Былғары аяқ киім өнеркәсібіне арналған бояуларға, лактар мен үстіңгі жағының белсенді заттарына қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының ставкаларын белгілеу және Армения Республикасы өтпелі кезең ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің ставкаларынан ерекше кедендік әкелу баждары ставкаларын қолданатын тауарлар мен ставкалардың тізбесіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 22 қыркүйектегі № 112 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 42 және 45-баптарына сәйкес және Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 6 өкімінің 1.8-тармақшасын орындау мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. ЕАЭО СЭҚ ТН 3210 00 900 1 кодымен сыныпталатын былғары аяқ киім өнеркәсібіне арналған бояулар мен лактерге және ЕАЭО СЭҚ ТН 3402 90 100 2 кодымен сыныпталатын үстіңгі жағының белсенді заттарына қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының ставкалары (Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2012 жылғы 16 шілдедегі № 54 шешіміне қосымша) осы Шешім күшіне енген күннен бастап қоса алғанда 2023 жылғы 31 қазанға дейін кедендік құнның 0 пайызы мөлшерінде белгіленсін.
2. Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне (Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2012 жылы 16 шілдедегі № 54 шешіміне қосымша) мынадай өзгерістер енгізілсін.
а) ЕАЭО СЭҚ ТН 3210 00 900 1 және ЕАЭО СЭҚ ТН 3402 90 100 2 кодтары бар позициялардағы Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне ескертудегі "10С" және "11С" сілтемелер тиісінше "77С" сілтемесімен ауыстырылсын;
б) Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне 11С ескертудің күші жойылды деп танылсын;
в) Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне ескерту мынадай мазмұндағы 77С ескертумен толықтырылсын:
"77С Кедендік құнның 0 пайызы мөлшеріндегі кедендік әкелу бажының ставкасы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 22 қыркүйектегі № 112 шешімі күшіне енген күннен бастап қоса алғанда 2023 жылғы 31 қазанға дейін қолданылады.".

Об установлении ставок ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза в отношении красок, лаков и поверхностно-активных средств для кожевенно-обувной промышленности и внесении изменения в Перечень товаров и ставок, в отношении которых в течение переходного периода Республикой Армения применяются ставки ввозных таможенных пошлин, отличные от ставок Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 сентября 2020 года № 112. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 августа 2021 года № 100.
Сноска. Утратило силу Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17.08.2021 № 100 (порядок введения в действие см. п.2).
В соответствии со статьями 42 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и в целях исполнения подпункта 1.8 Распоряжения Евразийского межправительственного совета от 10 апреля 2020 г. № 6 Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить ставки ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза (приложение к Решению Совета Евразийской экономической комиссии от 16 июля 2012 г. № 54) в отношении красок и лаков для кожевенно-обувной промышленности, классифицируемых кодом 3210 00 900 1 ТН ВЭД ЕАЭС, и поверхностно-активных средств для кожевенно-обувной промышленности, классифицируемых кодом 3402 90 100 2 ТН ВЭД ЕАЭС, в размере 0 процентов от таможенной стоимости с даты вступления в силу настоящего Решения по 31 октября 2023 г. включительно.
2. Внести в Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза (приложение к Решению Совета Евразийской экономической комиссии от 16 июля 2012 г. № 54) следующие изменения:
а) в позициях с кодами 3210 00 900 1 ТН ВЭД ЕАЭС и 3402 90 100 2 ТН ВЭД ЕАЭС ссылки на примечания к Единому таможенному тарифу Евразийского экономического союза "10С)" и "11С)" соответственно заменить ссылкой "77С)";
б) признать примечание 11С к Единому таможенному тарифу Евразийского экономического союза утратившим силу;
в) примечания к Единому таможенному тарифу Евразийского экономического союза дополнить примечанием 77С следующего содержания:
"77С) Ставка ввозной таможенной пошлины в размере 0 (ноль) % от таможенной стоимости применяется с даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 22 сентября 2020 г. № 112 по 31.10.2023 включительно.".
Примечание ИЗПИ!
Пункт 3 утрачивает силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29.06.2021 № 70 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения, но не ранее 1 января 2022 г.).

3. Еуразиялық экономикалық комисия Алқасының 2020 жылғы 28 сәуірдегі № 62 шешімімен бекітілген Армения Республикасы өтпелі кезең ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифі ставкаларынан ерекше кедендік әкелу баждары ставкаларын қолданатын тауарлар мен ставкалар тізбесіндегі ЕАЭО СЭҚ ТН 3402 90 100 2 коды бар позиция алып тасталсын.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

3. В перечне товаров и ставок, в отношении которых в течение переходного периода Республикой Армения применяются ставки ввозных таможенных пошлин, отличные от ставок Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 апреля 2020 г. № 62, позицию с кодом 3402 90 100 2 ТН ВЭД ЕАЭС исключить.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович