөмір
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.14.14.5. Көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
ұсынылатын құжат оған қоса берілетін көлік құралына арналған декларацияның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.14.14.5.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кеден органының кодтық белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1

*.14.13.2. Идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
M.CA.SDE.00773
M.SDT.90003
1
*.14.14. Сведения о фактическом представлении документа
(cacdo:‌Document‌Presenting‌Details)
сведения о фактическом представлении документа
M.CA.CDE.00156
M.CA.CDT.00185
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.14.14.1. Код представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Kind‌Code)
признак представления документа при подаче таможенной декларации (заявления)
M.CA.SDE.00770
M.CA.SDT.00165
0..1
*.14.14.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.14.14.3. Дата представления документа
(casdo:‌Doc‌Present‌Date)
дата, до которой должны быть выполнены обязательства по представлению документа
M.CA.SDE.00298
M.BDT.00005
0..1
*.14.14.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), к которой (которому) был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.14.14.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.14.14.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.14.14.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.14.14.4.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.14.14.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
регистрационный номер декларации на транспортное средство, к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.14.14.5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1

*.14.14.5.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.14.14.5.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.14.14.5.4. Көлік түрінің коды
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
көлік түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.14.14.6. ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
транзиттік декларация ретінде пайдаланылған және ұсынылған құжат оған қоса берілген ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.14.14.6.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
ХЖТ кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.14.14.6.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
ХЖТ кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.14.14.7. Алдыңғы құжаттың нөмірі
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
ұсынылатын құжат оған қоса берілген өзге де құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00199
M.SDT.00093
0..1
*.14.14.8. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
ұсынылатын құжат оған қоса берілген өзге де құжаттың берілген, қол қойылған немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.15. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
ескертпе
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
*.16. Кедендік төлемді есептеу
(cacdo:‌Customs‌Payment‌Details)
кедендік баждардың, салықтардың есептелгені туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00485
M.CA.CDT.00429
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.16.1. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00110
M.CA.SDT.00053
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.16.2. Төлем есептеу негізі
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
төлем есептеуге арналған база
M.CA.SDE.00708
M.CA.SDT.00800
0..1
*.16.3. Валютаның цифрлық коды
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
есептеу негізі валютасының цифрлық кодтық белгіленуі (адвалорлық ставка)
M.SDE.00176
M.SDT.00125
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.16.4. Өлшем бірлігі
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
есептеу негізі өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі (ерекше ставка)
M.SDE.00177
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1

*.14.14.5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.14.14.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.14.14.5.4. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.14.14.6. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
номер книжки МДП, которая использовалась в качестве транзитной декларации и к которой был приложен представленный документ
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.14.14.6.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.14.14.6.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.14.14.7. Номер предшествующего документа
(casdo:‌Preceding‌Doc‌Id)
регистрационный номер иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.CA.SDE.00199
M.SDT.00093
0..1
*.14.14.8. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации иного документа, к которому был приложен представляемый документ
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.15. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
примечание
M.SDE.00002
M.SDT.00088
0..1
*.16. Исчисление таможенного платежа
(cacdo:‌Customs‌Payment‌Details)
сведения об исчислении таможенных пошлин, налогов
M.CA.CDE.00485
M.CA.CDT.00429
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.16.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
M.CA.SDT.00053
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.16.2. Основа начисления платежа
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
база для исчисления платежа
M.CA.SDE.00708
M.CA.SDT.00800
0..1
*.16.3. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
цифровое кодовое обозначение валюты основы начисления (адвалорная ставка)
M.SDE.00176
M.SDT.00125
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.16.4. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения основы начисления (специфическая ставка)
M.SDE.00177
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

*.16.5. Пайдаланылатын төлем ставкасы
(cacdo:‌Effective‌Customs‌Rate‌Details)
есеп айырысу кезінде пайдаланылатын төлем ставкасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00445
M.CA.CDT.00115
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.16.5.1. Кедендік төлем ставкасының түрі
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
төлем ставкасының түрінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00245
M.CA.SDT.00159
0..1
*.16.5.2. Кедендік төлем ставкасы
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Value)
кедендік төлем ставкасының немесе қайта қаржыландыру ставкасының мәні
M.CA.SDE.00022
M.CA.SDT.00121
0..1
*.16.5.3. Өлшем бірлігі
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі (өзіндік ерекшелікті ставка)
M.SDE.00177
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.16.5.4. Валютаның цифрлық коды
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
ставка валютасының цифрлық кодтық белгіленуі (өзіндік ерекшелікті ставка)
M.SDE.00176
M.SDT.00125
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.16.5.5. Күндердің саны
(csdo:‌Day‌Quantity)
күнтізбелік күндер саны
M.SDE.00258
M.SDT.00106
0..1
*.16.5.6. Кезеңдердің саны
(casdo:‌Stage‌Quantity)
кезеңдердің саны
M.CA.SDE.00252
M.SDT.00106
0..1
*.16.5.7. Айлардың саны
(csdo:‌Month‌Quantity)
толық немесе толық емес күнтізбелік айлардың саны
M.SDE.00259
M.SDT.00106
0..1
*.16.5.8. Салмақтық коэффициент
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
өлшем бірлігінің салмақтық коэффициенті (өзіндік ерекшелікті ставка)
M.CA.SDE.00700
M.CA.SDT.00146
0..1
*.16.6. Ставканы қолдану күні
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
төлем ставкасын қолдану күні
M.CA.SDE.00250
M.BDT.00005
0..1
*.16.7. Төлем ерекшелігінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшелігінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00108
M.CA.SDT.00050
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.16.8. Сома
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
төлем сомасы (мөлшері)
M.CA.SDE.00697
M.CA.SDT.00147
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00145
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.16.9. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес топтың нөмірі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.16.10. Жазбаның сілтемелік сәйкестендіргіші
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
алдыңғы құжат туралы мәліметтердегі жазбаның сілтемелік сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00617
M.SDT.00108
0..1

*.16.5. Используемая ставка платежа
(cacdo:‌Effective‌Customs‌Rate‌Details)
сведения о ставке платежа, используемой при расчете
M.CA.CDE.00445
M.CA.CDT.00115
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.16.5.1. Вид ставки таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида ставки платежа
M.CA.SDE.00245
M.CA.SDT.00159
0..1
*.16.5.2. Ставка таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Value)
значение ставки таможенного платежа или ставки рефинансирования
M.CA.SDE.00022
M.CA.SDT.00121
0..1
*.16.5.3. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения (специфическая ставка)
M.SDE.00177
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.16.5.4. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
цифровое кодовое обозначение валюты ставки (специфическая ставка)
M.SDE.00176
M.SDT.00125
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.16.5.5. Количество дней
(csdo:‌Day‌Quantity)
количество календарных дней
M.SDE.00258
M.SDT.00106
0..1
*.16.5.6. Количество этапов
(casdo:‌Stage‌Quantity)
количество этапов
M.CA.SDE.00252
M.SDT.00106
0..1
*.16.5.7. Количество месяцев
(csdo:‌Month‌Quantity)
число полных и неполных календарных месяцев
M.SDE.00259
M.SDT.00106
0..1
*.16.5.8. Весовой коэффициент
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
весовой коэффициент единицы измерения (специфическая ставка)
M.CA.SDE.00700
M.CA.SDT.00146
0..1
*.16.6. Дата применения ставки
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
дата применения ставки платежа
M.CA.SDE.00250
M.BDT.00005
0..1
*.16.7. Код особенности уплаты
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенности уплаты таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00108
M.CA.SDT.00050
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.16.8. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
сумма (размер) платежа
M.CA.SDE.00697
M.CA.SDT.00147
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00145
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.16.9. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
номер группы в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.16.10. Ссылочный идентификатор записи
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
ссылочный идентификатор записи в сведениях о предшествующем документе
M.CA.SDE.00617
M.SDT.00108
0..1

*.16.11. Алдыңғы құжаттағы (мәліметтердегі) жазбаның сілтемелік сәйкестендіргіші
(casdo:‌Ref‌Reference‌Line‌Id)
алдыңғы құжаттағы немесе мәліметтердегі жазбаның сілтемелік сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00301
M.SDT.00108
0..1
*.16.12. Тауардың сілтемелік нөмірі
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
тауардың алдыңғы құжаттағы реттік нөмірі
M.CA.SDE.00555
M.SDT.00105
0..1
*.17. Өзгерістер коды
(cacdo:‌ECChange‌Details)
өзгерістер коды туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00583
M.CA.CDT.00478
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.17.1. Өзгерістер енгізу кезеңінің коды
(casdo:‌Stage‌Change‌Code)
өзгерістер (толықтырулар) енгізу кезеңінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00403
M.SDT.00169
1
*.17.2. Өзгерістер енгізуге арналған негіздеменің коды
(casdo:‌Reason‌Change‌Code)
өзгерістер (толықтырулар) енгізу үшін негіз қызметін атқарған мән-жайлардың кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00404
M.SDT.00169
1
*.17.3. Тауарлар саны (салмағы) өзгерісінің коды
(casdo:‌Quantity‌Change‌Code)
тауарлардың саны (салмағы) туралы мәліметтерге өзгерістердің (толықтырулардың) кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00405
M.SDT.00169
1
*.17.4. Тауарлар ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша кодының өзгеруі
(casdo:‌TNVEDChange‌Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауар кодының өзгеруінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00407
M.SDT.00169
1
*.17.5. Тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтер өзгерісінің коды
(casdo:‌Customs‌Cost‌Change‌Code)
тауарлардың құны (кедендік құны) туралы мәліметтер өзгерістерінің (толықтыруларының) кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00408
M.SDT.00169
1
*.17.6. Есептелген (төленген) төлемдер туралы мәліметтер өзгерісінің коды
(casdo:‌Customs‌Payment‌Change‌Code)
кедендік және өзге де төлемдерді есептеу туралы мәліметтерге және (немесе) оларды есептеу туралы мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға әкелетін өзгерістердің (толықтырулардың) кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00409
M.SDT.00169
1
*.17.7. Декларацияның өзге де мәліметтері өзгерісінің коды
(casdo:‌Other‌Change‌Code)
өзге де мәліметтері өзгерістерінің (толықтыруларының) кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00410
M.SDT.00169
1
14.3.7. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
жеке жүкқұжат бойынша жалпы брутто салмағы
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
өлшем бірлігінің кодтық белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
14.3.8. Кедендік құн
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
жеке жүкқұжат бойынша тауарлардың жалпы кедендік құны
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
валютаның кодтық белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1

*.16.11. Ссылочный идентификатор записи в предшествующем документе (сведениях)
(casdo:‌Ref‌Reference‌Line‌Id)
ссылочный идентификатор записи в предшествующем документе или сведениях
M.CA.SDE.00301
M.SDT.00108
0..1
*.16.12. Ссылочный номер товара
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в предшествующем документе
M.CA.SDE.00555
M.SDT.00105
0..1
*.17. Код изменений
(cacdo:‌ECChange‌Details)
сведения о коде изменений
M.CA.CDE.00583
M.CA.CDT.00478
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.17.1. Код этапа внесения изменений
(casdo:‌Stage‌Change‌Code)
кодовое обозначение этапа внесения изменений (дополнений)
M.CA.SDE.00403
M.SDT.00169
1
*.17.2. Код основания для внесения изменений
(casdo:‌Reason‌Change‌Code)
кодовое обозначение обстоятельств, послуживших основанием для внесения изменений (дополнений)
M.CA.SDE.00404
M.SDT.00169
1
*.17.3. Код изменения количества (веса) товаров
(casdo:‌Quantity‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменений (дополнений) сведений о количестве (весе) товаров
M.CA.SDE.00405
M.SDT.00169
1
*.17.4. Изменение кода товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(casdo:‌TNVEDChange‌Code)
кодовое обозначение изменений кода товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.CA.SDE.00407
M.SDT.00169
1
*.17.5. Код изменения сведений о таможенной стоимости товаров
(casdo:‌Customs‌Cost‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменений (дополнений) сведений о стоимости (таможенной стоимости) товаров
M.CA.SDE.00408
M.SDT.00169
1
*.17.6. Код изменения сведений об исчисленных (уплаченных) платежах
(casdo:‌Customs‌Payment‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменений (дополнений) сведений об исчислении и (или) влекущих за собой изменение (дополнение) сведений об исчислении таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00409
M.SDT.00169
1
*.17.7. Код изменения иных сведений декларации
(casdo:‌Other‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменений (дополнений) иных сведений
M.CA.SDE.00410
M.SDT.00169
1
14.3.7. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
общий вес брутто по индивидуальной накладной
M.SDE.00168
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
14.3.8. Таможенная стоимость
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
общая таможенная стоимость товаров по индивидуальной накладной
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1

14.8.4. Төлем тәсілінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Method‌Code)
кедендік немесе өзге де төлемдерді төлеу тәсілінің коды
M.CA.SDE.00127
M.CA.SDT.00061
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
14.8.5. Төлемді растайтын құжат
(cacdo:‌Payment‌Doc‌Details)
кедендік немесе өзге де төлемнің төленгенін растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00099
M.CA.CDT.00085
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілену
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі заңды немесе жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.6. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
ұйымды Ресей Федерациясының салық есебіне қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
*.7. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
14.8.6. Төлем күні
(casdo:‌Payment‌Date)
төлеу немесе өндіріп алу күні (кедендік және өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі міндеттемелерді орындау күні)
M.CA.SDE.00804
M.BDT.00005
0..1
14.9. Өзгерістер коды
(cacdo:‌ECChange‌Details)
өзгерістер коды туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00583
M.CA.CDT.00478
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
14.9.1. Өзгерістер енгізу кезеңінің коды
(casdo:‌Stage‌Change‌Code)
өзгерістер (толықтырулар) енгізу кезеңінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00403
M.SDT.00169
1
14.9.2. Өзгерістер енгізуге арналған негіздеменің коды
(casdo:‌Reason‌Change‌Code)
өзгерістер (толықтырулар) енгізу үшін негіз қызметін атқарған мән-жайлардың кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00404
M.SDT.00169
1
14.9.3. Тауарлар саны (салмағы) өзгерісінің коды
(casdo:‌Quantity‌Change‌Code)
тауарлардың саны (салмағы) туралы мәліметтерге өзгерістердің (толықтырулардың) кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00405
M.SDT.00169
1

14.8.4. Код способа уплаты
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Method‌Code)
код способа уплаты таможенных или иных платежей
M.CA.SDE.00127
M.CA.SDT.00061
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
14.8.5. Документ, подтверждающий уплату
(cacdo:‌Payment‌Doc‌Details)
сведения о документе, подтверждающем уплату таможенного или иного платежа
M.CA.CDE.00099
M.CA.CDT.00085
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.6. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки организации на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
*.7. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
14.8.6. Дата платежа
(casdo:‌Payment‌Date)
дата уплаты или взыскания (дата исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей)
M.CA.SDE.00804
M.BDT.00005
0..1
14.9. Код изменений
(cacdo:‌ECChange‌Details)
сведения о коде изменений
M.CA.CDE.00583
M.CA.CDT.00478
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
14.9.1. Код этапа внесения изменений
(casdo:‌Stage‌Change‌Code)
кодовое обозначение этапа внесения изменений (дополнений)
M.CA.SDE.00403
M.SDT.00169
1
14.9.2. Код основания для внесения изменений
(casdo:‌Reason‌Change‌Code)
кодовое обозначение обстоятельств, послуживших основанием для внесения изменений (дополнений)
M.CA.SDE.00404
M.SDT.00169
1
14.9.3. Код изменения количества (веса) товаров
(casdo:‌Quantity‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменений (дополнений) сведений о количестве (весе) товаров
M.CA.SDE.00405
M.SDT.00169
1

14.9.4. Тауарлар ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша кодының өзгеруі
(casdo:‌TNVEDChange‌Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауар кодының өзгеруінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00407
M.SDT.00169
1
14.9.5. Тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтер өзгерісінің коды
(casdo:‌Customs‌Cost‌Change‌Code)
тауарлардың құны (кедендік құны) туралы мәліметтер өзгерістерінің (толықтыруларының) кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00408
M.SDT.00169
1
14.9.6. Есептелген (төленген) төлемдер туралы мәліметтер өзгерісінің коды
(casdo:‌Customs‌Payment‌Change‌Code)
кедендік және өзге де төлемдерді есептеу туралы мәліметтерге және (немесе) оларды есептеу туралы мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға әкелетін өзгерістердің (толықтырулардың) кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00409
M.SDT.00169
1
14.9.7. Декларацияның өзге де мәліметтері өзгерісінің коды
(casdo:‌Other‌Change‌Code)
өзге де мәліметтері өзгерістерінің (толықтыруларының) кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00410
M.SDT.00169
1
15. Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізілгені туралы құжат
(cacdo:‌Broker‌Registry‌Doc‌Details)
тұлғаның кеден өкілдері тізіліміне енгізілгені туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00563
M.CA.CDT.00464
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
15.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
15.2. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
тұлғаның кеден өкілдері тізіліміне енгізілгені туралы құжаттың тіркеу нөмірі немесе тізілімдегі тұлғаның тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
15.2.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
15.2.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
тұлғаның оған тізілімге енгізу кезінде берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
15.2.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
15.2.4. Куәлік типінің коды
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
уәкілетті экономикалық оператордың куәлігі типінің кодтық белгіленуі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
16. Кеден құжатын толтырған (қол қойған) жеке тұлға
(cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)
кеден құжатын толтырған (қол қойған) жеке тұлға туралы мәліметтер
M.CA.CDE.01172
M.CA.CDT.01142
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1

14.9.4. Изменение кода товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(casdo:‌TNVEDChange‌Code)
кодовое обозначение изменений кода товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.CA.SDE.00407
M.SDT.00169
1
14.9.5. Код изменения сведений о таможенной стоимости товаров
(casdo:‌Customs‌Cost‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменений (дополнений) сведений о стоимости (таможенной стоимости) товаров
M.CA.SDE.00408
M.SDT.00169
1
14.9.6. Код изменения сведений об исчисленных (уплаченных) платежах
(casdo:‌Customs‌Payment‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменений (дополнений) сведений об исчислении и (или) влекущих за собой изменение (дополнение) сведений об исчислении таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00409
M.SDT.00169
1
14.9.7. Код изменения иных сведений декларации
(casdo:‌Other‌Change‌Code)
кодовое обозначение изменений (дополнений) иных сведений
M.CA.SDE.00410
M.SDT.00169
1
15. Документ о включении в реестр таможенных представителей
(cacdo:‌Broker‌Registry‌Doc‌Details)
сведения о включении лица в реестр таможенных представителей
M.CA.CDE.00563
M.CA.CDT.00464
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
15.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
15.2. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
регистрационный номер документа о включении лица в реестр таможенных представителей или регистрационный номер лица в реестре
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
1
15.2.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
15.2.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
15.2.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
15.2.4. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
16. Физическое лицо, заполнившее (подписавшее) таможенный документ
(cacdo:‌Signatory‌Person‌V2‌Details)
сведения о физическом лице, заполнившем (подписавшем) таможенный документ
M.CA.CDE.01172
M.CA.CDT.01142
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

16.1. Құжатқа қол қойған тұлға
(cacdo:‌Signing‌Details)
құжатқа қол қойған тұлға туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00204
M.CA.CDT.00155
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
16.1.1. ТАӘ
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Аты
(csdo:‌First‌Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.2. Әкесінің аты
(csdo:‌Middle‌Name)
жеке тұлғаның әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.3. Тегі
(csdo:‌Last‌Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
16.1.2. Лауазымның атауы
(csdo:‌Position‌Name)
қызметкердің лауазымының атауы
M.SDE.00127
M.SDT.00055
0..1
16.1.3. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
байланыс деректемелері туралы мәліметтер
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгіленуі
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірлерін, электрондық пошта мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
16.1.4. Қол қою күні
(casdo:‌Signing‌Date)
қол қою күні
M.CA.SDE.00391
M.BDT.00005
1
16.2. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
кеден құжатын толтырған (қол қойған) адамның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
16.2.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
елдің кодтық белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
16.2.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
жеке басты куәландыратын құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
0..1
16.2.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
16.2.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1

16.1. Лицо, подписавшее документ
(cacdo:‌Signing‌Details)
сведения о лице, подписавшем документ
M.CA.CDE.00204
M.CA.CDT.00155
Определяется областями значений вложенных элементов
1
16.1.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
*.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
*.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
16.1.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
M.SDT.00055
0..1
16.1.3. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
сведения о контактных реквизитах
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
16.1.4. Дата подписания
(casdo:‌Signing‌Date)
дата подписания
M.CA.SDE.00391
M.BDT.00005
1
16.2. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность лица, заполнившего (подписавшего) таможенный документ
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
16.2.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
16.2.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
0..1
16.2.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
16.2.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1

16.2.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілену
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
16.2.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
16.2.7. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталған күні
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
16.2.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын не ол өкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
16.2.9. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
құжатты берген мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының не ол өкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
16.3. Кедендік ресімдеу жөніндегі маманның біліктілік аттестатының нөмірі
(casdo:‌Qualification‌Certificate‌Id)
кедендік ресімдеу жөніндегі маманның біліктілік аттестатының нөмірі
M.CA.SDE.00138
M.CA.SDT.00193
0..1
16.4. Өкілеттікті куәландыратын құжат
(cacdo:‌Power‌Of‌Attorney‌Details)
өкілеттікті куәландыратын құжат
M.CA.CDE.00567
M.CA.CDT.00005
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
16.4.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
құжат түрінің кодтық белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
код оған сәйкес көрсетілген анықтамалықтың (сыныптауыштың) белгіленуі
M.SDT.00091
1
16.4.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
16.4.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатқа оны тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілену
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
16.4.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжаттың берілген, қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
16.4.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің басталған күні
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
16.4.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталған күні
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
";
д) 7-кестенің 4-позициясы алып тасталсын;
е) 9-кестеде:
мынадай мазмұндағы 191 позициямен толықтырылсын:
"191
M.CA.SDT.00192
DeclarationFeatureCodeType
Тауарларды кедендік декларациялау ерекшелігі_ Код. Тип
сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутында айқындалған анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес тауарларды кедендік декларациялау ерекшелігі кодының мәні
Ұзындығы: 3";
мынадай мазмұндағы 211 позициямен толықтырылсын:
"211
M.CA.SDT.00207
OrdinalNumberType
Реттік нөмірі_ Сан. 3-формат. Тип
ондық есептеу жүйесіндегі бүтін сан.

16.2.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
16.2.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
16.2.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
16.2.8. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
16.2.9. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
16.3. Номер квалификационного аттестата специалиста по таможенному оформлению
(casdo:‌Qualification‌Certificate‌Id)
номер квалификационного аттестата специалиста по таможенному оформлению
M.CA.SDE.00138
M.CA.SDT.00193
0..1
16.4. Документ, удостоверяющий полномочия
(cacdo:‌Power‌Of‌Attorney‌Details)
документ, удостоверяющий полномочия
M.CA.CDE.00567
M.CA.CDT.00005
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
16.4.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
16.4.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
16.4.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
16.4.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
16.4.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
16.4.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
";
д) позицию 4 таблицы 7 исключить;
е) в таблице 9:
дополнить позицией 191 следующего содержания:
"191
M.CA.SDT.00192
DeclarationFeatureCodeType
Особенность таможенного декларирования товаров_ Код. Тип
значение кода особенности таможенного декларирования товаров в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого определен в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора)".
Длина: 3";
дополнить позицией 211 следующего содержания:
"211
M.CA.SDT.00207
OrdinalNumberType
Порядковый номер_ Число. Формат 3. Тип
целое число в десятичной системе счисления.

Шаблон: \d{1,3}";
25-позиция алып тасталсын;
ж) 12-тармақта:
бірінші абзацтағы "10-кестеде" деген сөздер "10 және 11-кестелерде" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "Кестеде" деген сөз "10-кестеде" деген сөздермен ауыстырылсын;
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Нысанның № бағ./ "Тәртіп тармағы", "ЭЖКЖД" – тауарларға арналған декларацияны түзету нысаны бағанының нөмірі немесе Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 тамыздағы № 142 шешімімен бекітілген Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзетуді толтыру тәртібінің экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзету үшін айқындалған құрылымның деректемесіне сәйкес келетін тармағы (тармақшасы, абзацы);";
тоғызыншы және оныншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"O – деректемені толтыру шарты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 тамыздағы № 142 шешімімен бекітілген Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын толтыру тәртібімен, Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзетуді толтыру тәртібімен және (немесе) деректемені толтыру қағидасымен айқындалады;
"деректемені толтыру қағидасы" – деректемені толтыру қағидасын айқындайды;";
он бесінші абзац "2" деген цифрдың алдынан "деректемені толтырудың" деген сөздермен толықтырылсын;
з) 10-кесте мынадай мазмұндағы кестелермен және мәтінмен ауыстырылсын:
"10-кесте
Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясы, экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясы, экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзету және экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясын түзету құрылымының жекелеген деректемелерін экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясы мен экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзету бөлігінде толтырудың сипаттамасы
Деректеменің аты
Нысан бағ. / Тәртіп тармағы
Белгі
Деректемені толтыру қағидасы*
ЭЖТД
ЭЖКЖД
қағида түрі
елдің коды
қағиданың сипаттамасы
1
2
3
4
5
6
7
1. Электрондық құжатың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
M
1
"Электрондық құжатың (мәліметтердің) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)" деректемесі "R.043" мәнін қамтуға тиіс
2. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)
M
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Id)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
O
1
егер "Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші (csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}

Шаблон: \d{1,3}";
позицию 25 исключить;
ж) в пункте 12:
в абзаце первом слова "таблице 10" заменить словами "таблицах 10 и 11";
абзац второй после слова "таблице" дополнить цифрами "10";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"№ гр. формы / пункт Порядка", "КДТЭГ" – номер графы формы корректировки декларации на товары для экспресс-грузов или пункт (подпункт, абзац) Порядка заполнения корректировки декларации на товары для экспресс-грузов, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 августа 2018 г. № 142, соответствующие реквизиту структуры, определенной для корректировки декларации на товары для экспресс-грузов;";
абзацы девятый и десятый изложить в следующей редакции:
"O – условие заполнения реквизита определяется Порядком заполнения декларации на товары для экспресс-грузов, Порядком заполнения корректировки декларации на товары для экспресс-грузов, утвержденными Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 августа 2018 г. № 142, и (или) правилом заполнения реквизита;
"правило заполнения реквизита" – определяет правило заполнения реквизита;";
абзац пятнадцатый после слова "заполнения" дополнить словом "реквизита";
з) таблицу 10 заменить таблицами и текстом следующего содержания:
"Таблица 10
Описание заполнения отдельных реквизитов структуры декларации на товары для экспресс-грузов, пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, корректировки декларации на товары для экспресс-грузов и корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов в части декларации на товары для экспресс-грузов и корректировки декларации на товары для экспресс-грузов
Имя реквизита
№ гр. формы / пункт Порядка
Признак
Правило заполнения реквизита*
ДТЭГ
КДТЭГ
вид правила
код страны
описание правила
1
2
3
4
5
6
7
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
M
1
реквизит "Код электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Code)" должен содержать значение "R.043"
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
M
1
значение реквизита "Идентификатор электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Id)" должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
O
1
если реквизит "Идентификатор исходного электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}

4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
M
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты (csdo:‌EDoc‌Date‌Time)" деректемесінің мәні Дүниежүзілік уақыттың айырмашылығын көрсетумен жергілікті уақыттың мәні түрінде электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастыру күнін қамтуға тиіс
1
"Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты (csdo:‌EDoc‌Date‌Time)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, мұнда ссс - миллисекунд мәнін белгілейтін символдар (болмауы мүмкін)
5. Экспресс-жүктерге арналған декларацияның түрі
(casdo:‌Express‌Registry‌Kind‌Code)
M
1
"Экспресс-жүктерге арналған декларацияның түрі (casdo:‌Express‌Registry‌Kind‌Code)" деректемесі "ЭЖТД" – экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясының мәнін қамтуға тиіс
6. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
O
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі толтырылмайды
7. Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)
O
1
электрондық құжатты (мәліметтерді) экспресс-жүктерге арналған тауар декларациясын түзету ретінде толтырған кезде "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылмайды
7.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
M
7.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
M
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келуге тиіс
7.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
M
8. Декларацияның типі
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
B
9. Кедендік рәсімнің коды
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
"Рәсім" бағ.
"Рәсім" бағ.
М
1
"Кедендік рәсімнің коды (casdo:CustomsProcedureCode)" деректемесі кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кедендік рәсім кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Кедендік рәсімнің коды (casdo:CustomsProcedureCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2002" мәнін қамтуға тиіс
10. Алдыңғы кедендік рәсім түрінің коды
(casdo:‌Previous‌Customs‌Procedure‌Mode‌Code)
"Рәсім" бағ.
"Рәсім" бағ.
М
1
"Алдыңғы кедендік рәсім түрінің коды (casdo:PreviousCustomsProcedureModeCode)" деректемесі кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кедендік рәсім кодының мәнін немесе "00" мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Алдыңғы кедендік рәсім түрінің коды (casdo:PreviousCustomsProcedureModeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2002" мәнін қамтуға тиіс

4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
M
1
значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Date‌Time)" должно содержать дату формирования электронного документа (сведений) в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем
1
значение реквизита "Дата и время электронного документа (сведений) (csdo:‌EDoc‌Date‌Time)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
5. Вид декларации для экспресс-грузов
(casdo:‌Express‌Registry‌Kind‌Code)
M
1
реквизит "Вид декларации для экспресс-грузов (casdo:‌Express‌Registry‌Kind‌Code)" должен содержать значение "ДТЭГ" – декларация на товары для экспресс-грузов
6. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
O
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен быть заполнен
7. Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов
(cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)
O
1
при заполнении электронного документа (сведений) в качестве корректировки декларации на товары для экспресс-грузов реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
7.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
M
7.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
7.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
M
8. Тип декларации
(casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)
B
9. Код таможенной процедуры
(casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)
гр. "Процедура"
гр. "Процедура"
М
1
реквизит "Код таможенной процедуры (casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)" должен содержать значение кода таможенной процедуры в соответствии с классификатором видов таможенных процедур
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код таможенной процедуры (casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)" должен содержать значение "2002"
10. Код вида предшествующей таможенной процедуры
(casdo:‌Previous‌Customs‌Procedure‌Mode‌Code)
гр. "Процедура"
гр. "Процедура"
М
1
реквизит "Код вида предшествующей таможенной процедуры (casdo:‌Previous‌Customs‌Procedure‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода таможенной процедуры или значение "00" в соответствии с классификатором видов таможенных процедур
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида предшествующей таможенной процедуры (casdo:‌Previous‌Customs‌Procedure‌Mode‌Code)" должен содержать значение "2002"

11. Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
"Ерекшелік" бағ.
"Ерекшелік" бағ.
O
1
егер "Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:DeclarationFeatureCode)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:DeclarationFeatureCode)" деректемесі тауарларды кедендік декларациялау ерекшеліктерінің сыныптауышына сәйкес декларациялау ерекшелігі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Кедендік декларациялау ерекшелігінің коды (casdo:DeclarationFeatureCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атриубуты "2007" мәнін қамтуға тиіс
12. Электрондық құжаттың белгісі
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
"ЭЖТД" бағ.
"ЭЖКЖД" бағ.
M
1
"Электрондық құжаттың белгісі (casdo:EDocIndicatorCode)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
ЭД – экспресс-жұктерге арналған тауарлар декларациясын немесе электрондық құжат түріндегі экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын толтыру кезінде;
ОО – қалған жағдайларда
13. Парақтардың саны
(csdo:‌Page‌Quantity)
"Парақтар саны" бағ.
"Парақтар саны" бағ.
О
1
егер "Электрондық құжаттың белгісі (casdo:EDocIndicatorCode)" деректемесі "ОО" мәнін қамтыса, онда "Парақтардың саны (PageQuantity)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Парақтардың саны (PageQuantity)" деректемесі толтырылмайды
14. Тауар партиясы
(cacdo:‌ECGoods‌Shipment‌Details)
M
14.1. Жөнелтуші
(cacdo:‌Consignor‌Details)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылса, және "Кедендік рәсімнің коды (casdo:CustomsProcedureCode)" деректемесі: "10", "31" мәндерінің 1-ін қамтымаса, онда "Жөнелтуші (cacdo:ConsignorDetails)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Жөнелтуші (cacdo:ConsignorDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
1
егер "Жөнелтуші (cacdo:ConsignorDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Жөнелтуші (cacdo:ConsignorDetails)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің 1-і дәлме-дәл толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
14.1.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
14.1.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O

11. Код особенности таможенного декларирования
(casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)
гр. "Особенность"
гр. "Особенность"
O
1
если реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" заполнен, то реквизит "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" должен содержать значение кода особенности декларирования в соответствии с классификатором особенностей таможенного декларирования товаров
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код особенности таможенного декларирования (casdo:‌Declaration‌Feature‌Code)" должен содержать значение "2007"
12. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
гр. "ДТЭГ"
гр. "КДТЭГ"
M
1
реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" должен содержать 1 из значений:
ЭД – при заполнении декларации на товары для экспресс-грузов или корректировки декларации на товары для экспресс-грузов в виде электронного документа;
ОО – в остальных случаях
13. Количество листов
(csdo:‌Page‌Quantity)
гр. "Кол-во листов"
гр. "Кол-во листов"
О
1
если реквизит "Признак электронного документа (casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)" содержит значение "ОО", то реквизит "Количество листов ‌(Page‌Quantity)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество листов ‌(Page‌Quantity)" не должен быть заполнен
14. Товарная партия
(cacdo:‌ECGoods‌Shipment‌Details)
M
14.1. Отправитель
(cacdo:‌Consignor‌Details)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
O
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен, и реквизит "Код таможенной процедуры (casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)" не содержит 1 из значений: "10", "31", то реквизит "Отправитель (cacdo:‌Consignor‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Отправитель (cacdo:‌Consignor‌Details)" должен быть заполнен
1
если реквизит "Отправитель (cacdo:‌Consignor‌Details)" заполнен, то для реквизита "Отправитель (cacdo:‌Consignor‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
14.1.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
14.1.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
O

14.1.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O
14.1.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
14.1.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
B
14.1.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
B
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
B
14.1.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
B
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
B
14.1.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
О
1
егер "Оқшауланған бөлімше (cacdo:SubjectBranchDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылуы мүмкін
2
AM
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі салық төлеушінің есептік нөмірін (СЕН) қамтуға тиіс
2
BY
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі төлеушінің есептік нөмірін (ТЕН) қамтуға тиіс
2
KG
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі сәйкестендіру салық нөмірін (ССН) қамтуға тиіс
2
KZ
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі бизнес-сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуға тиіс
2
RU
егер "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі толтырылса, онда "Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірін (СТСН) қамтуға тиіс
14.1.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O
14.1.10. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші
(casdo:‌Person‌Id)
B
14.1.11. Жеке куәлік
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
B
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
*.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
*.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
B
*.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
B
*.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
B
*.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
B
*.7. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
B
*.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
B
*.9. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
B

14.1.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
O
14.1.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
14.1.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
B
14.1.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
B
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
B
14.1.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
B
а) код страны
(атрибут country‌Code)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
B
14.1.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
О
1
если реквизит "Обособленное подразделение (cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" может быть заполнен
2
AM
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
2
BY
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
2
KG
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)
2
KZ
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
2
RU
если реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" заполнен, то реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:‌Taxpayer‌Id)" должен содержать идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
14.1.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
O
14.1.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
B
14.1.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
B
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
*.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
*.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
B
*.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
B
*.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
B
*.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
B
*.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
B
*.8. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
B
*.9. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
B

14.1.12. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O
1
егер жалпы жүкқұжат бойынша жөнелтуші мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес құрылған заңды тұлға (заңды тұлға болып табылмайтын ұйым) болып табылса, немесе "Оқшауланған бөлімше (cacdo:SubjectBranchDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
1
егер "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесінің міндетті түрде 1 данасы толтырылуға тиіс
1
егер "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі үшін елді мекен туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің кемінде 1-і толтырылуға тиіс: "Қала (csdo:‌City‌Name)", "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
M
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі "1" – тіркеу мекенжайы мәнін қамтуға тиіс
*.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
M
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптік кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
B
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O
1
егер "Елді мекен (csdo:SettlementName)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:SettlementName)" деректемесі "Қала (csdo:CityName)" деректемесінің мәнінен өзгеше елді мекеннің атауын қамтуға тиіс
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O
*.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
B
*.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
B

14.1.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
O
1
если отправитель по общей накладной является юридическим лицом (организацией, не являющейся юридическим лицом), созданным в соответствии с законодательством государства-члена, или реквизит "Обособленное подразделение (cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)" заполнен, то реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен быть заполнен
1
если реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" заполнен, то должен быть заполнен строго 1 экземпляр реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)"
1
если реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" заполнен, то для реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" при указании сведений о населенном пункте должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Город (csdo:‌City‌Name)", "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
M
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать значение "1" – адрес регистрации
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
M
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
B
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
O
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
O
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
O
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
O
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:SettlementName)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:CityName)"
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
O
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
O
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
O
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
B
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
B

14.1.13. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
"Жөнелтуші (жалпы жүкқұжат бойынша)"
"Жөнелтуші (жалпы жүкқұжат бойынша)"
O
1
егер "Оқшауланған бөлімше (cacdo:SubjectBranchDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Байланыс деректемесі (ccdo:CommunicationDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс , әйтпесе "Байланыс деректемесі (ccdo:CommunicationDetails)" деректемесі толтырылады
*.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
M
1
"Байланыс түрінің коды (csdo:CommunicationChannelCode)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
AO – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі (URL) ресурстың бірыңғай көрсеткіші;
EM – электрондық пошта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
*.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
M
*.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
M
1
егер "Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі "ТЕ", "FX" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "+ССС РР НННН", мұнда ССС – елдің коды (1-ден 3 цифрға дейін), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қаланың, кенттің және т.б. коды)) немесе ұтқыр байланыс операторының коды, НННН – абоненттің нөмірі (кемінде 4 цифр). Символдар топтарының арасындағы бөлгіш ашық жер белгісі болып табылады. Деректеме мәнінің ұзындығы 15 цифрдан аспауға тиіс ("+" символы мен ашық жер белгісі ескерілмейді). Өзге символдар мен бөлгіштерге жол берілмейді
14.1.14. Оқшауланған бөлімше
(cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O
1
егер "Оқшауланған бөлімше (cacdo:SubjectBranchDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Оқшауланған бөлімше (cacdo:SubjectBranchDetails)" деректемесі үшін оқшауланған бөлімшенің атауы туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің 1-і дәлме-дәл толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
*.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O
*.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O
*.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
*.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
B
*.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
B
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
B
*.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
B
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
B
*.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
M
2
AM
"Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі салық төлеушінің есептік нөмірін (СЕН) қамтуға тиіс
2
BY
"Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі төлеушінің есептік нөмірін (ТЕН) қамтуға тиіс
2
KG
"Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі сәйкестендіру салық нөмірін (ССН) қамтуға тиіс
2
KZ
"Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі бизнес-сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуға тиіс
2
RU
"Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo:TaxpayerId)" деректемесі салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірін (СТСН) қамтуға тиіс
*.9. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O
2
RU
"Есепке қою себебінің коды (csdo:TaxRegistrationReasonCode)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.10. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Жөнелтуші" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
M
1
"Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі үшін елді мекен туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің кемінде 1-і толтырылуға тиіс: "Қала (csdo:‌City‌Name)", "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)"

14.1.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
"Отправитель (по общей накладной)"
"Отправитель (по общей накладной)"
O
1
если реквизит "Обособленное подразделение (cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)" заполнен, то реквизит "Контактный реквизит (ccdo:‌Communication‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Контактный реквизит (ccdo:‌Communication‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
M
1
реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" должен содержать 1 из значений:
AO – единый указатель ресурса в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
M
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
M
1
если реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит 1 из значений: "ТЕ", "FX", то значение реквизита должно соответствовать шаблону: +ССС РР НННН, где ССС – код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами символов является знак пробела. Длина значения реквизита должна составлять не более 15 цифр (символ "+" и знаки пробела не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются
14.1.14. Обособленное подразделение
(cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
O
1
если реквизит "Обособленное подразделение (cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)" заполнен, то для реквизита "Обособленное подразделение (cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)" при указании сведений о наименовании обособленного подразделения должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
*.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
*.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
O
*.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
O
*.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
*.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
B
*.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
B
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
B
*.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
B
а) код страны
(атрибут country‌Code)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
B
*.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
M
2
AM
реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
2
BY
реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
2
KG
реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)
2
KZ
реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
2
RU
реквизит "Идентификатор налогоплательщика (csdo:TaxpayerId)" должен содержать идентификационный номер налогоплательщика (ИНН)
*.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
O
2
RU
реквизит "Код причины постановки на учет (csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)" должен быть заполнен
*.10. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
гр. "Отправитель (по общей накладной)"
M
1
для реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" при указании сведений о населенном пункте должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Город (csdo:‌City‌Name)", "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"

егер "Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі "ТЕ", "FX" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "+ССС РР НННН", мұнда ССС – елдің коды (1-ден 3 цифрға дейін), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қаланың, кенттің және т.б. коды)) немесе ұтқыр байланыс операторының коды, НННН – абоненттің нөмірі (кемінде 4 цифр). Символдар топтарының арасындағы бөлгіш ашық жер белгісі болып табылады. Деректеме мәнінің ұзындығы 15 цифрдан аспауға тиіс ("+" символы мен ашық жер белгісі ескерілмейді). Өзге символдар мен бөлгіштерге жол берілмейді
14.1.15. Мәліметтер үйлесімінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
B
14.1.16. Халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің коды
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
B
14.1.17. Көрсетілген мәліметтер ерекшелігінің коды
(casdo:‌Subject‌Additional‌Code)
B
14.2. Алушы
(cacdo:‌Consignee‌Details)
"Алушы" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Алушы" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылса, және "Кедендік рәсімнің коды (casdo:CustomsProcedureCode)" деректемесі: "40", "60" мәндерінің 1-ін қамтымаса, онда "Алушы (cacdo:ConsigneeDetails)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Алушы (cacdo:ConsigneeDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
1
егер "Алушы (cacdo:ConsigneeDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Алушы (cacdo:ConsigneeDetails)" деректемесі үшін субъектінің атауы туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына мәндердің 1-і дәлме-дәл толтырылуға тиіс: "Субъектінің атауы (csdo:‌Subject‌Name)", "Субъектінің қысқаша атауы (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
14.2.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
14.2.2. Субъектінің атауы
(csdo:‌Subject‌Name)
"Алушы" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Алушы" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O
14.2.3. Субъектінің қысқаша атауы
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
"Алушы" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
"Алушы" бағ. (жалпы жүкқұжат бойынша)
O
14.2.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
14.2.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
B
14.2.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
B
а) сәйкестендіру әдісі
(kindId атрибуты)
B
14.2.7. Кедендік бірегей сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
B
а) елдің коды
(countryCode атрибуты)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(countryCodeListId атрибуты)
B

если реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит 1 из значений: "ТЕ", "FX", то значение реквизита должно соответствовать шаблону: +ССС РР НННН, где ССС – код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами символов является знак пробела. Длина значения реквизита должна составлять не более 15 цифр (символ "+" и знаки пробела не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются
14.1.15. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
B
14.1.16. Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
B
14.1.17. Код особенности указанных сведений
(casdo:‌Subject‌Additional‌Code)
B
14.2. Получатель
(cacdo:‌Consignee‌Details)
гр. "Получатель (по общей накладной)"
гр. "Получатель (по общей накладной)"
O
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен, и реквизит "Код таможенной процедуры (casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)" не содержит 1 из значений: "40", "60", то реквизит "Получатель (cacdo:‌Consignee‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Получатель (cacdo:‌Consignee‌Details)" должен быть заполнен
1
если реквизит "Получатель (cacdo:‌Consignee‌Details)" заполнен, то для реквизита "Получатель (cacdo:‌Consignee‌Details)" при указании сведений о наименовании субъекта должен быть заполнен в точности 1 из реквизитов: "Наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Name)", "Краткое наименование субъекта (csdo:‌Subject‌Brief‌Name)"
14.2.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
14.2.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
гр. "Получатель (по общей накладной)"
гр. "Получатель (по общей накладной)"
O
14.2.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
гр. "Получатель (по общей накладной)"
гр. "Получатель (по общей накладной)"
O
14.2.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
14.2.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
B
14.2.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
B
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
B
14.2.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
B
а) код страны
(атрибут country‌Code)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
B

егер "Байланыс түрінің коды (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" деректемесі "ТЕ", "FX" мәндерінің 1-ін қамтыса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: "+ССС РР НННН", мұнда ССС – елдің коды (1-ден 3 цифрға дейін), РР – межелі пункттің ұлттық коды (кемінде 2 цифр (қаланың, кенттің және т.б. коды)) немесе ұтқыр байланыс операторының коды, НННН – абоненттің нөмірі (кемінде 4 цифр). Символдар топтарының арасындағы бөлгіш ашық жер белгісі болып табылады. Деректеме мәнінің ұзындығы 15 цифрдан аспауға тиіс ("+" символы мен ашық жер белгісі ескерілмейді). Өзге символдар мен бөлгіштерге жол берілмейді
14.2.15. Мәліметтер үйлесімінің белгісі
(casdo:‌Equal‌Indicator)
B
14.2.16. Халықаралық пошта жөнелтімдерін алмасу (беру) мекемесінің коды
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
B
14.2.17. Көрсетілген мәліметтер ерекшелігінің коды
(casdo:‌Subject‌Additional‌Code)
B
14.3. Жеке жүкқұжат бойынша тауар партиясы
(cacdo:‌ECHouse‌Shipment‌Details)
O
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Жеке жүкқұжат бойынша тауар партиясы (cacdo:ECHouseShipmentDetails)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Жеке жүкқұжат бойынша тауар партиясы (cacdo:ECHouseShipmentDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
14.3.1. Реттік нөмір
(csdo:‌Object‌Ordinal)
"Жалпы мәліметтер" бағ.(саны 1) және "В. Төлемдер есептеу" бағ. (саны 1)
"Жалпы мәліметтер" бағ.(саны 1) және "В. Төлемдер есептеу" бағ. (саны 1)
М
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылмаса, онда "Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі "1" мәнінен басталуға тиіс
1
"Реттік нөмір (csdo:ObjectOrdinal)" деректемесі қайталанатын мәндерді қамтымауға тиіс
14.3.2. Көлік (тасымал) құжаты
(cacdo:‌Transport‌Document‌Details)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 2)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 2)
O
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Көлік (тасымал) құжаты (cacdo:TransportDocumentDetails)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Көлік (тасымал) құжаты (cacdo:TransportDocumentDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
*.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
B
*.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 2)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 2)
M
*.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
M
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келуге тиіс

если реквизит "Код вида связи (csdo:‌Communication‌Channel‌Code)" содержит 1 из значений: "ТЕ", "FX", то значение реквизита должно соответствовать шаблону: +ССС РР НННН, где ССС – код страны (от 1 до 3 цифр), РР – национальный код пункта назначения (не менее 2 цифр (код города, поселка и т.п.)) или код оператора мобильной связи, НННН – номер абонента (не менее 4 цифр). Разделителем между группами символов является знак пробела. Длина значения реквизита должна составлять не более 15 цифр (символ "+" и знаки пробела не учитываются). Иные символы и разделители не допускаются
14.2.15. Признак совпадения сведений
(casdo:‌Equal‌Indicator)
B
14.2.16. Код учреждения обмена (подачи) международных почтовых отправлений
(casdo:‌Exchange‌Post‌Office‌Code)
B
14.2.17. Код особенности указанных сведений
(casdo:‌Subject‌Additional‌Code)
B
14.3. Товарная партия по индивидуальной накладной
(cacdo:‌ECHouse‌Shipment‌Details)
O
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Товарная партия по индивидуальной накладной (cacdo:‌ECHouse‌Shipment‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Товарная партия по индивидуальной накладной (cacdo:‌ECHouse‌Shipment‌Details)" должен быть заполнен
14.3.1. Порядковый номер
(csdo:‌Object‌Ordinal)
гр. "Общие сведения"
(кол. 1) и гр. "B. Исчисление платежей"
(кол. 1)
гр. "Общие сведения"
(кол. 1) и гр. "B. Исчисление платежей"
(кол. 1)
М
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" не заполнен, то реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" должен начинаться со значения "1"
1
реквизит "Порядковый номер (csdo:‌Object‌Ordinal)" не должен содержать повторяющихся значений
14.3.2. Транспортный (перевозочный) документ
(cacdo:‌Transport‌Document‌Details)
гр. "Общие сведения"
(кол. 2)
гр. "Общие сведения"
(кол. 2)
O
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Транспортный (перевозочный) документ (cacdo:‌Transport‌Document‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Транспортный (перевозочный) документ (cacdo:‌Transport‌Document‌Details)" должен быть заполнен
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
B
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. "Общие сведения"
(кол. 2)
гр. "Общие сведения"
(кол. 2)
M
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD

егер "Кедендік рәсімнің коды (casdo:CustomsProcedureCode)" деректемесі: "10", "31" мәндерінің 1-ін қамтыса, және алушы жеке жүкқұжат бойынша шетелдік жеке тұлға болып табылса, онда "Жеке куәлік (ccdo:IdentityDocV3Details)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Жеке куәлік (ccdo:IdentityDocV3Details)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.11.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 5)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 5)
M
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптік кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.11.2. Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 5)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 5)
M
1
"Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)" деректемесі жеке басты куәландыратын құжаттар түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Жеке басты куәландыратын құжат түрінің коды (csdo:IdentityDocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2053" мәнін қамтуға тиіс
*.11.3. Құжат түрінің атауы
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 5)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 5)
O
*.11.4. Құжаттың сериясы
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 5)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 5)
O
*.11.5. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 5)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 5)
M
*.11.6. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 5)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 5)
M
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келуге тиіс
*.11.7. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
B
*.11.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
B
*.11.9. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
B
*.12. Мекенжай
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 5)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 5)
O
1
егер алушы жеке жүкқұжат бойынша мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес құрылған заңды тұлға (заңды тұлға болып табылмайтын ұйым) болып табылса, немесе "Оқшауланған бөлімше (cacdo:SubjectBranchDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
1
егер "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесінің міндетті түрде 1 данасы толтырылуға тиіс
1
егер "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Мекенжай (ccdo:SubjectAddressDetails)" деректемесі үшін елді мекен туралы мәліметтерді көрсету кезінде мына деректемелердің кемінде 1-і толтырылуға тиіс: "Қала (csdo:‌City‌Name)", "Елді мекен (csdo:‌Settlement‌Name)"

если реквизит "Код таможенной процедуры (casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)" содержит 1 из значений: "10", "31", и получатель по индивидуальной накладной является иностранным физическим лицом, то реквизит "Удостоверение личности (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)" может быть заполнен, иначе реквизит "Удостоверение личности (ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)" не должен быть заполнен
*.11.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
гр. "Общие сведения"
(кол. 5)
гр. "Общие сведения"
(кол. 5)
M
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.11.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
гр. "Общие сведения"
(кол. 5)
гр. "Общие сведения"
(кол. 5)
M
1
реквизит "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов, удостоверяющих личность
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:IdentityDocKindCode)" должен содержать значение "2053"
*.11.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
гр. "Общие сведения"
(кол. 5)
гр. "Общие сведения"
(кол. 5)
O
*.11.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
гр. "Общие сведения"
(кол. 5)
гр. "Общие сведения"
(кол. 5)
O
*.11.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. "Общие сведения"
(кол. 5)
гр. "Общие сведения"
(кол. 5)
M
*.11.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. "Общие сведения"
(кол. 5)
гр. "Общие сведения"
(кол. 5)
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.11.7. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
B
*.11.8. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
B
*.11.9. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
B
*.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
гр. "Общие сведения"
(кол. 5)
гр. "Общие сведения"
(кол. 5)
O
1
если получатель по индивидуальной накладной является юридическим лицом (организацией, не являющейся юридическим лицом), созданным в соответствии с законодательством государства-члена, или реквизит "Обособленное подразделение (cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)" заполнен, то реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" должен быть заполнен
1
если реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" заполнен, то должен быть заполнен строго 1 экземпляр реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)"
1
если реквизит "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" заполнен, то для реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)" при указании сведений о населенном пункте должно быть заполнено не менее 1 из реквизитов: "Город (csdo:‌City‌Name)", "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)"

егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылмаса, "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:CommodityCode)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: \d{6}|\d{8,10}
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылса және "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі (casdo:HMConsignmentItemNumber)" деректемесі "0" мәнінен өзгеше мәнді қамтыса, "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:CommodityCode)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: \d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
егер "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі (casdo:HMConsignmentItemNumber)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды (csdo:CommodityCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.3. Тауардың атауы
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 7)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 7)
O
1
егер "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі (casdo:HMConsignmentItemNumber)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Тауардың атауы (casdo:GoodsDescriptionText)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Тауардың атауы (casdo:GoodsDescriptionText)" деректемесі толтырылады
*.4. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 10)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 10)
O
1
егер "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі (casdo:HMConsignmentItemNumber)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылуы мүмкін
1
егер "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылса, онда "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі тауардың килограммдағы брутто массасының мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.5. Нетто массасы
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 11)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 11)
O
1
егер "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі (casdo:HMConsignmentItemNumber)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Нетто массасы (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Нетто массасы (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" деректемесі толтырылуы мүмкін
1
егер "Нетто массасы (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" деректемесі толтырылса, онда "Нетто массасы (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" деректемесі тауардың килограммдағы нетто массасының мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Нетто массасы (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Нетто массасы (csdo:UnifiedNetMassMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.6. Тауардың саны
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 9)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 9)
O
1
егер "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі (casdo:HMConsignmentItemNumber)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Тауардың саны (cacdo:GoodsMeasureDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Тауардың саны (cacdo:GoodsMeasureDetails)" деректемесі толтырылуы мүмкін

если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" не заполнен, то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону: \d{6}|\d{8,10}
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен и реквизит "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)" содержит значение, отличное от значения "0", то значение реквизита "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" должно соответствовать шаблону: \d{4}|\d{6}|\d{8,10}
1
если реквизит "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)" содержит значение "0", то реквизит "Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС (csdo:‌Commodity‌Code)" не должен быть заполнен
*.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 7)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 7)
O
1
если реквизит "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)" содержит значение "0", то реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование товара (casdo:‌Goods‌Description‌Text)" должен быть заполнен
*.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 10)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 10)
O
1
если реквизит "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)" содержит значение "0", то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" может быть заполнен
1
если реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" заполнен, то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение массы брутто товара в килограммах
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2016"
*.5. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 11)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 11)
O
1
если реквизит "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)" содержит значение "0", то реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" может быть заполнен
1
если реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" заполнен, то реквизит "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" должен содержать значение массы нетто товара в килограммах
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса нетто (csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2016"
*.6. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 9)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 9)
O
1
если реквизит "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)" содержит значение "0", то реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Количество товара (cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)" может быть заполнен

*.6.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны
(casdo:‌Goods‌Measure)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 9)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 9)
M
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесі тауар санының қосымша өлшем бірліктеріндегі мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 9)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 9)
M
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс
*.6.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 9)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 9)
M
1
"Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі (casdo:MeasureUnitAbbreviationCode)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына сәйкес коды "Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo:GoodsMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибутында көрсетілген өлшем бірлігінің шартты белгіленімінің мәнін қамтуға тиіс
*.7. Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 6) және "В. Төлемдер төлеу" бағ.
(саны 1)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 6) және "В. Төлемдер төлеу" бағ.
(саны 1)
M
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылмаса, онда "Жеке жүкқұжат бойынша тауар партиясы (cacdo:ECHouseShipmentDetails)" деректемесі данасының құрамындағы "Тауардың реттік нөмірі (casdo:ConsignmentItemOrdinal)" деректемесі "1" мәнінен басталуға тиіс
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылмаса, онда "Жеке жүкқұжат бойынша тауар партиясы (cacdo:ECHouseShipmentDetails)" деректемесі данасының құрамындағы "Тауардың реттік нөмірі (casdo:ConsignmentItemOrdinal)" деректемесі қайталанатын мәндерді қамтымауға тиіс
*.8. Тауар белгісінің атауы
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 7)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 7)
O
2
AM,
KG,
KZ
"Тауар белгісінің атауы (casdo:TradeMarkName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
2
BY,
RU
егер "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі (casdo:HMConsignmentItemNumber)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Тауар белгісінің атауы (casdo:TradeMarkName)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Тауар белгісінің атауы (casdo:TradeMarkName)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.9. Шығарылған жердің атауы
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 7)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 7)
O
2
AM,
KG,
KZ
"Шығарылған жердің атауы (casdo:ProductionPlaceName)" деректемесі толтырылмауға тиіс
2
BY,
RU
егер "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі (casdo:HMConsignmentItemNumber)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Шығарылған жердің атауы (casdo:ProductionPlaceName)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Шығарылған жердің атауы (casdo:ProductionPlaceName)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.10. Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі
(cacdo:‌IPObject‌Registry‌Id‌Details)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 7)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 7)
O
2
AM,
KG,
KZ
"Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі (cacdo:IPObjectRegistryIdDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
2
BY,
RU
егер "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі (casdo:HMConsignmentItemNumber)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі (cacdo:IPObjectRegistryIdDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Зияткерлік меншік объектісінің тіркеу нөмірі (cacdo:IPObjectRegistryIdDetails)" деректемесі толтырылуы мүмкін

*.6.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 9)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 9)
M
1
реквизит "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение количества товара в дополнительных единицах измерения
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 9)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 9)
M
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)" должен содержать значение "2016"
*.6.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 9)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 9)
M
1
реквизит "Условное обозначение единицы измерения (casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)" должен содержать значение условного обозначения единицы измерения, код которой указан в атрибуте "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)", в соответствии с классификатором единиц измерения
*.7. Порядковый номер товара по индивидуальной накладной
(casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 6) и гр. "B. Исчисление платежей"
(кол. 1)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 6) и гр. "B. Исчисление платежей"
(кол. 1)
M
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" не заполнен, то реквизит "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" в составе экземпляра реквизита "Товарная партия по индивидуальной накладной (cacdo:‌ECHouse‌Shipment‌Details)" должен начинаться со значения "1"
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" не заполнен, то реквизит "Порядковый номер товара (casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)" в составе экземпляра реквизита "Товарная партия по индивидуальной накладной (cacdo:‌ECHouse‌Shipment‌Details)" не должен содержать повторяющихся значений
*.8. Наименование товарного знака
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 7)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 7)
O
2
AM,
KG,
KZ
реквизит "Наименование товарного знака (casdo:‌Trade‌Mark‌Name)" не должен быть заполнен
2
BY,
RU
если реквизит "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)" содержит значение "0", то реквизит "Наименование товарного знака (casdo:‌Trade‌Mark‌Name)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование товарного знака (casdo:‌Trade‌Mark‌Name)" может быть заполнен
*.9. Наименование места происхождения
(casdo:‌Production‌Place‌Name)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 7)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 7)
O
2
AM,
KG,
KZ
реквизит "Наименование места происхождения (casdo:‌Production‌Place‌Name)" не должен быть заполнен
2
BY,
RU
если реквизит "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)" содержит значение "0", то реквизит "Наименование места происхождения (casdo:‌Production‌Place‌Name)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Наименование места происхождения (casdo:‌Production‌Place‌Name)" может быть заполнен
*.10. Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности
(cacdo:‌IPObject‌Registry‌Id‌Details)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 7)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 7)
O
2
AM,
KG,
KZ
реквизит "Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности (cacdo:‌IPObject‌Registry‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
2
BY,
RU
если реквизит "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)" содержит значение "0", то реквизит "Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности (cacdo:‌IPObject‌Registry‌Id‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Регистрационный номер объекта интеллектуальной собственности (cacdo:‌IPObject‌Registry‌Id‌Details)" может быть заполнен

*.10.1. Тізілім типінің коды
(casdo:‌Registry‌Owner‌Code)
M
1
"Тізілім типінің коды (casdo:RegistryOwnerCode)" деректемесі "2" – мүше мемлекеттің кеден органы жүргізетін зияткерлік меншік объектілерінің ұлттық кедендік тізілімін қамтуға тиіс
*.10.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
M
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі кеден органы әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес зияткерлік меншік объектісін тізілімге енгізген мүше мемлекеттің екі әріптік кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.10.3. Тізілім бойынша тіркеу нөмірі
(casdo:‌IPObject‌Id)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 7)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 7)
M
*.11. Құн
(casdo:‌CAValue‌Amount)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 12)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 12)
O
1
егер "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі (casdo:HMConsignmentItemNumber)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Құн (casdo:CAValueAmount)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Құн (casdo:CAValueAmount)" деректемесінің 1 данасы міндетті түрде толтырылуға тиіс
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 12)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 12)
M
1
"Құн (casdo:CAValueAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның үш әріптік кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
M
1
"Құн (casdo:CAValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.12. Кедендік құн
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 13)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 13)
O
1
егер "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі (casdo:HMConsignmentItemNumber)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Кедендік құн (casdo:CustomsValueAmount)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Кедендік құн (casdo:CustomsValueAmount)" деректемесі толтырылады
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 13)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 13)
M
1
"Кедендік құн (casdo:CustomsValueAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның үш әріптік кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
M
1
"Кедендік құн (casdo:CustomsValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.13. Алдыңғы құжат туралы мәліметтер
(cacdo:‌ECPreceding‌Doc‌Details)
"Алдыңғы құжат" бағ.
"Алдыңғы құжат" бағ.
О
1

*.10.1. Код типа реестра
(casdo:‌Registry‌Owner‌Code)
M
1
реквизит "Код типа реестра (casdo:‌Registry‌Owner‌Code)" должен содержать значение "2" – национальный таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности, который ведется таможенным органом государства-члена
*.10.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
M
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства-члена, таможенным органом которого объект интеллектуальной собственности включен в реестр, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.10.3. Регистрационный номер по реестру
(casdo:‌IPObject‌Id)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 7)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 7)
M
*.11. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 12)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 12)
O
1
если реквизит "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)" содержит значение "0", то реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" не должен быть заполнен, иначе должен быть заполнен строго 1 экземпляр реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)"
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 12)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 12)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость (casdo:CA‌Value‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость (casdo:CA‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.12. Таможенная стоимость
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 13)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 13)
O
1
если реквизит "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)" содержит значение "0", то реквизит "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)" должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 13)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 13)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Таможенная стоимость (casdo:Customs‌Value‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Таможенная стоимость (casdo:Customs‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.13. Сведения о предшествующем документе
(cacdo:‌ECPreceding‌Doc‌Details)
гр. "Предшеству-ющий документ"
гр. "Предшеству-ющий документ"
О
1

егер "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі (casdo:HMConsignmentItemNumber)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, немесе "Кедендік рәсімнің коды (casdo:CustomsProcedureCode)" деректемесі "10" мәнін қамтыса, онда "Алдыңғы құжат туралы мәліметтер (cacdo:ECPrecedingDocDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Алдыңғы құжат туралы мәліметтер (cacdo:ECPrecedingDocDetails)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.13.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
"Алдыңғы құжат" бағ.
"Алдыңғы құжат" бағ.
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.13.2. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
"Алдыңғы құжат" бағ.
"Алдыңғы құжат" бағ.
O
2
AM, BY, KZ,
RU
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылмаса және тауарлар экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясы берілгенге дейін кедендік транзит кедендік рәсімін қоса алғанда, кедендік рәсімге орналастырылса, онда "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:CustomsDocIdDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
2
KG
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылмаса, және тауарлар экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясы берілгенге дейін кедендік транзит кедендік рәсімін қоспағанда, кедендік рәсімге орналастырылса, онда "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:CustomsDocIdDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
2
KG
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылмаса, және тауарлар экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясы берілгенге дейін кедендік транзит кедендік рәсіміне орналастырылса, онда "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:CustomsDocIdDetails)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.13.2.1. Кеден органының коды
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
"Алдыңғы құжат" бағ.
"Алдыңғы құжат" бағ.
M
*.13.2.2. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
"Алдыңғы құжат" бағ.
"Алдыңғы құжат" бағ.
M
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келуге тиіс

если реквизит "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)" содержит значение "0", или реквизит "Код таможенной процедуры (casdo:‌Customs‌Procedure‌Code)" содержит значение "10", то реквизит "Сведения о предшествующем документе (cacdo:‌ECPreceding‌Doc‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о предшествующем документе (cacdo:‌ECPreceding‌Doc‌Details)" может быть заполнен
*.13.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
гр. "Предшеству-ющий документ"
гр. "Предшеству-ющий документ"
M
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.13.2. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
гр. "Предшеству-ющий документ"
гр. "Предшеству-ющий документ"
O
2
AM, BY, KZ,
RU
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" не заполнен, и товары до подачи декларации на товары для экспресс-грузов помещались под таможенную процедуру, включая таможенную процедуру таможенного транзита, то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен быть заполнен
2
KG
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" не заполнен, и товары до подачи декларации на товары для экспресс-грузов помещались под таможенную процедуру, за исключением таможенной процедуры таможенного транзита, то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен быть заполнен
2
KG
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" не заполнен, и товары до подачи декларации на товары для экспресс-грузов помещались под таможенную процедуру таможенного транзита, то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" может быть заполнен
*.13.2.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
гр. "Предшеству-ющий документ"
гр. "Предшеству-ющий документ"
M
*.13.2.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. "Предшеству-ющий документ"
гр. "Предшеству-ющий документ"
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD

*.13.2.3. Кеден құжатының тіркеу журналы бойынша нөмірі
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
"Алдыңғы құжат" бағ.
"Алдыңғы құжат" бағ.
M
*.13.2.4. Реттік нөмір
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
B
*.13.3. ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌TIRId‌Details)
"Алдыңғы құжат" бағ.
"Алдыңғы құжат" бағ.
O
2
AM, BY, KZ,
RU
"Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:CustomsDocIdDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
2
KG
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылмаса, және тауарлар экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясы берілгенге дейін кедендік транзит кедендік рәсіміне орналастырылса, онда "ХЖТ кітапшасының тіркеу нөмірі (cacdo:TIRIdDetails)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.13.3.1. ХЖТ кітапшасының сериясы
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
"Алдыңғы құжат" бағ.
"Алдыңғы құжат" бағ.
M
*.13.3.2. ХЖТ кітапшасының сәйкестендіру нөмірі
(casdo:‌TIRId)
"Алдыңғы құжат" бағ.
"Алдыңғы құжат" бағ.
M
*.13.4. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
"Алдыңғы құжат" бағ.
"Алдыңғы құжат" бағ.
O
2
AM, KZ
"Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылмауға тиіс
2
BY,
KG,
RU
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылмаса, және тауарлар экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясы берілгенге дейін уақытша сақтауға орналастырылса, онда "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылуға тиіс
*.13.5. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
"Алдыңғы құжат" бағ.
"Алдыңғы құжат" бағ.
O
2
AM, KZ
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылмауға тиіс
2
BY,
KG,
RU
егер "Құжаттың нөмірі (csdo:DocId)" деректемесі толтырылса, онда "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылмауға тиіс
2
BY,
KG,
RU
егер "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.13.6. Тауардың реттік нөмірі
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
O
*.14. Қосымша құжат (мәліметтер)
(cacdo:‌ECPresented‌Doc‌Details)
"Құжаттар туралы мәліметтер" бағ.
"Құжаттар туралы мәліметтер" бағ.
O
1
егер "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі (casdo:HMConsignmentItemNumber)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:ECPresentedDocDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Қосымша құжат (мәліметтер) (cacdo:ECPresentedDocDetails)" деректемесі толтырылуы мүмкін

*.13.2.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
гр. "Предшеству-ющий документ"
гр. "Предшеству-ющий документ"
M
*.13.2.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
B
*.13.3. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
гр. "Предшеству-ющий документ"
гр. "Предшеству-ющий документ"
O
2
AM, BY, KZ,
RU
реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" не должен быть заполнен
2
KG
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" не заполнен, и товары до подачи декларации на товары для экспресс-грузов помещались под таможенную процедуру таможенного транзита, то реквизит "Регистрационный номер книжки МДП (cacdo:‌TIRId‌Details)" может быть заполнен
*.13.3.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
гр. "Предшеству-ющий документ"
гр. "Предшеству-ющий документ"
M
*.13.3.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
гр. "Предшеству-ющий документ"
гр. "Предшеству-ющий документ"
M
*.13.4. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. "Предшеству-ющий документ"
гр. "Предшеству-ющий документ"
O
2
AM, KZ
реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" не должен быть заполнен
2
BY,
KG,
RU
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" не заполнен, и товары до подачи декларации на товары для экспресс-грузов помещались на временное хранение, то реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" должен быть заполнен
*.13.5. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. "Предшеству-ющий документ"
гр. "Предшеству-ющий документ"
O
2
AM, KZ
реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" не должен быть заполнен
2
BY,
KG,
RU
если реквизит "Номер документа (csdo:‌Doc‌Id)" заполнен, то реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" не должен быть заполнен
2
BY,
KG,
RU
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.13.6. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
O
*.14. Дополнительный документ (сведения)
(cacdo:‌ECPresented‌Doc‌Details)
гр. "Сведения о документах"
гр. "Сведения о документах"
O
1
если реквизит "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)" содержит значение "0", то реквизит "Дополнительный документ (сведения) (cacdo:‌ECPresented‌Doc‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Дополнительный документ (сведения) (cacdo:‌ECPresented‌Doc‌Details)" может быть заполнен

*.14.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
"Құжаттар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 14)
"Құжаттар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 14)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode) деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.14.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
B
*.14.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
"Құжаттар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 15)
"Құжаттар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 15)
O
*.14.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
"Құжаттар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 15)
"Құжаттар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 15)
O
1
егер "Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.14.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
"Құжаттар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 15)
"Құжаттар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 15)
O
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні (csdo:DocStartDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.14.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
"Құжаттар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 15)
"Құжаттар туралы мәліметтер" бағ.
(саны 15)
O
1
"Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні (csdo:DocValidityDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.14.7. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
O
1
егер "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі толтырылса, онда "Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптік кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.14.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы
(csdo:‌Authority‌Name)
O
*.14.9. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының сәйкестендіргіші
(csdo:‌Authority‌Id)
O
*.14.10. Ақпараттық ресурс
(cacdo:‌Information‌Source‌Details)
B
*.14.10.1. Ақпараттық көздің немесе ресурстың атауы
(casdo:‌Information‌Source‌Name)
B
*.14.10.2. Тәптіштелген мәліметтерге сілтеме
(csdo:‌Details‌Resource‌Id)
B
*.14.10.3. Күні
(csdo:‌Event‌Date)
B
*.14.11. Жазбанің сәйкестендіргіші
(casdo:‌Line‌Id)
O
1
"Жазбанің сәйкестендіргіші (casdo:LineId)" деректемесі жазбаны бір мәнді сәйкестендіру мақсатында электрондық құжатты (мәліметтерді) қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуы мүмкін

*.14.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
гр. "Сведения о документах"
(кол. 14)
гр. "Сведения о документах"
(кол. 14)
M
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code) должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.14.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
B
*.14.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. "Сведения о документах"
(кол. 15)
гр. "Сведения о документах"
(кол. 15)
O
*.14.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. "Сведения о документах"
(кол. 15)
гр. "Сведения о документах"
(кол. 15)
O
1
если реквизит "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.14.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
гр. "Сведения о документах"
(кол. 15)
гр. "Сведения о документах"
(кол. 15)
O
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.14.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
гр. "Сведения о документах"
(кол. 15)
гр. "Сведения о документах"
(кол. 15)
O
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
*.14.7. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
O
1
если реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" заполнен, то реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.14.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
O
*.14.9. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
O
*.14.10. Информационный ресурс
(cacdo:‌Information‌Source‌Details)
B
*.14.10.1. Наименование информационного источника или ресурса
(casdo:‌Information‌Source‌Name)
B
*.14.10.2. Ссылка на детализированные сведения
(csdo:‌Details‌Resource‌Id)
B
*.14.10.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
B
*.14.11. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
O
1
реквизит "Идентификатор записи (casdo:‌Line‌Id)" может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ (сведения), в целях однозначной идентификации записи

*.14.14.8. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
B
*.15. Сипаттамасы
(csdo:‌Description‌Text)
"Ескертпе" бағ.
"Ескертпе" бағ.
O
1
егер "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі (casdo:HMConsignmentItemNumber)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Сипаттамасы (csdo:DescriptionText)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Сипаттамасы (csdo:DescriptionText)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.16. Кедендік төлемді есептеу
(cacdo:‌Customs‌Payment‌Details)
"В.Төлемдер есептеу" бағ.
"В.Төлемдер есептеу" бағ.
O
1
егер "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі (casdo:HMConsignmentItemNumber)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Кедендік төлемді есептеу (cacdo:CustomsPaymentDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Кедендік төлемді есептеу (cacdo:CustomsPaymentDetails)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.16.1. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
"В.Төлемдер есептеу" бағ.
(саны 2)
"В.Төлемдер есептеу" бағ.
(саны 2)
M
1
"Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды (casdo:CustomsTaxModeCode)" деректемесі алынуы кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес төлем түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды (casdo:CustomsTaxModeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты) атрибуты "2010" мәнін қамтуға тиіс
*.16.2. Төлем есептеу негізі
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
"В.Төлемдер есептеу" бағ.
(саны 3)
"В.Төлемдер есептеу" бағ.
(саны 3)
M
*.16.3. Валютаның цифрлық коды
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
O
1
егер "Төлем есептеу негізі (casdo:TaxBaseMeasure)" деректемесінің мәні ақша бірліктерімен көрсетілсе, онда "Валютаның цифрлық коды (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)" деректемесі валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның цифрлық кодының мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Валютаның цифрлық коды (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Валютаның цифрлық коды (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.16.4. Өлшем бірлігі
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
"В.Төлемдер есептеу" бағ.
(саны 4)
"В.Төлемдер есептеу" бағ.
(саны 4)
O
1
егер "Төлем есептеу негізі (casdo:TaxBaseMeasure)" деректемесінің мәні ақша бірліктеріне қарағанда өзгеше білдірілсе, онда "Өлшем бірлігі (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына немесе кедендік баждарды, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Өлшем бірлігі (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Өлшем бірлігі (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
"2016" – өлшем бірліктерінің сыныптауышы;
"2020" – кедендік баждарды, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышы

*.14.14.8. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
B
*.15. Описание
(csdo:‌Description‌Text)
гр. "Примечание"
гр. "Примечание"
O
1
если реквизит "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)" содержит значение "0", то реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Описание (csdo:‌Description‌Text)" может быть заполнен
*.16. Исчисление таможенного платежа
(cacdo:‌Customs‌Payment‌Details)
гр. "B. Исчисление платежей"
гр. "B. Исчисление платежей"
O
1
если реквизит "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)" содержит значение "0", то реквизит "Исчисление таможенного платежа (cacdo:‌Customs‌Payment‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Исчисление таможенного платежа (cacdo:‌Customs‌Payment‌Details)" может быть заполнен
*.16.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
гр. "B. Исчисление платежей"
(кол. 2)
гр. "B. Исчисление платежей"
(кол. 2)
M
1
реквизит "Код вида налогов, сборов или иного платежа (casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода вида платежа в соответствии с классификатором видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида налогов, сборов или иного платежа (casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)" должен содержать значение "2010"
*.16.2. Основа начисления платежа
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
гр. "B. Исчисление платежей"
(кол. 3)
гр. "B. Исчисление платежей"
(кол. 3)
M
*.16.3. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
O
1
если значение реквизита "Основа начисления платежа (casdo:‌Tax‌Base‌Measure)" выражено в денежных единицах, то реквизит "Цифровой код валюты (csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)" должен содержать значение цифрового кода валюты в соответствии с классификатором валют, иначе реквизит "Цифровой код валюты (csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Цифровой код валюты (csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)" должен содержать значение "2022"
*.16.4. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
гр. "B. Исчисление платежей"
(кол. 4)
гр. "B. Исчисление платежей"
(кол. 4)
O
1
если значение реквизита "Основа начисления платежа (casdo:‌Tax‌Base‌Measure)" выражено иначе, чем в денежных единицах, то реквизит "Единица измерения (csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения или классификатором дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов, иначе реквизит "Единица измерения (csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Единица измерения (csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)" должен содержать 1 из значений:
"2016" – классификатор единиц измерения;
"2020" – классификатор дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов

*.16.5. Пайдаланылатын төлем ставкасы
(cacdo:‌Effective‌Customs‌Rate‌Details)
"В.Төлемдер есептеу" бағ.
(саны 5)
"В.Төлемдер есептеу" бағ.
(саны 5)
M
*.16.5.1. Кедендік төлем ставкасының түрі
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
M
1
"Кедендік төлем ставкасының түрі (casdo:DutyTaxFeeRateKindCode)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
% – пайызбен көрсетілген ставка (адвалорлық ставка (құрамдастырылған ставканың адвалорлық құрауышы), қайта қаржыландыру ставкасы (шешуші ставка, есептік ставка), пайыздық ставка);
* – өзіндік ерекшелікті ставка (құрамдастырылған ставканың арнайы құрауышы)
*.16.5.2. Кедендік төлем ставкасы
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Value)
"В.Төлемдер есептеу" бағ.
(саны 5)
"В.Төлемдер есептеу" бағ.
(саны 5)
M
*.16.5.3. Өлшем бірлігі
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
O
1
егер "Кедендік төлем ставкасының түрі (casdo:DutyTaxFeeRateKindCode)" деректемесі "%" мәнін қамтыса, онда "Өлшем бірлігі (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Өлшем бірлігі (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)" деректемесі өлшем бірліктерінің сыныптауышына немесе кедендік баждарды, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышына сәйкес өлшем бірлігі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Өлшем бірлігі (csdo:UnifiedMeasurementUnitCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
"2016" – өлшем бірліктерінің сыныптауышы;
"2020" – кедендік баждарды, салықтарды есептеу кезінде пайдаланылатын қосымша сипаттамалар мен параметрлердің сыныптауышы
*.16.5.4. Валютаның цифрлық коды
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
O
1
егер "Кедендік төлем ставкасының түрі (casdo:DutyTaxFeeRateKindCode)" деректемесі "%" мәнін қамтыса, онда "Валютаның цифрлық коды (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Валютаның цифрлық коды (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)" деректемесі валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның цифрлық кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Валютаның цифрлық коды (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.16.5.5. Күндердің саны
(csdo:‌Day‌Quantity)
B
*.16.5.6. Кезеңдердің саны
(casdo:‌Stage‌Quantity)
B
*.16.5.7. Айлардың саны
(csdo:‌Month‌Quantity)
B

*.16.5. Используемая ставка платежа
(cacdo:‌Effective‌Customs‌Rate‌Details)
гр. "B. Исчисление платежей"
(кол. 5)
гр. "B. Исчисление платежей"
(кол. 5)
M
*.16.5.1. Вид ставки таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
M
1
реквизит "Вид ставки таможенного платежа (casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
% – ставка, выраженная в процентах (адвалорная ставка (адвалорная составляющая комбинированной ставки), ставка рефинансирования (ключевая ставка, учетная ставка), процентная ставка);
* – специфическая ставка (специфическая составляющая комбинированной ставки)
*.16.5.2. Ставка таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Value)
гр. "B. Исчисление платежей"
(кол. 5)
гр. "B. Исчисление платежей"
(кол. 5)
M
*.16.5.3. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
O
1
если реквизит "Вид ставки таможенного платежа (casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)" содержит значение "%", то реквизит "Единица измерения (csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Единица измерения (csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)" должен содержать значение кода единицы измерения в соответствии с классификатором единиц измерения или классификатором дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Единица измерения (csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)" должен содержать 1 из значений:
"2016" – классификатор единиц измерения;
"2020" – классификатор дополнительных характеристик и параметров, используемых при исчислении таможенных пошлин, налогов
*.16.5.4. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
O
1
если реквизит "Вид ставки таможенного платежа (casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)" содержит значение "%", то реквизит "Цифровой код валюты (csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Цифровой код валюты (csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)" должен содержать значение цифрового кода валюты в соответствии с классификатором валют
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Цифровой код валюты (csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)" должен содержать значение "2022"
*.16.5.5. Количество дней
(csdo:‌Day‌Quantity)
B
*.16.5.6. Количество этапов
(casdo:‌Stage‌Quantity)
B
*.16.5.7. Количество месяцев
(csdo:‌Month‌Quantity)
B

*.16.5.8. Салмақтық коэффициент
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
O
*.16.6. Ставканы қолдану күні
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
B
*.16.7. Төлем ерекшелігінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
*.16.8. Сома
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
"В.Төлемдер есептеу" бағ.
(саны 6)
"В.Төлемдер есептеу" бағ.
(саны 6)
M
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Сома (casdo:CAPaymentNAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның цифрлық кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
M
1
"Сома (casdo:CAPaymentNAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.16.9. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
B
*.16.10. Жазбаның сілтемелік сәйкестендіргіші
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
B
*.16.11. Алдыңғы құжаттағы (мәліметтердегі) жазбаның сілтемелік сәйкестендіргіші
(casdo:‌Ref‌Reference‌Line‌Id)
B
*.16.12. Тауардың сілтемелік нөмірі
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
B
*.17. Өзгерістер коды
(cacdo:‌ECChange‌Details)
"Өзгерістер коды" бағ.
O
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылса, және "Тауар (cacdo:ECGoodsItemDetails)" деректемесінің данасы тауар туралы өзгертілген (толықтырылған) мәліметтерді қамтыса, онда "Өзгерістер коды (cacdo:ECChangeDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Өзгерістер коды (cacdo:ECChangeDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.17.1. Өзгерістер енгізу кезеңінің коды
(casdo:‌Stage‌Change‌Code)
"Өзгерістер коды" бағ.
(1-эл.)
M
*.17.2. Өзгерістер енгізуге арналған негіздеменің коды
(casdo:‌Reason‌Change‌Code)
"Өзгерістер коды" бағ.
(2-эл.)
M
*.17.3. Тауарлар саны (салмағы) өзгерісінің коды
(casdo:‌Quantity‌Change‌Code)
"Өзгерістер коды" бағ.
(3-эл.)
M
*.17.4. Тауарлар ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша кодының өзгеруі
(casdo:‌TNVEDChange‌Code)
"Өзгерістер коды" бағ.
(4-эл.)
M
*.17.5. Тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтер өзгерісінің коды
(casdo:‌Customs‌Cost‌Change‌Code)
"Өзгерістер коды" бағ.
(5-эл.)
M
*.17.6. Есептелген (төленген) төлемдер туралы мәліметтер өзгерісінің коды
(casdo:‌Customs‌Payment‌Change‌Code)
"Өзгерістер коды" бағ.
(6-эл.)
M
*.17.7. Декларацияның өзге де мәліметтері өзгерісінің коды
(casdo:‌Other‌Change‌Code)
"Өзгерістер коды" бағ.
(7-эл.)
M
14.3.7. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті (жалпы брутто салмағы, кедендік құн)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті (жалпы брутто салмағы, кедендік құн)
O
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылуға тиіс
1
егер "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылса, онда "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі тауардың килограммдағы брутто массасының мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс

*.16.5.8. Весовой коэффициент
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
O
*.16.6. Дата применения ставки
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
B
*.16.7. Код особенности уплаты
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
*.16.8. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
гр. "B. Исчисление платежей"
(кол. 6)
гр. "B. Исчисление платежей"
(кол. 6)
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма (casdo:‌CAPayment‌NAmount)" должен содержать значение цифрового кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма (casdo:‌CAPayment‌NAmount)" должен содержать значение "2022"
*.16.9. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
B
*.16.10. Ссылочный идентификатор записи
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
B
*.16.11. Ссылочный идентификатор записи в предшествующем документе (сведениях)
(casdo:‌Ref‌Reference‌Line‌Id)
B
*.16.12. Ссылочный номер товара
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
B
*.17. Код изменений
(cacdo:‌ECChange‌Details)
гр. "Код изменений"
O
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен, и экземпляр реквизита "Товар (cacdo:‌ECGoods‌Item‌Details)" содержит измененные (дополненные) сведения о товаре, то реквизит "Код изменений (cacdo:‌ECChange‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код изменений (cacdo:‌ECChange‌Details)" не должен быть заполнен
*.17.1. Код этапа внесения изменений
(casdo:‌Stage‌Change‌Code)
гр. "Код изменений"
(эл. 1)
M
*.17.2. Код основания для внесения изменений
(casdo:‌Reason‌Change‌Code)
гр. "Код изменений"
(эл. 2)
M
*.17.3. Код изменения количества (веса) товаров
(casdo:‌Quantity‌Change‌Code)
гр. "Код изменений"
(эл. 3)
M
*.17.4. Изменение кода товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(casdo:‌TNVEDChange‌Code)
гр. "Код изменений"
(эл. 4)
M
*.17.5. Код изменения сведений о таможенной стоимости товаров
(casdo:‌Customs‌Cost‌Change‌Code)
гр. "Код изменений"
(эл. 5)
M
*.17.6. Код изменения сведений об исчисленных (уплаченных) платежах
(casdo:‌Customs‌Payment‌Change‌Code)
гр. "Код изменений"
(эл. 6)
M
*.17.7. Код изменения иных сведений декларации
(casdo:‌Other‌Change‌Code)
гр. "Код изменений"
(эл. 7)
M
14.3.7. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной" (общий вес брутто, таможенная стоимость)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной" (общий вес брутто, таможенная стоимость)
O
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" может быть заполнен, иначе реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
1
если реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" заполнен, то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение массы брутто товара в килограммах
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2016"

14.3.8. Кедендік құн
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті (жалпы брутто салмағы, кедендік құн)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті (жалпы брутто салмағы, кедендік құн)
O
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Кедендік құн (casdo:CustomsValueAmount)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Кедендік құн (casdo:CustomsValueAmount)" деректемесі толтырылады
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Кедендік құн (casdo:CustomsValueAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның үш әріптік кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
M
1
"валюталар сыныптауышының сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
14.3.9. Құн
(casdo:‌CAValue‌Amount)
B
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
B
14.3.10. Кедендік төлемді есептеу
(cacdo:‌Customs‌Payment‌Details)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті
"В.Төлемдер есептеу" бағ."
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті
"В.Төлемдер есептеу" бағ."
O
*.1. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті
"В.Төлемдер есептеу" бағ."
(саны 2)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті
"В.Төлемдер есептеу" бағ."
(саны 2)
M
1
"Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды (casdo:CustomsTaxModeCode)" деректемесі алынуы кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес төлем түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды (casdo:CustomsTaxModeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты) атрибуты "2010" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Төлем есептеу негізі
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті
"В.Төлемдер есептеу" бағ."
(саны 3)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті
"В.Төлемдер есептеу" бағ."
(саны 3)
O
*.3. Валютаның цифрлық коды
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
O
1
егер "Төлем есептеу негізі (casdo:TaxBaseMeasure)" деректемесінің мәні ақша бірліктерімен көрсетілсе, онда "Валютаның цифрлық коды (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)" деректемесі валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның цифрлық кодының мәнін қамтуға тиіс, әйтпесе "Валютаның цифрлық коды (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1

14.3.8. Таможенная стоимость
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной" (общий вес брутто, таможенная стоимость)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной" (общий вес брутто, таможенная стоимость)
O
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)" может быть заполнен, иначе реквизит "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)" должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор классификатора валют (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" должен содержать значение "2022"
14.3.9. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
B
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
B
14.3.10. Исчисление таможенного платежа
(cacdo:‌Customs‌Payment‌Details)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной"
гр. "B. Исчисле-ние платежей"
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной"
гр. "B. Исчисле-ние платежей"
O
*.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной"
гр. "B. Исчисле-ние платежей"
(кол. 2)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной"
гр. "B. Исчисле-ние платежей"
(кол. 2)
M
1
реквизит "Код вида налогов, сборов или иного платежа (casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода вида платежа в соответствии с классификатором видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида налогов, сборов или иного платежа (casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)" должен содержать значение "2010"
*.2. Основа начисления платежа
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной"
гр. "B. Исчисле-ние платежей"
(кол. 3)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной"
гр. "B. Исчисле-ние платежей"
(кол. 3)
O
*.3. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
O
1
если значение реквизита "Основа начисления платежа (casdo:‌Tax‌Base‌Measure)" выражено в денежных единицах, то реквизит "Цифровой код валюты (csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)" должен содержать значение цифрового кода валюты в соответствии с классификатором валют, иначе реквизит "Цифровой код валюты (csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)" не должен быть заполнен
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1

*.5.4. Валютаның цифрлық коды
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
O
1
егер "Кедендік төлем ставкасының түрі (casdo:DutyTaxFeeRateKindCode)" деректемесі "%" мәнін қамтыса, онда "Валютаның цифрлық коды (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Валютаның цифрлық коды (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)" деректемесі валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның цифрлық кодының мәнін қамтуы мүмкін
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Валютаның цифрлық коды (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.5.5. Күндердің саны
(csdo:‌Day‌Quantity)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті
"В.Төлемдер есептеу" бағ."
(саны 5)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті
"В.Төлемдер есептеу" бағ."
(саны 5)
O
*.5.6. Кезеңдердің саны
(casdo:‌Stage‌Quantity)
B
*.5.7. Айлардың саны
(csdo:‌Month‌Quantity)
B
*.5.8. Салмақтық коэффициент
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
O
*.6. Ставканы қолдану күні
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
B
*.7. Төлем ерекшелігінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
B
*.8. Сома
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті
"В.Төлемдер есептеу" бағ."
(саны 6)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті
"В.Төлемдер есептеу" бағ."
(саны 6)
M
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Сома (casdo:CAPaymentNAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның цифрлық кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
M
1
"Сома (casdo:CAPaymentNAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.9. Тауардың ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша коды
(csdo:‌Commodity‌Code)
B
*.10. Жазбаның сілтемелік сәйкестендіргіші
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
B
*.11. Алдыңғы құжаттағы (мәліметтердегі) жазбаның сілтемелік сәйкестендіргіші
(casdo:‌Ref‌Reference‌Line‌Id)
B
*.12. Тауардың сілтемелік нөмірі
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
B
14.3.11. Төлеуге жататын төлем сомасы
(cacdo:‌ECPayment‌Amount‌Details)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті
"В.Төлемдер есептеу" бағ."
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті
"В.Төлемдер есептеу" бағ."
O
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Төлеуге жататын төлем сомасы (cacdo:ECPaymentAmountDetails)" деректемесі "Кедендік төлемді есептеу (cacdo:CustomsPaymentDetails)" деректемесінде есептелген кедендік алымдардың, өсімпұлдардың, пайыздардың сомалары туралы мәліметтерді көрсету үшін пайдаланылады, әйтпесе "Төлеуге жататын төлем сомасы (cacdo:ECPaymentAmountDetails)" деректемесі кедендік баждардың, салықтардың сомалары туралы мәліметтерді көрсету үшін пайдаланылады
*.1. Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті
"В.Төлемдер есептеу" бағ."
(саны 2)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті
"В.Төлемдер есептеу" бағ."
(саны 2)
M
1
"Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды (casdo:CustomsTaxModeCode)" деректемесі алынуы кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес төлем түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Салықтар, алымдар немесе өзге де төлем түрінің коды (casdo:CustomsTaxModeCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты) атрибуты "2010" мәнін қамтуға тиіс
*.2. Сома
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті
"В.Төлемдер есептеу" бағ."
(саны 6)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті
"В.Төлемдер есептеу" бағ."
(саны 6)
M
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Сома (casdo:CAPaymentNAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның цифрлық кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
M
1
"Сома (casdo:CAPaymentNAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.3. Алдыңғы төлем сомасы
(casdo:‌Previous‌CAPayment‌NAmount)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті
"В.Төлемдер есептеу" бағ."
(саны 7)
O
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Алдыңғы төлем сомасы (casdo:PreviousCAPaymentNAmount)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Алдыңғы төлем сомасы (casdo:PreviousCAPaymentNAmount)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Алдыңғы төлем сомасы (casdo:PreviousCAPaymentNAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның цифрлық кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
M
1
"Алдыңғы төлем сомасы (casdo:PreviousCAPaymentNAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.4. Төлем сомасының өзгерісі
(casdo:‌Difference‌CAPayment‌NAmount)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы" беті
"В.Төлемдер есептеу" бағ."
(саны 8)
O
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Төлем сомасының өзгерісі (casdo:DifferenceCAPaymentNAmount)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Төлем сомасының өзгерісі (casdo:DifferenceCAPaymentNAmount)" деректемесі толтырылмауға тиіс
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
M
1
"Төлем сомасының өзгерісі (casdo:DifferenceCAPaymentNAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның цифрлық кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
M
1
"Төлем сомасының өзгерісі (casdo:DifferenceCAPaymentNAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс

*.5.4. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
O
1
если реквизит "Вид ставки таможенного платежа (casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)" содержит значение "%", то реквизит "Цифровой код валюты (csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Цифровой код валюты (csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)" может содержать значение цифрового кода валюты в соответствии с классификатором валют
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Цифровой код валюты (csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)" должен содержать значение "2022"
*.5.5. Количество дней
(csdo:‌Day‌Quantity)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной"
гр. "B. Исчисле-ние платежей"
(кол. 5)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной"
гр. "B. Исчисле-ние платежей"
(кол. 5)
O
*.5.6. Количество этапов
(casdo:‌Stage‌Quantity)
B
*.5.7. Количество месяцев
(csdo:‌Month‌Quantity)
B
*.5.8. Весовой коэффициент
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
O
*.6. Дата применения ставки
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
B
*.7. Код особенности уплаты
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
*.8. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной"
гр. "B. Исчисле-ние платежей"
(кол. 6)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной"
гр. "B. Исчисле-ние платежей"
(кол. 6)
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма (casdo:‌CAPayment‌NAmount)" должен содержать значение цифрового кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора)" реквизита "Сумма (casdo:‌CAPayment‌NAmount)" должен содержать значение "2022"
*.9. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
B
*.10. Ссылочный идентификатор записи
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
B
*.11. Ссылочный идентификатор записи в предшествующем документе (сведениях)
(casdo:‌Ref‌Reference‌Line‌Id)
B
*.12. Ссылочный номер товара
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
B
14.3.11. Сумма платежа, подлежащая уплате
(cacdo:‌ECPayment‌Amount‌Details)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной"
гр. "B. Исчисле-ние платежей"
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной"
гр. "B. Исчисле-ние платежей"
O
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Сумма платежа, подлежащая уплате (cacdo:‌ECPayment‌Amount‌Details)" используется для указания сведений в том числе о суммах таможенных сборов, пеней, процентов, исчисленных в реквизите "Исчисление таможенного платежа (cacdo:‌Customs‌Payment‌Details)", иначе реквизит "Сумма платежа, подлежащая уплате (cacdo:‌ECPayment‌Amount‌Details)" используется для указания сведений о суммах таможенных пошлин, налогов
*.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной"
гр. "B. Исчисле-ние платежей"
(кол. 2)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной"
гр. "B. Исчисле-ние платежей"
(кол. 2)
M
1
реквизит "Код вида налогов, сборов или иного платежа (casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)" должен содержать значение кода вида платежа в соответствии с классификатором видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида налогов, сборов или иного платежа (casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)" должен содержать значение "2010"
*.2. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной"
гр. "B. Исчисле-ние платежей"
(кол. 6)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной"
гр. "B. Исчисле-ние платежей"
(кол. 6)
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Сумма (casdo:‌CAPayment‌NAmount)" должен содержать значение цифрового кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Сумма (casdo:‌CAPayment‌NAmount)" должен содержать значение "2022"
*.3. Предыдущая сумма платежа
(casdo:‌Previous‌CAPayment‌NAmount)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной"
гр. "B. Исчисле-ние платежей"
(кол. 7)
O
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Предыдущая сумма платежа (casdo:‌Previous‌CAPayment‌NAmount)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Предыдущая сумма платежа (casdo:‌Previous‌CAPayment‌NAmount)" не должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Предыдущая сумма платежа (casdo:‌Previous‌CAPayment‌NAmount)" должен содержать значение цифрового кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Предыдущая сумма платежа (casdo:‌Previous‌CAPayment‌NAmount)" должен содержать значение "2022"
*.4. Изменение суммы платежа
(casdo:‌Difference‌CAPayment‌NAmount)
стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной"
гр. "B. Исчисле-ние платежей"
(кол. 8)
O
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Изменение суммы платежа (casdo:‌Difference‌CAPayment‌NAmount)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Изменение суммы платежа (casdo:‌Difference‌CAPayment‌NAmount)" не должен быть заполнен
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Изменение суммы платежа (casdo:‌Difference‌CAPayment‌NAmount)" должен содержать значение цифрового кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Изменение суммы платежа (casdo:‌Difference‌CAPayment‌NAmount)" должен содержать значение "2022"

14.3.12. Өзгерістер коды
(cacdo:‌ECChange‌Details)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы (жалпы брутто салм., кедендік құн" қатысты "Өзгерістер" бағ.
O
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылса, және мына мәндердің кемінде 1-і толтырылса: "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)", "Кедендік құн (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)", онда "Өзгерістер коды (cacdo:ECChangeDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Өзгерістер коды (cacdo:ECChangeDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.1. Өзгерістер енгізу кезеңінің коды
(casdo:‌Stage‌Change‌Code)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы (жалпы брутто салм., кедендік құн" қатысты "Өзгерістер" бағ. (1-эл.)
M
*.2. Өзгерістер енгізуге арналған негіздеменің коды
(casdo:‌Reason‌Change‌Code)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы (жалпы брутто салм., кедендік құн" қатысты "Өзгерістер" бағ. (2-эл.)
M
*.3. Тауарлар саны (салмағы) өзгерісінің коды
(casdo:‌Quantity‌Change‌Code)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы (жалпы брутто салм., кедендік құн" қатысты "Өзгерістер" бағ. (3-эл.)
M
*.4. Тауарлар ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша кодының өзгеруі
(casdo:‌TNVEDChange‌Code)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы (жалпы брутто салм., кедендік құн" қатысты "Өзгерістер" бағ. (4-эл.)
M
*.5. Тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтер өзгерісінің коды
(casdo:‌Customs‌Cost‌Change‌Code)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы (жалпы брутто салм., кедендік құн" қатысты "Өзгерістер" бағ. (5-эл.)
M
*.6. Есептелген (төленген) төлемдер туралы мәліметтер өзгерісінің коды
(casdo:‌Customs‌Payment‌Change‌Code)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы (жалпы брутто салм., кедендік құн" қатысты "Өзгерістер" бағ. (6-эл.)
M
*.7. Декларацияның өзге де мәліметтері өзгерісінің коды
(casdo:‌Other‌Change‌Code)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы (жалпы брутто салм., кедендік құн" қатысты "Өзгерістер" бағ. (7-эл.)
M
14.4. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
"Экспресс-жүктерге арналған тауар декларациясы бойынша барлығы
(жалпы брутто салмақ, кедендік құн)" беті
"Экспресс-жүктерге арналған тауар декларациясы бойынша барлығы
(жалпы брутто салмақ, кедендік құн)" беті
O
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылуға тиіс
1
егер "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылса, онда "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі тауардың килограммдағы брутто массасының мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс

14.3.12. Код изменений
(cacdo:‌ECChange‌Details)
гр. "Код изменений" в отношении стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной (общий вес брутто, таможенная стоимость)"
O
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен, и заполнено не менее 1 из реквизитов: "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)", "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)", то реквизит "Код изменений (cacdo:‌ECChange‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код изменений (cacdo:‌ECChange‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код этапа внесения изменений
(casdo:‌Stage‌Change‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 1) в отношении стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной (общий вес брутто, таможенная стоимость)"
M
*.2. Код основания для внесения изменений
(casdo:‌Reason‌Change‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 2) в отношении стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной (общий вес брутто, таможенная стоимость)"
M
*.3. Код изменения количества (веса) товаров
(casdo:‌Quantity‌Change‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 3) в отношении стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной (общий вес брутто, таможенная стоимость)"
M
*.4. Изменение кода товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(casdo:‌TNVEDChange‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 4) в отношении стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной (общий вес брутто, таможенная стоимость)"
M
*.5. Код изменения сведений о таможенной стоимости товаров
(casdo:‌Customs‌Cost‌Change‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 5) в отношении стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной (общий вес брутто, таможенная стоимость)"
M
*.6. Код изменения сведений об исчисленных (уплаченных) платежах
(casdo:‌Customs‌Payment‌Change‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 6) в отношении стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной (общий вес брутто, таможенная стоимость)"
M
*.7. Код изменения иных сведений декларации
(casdo:‌Other‌Change‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 7) в отношении стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной (общий вес брутто, таможенная стоимость)"
M
14.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
стр. "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов
(общий вес брутто, таможенная стоимость)"
стр. "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов
(общий вес брутто, таможенная стоимость)"
O
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" может быть заполнен, иначе реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
1
если реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" заполнен, то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение массы брутто товара в килограммах
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2016"

14.8.6. Төлем күні
(casdo:‌Payment‌Date)
"В1. Төлем нақтылығы (өндіріп алу" бағ
(5-эл.)
"В1. Төлем нақтылығы (өндіріп алу" бағ
(5-эл.)
O
2
AM,
KG,
KZ,
RU
"Төлем күні (casdo:PaymentDate)" деректемесі толтырылмауға тиіс
2
BY
"Төлем күні (casdo:PaymentDate)" деректемесі толтырылуға тиіс
2
BY
"Төлем күні (casdo:PaymentDate)" деректемесінің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
14.9. Өзгерістер коды
(cacdo:‌ECChange‌Details)
"Экспресс-жүктерге арналған тауар декларациясы бойынша барлығы (жалпы брутто салмақ, кедендік құн)" қатысты "Өзгерістер коды" беті
O
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылса, және мына мәндердің кемінде 1-і толтырылса: "Брутто массасы (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)", "Кедендік құн (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)", онда "Өзгерістер коды (cacdo:ECChangeDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Өзгерістер коды (cacdo:ECChangeDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
14.9.1. Өзгерістер енгізу кезеңінің коды
(casdo:‌Stage‌Change‌Code)
"Экспресс-жүктерге арналған тауар декларациясы бойынша барлығы (жалпы брутто салмақ, кедендік құн)" қатысты "Өзгерістер коды" беті (1-эл.)
M
14.9.2. Өзгерістер енгізуге арналған негіздеменің коды
(casdo:‌Reason‌Change‌Code)
"Экспресс-жүктерге арналған тауар декларациясы бойынша барлығы (жалпы брутто салмақ, кедендік құн)" қатысты "Өзгерістер коды" беті (2-эл.)
M
14.9.3. Тауарлар саны (салмағы) өзгерісінің коды
(casdo:‌Quantity‌Change‌Code)
"Экспресс-жүктерге арналған тауар декларациясы бойынша барлығы (жалпы брутто салмақ, кедендік құн)" қатысты "Өзгерістер коды" беті (3-эл.)
M
14.9.4. Тауарлар ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша кодының өзгеруі
(casdo:‌TNVEDChange‌Code)
"Экспресс-жүктерге арналған тауар декларациясы бойынша барлығы (жалпы брутто салмақ, кедендік құн)" қатысты "Өзгерістер коды" беті (4-эл.)
M
14.9.5. Тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтер өзгерісінің коды
(casdo:‌Customs‌Cost‌Change‌Code)
"Экспресс-жүктерге арналған тауар декларациясы бойынша барлығы (жалпы брутто салмақ, кедендік құн)" қатысты "Өзгерістер коды" беті (5-эл.)
M
14.9.6. Есептелген (төленген) төлемдер туралы мәліметтер өзгерісінің коды
(casdo:‌Customs‌Payment‌Change‌Code)
"Экспресс-жүктерге арналған тауар декларациясы бойынша барлығы (жалпы брутто салмақ, кедендік құн)" қатысты "Өзгерістер коды" беті (6-эл.)
M
14.9.7. Декларацияның өзге де мәліметтері өзгерісінің коды
(casdo:‌Other‌Change‌Code)
"Экспресс-жүктерге арналған тауар декларациясы бойынша барлығы (жалпы брутто салмақ, кедендік құн)" қатысты "Өзгерістер коды" беті (7-эл.)
M

14.8.6. Дата платежа
(casdo:‌Payment‌Date)
гр. "В1. Подроб-ности уплаты (взыскания)"
(эл. 5)
гр. "В1. Подроб-ности уплаты (взыскания)"
(эл. 5)
O
2
AM,
KG,
KZ,
RU
реквизит "Дата платежа (casdo:‌Payment‌Date)" не должен быть заполнен
2
BY
реквизит "Дата платежа (casdo:‌Payment‌Date)" должен быть заполнен
2
BY
значение реквизита "Дата платежа (casdo:‌Payment‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
14.9. Код изменений
(cacdo:‌ECChange‌Details)
гр. "Код изменений" в отношении стр. "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов (общий вес брутто, таможенная стоимость)"
O
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен, и заполнено не менее 1 из реквизитов: "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)", "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)", то реквизит "Код изменений (cacdo:‌ECChange‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код изменений (cacdo:‌ECChange‌Details)" не должен быть заполнен
14.9.1. Код этапа внесения изменений
(casdo:‌Stage‌Change‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 1) в отношении стр. "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов (общий вес брутто, таможенная стоимость)"
M
14.9.2. Код основания для внесения изменений
(casdo:‌Reason‌Change‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 2) в отношении стр. "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов (общий вес брутто, таможенная стоимость)"
M
14.9.3. Код изменения количества (веса) товаров
(casdo:‌Quantity‌Change‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 3) в отношении стр. "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов (общий вес брутто, таможенная стоимость)"
M
14.9.4. Изменение кода товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(casdo:‌TNVEDChange‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 4) в отношении стр. "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов (общий вес брутто, таможенная стоимость)"
M
14.9.5. Код изменения сведений о таможенной стоимости товаров
(casdo:‌Customs‌Cost‌Change‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 5) в отношении стр. "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов (общий вес брутто, таможенная стоимость)"
M
14.9.6. Код изменения сведений об исчисленных (уплаченных) платежах
(casdo:‌Customs‌Payment‌Change‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 6) в отношении стр. "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов (общий вес брутто, таможенная стоимость)"
M
14.9.7. Код изменения иных сведений декларации
(casdo:‌Other‌Change‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 7) в отношении стр. "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов (общий вес брутто, таможенная стоимость)"
M

15. Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізілгені туралы құжат
(cacdo:‌Broker‌Registry‌Doc‌Details)
"ЭЖТД толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
"ЭЖТДТ толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
O
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылса, және электрондық құжатты (мәліметтерді) кеден органының лауазымды тұлғасы толтырса, онда "Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізілгені туралы құжат (cacdo:BrokerRegistryDocDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізілгені туралы құжат (cacdo:BrokerRegistryDocDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
15.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
"ЭЖТД толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
"ЭЖТДТ толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат (мәліметтер) түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
15.2. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
"ЭЖТД толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
"ЭЖТДТ толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
M
15.2.1. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
M
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті органының тұлғасы тізілімге енгізілген мүше мемлекеттің екі әріптік кодын қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
М
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
15.2.2. Заңды тұлғаны тізілімге енгізу кезіндегі тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
"ЭЖТД толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
"ЭЖТДТ толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
M
1
"Заңды тұлғаны тізілімге енгізу кезіндегі тіркеу нөмірі (casdo:RegistrationNumberId)" деректемесі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) көрсетпей заңды тұлғаны кеден өкілдері тізіліміне енгізу туралы куәліктің нөмірін қамтуға тиіс
15.2.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды
(casdo:‌Reregistration‌Code)
"ЭЖТД толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
"ЭЖТДТ толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
O
1
егер тізілімге енгізілгені туралы куәліктің нөмірі қайта тіркеу белгісін (қосу әрпін) қамтыса, "Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo:ReregistrationCode)" деректемесі толтырылуға тиіс

15. Документ о включении в реестр таможенных представителей
(cacdo:‌Broker‌Registry‌Doc‌Details)
гр. "Сведения о лице, заполнившем ДТЭГ, дата"
гр. "Сведения о лице, заполнившем КДТЭГ, дата"
O
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен, и электронный документ (сведения) заполнен должностным лицом таможенного органа, то реквизит "Документ о включении в реестр таможенных представителей (cacdo:‌Broker‌Registry‌Doc‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Документ о включении в реестр таможенных представителей (cacdo:‌Broker‌Registry‌Doc‌Details)" должен быть заполнен
15.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
гр. "Сведения о лице, заполнившем ДТЭГ, дата"
гр. "Сведения о лице, заполнившем КДТЭГ, дата"
M
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа (сведений) в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
15.2. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
гр. "Сведения о лице, заполнившем ДТЭГ, дата"
гр. "Сведения о лице, заполнившем КДТЭГ, дата"
M
15.2.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
M
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода государства-члена, уполномоченным органом которого лицо включено в реестр, в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
М
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
15.2.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
гр. "Сведения о лице, заполнившем ДТЭГ, дата"
гр. "Сведения о лице, заполнившем КДТЭГ, дата"
M
1
реквизит "Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр (casdo:‌Registration‌Number‌Id)" должен содержать номер свидетельства о включении в реестр без указания признака перерегистрации (буквы добавления)
15.2.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
гр. "Сведения о лице, заполнившем ДТЭГ, дата"
гр. "Сведения о лице, заполнившем КДТЭГ, дата"
O
1
реквизит "Код признака перерегистрации документа (casdo:‌Reregistration‌Code)" должен быть заполнен, если номер свидетельства о включении в реестр содержит признак перерегистрации (букву добавления)

16.4. Өкілеттікті куәландыратын құжат
(cacdo:‌Power‌Of‌Attorney‌Details)
"ЭЖТД толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
"ЭЖТДТ толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
M
16.4.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
"ЭЖТД толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
"ЭЖТДТ толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
16.4.2. Құжаттың атауы
(csdo:‌Doc‌Name)
B
16.4.3. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
"ЭЖТД толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
"ЭЖТДТ толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
M
16.4.4. Құжаттың берілген күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
"ЭЖТД толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
"ЭЖТДТ толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
M
1
"Құжаттың берілген күні (csdo:DocCreationDate)" деректемесінің мәні: YYYY-MM-DD шаблонына сәйкес келуге тиіс
16.4.5. Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
"ЭЖТД толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
"ЭЖТДТ толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
O
1
егер "Құжаттың қолданылу мерзімінің басталған күні (csdo:DocStartDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
16.4.6. Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
"ЭЖТД толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
"ЭЖТДТ толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" бағ.
O
1
"Құжаттың қолданылу мерзімінің аяқталған күні (csdo:DocValidityDate)" деректемесі толтырылса, онда деректеменің мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: YYYY-MM-DD
________________
*Күрделі деректемеге кіретін салынған деректемелер үшін осы күрделі деректемені толтыру жағдайында қолданылады. Қарапайым деректеменің атрибуттары үшін осы қарапайым деректемені толтыру жағдайында қолданылады.
Атаулары "қағиданың сипаттамасы" бағанында көрсетілген деректемелерге қатысты қолданылады. Деректеменің атауына қосымша:
қағида ол үшін келтірілген деректемені (кестенің сол жолында орналасқан);
қағида ол үшін келтірілген күрделі деректемеге кіретін салынған деректемені;
құжат құрылымы иерархиясының сол деңгейінде орналасқан деректемені қоспағанда, оның құжат құрылымының иерархиясында орналасқан жерінің жолы көрсетіледі.
Толтыру бірегейлілігі талап етілетін қайталама деректеме үшін оның шегінде деректеме бірегей болып табылатын сала көрсетіледі.
11-кестеде мынада жолақтар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеменің аты" – деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетілетін, деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөздік белгіленімі;
"Нысан бағ. № / Тәртіп тармағы", "ЭЖКЖД" – экспресс-жүктерге арналған жолаушылардың кедендік декларациясының нысаны бағанының нөмірі немесе Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 158 шешімімен бекітілген Экспресс-жүктерге арналған жолаушылардың кедендік декларациясын толтыру тәртібінің экспресс-жүктерге арналған жолаушылардың кедендік декларациясы үшін айқындалған құрылымның деректемесіне сәйкес келетін тармағы (тармақшасы, абзацы);
"Нысан бағ. № / Тәртіп тармағы", "ЭЖКЖДТ" – экспресс-жүктерге арналған жолаушылардың кедендік декларациясын түзету нысаны бағанының нөмірі немесе Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 158 шешімімен бекітілген Экспресс-жүктерге арналған жолаушылардың кедендік декларациясын түзетуді толтыру тәртібінің экспресс-жүктерге арналған жолаушылардың кедендік декларациясын түзету үшін айқындалған құрылымның деректемесіне сәйкес келетін тармағы (тармақшасы, абзацы);
"белгі" – деректемені толтыру қажеттігін (қажеттігі жоқтығын) көрсететін белгі. Ықтимал мәндері:
M – деректеме толтырылуға тиіс;
B – деректеме толтырылмайды;
O – деректемені толтыру шарты Экспресс-жүктерге арналған жолаушылардың кедендік декларациясын толтыру тәртібімен, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 158 шешімімен бекітілген Экспресс-жүктерге арналған жолаушылардың кедендік декларациясын түзетуді толтыру тәртібімен және (немесе) деректемені толтыру қағидасымен айқындалады;
"деректемені толтыру қағидасы" – деректемені толтыру қағидасын айқындайды;
"қағиданың түрі" – деректемені толтыру қағидасы түрінің кодын айқындайды. Ықтимал мәндері:
"1" – жалпы қағида, Одақ құқығымен белгіленеді;
"2" – мүше мемлекетте деректемені толтыру ерекшелігін айқындайтын қағида, Одақ құқығымен белгіленеді;
"3" – мүше мемлекеттің заңнамасымен белгіленетін қағида;

16.4. Документ, удостоверяющий полномочия
(cacdo:‌Power‌Of‌Attorney‌Details)
гр. "Сведения о лице, заполнившем ДТЭГ, дата"
гр. "Сведения о лице, заполнившем КДТЭГ, дата"
M
16.4.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
гр. "Сведения о лице, заполнившем ДТЭГ, дата"
гр. "Сведения о лице, заполнившем КДТЭГ, дата"
M
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
16.4.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
B
16.4.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. "Сведения о лице, заполнившем ДТЭГ, дата"
гр. "Сведения о лице, заполнившем КДТЭГ, дата"
M
16.4.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. "Сведения о лице, заполнившем ДТЭГ, дата"
гр. "Сведения о лице, заполнившем КДТЭГ, дата"
M
1
значение реквизита "Дата документа (csdo:‌Doc‌Creation‌Date)" должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
16.4.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
гр. "Сведения о лице, заполнившем ДТЭГ, дата"
гр. "Сведения о лице, заполнившем КДТЭГ, дата"
O
1
если реквизит "Дата начала срока действия документа (csdo:‌Doc‌Start‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
16.4.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
гр. "Сведения о лице, заполнившем ДТЭГ, дата"
гр. "Сведения о лице, заполнившем КДТЭГ, дата"
O
1
если реквизит "Дата истечения срока действия документа (csdo:‌Doc‌Validity‌Date)" заполнен, то значение реквизита должно соответствовать шаблону: YYYY-MM-DD
________________
* Для вложенных реквизитов, входящих в сложный реквизит, применяется в случае заполнения этого сложного реквизита. Для атрибутов простого реквизита применяется в случае заполнения этого простого реквизита.
Применяется в отношении реквизитов, имена которых указаны в графе "описание правила". Дополнительно к имени реквизита указывается путь к его расположению в иерархии структуры документа, за исключением:
реквизита, для которого приведено правило (находится в той же строке таблицы);
вложенного реквизита, входящего в сложный реквизит, для которого приведено правило;
реквизита, расположенного на том же уровне иерархии структуры документа.
Для повторяющегося реквизита, требующего уникальности заполнения, указывается область, в пределах которой реквизит является уникальным.
В таблице 11 формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"№ гр. формы / пункт Порядка", "ПТДЭГ" – номер графы формы пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов или пункт (подпункт, абзац) Порядка заполнения пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 158, соответствующие реквизиту структуры, определенной для пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов;
"№ гр. формы / пункт Порядка", "КПТДЭГ" – номер графы формы корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов или пункт (подпункт, абзац) Порядка заполнения корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 158, соответствующие реквизиту структуры, определенной для корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов;
"признак" – признак, указывающий на необходимость (отсутствие необходимости) заполнения реквизита. Возможные значения:
M – реквизит должен быть заполнен;
B – реквизит не заполняется;
O – условие заполнения реквизита определяется Порядком заполнения пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, Порядком заполнения корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, утвержденными Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 158, и (или) правилом заполнения реквизита;
"правило заполнения реквизита" – определяет правило заполнения реквизита;
"вид правила" – определяет код вида правила заполнения реквизита. Возможные значения:
"1" – общее правило, устанавливается правом Союза;
"2" – правило, определяющее особенности заполнения реквизита в государстве-члене, устанавливается правом Союза;
"3" – правило, устанавливается законодательством государства-члена;

