Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 50 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 8-бабының 2-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі "Кедендік құжаттарды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" № 378 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім, өзгерістердің (осы Шешімге қосымша) 3-тармағы "а" тармақшасының үшінші және төртінші абзацтарын, 4-тармағының үшінші абзацын қоспағанда, ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Өзгерістердің (осы Шешімге қосымша) 3-тармағы "а" тармақшасының үшінші абзацы және 4-тармағының үшінші абзацы осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ 2019 жылғы 1 қазандағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Сингапур Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісім күшіне енген күннен кейін күшіне енеді.
Өзгерістердің (осы Шешімге қосымша) 3-тармағы "а" тармақшасының төртінші абзацы осы Шешім ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ 2019 жылғы 25 қазандағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Сербия Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісім күшіне енген күннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 50 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Тауарларды алып өту ерекшеліктерінің сыныптауышында (2-қосымша):
099 коды бар позиция "2017 жылғы FIFA Конфедерация кубогын" деген сөздерден кейін ", 2020 жылғы футбол бойынша UEFA Еуропа чемпионатын" деген сөздермен толықтырылсын;
172 және 173 кодтары бар позициялар "зерттеу қызметі" деген сөздерден кейін "және оның нәтижелерін коммерцияландыру" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"18Х*
Армения Республикасында біржақты тәртіппен енгізілген тауарларды алып өтудің өзге де ерекшеліктері
180
Қаржылық жалдау (лизинг) шарты бойынша алып өтілетін тауарлар (Армения Республикасы үшін)".
2. Тауарларды кедендік декларациялау ерекшеліктерінің сыныптауышында (6-қосымша):
ТеКД коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"ЖМБ
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі 115-бабының 3-тармағына сәйкес толық емес кедендік декларациялау кезінде мәлімделген, жетіспейтін мәліметтерді мәлімдеу (тауарларға арналған декларацияны түзету) (Беларусь Республикасы үшін)";
МКД коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"НММ
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі 116-бабының 3-тармағына сәйкес мерзімдік кедендік декларациялау кезінде мәлімделген, жетіспейтін мәліметтерді, сондай-ақ тауарлардың нақты саны туралы мәліметтерді мәлімдеу (тауарларға арналған декларацияны түзету) (Беларусь Республикасы үшін)".

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2020 года № 50
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных документов" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, за исключением абзацев третьего и четвертого подпункта "а" пункта 3, абзаца третьего пункта 4 изменений (приложение к настоящему Решению).
Абзац третий подпункта "а" пункта 3 и абзац третий пункта 4 изменений (приложение к настоящему Решению) вступают в силу по истечении 30 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения, но не ранее даты вступления в силу Соглашения о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Республикой Сингапур, с другой стороны, от 1 октября 2019 года.
Абзац четвертый подпункта "а" пункта 3 изменений (приложение к настоящему Решению) вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения, но не ранее даты вступления в силу Соглашения о зоне свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Республикой Сербией, с другой стороны, от 25 октября 2019 года.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 21 апреля 2020 г. № 50
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378
1. В классификаторе особенностей перемещения товаров (Приложение 2):
в позиции с кодом 099 после слов "FIFA 2017 года" дополнить словами ", чемпионата Европы по футболу UEFA 2020 года";
в позициях с кодами 172 и 173 после слов "исследовательской деятельности" дополнить словами "и коммерциализации ее результатов";
дополнить позициями следующего содержания:
"18Х*
Иные особенности перемещения товаров, введенные в Республике Армения в одностороннем порядке
180
Товары, перемещаемые по договору финансовой аренды (лизинга) (для Республики Армения)".
2. В классификаторе особенностей таможенного декларирования товаров (Приложение 6):
после позиции с кодом НТД дополнить позицией следующего содержания:
"ННС
Заявление недостающих сведений, заявленных при неполном таможенном декларировании в соответствии с пунктом 3 статьи 115 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза (корректировка декларации на товары) (для Республики Беларусь)";
после позиции с кодом ПДТ дополнить позицией следующего содержания:
"ФПС
Заявление недостающих сведений, а также сведений о фактическом количестве товаров, заявленных при периодическом таможенном декларировании в соответствии с пунктом 6 статьи 116 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза (корректировка декларации на товары) (для Республики Беларусь)".

3. Кедендік төлемдерді төлеу жөніндегі жеңілдіктердің сыныптауышында (7-қосымша):
а) 1.1-кіші бөлімде:
ИР коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"2019 жылғы 1 қазандағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Сингапур Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімге сәйкес Сингапур Республикасынан шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарларға қатысты тарифтік преференция
СГ
2019 жылғы 25 қазандағы Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Сербия Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімге сәйкес Сербия Республикасынан шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін тауарларға қатысты тарифтік преференция
СБ";
ШЕ коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қоса алғанда 2023 жылғы 31 желтоқсанға дейін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін, ЕАЭО СЭҚ ТН-ның 8802 30 000 3 кодымен сыныпталатын, бос жарақталған аппаратының салмағы 12 000 кг-дан асатын, бірақ 13 000 кг-дан аспайтын, жүк рампасымен жарақтандырылған саны 5 дана әскери-көлік ұшақтарына қатысты кедендік әкелу бажын төлеуден босату
ЖР";
б) 4.4-кіші бөлімнің 4.4.1-тармағы мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"Ресей Федерациясының Мемлекеттік азаматтық әуе кемелерінің тізілімінде тіркелген (тіркелуге жататын) азаматтық әуе кемелеріне қатысты ҚҚС төлеуден босату
ӘК
Шет мемлекеттің мемлекеттік азаматтық әуе кемелерінің тізілімінде тіркелген азаматтық әуе кемелеріне қатысты ҚҚС төлеуден босату
ТӘ
Ресей Федерациясының аумағында азаматтық әуе кемелерін құруға, жөндеуге және (немесе) жаңғыртуға арналған авиациялық қозғалтқыштарға, қосалқы бөлшектер мен жасақтаушы бұйымдарға, сондай-ақ азаматтық әуе кемелерін және (немесе) авиациялық қозғалтқыштарды әзірлеуге, жасауға және (немесе) сынауға қажетті баспасөз басылымдарына, тәжірибелік үлгілерге және (немесе) құрамдас бөліктерге қатысты ҚҚС төлеуден босату
АҚ".
4. Құжаттар мен мәліметтер түрлері сыныптауышының (8-қосымша) 6-бөлімі 06018 коды бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициялармен толықтырылсын:
"06019
ТС-3 нысанындағы тауардың шығарылған жері туралы сертификат
06020
EAS нысанындағы тауардың шығарылған жері туралы сертификат".
5. Алынуы кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар мен өзге де төлемдер түрлерінің сыныптауышында (9-қосымша):

3. В классификаторе льгот по уплате таможенных платежей (Приложение 7):
а) в подразделе 1.1:
после позиции с кодом ИР дополнить позициями следующего содержания:
"Тарифная преференция в отношении товаров, происходящих из Республики Сингапур и ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в соответствии с Соглашением о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Республикой Сингапур, с другой стороны, от 1 октября 2019 года
СГ
Тарифная преференция в отношении товаров, происходящих из Республики Сербии и ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза в соответствии с Соглашением о зоне свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Республикой Сербией, с другой стороны, от 25 октября 2019 года
СБ";
после позиции с кодом УН дополнить позицией следующего содержания:
"Освобождение от уплаты ввозной таможенной пошлины в отношении самолетов военно-транспортных, оснащенных грузовой рампой, с массой пустого снаряженного аппарата более 12 000 кг, но не более 13 000 кг, классифицируемых кодом 8802 30 000 3 ТН ВЭД ЕАЭС, ввозимых на территорию Республики Казахстан с 1 января 2020 г. по 31 декабря 2023 г. включительно, в количестве 5 штук
РГ";
б) дополнить пункт 4.4.1 подраздела 4.4 позициями следующего содержания:
"Освобождение от уплаты НДС в отношении гражданских воздушных судов, зарегистрированных (подлежащих регистрации) в Государственном реестре гражданских воздушных судов Российской Федерации
ВС
Освобождение от уплаты НДС в отношении гражданских воздушных судов, зарегистрированных в государственном реестре гражданских воздушных судов иностранного государства
ВЗ
Освобождение от уплаты НДС в отношении авиационных двигателей, запасных частей и комплектующих изделий, предназначенных для строительства, ремонта и (или) модернизации на территории Российской Федерации гражданских воздушных судов, а также печатных изданий, опытных образцов и (или) их составных частей, необходимых для разработки, создания и (или) испытания гражданских воздушных судов и (или) авиационных двигателей
АЗ".
4. Раздел 6 классификатора видов документов и сведений (Приложение 8) после позиции с кодом 06018 дополнить позициями следующего содержания:
"06019
Сертификат о происхождении товара формы СТ-3
06020
Сертификат о происхождении товара формы EAS".
5. В классификаторе видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы (Приложение 9):

а) 2.7-бөлім мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"Ресей Федерациясына көлік құралдарын әкелуді жүзеге асыратын заңды тұлғаларға өткізілетін көлік құралының паспорты (көлік құралы шассиінің паспорты) бланкісінің құны үшін алым
9180";
б) 5.4-кіші бөлімде:
9310 коды бар позициядағы "импорт үшін алым" деген сөздер "әкелу үшін салық" деген сөздермен ауыстырылсын;
9320 коды бар және 9330 коды бар позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"Жылжымалы шығарынды көздерінен атмосфералық ауаға зиянды заттарды шығаруға салынатын табиғат қорғау салығы

а) раздел 2.7 дополнить позицией следующего содержания:
"Сбор за стоимость бланка паспорта транспортного средства (паспорта шасси транспортного средства), реализуемого юридическим лицам, осуществляющим ввоз транспортных средств в Российскую Федерацию
9180";
б) в разделе 5.4:
в позиции с кодом 9310 слова "сбор за импорт" заменить словами "налог за ввоз";
позиции с кодами 9320 и 9330 изложить в следующей редакции:
"Природоохранный налог на выбросы вредных веществ в атмосферный воздух из передвижных источников выброса