"елдің коды" – әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің коды (AM, BY, KZ, KG, RU), онда "2" немесе "3" түріндегі деректемені толтыру қағидасы қолданылады;
"қағиданың сипаттамасы" – деректемені толтыру қағидасының сипаттамасы
11-кесте
Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясы, экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясы, экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзету және экспресс-жүктерге арналған жолаушылардың кедендік декларациясын түзету құрылымының жекелеген деректемелерін экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясы мен экспресс-жүктерге арналған жолаушылардың кедендік декларациясын түзету бөлігінде толтырудың сипаттамасы
Деректеменің аты
"Нысан бағ. № / Тәртіп тармағы"
Белгі
деректемені толтыру қағидасы*
ЭЖКЖД
ЭЖКЖДТ
қағида түрі
елдің коды
1
2
3
4
5
6
7

"код страны" – код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира (AM, BY, KZ, KG, RU), в котором применяется правило заполнения реквизита вида "2" или "3";
"описание правила" – описание правила заполнения реквизита.
Таблица 11
Описание заполнения отдельных реквизитов структуры декларации на товары для экспресс-грузов, пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов, корректировки декларации на товары для экспресс-грузов и корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов в части пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов и корректировки пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
Имя реквизита
№ гр. формы / пункт Порядка
Признак
Правило заполнения реквизита*
ПТДЭГ
КПТДЭГ
вид правила
код страны
описание правила
1
2
3
4
5
6
7

*.12.1. Мекенжай түрінің коды
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
M
1
"Мекенжай түрінің коды (csdo:AddressKindCode)" деректемесі мына мәндердің 1-ін қамтуға тиіс:
1 – тіркелу мекенжайы (орналасқан жері немесе тұратын жері туралы мәліметтерді көрсету кезінде);
2 – іс жүзіндегі мекенжайы (келген жері немесе жеткізу (жөнелту) мекенжайы туралы мәліметтерді көрсету кезінде)
*.12.2. Елдің коды
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
M
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесі әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің екі әріптік кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Елдің коды (csdo:UnifiedCountryCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2021" мәнін қамтуға тиіс
*.12.3. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
O
2
AM,
BY,
KZ,
RU
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылмауға тиіс
2
KG
"Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылуы мүмкін
2
KG
егер "Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі толтырылса, онда "Аумақтың коды (csdo:TerritoryCode)" деректемесі әкімшілік-аумақтық және аумақтық бірліктер объектілерінің (ЕК СОАТЕ) белгіленімдері жүйесінің мемлекеттік сыныптауышына сәйкес әкімшілік-аумақтық бірліктің кодын қамтуға тиіс
*.12.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
O
*.12.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
O
*.12.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
O
*.12.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
O
1
егер "Елді мекен (csdo:SettlementName)" деректемесі толтырылса, онда "Елді мекен (csdo:SettlementName)" деректемесі "Қала (csdo:CityName)" деректемесінің мәнінен өзгеше елді мекеннің атауын қамтуға тиіс
*.12.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
O
*.12.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
O
*.12.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
O
*.12.11. Пошта индексі
(csdo:‌Post‌Code)
B
*.12.12. Абоненттік жәшіктің нөмірі
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
B
*.13. Байланыс деректемесі
(ccdo:‌Communication‌Details)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
"Жалпы мәліметтер" бағ.
(саны 4)
O
1
егер жөнелтуші жеке жүкқұжат бойынша шетелдік ұйым болып табылса және "Декларацияның типі (casdo:DeclarationKindCode)" деректемесі "ИМ" мәнін қамтыса, онда "Байланыс деректемесі (ccdo:CommunicationDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Байланыс деректемесі (ccdo:CommunicationDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс

*.12.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
M
1
реквизит "Код вида адреса (csdo:‌Address‌Kind‌Code)" должен содержать 1 из значений:
1 – адрес регистрации (при указании сведений о месте нахождения или месте проживания);
2 – фактический адрес (при указании сведений о месте пребывания или адресе доставки (отправки))
*.12.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
M
1
реквизит "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение двухбуквенного кода страны в соответствии с классификатором стран мира
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код страны (csdo:‌Unified‌Country‌Code)" должен содержать значение "2021"
*.12.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
O
2
AM,
BY,
KZ,
RU
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" не должен быть заполнен
2
KG
реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" может быть заполнен
2
KG
если реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" заполнен, то реквизит "Код территории (csdo:‌Territory‌Code)" должен содержать код административно-территориальной единицы в соответствии с государственным классификатором системы обозначений объектов административно-территориальных и территориальных единиц (ЕК СОАТЕ)
*.12.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
O
*.12.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
O
*.12.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
O
*.12.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
O
1
если реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" заполнен, то реквизит "Населенный пункт (csdo:‌Settlement‌Name)" должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:CityName)"
*.12.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
O
*.12.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
O
*.12.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
O
*.12.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
B
*.12.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
B
*.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
гр. "Общие сведения"
(кол. 4)
O
1
если отправитель по индивидуальной накладной является иностранной организацией, и реквизит "Тип декларации (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" содержит значение "ИМ", то реквизит "Контактный реквизит (ccdo:‌Communication‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Контактный реквизит (ccdo:‌Communication‌Details)" не должен быть заполнен

*.10.3. Тізілім бойынша тіркеу нөмірі
(casdo:‌IPObject‌Id)
B
*.11. Құн
(casdo:‌CAValue‌Amount)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(кол. 11 и 12)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(кол. 11 и 12)
O
1
егер "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі (casdo:HMConsignmentItemNumber)" деректемесі "0" мәнін қамтыса, онда "Құн (casdo:CAValueAmount)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе коммерциялық құжаттарға сәйкес тауардың құнын және мүше мемлекеттің валютасына ауыстырылған тауардың құнын қамтитын "Құн (casdo:CAValueAmount)" деректемесінің 2 данасы толтырылуға тиіс
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(кол. 11 и 12)
"Тауарлар туралы мәліметтер" бағ.
(кол. 11 и 12)
M
1
"Құн (casdo:CAValueAmount)" деректемесінің "валютаның коды (currencyCode атрибуты)" атрибуты валюталар сыныптауышына сәйкес валютаның үш әріптік кодының мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
M
1
"Құн (casdo:CAValueAmount)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (currencyCode ListId атрибуты)" атрибуты "2022" мәнін қамтуға тиіс
*.12. Кедендік құн
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
B
а) валютаның коды
(currencyCode атрибуты)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(currencyCode ListId атрибуты)
B
*.13. Алдыңғы құжат туралы мәліметтер
(cacdo:‌ECPreceding‌Doc‌Details)
"Алдыңғы құжат" бағ.
"Алдыңғы құжат" бағ.
О
1
егер "Жеке жүкқұжат бойынша тауардың реттік нөмірі (casdo:HMConsignmentItemNumber)" деректемесі "0" мәнін қамтыса немесе "Декларацияның типі (casdo:DeclarationKindCode)" деректемесі "ЭК" мәнін қамтыса, онда "Алдыңғы құжат туралы мәліметтер (cacdo:ECPrecedingDocDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс, әйтпесе "Алдыңғы құжат туралы мәліметтер (cacdo:ECPrecedingDocDetails)" деректемесі толтырылуы мүмкін
*.13.1. Құжат түрінің коды
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
"Алдыңғы құжат" бағ.
"Алдыңғы құжат" бағ.
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесі құжаттар мен мәліметтер түрлерінің сыныптауышына сәйкес құжат түрі кодының мәнін қамтуға тиіс
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(codeListId атрибуты)
M
1
"Құжат түрінің коды (csdo:DocKindCode)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (codeListId атрибуты)" атрибуты "2009" мәнін қамтуға тиіс
*.13.2. Кеден құжатының тіркеу нөмірі
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
"Алдыңғы құжат" бағ.
"Алдыңғы құжат" бағ.
O
2
AM,
BY,
KZ,
RU
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылмаса және тауарлар экспресс-жүктерге арналған жолаушылардың кедендік декларациясы берілгенге дейін кедендік транзит кедендік рәсіміне орналастырылса, онда "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:CustomsDocIdDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс
2
KG
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылмаса және тауарлар экспресс-жүктерге арналған жолаушылардың кедендік декларациясы берілгенге дейін кедендік транзит кедендік рәсіміне орналастырылса, онда "Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo:CustomsDocIdDetails)" деректемесі толтырылуы мүмкін

*.10.3. Регистрационный номер по реестру
(casdo:‌IPObject‌Id)
B
*.11. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 11 и 12)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 11 и 12)
O
1
если реквизит "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)" содержит значение "0", то реквизит "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" не должен быть заполнен, иначе должны быть заполнены 2 экземпляра реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)", содержащие стоимость товара в соответствии с коммерческими документами и стоимость товара, переведенную в валюту государства-члена
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 11 и 12)
гр. "Сведения о товарах"
(кол. 11 и 12)
M
1
атрибут "код валюты (атрибут currency‌Code)" реквизита "Стоимость (casdo:CA‌Value‌Amount)" должен содержать значение трехбуквенного кода валюты в соответствии с классификатором валют
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)" реквизита "Стоимость (casdo:CA‌Value‌Amount)" должен содержать значение "2022"
*.12. Таможенная стоимость
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
B
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
B
*.13. Сведения о предшествующем документе
(cacdo:‌ECPreceding‌Doc‌Details)
гр. "Предшеству-ющий документ"
гр. "Предшеству-ющий документ"
О
1
если реквизит "Порядковый номер товара по индивидуальной накладной (casdo:‌HMConsignment‌Item‌Number)" содержит значение "0", или реквизит "Тип декларации (casdo:‌Declaration‌Kind‌Code)" содержит значение "ЭК", то реквизит "Сведения о предшествующем документе (cacdo:‌ECPreceding‌Doc‌Details)" не должен быть заполнен, иначе реквизит "Сведения о предшествующем документе (cacdo:‌ECPreceding‌Doc‌Details)" может быть заполнен
*.13.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
гр. "Предшеству-ющий документ"
гр. "Предшеству-ющий документ"
M
1
реквизит "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение кода вида документа в соответствии с классификатором видов документов и сведений
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут code‌List‌Id)" реквизита "Код вида документа (csdo:‌Doc‌Kind‌Code)" должен содержать значение "2009"
*.13.2. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
гр. "Предшеству-ющий документ"
гр. "Предшеству-ющий документ"
O
2
AM,
BY,
KZ,
RU
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" не заполнен, и товары до подачи пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов помещались под таможенную процедуру таможенного транзита, то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" должен быть заполнен
2
KG
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" не заполнен, и товары до подачи пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов помещались под таможенную процедуру таможенного транзита, то реквизит "Регистрационный номер таможенного документа (cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)" может быть заполнен

14.3.12. Өзгерістер коды
(cacdo:‌ECChange‌Details)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы бетіне қатысты "Өзгерістер коды" бағ.(жалпы брутто салмақ, құны мүше мемлекеттің валютасымен)"
O
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылса және "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)", "Құн (casdo:CAValueAmount)" мәндерінің кемінде 1-і толтырылса, онда "Өзгерістер коды (cacdo:ECChangeDetails)" деректемесі толтырылуға тиіс, әйтпесе "Өзгерістер коды (cacdo:ECChangeDetails)" деректемесі толтырылмауға тиіс
*.1. Өзгерістер енгізу кезеңінің коды
(casdo:‌Stage‌Change‌Code)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы бетіне қатысты "Өзгерістер коды" бағ. (1-эл.)(жалпы брутто салмақ, құны мүше мемлекеттің валютасымен)"
M
*.2. Өзгерістер енгізуге арналған негіздеменің коды
(casdo:‌Reason‌Change‌Code)
Жеке жүкқұжат бойынша барлығы бетіне қатысты "Өзгерістер коды" бағ. (2-эл.) (жалпы брутто салмақ, құны мүше мемлекеттің валютасымен)"
M
*.3. Тауарлар саны (салмағы) өзгерісінің коды
(casdo:‌Quantity‌Change‌Code)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы бетіне қатысты "Өзгерістер коды" бағ. (3-эл.) (жалпы брутто салмақ, құны мүше мемлекеттің валютасымен)"
M
*.4. Тауарлар ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша кодының өзгеруі
(casdo:‌TNVEDChange‌Code)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы бетіне қатысты "Өзгерістер коды" бағ. (4-эл.) (жалпы брутто салмақ, құны мүше мемлекеттің валютасымен)"
M
*.5. Тауарлардың кедендік құны туралы мәліметтер өзгерісінің коды
(casdo:‌Customs‌Cost‌Change‌Code)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы бетіне қатысты "Өзгерістер коды" бағ. (5-эл.) (жалпы брутто салмақ, құны мүше мемлекеттің валютасымен)"
M
*.6. Есептелген (төленген) төлемдер туралы мәліметтер өзгерісінің коды
(casdo:‌Customs‌Payment‌Change‌Code)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы бетіне қатысты "Өзгерістер коды" бағ. (6-эл.) (жалпы брутто салмақ, құны мүше мемлекеттің валютасымен)"
M
*.7. Декларацияның өзге де мәліметтері өзгерісінің коды
(casdo:‌Other‌Change‌Code)
"Жеке жүкқұжат бойынша барлығы бетіне қатысты "Өзгерістер коды" бағ. (7-эл.) (жалпы брутто салмақ, құны мүше мемлекеттің валютасымен)"
M
14.4. Брутто массасы
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
"Экспресс-жүктерге арналған жолаушылар кедендік декларациясы бойынша барлығы
(жалпы брутто салмақ, құны мүше мемлекеттің валютасымен)" беті
"Экспресс-жүктерге арналған жолаушылар кедендік декларациясы бойынша барлығы
(жалпы брутто салмақ, құны мүше мемлекеттің валютасымен)" беті
O
1
егер "Экспресс-жүктерге арналған кедендік декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo:ExpressCargoDeclarationIdDetails)" деректемесі толтырылса, онда "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылуы мүмкін, әйтпесе "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылуға тиіс
1
егер "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі толтырылса, онда "Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесі тауардың килограммдағы брутто массасының мәнін қамтуға тиіс
а) өлшем бірлігі
(measurementUnitCode атрибуты)
M
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "өлшем бірлігі (measurementUnitCode атрибуты)" атрибуты "166" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші
(measurementUnitCodeListId атрибуты)
M
1
"Брутто массасы (csdo:UnifiedGrossMassMeasure)" деректемесінің "анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (measurementUnitCodeListId атрибуты)" атрибуты "2016" мәнін қамтуға тиіс

14.3.12. Код изменений
(cacdo:‌ECChange‌Details)
гр. "Код изменений" в отношении стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)"
O
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен, и заполнено не менее 1 из реквизитов: "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)", "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)", то реквизит "Код изменений (cacdo:‌ECChange‌Details)" должен быть заполнен, иначе реквизит "Код изменений (cacdo:‌ECChange‌Details)" не должен быть заполнен
*.1. Код этапа внесения изменений
(casdo:‌Stage‌Change‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 1) в отношении стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)"
M
*.2. Код основания для внесения изменений
(casdo:‌Reason‌Change‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 2) в отношении стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)"
M
*.3. Код изменения количества (веса) товаров
(casdo:‌Quantity‌Change‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 3) в отношении стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)"
M
*.4. Изменение кода товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(casdo:‌TNVEDChange‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 4) в отношении стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)"
M
*.5. Код изменения сведений о таможенной стоимости товаров
(casdo:‌Customs‌Cost‌Change‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 5) в отношении стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)"
M
*.6. Код изменения сведений об исчисленных (уплаченных) платежах
(casdo:‌Customs‌Payment‌Change‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 6) в отношении стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)"
M
*.7. Код изменения иных сведений декларации
(casdo:‌Other‌Change‌Code)
гр. "Код изменений" (эл. 7) в отношении стр. "Всего по индивидуаль-ной накладной (общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)"
M
14.4. Масса брутто
(csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)
стр. "Всего по пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
(общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)"
стр. "Всего по пассажирской таможенной декларации для экспресс-грузов
(общий вес брутто, стоимость в валюте государства-члена)"
O
1
если реквизит "Регистрационный номер таможенной декларации для экспресс-грузов (cacdo:‌Express‌Cargo‌Declaration‌Id‌Details)" заполнен, то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" может быть заполнен, иначе реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен быть заполнен
1
если реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" заполнен, то реквизит "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение массы брутто товара в килограммах
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
атрибут "единица измерения (атрибут measurement‌Unit‌Code)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "166"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут "идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Масса брутто (csdo:‌Unified‌Gross‌Mass‌Measure)" должен содержать значение "2016"